Kangurek Kao – Poradnik do trofeów i osiągnięć

 

Platyna w grze Kangurek Kao to czysta przyjemność i powinność każdego rodaka! Dajcie szansę tej grze – my daliśmy i nie żałujemy.

 

Jak oceniasz trudność platyny w Kangurek Kao?

View Results

Loading ... Loading ...

 

  • Stopień trudności wbicia platyny: 2/10
  • Czas do zdobycia platyny: 14 godzin
  • Liczba trofeów: platynax1zlotox9 x4 x2
  • Liczba trofeów offline: 16
  • Liczba trofeów online: 0
  • Minimalna liczba przejść: 1
  • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
  • Zglitchowane trofea: zloto Masakra w wersji na PS4 oraz zloto KAO!, zloto Okaz zdrowia, zloto Klucz uniwersalny, zloto Między światami – te trofiki mogą się niektórym zglitchować i patch 1.4 ma naprawić te problemy!

 

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

Krok po kroku:

KROK I – Przechodzimy grę zbierając po drodze wszystkie znajdźki.

Jeśli chcemy jak najszybciej wbić platynę, to zalecałbym zbieranie wszystkich znajdziek od razu w pierwszym podejściu, ponieważ jeden rodzaj znajdźki, czyli ćwiartki serca, nie jest oznaczany w menu pod kątem tego, gdzie je znaleźliśmy, a gdzie nie. Filmiki pokazujące gdzie je znaleźć (z podziałem na poszczególne światy) można znaleźć przy trofeum zloto KAO!. Podczas pierwszej walki z bossem warto od razu postarać się o wygranie tej walki bez straty życia, aby wbić pucharek zloto Gładkie zwycięstwo.

 

KROK II – Dobijamy pozostałe trofea.

Bardzo możliwe, że już wbiliśmy pucharek zloto Ubezpieczenie zdrowotne, który polega na posiadaniu 20 żyć – gra nie jest specjalnie trudna, a na każdym poziomie znajdziemy dodatkowe życie. Jeśli nie, to udajemy się do sklepu i tam kupujemy życia za 500 dukatów każde. Jeśli zabraknie nam forsy, to powtarzamy któryś z pierwszych poziomów. Kolejne trofeum, które mogło już samo wpaść podczas przechodzenia gry to zloto Masakra. Jeśli nie, to powtarzamy wyzwanie w Wiecznej Studni 11 bezpośrednio z hubu dowolnego ze światów. Ostatnie trofeum, które nam zostanie to srebro Tajemnica wulkanu, polegające na kupieniu 2 odpowiednich elementów garderoby w sklepie.

 

Poradnik:

platyna Pełen zestaw / Full set
Zdobądź wszystkie pozostałe trofea. / Get all other trophies.

Gratulacje, zdobyłeś wszystkie trofea.

 

zloto I żyli długo i szczęśliwie / …And lived happily ever after 100
Ukończ grę. / Finish the game.

Opis trofea mówi chyba wszystko. Musimy ukończyć grę.

 

braz Rozgrzewka / Warm up 15
Ukończ samouczek z Waltem / Complete the tutorial with Walt

Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia. Otrzymamy po pokonaniu pierwszego poziomu.

 

braz Skończyła mi się guma do żucia / Out of Bubblegum 15
Znajdź i pokonaj Terrora / Find and defeat Terror

Trofeum to zdobędziemy po pokonaniu pierwszego bossa w grze. Warto od razu postarać się o wbicie trofea zloto Gładkie zwycięstwo, które polega na pokonaniu bossa bez otrzymywania obrażeń. Jest to najprostszy boss, więc przy nim zadanie to będzie najłatwiejsze. Jeśli otrzymamy obrażenia, resetujemy poziom. Poniżej można zobaczyć całą walkę bez otrzymywania obrażeń.

 

srebro Kolejny dzień w biurze / Another day at the office 30
Pokonaj Jayabayę / Defeat Jayabaya

Trofeum to zdobędziemy po pokonaniu drugiego bossa w grze, którego spotkamy na końcu świata „Głodna Dżungla”. Poniżej można zobaczyć całą walkę.

 

srebro Odrodzenie / Reborn 30
Pokonaj Najstarszą / Defeat The Oldest One

Trofeum to zdobędziemy po pokonaniu trzeciego bossa w grze, którego spotkamy na końcu świata „Góry Zmarzliste”. Poniżej można zobaczyć całą walkę.

 

srebro Znowu razem / Reunited 30
Pokonaj Wiecznego Wojownika / Beat The Eternal Warrior

Trofeum to zdobędziemy po pokonaniu czwartego, ostatniego bossa w grze, którego spotkamy na końcu świata „Wyspa Wieczności”. Poniżej można zobaczyć całą walkę.

 

zloto KAO! / KAO! 100
Zbierz litery KAO na wszystkich poziomach / Collect the KAO letters on all levels

Litery to jeden z rodzajów znajdziek w grze. Na każdym poziomie jest ich dokładnie 3, zawsze poukrywane są w kolejności K, następnie A i na koniec O. Każdy etap możemy powtarzać po jego ukończeniu, a w menu gry możemy sprawdzić na których poziomach mamy jakie litery. Poniżej zamieściłem 4 filmiki na których można sprawdzić gdzie znaleźć wszystkie znajdźki na wszystkich poziomach w grze, potrzebne do zdobycia platyny. Podzielone według kolejnych światów w grze. Polecałbym zdobywanie ich wszystkich od razu przy pierwszym podejściu razem z poradnikiem, ponieważ jeden typ znajdźki (ćwiartki serc) nie jest zaznaczany w menu i nie można sprawdzić na których poziomach już zdobyliśmy, a na których nie.

 

zloto Okaz zdrowia / Healthy 90
Odblokuj wszystkie miejsca na serca / Unlock all extra heart slots

Aby odblokować 1 dodatkowe serce i tym samym zwiększyć zdrowie Kao, musimy zebrać 4 ćwiartki serca. Ćwiartki serca to jeden z rodzajów znajdziek w grze, które znajdziemy na poszczególnych poziomach oraz kupimy w sklepach w hubach każdego świata. Niestety nie da się śledzić, na których planszach już zebraliśmy ćwiartki, a na których jeszcze nie. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest przechodzenie wszystkich plansz razem z poradnikowymi filmikami, które zamieszczone są powyżej przy trofeum zloto KAO!.

 

zloto Znajdź ich wszystkich / Find’em All 90
Zbierz wszystkie wpisy z Kaopedii na temat wrogów / Collect all the Kaopedia entries about Foes

Za każdym razem kiedy spotkamy nowy typ wroga, do Kaopedii zostanie dodany wpis na jego temat. Dlatego to trofeum wpadnie samo podczas przechodzenia gry.

 

zloto Klucz uniwersalny / Master Key 100
Zbierz wszystkie runy / Collect all the runes

Runy to najliczniejszy z rodzajów znajdziek w grze. Zbieramy je zarówno na poziomach jak i w hubach każdego ze światów. Przy trofeum zloto KAO! zamieściłem filmiki, pokazujące gdzie znaleźć wszystkie znajdźki, w tym runy.

 

zloto Gładkie zwycięstwo / Flawless Victory 100
Pokonaj jednego z bossów, nie odnosząc żadnych obrażeń / Defeat one of the bosses without receiving any damage

Walki z bossami można powtarzać dowolnie, tak jak wszystkie inne poziomy. Najłatwiejsza moim zdaniem jest walka z pierwszym bossem na wyspie, czyli Terrorem. Filmik pokazujący całą walkę można znaleźć przy trofeum  braz Skończyła mi się guma do żucia.

 

zloto Między światami / Between Worlds 90
Znajdź i ukończ wszystkie Wieczne Studnie / Find and complete all of the Eternal Wells

Na każdym z poziomów można znaleźć zazwyczaj 1 lub 2 wieczne studnie. Przenosimy się przez nie do mini poziomów, na których musimy ukończyć pewne etapy platformókowe lub pokonać fale wrogów, po czym wracamy w to samo miejsce. Jak znaleźć wszystkie studnie można zobaczyć w filmikach przy trofeum zloto KAO!.

 

zloto Ubezpieczenie zdrowotne / Health Insurance 90
Osiągnij liczbę 20 żyć / Have 20 lives in total

Na każdym z poziomów znaleźć możemy dodatkowe życie (czasami nawet 2) a w sklepie w hubie każdego świata możemy je kupić za 500 dukatów. Jeśli nie umieramy przesadnie dużo, to powinniśmy wbić to trofeum naturalnie podczas przechodzenia gry (nie jest ona zbyt trudna). Jeśli nie, to możemy powtórzyć pierwsze poziomy gry zbierając życia i dukaty aby kupić brakujące życia w sklepie.

 

zloto Masakra / Fatality 90
Pokonaj pięciu wrogów jednocześnie za pomocą wykończenia / Defeat five enemies at once with a finisher

UWAGA – trofeum to w wersji na PS4 jest zglitchowane i na razie niemożliwe do wbicia. W wersji na PS5 wbija się normalnie!

Podczas atakowania przeciwników napełnia się nam pasek wykończenia, widoczny w lewym górnym rogu ekranu. Jeśli my obrywamy, maleje. Po zapełnieniu go do pełna możemy wcisnąć , aby wykonać wykończenie. By zdobyć to trofeum musimy wykonać je znajdując się blisko co najmniej 5 przeciwników. Dobrym miejscem do wykonania tego jest Wieczna studnia 11 i sam początek walki. Dwa latające owce będą wypuszczać na nas piranie, a owce na ziemi pomogą nam zapełnić pasek wykończenia. Jeśli nam się nie uda, zawsze można od razu powtórzyć wyzwanie. Poniżej na filmiku pokazany jest proces wbijania tego trofeum.

 

srebro Tajemnica wulkanu / Mystery of the Volcano 30
Załóż strój z Kao 3 / Wear an outfit from Kao 3

Aby zdobyć to trofeum musimy kupić 2 odpowiednie elementy stroju Kao w garderobie przy szafie w dowolnym sklepie (znajduje się w hubie każdego ze światów). Na zdjęciu poniżej można zobaczyć, które to elementy. Oba kosztują po 750 dukatów.

 

Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Grę udostępnił wydawca.