Risen 3 – chyba nigdy wcześniej nie wyczekiwałem tak bardzo na premierę jakiejś gry. Dlaczego? Ponieważ to właśnie Risen był pierwszym erpegiem, którego zacząłem ogrywać i który wciągnął mnie do swojego świata tak bardzo, że nie chciałem odejść od komputera. Trzecia część Risena jest najnowszą perełką niemieckich devloperów z Piranha Bytes, którym zawdzięczamy poprzednie odsłony serii jak i samego legendarnego Gothica. Niemcy oferują nam powrót do korzeni i mrocznym klimatów rodem ze starych, dobrych Gothiców i pierwszego Risena. Przejdźmy zatem to trofeów. Trofea są bardzo proste, zaś czasochłonne i prawie identyczne jak w Risen 2. Jeżeli ktoś miał do czynienia z platynką w poprzedniczce – nie powinien mieć tutaj żadnego problemu.
Ten poradnik został napisany w 2014 roku dla starej wersji portalu, na podstawie doświadczeń z grą w wersji na PlayStation 3. Z tego powodu wszelkie nazwy misji oraz trofeów są zapisane w oryginalnej, angielskiej wersji językowej!
Informacje ogólne:
- Stopień trudności wbicia platyny: 4/10
- Liczba trofeów: x1/ x3 / x5 / x42
- Liczba trofeów offline: 51
- Liczba trofeów online: 0
- Minimalna liczba przejść: 1,5 (zalecane 2-3)
- Trofea możliwe do przeoczenia: Exorcist, Charmer, Desperado, Eagle Eye, Sly Fox, Manipulator, Hard as Nails, Trickster, Conjuror, Metaphysician
- Zglitchowane trofea: BRAK
- Czas do zdobycia platyny: 50-60 godzin
Krok po kroku:
Generalnie większość trofeów to czysta przyjemność. Jedynym nużącym problemem jest tutaj konieczne ubijanie potworków w liczbie dwóch tysięcy. Ale tym na razie nie zawracajmy sobie głowy, gdyż staramy się zająć tym po ukończeniu gry (część z nich na pewno polegnie podczas naszej przygody). Aby zdobyć platynę w miarę szybko i bez zbędnego powtarzania fabuły, zalecam wykonać 3 ręczne zapisy w charakterystycznych dla gry momentach:
– zapis przed dołączeniem do wybranej przez nas frakcji,
– zapis przed ukończeniem questa „Ernesto’s Engraved Candle Holder”,
– zapis przed bitwą ostateczną.
KROK PIERWSZY:
Jeżeli pamiętamy o zrobieniu wyżej wymienionych zapisów gry, możemy ją spokojnie przechodzić na swój dowolny sposób. Starajmy się wykonywać po drodze jak najwięcej misji i zabijać jak najwięcej potworków, bo z tym się wiążą niektóre trofea (jeśli bardzo Ci się śpieszy, przejdź od razu do kroku czwartego).
KROK DRUGI:
Jeśli zadbaliśmy o wszystkie questy związane z trofeami, możemy zabrać się za wczytywanie zapisu naszej gry z momentu przed wybraniem frakcji. Teraz po prostu staramy się dołączyć do dwóch pozostałych.
KROK TRZECI:
Teraz możemy się zabrać za trofea Exorcist i Charmer, jeśli wcześniej ich nie wykonaliśmy (szczegóły w opisie trofeów).
KROK CZWARTY: (jeżeli nie zrobiłeś go za pierwszym podejściem):
Rozpoczynamy grę od nowa, zbierając punkty chwały, nie wydając ich na żadne umiejętności (aż do uzbierania 160.000). Teraz spójrz na trofea:
- Desperado
- Eagle Eye
- Sly Fox
- Manipulator
- Hard as Nails
- Trickster
- Conjuror
- Metaphysician
KROK PIĄTY:
Bierzemy się za trofeum Abattoir – szczegóły w opisie trofeum.
Poradnik:
Titan Lord
All trophies obtained
Teraz to TY jesteś prawdziwym Władcą Tytanów! 😉
On the High Seas GS: 20
Completed 'Let’s Get Out of Here’.
Wpadnie po ukończeniu prologu, a dokładniej podczas pierwszej podróży naszą małą łódką, po rozmowie z Kostuchem.
The Guardian GS: 10
Completed 'A Follower of Magic’.
Odnajdź Horasa i zwerbuj go na swój okręt (Taranis/Tacarigua).
Quest na zlecenie: Erasmus
Liberated Lands GS: 20
Completed 'Menacing Shadows’.
Wyeliminuj kreatury cienia z Severinem (Tacarigua – część zdewastowana).
Quest na zlecenie: Severin
Tamer GS: 10
Completed 'Chaos in Harbour Town’.
Wyeliminuj psy piekielne dewastującę Antiguę (Antigua – rezydencja Alvareza).
Quest na zlecenie: Alvarez
Exorcist GS: 20
Completed 'Zak’s Temptation’.
Misję „Zak’s Temptation” otrzymamy jako „podmisję” podczas zbierania pięciu diabelskich książek, które zlecił nam skompletować Drake i Wilson z wyspy Calador (quest – „Witch Hunt”). Wystarczy, że pójdziemy z Zakiem na cmentarz, na którym wyeliminujemy wszystkie kreaturki cienia (Antigua – rezydencja Alvareza). Misja dostępna TYLKO I WYŁĄCZNIE dla Łowców Demonów.
Quest na zlecenie: Zak
Technician GS: 20
Completed 'The Reactor’.
Aktywuj reaktor w obozowisku magów (Taranis – obozowisko magów).
Quest na zlecenie: Erasmus
Scout GS: 10
Completed 'The Missing Gnome’.
Znajdź gnoma Lami (Taranis – obozowisko magów).
Quest na zlecenie: Abbas/Lami
Charmer GS: 10
Completed 'Cold Nights’.
Prześpij się z Mirą (Calador – wiatrak). Aby uzyskać taką możliwość musisz wpierw wykonać quest Ernesto’s Engraved Candle Holder kończąc go na korzyść Miry. Po wykonaniu questa musisz poprosić ją o „specjalną nagrodę” i poczekać do nocy.
Quest na zlecenie: Mira
Light Bearer GS: 20
Completed 'Green Flames’.
Należy zapalić latarnię (Calador – część zdewastowana [odblokowywana po 3 rozdziale]).
Quest na zlecenie: Drake
Shrink GS: 10
Completed 'Booze’s Befuddled Mind’.
Musimy skopać tyłek Booze’owi, który posądzi nas o próbę otrucia go podczas imprezy przy ognisku. Po prostu wykonujmy wszystkie misje przez niego nam zlecane, aż dojdziemy do tej z rumem. Booze’a znajdziemy na wyspie Kila na plaży przed naszym statkiem.
I Hate Spiders GS: 20
Completed 'The Oracle’s Soldiers’.
Musimy powyrzynać wszystkie pająki, które wskaże nam Chani. Znajdziemy ją na drugiej części wyspy Kila za wielką bramą. Chani będzie czekała na nas w domku na drzewie. (jeżeli nie macie dostępu do tej części wyspy – nie przejmujcie się. Wraz z przebiegiem fabuły brama prędzej czy później zostanie dla nas otwarta)
Liberator GS: 30
Completed 'Minions’ Weapon Store’.
Jest to ostatnie poważne zadanie poboczne, które otrzymamy pod koniec gry. Należy skompletować zestaw broni sług cienia (Drake stoi na początku wyspy, tam gdzie „zaparkowaliśmy” nasz statek).
Quest na zlecenie: Drake
Finally GS: 50
Completed 'Death Incarnate’.
Wykonujemy ostatni fabularny quest w grze. Bitwa ostateczna jest nadzwyczaj trudna w porówniu do poprzednich odsłon gier Risen, ale myślę, że dacie sobie radę. Jeżeli wciąż macie z nim problemy to przypominam o możliwości ustawienia poziomu gry na łatwiejszy w każdej chwili.
Mage GS: 20
Completed 'The Swearing-in Ceremony’.
Dołącz do frakcji Magów (Taranis). Aby dołączyć do wybranej frakcji, musisz udać się na wyspę, na której dominuje dana frakcja i wykonywać po kolei zadania zlecane przez jej „miejscowego szefa”, który sam oceni, czy nadajesz się na jej nowego członka.
UWAGA! Warto zrobić zapis przed dołączeniem do wybranej przez nas frakcji, aby móc później wczytać grę i dołączyć do pozostałych. Oszczędzi to nam wiele czasu, a nagrodzi trofeami.
Demon Hunter GS: 20
Completed 'The Ancient Covenant’.
Dołącz do frakcji Łowców Demonów (Calador). Aby dołączyć do wybranej frakcji musisz udać się na wyspę, na której dominuje dana frakcja i wykonywać po kolei zadania zlecane przez jej „miejscowego szefa”, który sam oceni czy nadajesz się na jej nowego członka.
UWAGA! Warto zrobić zapis przed dołączeniem do wybranej przez nas frakcji, aby móc później wczytać grę i dołączyć do pozostałych. Oszczędzi to nam wiele czasu, a nagrodzi trofeami.
Voodoo Pirate GS: 20
Completed 'The Kiss of the Dead’.
Dołącz do frakcji Piratów (Kila). Aby dołączyć do wybranej frakcji musisz udać się na wyspę, na której dominuje dana frakcja i wykonywać po kolei zadania zlecane przez jej „miejscowego szefa”, który sam oceni czy nadajesz się na jej nowego członka.
UWAGA! Warto zrobić zapis przed dołączeniem do wybranej przez nas frakcji, aby móc później wczytać grę i dołączyć do pozostałych. Oszczędzi to nam wiele czasu, a nagrodzi trofeami.
Romantic GS: 20
Completed 'The Blue Flower’.
Kiedy już wykonasz quest „Better Safe Than Sorry” Harry zacznie zabiegać o względy Miamiti (Kila – plaża). Naszym zadaniem jest pomóc mu się do niej zbliżyć. Musimy znaleźć rzadki niebieski kwiat i wręczyć go Harry’emu, który przekaże go w prezencie swojej wybrance.
Quest na zlecenie: Harry
Arbiter GS: 20
Completed 'Water Source Conflict’.
Należy rozwiązać spór pomiędzy nosicielami wody (Kila – plaża).
Quest na zlecenie: Buddy
Perfectionist GS: 50
Completed 300 quests.
Wykonaj 300 questów. Brzmi strasznie, prawda? Nic bardziej mylnego. Jeżeli wykonujecie sumiennie misje poboczne, to powinniście zdobyć trofeum przed ukończeniem gry. Jeżeli zaś wciąż go nie macie, polecam zacząć grę od nowa i znów po kolei wykonywać misje z dziennika.
Desperado GS: 20
Acquired 100 attribute points in Melee.
Należy rozwinąć umiejętność: Walka wręcz (Melee) do 100 punktów doświadczenia w tej dziedzinie. Niestety na rozwinięcie w pełni tej umiejętności potrzeba aż 160.000 punktów chwały. Dlatego polecam rozpocząć nową grę na poziomie łatwym, nie wykorzystując ich na umiejętności, aż do zebrania wymaganej liczby. Gdy nam się to uda, należy zapisać grę przed wpakowaniem punktów w daną umiejętność. Gdy ją już rozwiniemy i otrzymamy trofeum – wczytujemy grę i pakujemy je w inną dziedzinę. Tym sposobem zdobędziemy wszystkie trofea za umiejętności zbierając jednokrotnie 160.000 punktów chwały. Pamiętajmy wciąż, że możemy się „dopalać” rzadkimi roślinkami bez ich zużywania, w ten sposób ulepszymy swoją postać i będzie nam łatwiej grać słabym bohaterem.
Eagle Eye GS: 20
Acquired 100 attribute points in Ranged.
Należy rozwinąć umiejętność: Broń dystansowa (Ranged) do 100 punktów doświadczenia w tej dziedzinie. Niestety na rozwinięcie w pełni tej umiejętności potrzeba aż 160.000 punktów chwały. Dlatego polecam rozpocząć nową grę na poziomie łatwym, nie wykorzystując ich na umiejętności, aż do zebrania wymaganej liczby. Gdy nam się to uda, należy zapisać grę przed wpakowaniem punktów w daną umiejętność. Gdy ją już rozwiniemy i otrzymamy trofeum – wczytujemy grę i pakujemy je w inną dziedzinę. Tym sposobem zdobędziemy wszystkie trofea za umiejętności zbierając jednokrotnie 160.000 punktów chwały. Pamiętajmy wciąż, że możemy się „dopalać” rzadkimi roślinkami bez ich zużywania, w ten sposób ulepszymy swoją postać i będzie nam łatwiej grać słabym bohaterem.
Sly Fox GS: 20
Acquired 100 attribute points in Cunning.
Należy rozwinąć umiejętność: Cwaniactwo (Cunning) do 100 punktów doświadczenia w tej dziedzinie. Niestety na rozwinięcie w pełni tej umiejętności potrzeba aż 160.000 punktów chwały. Dlatego polecam rozpocząć nową grę na poziomie łatwym, nie wykorzystując ich na umiejętności, aż do zebrania wymaganej liczby. Gdy nam się to uda, należy zapisać grę przed wpakowaniem punktów w daną umiejętność. Gdy ją już rozwiniemy i otrzymamy trofeum – wczytujemy grę i pakujemy je w inną dziedzinę. Tym sposobem zdobędziemy wszystkie trofea za umiejętności zbierając jednokrotnie 160.000 punktów chwały. Pamiętajmy wciąż, że możemy się „dopalać” rzadkimi roślinkami bez ich zużywania, w ten sposób ulepszymy swoją postać i będzie nam łatwiej grać słabym bohaterem.
Manipulator GS: 20
Acquired 100 attribute points in Influence.
Należy rozwinąć umiejętność: Wpływ (Influence) do 100 punktów doświadczenia w tej dziedzinie. Niestety na rozwinięcie w pełni tej umiejętności potrzeba aż 160.000 punktów chwały. Dlatego polecam rozpocząć nową grę na poziomie łatwym, nie wykorzystując ich na umiejętności, aż do zebrania wymaganej liczby. Gdy nam się to uda, należy zapisać grę przed wpakowaniem punktów w daną umiejętność. Gdy ją już rozwiniemy i otrzymamy trofeum – wczytujemy grę i pakujemy je w inną dziedzinę. Tym sposobem zdobędziemy wszystkie trofea za umiejętności zbierając jednokrotnie 160.000 punktów chwały. Pamiętajmy wciąż, że możemy się „dopalać” rzadkimi roślinkami bez ich zużywania, w ten sposób ulepszymy swoją postać i będzie nam łatwiej grać słabym bohaterem.
Hard as Nails GS: 20
Acquired 100 attribute points in Toughness.
Należy rozwinąć umiejętność: Wytrzymałość (Toughness) do 100 punktów doświadczenia w tej dziedzinie. Niestety na rozwinięcie w pełni tej umiejętności potrzeba aż 160.000 punktów chwały. Dlatego polecam rozpocząć nową grę na poziomie łatwym, nie wykorzystując ich na umiejętności, aż do zebrania wymaganej liczby. Gdy nam się to uda, należy zapisać grę przed wpakowaniem punktów w daną umiejętność. Gdy ją już rozwiniemy i otrzymamy trofeum – wczytujemy grę i pakujemy je w inną dziedzinę. Tym sposobem zdobędziemy wszystkie trofea za umiejętności zbierając jednokrotnie 160.000 punktów chwały. Pamiętajmy wciąż, że możemy się „dopalać” rzadkimi roślinkami bez ich zużywania, w ten sposób ulepszymy swoją postać i będzie nam łatwiej grać słabym bohaterem.
Trickster GS: 20
Acquired 100 attribute points in Dexterity.
Należy rozwinąć umiejętność: Zręczność (Dexterity) do 100 punktów doświadczenia w tej dziedzinie. Niestety na rozwinięcie w pełni tej umiejętności potrzeba aż 160.000 punktów chwały. Dlatego polecam rozpocząć nową grę na poziomie łatwym, nie wykorzystując ich na umiejętności, aż do zebrania wymaganej liczby. Gdy nam się to uda, należy zapisać grę przed wpakowaniem punktów w daną umiejętność. Gdy ją już rozwiniemy i otrzymamy trofeum – wczytujemy grę i pakujemy je w inną dziedzinę. Tym sposobem zdobędziemy wszystkie trofea za umiejętności zbierając jednokrotnie 160.000 punktów chwały. Pamiętajmy wciąż, że możemy się „dopalać” rzadkimi roślinkami bez ich zużywania, w ten sposób ulepszymy swoją postać i będzie nam łatwiej grać słabym bohaterem.
Conjuror GS: 20
Acquired 100 attribute points in Magic.
Należy rozwinąć umiejętność: Magia (Magic) do 100 punktów doświadczenia w tej dziedzinie. Niestety na rozwinięcie w pełni tej umiejętności potrzeba aż 160.000 punktów chwały. Dlatego polecam rozpocząć nową grę na poziomie łatwym, nie wykorzystując ich na umiejętności, aż do zebrania wymaganej liczby. Gdy nam się to uda, należy zapisać grę przed wpakowaniem punktów w daną umiejętność. Gdy ją już rozwiniemy i otrzymamy trofeum – wczytujemy grę i pakujemy je w inną dziedzinę. Tym sposobem zdobędziemy wszystkie trofea za umiejętności zbierając jednokrotnie 160.000 punktów chwały. Pamiętajmy wciąż, że możemy się „dopalać” rzadkimi roślinkami bez ich zużywania, w ten sposób ulepszymy swoją postać i będzie nam łatwiej grać słabym bohaterem.
Metaphysician GS: 20
Acquired 100 attribute points in Spirit.
Należy rozwinąć umiejętność: Duch (Spirit) do 100 punktów doświadczenia w tej dziedzinie. Niestety na rozwinięcie w pełni tej umiejętności potrzeba aż 160.000 punktów chwały. Dlatego polecam rozpocząć nową grę na poziomie łatwym, nie wykorzystując ich na umiejętności, aż do zebrania wymaganej liczby. Gdy nam się to uda, należy zapisać grę przed wpakowaniem punktów w daną umiejętność. Gdy ją już rozwiniemy i otrzymamy trofeum – wczytujemy grę i pakujemy je w inną dziedzinę. Tym sposobem zdobędziemy wszystkie trofea za umiejętności zbierając jednokrotnie 160.000 punktów chwały. Pamiętajmy wciąż, że możemy się „dopalać” rzadkimi roślinkami bez ich zużywania, w ten sposób ulepszymy swoją postać i będzie nam łatwiej grać słabym bohaterem.
The Magnificent Seven GS: 20
Got at least 7 crew members on the ship.
Po dołączeniu do dowolnej z frakcji i otrzymaniu swojej własnej „Czarnej Perły”, możemy zacząć mustrować na swój okręt. Potrzeba nam siedmiu kandydatów. Czasem, żeby kogoś zwerbować, należy wykonać dla niego jakieś zadanie, ale z reguły są to proste questy. Należy podkreślić, że trzech randomowców dostajemy „w pakiecie” ze statkiem, a Kostucha mamy od początku. Dlatego tak naprawdę musimy zwerbować jeszcze 3 członków.
Oto osoby, które można zwerbować do załogi:
– Jaffar (Taranis),
– Patty (Kila),
– Saddec (Kila),
– Edward (Antigua).
Globetrotter GS: 20
Travelled by ship 20 times.
Wystarczy przepłynąć się statkiem z wyspy na wyspę 20 razy. Można to zrobić od razu, ale nie trzeba.
High Flyer GS: 10
Used the parrot 10 times.
Zwój z umiejętnością przemiany w papugę możemy znaleźć lub kupić u naprawdę wielu postaci. Na przykład Rumold z Taranis, którego spotkamy przy samym porcie. Jeżeli nie chcemy kupować zwoju 10 razy, to wystarczy użyć metody save/loading.
Monkey Business GS: 10
Used the monkey 20 times.
Użycie małpy 20 razy to nie problem. Gorsze jest to, że wpierw musicie posiąść umiejętność tresowania małp. Wymaga to odpowiednich umiejętności: wpływ (Influence) na przynajmniej 40 punktów i trochę pieniędzy (1000 sztuk złota). Ja osobiście polecam Moe z wyspy Calador przesiadującego w tawernie lub Buddy z plaży na wyspie Kila. Na szczęście małpka „jest w pakiecie” razem z nauką tresury. Teraz wystarczy ją tylko wyciągnąć/schować/wyciągnąć i tak dalej…
Alkie GS: 20
Won the Drinking mini game 10 times.
Podczas całej swojej przygody w Risen 3 znalazłem tylko jednego NPCta, który chciał się ze mną napić (no chyba, że z mojej własnej kieszeni). Kramera znajdziecie w tawernie na wyspie Calador. Problem jest w tym, że po jednym zwycięstwie nie mogłem już z nim konkurować. Dlatego trzeba zastosować niezawodne metody: save/loading. Po dziesięciu takich wczytaniach gry, za swoją cierpliwość przy loadingach otrzymacie trofeum.
Artisan GS: 20
Won the Knife-throwing mini game 10 times.
Rzucanie nożami w tarczę na punkty. Dość monotonna i ciągnąca się zabawa, jeżeli chcemy osiągnąć zwycięstwo 10 razy do trofeum. Tarczę do gry znajdziemy na plaży Kila w obozie piratów lub w obozie magów na wyspie Taranis. Wyczekajcie, aż któryś z NPCtów zacznie się bawić przy niej nożami i podejdźcie do niego. Celujcie zawsze w piątkę, a trofeum będzie Wasze.
Master Thief GS: 20
Picked 100 locks.
Otwieramy 100 zamkniętych zamków przy pomocy wytrycha. Dlatego tak ważne jest, aby zawsze mieć ze sobą kilka sztuk. Podczas gry znajdziecie pełno zamkniętych skrzyń, które można otworzyć tylko wytrychem i pod warunkiem, że mamy odpowiednio wpakowanego skilla (o punkty chwały czasem trudno, dlatego zalecam zakupić jakiś złodziejski amulet/pierścień ułatwiający otwieranie zamków). Niestety podczas całej gry raczej nie otworzycie stu zamków. W takim wypadku zaczynamy grę od nowa i pakujemy w złodziejstwo lub wykorzystujemy metodę save/loading (nie zalecam tego drugiego jeżeli wcześniej nie otworzyliście przynajmniej kilkudziesięciu zamków, gdyż może Wam to zająć potwornie dużo czasu).
Digger GS: 10
Dug up 10 treasures.
Patrz opis trofeum Adventurer. Znajdujemy dziesięć takich skarbów, albo wykorzystujemy metodę save/loading.
Muscle Man GS: 10
Won the Arm-wrestling mini game 10 times.
Siłowanie się na ręce. To chyba najprostsza minigierka w historii gier z serii Risen. Nudny quick-time-event, polegający na klikaniu odpowiednich przycisków na padzie w odpowiednim momencie. Posiłować się możecie z Hardwickiem w tawernie w obozie magów (wyspa Taranis). Wygrajcie z nim 10 razy a trofeum będzie Wasze.
Skinflint GS: 10
Acquired 1000 gold.
1000 sztuk złota. Wykonaj 2-3 questy albo sprzedaj znalezione w lesie grzybki, to nie będzie problemu.
Hoarder GS: 30
Acquired 100,000 gold.
100.000 sztuk złota? Banał. Zajrzyjcie do trofeum Miser.
Miser GS: 50
Acquired 300,000 gold.
Jak zarobić 300.000 sztuk złota? Nic prostszego. Robimy zapis, idziemy do pierwszego, lepszego NPC, z którym możemy handlować i sprzedajemy mu wszystko, co zebraliśmy do tej pory w grze. Co potem? Ładujemy grę do ostatniego momentu przed transakcją i dokonujemy jej jeszcze raz. Czynność powtarzamy do odblokowania trofeum. Tym więcej fajnych rzeczy mamy, tym szybciej pójdzie.
Healer GS: 10
Healed for the first time.
Wystarczy skosztować trochę rumu lub innych „substancji leczniczych”, korzystając z okna ekwipunku.
Adventurer GS: 10
Found the first treasure in the game.
Odkopujemy dowolny skarb zakopany w ziemi przy pomocy łopaty. Podczas gry otrzymamy kilka questów pobocznych polegających na znalezieniu skarbu jakiegoś pirata. Po oznaczeniu jego lokacji na mapie, po prostu się tam udajemy i odkopujemy skrzynię. Nic prostszego.
Treasure Hunter GS: 10
Collected 10 Legendary Items.
Nasze zadanie polega na zebraniu 10 dowolnych z 30 legendarnych przedmiotów w grze. Kwestia eksploracji albo szukania książeczek, w których znajdziemy informacje i położenie tych przedmiotów.
Angel GS: 20
Raised your soul rating to over 90.
Po prostu bądźmy niczym ojciec dla swoich towarzyszy, przyjaciele dla swoich wrogów czy rycerz na białym koniu dla pięknych dam. Jeżeli nie jesteście robotami, to powinniście wiedzieć jak powinniśmy się zachować w zależności od sytuacji (w miarę możliwości bohatera), zachowywać kulturę słowną, pomagać jak najwięcej potrzebującym (chociażbyśmy mieli bulić z własnej kieszeni) czy po prostu nie szukać zemsty na atakujących nas pijakach. Warto również początkowo unikać korzystania z łóżka, aby uniknąć koszmarów, przez które tracimy duszę. Trofeum dość czasochłonne, ale nie sprawia większych problemów nawet jeżeli od czasu do czasu pomyli nam się opcja dialogowa czy przyśni nam się koszmar. Punkty duszy możemy sprawdzić, oglądając statystyki naszego bohatera w miejscu, gdzie pakujemy w skille. Nasz bohater „stanie się aniołem”, gdy osiągniemy wynik przynajmniej 90 punków.
Demon GS: 20
Reduced your soul rating to under 10.
Kompletne przeciwieństwo trofeum Angel. Najlepiej założyć nową grę i od razu zacząć od ochrzanu dla Kostucha za przywrócenie do życia. Potem to już z górki. Nasze ulubione opcje dialogowe zazwyczaj powinny zawierać słowo „f**k”, a obrażanie pięknych dam – potraktować jako hobby. Również powinno wpaść bez problemu. Punkty duszy możemy sprawdzić, oglądając statystyki naszego bohatera w miejscu, gdzie pakujemy w skille. Nasz bohater „stanie się demonem”, gdy osiągniemy wynik poniżej 10 punków.
Greenhorn GS: 10
Killed 10 monsters.
Zabij dziesięć dowolnych potworków na dowolnej wyspie, w dowolnym miejscu.
Slaughterer GS: 30
Killed 500 monsters.
Wpadnie w połowie gry. Jeżeli jednak nie zabiliście 500 potworków podczas normalnego przechodzenia gry, to polecam zajrzeć do trofeum Abattoir.
Abattoir GS: 50
Killed 2000 monsters.
Przypuszczam, że to trofeum wykonacie jako ostatnie. Jedyne co musicie zrobić, to siekać wszystkie potworki, jakie Wam staną na drodze. Do trofeum wymagane jest liczba 2000. Dużą część z nich zabijecie za pierwszym razem, po prostu przechodząc grę (no chyba, że lubicie tulić się do ściany i omijać potworki szerokim łukiem). Do „potworów” zaliczają się kreatury cienia, jak i zwykłe, dzikie zwierzęta. Jeżeli nie chcemy zaczynać gry od nowa w celu czyszczenia ponownie wszystkich lokacji, zalecam utworzenie zapisu przed samym końcem gry. W finałowej walce z bossem kreaturki będą spawnować się w nieskończoność, dopóki nie zabijemy naszego głównego przeciwnika. Wtedy po prostu kładziemy agro na resztę przeciwników. Warto być zaopatrzonym w takim wypadku w zapasy żywności i alkohole (magia również wchodzi w grę), ponieważ nasz boss od czasu do czasu zaczai się w kącie, aby wyssać z nas niebezpośrednio resztki życia.
Vulture GS: 10
Killed 10 Scavengers.
Nie powinno być problemem zabicie dziesięciu dzikich ptaków podobnych do sępów. Możemy je zabić na dowolnej wyspie, w dowolnym miejscu.
Killer of Shadows GS: 30
Killed 50 Shadow Creatures.
Zabicie 50 kreaturek cienia jest jak zjedzenie płatków na śniadanie. Jeżeli śpieszno Wam do tego trofika, to zwiedzajcie bardziej zdewastowane części wysp.
Animal Lover GS: 10
Killed 20 innocent animals.
Musimy zabić 20 zwierząt „domowych”. Przykłady: kaczki, małpy, szczury – czyli wszystko co się rusza, ale nas nie atakuje. Miejsce dowolne.
Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!