Wydany w 2014 roku Borderlands: The Pre-Sequel jest uzupełnieniem pierwszych dwóch odsłon serii oraz wyjaśnieniem i kontynuacją wątku Atheny z Tales From the Borderlands. Oczywiście najlepszym aspektem całej gry jest doskonała postać Handsome Jacka, znanego wszystkim z „dwójki”, a raczej jeszcze po prostu Jacka, którego historię poznawać będziemy od podszewki. Cały gameplay opiera się na retrospekcji opowiadanej historii, gdyż prawidłowa fabuła rozgrywa się po wydarzeniach z drugiej części gry, ale żeby nie powiedzieć za dużo przejdźmy do samych trofeów.
Platyna nie jest wcale trudna, ale za to czasochłonna i miejscami wymaga okropnego grindu, bardziej dotkliwego niż zbieranie mózgów czy majtek Claptrapa z jedynki. Oczywiście jest to już kwestia indywidualnego samozaparcia, ale nic nie jest tutaj niewykonalne i nie będę Was zniechęcać na samym starcie. Przede wszystkim polecam zaopatrzyć się w co najmniej jednego znajomego online i mnóstwo moonstone’ów (odpowiednik eridium z Borderlands 2).
Informacje ogólne:
- Stopień trudności wbicia platyny: 4/10
- Liczba trofeów: x1/ x2 / x9 / x39
- Liczba trofeów offline: 51
- Liczba trofeów online: 0
- Minimalna liczba przejść: 2
- Trofea możliwe do przeoczenia: 2
- Zglitchowane trofea: BRAK
- Czas do zdobycia platyny: 50-80 godzin
Krok po kroku:
Gra standardowo nakazuje nam wbicie 50 poziomu, tak jak przyzwyczaiła nas już do tego seria. Tym razem na nasze nieszczęście do pominięcia są dwa pucharki, które zmuszają nas do wykonania misji w określony sposób – „Sub-Level 13” oraz „Guardian Hunter” to questy poboczne, na które musimy zwrócić uwagę. Resztę gry możemy przechodzić w dowolny sposób, polecam w międzyczasie uzbierać 3 dowolne bronie o legendarnym stopniu rzadkości na obojętnie jakim poziomie. Najbardziej uciążliwy grind będzie wiązał się tak samo jak wcześniej z wykonywaniem wyzwań (powracają strzelba i wyrzutnia z dokładnie takimi samymi wymaganiami oraz nowy koszmar – grinder, jego nazwa mówi sama za siebie), ale o tym szerzej w opisie trofeum.
Poradnik:
Borderland Defender Round 1.5
Unlocked all Borderlands: The Pre-Sequel trophies.
Kosmiczna platyna! Tylko dla prawdziwych Vault Hunterów!
Invaders Must Die GS: 10
Completed the mission „Lost Legion Invasion”.
Trofeum związane z wątkiem fabularnym. Nie do pominięcia.
Welcome To The Rock GS: 15
Completed the mission „Marooned”.
Trofeum związane z wątkiem fabularnym. Nie do pominięcia.
Dejamminated GS: 15
Completed the mission „Systems Jammed”.
Trofeum związane z wątkiem fabularnym. Nie do pominięcia.
I Shot The Meriff GS: 15
Completed the mission „A New Direction”.
Trofeum związane z wątkiem fabularnym. Nie do pominięcia.
Drakensburg, Schmakensburg GS: 20
Completed the mission „Intelligences Of The Artificial Persuasion”.
Trofeum związane z wątkiem fabularnym. Nie do pominięcia.
Who Constructs The Constructor? GS: 20
Completed the mission „Let’s Build A Robot Army”.
Trofeum związane z wątkiem fabularnym. Nie do pominięcia.
Helios Rising GS: 20
Completed the mission „Home Sweet Home”.
Trofeum związane z wątkiem fabularnym. Nie do pominięcia.
Brain Drain GS: 20
Completed the mission „Science And Violence”.
Trofeum związane z wątkiem fabularnym. Nie do pominięcia.
The Guts Of Helios GS: 25
Completed the mission „Watch Your Step”.
Trofeum związane z wątkiem fabularnym. Nie do pominięcia.
A House Divided GS: 25
Completed the mission „Eye To Eye”.
Trofeum związane z wątkiem fabularnym. Nie do pominięcia.
Vault Hunter Superior GS: 25
Defeated the Opha Superior.
Trofeum związane z wątkiem fabularnym. Nie do pominięcia.
Multi Face-eted GS: 50
Defeated the Empyrean Sentinel.
Trofeum związane z wątkiem fabularnym. Nie do pominięcia.
Once More With Feeling GS: 15
Completed the mission „Return of Captain Chef”.
Misja poboczna „Return of Captain Chef” jest dostępna w lokacji Vorago Solitude od zlecającego: Captain Chef. Wymagane jest wcześniejsze ukończenie misji fabularnej „Eye to Eye” oraz pobocznej „The Voyage of Captain Chef” (dostępnej w lokacji Triton Flats).
Do Shoot the Messenger GS: 10
Delivered Zarpedon’s message.
Do uzyskania trofeum należy wykonać misję poboczną „Don’t Shoot the Messenger”, która dostępna jest po ukończeniu misji fabularnej „Eye to Eye”. Misję rozpoczniemy po podniesieniu nagrania ECHO w Tycho’s Ribs.
The Gun In The Stone GS: 20
Removed Excalibastard from the stone.
Aby uzyskać trofeum musimy wydobyć „Excalibastard” ze skały umieszczonej w Stanton’s Liver (połączenie z Triton Flats) i okazać się godnym jego posiadania niczym Król Artur Excalibura. W tym celu potrzebujemy 2500 badass pointsów, które uzyskujemy za wykonywanie czelendży. Nasz postęp możemy sprawdzić otwierając menu wyzwań.
Who You Gonna Call? GS: 15
Completed the „Sub-Level 13” missions with 3 other players.
TROFEUM POMIJALNE!
Trofeum potrafi być dość upierdliwe ze względu na konieczność wykonania misji pobocznej (a właściwie dwóch) w pełnym składzie graczy (niczym Ghostbusters!). Jeśli nie posiadamy trzech znajomych online lub dwóch i dodatkowego pada (możliwość grania na podzielonym ekranie) to będziemy zmuszeni zrobić pucharek z przypadkowymi graczami. W tym celu jako host gry musimy ustawić nasze lobby jako publiczne i czekać na dołączenie innych. Jeśli któryś z graczy wyjdzie w trakcie wykonywania misji, należy wyjść z gry i czekać na czyjeś dołączenie ponownie. Jeżeli tak jak ja wykonaliście misje wcześniej bez pełnego składu, możemy je powtórzyć w trybie True Vault Hunter Mode lub tworząc nową postać.
Misje do wykonania:
- „Sub-Level 13”, na zlecenie Davis Pickle w Outlands Canyon
- „Sub-Level 13: Part 2”, jako bezpośrednia kontynuacja poprzedniej misji w lokacji o tej samej nazwie, czyli Sub-Level 13
Guardian Guardian GS: 15
Saved the Guardians from the Scav Poachers.
TROFEUM POMIJALNE!
Trofeum, które również łatwo przeoczyć ze względu na konieczność wyboru konkretnej ścieżki przy rozliczaniu misji pobocznej „Guardian Hunter” dostępnej w lokacji Vorago Solitude (dostępna wyłącznie po ukończeniu całego wątku fabularnego) na zlecenie: Sterwin. Po złapaniu wszystkich pokemo… guardianów będziemy musieli dokonać wyboru; czy chcemy je dostarczyć do Mistrza, czy go zabić. W celu uzyskania trofeum i ocalenia guardianów przed przerobieniem na cukierki oczywiście go zabijamy. I tutaj taka sama sytuacja, jak przy trofeum „Who You Gonna Call?”, jeśli już błędnie wykonaliśmy tę misję, należy powtórzyć ją w trybie True Vault Hunter Mode lub stworzyć nową postać.
Modern Fart GS: 15
Completed the mission „To Arms”.
Nie zbieraliście do tej pory „białych śmieci”? No to teraz zaczniecie. Najbardziej zbędny loot w końcu znajduje swoje zastosowanie do wykonania misji pobocznej „To Arms” dostępnej na tablicy ogłoszeń w Triton Flats. Musimy zebrać 50 pospolitych broni oraz wykonać kilka pomniejszych aktywności według zaleceń misji.
Side Quest Student GS: 15
Completed 30 side missions.
Wykonaj 30 dowolnych misji pobocznych. Nic dodać, nic ująć.
Moon Mission Meister GS: 25
Completed all of the side missions.
Wykonaj wszystkie misje poboczne. Część misji odblokowuje się dopiero po ukończeniu głównego wątku fabularnego. Nieodebrane przez nas misje będą oznaczone żółtym wykrzyknikiem na mapie lub statusem „undiscovered” w konkretnej lokacji na liście naszych misji.
Grind 'n’ Bear It GS: 15
Used the Grinder to create an item.
„Pre-Sequel” wprowadza po raz pierwszy w serii możliwość przetapiania i wytwarzania nowych broni, tarcz lub granatów. W celu wytworzenia przedmiotu, musimy mieć przygotowane wcześniej trzy inne przedmioty tego samego gatunku (może być to połączenie takie jak: strzelba, snajperka, pistolet. Nie może być: strzelba, snajperka, tarcza – jeśli chcemy wytworzyć broń, musimy zebrać broń, jeśli tarczę – zbieramy tarczę itp.). Następnie przenosimy się do naszej bazy wypadowej, czyli lokacji Concordia, gdzie udajemy się do budynku Janey Springs. Nasz automat, czyli Grinder będzie stał na przeciwko od wejścia do jej stanowiska. Po udanym craftingu otrzymamy trofeum.
The Bigger They Are GS: 50
Defeated the Invincible Empyrean Sentinel.
Po ukończeniu głównego wątku fabularnego będziemy mieli możliwość przyjęcia misji pobocznej „The Bestest Story Ever Told”, która dostępna będzie do odebrania z tablicy ogłoszeń w Concordia. Misja polega na ponownym pokonaniu ostatniego bossa, z którym walczyliśmy na końcu fabuły. Wymagania do jej ukończenia to zapłata 20 moonstone’ów za wejście oraz zalecany 28 poziom w Normal Mode. Polecam walczyć wspólnie ze znajomymi i wbić tak z 30 poziom dla spokoju ducha (po przegranej walce, aby spróbować jeszcze raz musimy ponownie zapłacić 20 moonstone’ów).
Mouth To Mouth GS: 15
Revived 10 players with oxygen.
Musimy podnieść dziesięciokrotnie swojego towarzysza przy pomocy tlenu przytrzymując , dzięki czemu szybciej wstanie na nogi. Upewnijmy się tylko wcześniej czy dysponujemy odpowiednią ilością zapasu tlenu.
Rocketeer GS: 20
Launched 4 rockets from Elpis.
Tutaj konieczne będzie wykonanie czterech konkretnych misji pobocznych związanych z wystrzeleniem rakiet. Każda z nich będzie dostępna do przyjęcia po ukończeniu fabularnej „Science and Violence”.
Misje które musimy ukończyć:
- „Home Delivery” (Concordia, tablica ogłoszeń)
- „It Ain’t Rocket Surgery” (Research and Development, od Dr. Spara)
- „No Such Thing as a Free Launch” (Triton Flats, od Cosmo Wishbone)
- „Wiping The Slate” (Concordia, tablica ogłoszeń)
Super Secret Stash GS: 20
Opened Zarpedon’s Chest.
Trofeum uzyskamy przy okazji, otwierając skrzynię podczas wykonywania jednego z celów misji pobocznej „The Secret Chamber” dostępnej w lokacji Pity’s Fall (wymagana ukończona wcześniej misja fabularna „Intelligences of the Artificial Persuasion”).
Air Supremacy GS: 25
Killed 100 enemies with Wolf.
Należy zabić 100 przeciwników dronami Wilhelma. Bardzo proste trofeum. Jeśli nie graliśmy wcześniej jego klasą, należy stworzyć nową postać oraz po prostu grać. Dronów oczywiście używamy przy pomocy , są one na tyle silne, że już od samego początku fabuły będą w stanie zabijać po kilku przeciwników na raz. Ewentualną nadwyżkę poziomu możemy zainwestować w umiejętność Auxiliary Tanks, chociaż nie jest to wymagane.
No, I’m Athena! GS: 25
Killed 100 enemies with the Aspis.
Należy zabić 100 przeciwników tarczą Atheny. O ile nie graliście wcześniej Atheną, polecam założenie nowej postaci, ulepszenie umiejętności „Invictus” oraz zabijanie potworków w Serenity’s Waste. Lokacja ta jest o tyle dobra, że nie zawiera strzelających do nas przeciwników, dzięki czemu możemy najpierw spokojnie „rozmiękczyć” oponenta standardową bronią, a później wykończyć go tarczą. Tarczą rzucamy tak samo jak aktywujemy umiejętność, czyli przy użyciu .
That Helped, Right? GS: 25
Experienced all Vault Hunter Modes using VaultHunter.EXE.
Najbardziej wymagające z klasowych trofeów, chociaż wcale nie trudne. Musimy skorzystać z wszystkich piętnastu umiejętności Claptrapa. Dwa z nich będą wymagały towarzystwa drugiego gracza (lub split-screena). Do części z nich mamy dostęp od razu, lecz pozostałe musimy wykupić za punkty umiejętności. Polecam udać się do Concordii i korzystać na bieżąco ze stacji New-U, dzięki której będziemy mogli rozporządzić punkty na nowo, gdy którejś z umiejętności już użyliśmy i nie jest nam dłużej potrzebna. Poniżej lista wszystkich umiejętności, zaś wymagany poziom postaci do użycia każdej z nich to 25lvl.
Umiejętności podstawowe:
- Funzerker
- Shhhhh… Trap
- Miniontrap
- Blightbot
- Mechromagician
- Meat Unicycle
- Rubber Ducky
- Nonsensical Sacrifice (co-op, drugi gracz musi być powalony)
- Med Bot (co-op, drugi gracz musi mieć poniżej 100HP lub być powalony)
Umiejętności z drzewka:
- Torgue Fiesta (lewe drzewko)
- Pirate Ship Mode (lewe drzewko)
- Clap-in-the-Box (środkowe drzewko)
- Gun Wizard (środkowe drzewko)
- One Shot Wonder (prawe drzewko)
- Laser Inferno (prawe drzewko)
Executioner GS: 25
Killed 10 enemies in a single activation of Showdown.
Trofeum może się wydawać z początku dość problematyczne, chociaż wcale takie nie jest. Wystarczy nam Nisha na 8 poziomie oraz maksymalnie rozwinięta umiejętność Ruthless. Jeśli to mamy, udajemy się do Serenity’s Waste i staramy się zlurować jak największą ilość potworków w jedno miejsce. Jeśli któryś z przeciwników znudzi się pogonią za nami, strzelmy mu nad głową, a on powinien sobie o nas przypomnieć. Po zebraniu 10 przeciwników w jedno miejsce, używamy umiejętności Showdown przy pomocy i próbujemy zabić wszystkich przed wygaśnięciem jej aktywacji. W razie niepowodzenia, najszybciej będzie nam wyjść do menu głównego i załadować grę ponownie, tak aby wszystkie zabite przez nas potwory pojawiły się na nowo.
That Tasted Purple! GS: 20
Had Purple-rated gear or better equipped in every slot.
Musimy wypełnić cały nasz ekwipunek epickimi (czyli fioletowymi) przedmiotami. Z jednej strony możemy zbierać wszystkie fioletowe przedmioty podczas gry, a z drugiej możemy skorzystać z drobnej pomocy producenta gry, który od czasu do czasu udostępnia kody na złote klucze na oficjalnej stronie gry na Facebooku, które pozwalają nam na otworzenie specjalnej skrzyni z głównie epickim lootem. Link do oficjalnej strony: www.facebook.com/borderlandsgame
Klucze możemy również wprowadzać poprzez menu główne gry oraz na stronie www.borderlands.com
Challenger GS: 20
Completed level 1 of all challenges with a single character.
Najbardziej upierdliwe trofeum z całej gry, wiąże się ono z obrzydliwym grindem wyzwań broni i moonstone’ów. Na nasze szczęście opis trofeum jest dość mylący i nieprecyzyjny, a i pewne sposoby na skrócenie sobie tej męki się znajdą. Jednakże tutaj wymagana będzie pomoc drugiego gracza online, ale po kolei…
Trofeum odblokowuje się po wykonaniu każdego z wyzwań na 1 poziomie, ale NIE DOTYCZY to wyzwań związanych z lokacjami, czyli tymi na samym dole listy. Ich robić po prostu nie musimy. Dwa z wyzwań są też ukryte, no i tutaj zaczynają się pierwsze schody, gdyż odblokowujemy je dopiero po wykonaniu innych wyzwań na najwyższym, czyli piątym poziomie.
Wyzwania ukryte:
- Missile Magnet (wyrzutnie rakiet): odblokowuje się po wykonaniu pełnego wyzwania Collateral Damage
- Over Achiever (strzelby): odblokowuje się po wykonaniu pełnego wyzwania Take It All!
O ile Collateral Damage nie jest takie trudne do wykonania, o tyle Take It All! potrafi zmęczyć. Niestety tego wyzwania nie jesteśmy w stanie w żaden sposób obejść, dlatego polecam zaopatrzyć się w mocnego shotguna oraz masę cierpliwości. Naszym celem jest tutaj zabicie 750 przeciwników „czystymi” trafieniami ze strzelby, tak więc staramy się podejść do przeciwnika jak najbliżej i nie spudłować żadnym śrutem przy strzale. Tutaj bardzo pomocnym w moim przypadku okazał się być dodatek „Claptastic Voyage” który dodaje do gry nową, ciasną arenę, którą znajdziemy w lokacji The Cortex (połączenie z Subconscious, wymagane jest ukończenie fabuły dodatku). Jeśli będziemy mieli szczęście, w ostatniej rundzie na arenie, może nam się pojawić Shadowtrap, który dopóki go nie zabijemy, będzie w nieskończoność spawnić swoje miniony które są dość obszerne i łatwo je trafić.
Kolejnym upierdliwym wyzwaniem jest „Greater Than the Sum of its Parts” (Grinder), do wykonania którego musimy wytworzyć 20 broni z połyskiem Luneshine, który zapewnia nam dodatkowe bonusy do broni. Tutaj jedynym sensownym rozwiązaniem bez dodatkowego tracenia czasu i moonstone’ów będzie wykorzystanie niedoskonałości zapisu gry i drobne oszustwo. Do względnie szybkiego wykonania wyzwania, będziemy potrzebowali znajomego online (dzielony ekran tutaj nie pomoże). Grinder znajduje się u Janey Springs w Concordia.
- Potrzebujemy niskopoziomowych broni, gdyż wytworzenie broni z szansą na uzyskanie bonusu Luneshine, kosztuje nas moonstone’y, a im niższy level broni, tym tańszy crafting*. W tym celu najlepiej stworzyć nową postać, poszukać pospolitej dowolnej broni, która ma co najmniej i najlepiej najwyżej 3 poziom.
- Duplikowanie broni**. Metoda ta wymaga właśnie znajomego, który będzie grał z nami przez Internet. Po zdobyciu naszej niskopoziomowej broni, należy przekazać ją naszemu znajomemu, po czym od razu ZAMKNĄĆ APLIKACJĘ GRY, czyli nie wychodzimy do menu głównego, tylko od razu wyłączamy całość, tak aby nie zdążyła się ona zapisać. Tym samym gra nie wyłapuje, że zdążyliśmy przekazać komuś broń, a na zapisie znajomego jest ona już w ekwipunku. Metodę tę należy powtórzyć kilkukrotnie aż do uzyskania pożądanej liczby broni (na jedną osobę co najmniej 60 sztuk). WAŻNE! Osoba przekazująca bronie musi być hostem gry.
- Po uzyskaniu odpowiedniej ilości broni, możemy przejść do wytwarzania (dokładna lokalizacja Grindera w opisie trofeum „Grind 'n’ Bear It”). Tutaj również będziemy trochę oszukiwać. Gdyż nie każdy crafting gwarantuje nam połysk Luneshine, po wytworzeniu broni bez „połysku” należy natychmiast wyłączyć aplikację, tak jak przy duplikowaniu broni oraz włączyć grę ponownie. Tym samym nie stracimy, ani broni-składników, ani moonstone’ów. Zaś po pomyślnym wytworzeniu broni, najszybciej będzie jeśli wyjdziemy z gry poprzez menu, tym samym nasz postęp od razu się zapisze, a my możemy szybko wrócić do gry i polować na następnego Luneshine’a. Po wytworzeniu 20 takich broni, wyzwanie zostanie zaliczone.
*minimalna ilość wymaganych moonstone’ów to 60 sztuk, na 3-poziomowe bronie powinniśmy płacić po 3 ms za wytworzenie
**metoda działa w listopadzie 2019 roku, ale biorąc pod uwagę fakt, że gra ma już 5 lat na karku, raczej nie powinno się to zmienić
PS. Słówko i prośba do wszystkich graczy; metoda duplikowania jest jak najbardziej oszustwem, z którego nie polecam korzystać w żadnym innym przypadku podczas gry. Nie ma sensu psuć sobie zabawy i radości z własnoręcznie zdobytego lootu. 😉
Space Rookie GS: 5
Reached level 5.
Zdobądź poziom 5. Nie do pominięcia.
Lunar Lieutenant GS: 10
Reached level 10.
Zdobądź poziom 10. Nie do pominięcia.
Moon Master GS: 15
Reached level 25.
Zdobądź poziom 25. Nie do pominięcia.
Space Lord GS: 25
Reached level 50.
Zdobądź poziom 50. Najlepszym sposobem na szybkie wbicie wysokiego poziomu jest po prostu ponowna gra w trybie „True Vault Hunter Mode”, którą możemy zacząć po ukończeniu fabuły głównej w trybie normalnym. Po ponownym jej ukończeniu, możemy zacząć grać w „Ultimate True Vault Hunter Mode”.
Moxxi’s Sampler GS: 10
Tried all the Moxxtails in the Up Over Bar in Concordia.
Do wykonania trofeum należy uzbierać wcześniej 80 sztuk moonstone’ów, a następnie udać się do baru Moxxi w Concordia. Teraz wystarczy spożyć wszystkich ośmiu drinków Moxxi, przy czym każdy z nich zapewnia nam inną czasową premię do naszej postaci. Jeden drink kosztuje 10 moonstone’ów.
Lunar Looter GS: 20
Looted 10 Moonstone Chests.
Do otworzenia dziesięciu księżycowych skrzyń, będziemy musieli zebrać wcześniej aż 400 moonstone’ów. Tutaj do szybkiego zebrania sporej ilości kamieni polecam arenę z dodatku „Claptastic Voyage” dostępnej w lokacji The Cortex (połączenie z Subconscious, wymagane jest wcześniejsze ukończenie fabuły dodatku). Skrzynię zaś możemy otworzyć 10 razy tą samą. Polecam do tego lokację Titan Robot Production Plant, gdzie po otworzeniu skrzyni możemy zapisać grę wychodząc do menu głównego i ponownie ją załadować, znajdując się od razu w potrzebnej nam lokacji.
I Come From The Land Up Over GS: 20
Discovered all named locations in Serenity’s Waste, Triton Flats and Stanton’s Liver.
Szczegóły w opisie trofeum Cosmic Completionist.
Beam Me Up GS: 20
Discovered all named locations aboard the Helios Space Station.
Szczegóły w opisie trofeum Cosmic Completionist.
Eridian Explorer GS: 20
Discovered all named locations in Outlands Canyon, Outlands Spur and Vorago Solitude.
Szczegóły w opisie trofeum Cosmic Completionist.
Cosmic Completionist GS: 30
Discovered all named locations.
W celu uzyskania trofeum, musimy odkryć wszystkie dostępne lokacje z podstawowej wersji gry. Przy pierwszym wejściu na nowy teren, pojawia nam się nazwa lokacji i komunikat „Area Discovered” oraz trochę XP. Poniżej znajdziecie ich listę wraz z kolejnością ich odkrywania, podziałem na pomniejsze trofea oraz dokładnym zaznaczeniem lokacji.
I Come From The Land Up Over – trofeum
- Serenity’s Waste
- Triton Flats
- Stanton’s Liver (połączenie z Triton Flats)
Beam Me Up – trofeum
- Hyperion Hub of Heroism
- Veins of Helios (połączenie z Lunar Launching Station/Hyperion Hub of Heroism)
- Research and Development
- Lunar Launching Station
Eridian Explorer – trofeum
- Outlands Canyon
- Outlands Spur
- Vorago Solitude
Pozostałe lokacje:
- Regolith Range (połączenie z Serenity’s Waste)
- Crisis Scar
- Pity’s Fall
- Titan Industrial Facility
- Titan Robot Production Plant
- Tycho’s Ribs
High Fashion GS: 15
Unlocked 10 Customization Items.
Wystarczy grać i odblokowywać wszystkie zdobyte podczas gry skiny i główki. Odblokowujemy je z poziomu ekwipunku naciskając , po odblokowaniu dziesięciu z nich trofeum będzie nasze.
The Duelist GS: 10
Won a duel.
Wystarczy wygrać pojedynek przeciwko innemu graczowi. Pojedynek rozpoczynamy atakując go wręcz przy pomocy , drugi gracz musi zrobić to samo.
Collateral Damage GS: 20
Had a Lost Legion Eternal kill 3 of his friends.
Do uzyskania trofeum, będziemy musieli zmusić jednego z przeciwników do zabicia trzech swoich sojuszników, konkretnie będzie to Lost Legion Eternal, którego znajdziemy w wielu miejscach w Tycho’s Ribs. Lost Legion Eternal po odniesieniu kilku obrażeń ewoluuje w jedną z czterech mocniejszych form siebie. Są to: Eternal Phasewalker, Eternal Tempest, Eternal Instability lub Eternal Magnus. Nam najbardziej zależy na tym ostatnim, gdyż atakuje nas na odległość, dzięki czemu wystarczy kręcić się w pobliżu innych przeciwników, tak aby to właśnie Magnus ich trafiał swoim pociskiem. Tym sposobem musi zabić trzech przeciwników. Polecam wykonywać trofeum na jak najwyższym poziomie, tak aby reszta oponentów nie zdołała nas zabić, kiedy będziemy między nimi biegać (w moim przypadku był to 50 level, ale myślę że można to zrobić spokojnie kilka poziomów wcześniej). Jeśli nie mamy szczęścia do wyewoluowania Magnusa, możemy zawsze wyjść do menu głównego gry i załadować lokację jeszcze raz.
360 No Scope GS: 20
While airborne, spun 360 degrees then got a kill with a Sniper Rifle without using the scope.
Czas odstawić popisówkę niczym w typowych multiplayerowych FPS-ach, czyli skaczemy, robimy pełny obrót w powietrzu i strzelamy w przeciwnika ze snajperki, bez przycelowania. Po zabiciu przeciwnika przed wylądowaniem, zdobędziemy trofeum. Polecam do tego jakieś słabe potworki z Serenity’s Waste, z początku gry.
Expensive Taste GS: 30
Used the Grinder to create a Legendary item.
Procedura taka sama jak przy trofeum Grind ‘n’ Bear It, tyle że tym razem jako składników musimy użyć trzech legendarnych przedmiotów, co pozwoli nam również na wytworzenie nowego legendarnego przedmiotu.
Ice To Meet You GS: 20
Shattered 3 frozen enemies with a single slam attack.
Naszym zadaniem będzie poszatkowanie trzech zamrożonych przeciwników jednocześnie, korzystając z uderzenia grawitacyjnego (przytrzymanie w powietrzu). W lokacji Outlands Canyon natkniemy się na wiele grzybków mrożących, do których postarajmy się zlurować jak największą ilość przeciwników. Kiedy przejdą oni w pobliżu takiego grzyba, zostaną zamrożeni. Jeśli zamrozimy co najmniej trzech z nich jednocześnie, należy wznieść się w powietrze i uderzyć z powrotem o ziemię (nie bezpośrednio w przeciwnika), po czym zostaną oni „poszatkowani”. W razie niepowodzenia, możemy oczywiście wyjść do menu głównego gry oraz ponownie załadować lokację.
Elementalist GS: 20
Had an enemy frozen, corroded, ignited, and electrocuted at the same time.
Aby móc zdobyć trofeum, musimy dysponować wcześniej odpowiednio przygotowanym zestawem broni ze wszystkimi dostępnymi żywiołami. Są to następująco; lód, kwas, ogień oraz elektryczność. Naszym zadaniem jest użycie wszystkich czterech żywiołów na jednym przeciwniku jednocześnie. Do tego najlepiej będzie nam skupić się na wysokopoziomowym przeciwniku lub dowolnym bossie.
PS. Jeżeli gramy Claptrapem, możemy również skorzystać z umiejętności Rainbow Coolant.
Pancake Parlor GS: 20
Pancaked an enemy in the Stingray.
Naszym celem przy tym trofeum, będzie przerobienie dowolnego oponenta na naleśnik, przy pomocy pojazdu Stingray (dostępnym np. w lokacji Triton Flats). Wystarczy nam przelecieć nad dowolnym przeciwnikiem przy użyciu oraz zgnieceniu go przy pomocy .
Who Needs Air? GS: 20
Suffocated for 5 continuous minutes without dying.
Do zdobycia trofeum będziemy musieli przeżyć przez 5 minut bez użycia tlenu. Tutaj niezbędny nam będzie drink od Moxxi – Squill Syrup (Concordia). Dzięki niemu nasze życie przez najbliższe pół godziny będzie się bardzo szybko odnawiać, na tyle że brak tlenu nie będzie mógł zdążyć nas zabić. Po jego spożyciu (koszt 10 moonstone’ów) udajemy się w dowolne miejsce bez tlenu, np. Serenity’s Waste, wychodzimy na zewnątrz i czekamy aż do pojawienia się trofeum.
The Holodome Onslaught DLC
Informacje ogólne:
- Stopień trudności trofeów: 2/10
- Liczba trofeów: x0/ x1 / x1 / x1
- Liczba trofeów offline: 3
- Liczba trofeów online: 0
- Minimalna liczba przejść: 1
- Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
- Zglitchowane trofea: BRAK
- Czas do zdobycia trofeów: 1-2 godziny
Krok po kroku:
Dodatek „The Holodome Onslaught” jest niczym więcej, jak typową areną z poprzednich odsłon serii, składającą się z 5 rund podstawowych oraz jednej badassowej. Trofea są tylko trzy, do tego bardzo proste. Mimo to polecam zabrać się za dodatek, po pełnym ukończeniu podstawki, tak aby przeciwnicy nie sprawiali nam większych trudności. DLC rozpoczynamy korzystając ze stacji szybkiej podróży, przenosząc się do lokacji The Holodome.
Poradnik:
Smash the System GS: 40
Completed all 5 rounds of The Holodome.
Pierwsze trofeum jakie zdobędziemy, otrzymamy za ukończenie pierwszych pięciu rund areny w The Holodome.
- Digistructed Madness: Round 1 (level 25)
- Digistructed Madness: Round 2 (level 27)
- Digistructed Madness: Round 3 (level 29)
- Digistructed Madness: Round 4 (level 31)
- Digistructed Madness: Round 5 (level 32)
Stronger! Smarter! GS: 40
Completed the Badass Round of The Holodome.
Trofeum otrzymamy za ukończenie badassowej rundy areny w The Holodome.
- Digistructed Madness: The Badass Round (level 32, wymagane ukończenie poprzednich pięciu rund podstawowych).
I Welcome Your Attack, Fool GS: 45
Completed the Badass Round without going into Fight For Your Life.
Trofeum otrzymamy za ukończenie badassowej rundy areny w The Holodome, nie dając się ani razu powalić. Na szczęście misję „Digistructed Madness: The Badass Round” możemy powtarzać w nieskończoność, dlatego jeśli padniemy lub nawet ukończymy ją dając się powalić, możemy rozpocząć rundę od nowa. Misja jest na 32 poziom, dlatego dla spokoju polecam wbić wcześniej co najmniej 40lvl i zaopatrzenie się w wytrzymałą tarczę. Osobiście polecam strategię lizania ścian, tak aby nie spaść w przepaść podczas walki i wybijania przeciwników powoli, bez pośpiechu. Najlepiej, gdybyśmy mieli jeszcze znajomego, który mógłby odwalić za nas większość roboty, podczas gdy my spokojnie chowalibyśmy się gdzieś za ścianą, aż do ukończenia rundy.
Claptastic Voyage DLC
Informacje ogólne:
- Stopień trudności wbicia trofeów: 3/10
- Liczba trofeów: x0/ x0 / x3 / x7
- Liczba trofeów offline: 10
- Liczba trofeów online: 0
- Minimalna liczba przejść: 1
- Trofea możliwe do przeoczenia: 1
- Zglitchowane trofea: BRAK
- Czas do zdobycia trofeów: do 10 godzin
Krok po kroku:
„Claptastic Voyage” to jedyny fabularny dodatek do „Pre-Sequela”. Dzięki niemu będziemy mogli poznać bliżej historię legendarnego Claptrapa. Dodatek jest prosty i przyjemny nie licząc idiotycznego, pomijalnego trofeum „Wheely Fast”, które udało mi się zrobić przypadkiem. Dlatego przy naszej pierwszej wizycie w lokacji Subconscious, polecam zabrać się od razu do tego trofeum. Dodatek rozpoczynamy udając się do lokacji Deck 13 1/2, korzystając ze stacji szybkiej podróży.
Poradnik:
Digitize Me! GS: 15
Digitized into Claptrap’s Brain.
Trofeum związane z wątkiem fabularnym. Nie do pominięcia.
Smash and Not Grab GS: 15
Destroyed the Tassiter Proxy.
Trofeum związane z wątkiem fabularnym. Nie do pominięcia.
Totally Recalled GS: 15
Successfully recovered the Override Key.
Trofeum związane z wątkiem fabularnym. Nie do pominięcia.
Shadow Play GS: 15
Gave the H-Source to Jack.
Trofeum związane z wątkiem fabularnym. Nie do pominięcia.
Shadow of Your Former Self GS: 25
Defeated 5H4D0W-TP.
Trofeum związane z wątkiem fabularnym. Nie do pominięcia.
Wheely Fast GS: 50
Outran the Wheel in the Temple of Boom.
TROFEUM POMIJALNE!
Najgłupsze trofeum z listy, które bardzo łatwo przeoczyć, a i ciężko móc później do niego wrócić ze względu na konieczność powtarzania sporej części dodatku (wykonanej misji nie jesteśmy w stanie powtórzyć). Ale zacznijmy od początku. Trofeum dotyczy misji „The Temple of Boom”, którą otrzymujemy od Tannis w lokacji Subconscious (33-38 zalecany poziom w normal mode). Po zabiciu Sponxa będziemy musieli podnieść „original design code”, zanim to jednak zrobimy warto przygotować się do ucieczki, gdyż chwilę po tym zacznie gonić nas ogromne koło (pojawi się ono zza pleców PROTO-TP) i tutaj nie możemy pozwolić na to, aby koło nas zgniotło lub żebyśmy spadli w przepaść. Trofeum wpada tylko za pomyślną ucieczkę przed kołem. Jeśli nie udało nam się uciec, można spróbować wyłączyć i włączyć całą aplikację, chociaż gra zapisuje się przy naszym odrodzeniu, więc nie jestem w stanie zagwarantować skuteczności tej metody. W przeciwnym przypadku, musimy założyć nową postać do ponownego podejścia do misji lub rozegranie jej na True Vault Hunter Mode na 60 poziomie (Ultimate – 70 poziom).
Sociopathic Networker GS: 15
Talked to all of Claptrap’s Holographic Projections.
Trofeum bardzo proste, należy wysłuchać wszystkich pięciu hologramów postaci w lokacji The Nexus.
The Gift that Keeps on Giving GS: 50
Experienced all 9 Game Modes and all 9 Modifiers of the Mutator.
Musimy wypróbować wszystkie 9 trybów gry oraz 9 modyfikatorów rozgrywki w modyfikowanej przez nas arenie, dostępnej w lokacji The Cortex (połączenie z Subconscious, wymagane jest wcześniejsze ukończenie fabuły dodatku). Wypróbowanie trybu lub modyfikatora zalicza się dopiero po ukończeniu całej rundy na arenie. Dokładna lista wszystkich opcji poniżej.
Tryby gry
- Half Gravity
- Operation Vacu-Suck
- Mag Density
- Hyperspeed
- Flow
- Acid Shoes
- Vampires
- Bloody Good
- Glass Turtle
Modyfikatory rozgrywki
- Butt Slayers
- Rocket Arena
- CQB
- Rangefinder
- Torgue Approves
- Laser Show
- Spray and Pray
- Critpistols
- Moar DOTS
It’s Raining Cats and Hotdogs GS: 15
Completed a round using the Mutator.
Do uzyskania trofeum należy ukończyć dowolną rundę w modyfikowanej przez nas arenie, dostępnej w lokacji The Cortex (połączenie z Subconscious, wymagane jest wcześniejsze ukończenie fabuły dodatku).
No Photographs, Please! GS: 30
Killed 10 SpyBugs before they took your photo.
SpyBugi będą pojawiać się regularnie podczas naszej rozgrywki, starając się zrobić nam zdjęcie. Naszym zadaniem jest zabicie dziesięciu z nich zanim je zrobią. Największym problemem jest fakt, że potrafią zniknąć kiedy zorientują się, że je dostrzegliśmy, dlatego musimy działać szybko. Najlepszym sposobem na upolowanie SpyBuga jest udanie się do lokacji „The Nexus” gdzie możemy znaleźć ich po kilka jednocześnie. Cierpliwie rozglądajmy się po mapie, a jeśli dostrzeżemy któregoś z nich, od razu zacznijmy do niego strzelać. Jeśli nam się nie uda, możemy klasycznie wyjść do menu głównego gry oraz ponownie załadować lokację. SpyBugi pojawiają się zawsze w podobnych miejscach na przemian z AdBugami.
Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!