Saints Row – Poradnik do trofeów i osiągnięć

23 sierpnia 2022
29

 

Jeżeli planujesz wbić platynę w Saints Row – czeka Cię długa droga, polegająca na zbieraniu znajdziek i wykonywaniu misji pobocznych. Nic innego nie stoi Ci na przeszkodzie, tylko czas. Zapraszamy do skorzystania z poradnika.

 

Podziękowania dla Kamila „CTSG” Popielskiego za pomoc w zbieraniu informacji i notu za uwagi do poradnika.

 

Jeżeli poradnik się przydał – możesz postawić autorowi kawę w ramach podziękowania.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

[poll id=”187″]

 

 • Stopień trudności wbicia platyny: 3/10
 • Czas do zdobycia platyny: +50 godzin
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox3 x5 x42
 • Liczba trofeów offline: 49
 • Liczba trofeów online: 1
 • Minimalna liczba przejść: 1
 • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
 • Zglitchowane trofea: NIE GRAJCIE KAMPANII CO-OP – Występuje aktualnie problem z licznikami wyzwań dla graczy (problem dostępny też niestety w grze dla jednego gracza).

 

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

Krok po kroku:

KROK 1 – Przejdź fabułę + Nadarzające się po drodze aktywności poboczne

Po pierwsze, skup się na misjach fabularnych, żeby jak najszybciej ukończyć wątek fabularny. Od razu polecam zabierać się również na robieniu aktywności, które napatoczą się na Waszej drodze podczas jeżdżenia w misjach – zaoszczędzi Wam to sporo czasu. Kolejnym ważnym aspektem jest OSZCZĘDZANIE PIENIĘDZY, po to, by je w przypadku zarobienia okrągłej sumki np. 100 tysięcy od razu pakować w nic innego, jak w rozwijanie przedsięwzięć (stół do zarządzania nimi znajduje się w głównej kryjówce, w kościele). Pamiętaj o odbieraniu dolarów w swoim telefonie – w aplikacji „Kasa” – tam w aktywnym czasie gry generuje się Twój przychód – dlatego jeżeli musisz odejść od telewizora, proponuję zostawić włączoną grę. :).

 

KROK 2 – Kończenie dzielnic, czyli czyszczenie mapy

15 dzielnic do wymaksowania (tylko te, na których budujemy przedsięwzięcia), zajmie trochę czasu:

 • Kup przynajmniej jedną rzecz we wszystkich z 35 sklepów.
 • Rozwiń 15 przedsięwzięć (i wykonaj ich wszystkie misje).
 • Wyeliminuj wszystkie zagrożenia (75).
 • Wykonaj wszystkie skoki na boku (41).
 • Ukończ wszystkie odkrycia (265).

KROK 3 – Znajdźki + Nadarzające się po drodze aktywności poboczne

Przygotowałam filmik, który pozwoli znaleźć Wam większość kolekcji (potrzeba 85 ze 115). Znajdziecie go w opisie trofeum srebro Kolekcjoner.

 

KROK 3 – Wyzwania, czyli dobicie trofeum za talenty

Do odblokowania mamy 34 talenty, które stricte powiązane są z wyzwaniami – to różnego rodzaju aktywności wykonywane w grze, np. jazda pod prąd czy szybowanie w powietrzu. Więcej informacji w opisie trofeum srebro Złota rączka.

 

KROK 4 – Czyszczenie

Pewnie zostaną jeszcze trofea, których nie sposób zrobić bez skupienia się na nich:

 • braz Czas na fiestę
 • braz Darmowe odnowienie
 • braz Wyposażenie na akcję
 • braz Kręciołki

 

Poradnik:

platyna Perfekcjonizm / Completionist
Odblokuj wszystkie trofea. / Unlock all trophies.

Gratulacje! 🙂

 

braz Wpływowi gracze / Power Players 20
Odblokuj 3. poziom przestępczego imperium. / Unlock Criminal Empire Tier 3.

Patrz opis trofeum srebro Złota era.

 

braz Władcy Santo Ileso / Masters of Santo Ileso 20
Odblokuj 4. poziom przestępczego imperium. / Unlock Criminal Empire Tier 4.

Patrz opis trofeum srebro Złota era.

 

srebro Złota era / A Golden Age 40
Odblokuj 5. poziom przestępczego imperium. / Unlock Criminal Empire Tier 5.

Twoje przestępcze imperium będzie rosło wraz z podbijaniem miasta i rozwijaniem w nim przedsięwzięć. Żeby zdobyć maksymalny poziom (czyli piąty) musisz wybudować wszystkie 15 przedsięwzięć. Na rozwijanie biznesów potrzeba będzie na to sporo pieniędzy, które w początkowej fazie gry lecą bardzo powoli, dlatego zalecam od razu OSZCZĘDZAĆ KASĘ tylko i wyłącznie na to. W miarę odbijania dzielnic, Twój przychód również się zwiększa, więc staraj się (przy okazji robienia misji głównych) również skupić się na robieniu bliskich aktywności pobocznych.

Po wybudowaniu wymaganych 14 biznesów odblokuje się możliwość wybudowania wieży za 8 milionów $. Wykupienie tego przedsięwzięcia pozwoli Ci wybrać i ukończyć misję „Zbudujmy drapacz chmur”, po której ukończeniu wpadnie opisywane trofeum.

 

srebro Złota rączka / Jack of All Trades 25
Zdobądź wszystkie talenty. / Acquire every perk.

Talentów w grze jest dokładnie 34. Odblokowują się po wykonaniu wyzwań, których na szczęście jest w grze trochę więcej, aniżeli samych talentów – więc logicznym jest, że nie musisz robić wyzwań, które są dla Ciebie trudne. Na początku wystarczy wykonać  jedno wyzwanie, by odblokować jeden talent – im dalej w las, tym trzeba tego robić więcej. Niestety trofeum to wymaga Waszej uwagi – tak, co prawda część z wyzwań wpadnie po prostu z tokiem grania, tak do innych niestety trzeba się trochę nagimnastykować.

Wyzwania znajdziesz w telefonie, w aplikacji „Misja” po przełączeniu przy pomocy  z „Głównych” na „Wyzwania”.

 

braz To lata! / It’s a Bird! 20
Ukończ wszystkie wyzwania kombinezonu do szybowania. / Complete all wingsuit challenges.

Wyzwań kombinezonu do szybowania są cztery, trzeba ukończyć wszystkie z nich:

 • Uskrzydlanie
  • Odbijaj się od ludzi przez 30 sekund – Musisz odbić się od 6 ludzi w ciągu 30 sekund podczas używania kombinezonu do szybowania. Gdy zbliżysz się do ludzi, pojawi się nad ich głowami przycisk , który informuje, że możesz na nich użyć dopalacza i się od nich odbić. Wybić się w powietrze najłatwiej ze stacji meteorologicznych albo z dachu naszego rozpędzonego pojazdu.
  • Startowanie z pojazdów – Dwanaście razy musisz powtórzyć następujący manewr –  rozpędź auto i nie zwalniając przytrzymaj , aby wyjść na dach, a następnie naciśnij , by wystartować z kombinezonem.
 • Prędkość końcowa
  • Swobodne spadanie – Najprościej wziąć sobie jakiś helikopterek, wznieść się najwyżej jak się da, wysiąść z niego i BEZ kombinezonu opadać na ziemię.
  • Spędź czas w powietrzu w północnym Lakeshore – Pod tym wyzwaniem kryje się czas spędzony w powietrzu PODCZAS jazdy autem.
  • Szybuj w kombinezonie w południowym Lakeshore – Przeleć 1000 metrów w kombinezonie nad tą dzielnicą.
 • Shady Oaks 
  • Odległość przebyta po potrąceniu – Potrącić Cię mogą zwykłe samochody (i robią to dosyć często) albo wystarczy wziąć udział w misjach Shady Oaks pt. „Przekręt ubezpieczeniowy”. Jeżeli mimo wykonania tych misji nie udało Ci się przebyć 5000 metrów – w telefonie zawsze możesz powtórzyć misje.
  • Odbijaj się dopalaczem od ludzi – Podczas latania z kombinezonem do szybowania, gdy zbliżysz się do ludzi, pojawi się nad ich głowami przycisk , który informuje, że możesz na nich użyć dopalacza i się od nich odbić. Zrób tak 30 razy i tyle. Wybić się w powietrze najłatwiej ze stacji meteorologicznych.
  • Reanimuj sojuszników – Sojuszników „zamawiamy” poprzez aplikację „Kontakty” w telefonie. Zadzwoń po jednego ze swoich przyjaciół, rozpętaj piekło wśród przeciwników i daj im zabić swojego towarzysza. Pojawi się stosowna ikonka informująca, iż możesz go podnieść – trzeba takową akcję powtórzyć 20 razy.
 • Widzę stąd swój dom
  • Dystans przebyty w kombinezonie do szybowania – 100,000 metrów – Komentarza nie wymaga.
  • Szybowanie nad ziemią – 500 metrów – najlepiej to robić na jakiś otwartych terenach, żeby przypadkiem nie nadziać się na jakieś lampy w mieście.

 

zloto Dobrze wykorzystany czas / Quality Time 50
Ukończ wszystkie misje lojalnościowe. / Complete all loyalty missions.

Trofeum związanie z fabułą. Nie do przeoczenia. Wpada po wykonaniu misji:

 • Strzelanie do tego i owego – Eli
 • Szybcy i Nażarci – Kev
 • Idole Śmole – Kev
 • Pustynna rada – Eli
 • W uznaniu dla sztuki – Neenah

 

braz Szał zakupów / Shopping Spree 15
Kup po 1 przedmiocie z każdego sklepu. / Buy 1 item from every store.

Mamy 4 rodzaje sklepów:

 • sklep z ubraniami,
 • sklep z bronią,
 • salon tatuażu,
 • dance Studio.

Łącznie do odwiedzenia jest 35 lokalizacji i w każdej z nich musisz kupić przynajmniej jedną rzecz. Mając włączoną mapkę możemy zmienić zakładkę na taką, która pokazuje nam tylko sklepy i na szczęście sporym ułatwieniem jest fakt, że widnieje stosowna informacja o tym, czy już dane miejsce odwiedziliśmy i w nim coś kupiliśmy. Jeżeli mamy już dany sklep odhaczony, to zobaczysz informację „UKOŃCZONO”, jeżeli nie, to będzie na mapie informacja „KUP PRZEDMIOT”.

Do tego trofeum nie trzeba robić zakupów w sklepie dla milionerów (odblokuje się z tokiem fabuły).

 

braz Wypad! / Hijacked 10
Niech przechodzień wyciągnie cię z samochodu. / Pulled out of a car by a pedestrian.

Podczas jazdy autem uderzaj przejeżdżające samochody / niszcz infrastrukturę / potrącaj przechodniów, aż któryś z przechodzących NPCów się wkurzy i pojawi się jako czerwona kropka. Poczekaj na delikwenta, aż podbiegnie do Twojego auta i po krótkiej chwili powinien wywalić Cię z samochodu. 

 

braz Znalezione, nie kradzione / Finders Keepers 10
Zdobądź 5 przedmiotów w aplikacji Kolekcje. / Obtain 5 items in the Collectibles app.

Patrz opis trofeum srebro Kolekcjoner.

 

srebro Kolekcjoner / The Collector 25
Zdobądź 85 przedmiotów w aplikacji Kolekcje. / Obtain 85 items in the Collectibles app.

W grze jest 115 przedmiotów do zebrania, na szczęście nie trzeba zebrać wszystkich. Poniżej lista, która pozwoli Wam się rozeznać, w jakich dzielnicach znajdują się jaki znajdźki. W każdej chwili możecie zerknąć w aplikację na telefonie „Kolekcje” i zobaczyć, czego Wam brakuje, a co już macie. Zbieranie przedmiotów polega na robieniu im zdjęć, ewentualnie niektóre z nich wpadają po prostu po wykonaniu konkretnych misji. Na poniższym filmiku znajdziecie większość (ale nie wszystkie, bo to po prostu są te, które ja zbierałam) przedmiotów, co w zupełności wystarczy Wam do zdobycia tego trofeum. Podzielone są one przeze mnie na dane dzielnice, żeby łatwo i szybko się zbierało.

NIE DA SIĘ POMINĄĆ (DOSTANIECIE JE ZA MISJE FABULARNE):

 1. Kodeks Kolibra – Nagroda za misję „Wszyscy na pokład”
 2. Nóż taki jak z telesprzedaży – Nagroda za misję „Idole śmole”
 3. Caca Cabana – Nagroda za misję „Groźni idole”
 4. Kaktus Jack – Nagroda za misję „W uznaniu sztuki”.
 5. Kartaczownica – Nagroda za misję „Pakiet na odchodne”.
 6. Posąg krowy – Nagroda za misję „W uznaniu sztuki”..
 7. Robaczywe jabłko – Nagroda za misję „W uznaniu sztuki”.
 8. Złota armata – Nagroda za misję „Biurowe rewolucje”.
 9. Tron Dustlandera – Nagroda za misję „Do wyłomu”.
 10. Święta Niezgoda – Nagroda wieżowca Świętych.

 

ZACHODNIE STARE MIASTO:

 • 00:05 Fontanna ratuszowa – Zachodnie Stare Miasto. W fontannie przed ratuszem Santo Ileso.
 • 00:19 Znak Tipsy Lizard – Zachodnie Stare Miasto. Na Tipsy Lizard. Na ulicy zamkniętej dla ruchu.
 • 00:39 Zaklinacz kotów – Zachodnie Stare Miasto. Naprzeciwko muralu Joe Cola, przy wejściu na festiwal uliczny.
 • 00:59 Turdis – Zachodnie Stare Miasto. Za Escobarista Całe, po drugiej stronie ulicy od Friendly Fire.

WSCHODNIE STARE MIASTO:

 • 01:16 Kotlik – Wschodnie Stare Miasto. W składziku w U-Store. W długim budynku w pobliżu północnego końca.
 • 01:36 Niedźwiedź gryźli + Metalowy sęp – Wschodnie Stare Miasto. Na narożnym parkingu obok muralu „Keep It Strange, Santo”.

 

WSCHODNIA PROVIDENCIA:

 • 01:56 Anioł cmentarny – Wschodnia Providencia. Przed budynkiem na cmentarzu. Na południe od ściany pamięci.
 • 02:12 Rzeźba konia – Wskakuj na chabetę! (Wschodnia Providencia).
 • 02:31 Złoty sracz – Wschodnia Providencia. W kupie śmieci za Gimnasio. Niedaleko wagonu.

 

ZACHODNIA PROVIDENCIA:

 • 02:50 Znak El Bar Visual – Wschodnia Providencia (a tak naprawdę na styku wschodniej i zachodniej). Na południe od św. Thomasa Corvacho. Przy wieży ciśnień.
 • 03:07 Flaszka wódki – Zachodnia Providencia. Na El Pequeno Grań Bar. Pod przejściem.
 • 03:25 Posąg robaka – Zachodnia Providencia. Na dachu sklepu z częściami samochodowymi przy przejeździe. Naprzeciwko RS Gas. 
 • 03:42 Stylowy flaming – Zachodnia Providencia. Między frontowymi drzwiami małego tynkowanego bliźniaka. Numer 217.

 

MERCADO:

 • 04:00 Kwitnący kaktus – Mercado. Naprzeciwko głównego wejścia do Plaża de Verano. Zasadzony między kwiatami. 
 • 04:19 Ster – Mercado. Na tarasie u brzegu jeziora. Pod jedną z pergoli.
 • 04:35 Złoty Jeleń – Mercado. Na placyku za Summer Square Hotel. Obok rampy zjazdowej.
 • 04:49 Stoponoga – Mercado. Na rogu za biblioteką publiczną. Z widokiem na jezioro. 
 • 05:01 Posąg gitarzysty – Mercado. Na znaku gitary na sklepie Notę Pad. Jedną przecznicę od biblioteki publicznej.

 

ZACHODNIE SMELTERVILLE:

 • 05:16 Metalowy posąg jackalope – Zachodnie Smelterville. W parku za domem kultury. Niedaleko kładki dla pieszych.
 • 05:28 Krzaczaste świnie – Zachodnie Smelterville. Na dziedzińcu browaru Frank’s 80/20 Brewery. Obok łukowatych drzwi.
 • 05:44 Posąg skorpiona – Zachodnie Smelterville. Nad przednim wejściem do fabryki Scorpions. Pod graffiti Panterosów.
 • 05:59 Zbiornik browarniczy – Zachodnie Smelterville. Przy Starej Stalowej Rozlewni, gdzie droga zakręca wzdłuż jeziora.
 • 06:13 Znak Joe Cola – Zachodnie Smelterville. Biurowiec Joe Cola Corporation. Billboard na dachu.

 

WSCHODNIE SMELTERVILLE:

 • 06:25 Pluszak Ramparts – Wschodnie Smelterville. Przed Ramparts BBQ. Pod Parasolami.
 • 06:37 Stoisko mechaburgera – Wschodnie Smelterville. Malownicze miejsce z widokiem na autostradę. Przy automatach.

 

POŁUDNIOWA PUSTYNIA ROJAS:

 • 06:49 Kaktusowy Mikołaj – Południowa pustynia Rojas. Na pustyni, na wschód od zapory Cranston. Pod wieżą telefonii komórkowej.
 • 06:59 Znak Route 66 – Południowa pustynia Rojas. Na przydrożnym punkcie widokowym tuż na wschód od miasta.
 • 07:15 Posąg Kapitana Orła – Południowa pustynia Rojas. Na niewielkim płaskowyżu z Lady Liberty. Na południe od Cranston.
 • 07:34 Pianino – Południowa pustynia Rojas. Obok Ringers. W kościółku z Dzikiego Zachodu.
 • 07:50 Znak Iskrzącej Pompy – Południowa pustynia Rojas. Przed stacją benzynową Iskrząca Pompa. Naprzeciwko Ringers.
 • 08:13 Jackalope – Południowa pustynia Rojas. Przed Ringers. Między olbrzymim widelcem a tacozaurem.
 • 08:28 Malowany keg – Południowa pustynia Rojas. W opuszczonym miasteczku nad rzeką. W pobliżu bocznych drzwi młyna.
 • 08:46 Statek kosmiczny – Południowa pustynia Rojas. W płytkiej wodzie u podnóża płaskowyżu. Na drodze 66.

 

PÓŁNOCNA PUSTYNIA ROJAS:

 • 08:59 Metalowy kojot – Północna pustynia Rojas. Przed szalonem gier Win Coyote Arcade na drodze 66. 

 

MONTE VISTA:

 • 09:25 Ogromna piłka golfowa
 • 09:47 Kulka – Monte Vista. Przed rezydencją z lądowiskiem helikoptera, nad Starym Miastem.
 • 10:01 Marchwiową głowa – Monte Vista. Wraz z resztą wegańskiej rodziny na targowisku.
 • 10:23 Atomowy rumak – Nagroda The Big One (Do zdobycia podczas misji fabularnej „Groźni idole” , ale i poza nią w Monte Vista).
 • 10:33 Ogromny but – Nagroda za misję. (BŁĘDNY OPIS W GRZE – Do zdobycia w Monte Vista.

 

ZACHODNIA MARINA:

 • 10:45 Cyrkiel – Zachodnia Marina. Przy Szkole Architektury i Projektowania. Na dziedzińcu.
 • 11:01 Posąg kwietnej ostrogi – Zachodnia Marina. Na rogu naprzeciwko Szkoły Architektury i Projektowania
 • 11:23 Rzeźba kotwicy – Zachodnia Marina. W doku na jeziorze Sabastian, blisko kurortu La Playa.
 • 11:33 Pióro z brązu – Zachodnia Marina. Na środkowym kwietniku blisko Liechtenauerów. Między dwoma palmami.
 • 11:56 Pomnik lodów – Zachodnia Marina. Przed Twisty Creamy na Esplanadzie Cromptona.

 

EL DORADO:

 • 12:08 Bucik – El Dorado – Na środkowym skwerze pomiędzy Aztekiem a Gwiazdami Południa
 • 12:26 Rycerz – El Dorado. Przed kasynem Lancelot, niedaleko wschodniej bramy do promenady El Dorado.
 • 12:41 Znak Varmint – El Dorado. Na kasynie niedaleko wschodniej bramy do promenady El Dorado. 
 • 12:58 Metalowy królik – El Dorado. Na rogu naprzeciwko Bikini Atoli. Przy wielkiej tęczowej ósemce.
 • 13:08 Znak Calico Queen – El Dorado. Na końcu mola na jeziorze Sebastian. Na łodzi.
 • 13:25 Żetony pokerowe – El Dorado. Przy Apollo’s Coffee. Na przystanku autobusowym
 • 13:46 Dystrybutor paliwa – El Dorado. Przy drzwiach warsztatu Auto serie Repairing Center. Na południe od Busted Flash
 • 14:00 Znak Fox Tails – El Dorado. Na budynku niedaleko wschodniej bramy do promenady El Dorado
 • 14:17 Dmuchany łabędź – El Dorado. W pustym basenie ćwiczebnym opuszczonego akwaparku. Za najwyższą zjeżdżalnią.

 

WSCHODNIE FLATS:

 • 14:34 Ramię z brązu – Wschodnie Flats. Przy południowym wejściu do Meeker Mall. Obok Swole Hole.
 • 14:53 Wiatrak – Wschodnie Flats. Przy Das Bayerische Hotel. Na północ od Razy Chickenburger Dance Studio.
 • 15:10 Znak Sofa King – Wschodnie Flats. Na opuszczonym budynku Sofa King. Nad jeziorem
 • 15:24 Pomnik złotego kasku – Wschodnie Flats. Na kasie biletowej. Po drugiej stronie ulicy, naprzeciwko stadionu.

 

ZACHODNIE FLATS:

 • 15:48 Model z planetami – Zachodnie Flats. Na szczycie Vector Science Center. Nad kanałem Stillwater
 • 16:01 Kule i kręgle – Zachodnie Flats. Przed Joy of Bowling. U wejścia na parking. 

 

POŁUDNIOWE LAKESHORE:

 • 16:15 Ja serce Santo Ileso – Południowe Lakeshore. Na południowym końcu Canyon Plaża. Na poziomie ulicy
 • 16:27 Złoty pancernik – Południowe Lakeshore. Za Biblioteką Jasińskiego. Przy kładce dla pieszych
 • 16:41 Wielki Banan – Południowe Lakeshore. Między Cicadą bezprzewodową a Drug Star. Przy północnym Lakeshore.

 

PÓŁNOCNE LAKESHORE:

 • 16:55 Sylwetka ogniska – Północne Lakeshore. Pod globusem Star-Registe. Naprzeciwko rodeo kojotów.
 • 17:09 Zabawkowy kowbojski kapelusz – Północne Lakeshore. W małym parku na północ od globusa Star-Register.
 • 17:25 Bizon z brązu – Północne Lakeshore. Na rogu na południe od Pawilonu Jasińskiego. Przy Marsh Brothers.
 • 17:37 Czaszka triceratopsa – Północne Lakeshore. W ogrodach przy muzeum Santo Ileso.
 • 17:54 Wielki pocisk – Północne Lakeshore. W małej zewnętrznej strefie restauracyjnej przy nabrzeżu.

 

POŁUDNIOWE PUSTKOWIA:

 • 18:11 Śpiewający krzak – Południowe Pustkowia. Na wyspie na Rio Salinas, na południe od jeziora. Przy wieży komórkowej.
 • 18:25 Kaktusowy kowboj – Południowe Pustkowia. Na drodze 66, wśród wzgórz na południowy wschód od El Dorado.
 • 18:44 Model samolotu – Południowe Pustkowia. W stawie na północ od motelu One Wolf na drodze 66
 • 19:01 Sowi wiatrak – Południowe Pustkowia. Po drugiej stronie drogi 66, naprzeciwko Wieży Miłości. 
 • 19:19 Młot godnych – Południowe Pustkowia. Linie energetyczne przechodzące przez wyschnięte jezioro z porzuconą łodzią wiosłową.

 

JEZIORO SABASTIAN:

 • 19:34 Posąg Atlasa – Na wyspie na jeziorze Sabastian. Na końcu drogi prowadzącej po nasypie. Przy znaku Boot Hill.
 • 19:53 Wagonik górniczy – Na wyspie na jeziorze Sabastian. Na forach w podziemnej kopalni
 • 20:22 Miska dekoracyjna – Wysoko na wyspie na jeziorze Sabastian. Na beczce w metalowym budynku

 

NAGRODY ZA PRZEDSIĘWZIĘCIA I MISJE DODATKOWE (WPADNĄ TAK CZY TAK PRZY MAKSOWANIU MAPY)

 1. K20 – Nagroda Warowni Krakena
 2. Koń Doca Ketchuma – Nagroda z Boot Hill
 3. Manekin ćwiczebny – Nagroda First Strike
 4. Znak Sady Oaks – Nagroda z Sady Oaks – Do zdobycia PO wykupieniu Sady Oaks i zrobieniu zdjęcia logo.
 5. Skafander kosmiczny – Nagroda z Let’s Pretendent
 6. Wuzyerz Repo Yard – Nagroda z Repo Yard
 7. Znak Chalupacabra – Nagroda Chalupacabry
 8. Beczka toksycznych odpadów – Nagroda wywozu śmieci Bright Future
 9. Postument Planet Saints – Nagroda z Planet Saints
 10. Puchar gokartowy – Nagroda Pony Express
 11. Puchar latającej deski – Nagroda Eurekabatora
 12. Międzygwiezdna budka telefoniczna – Nagroda z Laundormatu
 13. Dostawa narkotyków – Nagroda za zebrane palety z narkotykami
 14. Słój bajeczności – Nagroda Cutting Edge
 15. Posąg Jima Roba – Nagroda z Jim Rob’s
 16. Wieża nadawcza KAKTS – Nagroda z Radio Station

 

DLC

 1. Diabelskie jajo – Do odblokowania w DLC.
 2. Świecący kurczak – Do odblokowania w DLC.

 

DODATKOWE DO ZEBRANIA:

 1. Srebrny obelisk – Północne Pustkowia. Na południe od samotnej przyczepy. Na północnym zboczu wyboistego wzgórza.
 2. Zabytkowa waza – Północne Pustkowia. Dom przenośny na wschód od Flats. Ze śmieciami obok ganku.
 3. Złoty pisuar – Północne Pustkowia. W stosie śmieci przy północnej bramie Pogranicza. Obok koparki.
 4. Fikuśna mapa – Północne Pustkowia. W metalowej szopie. Na północ od północnej bramy Pogranicza.
 5. Skóra niedźwiedzia – Północne Pustkowia. Na ganku jednego z domów w opuszczonym miasteczku. Na południe od starego kościoła.
 6. Stołek barowy z siodła – Południowe Pustkowia. Przy Jackknife Całe. Pod wielką czaszką krowy.
 7. Kryty wóz pionierski z kuchnią – Północne Pustkowia. W opuszczonym miasteczku. W pobliżu ceglanego budynku z zakratowanymi oknami.
 8. Posąg mężczyzny Metal Sun – Północna pustynia Rojas. W punkcie widokowym Sidewinder Creek. Przy wielkim kaktusie.
 9. Szlaban – Wschodnie Smelterville. Za International Mail Storage. Tam, gdzie tory podzielają się na bocznice. 
 10. Złoty koszyk golfowy – Monte Vista. Na trawniku w Woodbush Country Club. Przy parkingu.
 11. Plakat z poszukiwanym – Poszukiwany żywy lub martwy.

 

zloto Możemy iść do domu albo… / We could go home, or… 75
Idź na karaoke ze Świętymi. / Sing karaoke with the Saints.

Trofeum fabularne – za ukończenie misji PO napisach końcowych „Zbudujmy drapacz chmur”. Aby odblokować tę „misję”, należy rozwinąć 14 przedsięwzięć i wybudować wieżę Świętych za 8 milionów dolarów.

 

braz Nietykalny / Untouchable 15
Ukończ 10 przestępstw z okazji. / Complete 10 Crimes of Opportunity.

Z biegiem wypełniania misji fabularnych, w pewnym momencie na Twojej minimapce zaczną pojawiać się dodatkowe aktywności w postaci losowych przestępstw. Są one zaznaczone furgonetką (opancerzony wóz) lub workiem z kasą (przestępstwa z okazji – jak na poniższych screenach) i to właśnie na tych drugich musicie się skupić . Spawnują się one praktycznie na okrągło, więc nie będziecie mieli problemu ze zdobyciem tego osiągnięcia. Najlepiej szukać ich w miastach lub na wsiach, a nie na otwartych terenach.

 

braz Pełen profesjonalizm / The Professional 25
Ukończ wszystkie zlecenia w aplikacji Wanted. / Complete all jobs on the Wanted app.

Zleceń w aplikacji Wanted jest dwanaście i włączacie je po prostu z poziomu komórki. Misje polegają po prostu na wyeliminowaniu konkretnej osoby lub osób.

 

braz Całe życie w robocie / Always Be Hustling 40
Ukończ wszystkie skoki na boku. / Complete all Side Hustles.

Skoki na boku zaznaczone są na mapie jako niebieskie ikonki i są to różnego rodzaju miniquesty, pojawiające się z tokiem fabuły i odbijania dzielnic. Jeżeli już jakieś zlecenie wykonaliście, obok jego ikonki widnieje znaczek powtórki.

 • @TCHA – Wrzucanie negatywnych recenzji.
 • Jazda ze strzelbą – Bronienie auta.
 • Sabotaż w kombinezonie – Podkładanie ładunków wybuchowych na dachach.
 • Pony Express – Dotarcie autem do konkretnego miejsca.
 • Podnoszenie ciężarów – Pilotowanie helikoptera.
Niebieskie ikonki to skoki na boku.

 

srebro Ostateczna rozgrywka / Showdown 50
Ukończ misję „Ostateczna rozgrywka”. / Complete Showdown.

Trofeum fabularne. Nie do przeoczenia.

 

braz Robota na boku / The Side Job 10
Ukończ skok na boku. / Complete a Side Hustle.

Patrz opis trofeum braz Całe życie w robocie.

 

braz Brudna robota / Wet Work 10
Ukończ zlecenie w aplikacji Wanted. / Complete a job on the Wanted app.

Patrz opis trofeum braz Pełen profesjonalizm.

 

braz Pierwszy, k***a, dzień / First F#@!ing Day 20
Ukończ misję „Pierwszy, k***a, dzień”. / Complete First F#@!ing Day.

Trofeum fabularne. Nie do przeoczenia.

 

braz Wyzwanie przyjęte / Challenge Accepted 10
Ukończ 25 wyzwań. / Complete 25 challenges.

Listę wyzwań znajdziesz w komórce, w aplikacji „Misje” i po zmianie zakładki. Są to konkretne czynności, które należy wykonać. Część z nich wpadnie przy okazji maxowania mapy, jednak nad niektórymi z nich trzeba się pochylić, by wbić trofeum srebro Złota rączka. Od razu mówię – na szczęście nie trzeba robić wszystkich wyzwań, więc jeżeli jakieś Ci po prostu nie idzie, to je sobie odpuść. 🙂

 

braz Tuning / Tune Up 10
Dostosuj pojazd. / Customize a vehicle.

Udaj się do swojego garażu (na przykład w kościele Świętych) i wybierz dowolną modyfikację pojazdu (kolor, nowa karoseria etc.), by zdobyć to trofeum.

 

braz Optymalizacja / Optimized 10
Dostosuj broń. / Customize a weapon.

Udaj się do sklepu Friendly Fire (lub do swojej siedziby w kościele Świętych, gdzie jest znaczek pistoletu) i zmień przynajmniej jedną rzecz w swojej broni, by dostać to trofeum.

 

braz Wyposażenie na akcję / Statement Pieces 10
Dostosuj broń, pojazd, ubranie i swoją skórę za pomocą materiału z Cutting Edge. / Customize a weapon, a vehicle, clothing item, and your skin with a Cutting Edge material.

Gdy wykupisz przedsięwzięcie Cutting Edge za 400,000$ (pamiętaj, że możesz to zrobić tylko i wyłącznie przy stole zarządzania imperium, znajdującym się na piętrze kościoła Świętych), pojawią się misje dodatkowe „Dziennik Wizji Edith”, które wymagają od Was zrobienia zdjęć danym materiałom – w opisie każdego zadania widnieje podpowiedź, gdzie go szukać – wystarczy tak naprawdę włączyć aparat przy pomocy przycisku  i się rozejrzeć, by go dostrzec.

Po zebraniu tak naprawdę nawet jednego materiału odblokowujemy sobie możliwość zdobycia tego trofeum. Udajemy się do garażu kościoła świętych, arsenału (lub sklepu Friendly Fire) i zmieniamy „Materiał” broni i „Styl lakieru” auta na ten z Cutting Edge. Pamiętaj, że musi być to broń, którą masz aktualnie w wyborze! Następnie wybieramy w telefonie aplikację „Styl”, gdzie w kafelku „Skóra”, zmienimy typ skóry oraz w kafelku „Strój” zmień przynajmniej jedną rzecz na materiał z Cutting Edge (musisz mieć daną rzecz na sobie).

 

braz Chaos pod kontrolą / Chaos Tamer 25
Pokonaj wszystkich członków Kolektywu Idoli. / Defeat all members of the Idols Collective.

Członków Kolektywu Idoli jest sześciu:

 • Czterech z nich zostanie pokonanych podczas misji fabularnych.
 • Jeden z nich, Śmieciarz, znajduje się w aplikacji Wanted na Waszym telefonie – wystarczy odpalić misję i go zabić.
 • Ostatniego znajdziecie w Zachodnim Starym Mieście w side queście „Zagrożenie” – dostępne w momencie wybudowania przedsięwzięcia w tej dzielnicy.
Tutaj znajdziecie idola z misji dodatkowej.

 

braz Runda dodatkowa / Bonus Round 10
Zniszcz samochód za pomocą Pugnus Sanctus Dei. / Destroy a car with Pugnus Sanctus Dei.

Pugnus Sanctus Dei to broń, którą dostaniemy po wykonaniu kilku misji typu „Tajna historia”. Gdy zobaczysz, że pojawiła Ci się w nagrodach po jednej z misji tego typu (prawdopodobnie drugiej), udaj się do sklepu Fire Friendly (sklep z bronią) lub do swojego składu broni w kościele, wybierz tę broń i po prostu zniszcz przy jej użyciu jakieś auto. Mi wpadło dopiero przy drugim aucie, więc jest minimalnie zbugowane.

 

braz Kręciołki / The Spins 10
Zrób beczkę. / Perform a barrel roll.

Udaj się do dzielnicy „Wschodnia Providencia” – jest to miejsce, w którym znajduje się najwięcej ramp, które przydadzą się do tego trofeum. Naszym zadaniem będzie wzięcie jakiegoś szybszego auta, a następnie wjechanie z duszą prędkością na rampę. Od razu przyciskamy kombinację przycisków  +   (pierwsza ikonka dla PlayStation, druga dla Xboxa) i wychylamy lewą gałkę w lewo lub prawo, w zależności od tego, w którą stronę mamy wykonać beczkę.

 

braz Gospodarz / Landlord 10
Otwórz kryminalne przedsięwzięcie. / Place a criminal venture.

Trofeum fabularne. Nie do przeoczenia.

 

braz Etyka zawodowa / Work Ethic 15
Ukończ kryminalne przedsięwzięcie. / Complete a criminal venture.

W kościele Świętych znajduje się na pięterku stół, w którym rozwijamy (kupujemy) przedsięwzięcia. To jest pierwszy krok do zdobycia tego trofeum, ponieważ czeka Was tak naprawdę konieczność ukończenia wszystkich misji, które dany biznes oferuje. I są one najróżniejsze – od kradzieży aut po zbieranie zdjeć materiałów. Tak czy inaczej trzeba ukończyć wszystkie dzielnice, więc trofeum wpadnie przy okazji maksowania mapy.

 

braz Mechanik / The Mechanic 20
Rozbuduj samochód do maksimum. / Fully upgrade a vehicle.

Udaj się do garażu i wykup trzy poziomy ulepszenia auta. Wybierz „Modyfikuj” wymaksuj pasek „Zestaw ulepszeń” oraz włącz „Ostateczne ulepszenie”, które jest poprzedzone zawsze jakimś miniwyzwaniem. Jeżeli masz już jakieś przedsięwzięcia, to zostaw włączoną grę – w czasie rzeczywistym zdobywasz forsę, którą możesz odebrać w aplikacji w telefonie „Kasa”.

Aby wykupić trzy poziomy ulepszenia auta, musisz osiągnąć przynajmniej 15 poziom rozwoju postaci.

 

braz Pełen wypas / Kitted Out 20
Ulepsz broń do maksimum. / Fully upgrade a weapon.

Udaj się do sklepu Friendly Fire i wykup trzy poziomy ulepszenia konkretnej broni. Pamiętaj, że musi to być broń, która posiada zdolność dodatkową (czyli miniwyzwanie, które później odblokuje jakiś perk). Jeżeli masz już jakieś przedsięwzięcia, to zostaw włączoną grę – w czasie rzeczywistym zdobywasz forsę, którą możesz odebrać w aplikacji w telefonie „Kasa”.

Aby wykupić trzy poziomy ulepszenia broni, musisz osiągnąć przynajmniej 15 poziom rozwoju postaci.

 

braz I ty? / Et tu? 20
Zdrada przyjaciela. / Betrayed by a friend.

Trofeum fabularne. Nie do przeoczenia.

 

braz Ocena pracownika / Performance Review 20
Wyleć z roboty. / Get fired.

Trofeum fabularne. Nie do przeoczenia.

 

braz Na maksa / Took It to The Limit 25
Osiągnij maksymalny poziom. / Reach the maximum level.

Trofeum wpadnie w toku maksowania mapy. Mamy 20 poziomów postaci, a XP dostajemy praktycznie za każdą czynność na mapie. Nie trzeba zwracać uwagi na to osiągnięcie.

 

braz Wszczynanie bójek / Picking Fights 15
Pokonaj minibossa z każdej frakcji. / Defeat a miniboss from each faction.

Trofeum związane z fabułą. Nie do przeoczenia. Wpadnie podczas misji „Klauzula o zakazie konkurencji”.

 

braz Stalowa kula / Wrecking Ball 10
Zabij wroga za pomocą holowanego obiektu. / Kill an enemy with a towed object.

Szczere powiem, że ten trofik wpadł mi podczas misji „Groźni idole” bez większego starania – w momencie, kiedy będziemy taranować pole Idolów naszym autem z przypiętym do niego toi-toiem, wystarczy zabić wroga przy pomocy holowanego obiektu.

Jeżeli to się jednak nie stanie – udaj się do garażu i jakiekolwiek auto wyposaż w linę holowniczą – „Modyfikuj”, następnie „Wyposażenie”.  Następnie wsiądź do tego auta, naciśnij , aby podpiąć jakieś inne auto linią. Znajdź przeciwników i spróbuj tak zamanewrować holowaną rzeczą, by zabiła wroga.

 

braz Przeciwpancerny / Armor Piercing 15
Zabij kierowcę czołgu z użyciem kwantowej przesłony. / Kill a tank driver with the Quantum Aperture.

Aby zdobyć to trofeum po pierwsze musisz wybudować przedsięwzięcie „Eurekabator!”, które możesz kupić w kościele Świętych, na piętrze przy stole imperium. Biznes kosztuje 100,000$ i gdy już go otworzysz, ukończ dwie misje jemu dedykowane („Test Alfa”). Dostaniemy do użytku własnego kwantową przesłonę (+dedykowany przycisk), która pozwala strzelać przez stałą materię (ściany etc.). Wybierz w telefonie apkę „Umiejętności”, pod numerem 21 możesz włączyć opisywane ulepszenie.

Jeżeli jesteś już daleko w odbijaniu dzielnic i masz rozbudowane przedsięwzięcie „Radio Kakts” (400,000$ – do zakupu przy stole imperium w kościele Świętych), możesz z telefonu przywołać fale policjantów. W pewnym momencie pojawi się czołg – zabij jego kierowcę przy pomocy przesłony i tyle.

 

braz Walka o dobre imię / Making a Name 20
Nazwij swoje przestępcze imperium. / Name your criminal empire.

Trofeum fabularne. Nie do przeoczenia.

 

braz Po sąsiedzku / Neighborly 20
Ukończ 5 dzielnic w Santo Ileso. / Complete 5 districts in Santo Ileso.

Patrz opis trofeum zloto Wszystko jest moje.

 

braz Miejsce w szafie / Closet Space 20
Posiadaj 100 różnych elementów ubrań. / Own 100 different pieces of clothing.

Polecam sobie to zostawić na później, ponieważ podczas fabuły i rozbudowywania przedsięwzięć każdy początkowy dolar jest na wagę złota. Trofeum polega po prostu na tym, by się udać do sklepów z odzieżą i dobić licznik ubrań do 100 elementów garderoby.

W miejscach oznaczonych takową ikonką można kupić ubrania.

 

braz Dowcipniś / Prankster 10
Wykręć numer drugiemu graczowi w trybie współpracy. / Prank a co-op partner.

W menu głównym (oraz w samej grze – naciśnij OPTIONS na padzie, następnie wybierz „Tryb współpracy”) możesz dołączyć do jakiejkolwiek gry innego gracza. Ważne, żeby obie osoby miały w ustawieniach współpracy zaznaczone (dostępne z poziomu gry, a nie menu) „Psikusy w trybie współpracy”.

Gdy już będziecie we dwójkę, przytrzymaj , żeby zobaczyć, jakie akurat zadanie zostało Ci przydzielone – jak jest za trudne, to po prostu zresetujcie sobie grę (jeżeli grasz z przyjacielem) bądź dołącz ponownie do innego gracza.

 

braz Płynne ruchy / Smooth Moves 10
Kup 2 emotki. / Buy 2 Emotes.

Emotki znajdziesz w sklepie Chicken Dance Studio w dzielnicy Wschodnie Flats. Kup dwie i po sprawie.

 

braz Samochód zwany Simone / A Car Named Simone 10
Wykonaj poczwórną przewrotkę w tył z użyciem nadzwyczajnej kontroli powietrza. / Perform a quadruple backflip with Super Air Control.

Do tego trofeum potrzebujemy auta z ostatecznym ulepszeniem „nadzwyczajna kontrola powietrza” – najszybciej zdobędziecie takowe dzięki misji „Pony Express”, znajdującej się w dzielnicy Zachodnie Smelterville. Auto „Ant” zabieramy z garażu i wykonujemy dwa podwójne backflipy ++gałka w dół (oczywiście skacząc na jakiejś rampie), aby odblokować nadzwyczajną kontrolę powietrza. Następnie oczywiście montujemy ją na naszym pojeździe w garażu kościoła Świętych i udajemy się we wskazane na poniższym filmiku miejsce, teraz cały myk polega na tym, że zdolność jest ukryta pod , więc wykonujemy kombinacją ++gałka w dół, wykonując przy tym poczwórną przewrotkę.

 

braz Darmowe odnowienia / Free Refills 10
Odnów wskaźnik dopalacza 3 razy z rzędu dzięki nieskończonemu dopalaczowi. / Refill the boost bar 3 times in a row with Infinite Boost.

Potrzebujemy do tego trofeum jakiegoś szybkiego auta z konkretnym perkiem, na przykład „Attrazione” (dostępny w garażu), które otrzymamy po wykonaniu wszystkich misji dla Warsztatu Jim Rob’s. Musimy wykupić ostateczne ulepszenie, które polega na nieskończonym dopalaczu, jednak najpierw musimy pamiętać, że aby je odblokować musimy tym konkretnie autem wykonać trzy razy całkowite użycie nitro (można wyposażyć w nie samochód w „wyposażeniu”.) OD MAKSA DO ZERA bez przerywania.

Teraz wybieramy się na jakąś długą drogę (np. most łączący obie wyspy), przytrzymujemy , aby użyć całego paska nitro trzy razy (bez puszczania przycisku).

Tip od czytelnika notu: Bardzo łatwo zrobić to trofeum przy użyciu motocykla Kenshin.

 

braz Dać do myślenia / Food for Thought 10
Oszołom wroga z pomocą automatu do sprzedaży. / Stagger an enemy with a vending machine.

Automaty do sprzedaży znajdują się tak naprawdę na każdym kroku, więc bardzo możliwe, że wpadnie to Wam przy okazji. Ważne, żeby nad takowym automatem znalazła się ikonka trójkąta, po którego naciśnięciu nastąpi wyładowanie energii i porażenie przeciwnika stojącego obok.

 

braz Turysta / Tourist 20
Ukończ fotograficzne polowanie na łupy. / Complete the photo scavenger hunt.

Trofeum związane z misjami pobocznymi zaznaczonymi na żółto. Polegają one po prostu na zrobieniu zdjęć danym obiektom. Nic trudnego.

Tak są oznaczone tego typu misje.

 

braz Zasięg społeczności / Community Outreach 20
Ukończ 10 dzielnic w Santo Ileso. / Complete 10 districts in Santo Ileso.

Patrz opis trofeum zloto Wszystko jest moje.

 

srebro Miłośnik czterech kółek / Heard You Like Wheels 25
Odblokuj wszystkie specjalne ulepszenia pojazdu. / Unlock all vehicle special upgrades.

Specjalne ulepszenia pojazdu to nic innego, jak ostateczne ulepszenia, które możecie włączyć w garażu (wybierz auto, następnie kliknij modyfikuj – na samym dole znajdziesz wymagany perk). Najpierw trzeba będzie jednak wykonać wyzwania, by to ulepszenie w danym aucie odblokować – są to najróżniejsze czynności – od wykonywania beczek, po używanie w konkretny sposób nitro – absolutnie nic nie powinno Wam sprawić trudności.

PERKI:

 1. Skok
 2. Nieskończony dopalacz
 3. Ryk Biesa Pustyni
 4. Manewry kraba
 5. Kula i łańcuch
 6. Dzieło czołgu
 7. Fotele katapultowe
 8. Ostrza na kołach
 9. Nadzwyczajna kontrola powietrzna
 10. Dopalacz powietrzny

 

braz Czas na fiestę / Fiesta Time 15
Uderz w wystrzeloną piniatę za pomocą kija do piniaty. / Hit a launched piñata with the Piñata Stick.

Potrzebujemy dwóch rzeczy do tego trofeum:

 • Kij do piniaty (modyfikacja do łomu) – do zdobycia po ukończeniu misji @TCHA w Zachodniej Marinie – trzeba wystawić restauracji jedną gwiazdkę.
 • Wyrzutnia piniaty – Uzyskujemy do niej dostęp po wykupieniu przedsięwzięcia „Let’s Pretend” oraz ukończeniu wszystkich misji dla niego.

Musimy wyposażyć się w obie rzeczy, wystrzelić piniatę i uderzyć w nią za pomocą kija. To tyle. 🙂

 

 

braz Do perfekcji / To The Nines 10
Otwórz aplikację Styl po raz pierwszy. / Open the Style app for the first time.

Naciśnij touchpad i przejdź do aplikacji „Styl” – możesz w niej zmieniać swój ubiór.

 

zloto Wszystko jest moje / All Mine 50
Ukończ wszystkie 15 dzielnic w Santo Ileso. / Complete all 15 districts in Santo Ileso.

Gra wymaga od nas ukończenia jej w 100% (no prawie, bo nie trzeba na szczęście zbierać wszystkich przedmiotów kolekcji i kończyć wszystkich dzielnic, tylko 15 z nich – na których budujecie przedsięwzięcia):

 • Ukończ wszystkie misje główne.
 • Kup przynajmniej jedną rzecz we wszystkich z 35 sklepów.
 • Rozwiń 15 przedsięwzięć (i wykonaj ich wszystkie misje).
 • Wyeliminuj wszystkie zagrożenia (75).
 • Wykonaj wszystkie skoki na boku (41).
 • Ukończ wszystkie odkrycia (265).
Po prawej stronie informacje, czego jeszcze brakuje, żeby ukończyć dzielnicę.

 

braz Młode imperium / A Young Empire 15
Odblokuj 2. poziom przestępczego imperium. / Unlock Criminal Empire Tier 2.

Patrz opis trofeum srebro Złota era.

 

Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Grę udostępnił wydawca.