Call of Duty: Modern Warfare II – Poradnik do trofeów i osiągnięć

 

Call of Duty: Modern Warfare II kolejna odsłona znanej wszystkim serii. Do zdobycia platyny musimy przejść kampanie na poziomie trudności weteran oraz wykonać kilka misji w trybie kooperacji, w tej odsłonie zrezygnowano z trybu multiplayer w trofeach.

 

Jak oceniasz trudność platyny w Call of Duty: Modern Warfare II?

View Results

Loading ... Loading ...

 

 • Stopień trudności wbicia platyny 4/10
 • Czas do zdobycia platyny: 15 godzin
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox6 x14 x4
 • Liczba trofeów offline: 18
 • Liczba trofeów online: 7
 • Minimalna liczba przejść: 1 kampania  (zalecane 2 +wybór chapterów w celu zdobycia poszczególnych trofeów) + po jednym razie misje kooperacyjne
 • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK (wybór chapterów)
 • Zglitchowane trofea: BRAK

 

Krok po kroku:

Do zdobycia platyny w Call of Duty: Modern Warfare II będziemy musieli przejść kampanie na poziomie trudności weteran, od tego można zacząć i skupić się tylko na tym. Po drodze można wbijać różne trofea w poszczególnych misja, jeśli jednak nie uda Wam się wbić ich na tym poziomie – bez problemu można do nich wrócić na najłatwiejszym stopniu poprzez wybór rozdziałów. W tej części CODa zrezygnowano z poszczególnych trofeów za przejścia misji na różnych poziomach, jest jedynie kilka trofek związanych z zrobieniem wymaganej czynności w danej misji. Trudność może sprawić trofeum zloto Bez broni, gdyż w tej misji nie możemy wystrzelić z broni, więc proponuje ją powtórzyć na najłatwiejszym poziomie po przejściu kampanii, gdy będziemy już wiedzieć na czym ona polega. Po skończonej kampanii pozostaną nam do wbicia trofea związane z trybem kooperacji.

 

Poradnik:

platyna Wracamy do bazy / We are RTB
Zdobądź wszystkie trofea. / Collect all the Trophies

Gratulacje!

 

srebro Krokodyl / Crocodile 30
W 'Mokrej robocie’ zastrzel trzech wrogów, będąc pod wodą. / Shoot three enemies while underwater in 'Wetwork’.

Misja: Mokra robota (Wetwork)

Chodzi o to, aby zabić trzech przeciwników, samemu znajdując się pod wodą. Aby tego dokonać należy w pierwszej kolejności zabić wroga, który znajduje się najbliżej nas na molo, nożem do rzucania. Po zabiciu go zabieramy jego pistolet z tłumikiem i bierzemy się za trofeum, całość pokazana jest na filmiku poniżej.

 

zloto To tylko wiatr / Must be Wind 60
W 'Odliczaniu’ uratuj zakładników tak, by wrogowie nie wystrzelili z broni. / Rescue the hostages in 'Countdown’ without the enemies firing their weapons.

Misja: Odliczanie (Countdown)

W ostatniej misji, musimy zabić 11 wrogów w taki sposób, aby oni sami nie wystrzelili ze swojej broni, czyli po prostu wrogowie nas nie mogą zauważyć, bo gdy to zrobią, od razu zaczną strzelać i trzeba będzie wczytać ostatni checkpoint. Całość pokazana jest na filmiku poniżej.

 

zloto Bez broni / Gunless 60
Ukończ 'Samotność’ bez oddania strzału. / Finish 'Alone’ without firing a gun.

Misja: Samotność (Alone)

Trofeum trochę trudniejsze od wszystkich pozostałych, polega ono na tym, że musimy przejść całą misję trzynastą „Samotność”  bez użycia broni, wiec nie wolno korzystać z przycisku , gdyż wystrzelenie pocisku z automatu wykluczy nam zdobycie tego trofeum (można podnieść broń, ale z niej nie wolno strzelać). Dozwolone jest zabijanie wręcz z noża, którego zdobędziemy w drugim etapie danej misji i to właśnie ono może być kluczem do sukcesu. Staramy się po cichu po kolei eliminować wrogów. Zalecam zdobywać to trofeum na najłatwiejszym poziomie trudności.

 

braz Jazda próbna / Test Drive 20
W 'Szybko i bezwzględnie’ poprowadź 5 różnych pojazdów. / Drive five vehicle types in 'Violence and Timing’.

Misja: Szybko i bezwzględnie (Violence and Timing)

Trofeum wyklucza się z srebro To sobie zatrzymam. Aby zdobyć to osiągnięcie należy w misji poprowadzić 5 różnych pojazdów, przeskakując z jednego do drugiego. Samych wojskowych pojazdów jest niewystarczająco dużo do odblokowania tego trofeum, ale w pewnym momencie na poboczu będzie stało cywilne auto, koniecznie musimy do niego wsiąść, jeśli chcemy zdobyć tę trofkę. Całość pokazana na filmiku poniżej.

 

zloto Szkolenie na Ghosta / Ghost-in-Training 60
W 'El Sin Nombre’ dotrzyj do penthouse’u, nie zabijając nikogo i nie wywołując alarmu. / Reach the penthouse in 'El Sin Nombre’ without killing anyone or triggering the alarm.

Misja: El Sin Nombre

W tym trofeum chodzi o to, by dotrzeć do penthouse’u nikogo nie zabijając i nie wywołując żadnego alarmu. Jak na pierwszy raz trofeum może wydawać się trudne do zdobycia, gdyż najgorszy moment to ten, gdy znajdujemy się już na dachu – należy to zrobić w miarę szybko, gdyż gdy zaczniemy się zastanawiać i czekać, będzie nam ciężej przedrzeć się pomiędzy patrolującymi wrogami. Całość pokazana na filmiku poniżej.

 

srebro Nie dotykaj pokładu! / Don’t touch the deck! 30
W 'Mrocznych wodach’ pokonaj 90 metrów w kierunku dziobu statku, nie dotykając pokładu. / In 'Dark Water’ advance 90 meters towards the front of the ship without touching the deck.

Misja: Mroczne wody (Dark Water)

Jedno z najbardziej denerwujących trofeum w grze – aby je odblokować musimy w misji „Mroczne wody” pokonać 90 metrów, nie dotykając pokładu. Trzeba będzie poruszać się po przesuwających się kontenerach i platformach – jeśli przypadkiem spadniecie, można wczytać ostatni checkpoint, tak jak to widać na filmiku i trofeum Wam wpadnie. Przy samym końcu, gdy brakuje już kontenerów i platform, na które można wskoczyć, należy udać się na barierkę z lewej strony i po niej przejść i dalej wskoczyć na wystającą część statku. Gdy już się tam znajdziecie i wszystko poprawnie zostało wykonane, trofeum powinno pojawić się na Waszym koncie. Całość pokazana na filmiku poniżej.

 

srebro To sobie zatrzymam / Keeping this One 30
Dotrzyj do Price’a pierwszym pojazdem, który przejmiesz. / Reach Price using the first vehicle you hijack.

Misja: Szybko i bezwzględnie (Violent and Timing)

To trofeum wyklucza się z braz Jazda próbna. Chodzi o to, aby dotrzeć do ciężarówki z kapitanem Pricem pierwszym autem, które przejmiemy. Jedyny moment, który może Wam sprawić trudność, to końcowa faza, gdy z ciężarówki przed nami wyrzucane są miny, dlatego też należy trzymać się pobocza z lewej strony i w odpowiednim momencie zmienić ją na prawą stronę, aby łatwiej było nam zabić żołnierzy wyrzucających miny. Gdy ich zabijemy, za moment podjedzie do nas ciężarówka, na którą wskakujemy i to tyle trofeum jest nasze. Całość pokazana na filmiku poniżej.

 

zloto Złodziej-dżentelmen / Gentleman Thief 60
Otwórz trzy sejfy w kampanii. / Open three safes in the Campaign.

Musimy otworzyć 3 sejfy w kampanii. Na filmiku poniżej są pokazane ich lokalizacje, możemy to zrobić poprzez wybór rozdziałów.

 • sejf 1 – misja El sin nombre – kod do sejfu 02 02 19,
 • sejf 2 – misja Samotność – kod do sejfu 10 10 80,
 • sejf 3 –  misja Samotność – kod do sejfu 37 60 80.

 

braz Powrót z tarczą / Wall of Duty 20
Zabij trzech wrogów tarczą balistyczną w kampanii lub trybie kooperacji. / Kill three Enemies with the Riot Shield in the Campaign or in Co-op.

Misja: Powrót zza krat (Prison Break)

W trofeum tym chodzi o to, by zdobyć tarczę balistyczna i zabić nią 3 wrogów. Jest kilka misji, w których można to wykonać, jednak najłatwiej chyba jest to zrobić w misji „Powrót zza krat”. W pewnym momencie w wąskim korytarzu wrogowie będą korzystać z tarcz, zabijamy ich, bierzemy tarczę i uderzamy nią 3 wrogów. Całość pokazana na filmiku poniżej.

 

braz Chojrak / Daredevil 20
Zabij dwóch wrogów, gdy oślepiono cię granatem błyskowym w kampanii lub trybie kooperacji. / While affected by one Flashbang, kill two enemies in the Campaign or in Co-op.

Misja: Mroczne wody (Dark Water)

Musimy zabić dwóch wrogów, samemu będąc oślepionym. Jest wiele misji i miejsc, w których można zdobyć to osiągnięcie. Sam osobiście zrobiłem to w misji „Mroczne wody”. W wąskim przejściu oślepiłem się granatem i zacząłem strzelać na oślep. Całość pokazana na filmiku poniżej.

 

srebro Trening czyni mistrza / Practice makes Perfect 30
W 'Drużynie duchów’ traf do wszystkich celów na poligonie. / Shoot all the targets in the training area in 'Ghost Team’.

Misja: Drużyna duchów (Ghost Team)

Musimy zestrzelić 33 tablice z celami dobrze nam znanymi z poprzednich odsłon serii. Zalecam robić to na najłatwiejszym poziomie, gdyż podczas szukania celów poluje na nas czołg i przeszkadza nam w sprawnym poruszaniu się po mapie. Wszystkie cele pokazane są na filmiku poniżej.

 

braz Przerąbane / A Crappy Way to Die 20
Zabij wroga będącego w toi-toiu. / Kill the enemy in the porta-potty.

Misja: Mroczne wody (Dark Water)

W pewnym momencie w misji „Mroczne wody”, gdy wchodzimy po schodach i zerkniemy w prawo, znajdują się dwa toi-toie. W jednym z nich znajduje się wróg – strzelamy przez zamknięte drzwi, aby go zabić. Jeśli tego nie zrobimy, wróg otworzy drzwi i zabiją go nasi sojusznicy. Całość pokazana na filmiku poniżej.

 

srebro Nessie / Nessie 30
W 'Mokrej robocie’ dotrzyj do barki niezauważenie. / Reach the barge without being seen in 'Wetwork’.

Misja: Mokra robota (Wetwork)

Chodzi o to, by żaden z wrogów nas nie zauważył i nie wszczął alarmu. Gdy na mini-radarze diamenciki są żółte lub pomarańczowe, szybko chowamy się, aby nas nie wykryto. Jeżeli diamencik zmieni się na czerwony to informacja dla nas, że zostaliśmy zauważeni i musimy powtórzyć misję. Należy poruszać się ostrożnie i słuchać co mówi do nas towarzysz, gdyż podaje on mam wskazówki, czy ktoś obserwuje wroga, czy jest bezpiecznie i można zlikwidować cel. Całość pokazana na filmiku poniżej.

 

srebro Nie ma czasu / No time to lose 30
Ukończ sekwencję z kamerami w ciągu czterech minut. / Complete the CCTV sequence in four minutes.

Misja: Ucieczka zza krat (Prison Break)

Musimy poprowadzić Ghosta poprzez obserwowanie monitoringu, aby szybko i niezauważenie podłożył 4 ładunki wybuchowe pod pojazdy. Cała sekwencja na szczęście znajduje się na początku misji, należy wyuczyć się całego schematu na pamięć i w miarę szybko wydawać rozkazy dla naszego sojusznika, gdyż na wykonanie sekwencji mamy tylko 4 minuty. Całość pokazana na filmiku poniżej.

 

srebro Pełen plecak / Backpack Guy 30
W 'Ucieczce zza krat’ zabij podduszonych lub oślepionych wrogów mołotowem, semteksem i odłamkowym. / Kill gassed or blinded enemies using a Molotov, Semtex and Frag in 'Prison Break’.

Misja: Ucieczka zza krat (Prison Break)

Musimy zabić oślepionych bądź podduszonych wrogów trzema rodzajami naszego wyposażenia – granatem odłamkowym, koktajlem Mołotowa oraz semteksem. Można to zrobić na 2 sposoby – oślepiając wrogów granatem błyskowym bądź granatem łzawiącym – zdecydowanie polecam wybrać drugą opcję, gdyż granat łzawiący utrzymuje wrogów dłużej w wymaganym stanie plus do tego nie poddusimy samych siebie, jak to może być w przypadku granatu błyskowego. Schemat jest prosty – wybieramy z ekwipunku granat łzawiący oraz jeden z trzech wymaganych broni do trofeum. Rzucamy granatem łzawiącym we wrogów , po czym w tych samych wrogów rzucamy Mołotowem, odłamkowym bądź semteksem . I powtarzamy to 3 razy – za każdym razem z innym wyposażeniem. Całość pokazana na filmiku poniżej.

 

zloto Łowcy głów / Cutting Heads off Snakes 100
Ukończ kampanię na poziomie trudności Weteran lub Realizm. / Finish all Campaign missions on Veteran or Realism difficulty.

Przejście całej kampanii na poziomie trudności weteran zajmie nam około 6-7 godzin, w dużej mierze zależy to od skilla. Oczywiście na tym poziomie nie lecimy na rambo byle do przodu, lecz trzymamy się blisko osłon, aby w razie czego mieć gdzie się schować. Gra ma dużo checkpointów, więc nawet jak zginiemy nie ma problemu, bo powrócimy na pole walki niedaleko miejsca zgonu. Uciążliwością na tym poziomie mogą być elitarnie opancerzeni wrogowie, których jest całkiem sporo – korzystamy wtedy z osłon i staramy się celować w głowę, tak najszybciej ich zabijemy. W misjach, gdzie nie mamy broni – konstruujemy bomby dymne i zabijamy wrogów wręcz. Trofeum wpadnie po ostatniej cutscence.

 

zloto Czas na browar / Time for Pints 100
Ukończ kampanię na dowolnym poziomie trudności. / Finish the Campaign on any difficulty.

Patrz opis trofeum zloto Łowcy głów.

 

srebro Nikogo tu nie było / Nobody was There 30
W 'Rozpoznaniu walką’ nie uruchom alarmu. / Never trigger the alarm in 'Recon by Fire’.

Misja: Rozpoznanie walką (Recon by Fire)

W misji tej będzie etap, gdy przy użyciu broni snajperskiej musimy zlikwidować cele w taki sposób, aby wrogowie nas nie wykryli. Namierzamy cel, słuchamy co mówi do nas sojusznik, podpowiada nam on czy można bezpiecznie zlikwidować wroga, czy musimy uważać, bo jest obserwowany oraz wspomina nam też, jak mamy celować – np. ile stopni w górę musimy ponieść celownik. Przykładowo, gdy mówi nam -cztery stopnie – wtedy musimy celować czwartą kreską poniżej środka celownika. Całość pokazana w filmiku poniżej.

 

srebro Nocna walka / Night Fight 40
Zdobądź trzy gwiazdki w 'Dyskrecji’. / Earn three Stars in 'Low Profile’.

Aby zdobyć to trofeum musimy ukończyć misję ” Dyskrecja”, zdobywając 3 gwiazdki. Aby tego dokonać musimy spełnić 3 warunki w misji:

 • Ukończ Dyskrecję.
 • Ukończ Dyskrecję w czasie poniżej 25 minut.
 • Ukończ Dyskrecję w czasie ponizej 15 minut.

Wrogowie nie błyszczą inteligencją, jedynie ich momentami nadmierna liczba może być problemem. Dobrze jest wybrać klasę medyka, gdyż posiadacie w niej samoreanimację – w razie, gdyby boty Was powaliły. W misji musimy zdobyć 3 radioaktywne przedmioty, które znajdują się 3 punktach: A, B i C, w głowicach rakiet, które respią się randomowo w budynkach. Aby zdobyć to trofeum musimy w miarę szybko dostać się do budynków zabrać przedmiot i lecieć do kolejnych. Polecam zostawić punkt C na sam koniec, gdyż przy nim znajduje się ciężko opancerzony przeciwnik, ale nie zwracamy na niego uwagi – wbiegamy do domku wybijamy wszystko, co się rusza zbieramy przedmiot. W tym dokładnym momencie (czyli po przejęciu ostatniego punktu) od razu warto po prostu zginąć, by otrzymać trofeum srebro Ukryte działania. Po kliknięciu opcji „PONÓW” przeniesie Was do wyczyszczonego świata, a co za tym idzie zdobędziecie wspomniane trofeum. Po jego wbiciu lecicie do strefy ucieczki i macie dwa osiągnięcia na jednym ogniu. 🙂

 

srebro Piekielna jazda / Hellride 40
Zdobądź trzy gwiazdki w 'Obszarze zamkniętym’. / Earn three Stars in 'Denied Area’.

Celem tego trofeum jest ukończenie misji co-opowej zdobywając trzy gwiazdki. Aby tego dokonać należy spełnić 3 warunki w danej misji.

 • Ukończ Obszar zamknięty.
 • Ukończ Obszar zamknięty w czasie poniżej 25 minut.
 • Ukończ Obszar zamknięty w czasie poniżej 16 minut.

Ukończenie każdego warunku daje nam jedną gwiazdkę, więc aby zdobyć to trofeum musimy wykonać misję w czasie poniżej 16 minut, a trofeum będzie nasze.

W misji naszym celem jest wysadzenie 4 dział oraz ucieczka z obszaru, najłatwiejszym sposobem na to jest, wysadzenie pierwszego w miarę szybko, znalezienie auta i szybka podróż do następnego punktu. Ważne jest, żeby od razu na pierwszym punkcie zebrać ze sobą wyrzutnię rakiet, którą będziemy rozwalać nadlatujące helikoptery – jedna osoba kieruje autem, druga jest na jego dachu i zabija przeciwników. Uważajcie na wyrzutnie rakiet – gdy zniszczą Wam samochód, przesiadacie się po prostu do innego najbliższego. Gdy pojawią się 3 cele na mapie jednocześnie – udaj się do pierwszego i po prostu wparuj w sam środek, aby podłożyć bombę i od razu uciekaj. Po wybuchnięciu ładunku gra ma checkpointa, więc jeżeli wiecie, że nie dacie rady nie ginąć, dajcie sobie spokój i zgińcie. Gra ma opcję „PONÓW”, która de facto jakoś nie przedłuży Wam licznika czasu, ale za to wyeliminuje wszystkich przeciwników dookoła.

 

srebro Królowie góry / Kings of the Mountain 40
Zdobądź trzy gwiazdki w 'Obrońcy: Góra Zaya’. / Earn three Stars in 'Defender: Mt. Zaya’.

Aby zdobyć to trofeum musimy wykonać misję, zdobywając 3 gwiazdki. Każda gwiazdka odpowiada konkretnemu zadaniu podczas misji.

 • Ukończ Obrońcę : Góra Zaya.
 • Ukończ Obrońcę : Góra Zaya, nie pozwalając na podłożenie więcej niż 9 bomb.
 • Ukończ obrońcę : Góra Zaya, nie pozwalając na podłożenie więcej niż 3 bomb.

Misja składa się z 6 fal wrogów, gdzie musimy bronić innego punktu A, B lub C. Każda kolejna fala jest mocniejsza, a ostatnie dwie polegają na bronieniu kilku punktów jednocześnie. Jednak poziom botów w misji nie jest jakoś trudny i to trofeum nie powinno sprawić Wam problemu. Kluczem do zwycięstwa mogą okazać się wieżyczki strażnicze, które możemy kupić w sklepiku na miejscu startu – kosztują po 2000$, a misję zaczynamy z 4000$, więc od początku możemy posiadać 4 wieżyczki. Najlepszym rozstawieniem na końcową fale będzie: jedna osoba na punkcie C, druga osoba na A oraz wieżyczki na B, osoba z C i A mają wtedy tę samą drogę do punktu B, aby w razie problemów pomóc wieżyczkom.

 

srebro Ukryte działania / Going Dark 40
Ukończ 'Dyskrecję’, nie uruchamiając alarmów. / Complete 'Low Profile’ without triggering any alarms.

Patrz opis trofeum srebro Nocna walka.

 

srebro To dopiero początek / Only the Beginning 40
Zdobądź przynajmniej jedną gwiazdkę w trybie kooperacji. / Earn at least one Star in Co-op.

Ukończ misję w trybie kooperacji i tyle.

 

srebro Pełne przeszukanie / Full SSE 40
Znajdź 20 fragmentów danych wywiadowczych w trybie kooperacji. / Find 20 intel fragments in Co-op.

W misjach trybu kooperacji znajduje się 50 fragmentów danych wywiadowczych, więc na szczęście nie musicie ich wszystkich zbierać. Na poniższym filmiku nagraliśmy wymaganą liczbę znajdziek (plus kilka bonusowych) w misji „Dyskrecja” i „Góra Zaya”.

 

Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Grę udostępnił wydawca.