Arcadegeddon

by
18 listopada 2022
0
4/10
30-60H
x1
x2
x7
x41
0
51
0
2
1
0
51
0
2
1

 

Arca… Arcadegeddon! Wyobraźcie sobie bardzo długi i ciężki dzień, po którym najchętniej założylibyście słuchawki i odreagowali przy ciekawym, strzelankowym co-opie, popijając przy tym „herbatkę” ;). To właśnie tego typu TPP. I nieważne, czy posiadacie PS4 czy PS5, bo na szczęście dostępny jest cross-play.

 

Grając offline nie nalicza nam progresu!

 

Poprzez różnorodność broni, twórcy dają nam niezłe pole do popisu. Od kija bejsbolowego, poprzez standardowy karabin, aż do możliwości dosłownego napompowania wrogów. Brzmi nieźle, prawda? Jeśli jednak nie macie akurat chęci na co-op, nic straconego, bo tę samą przygodę możecie kontynuować solo (mimo wszystko polecamy jednak kooperację z innymi graczami, gdyż są niezbędni do zrobienia kilku pucharków: braz Rescue Ranger, srebro Nexuwizard, braz Guardian Angel, braz Team Player, ).

O co chodzi w tym całym zamieszaniu? O odzyskanie kontroli nad grą, którą zła korporacja zawirusowała. W Twoim „garażu” dostępne są misje poboczne i dzienne, PvP, sklep oraz portal do głównej przygody. Głównym zadaniem jest pokonanie czterech bossów, a w nagrodę otrzymujemy figurkę, która pojawia się w naszej bazie w przypadkowym miejscu. Podczas przygody poziom trudności się zwiększa, a więc mamy do pokonania coraz więcej bardziej wymagających przeciwników. Z pomocą przychodzą nam kolorowe skrzynie ze skarbami takimi jak: lepsze bronie, karty zwiększające nasze umiejętności, waluta, punkty życia, a czasem nawet i token, który ratuje nas po śmierci i dzięki niemu możemy wykupić kontynuację naszej przygody. To wszystko okraszone bardzo dobrym soundtrackiem, który jeszcze bardziej mobilizuje do działania!

Arcadeggedon była dostępna jako darmowa pozycja Playstation Plus w lipcu 2022, ale dla tych którzy to przeoczyli, nic straconego, ponieważ często pojawiają się promocje.

A więc, do dzieła!

 

Krok po kroku:

Po pierwsze, nie przejmuj się tym, że nie jesteś w stanie zalogować się na swoje konto EPIC (w wersji PS4 gra się zacina podczas próby zalogowania) i gramy wyłącznie ONLINE. Zaczynamy naszą przygodę od tutorialu, podczas którego zdobywamy kilka trofeów ( braz Surge Gauntlet Jocky, braz Photogenic, braz Plug it In, braz Let’s Get This Party Started). Teraz już wiesz „co w trawie piszczy”, a więc możemy zaczynać zabawę! 🙂 Po pierwsze Skupiamy się na grze w „Adventure” – główny portal w naszym garażu. Od początku naszej przygody najlepiej skupić się na otwieraniu kolorowych skrzyń skarbów, gdyż potrzebujemy ich aż 500 do trofeum srebro Treasure Hunting. Ze skrzyń wypadają również hacki (karty), które dają nam dodatkowe umiejętności, więc warto je zbierać tym bardziej, że musimy zebrać 3 jednakowe (braz Hacks in Stacks). Starajmy się także pokonać wszystkich wrogów („aż” czterech!) podczas każdej rozgrywki, ponieważ to znacznie skróci drogę po trofeum zloto The Collector. Przed każdą grą warto sprawdzić również opcjonalne zadania specjalne od Gangów, które znajdują się w naszym garażu, bo za nie dostajemy EXP, skórki i przede wszystkim TICKETy, których potrzebujemy sporo do pucharka: srebro Ticket Titan. Każde z zadań od Gangów musimy wykonać podczas jednej gry, bo po rozgrywce zakończone zaliczają się, a niedokończone resetują. Jeśli chodzi o dzienne zadania od TomBota to spokojnie, wszystko sumuje się w czasie ich trwania.

Stan naszej gry możemy sprawdzić przytrzymując . Znajdziemy tam najważniejsze informacje: ilość hacków (kart), ilość pokonanych wrogów, ilość posiadanych Tokenów oraz nasz progres w zadaniach.

BRONIE: Podczas gry najlepiej wypróbować większość i znaleźć 3 z nich, którymi gra nam się najlepiej i wylevelować je do legendarnego poziomu. Osobiście polecam: Hunter, Eraser, Master Blaster, The Melter

Jeśli chodzi o zgliczowane trofea:

 • srebro Surge Guantlet Scholar – jeśli pucharek nie wpadnie po odblokowaniu wszystkich zdolności, wystarczy że zresetujemy je i wykupimy raz jeszcze
 • srebro Infinite Adventures! – niektórzy mają problem z licznikiem runów, ale pracujemy nad rozwiązaniem (cdn. ;))

 

Poradnik

platyna Make Gilly Proud

Collect All 50 trophies/ Zdobądź wszystkie 50 trofeów 

Gratulacje 🙂

 

braz Adventure Time 10

Play through a Run of Adventure Mode/ Zagraj w trybie Run of Adventure 

Trofeum niemożliwe do przeoczenia, gdyż będziemy używać głównie tego trybu gry (główny portal).

 

braz Seasoned Adventurer 50

Play 25 Runs of Adventure Mode/ Zagraj w trybie Run of Adventure 25 razy

Trofeum niemożliwe do przeoczenia. Z pewnością zagramy więcej niż 25x w tym trybie (główny portal).

 

srebro Infinite Adventures! 100

Play 100 Runs of Adventure Mode/ Zagraj w trybie Run of Adventure 100 razy

Pod koniec wbijania pozostałych trofeów powinno wpaść. Jeśli nie, włączamy przygodę, giniemy i tak do skutku.

 

braz Meching Enemies 10

Defeat The FFC Mech Boss/ Pokonaj FFC Mech

Trofeum wpadnie po pokonaniu FFC Mech, jednego z czterech bossów, którego na pewno spotkasz nie raz. Sposób na dotarcie do Bossa opisany poniżej: braz Start Your Collection.

 

braz Coup d’etat 10

Defeat the Data Daemon Prince Boss/ Pokonaj Daemon Prince

Trofeum wpadnie po pokonaniu Data Daemon Prince, jednego z czterech bossów, którego na pewno spotkasz nie raz. Sposób na dotarcie do Bossa opisany poniżej: braz Start Your Collection.

 

braz Get Furious 10

Defeat the Fury Boss/ Pokonaj Fury

Trofeum wpadnie po pokonaniu Fury, jednego z bossów, którego na pewno spotkasz nie raz. Sposób na dotarcie do Bossa opisany poniżej: braz Start Your Collection.

 

braz You’re Fired 10

Defeat the FFC CEO Boss / Pokonaj FFC CEO

Trofeum wpadnie po pokonaniu FFC CEO Bossa, którego na pewno spotkasz nie raz. Sposób na dotarcie do Bossa opisany poniżej: braz Start Your Collection.

 

zloto The Full Monty 50

Defeat all 4 bosses in a single run/ Pokonaj wszystkich 4 bossów podczas pojedynczej gry

W grze mamy do czynienia z TYLKO czterema bossami. Wystarczy pokonać ich wszystkich podczas jednej gry. Więcej na ten temat w: braz Start Your Collection.

 

braz Booty Bashing 20

Destroy 500 Crates/ Zniszcz 500 Skrzynek

Należy zniszczyć 500 zwykłych skrzynek. Podczas gry na pewno zauważysz mnóstwo z nich, więc nie trzeba na to mocno uważać.

 

srebro Treasure Hunting 20

Open 500 Treasure Chests/ Otwórz 500 Skrzyń Skarbów

 

zloto The Collector 50

Collect 51 Figurines/ Zbierz 51 Figurek

Należy pokonać 4 bossów podczas jednej gry, a w nagrodę otrzymamy 1 Figurkę. Dodam tylko, że zawsze pierwszy Boss nie ma osłony, więc będzie łatwiejszy. 🙂 Dokładny opis: braz Start Your Collection.

 

braz To Be Continued 20

Continue a Run 10 times/ Kontynuuj grę 10 razy

Kiedy zginiemy lub po ukończeniu czterech bossów mamy do wyboru: zakończyć grę lub ją kontynuować. Wystarczy 10x wybrać drugą opcję.

 

braz Surge Ahead 20

Use Surge Abilities 100 times/ Użyj zdolności rękawicy 100 razy

Należy użyć zdolności z rękawicy 100x. Możemy mieć przypisane dwie z nich podczas gry. Ładują się podczas zabójstw wrogów lub rozbijając/otwierając skrzynki. Aby użyć zdolności naciskamy  lub

 

braz The Final Blow 10

Defeat a boss with a melee attack as the final hit/ Pokonaj bossa dokonując ostatniego ciosu atakiem wręcz

Polecam zdobyć to trofeum w samouczku. Po prostu zbijamy życie bossa do minimum, po czym podchodzimy i zadajemy ostateczny cios atakiem wręcz (pięścią / mieczem / kijem bejsbolowym). Jeśli się to nie uda – spokojnie, na pewno dasz radę następnym razem 😉

 

braz Start Your Collection 20 Collect 10 Figurines/ Zbierz 10 Figurek

 

braz Ticket Toddler 10

Collect 100000 Tickets/ Zbierz 100000 biletów

Tickety  / bilety to jedna z walut w grze. Możemy na nią zapracować podczas rozgrywki oraz wykonując misje poboczne lub dzienne. UWAGA – musimy posiadać łącznie 100000, wydane Tickety „przepadają” – należy utrzymać wstrzemięźliwość i nie odwiedzać sklepu 😉

 

srebro Ticket Titan 50

Collect 500000 Tickets/ Zbierz 500000 biletów

Dokładnie to samo zadanie jak powyżej, ale łącznie musimy uzbierać 500000. Na pocieszenie dodam, że jeśli będziesz robić zadania poboczne, z pewnością uzbierasz o wiele, wiele więcej. Nie ukrywając, wydawałam je od początku gry, a trofeum wpadło. Przy wbijaniu pozostałych pucharków w dalszym ciągu miałam do wydania >500000.

 

braz Hacks in Stacks 20

Stack 3 of the same hacks/ Uzbieraj 3 takie same hacki

Podczas gry będziemy zdobywać również karty (hacki), które ulepszają naszą postać. Wypadają głównie z dużych skrzyń, choć zdarza się znaleźć je również w zwykłych skrzynkach lub po zabiciu wroga. Wystarczy, że podczas jednej gry zbierzemy 3 takie same karty (hacki). Ich poziom nie ma znaczenia, a ilość zdobytych możemy sprawdzić przytrzymując .

 

braz Here Comes a New Challenger 10

Win 1 PVP Matches/ Wygraj 1 mecz PVP 

Mecz PvP możemy odpalić w garażu lub podczas gry (baza). Najlepiej jest grać w coopie, wtedy włączając PvP w każdej bazie po prostu jedna z osób, której zależy na trofeum musi wygrać taki mecz.

 

braz Get In The Ring! 10

Win 10 PVP Matches/ Wygraj 10 meczów PVP

Dokładnie to samo zadanie jak powyżej. Wystarczy, że wygramy PvP 10x.

 

srebro Nexuwizard 50

Win 25 PVP Matches/ Wygraj 25 meczów PVP

Popatrz tutaj: braz Here Comes a New Challenger. Wystarczy, że wygramy PvP 25x.

 

srebro Boss of Bosses 50

Defeat 25 Bosses/ Pokonaj 25 Bossów

Po pokonaniu pojedynczych bossów 25 razy, trofeum wpada bez problemów.

 

braz Field Medic 10

Pick up 100 Health boxes/ Podnieś 100 Paczek życia

Apteczki wypadają ze skrzynek lub respią się w wyznaczonych punktach podczas walki z bossem. Wystarczy, że podniesiemy 100 z nich.

 

braz Guardian Angel 10

Heal teammates for 3000 hitpoints/ Ulecz kompana 3000 punktami życia 

 

braz Rapid Response 10

Revive yourself using the Medic Drone/ Ożyw się używając Medic Drone

Przed grą wybieramy zdolność rękawicy (Medic Pod). Kiedy nasze życie spadnie do minimum, odpalamy zdolność po czym padamy (nie giniemy). Wczołgując się do środka nasze życie regeneruje się, a postać wstaje. Zaraz po tym pojawi się trofeum.

 

braz Rescue Ranger 10

Help 50 downed teammates up/ Pomóż 50 powalonym kompanom wstać

Kiedy nasz kompan padnie, mamy chwilę na to żeby pomóc mu wstać przytrzymując . Wystarczy, że podniesiemy tak kogoś 50x. Podczas kooperacji ze znajomymi możemy to zrobić bardzo szybko przy np. lawie (osoby z teamu giną w lawie, a jedna, której zależy na tym trofeum, je podnosi).

 

braz Clips and Crits 10

Get 500 Kills with Militech Weapons/ Zabij 500 wrogów bronią Militech

Militech to bronie Miligrade. Należy zabić 500 wrogów używając broni tego producenta.

Tip: kiedy podczas gry wbijemy 1lvl broni, jest ona dostępna w naszym garażu, w automacie do zmiany wyglądu/zdolności. Możemy ustawić 3 bronie, z którymi zaczynamy grę. To znacznie ułatwia sprawę 😉

 

braz Grey Goo 10

Get 500 Kills with Nanotech Weapons/ Zabij 500 wrogów bronią Nanotech

Należy zabić 500 wrogów używając broni producenta Nanotech.

Tip: kiedy podczas gry wbijemy 1lvl broni, jest ona dostępna w naszym garażu, w automacie do zmiany wyglądu/zdolności. Możemy ustawić 3 bronie, z którymi zaczynamy grę. To znacznie ułatwia sprawę 😉

 

braz No Chill 10

Get 500 Kills with ZeroCool Weapons/ Zabij 500 wrogów bronią ZeroCool

Należy zabić 500 wrogów używając broni producenta ZeroCool.

Tip: kiedy podczas gry wbijemy 1lvl broni, jest ona dostępna w naszym garażu, w automacie do zmiany wyglądu/zdolności. Możemy ustawić 3 bronie, z którymi zaczynamy grę. To znacznie ułatwia sprawę 😉

 

braz 1.21 Gigawatts 10

Get 500 Kills with Surge Weapons/ Zabij 500 wrogów bronią Surge

Należy zabić 500 wrogów używając broni producenta Surge.

Tip: kiedy podczas gry wbijemy 1lvl broni, jest ona dostępna w naszym garażu, w automacie do zmiany wyglądu/zdolności. Możemy ustawić 3 bronie, z którymi zaczynamy grę. To znacznie ułatwia sprawę 😉

 

braz Light My Fire 10

Get 500 Kills with Infernal Weapons/ Zabij 500 wrogów bronią Infernal

Należy zabić 500 wrogów używając broni producenta Infernal.

Tip: kiedy podczas gry wbijemy 1lvl broni, jest ona dostępna w naszym garażu, w automacie do zmiany wyglądu/zdolności. Możemy ustawić 3 bronie, z którymi zaczynamy grę. To znacznie ułatwia sprawę 😉

 

braz This Is My Boomstick! 10

Get 500 Kills with Demolisher Weapons/ Zabij 500 wrogów bronią Demolisher

Należy zabić 500 wrogów używając broni producenta Demolisher.

Tip: kiedy podczas gry wbijemy 1lvl broni, jest ona dostępna w naszym garażu, w automacie do zmiany wyglądu/zdolności. Możemy ustawić 3 bronie, z którymi zaczynamy grę. To znacznie ułatwia sprawę 😉

 

srebro Master of Arms 20

Get 500 Kills with each manufacturer type/ Zabij 500 wrogów bronią każdego producenta

Wpadnie po zdobyciu wszystkich 6 trofeów związanych z poszczególnymi producentami broni:

 • braz Clips and Crits
 • braz Grey Goo
 • braz No Chill
 • braz 1.21 Gigawatts
 • braz Light My Fire
 • braz This Is My Boomstick!

 

braz Poppin Noggins 10

Get 100 Headshots with sniper rifles/ Zdobądź 100 strzałów w głowę bronią snajperską

W grze dostępnych jest kilka snajperek. Wystarczy, że zabijemy 100 wrogów strzałem w głowę. Tutaj pomocne mogą być hacki (karty), które ulepszają celność i przyspieszają przeładowanie broni.

Tip: kiedy podczas gry wbijemy 1lvl broni, jest ona dostępna w naszym garażu, w automacie do zmiany wyglądu/zdolności. Możemy ustawić 3 bronie, z którymi zaczynamy grę. To znacznie ułatwia sprawę. 😉

braz Playing With Power 10

Use a Surge Guantlet Ability/ Użyj zdolności z rękawicy

Trofeum niemożliwe do pominięcia. Powinno wpaść podczas tutorialu.

 

braz Team Player 10

Heal a full team of 4 with the Medic Drone/ Ulecz całą czteroosobową drużynę za pomocą Medic Drone

Tutaj będziemy potrzebować pełnego składu  (ty+ 3 graczy). Kiedy każdy będzie miał niepełne życie, wystarczy że odpalisz Medic Pod i wszyscy w tym samym momencie wejdą, aby się uleczyć.

 

braz Everybody Freeze 10

Freeze 10 enemies with a single Freeze Blast Ability/ Zamroź 10 wrogów pojedynczą umiejętnością Freeze Blast

Przed grą ustaw sobie zdolność „Freeze Blast”. Następnie musisz jednocześnie zamrozić 10 wrogów. Najlepiej zrobić to na „zombiakach”, podczas pokonywania bossa Data Daemon Prince, na wyższym poziomie trudności. Wystarczy, że zbierzemy wrogów biegając wokół planszy i kiedy będzie ich wystarczająco dużo za nami – odwracamy się i używamy zdolności.

Tip I: Ilość wrogów zwiększa się wraz z poziomem trudności lub kiedy gramy z innymi graczami – im więcej osób, tym więcej wrogów.

Tip II: Podczas jednego biegu polecam się skupić na dwóch trofeach na raz, ponieważ możemy używać dwóch zdolności jednocześnie.

 

braz Shield and Shred 10

Kill 20 enemies while boosted by a single Shield Drone Ability/ Zabij 20 wrogów, będąc wzmocnionym pojedynczą zdolnością Shield Drone

Przed grą ustaw zdolność „Shield Drone”. Tutaj również najłatwiej będzie zdobyć trofeum podczas walki z Data Daemon Prince (poziom trudności musi być wyższy). Kiedy widzimy, że wrogów jest wystarczająco dużo, odpalamy osłonę i nie wychodząc z niej zabijamy wrogów. Najlepiej mieć przy sobie granatnik lub shutguna, gdyż będziemy zabijać ich raczej z krótkiego dystansu.

 

braz Ground Control 10

Kill 10 enemies using a single Major Tombot/ Zabij 10 wrogów pojedynczą zdolnością Major Tombot

Przed grą ustaw zdolność „Major Tombot”. Można to zrobić podczas walki z Data Daemon Prince, chociaż przy wyższym poziomie trudności gry, na ścieżce do bazy powinno być wystarczająco dużo wrogów aby trofeum wpadło. Kiedy widzimy, że jest ich dużo albo respią się w miejscu, gdzie stoimy, odpalamy zdolność, a dron robi swoje (staramy się nie zabijać nikogo). Trofeum wpadnie, kiedy dron zabije 10 z nich.

 

braz Event Horizon 10

Trap 15 enemies with a single Black Hole/ Uwięź 15 wrogów pojedynczą zdolnością Black Hole

Przed grą ustaw zdolność „Black Hole”. Tutaj również najłatwiej zrobić to trofeum podczas walki z Data Daemon Prince, ale na wyższym poziomie trudności nie powinno być problemu podczas biegu do bazy. Wystarczy, że złapiemy 15 wrogów w jedną Czarną Dziurę.

 

braz Pyrotechnical 10

Kill 15 enemies with a single Fireball/ Zabij 15 wrogów pojedynczą zdolnością Fireball

Przed grą ustaw zdolność „Fireball”. Tu tak jak powyżej, najlepiej to zrobić na wyższym poziomie trudności, na mobkach podczas walki z Data Daemon Prince. Zbieramy ich razem biegając wokół (lub stojąc na tronie) i kiedy jesteśmy pewni, że jest ich minimum 15, biegniemy na schody, gdzie jest dosyć wąsko, po czym odpalamy zdolność.

 

braz I’m the Pluggernaut 10

Kill 20 enemies with a single Pluggernaut Ability/ Zabij 20 wrogów podczas pojedynczej zdolności Pluggernaut

Przed grą ustaw zdolność „Pluggernaut”. Tutaj również polecam miejsce walki z Data Daemon Prince, tylko tym razem, po zebraniu wrogów, wskakujemy na tron (oparcie) lub wyższy głaz, aby wrogowie zebrali się mniej więcej w jednym miejscu. Kiedy jesteśmy gotowi, zeskakujemy zabijając większość, po czym dobijamy resztę z nich.

 

braz Nature is Lit 10

Have a single Tiny Tornado get frozen, electrified and set on fire/ Zamróź, naelektryzuj i podpal pojedynczą zdolność Tiny Tornado

Jest to najłatwiejsze trofeum związane ze zdolnościami. Przed grą ustaw zdolność „Tiny Tornado”. Upewnij się również, że bronie, które masz ustawione jako podstawowe posiadają dodatkowe opcje takie jak: zamrożenie, elektryzowanie i podpalenie. Kiedy naładujemy zdolność, wypuszczamy Tornado, a następnie po kolei strzelamy z naszych broni (strzał, zmiana, strzał, zmiana, strzał).

 

braz Surge Gauntlet Jocky 10

Customize Your Surge Gauntlet Abilities/ Dostosuj swoje umiejętności Surge Gauntlet

Trofeum zdobędziesz podczas tutorialu, zaraz po przypisaniu zdolności rękawicy.

 

braz Photogenic 10

Customize Your Characters Appearance/ Dostosuj wygląd swoich postaci

Trofeum zdobędziesz podczas tutorialu. Wystarczy zmienić coś w wygłądzie swojej postaci (kolor skóry, fryzura, ubranie, akcesoria, itp.)

 

braz Gunplay & Cosplay 10

Customize a Weapon/ Dostosuj broń

Trofeum zdobędziesz po zmianie wyglądu broni. Skórki są dostępne do kupienia w sklepie lub poprzez wykonanie zadań dotyczących danej broni.

 

braz Plug it In 10

Equip a Plugin/ Wyposaż się w Plugin

Trofeum zdobędziesz podczas tutorialu. Wystarczy ustawić dodatkową zdolność.

 

braz Let’s Get This Party Started 10

Complete the Tutorial/ Ukończ samouczek

Trofeum zdobędziesz po ukończeniu tutorialu. Gratulacje! Teraz wiesz już co i jak! 🙂

 

braz Stop Hitting Yourself 20

Pay to Increase the Difficulty 50 times/ Zwiększ poziom trudności 50 razy

Należy zwiększyć poziom trudności łącznie 50x. Mamy taką możliwość w bazie podczas biegu, wykupując następny poziom trudności przy maszynie pokazanej poniżej.

 

srebro Surge Guantlet Scholar 100

Unlock all Primary Surge Abilities/ Odblokuj wszystkie podstawowe zdolności Surge

Należy odblokować wszystkie zdolności rękawicy. Spokojnie, punktów żeby wykupić je wszystkie nam nie zabraknie. Polecam odblokować najpierw te, które potrzebujemy do zdobycia trofeów. Czyli:

 • Medic Drone
 • Freeze Blast Ability
 • Shield Drone
 • Major Tombot
 • Black Hole
 • Fireball
 • Pluggernaut Ability
 • Tiny Tornado

Mam nadzieję, że poradnik okaże się choć odrobinę pomocny w drodze do platyny. Chciałabym również serdecznie podziękować za wspólną zabawę i porady graczom Pikczuu, Rivenshi oraz Smashero 🙂

 

Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Disclaimer
Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!
Ikona osiągnięcia: </span><span>Make Gilly Proud

Make Gilly Proud

Collect All 50 trophies

Trofeum Online

Gratulacje 🙂

Ikona osiągnięcia: </span><span>Adventure Time

Adventure Time

Play through a Run of Adventure Mode

Trofeum Online

Trofeum niemożliwe do przeoczenia, gdyż będziemy używać głównie tego trybu gry (główny portal).

Ikona osiągnięcia: </span><span>Seasoned Adventurer

Seasoned Adventurer

Play 25 Runs of Adventure Mode

Trofeum Online

Trofeum niemożliwe do przeoczenia. Z pewnością zagramy więcej niż 25x w tym trybie (główny portal).

Ikona osiągnięcia: </span><span>Infinite Adventures!

Infinite Adventures!

Play 100 Runs of Adventure Mode

Trofeum Online
Zglitchowane

Pod koniec wbijania pozostałych trofeów powinno wpaść. Jeśli nie, włączamy przygodę, giniemy i tak do skutku.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Meching Enemies

Meching Enemies

Defeat The FFC Mech Boss

Trofeum Online

Trofeum wpadnie po pokonaniu FFC Mech, jednego z czterech bossów, którego na pewno spotkasz nie raz. Sposób na dotarcie do Bossa opisany poniżej: braz Start Your Collection.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Coup d'etat

Coup d'etat

Defeat the Data Daemon Prince Boss

Trofeum Online

Trofeum wpadnie po pokonaniu Data Daemon Prince, jednego z czterech bossów, którego na pewno spotkasz nie raz. Sposób na dotarcie do Bossa opisany poniżej: braz Start Your Collection.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Get Furious

Get Furious

Defeat the Fury Boss

Trofeum Online

Trofeum wpadnie po pokonaniu Fury, jednego z bossów, którego na pewno spotkasz nie raz. Sposób na dotarcie do Bossa opisany poniżej: braz Start Your Collection.

Ikona osiągnięcia: </span><span>You're Fired

You're Fired

Defeat the FFC CEO Boss

Trofeum Online

Trofeum wpadnie po pokonaniu FFC CEO Bossa, którego na pewno spotkasz nie raz. Sposób na dotarcie do Bossa opisany poniżej: braz Start Your Collection.

Ikona osiągnięcia: </span><span>The Full Monty

The Full Monty

Defeat all 4 bosses in a single run

Trofeum Online

W grze mamy do czynienia z TYLKO czterema bossami. Wystarczy pokonać ich wszystkich podczas jednej gry. Więcej na ten temat w: braz Start Your Collection.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Booty Bashing

Booty Bashing

Destroy 500 Crates

Trofeum Online

Należy zniszczyć 500 zwykłych skrzynek. Podczas gry na pewno zauważysz mnóstwo z nich, więc nie trzeba na to mocno uważać.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Treasure Hunting

Treasure Hunting

Open 500 Treasure Chests

Trofeum Online

Na tym trofeum najlepiej SKUPIĆ SIĘ od początku naszej przygody z Arcadegeddonem. Musisz otworzyć (przytrzymując ) 500 kolorowych skrzyń, które są (mniej lub bardziej) poukrywane na mapie w losowych miejscach (żółte, różowe oraz niebieskie). Można je dostrzec rozglądając się podczas biegu lub usłyszeć (skrzący dźwięk). Skrzynie dostajemy również po pokonaniu bossa (czerwone).

 

Ikona osiągnięcia: </span><span>The Collector

The Collector

Collect 51 Figurines

Trofeum Online

Należy pokonać 4 bossów podczas jednej gry, a w nagrodę otrzymamy 1 Figurkę. Dodam tylko, że zawsze pierwszy Boss nie ma osłony, więc będzie łatwiejszy. 🙂 Dokładny opis: braz Start Your Collection.

Ikona osiągnięcia: </span><span>To Be Continued

To Be Continued

Continue a Run 10 times

Trofeum Online

Kiedy zginiemy lub po ukończeniu czterech bossów mamy do wyboru: zakończyć grę lub ją kontynuować. Wystarczy 10x wybrać drugą opcję.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Surge Ahead

Surge Ahead

Use Surge Abilities 100 times

Trofeum Online

Należy użyć zdolności z rękawicy 100x. Możemy mieć przypisane dwie z nich podczas gry. Ładują się podczas zabójstw wrogów lub rozbijając/otwierając skrzynki. Aby użyć zdolności naciskamy  lub

Ikona osiągnięcia: </span><span>The Final Blow

The Final Blow

Defeat a boss with a melee attack as the final hit

Trofeum Online

Polecam zdobyć to trofeum w samouczku. Po prostu zbijamy życie bossa do minimum, po czym podchodzimy i zadajemy ostateczny cios atakiem wręcz (pięścią / mieczem / kijem bejsbolowym). Jeśli się to nie uda – spokojnie, na pewno dasz radę następnym razem 😉

Ikona osiągnięcia: </span><span>Start Your Collection

Start Your Collection

Collect 10 Figurines

Trofeum Online

Należy pokonać 4 bossów podczas jednej gry, a w nagrodę otrzymamy 1 Figurkę. Najszybszym sposobem SOLO na zdobycie figurki w jak najkrótszym czasie jest:

 1. Rozpoczynamy grę od 5. poziomu trudności.
 2. ŁADUJEMY PORTAL PROWADZĄCY DO BOSSA (heksagon w prawym górnym rogu): Utrzymujemy mnożnik punktów na poziomie „10x” jak najdłużej (staramy się pokonywać wrogów wślizgiem, pułapkami lub atakami wręcz – te trzy czynności zapewniają większy mnożnik przy mniejszej ilości zabójstw). Kiedy będzie naładowany, pokaże się informacja przedstawiona poniżej.
 3. Nie biegniemy przed siebie bez przerwy. Postaraj się naładować portal, w jak najkrótszym odcinku lokalizacji. Najłatwiejszym punktem jest korytarz, przez który przeważnie przebiegają „zombiaczki” (zdj. 3.)
 4. Po pokonaniu pierwszego bossa i otworzeniu skrzyni – giniemy! Przy skrzyni od bossów Daemon Prince i Fury możemy spłonąć w lawie/ogniu, przy skrzyni od FFC Mech skaczemy poza arenę do skutku. (Nie dotyczy FFC CEO bossa) – Następnie używamy TOKEN kontynuując grę.
 5. Dzięki temu, że zginęliśmy po otworzeniu nagrody, poziom gry nie wzrasta, a pierwszy boss jest zaliczony.
 6. Ponownie ładujemy portal, pokonujemy bossa i (JEŚLI dostaliśmy dodatkowy token lub mamy ponad 7,500 coinsów) giniemy. Koszt wykupu dodatkowego Tokena wzrasta wraz z poziomem trudności i ilością wykupionych.
 7. Ładujemy portal ponownie.
 8. Pokonujemy kolejnego bossa, odbieramy nagrodę i TYM RAZEM wskakujemy do portalu prowadzącego do kolejnej lokalizacji.
 9. Powtórka z rozrywki – ładujemy, pokonujemy i gratulacje! Kolejna Figurka w Twoim garażu! 🙂

Podczas otwierania przypadkowych skrzynek lub ze skrzyni po pokonaniu bossa, możemy otrzymać kolejny TOKEN, który możemy wykorzystać, ginąc po drugim lub trzecim bossie. Wtedy poziom trudności będzie jeszcze niższy podczas walki z ostatnim bossem.

Na początku ten opis może wydawać się trochę skomplikowany, ale spokojnie – kiedy zaczniesz grać wszystko nabierze sensu i jedna Figurka zajmie +/- 20 minut.

 

Ikona osiągnięcia: </span><span>Ticket Toddler

Ticket Toddler

Collect 100000 Tickets

Trofeum Online

Tickety  / bilety to jedna z walut w grze. Możemy na nią zapracować podczas rozgrywki oraz wykonując misje poboczne lub dzienne. UWAGA – musimy posiadać łącznie 100000, wydane Tickety „przepadają” – należy utrzymać wstrzemięźliwość i nie odwiedzać sklepu 😉

Ikona osiągnięcia: </span><span>Ticket Titan

Ticket Titan

Collect 500000 Tickets

Trofeum Online

Dokładnie to samo zadanie jak powyżej, ale łącznie musimy uzbierać 500000. Na pocieszenie dodam, że jeśli będziesz robić zadania poboczne, z pewnością uzbierasz o wiele, wiele więcej. Nie ukrywając, wydawałam je od początku gry, a trofeum wpadło. Przy wbijaniu pozostałych pucharków w dalszym ciągu miałam do wydania >500000.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Hacks in Stacks

Hacks in Stacks

Stack 3 of the same hacks

Trofeum Online

Podczas gry będziemy zdobywać również karty (hacki), które ulepszają naszą postać. Wypadają głównie z dużych skrzyń, choć zdarza się znaleźć je również w zwykłych skrzynkach lub po zabiciu wroga. Wystarczy, że podczas jednej gry zbierzemy 3 takie same karty (hacki). Ich poziom nie ma znaczenia, a ilość zdobytych możemy sprawdzić przytrzymując .

Ikona osiągnięcia: </span><span>Here Comes a New Challenger

Here Comes a New Challenger

Win 1 PVP Matches

Trofeum Online

Mecz PvP możemy odpalić w garażu lub podczas gry (baza). Najlepiej jest grać w coopie, wtedy włączając PvP w każdej bazie po prostu jedna z osób, której zależy na trofeum musi wygrać taki mecz.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Get In The Ring!

Get In The Ring!

Win 10 PVP Matches

Trofeum Online

Dokładnie to samo zadanie jak powyżej. Wystarczy, że wygramy PvP 10x.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Nexuwizard

Nexuwizard

Win 25 PVP Matches

Trofeum Online

Popatrz tutaj: braz Here Comes a New Challenger. Wystarczy, że wygramy PvP 25x.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Boss of Bosses

Boss of Bosses

Defeat 25 Bosses

Trofeum Online

Po pokonaniu pojedynczych bossów 25 razy, trofeum wpada bez problemów.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Field Medic

Field Medic

Pick up 100 Health boxes

Trofeum Online

Apteczki wypadają ze skrzynek lub respią się w wyznaczonych punktach podczas walki z bossem. Wystarczy, że podniesiemy 100 z nich.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Guardian Angel

Guardian Angel

Heal teammates for 3000 hitpoints

Trofeum Online

W grze dostępna jest broń, która dosłownie strzela życiem (The Good Doctor),  zdolność (Medic Pod) lub maszyna „Pay2Live” . Z tego co zauważyłam, przy grze w kooperacji, zalicza się nawet leczenie naszej postaci. Więc jak tylko pasek życia spadnie, strzelamy sobie lub znajomemu pod nogi/ odpalamy Medic Pod/ wykupujemy życie w maszynie.

 

Ikona osiągnięcia: </span><span>Rapid Response

Rapid Response

Revive yourself using the Medic Drone

Trofeum Online

Przed grą wybieramy zdolność rękawicy (Medic Pod). Kiedy nasze życie spadnie do minimum, odpalamy zdolność po czym padamy (nie giniemy). Wczołgując się do środka nasze życie regeneruje się, a postać wstaje. Zaraz po tym pojawi się trofeum.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Rescue Ranger

Rescue Ranger

Help 50 downed teammates up

Trofeum Online

Kiedy nasz kompan padnie, mamy chwilę na to żeby pomóc mu wstać przytrzymując . Wystarczy, że podniesiemy tak kogoś 50x. Podczas kooperacji ze znajomymi możemy to zrobić bardzo szybko przy np. lawie (osoby z teamu giną w lawie, a jedna, której zależy na tym trofeum, je podnosi).

Ikona osiągnięcia: </span><span>Clips and Crits

Clips and Crits

Get 500 Kills with Militech Weapons

Trofeum Online

Militech to bronie Miligrade. Należy zabić 500 wrogów używając broni tego producenta.

Tip: kiedy podczas gry wbijemy 1lvl broni, jest ona dostępna w naszym garażu, w automacie do zmiany wyglądu/zdolności. Możemy ustawić 3 bronie, z którymi zaczynamy grę. To znacznie ułatwia sprawę 😉

Ikona osiągnięcia: </span><span>Grey Goo

Grey Goo

Get 500 Kills with Nanotech Weapons

Trofeum Online

Należy zabić 500 wrogów używając broni producenta Nanotech.

Tip: kiedy podczas gry wbijemy 1lvl broni, jest ona dostępna w naszym garażu, w automacie do zmiany wyglądu/zdolności. Możemy ustawić 3 bronie, z którymi zaczynamy grę. To znacznie ułatwia sprawę 😉

Ikona osiągnięcia: </span><span>No Chill

No Chill

Get 500 Kills with ZeroCool Weapons

Trofeum Online

Należy zabić 500 wrogów używając broni producenta ZeroCool.

Tip: kiedy podczas gry wbijemy 1lvl broni, jest ona dostępna w naszym garażu, w automacie do zmiany wyglądu/zdolności. Możemy ustawić 3 bronie, z którymi zaczynamy grę. To znacznie ułatwia sprawę 😉

Ikona osiągnięcia: </span><span>1.21 Gigawatts

1.21 Gigawatts

Get 500 Kills with Surge Weapons

Trofeum Online

Należy zabić 500 wrogów używając broni producenta Surge.

Tip: kiedy podczas gry wbijemy 1lvl broni, jest ona dostępna w naszym garażu, w automacie do zmiany wyglądu/zdolności. Możemy ustawić 3 bronie, z którymi zaczynamy grę. To znacznie ułatwia sprawę 😉

Ikona osiągnięcia: </span><span>Light My Fire

Light My Fire

Get 500 Kills with Infernal Weapons

Trofeum Online

Należy zabić 500 wrogów używając broni producenta Infernal.

Tip: kiedy podczas gry wbijemy 1lvl broni, jest ona dostępna w naszym garażu, w automacie do zmiany wyglądu/zdolności. Możemy ustawić 3 bronie, z którymi zaczynamy grę. To znacznie ułatwia sprawę 😉

Ikona osiągnięcia: </span><span>This Is My Boomstick!

This Is My Boomstick!

Get 500 Kills with Demolisher Weapons

Trofeum Online

Należy zabić 500 wrogów używając broni producenta Demolisher.

Tip: kiedy podczas gry wbijemy 1lvl broni, jest ona dostępna w naszym garażu, w automacie do zmiany wyglądu/zdolności. Możemy ustawić 3 bronie, z którymi zaczynamy grę. To znacznie ułatwia sprawę 😉

Ikona osiągnięcia: </span><span>Master of Arms

Master of Arms

Get 500 Kills with each manufacturer type

Trofeum Online

Wpadnie po zdobyciu wszystkich 6 trofeów związanych z poszczególnymi producentami broni:

 • braz Clips and Crits
 • braz Grey Goo
 • braz No Chill
 • braz 1.21 Gigawatts
 • braz Light My Fire
 • braz This Is My Boomstick!
Ikona osiągnięcia: </span><span>Poppin Noggins

Poppin Noggins

Get 100 Headshots with sniper rifles

Trofeum Online

W grze dostępnych jest kilka snajperek. Wystarczy, że zabijemy 100 wrogów strzałem w głowę. Tutaj pomocne mogą być hacki (karty), które ulepszają celność i przyspieszają przeładowanie broni.

Tip: kiedy podczas gry wbijemy 1lvl broni, jest ona dostępna w naszym garażu, w automacie do zmiany wyglądu/zdolności. Możemy ustawić 3 bronie, z którymi zaczynamy grę. To znacznie ułatwia sprawę. 😉

Ikona osiągnięcia: </span><span>Playing With Power

Playing With Power

Use a Surge Guantlet Ability

Trofeum Online

Trofeum niemożliwe do pominięcia. Powinno wpaść podczas tutorialu.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Team Player

Team Player

Heal a full team of 4 with the Medic Drone

Trofeum Online

Tutaj będziemy potrzebować pełnego składu  (ty+ 3 graczy). Kiedy każdy będzie miał niepełne życie, wystarczy że odpalisz Medic Pod i wszyscy w tym samym momencie wejdą, aby się uleczyć.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Everybody Freeze

Everybody Freeze

Freeze 10 enemies with a single Freeze Blast Ability

Trofeum Online

Przed grą ustaw sobie zdolność „Freeze Blast”. Następnie musisz jednocześnie zamrozić 10 wrogów. Najlepiej zrobić to na „zombiakach”, podczas pokonywania bossa Data Daemon Prince, na wyższym poziomie trudności. Wystarczy, że zbierzemy wrogów biegając wokół planszy i kiedy będzie ich wystarczająco dużo za nami – odwracamy się i używamy zdolności.

Tip I: Ilość wrogów zwiększa się wraz z poziomem trudności lub kiedy gramy z innymi graczami – im więcej osób, tym więcej wrogów.

Tip II: Podczas jednego biegu polecam się skupić na dwóch trofeach na raz, ponieważ możemy używać dwóch zdolności jednocześnie.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Shield and Shred

Shield and Shred

Kill 20 enemies while boosted by a single Shield Drone Ability

Trofeum Online

Przed grą ustaw zdolność „Shield Drone”. Tutaj również najłatwiej będzie zdobyć trofeum podczas walki z Data Daemon Prince (poziom trudności musi być wyższy). Kiedy widzimy, że wrogów jest wystarczająco dużo, odpalamy osłonę i nie wychodząc z niej zabijamy wrogów. Najlepiej mieć przy sobie granatnik lub shutguna, gdyż będziemy zabijać ich raczej z krótkiego dystansu.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Ground Control

Ground Control

Kill 10 enemies using a single Major Tombot

Trofeum Online

Przed grą ustaw zdolność „Major Tombot”. Można to zrobić podczas walki z Data Daemon Prince, chociaż przy wyższym poziomie trudności gry, na ścieżce do bazy powinno być wystarczająco dużo wrogów aby trofeum wpadło. Kiedy widzimy, że jest ich dużo albo respią się w miejscu, gdzie stoimy, odpalamy zdolność, a dron robi swoje (staramy się nie zabijać nikogo). Trofeum wpadnie, kiedy dron zabije 10 z nich.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Event Horizon

Event Horizon

Trap 15 enemies with a single Black Hole

Trofeum Online

Przed grą ustaw zdolność „Black Hole”. Tutaj również najłatwiej zrobić to trofeum podczas walki z Data Daemon Prince, ale na wyższym poziomie trudności nie powinno być problemu podczas biegu do bazy. Wystarczy, że złapiemy 15 wrogów w jedną Czarną Dziurę.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Pyrotechnical

Pyrotechnical

Kill 15 enemies with a single Fireball

Trofeum Online

Przed grą ustaw zdolność „Fireball”. Tu tak jak powyżej, najlepiej to zrobić na wyższym poziomie trudności, na mobkach podczas walki z Data Daemon Prince. Zbieramy ich razem biegając wokół (lub stojąc na tronie) i kiedy jesteśmy pewni, że jest ich minimum 15, biegniemy na schody, gdzie jest dosyć wąsko, po czym odpalamy zdolność.

Ikona osiągnięcia: </span><span>I'm the Pluggernaut

I'm the Pluggernaut

Kill 20 enemies with a single Pluggernaut Ability

Trofeum Online

Przed grą ustaw zdolność „Pluggernaut”. Tutaj również polecam miejsce walki z Data Daemon Prince, tylko tym razem, po zebraniu wrogów, wskakujemy na tron (oparcie) lub wyższy głaz, aby wrogowie zebrali się mniej więcej w jednym miejscu. Kiedy jesteśmy gotowi, zeskakujemy zabijając większość, po czym dobijamy resztę z nich.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Nature is Lit

Nature is Lit

Have a single Tiny Tornado get frozen, electrified and set on fire

Trofeum Online

Jest to najłatwiejsze trofeum związane ze zdolnościami. Przed grą ustaw zdolność „Tiny Tornado”. Upewnij się również, że bronie, które masz ustawione jako podstawowe posiadają dodatkowe opcje takie jak: zamrożenie, elektryzowanie i podpalenie. Kiedy naładujemy zdolność, wypuszczamy Tornado, a następnie po kolei strzelamy z naszych broni (strzał, zmiana, strzał, zmiana, strzał).

Ikona osiągnięcia: </span><span>Surge Gauntlet Jocky

Surge Gauntlet Jocky

Customize Your Surge Gauntlet Abilities

Trofeum Online

Trofeum zdobędziesz podczas tutorialu, zaraz po przypisaniu zdolności rękawicy.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Photogenic

Photogenic

Customize Your Characters Appearance

Trofeum Online

Trofeum zdobędziesz podczas tutorialu. Wystarczy zmienić coś w wygłądzie swojej postaci (kolor skóry, fryzura, ubranie, akcesoria, itp.)

Ikona osiągnięcia: </span><span>Gunplay & Cosplay

Gunplay & Cosplay

Customize a Weapon

Trofeum Online

Trofeum zdobędziesz po zmianie wyglądu broni. Skórki są dostępne do kupienia w sklepie lub poprzez wykonanie zadań dotyczących danej broni.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Plug it In

Plug it In

Equip a Plugin

Trofeum Online

Trofeum zdobędziesz podczas tutorialu. Wystarczy ustawić dodatkową zdolność.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Let's Get This Party Started

Let's Get This Party Started

Complete the Tutorial

Trofeum Online

Trofeum zdobędziesz po ukończeniu tutorialu. Gratulacje! Teraz wiesz już co i jak! 🙂

Ikona osiągnięcia: </span><span>Stop Hitting Yourself

Stop Hitting Yourself

Pay to Increase the Difficulty 50 times

Trofeum Online

Należy zwiększyć poziom trudności łącznie 50x. Mamy taką możliwość w bazie podczas biegu, wykupując następny poziom trudności przy maszynie pokazanej poniżej.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Surge Guantlet Scholar

Surge Guantlet Scholar

Unlock all Primary Surge Abilities

Trofeum Online
Zglitchowane

Należy odblokować wszystkie zdolności rękawicy. Spokojnie, punktów żeby wykupić je wszystkie nam nie zabraknie. Polecam odblokować najpierw te, które potrzebujemy do zdobycia trofeów. Czyli:

 • Medic Drone
 • Freeze Blast Ability
 • Shield Drone
 • Major Tombot
 • Black Hole
 • Fireball
 • Pluggernaut Ability
 • Tiny Tornado

Mam nadzieję, że poradnik okaże się choć odrobinę pomocny w drodze do platyny. Chciałabym również serdecznie podziękować za wspólną zabawę i porady graczom Pikczuu, Rivenshi oraz Smashero 🙂