Call of Duty: Modern Warfare II – Recenzja

Trochę CODów już w życiu ograłam (mogę wręcz powiedzieć, że nawet wszystkie) i chociaż za ultra fana i znawcę serii się nie uważam, tak tysiące godzin pewnie z nią spędziłam. Cała moja sympatia obracała się głównie zawsze wokół singla, a im człowiek był starszy, tym bardziej stawiał na rozrywkę wieloosobową z ulubioną ekipą. Nadeszła wiosna i tak, jak pewne jest, że liście spadają z drzew, tak możemy być pewni kolejnej odsłony najpopularniejszej strzelanki wszechczasów. MW II, chociaż nazwę może mieć mylącą, to produkt zupełnie świeży i dopracowany do tego do granic możliwości. Zapraszamy do przeczytania naszej recenzji Call of Duty: Modern Warfare II.

Tryb dla pojedynczego gracza stanowi w dzisiejszych czasach tylko dodatek, jednak zawsze jest nam miło, gdy nie zostaje to potraktowane po macoszemu. W tym roku dostaliśmy absolutnie przepięknie wyglądającą fabułę, okraszoną świetnymi efektami dźwiękowymi i muzyką. Poziom trudności wydaje się być nieznacznie podbity, co dla fana gatunku jest absolutnie dużym plusem – niektóre CODy nawet na najwyższym poziomie trudności to była bułka z masłem. Tutaj możemy bardzo szybko zginąć, gdy nie przemyślimy naszych decyzji. Osiem godzin świetnej zabawy, w zróżnicowanych lokalizacyjnie misjach – naprawdę warto odpalić ten tryb, przekonajcie się sami, jak to wszystko świetnie zostało zaprojektowane. Aż się chce czasami przystanąć i zrobić screena.

Dostaliśmy również do wyboru misje kooperacyjne, których jest sztuk trzy, przy spokojnym stylu grania starczają na 20-30 minut. Chciałoby się takich zadań więcej, na razie musimy zadowolić się tylko tym. Wydaje się, że akurat ten rodzaj rozrywki jest zbędnym dodatkiem, być może z czasem będzie to rozbudowywane, ale na dzień dzisiejszy przeszliśmy je, wbiliśmy trofea i to by było na tyle.

Natomiast tryb multi, to rozrywka na najwyższym poziomie. Mapy w większości są zadowalająco zaprojektowane, rozrywka jest ultra szybka, feeling broni – nie można było chyba sobie wymarzyć lepszego. Największym problemem wydaje się być sam system ulepszania ekwipunku, który na ten moment wiąże się z ogromnym grindem i wydaje się, że osoby rzucające wirtualnymi pieniędzmi w grze, będą na dużo lepszej pozycji niż gracze starający się grać regularnie, ale bez zakupów w grze. Pożyjemy, zobaczymy!

Jeżeli chodzi o platynę – największy problem stanowi tylko i wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza i konkretne czynności, które musimy wykonać. Ogólnie mamy również kilka osiągnięć związanych z trybem kooperacji, jednak te trofiki są proste, a z naszym poradnikiem stają się bułką z masłem. Na szczęście nie ma żadnych trofeów związanych z trybem wieloosobowym, ale kto wie, może Warzone, który już za rogiem, nas czymś zaskoczy.

Ja na razie bawię się świetnie, czekam z utęsknieniem na możliwość odpalenia trybu Warzone i zabawę na podobnym poziomie, jaki oferował Verdansk. Caldera była pomyłką i pozostaje mieć tylko nadzieję, że tym razem twórcy sprostają naszym oczekiwaniom. Call of Duty: Modern Warfare II to szalenie udany produkt, skrojony pod rozrywkę wieloosobową, ale jednocześnie pamiętający o pojedynczym, szarym graczu. Coś czuję, że zostanę tutaj na wiele tygodni. Tego sobie i równie udanej Wam zabawy, życzę.

Grę Call of Duty: Modern Warfare II udostępnił wydawca.
Call of Duty: Modern Warfare II

OPIS GRY : Call of Duty®: Modern Warfare® II jest kontynuacją Modern Warfare®, wielkiego hitu z 2019 roku. Gracze będą świadkami powrotu legendarnej grupy uderzeniowej 141, dowodzącego nią kultowego kapitana Johna Price'a, nieustraszonego Johna „Soapa” McTavisha, doświadczonego sierżanta Kyle'a „Gaza” Garricka oraz uwielbianego przez fanów, samotnego wilka, Simona „Ghosta” Riley'a.

OCENA
5
Sending
OCENA UŻYTKOWNIKÓW
0 (0 votes)

PODSUMOWANIE:

Po prostu – rozrywka na najwyższym poziomie. Ciężko się do czegokolwiek przyczepić, więc z czystym sumieniem wrzucamy Modern Warfare II to worka najlepszych strzelanek XXI wieku.

ZALETY

  • dopieszczona oprawa graficzna singla,
  • świetny feeling strzelania z broni,
  • króciutkie loadingi,
  • zadowalający wątek fabularny,
  • przyjemne misje co-op,
  • kapitalne mapy do gry wieloosobowej.

WADY

  • system ulepszania broni na dzień dzisiejszy to ogrom pracy.