Asterix & Obelix: Slap them All! – Poradnik do trofeów i osiągnięć

 

Asterix & Obelix: Slap them All! nie posiada trudnego zestawu pucharków. Nie ma też żadnych trofeów możliwych do pominięcia. Wystarczy zacząć grę od razu na najwyższym poziomie trudności, a resztę można później spokojnie zgarnąć poprzez wybór rozdziałów. Nic tylko zgarnąć platynkę do kolekcji.

 

Jak oceniasz trudność platyny w Asterix & Obelix: Slap them All!?

View Results

Loading ... Loading ...

 

 • Stopień trudności wbicia platyny: 3/10
 • Czas do zdobycia platyny: ok 10 godzin
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox4 x15 x11
 • Liczba trofeów offline: 31
 • Liczba trofeów online: 0
 • Minimalna liczba przejść: 1
 • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
 • Zglitchowane trofea: BRAK
 • Potrzebny sprzęt: Drugi kontroler

 

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

Krok po kroku:

W przypadku Asterix & Obelix: Slap them All! nie musimy się martwić żadnymi trofeami do pominięcia. Po przejściu gry oblokujemy możliwość ogrania każdego z rozdziałów gry, dzięki czemu spokojnie można ugrać wszelkie brakujące pucharki. W sumie jedyne, na co warto zwrócić uwagę, to fakt, by od razu ogarnąć grę na najwyższym poziome trudności pod pucharek zloto Najdzielniejszy z wojowników! Gra nie stanowi wielkiego wyzwania i stosując dobrą taktykę szarży oraz ustawiania się tak, by lać całą grupę wrogów można spokojnie przejść ją całą. W razie czego więcej porad znajduje się w opisie wspomnianego pucharka.

 

Poradnik:

platyna Nie ugnij się przed żadnym najeźdźcą… / Resist the invader again and always…
Odblokuj wszystkie trofea. / Unlock all other trophies.

Platynowy pucharek. Wpadnie po zdobyciu wszystkich pozostałych.

 

braz Jest rok 50 przed narodzeniem Chrystusa… / The year is 50 BC… 15
Wykonaj pierwszą misję. / Complete the first mission.

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu pierwszej misji.

 

srebro Filiżanka herbaty przed kolacją / A Little Tea Before Supper 30
Ukończ akt I: „Asteriks u Brytów”. / Complete Act 1 “Asterix in Britain”.

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu wątku w Brytanii.

 

srebro Normańskie niepowodzenie / The Norman Debacle 30
Ukończ akt II: „Asteriks i Normanowie”. / Complete Act 2 “Asterix and the Normans”.

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu wątku u Normanów.

 

srebro Olé! / Olé! 30
Ukończ akt III: „Asteriks w Hiszpanii”. / Complete Act 3 “Asterix in Spain”.

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu wątku w Hiszpanii.

 

srebro Ser i muzyka / Cheese and Music 30
Ukończ akt IV: „Asteriks na Korsyce”. / Complete Act 4 “Asterix in Corsica”.

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu wątku na Korsyce.

 

srebro Nochal, mój drogi! Co za nochal! / A nose, my dear fellow, what a nose! 30
Ukończ akt V: „Asteriks i Kleopatra”. / Complete Act 5 “Asterix and Cleopatra”.

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu wątku w Egipcie.

 

srebro Odpoczynek dla wojów / Rest for the Warriors 30
Ukończ akt VI: „Zemsta Juliusza Cezara”. / Complete Act 6 “The Revenge of Julius Caesar”.

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu ostatniego aktu gry.

 

zloto Na galowo / Gaulish Gracious 85
Ukończ tryb przygody na poziomie łatwym (lub wyższym). / Complete the adventure mode on the Easy difficulty (or higher).

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu gry na dowolnym poziomie trudności.

 

zloto Zew przygody / The Call to Adventure 90
Ukończ tryb przygody na poziomie średnim (lub wyższym). / Complete the adventure mode on the Medium difficulty (or higher).

Trofeum związane z poziomem trudności. Wpadnie po ukończeniu gry na poziomie średnim lub wyższym.

 

zloto Czempioniks / Heroix 100
Ukończ tryb przygody na poziomie trudnym (lub wyższym). / Complete the adventure mode on the Hard difficulty (or higher).

Trofeum związane z poziomem trudności. Wpadnie po ukończeniu gry na poziomie trudnym lub wyższym.

 

zloto Najdzielniejszy z wojowników! / The Bravest of Warriors! 110
Ukończ tryb przygody na poziomie najtrudniejszym. / Complete the adventure mode on the Hardest difficulty.

Trofeum związane z poziomem trudności. Wpadnie po ukończeniu gry na najtrudniejszym poziomie. Polecam od razu się za to zabrać. Generalnie gra nie stanowi wielkiego wyzwania. Dużo łatwiej można tu zginąć, każdy wróg bije dość mocno, ale w zasadzie jest tylko kilku przeciwników, z którymi trzeba uważać. Kluczowe jest działanie ostrożne i kontrolowanie tłumów. Warto zaznaczyć, że w przypadku, gdyby jeden z naszych bohaterów został ranny, możemy wcisnąć , by zmienić na drugiego. Po drodze możemy natrafić też na jedzenie regenerujące życie. W zasadzie najtrudniejszy jest ostatni rozdział. Można się jednak do niego dostosować jak przy pucharku srebro Głód jest źródłem każdej motywacji.

Niezawodną taktyką do walki jest stosowanie szarży. Wykonujemy ją, wciskając podwójnie strzałki kierunkowe w lewo lub w prawo. Zużywają one żółte błyskawice ataków specjalnych, więc nie można nimi spamować bez przerwy, ale stosując naprzemiennie z szybkimi atakami będziemy jednocześnie je uzupełniać i tracić. W ten sposób można rozgromić praktycznie każdą grupę przeciwników. Pamiętajmy, by nie dać się zajść od tyłu. W razie czego poniżej jeszcze wymieniam wrogów, na których trzeba uważać.

Niebezpieczni przeciwnicy:

 • Bossowie – w przypadku, gdy zaczynają blokować nasze ciosy – natychmiast się oddalmy.
 • Rzymianie – szczególną uwagę poświęcajmy chudym, wysokim typkom, gdyż mogą oni rzucać w nas włóczniami z dystansu, co potrafi być upierdliwe.
 • Bandyci – tu najgroźniejsi są zdecydowanie ci więksi, gdyż potrafią wykonać niemożliwą do zablokowania szarżę. Jedyna opcja uniku to zejście z drogi. Zalecam eliminować ich w pierwszej kolejności.
 • Piraci – w przypadku piratów w zasadzie nie ma się czego obawiać. Żaden z nich nas nie zaskoczy, jeśli nie damy się zajść od tyłu. Warto jedynie wspomnieć o przywódcy piratów, który ma niebezpieczny ruch obrotowego ataku podczas wstawania po powaleniu. Radzę za każdym razem się oddalić, gdy ten się wywróci.
 • Wikingowie – tutaj jedynym niebezpiecznym jest finałowy boss z tego rozdziału, gdyż potrafi szarżować podobnie jak ci duzi bandyci. Dlatego ostrożnie musimy schodzić z drogi, gdy zacznie biec.
 • Gladiatorzy – analogicznie jak duzi bandyci, będą nas nękać szarżą. Na domiar złego dużo bardziej ochoczo korzystają z tej zdolności.
 • Auroch – byk będący specyficznym bossem w Hiszpanii. Kluczowe jest, by się do niego nie zbliżać. Bardzo łatwo jest go jednak pokonać po prostu trzymając się daleko i spamując szybki atak, jak tylko zacznie na nas biec.
 • Insalubrius – to boss z finału gry. Najbardziej upierdliwy przeciwnik, z jakim przyjdzie nam walczyć. Musimy wyczuć moment dwóch ataków, które stosuje naprzemiennie. Korzysta on z szarży, gdy macha pięściami do przodu. Wtedy musimy zejść mu z drogi. Następnie strzela batem. I możemy powalić go szarżą oraz sprzedać kilka ataków. Radzę jednak też uważać na ten bat, bo ma coś spory zasięg.

 

srebro Nieuchwytny! / The Indomitable! 30
Ukończ misję 6-1 „Zjednoczone galery”, nie dając się trafić ani razu (na poziomie średnim lub wyższym). / Complete mission 6-1 „Rally the Galleys” without getting hit even once (Medium difficulty or higher).

Specyficzny pucharek możliwy do wykonania podczas misji 6-1. Podczas tego rozdziału na rzymskiej galerze walczymy z kilkoma oddziałami przeciwników. Nie możemy ani razu zostać trafieni, grając przynajmniej na średnim poziomie trudności. Nie stanowi to wielkiego wyzwania. Stosując naprzemiennie szarżę z szybkimi atakami można bez problemu zlać cały rzymski legion. Na szczęście nie ma tam innych bardziej upierdliwych wrogów.

 

srebro Głód jest źródłem każdej motywacji. / Hunger is the mother of all motivations. 30
Ukończ misję 6-8 „Morituri te salutant”, nie podnosząc jedzenia (na poziomie średnim lub wyższym). / Complete Mission 6-8 “Morituri te salutant” without picking up any food (Medium difficulty or higher).

Specyficzny pucharek możliwy do wykonania podczas misji 6-8. Musimy ukończyć ostatnią misję bez podnoszenia jedzenia regenerującego zdrowie. Na materiale poniżej pokazana jest skuteczna taktyka. Grunt to ostrożne granie. W razie czego możemy zamienić bohatera, gdyby jeden został mocniej ranny. Polecam na wszelki wypadek w ogóle nie używać przycisku , by przypadkiem nie podnieść jedzenia. No i oczywiście zalecam poziom trudności normalny. Wrogowie szybciej na nim padną niż na wyższych. W przypadku grup wrogów jako pierwszych eliminujmy gladiatorów z uwagi na ich upierdliwe szarżowanie. Najbardziej niebezpieczny jest boss Insalubrius. Musimy wyczuć moment dwóch ataków, które stosuje naprzemiennie. Korzysta on z szarży, gdy macha pięściami do przodu. Wtedy musimy zejść mu z drogi. Następnie strzela batem. I możemy powalić go szarżą oraz sprzedać kilka ataków. Radzę jednak też uważać na ten bat, bo ma coś spory zasięg.

 

srebro Niebo się wali! / The sky is falling! 30
Wyrzuć 5 wrogów w powietrze za pomocą jednego ciosu. / Send 5 enemies flying with a single uppercut.

Trofeum związane z walką. Można je zdobyć w każdym momencie gry podczas walki z grupą wrogów. Cios wyrzucający w powietrze jest dostępny u obu bohaterów przy użyciu kombinacji +. Pamiętajmy, że atak ten zużywa żółte błyskawice ataków specjalnych. Musimy jednym takim ciosem wyrzucić jednocześnie 5 wrogów. Poniżej załączony jest gif z momentu zdobycia trofeum.

 

braz Kebab po rzymsku / Romanish Kebab 15
Staranuj 10 wrogów jedną szarżą. / Ram 10 enemies with a single charge.

Trofeum związane z walką. Można je zdobyć w każdym momencie gry podczas walki z grupą wrogów. Szarża to niezwykle skuteczny atak powalający całe grupy wrogów. Wykonujemy je wciskając podwójnie strzałki kierunkowe w lewo lub w prawo zależnie od tego, w którą stronę chcemy szarżować. Pamiętajmy, że atak ten zużywa żółte błyskawice ataków specjalnych. Musimy pojedynczą szarżą staranować 10 wrogów. Poniżej załączony jest gif z momentu zdobycia trofeum.

 

braz Zwal ich z nóg! / Strike! 15
Powal 10 wrogów jednym rzutem. / Knock down 10 enemies with a single throw.

Trofeum związane z walką. Można je zdobyć w każdym momencie gry podczas walki z grupą wrogów. Rzut to ikoniczny atak ciskania jednym przeciwnikiem w drugiego. Wykonujemy go łapiąc przeciwnika i następnie ponownie wciskamy obracając się w stronę, w którą chcemy rzucić. Pamiętajmy, że atak ten zużywa żółte błyskawice ataków specjalnych. Musimy pojedynczym rzutem powalić 10 wrogów. Poniżej załączony jest gif z momentu zdobycia trofeum.

 

braz Wolna amerykanka / Lucha Libre 15
Ukończ misję w trybie dowolnym. / Complete a mission in Freeplay mode.

Tryb dowolny odblokuje się po ukończeniu gry. Wystarczy wybrać sobie jedną misję i ukończyć ją ponownie, by otrzymać ten pucharek.

 

braz Beczkobij / Barreling Through 15
Zniszcz wszystkie beczki w misji 5-2 „Ryzykowna sprawa”. / Destroy all barrels in Mission 5-2 “Risky Business”.

Specyficzny pucharek możliwy do wykonania podczas misji 5-2. W trakcie tej misji przechodzimy przez budowę pałacu dla Kleopatry. Jest to typowy rozdział, gdzie co chwila walczymy z grupką wrogów. Jest w nim do zniszczenia dość spora liczba beczek i musimy rozwalić każdą z nich. Na materiale poniżej pokazana jest lokalizacja ich wszystkich. Trzeba tylko uważać, by nie zawędrować za daleko, bo czasem nie można już się wrócić.

 

braz Szybka rozwałka na morzu / A Swift Swig at Sea 15
Zniszcz wszystkie beczki w misji 3-4 „Przytwierdzeni w twierdzy” w czasie poniżej 35 sekund. / Destroy all barrels in Mission 3-4 “Holding Out in the Hold” in under 35 seconds.

Specyficzny pucharek możliwy do wykonania podczas misji 3-4. W trakcie tej misji przyjdzie nam niszczyć beczki na czas. Musimy zniszczyć wszystkie w mniej niż 35 sekund. Polecam używać Asterixa i jego obrotowego ataku wykonywanego przez przytrzymanie . W razie czego poniżej załączam materiał wideo.

 

srebro Niemaniczadarmoniks / Nosuchthingasafreesandwix 30
Zniszcz wszystkie obiekty w misji 6-5 „Z przytupem przez Italię” w czasie poniżej 80 sekund. / Destroy all objects in Mission 6-5 “Stomping Through Italy” in under 80 seconds.

Specyficzny pucharek możliwy do wykonania podczas misji 6-5. W tej misji naszym jedynym zadaniem jest niszczenie obiektów: katapult, beczek oraz drewnianych osłon. Musimy zniszczyć wszystko w mniej niż 80 sekund. Polecam używać Asterixa i jego obrotowego ataku wykonywanego przez przytrzymanie . W razie czego poniżej załączam materiał wideo.

 

braz Gwiazdy przed oczami / Concussion Constellations 15
Ogłusz 5 wrogów jednocześnie. / Stun 5 enemies at the same time.

Ten pucharek najpewniej zdobędziemy automatycznie. Wrogowie często zostają ogłuszeni podczas walki. Osobiście trofeum wpadło mi razem z braz Zwal ich z nóg!

 

srebro Z woleja / Volley Gaul 30
Wyrzuć wroga w powietrze, zanim dotknie ziemi. / Send an enemy flying in the air before it ever touches the ground.

Trofeum związane z walką. Można je zdobyć w każdym momencie gry podczas walki z grupą wrogów. Tu sytuacja jesy nieco bardziej skomplikowana. Musimy trochę się zbliżyć do krańca ekranu, złapać przeciwnika przeciwnika i następnie ponownie wcisnąć my nim rzucić. Po tym jak się odbije należy przy użyciu kombinacji + wybić go w powietrze nim upadnie na ziemię. Pamiętajmy, że atak ten zużywa żółte błyskawice ataków specjalnych. Poniżej załączony jest gif z momentu zdobycia trofeum.

 

braz Odyseja Asteriksa / Asterix’s Odyssey 15
Ukończ misję, grając tylko Asteriksem. / Complete a mission playing only as Asterix.

Trofeum, w którym musimy grać wyłącznie Asterixem. Wystarczy ukończyć dowolny rozdział, nie korzystając do jego końca ze zmiany bohatera.

 

braz Samobeliks / Beobelix 15
Ukończ misję, grając tylko Obeliksem. / Complete a mission playing only as Obelix.

Trofeum, w którym musimy grać wyłącznie Obelixem. Wystarczy ukończyć dowolny rozdział, nie korzystając do jego końca ze zmiany bohatera.

 

braz Plaskowir / Slapnado 15
Zalicz 40 trafień pod rząd podczas jednego obrotu Asteriksem. / Land 40 hits in a row with a single spin with Asterix.

Trofeum związane z walką. Można je zdobyć w każdym momencie gry podczas walki z grupą wrogów. Należy użyć Asterixa i jego obrotowego ataku wykonywanego przez przytrzymanie tak, by nabić 40 trafień. Nie powinno stanowić to większego problemu. Trzeba tylko liczyć na większą grupkę przeciwników. Po aktywowaniu ataku i trzymaniu przycisku możemy się przemieszczać po arenie. Pamiętajmy, by mieć naładowaną maksymalną ilość żółtych błyskawic przed atakiem. Poniżej załączony jest gif z momentu zdobycia trofeum.

 

srebro Olimpijski wynik / An Olympic Score 30
Zdobądź co najmniej 500 000 punktów w dowolnej misji. / Score at least 500,000 points on any mission.

Tym pucharkiem w zasadzie nie ma się co przejmować. Przechodząc grę na najwyższym poziomie trudności w ostatnim akcie siłą rzeczy uda nam się pobić ten wymagany do trofeum wynik punktowy, o ile celowo nie będziemy omijać zbierania monet.

 

srebro Dlaczego się bijesz? / Stop hitting yourself! 30
Uzyskaj liczbę plaśnięć przekraczającą 600. / Make the Slap Count climb to over 600.

Klasyczne trofeum związane z licznikiem combo. Gdyby pucharek nie wpadł nam automatycznie, można bardzo prosto go nabić uderzając w maszt na rzymskiej galerze w rozdziale 1-2. Można tam tłuc bez przerwy aż do momentu nabicia tych 600 uderzeń. Poniżej załączony jest gif z momentu zdobycia trofeum.

 

braz Co dwie pięści, to nie jedna. / Two fists are better than one. 15
Rozpocznij misję w trybie współpracy. / Start a mission in co-op mode.

Pucharek wymagający posiadania drugiego kontrolera. Gra pozwala na przechodzenie gry w lokalnej kooperacji. Wystarczy, że w dowolnym rozdziale aktywujemy drugiego gracza i trofeum wpadnie nam na konto.

 

srebro Wąsy przede wszystkim. / Got Mustache? 30
Użyj wszystkich ataków Asteriksa w jednej misji. / Use all of Asterix’s attacks in a single mission.

Trofeum związane z walką. Można je zdobyć w każdym momencie gry podczas walki z grupą wrogów. Musimy podczas jednego rozdziału użyć wszystkich możliwych ataków Asterixa. Poniżej prezentuje się lista wraz ze screenami pochodzącymi z poradnika w grze.

 • Seria szybkich ciosów – 5x
 • Atak z wyskoku – , a następnie 
 • Szarża – lub
 • Ataki specjalne – +, + oraz +
 • Unikalny atak Asterixa – przytrzymanie  oraz opcja z wyskoku  i przytrzymanie 
 • Rzut – złapanie przeciwnika i ponownie rzut

 

srebro To musiało boleć! / That’s gotta hurt! 30
Użyj wszystkich ataków Obeliksa w jednej misji. / Use all of Obelix’s attacks in a single mission.

Trofeum związane z walką. Można je zdobyć w każdym momencie gry podczas walki z grupą wrogów. Musimy podczas jednego rozdziału użyć wszystkich możliwych ataków Obelixa. Poniżej prezentuje się lista wraz ze screenami pochodzącymi z poradnika w grze.

 • Seria szybkich ciosów – 5x
 • Atak z wyskoku – , a następnie 
 • Szarża – lub
 • Ataki specjalne – +, + oraz +
 • Unikalny atak Obelixa I – , a następnie 
 • Unikalny atak Obelixa II – 3x
 • Rzut I – złapanie przeciwnika i ponownie rzut
 • Rzut II –  złapanie przeciwnika i szybie wciskanie 
 • Rzut III – złapanie przeciwnika i szybie wciskanie 

 

Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Grę udostępnił wydawca.