DiRT Rally 2.0

Zobacz recenzję
7/10
40-60H
x1
x2
x10
x38
41
10
1
2
1
41
10
1
2
1

Platynowanie DiRT Rally 2.0 wyjątkowo warto zacząć nie od kariery, a od trybów gry swobodnej. Kariera od razu rzuca nas na głęboką wodę, co nie jest dobrym pomysłem na start. Przede wszystkim jednak polecam przed rozpoczęciem jakiegokolwiek wyścigu poprawić sobie ustawienie wspomagań, bo te są bazowo ustawione na dość wymagające.

 

Krok po kroku:

Minimalna liczba przejść: Wiele gier w zakładkach mój zespół oraz gra swobodna

KROK I – Rajdy Historyczne oraz Mistrzostwa Rallycross

Na początek zdecydowanie polecam sobie wybrać rajd historyczny. Pozwoli nam on po kolei przesiadać się na kolejne coraz nowsze rodzaje wyścigów. Odradzam wybieranie jednak wyścigów klas z napędem RWD. Jeśli nie jesteśmy weteranami gatunku sprawią nam problemy. Po kolei kończymy RAJD KLASYCZNY, POWRÓT DO LAT 80, WSPÓŁCZESNĄ KLASYKĘ i CZASY OBECNE. Za każdy z nich dostaniemy trofeum. Dodatkowo w latach 80 warto wybrać mistrzostwa Grupy B, bo za nie jest osobny pucharek. Po uporaniu się z rajdami możemy ruszać na FIA WORLD RALLYCROSS CHAMPIONSHIP z tej samej zakładki. Tutaj warto zobaczyć opis braz Mistrz WorldRX, bo są tam dodatkowe dwa pucharki. No i w tym trybie musimy zdobyć pierwsze miejsce na każdej trasie. Jeśli gdzieś pójdzie nam marnie to trzeba będzie jechać wszystkie 8 tras od nowa. Całe szczęście w razie czego możemy tu resetować trasę ile wlezie, gdy nam źle idzie.

KROK II – Gra w zakładce Mój zespół

Do tego trybu musimy mieć stałe połączenie z internetem. Generalnie tutaj wystarczy wygrać pojedyncze mistrzostwa. Warto zaznaczyć, że po pojedynczym zwycięstwie poziom trudności mocno rośnie i wygranie kolejnych jest już znacznie trudniejsze. Ale jak dojedziemy na słabej pozycji to znowu spadnie. Tak czy siak skupiamy się na gromadzeniu gotówki, kupnie wymaganych do pucharków samochodów oraz ulepszeń do nich.  Nawet dojechanie na słabej pozycji gwarantuje solidny zastrzyk gotówki o ile nie zdewastujemy samochodu, którego naprawa kosztuje. Warto też brać udział w wyzwaniach społecznościowych, gdyż są dobrym sposobem na bogacenie się. Dostajemy nagrodę zaraz po ukończeniu ich oraz następnego dnia lub tygodnia po odświeżeniu zawodów.

KROK III – Pozostałe pucharki

Wszystkie pucharki z użyciem konkretnych samochodów, czy konkretnych ustawień możemy spokojnie powbijać we własnoręcznie skonfigurowanych wyścigach. Nie ma problemów z ich ogarnięciem.

Disclaimer
Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!
Grę udostępnił wydawca
Ikona osiągnięcia: Kolekcjoner</span> / <span>Completionist

Kolekcjoner / Completionist

Zbierz wszystkie trofea w DiRT Rally 2.0 / Earn all other trophies in DiRT Rally 2.0

Jeśli się udało to gratulacje. Trzeba ogarniać temat gier rajdowych, aby zgarnąć tu platynę.

Ikona osiągnięcia: Zderzenie z rzeczywistością</span> / <span>Keepin it Real
90

Zderzenie z rzeczywistością / Keepin it Real

Rozpoczęto 15 etapów z włączonym trybem Hardcorowa Kasacja / Complete 15 Rally Stages with Hardcore Damage enabled

Hardcorowa Kasacja to specjalna opcja, którą możemy włączyć w Niestandardowej grze w zakładce Gra swobodna. Tworzymy własne mistrzostwa na dowolnych trasach, następnie przed ich rozpoczęciem wciskamy  odpowiedzialny za personalizację mistrzostw. Wybieramy opcję Ustawienia mistrzostw. Tam oprócz dostosowania poziomu trudności przeciwników mamy właśnie możliwość włączenia trybu Hardcorowej Kasacji. Musimy z włączoną tą opcją przejechać 15 etapów. Pozycja końcowa nie ma znaczenia. Jest to jednak o tyle utrudnione, że pojazdy dużo łatwiej niszczą się na trasie. Dlatego też zalecam ostrożniejszą jazdę pod ten pucharek. Przynajmniej jeden taki etap musimy wygrać dla trofeum srebro Pełne skupienie.

Ikona osiągnięcia: To nazwisko zna już każdy</span> / <span>A Household Name
30

To nazwisko zna już każdy / A Household Name

Ukończ mistrzostwa niestandardowe / Finish a Custom Championship

Proste trofeum. Wystarczy ukończyć dowolne pojedyncze Niestandardowe mistrzostwa z zakładki Gra swobodna.

Ikona osiągnięcia: Płakał, gdy sprzedawał</span> / <span>Some Minor Wear and Tear
15

Płakał, gdy sprzedawał / Some Minor Wear and Tear

Kup pięć samochodów przez ogłoszenia / Purchase 5 cars from the Classifieds

Trofeum Online

Kupnem samochodów zajmujemy się podczas zawodów w zakładce Mój zespół. Jedynie tam możemy za ukończone wyścigi zdobywać pieniądze na kolejne pojazdy. Zalecam nie kupować byle czego i aby taniej, gdyż do innych pucharków będziemy potrzebować konkretnych samochodów. Aczkolwiek pieniądze nie są tu problemem, gdyż nawet dojeżdżając na końcu stawki dostajemy solidną kasę pod warunkiem, że nie niszczymy mocno samochodu, którego naprawa też kosztuje.

Ikona osiągnięcia: Kto nie boi się wyboi</span> / <span>Rocky Road
20

Kto nie boi się wyboi / Rocky Road

Ukończ dziesięć etapów w Argentynie / Complete 10 stages in Argentina

Pucharek nie wymaga dokładniejszego tłumaczenia. Wystarczy w dowolnym trybie ukończyć 10 odcinków w Argentynie. Dodam tylko, że są to dość wąskie trasy na których lepiej mniej dusić gazu, bo może się to źle skończyć dla naszego samochodu.

Ikona osiągnięcia: Szczeble kariery</span> / <span>On the Ladder
15

Szczeble kariery / On the Ladder

Wygraj pierwsze zawody „mojego zespołu” / Win your first My Team event

Trofeum Online

Pucharek związany z zawodami kariery w zakładce Mój zespół. Wygranie pierwszych zawodów nie powinno stanowić dużego problemu jeśli uprzednio wyłączymy asysty i wystartujemy jakimś łatwiejszym w opanowaniu samochodem. Od siebie polecam wybrać Rally Cross. Tam wygrana jest łatwiejsza niż w przypadku rajdów.

Ikona osiągnięcia: Twarda walka</span> / <span>Tough Competition
15

Twarda walka / Tough Competition

Zdobądź swoje pierwsze zwycięstwo w zawodach niestandardowych / Win your first Custom event

Pucharek zdobędziemy przy okazji wbijania braz Pocałuj mnie w zderzak. Po prostu wystarczy wygrać w jednych własnoręcznie skonfigurowanych mistrzostwach niestandardowych.

Ikona osiągnięcia: Ogień z rury</span> / <span>Antilag Engaged
15

Ogień z rury / Antilag Engaged

Zakup swój pierwszy supersamochód WRX FIA / Purchase your first FIA World Rallycross Supercar

Trofeum Online

Samochód do Rally Cross kategorii WRX FIA swoje kosztuje i w zasadzie nie przyda nam się do niczego o ile nie planujemy jeździć w karierze mistrzostw tą kasą pojazdów. Dlatego też polecam kupić jeden samochód z poniższej listy dla pucharka, a potem go sprzedać. Nie stracimy wiele, a kasa bardziej się nam przyda do pozostałych pucharków.

Lista samochodów klasy WRX FIA:

 • SUBARU WRX STI RX
 • PEUGEOT 208 WRX
 • AUDI S1 EKS RX QUATTRO
 • FORD FIESTA RALLYCROSS (MK8)
 • RENAULT MEGANE RS RX
 • VOLKSWAGEN POLO R SUPERCAR
 • FORD FIESTA RALLYCROSS (MK7)
Ikona osiągnięcia: Aż zapali się silnik… Raz za razem</span> / <span>Fire Up That Car... Again
15

Aż zapali się silnik… Raz za razem / Fire Up That Car... Again

Skończ na najwyższym poziomie w społeczności codziennego wyzwania w Audi Sport quattro S1 E2. / Finish in the top tier of a Daily Challenge Community Event in an Audi Sport quattro S1 E2.

Trofeum Online
Zglitchowane

Pucharek zglitchowany na wersji 1.o!  Na premierę wielu graczy narzekało, że nie zdobyło trofeum mimo zajęcia wymaganej pozycji. Na najnowszej wersji wpada bez problemów.

Tak czy siak mimo wszystko jest to bardzo trudne i wymaga albo konkretnych umiejętności, albo konkretnego szczęścia. A najlepiej obu. Trofeum jest bardzo irytujące, bo musimy podczas wyzwania społecznościowego samochodem Audi Sport quattro S1 E2 wykręcić taki czas, aby w zmieścić się na 1 poziomie nagród. Nasze miejsce według poziomu jest widoczne po ukończeniu trasy pod danym wyzwaniem. Możemy przełączać miedzy nagrodami, a wymaganiami za pomocą i . Niestety samochód ten prowadzi się najgorzej z całej grupy B, a próbę mamy tylko jedną. Wystarczy drobny błąd podczas jazdy i pozamiatane. Przyjdzie nam czekać, aż pojawi się kolejne wyzwanie. Strasznie głupio zaprojektowane trofeum. Prawdopodobnie ono będzie stanowić o naszym mieć/niemieć platyny. Polecam czekać na wyzwanie typu delta gdzie będziemy mieli dostępne tylko dwie grupy nagród. Wtedy dużo łatwiej jest znaleźć się w tej najlepszej. Pucharek wpadnie dopiero po zakończeniu wydarzenia, gdy będziemy odbierali nagrodę zależną od naszej pozycji w rankingu.

Ikona osiągnięcia: Prawdziwe poświęcenie</span> / <span>That's Dedication
10

Prawdziwe poświęcenie / That's Dedication

Ukończ trzy cotygodniowe zawody społecznościowe / Complete 3 Weekly Community Events

Trofeum Online

Ten pucharek będzie wymagał trochę czasu. W zawodach z zakładki Mój zespół oprócz kariery mamy też zawody społecznościowe. Aby zdobyć ten pucharek musimy ukończyć trzy Wyzwania Tygodnia. Pozycja nie ma znaczenia, wystarczy po prostu dojechać do końca. Ważne jest to, aby nie zniszczyć samochodu, bo jeśli tak się stanie to dane zawody są niezaliczone, a w tym trybie nie ma możliwości restartu. W jednym czasie dostępne są dwa Wyzwania Tygodnia i zmieniają się co tydzień we wtorek o godzinie 11. Aby wziąć w nich udział musimy jednak mieć zakupiony samochód wymaganej kategorii. Wyzwanie SI jednak nie liczy się do tego trofeum.

Ikona osiągnięcia: Nostalgia</span> / <span>Living the Dream
15

Nostalgia / Living the Dream

Kup wszystkie pięć samochodów grupy B z napędem AWD / Purchase all five Group B 4WD vehicles

Trofeum Online

Ten pucharek będzie wymagał zgromadzenia większej ilości pieniędzy. Musimy kupić wszystkie pojazdy z poniższej listy. Warto je sobie zostawić, bo przydadzą się nam też między innymi do pucharku braz Lepsza wersja. Co ciekawe model kupowania samochodów jest ruchomy i asortyment zmienia się co jakiś czas. Możemy zobaczyć, w prawym górnym rogu, kiedy będzie nowa dostawa pojazdów. Dlatego też za jednym zamachem nie uda nam się kupić wszystkich potrzebnych maszyn. Będzie trzeba poczekać jedno przetasowanie asortymentu.

Lista samochodów grupy B:

 • AUDI SPORT QUATTRO S1 E2
 • PEUGEOT 205 T16 EVO 2
 • LANCIA DELTA S4
 • FORD RS200
 • MG METRO 6R4
Ikona osiągnięcia: Pocałuj mnie w zderzak</span> / <span>Eat my DiRT
15

Pocałuj mnie w zderzak / Eat my DiRT

Ukończ 20 zawodów niestandardowych / Complete 20 Custom Events

Trochę dłuższe czasowo trofeum. Musimy ukończyć 20 dowolnych niestandardowych zawodów z zakładki Gra swobodna. Polecam połączyć sobie ten pucharek z innymi trofeami wymagającymi wygrania konkretnym samochodem na konkretnej trasie, aby upiec kilka pieczeni na jednym ogniu.

Ikona osiągnięcia: Bakkerud by się nie powstydził</span> / <span>It Would Be Bakke'RUDE Not To
30

Bakkerud by się nie powstydził / It Would Be Bakke'RUDE Not To

Wygraj we wszystkich kwalifikacjach, w półfinale i finale zawodów WRX / Win every Qualifier, the Semi Final, and Final in a World RX event

Ten pucharek jest możliwy do wbicia wyłącznie w trybie FIA WORLD RALLYCROSS CHAMPIONSHIP z zakładki gry swobodnej. W innych trybach nie wpada. Aby go zdobyć musimy po kolei w każdej z czterech kwalifikacji, półfinale i finale nie tylko wygrać z innymi zawodnikami na trasie, ale uzyskać również najlepszy czas. Jeśli obniżymy sobie poziom trudności najbardziej jak się da nie powinno to stanowić większego problemu. Jak widzimy, że źle nam idzie możemy zrestartować wyścig. W tym trybie mamy nieograniczoną ilość restartów.

Ikona osiągnięcia: Dookoła Gloebu</span> / <span>Around the Gloeb
10

Dookoła Gloebu / Around the Gloeb

Ukończ zawody w każdej z lokalizacji / Complete an event at every unique location

Tradycyjne trofeum z gier rajdowych. Wystarczy ukończyć przynajmniej jeden wyścig w każdym z regionów. Nie ma znaczenia w jakim trybie gry jedziemy. Poniżej lista lokalizacji.

Lokalizacje rajdowe:

 • Argentyna
 • Australia
 • Nowa Zelandia
 • Polska
 • Hiszpania
 • USA

Lokalizacje Rally Cross:

 • Belgia
 • Kanada
 • Anglia
 • Francja
 • Norwegia
 • Portugalia
 • Hiszpania
 • Szwecja
Ikona osiągnięcia: Bój się Delty</span> / <span>Watch the DELTA
15

Bój się Delty / Watch the DELTA

Kup wszystkie samochody grupy A / Purchase every Group A car

Trofeum Online

Kolejny pucharek związany z kupnem samochodów. Ten niestety jest zabugowany i nie wpada kiedy powinien. Mi osobiście odblokował się dopiero jak dwa razy kupiłem Lancera. Dlatego jeśli u was po kupieniu wszystkich samochodów z poniższej listy pucharek nie wpadnie także polecam drugi zakup Mitsubishi.

Lista samochodów grupy A:

 • MITSUBISHI LANCER EVOLUTION VI
 • SUBARU IMPREZA 1995
 • LANCIA DELTA HF INTEGRALE
 • FORD ESCORT RS COSWORTH
Ikona osiągnięcia: Monster Energy Supercharge Award</span> / <span>Monster Energy Supercharge Award
15

Monster Energy Supercharge Award / Monster Energy Supercharge Award

Zalicz najszybszy start w finale zawodów WRX / Get the fastest start in a World RX Final

Ten pucharek jest możliwy do wbicia wyłącznie w trybie FIA WORLD RALLYCROSS CHAMPIONSHIP z zakładki gry swobodnej. Dodatkowo, aby móc go zdobyć musimy w ustawieniach gry w zakładce Wspomaganie wyłączyć automatyczną kontrolę startu. Teraz należy dotrzeć do finału na jednym z torów. Aby osiągnąć najszybszy start musimy w odpowiednim momencie puścić hamulec ręczny . Jeśli zmniejszymy poziom trudności nie powinniśmy mieć z tym problemu. Pucharek wpada od razu, więc jeśli się nie pojawi po przejechaniu kawałku trasy restartujmy wyścig.

Ikona osiągnięcia: To nie ja spaliłem sprzęgło</span> / <span>We Had to Change the Girboks
10

To nie ja spaliłem sprzęgło / We Had to Change the Girboks

Zreperuj samochód przed etapem i zdobądź zwycięstwo / Repair your car before a stage and win

Proste trofeum, ale wymaga od nas w opcjach gry w zakładce Wspomaganie wyłączyć automatyczne naprawy. Następnie podczas dowolnego rajdu, gdy mamy przerwę serwisową pomiędzy poszczególnymi odcinkami naprawiamy nasz samochód. Możemy użyć zalecanych napraw. Następnie trzeba wygrać kolejny odcinek.

Ikona osiągnięcia: Klaunowóz</span> / <span>Clown Car
10

Klaunowóz / Clown Car

Przejedź 50 Jokerów / Complete 50 Joker laps

Pucharek możliwy do zdobycia w dowolnych zawodach Rally Cross. Wszystkie przejechane jokery się sumują. Joker to nic innego jak dłuższy wariant danej trasy, który podczas wyścigu każdy z zawodników musi przejechać przynajmniej raz. Nie ma się co tym przejmować. Zostawmy sobie na sam koniec, bo w międzyczasie sporo tych jokerów zaliczymy.

Ikona osiągnięcia: Szkoła latania</span> / <span>Flight School
10

Szkoła latania / Flight School

Wykonaj 25 skoków o długości co najmniej 30 metrów / Complete 25 jumps of 30m or more

Ten pucharek raczej szybciej się ogarnie w rajdach. Tam trafia się więcej konkretnych hop, na których samochód polata. Nie znalazłem żadnej złotej trasy, aby zaliczyć to zadanie, aczkolwiek nie musimy się nim przejmować i powinno nam spokojnie wpaść nim uporamy się z pozostałymi trofeami.

Ikona osiągnięcia: Pełne skupienie</span> / <span>Focused
30

Pełne skupienie / Focused

Wygraj zawody z włączonym trybem Hardcorowa Kasacja / Win your first event with Hardcore damage enabled

Pucharek zgarniemy przy okazji wbijania zloto Zderzenie z rzeczywistością. 

Ikona osiągnięcia: Spalone gumy</span> / <span>Wheel Spin
10

Spalone gumy / Wheel Spin

Wygraj dziesięć etapów bez użycia układów wspomagających / Win 10 stages without using any assists

To trofeum wygląda niebezpiecznie, ale na szczęście nie jest takie trudne jak mogłoby się wydawać. Aby go zdobyć musimy najpierw w opcjach wyłączyć dokładnie wszystkie wspomagania. Dodatkowo skrzynie biegów zmieniamy na Ręczna sekwencyjna. Najlepsze tu będą niestandardowe zawody. Polecam wybrać poniższe ustawienia. Mini Cooper świetnie sobie daje radę i dobrze się prowadzi także bez asyst. Sama trasa jest krótka i po jej zapamiętaniu nie powinna stanowić żadnego problemu. W zasadzie możemy spokojnie wygrać zmieniając po starcie bieg na dwójkę i jechać na nim do samego końca. Teraz musimy wygrać taki etap 10 razy.

 • Klasa pojazdów: H1 (napęd przedni) – MINI COOPER S
 • Trasa: Argentyna – La Merced (2,84 km)
 • Pogoda: Dzień / Bezchmurnie / Sucha nawierzchnia
 • Umiejętności SI: 1 (Bardzo łatwy)
 • Hardcorowa Kasacja: Wył.
Przy tak ustawionych asystach możemy ogarniać pucharek.
Ikona osiągnięcia: UWAGA, nie tnij!</span> / <span>CAUTION, Don't Cut
10

UWAGA, nie tnij! / CAUTION, Don't Cut

Ukończ etap bez żadnych uszkodzeń samochodu / Complete a stage without damaging your car

Proste trofeum. Nie musimy nawet wygrać, więc możemy sobie na spokojnie tylko dojechać nie patrząc na pozycję.

Ikona osiągnięcia: Nie przekraczaj linii</span> / <span>Don't Knock my Line
10

Nie przekraczaj linii / Don't Knock my Line

Wykonaj trzy pełne obroty na trasie i wygraj etap / Spin 3 times on a stage and win

No tu jest już nieco trudniej, gdyż przeciwnicy nawet na najniższym poziomie potrafią całkiem dobrze sobie radzić. Osobiście polecam wybrać klasę H1 (napęd przedni) i Mini Coopera S. To najłatwiejsza opcja. Następnie w niestandardowych zawodach dobieramy jakiś długi etap na najniższym poziomie trudności przeciwników. Staramy się jechać jak najlepiej, aby zrobić dużą przewagę nad przeciwnikami. Następnie pod koniec z użyciem hamulca ręcznego  wykonujemy trzy obroty. Jeśli przewaga czasowa była wysoka spokojnie powinno udać nam się jeszcze wygrać.

Ikona osiągnięcia: Błyskawica</span> / <span>Speedy Machine
30

Błyskawica / Speedy Machine

Ukończ pełnoformatowe zawody rallycrossowe w Silverstone / Complete a Full Format Rallycross Event at Silverstone

Ten pucharek spokojnie zdobędziemy podczas zawodów Rally Cross w dowolnym z trybów. Nie ma się co nim w ogóle przejmować.

Ikona osiągnięcia: Lepsza wersja</span> / <span>UPGRADED
15

Lepsza wersja / UPGRADED

Przeprowadź pełne badania i zainstaluj maksymalny poziom ulepszeń silnika w 5 samochodach. / Fully research and apply the maximum engine upgrade to 5 cars

Trofeum Online

Ten pucharek mocno wpływa na czas jaki spędzimy z grą. Ulepszanie samochodów bowiem nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać. Odbywa się ono tylko podczas gier w zakładce mój zespół. Gdy wejdziemy do garażu i wybierzemy dowolny samochód, na zakładce silnik zobaczymy ulepszenia o które chodzi w pucharku. Co istotnie nie wszystkie samochody się do tego liczą. Aby nam zaliczyło maksymalne ulepszenie samochód musi mieć możliwość powiększenia mapowania silnika na 6 poziom. Polecam wykorzystać między innymi samochody, które i tak będziemy kupować do pucharku braz Nostalgia. Oprócz tego możemy też na przykład wykorzystać samochód klasy R5, który dostaniemy za wygranie mistrzostw historycznych z zakładki czasy obecne. Kolejna ważna rzecz: aby móc ulepszyć dany samochód najpierw musimy nim nazbierać kilometrów. Kolejne ulepszenie odblokowują się wraz z pokonanym dystansem. Możemy trochę przyspieszyć proces, gdy w zakładce PERSONEL zwiększymy u naszego głównego inżyniera wiedzę o badaniach. Trochę nas to będzie kosztowało, ale zmniejszy ilość czasu do odblokowania ulepszenia 6 poziomu. Każdym z 5 wybranych do ulepszenia samochodów musimy po prostu jeździć karierę. Pozycja na mecie nie ma znaczenia, liczą się kilometry. Aczkolwiek radzę przy tym jeździć ostrożnie, bo koszty naprawy samochodów w przypadku ich uszkodzenia potrafią być wysokie.

Aktualizacja: według doniesień graczy obecnie nie jest wymagane ulepszanie samochodów z 6 poziomami silnika. Równie dobrze możemy ulepszać mniej zaawansowane pojazdy, gdzie szybciej osiągniemy maksymalny poziom w danym samochodzie. Grunt, by odblokować maksymalny możliwy poziom w 5 samochodach.

Musimy w 5 samochodach wykupić 6 poziom ulepszeń. Poprzednich poziomów nie trzeba kupować.
Ikona osiągnięcia: Zakwalifikowany</span> / <span>Qualified
15

Zakwalifikowany / Qualified

Ukończ swój pierwszy wyzwanie SI / Complete your first AI Challenge

Trofeum Online

Wyzwania SI są dostępnie w zawodach w zakładce Mój zespół. Działają na tej samej zasadzie co wyzwania społecznościowe, tylko tu ścigamy się z komputerem. Tak samo zmieniają się na nowe wraz z upływem czasu. Musimy ukończyć dowolne takie wyzwanie. Pozycja nie ma znaczenia. Trzeba jednak posiadać wymagany samochód, aby móc wystartować.

Ikona osiągnięcia: A jeśli wątpisz…</span> / <span>When in Doubt...
10

A jeśli wątpisz… / When in Doubt...

Ustanów najszybszy czas na etapie o dużej degradacji powierzchni / Set the fastest time on a stage with high surface degradation

Prosty pucharek. Wystarczy, że podczas tworzenia własnych mistrzostw w zawodach niestandardowych ustawimy degradację nawierzchni na pełne. Ustawienie to znajduje się w tym samym miejscu, gdzie wybieramy klasę pojazdów, czyli zaraz po wybraniu interesującej nas lokalizacji mistrzostw. Wystarczy teraz ustanowić najlepszy czas podczas pojedynczych zawodów i zdobędziemy pucharek. Standardowo polecam wybrać bardzo łatwy poziom trudności.

Ikona osiągnięcia: Wyścig z czasem</span> / <span>Against the Clock
50

Wyścig z czasem / Against the Clock

Ukończ dziesięć prób czasowych / Complete 10 Time Trial events

Próby czasowe znajdują się w zakładce gra swobodna w menu gry. Wybieramy tam sobie dowolną trasę, samochód i ustanawiamy dowolny czas. Wystarczy ukończyć 10 takich prób i pucharek będzie nasz.

Ikona osiągnięcia: Jeśli piękna sceneria to tylko Scenic</span> / <span>Taking the Scenic Route
20

Jeśli piękna sceneria to tylko Scenic / Taking the Scenic Route

Wygraj rajd w Nowej Zelandii / Win a Rally event in New Zealand

Prosty pucharek możliwy do zdobycia w dowolnym trybie gry. Wystarczy wygrać rajd w lokalizacji Nowej Zelandii. Reszta ustawień nie ma znaczenia.

Ikona osiągnięcia: Ściągając gromy</span> / <span>Bringing the Thunder
30

Ściągając gromy / Bringing the Thunder

Wygraj dziesięć etapów w deszczu / Win 10 stages in the rain

Tym pucharkiem nie musimy się przejmować. Wpadnie spokojnie podczas naszej drogi do platyny. Zmokniemy i tak częściej niż wymagane 10 razy.

Ikona osiągnięcia: Drogie hobby</span> / <span>An Expensive Hobby
15

Drogie hobby / An Expensive Hobby

Zarób milion kredytów / Earn 1,000,000 Credits

Trofeum Online

Trofeum z zarabianiem jest możliwe do wbicia tylko w wyścigach z zakładki Mój zespół. Nie będzie specjalnie trudno zebrać milion. Nawet dojeżdżając na słabej pozycji wpada nam sporo gotówki o ile mocno nie niszczymy samochodów. Warto podkreślić, że nie musimy mieć na koncie tego miliona. Liczy się ogół zarobionych pieniędzy, więc możemy je spokojnie wydawać.

Ikona osiągnięcia: W każdych warunkach</span> / <span>Adaptable
25

W każdych warunkach / Adaptable

Ukończ etap w warunkach suchych, mokrych, w deszczu i przy zasnutym niebie / Complete a stage in Dry, Overcast, Rain and Wet conditions

Zglitchowane

Pucharek zglitchowany na wersji 1.0! W przypadku problemu należy usunąć dane gry i spróbować od nowa przejechać pojedynczą trasę w każdych wymienionych w opisie warunkach. Na obecnej najnowszej wersji jednak wpadnie mam najpewniej automatycznie podczas dobywania platyny.

Ikona osiągnięcia: Tak to się robi</span> / <span>The Right Way Up
10

Tak to się robi / The Right Way Up

Przekoziołkuj samochodem na trasie w Australii i kontynuuj wyścig / Roll your car during a Rally stage in Australia and continue

Proste trofeum. Wystarczy wybrać dowolny rajd w Australii, szybki samochód i rozpędzając się najechać na jakąś nierówność. Dobrze sprawdzają się strome pobocza trasy. Jeśli fikniemy samochodem, a następnie wjedziemy z powrotem na trasę otrzymamy pucharek.

Ikona osiągnięcia: Wehikuł czasu</span> / <span>Time Machine
10

Wehikuł czasu / Time Machine

Ukończ trzy mistrzostwa historyczne / Complete 3 Championships in Historic Championships

Trofeum związane z zawodami historycznymi w zakładce Gra swobodna. Wpada po ukończeniu trzech dowolnych mistrzostw z tego trybu.

Ikona osiągnięcia: Golfista</span> / <span>Golf Club
15

Golfista / Golf Club

Wygraj trzy zawody samochodem Volkswagen Golf GTI 16V / Win 3 events in the Volkswagen Golf GTI 16V

Pucharek możemy zdobyć w dowolnym trybie gry. Wystarczy, że trzy razy wygramy zawody samochodem Volkswagen Golf GTI 16V. Znajduje się on w klasie H2 (napęd przedni). Od siebie polecam zawody niestandardowe i wybór jakiejś lubianej trasy na bardzo łatwym poziomie trudności.

Ikona osiągnięcia: Przez Północną Amerykę</span> / <span>Rally North America
10

Przez Północną Amerykę / Rally North America

Ukończ trzy zawody w Nowej Anglii samochodem SUBARU WRX STI NR4 / Complete 3 Rally events in New England with the SUBARU WRX STI NR4

Najprościej jest zdobyć ten pucharek w zawodach niestandardowych. Dobieramy sobie jakąś krótką trasę w USA, samochód SUBARU WRX STI NR4 z klasy NR4/R4 i trzy razy wygrywamy takie zawody. Poziom trudności możemy ustawić na bardzo łatwy.

Ikona osiągnięcia: Nieźle odpicowany</span> / <span>Fine Tuned
10

Nieźle odpicowany / Fine Tuned

Stwórz i zapis własny tuning / Create and save your own tuning setup

Tuning pojazdu dostępny jest w przerwie serwisowej między kolejnymi etapami rajdu. Wystarczy, że zmienimy nieznacznie dowolny parametr i zapiszemy te nasze ustawienia, a otrzymamy pucharek.

Tworzymy i zapisujemy dowolny tuning podczas przerwy serwisowej.
Ikona osiągnięcia: Mistrz WorldRX</span> / <span>World RX Champion
25

Mistrz WorldRX / World RX Champion

Wygraj osiem zawodów w trybie mistrzostw FIA World Rallycross Championship / Win 8 Events in the FIA World Rallycross Championship mode

Możliwe do przeoczenia

To dość czasochłonny pucharek. Zawody FIA World Rallycross Championship znajdują się w zakładce Gra swobodna i składają się z 8 tras na których musimy wygrać po 4 kwalifikacje, półfinał i finał. Ważne jest to, że na każdej trasie musimy być pierwszym. Jeśli gdzieś nam się noga powinie będzie trzeba powtarzać całe 8 tras od nowa. Dlatego też polecam sobie obniżyć poziom trudności.

Wbijając ten pucharek zobacz także:

 • braz Monster Energy Supercharge Award
 • srebro Bakkerud by się nie powstydził
Ikona osiągnięcia: Klasyczny Rally 2.0</span> / <span>Classic Rally 2.0
25

Klasyczny Rally 2.0 / Classic Rally 2.0

Wygraj rajd klasyczny w mistrzostwach historycznych / Win your first Classic Rally Historic Championship

Klasyczny rajd to nasza pierwsza zakładka wyścigów w rajdzie historycznym. Od siebie zdecydowanie polecam wybrać tutaj klasę H1 (napęd przedni) i tam samochód Mini Cooper S. Nie powinniśmy mieć tu większych problemów ze zwycięstwem. Poziom trudności możemy sobie ustawić na bardzo łatwy. Pozostałe klasy są dużo trudniejsze ze względu na napęd tylny samochodów.

Ikona osiągnięcia: Wczoraj i dziś</span> / <span>Past and Present
25

Wczoraj i dziś / Past and Present

Wygraj mistrzostwa „czasy obecne” w mistrzostwach historycznych / Win your first Present Day Historic Championship

Czasy obecne to ostatnia zakładka w rajdzie historycznym. Odblokuje się dopiero po wygraniu po jednych mistrzostwach z rajdu klasycznego, powrotu do lat 80 oraz współczesnej klasyki. Najłatwiejszą kategorią są tu mistrzostwa klasy R2. Wybór samochodu dowolny, bo każdy z nich prowadzi się dobrze. Oczywiście standardowo możemy ustawić poziom trudności na bardzo łatwy.

Ikona osiągnięcia: Mistrz grupy B</span> / <span>Group B Master
25

Mistrz grupy B / Group B Master

Wygraj mistrzostwa mistrzów grupy B 4x4 / Win the Group B 4WD Masters Championship

Mistrzostwa grupy B 4×4 znajdują się w zakładce powrót do lat 80 w kategorii mistrzostw historycznych. Są to trochę trudniejsze mistrzostwa, ale na szczęście samochody da się ujarzmić. Osobiście polecałbym wybrać Forda RS200. Zdecydowanie najlepiej się sprawdzał podczas moich rozgrywek. Standardowo też zaleca się ustawić poziom trudności na bardzo łatwy.

Ikona osiągnięcia: Velkommen w piekle</span> / <span>Velkommen til Hell
20

Velkommen w piekle / Velkommen til Hell

Ukończ pięć zawodów w Hell / Complete 5 Rallycross Events in Hell

Trofeum możemy zdobyć w dowolnym trybie gry podczas zawodów Rally Cross. Hell to krótki tor w Norwegii. Osobiście mój ulubiony. Nie jest specjalnie wymagający i przyjemnie się go pokonuje. Aby zdobyć pucharek musimy pięć razy wygrać zawody na tym torze. Polecam zostawić sobie na koniec i tylko przejechać tyle razy ile jeszcze będzie nam ewentualnie brakowało.

Ikona osiągnięcia: Dodaj coś od siebie</span> / <span>Going the Extra Mile
20

Dodaj coś od siebie / Going the Extra Mile

Przejedź dwa Jokery i wygraj / Complete 2 Joker laps and win

Standardowe trofeum w grach opartych na Rally Crossie. Podczas rajdu musimy przejechać przynajmniej raz przez Jokera. Jest to dłuższy wariant toru. Aby jednak zdobyć ten pucharek musimy przynajmniej dwa razy podczas pojedynczego wyścigu przejechać przez Jokera. Na bardzo łatwym poziomie trudności nie stanowi to większego problemu.

Ikona osiągnięcia: Sztuka współczesna</span> / <span>Modern Art
15

Sztuka współczesna / Modern Art

Wygraj mistrzostwa „współczesna klasyka” w mistrzostwach historycznych / Win your first Modern Classics Historic Championship

Współczesna klasyka to trzecia zakładka w rajdzie historycznym. Polecam wybrać z niej zawody Grupa A Legendy. Warto przejechać się którymś z dostępnych tam kultowych klasyków, a prowadzą się one dobrze. Jak zawsze obniżenie poziomu trudności na bardzo łatwy powinno pomóc zdobyć pucharek.

Ikona osiągnięcia: Powrót do lat 80.</span> / <span>Back to the 80s
30

Powrót do lat 80. / Back to the 80s

Wygraj mistrzostwa „powrót do lat 80.” w mistrzostwach historycznych / Win your first Back to the '80s Historic Championship

Powrót do lat 80 to druga zakładka w rajdzie historycznym. Z dostępnych zawodów zalecam wybrać Grupa B Mistrzowie 4×4 ze względu, iż zbędziemy wtedy też pucharek braz Mistrz grupy B.

Ikona osiągnięcia: Wytrwałość to podstawa</span> / <span>Consistency is Key
30

Wytrwałość to podstawa / Consistency is Key

Przejedź trzy kolejne okrążenia kwalifikacyjne z maksymalną różnicą czasów między okrążeniami 1 sek / Complete 3 consecutive laps in a Rallycross Qualifier all within a second of one another

To trofeum wymaga trochę szczęścia i nie ma jednej złotej rady. Powinno wpaść przy okazji samo podczas kończenia zawodów Rally Cross. Jeśli nie wpada to jednak zalecam wybrać zawody niestandardowe i jakiś lubiany tor. Możemy dobrać więcej okrążeń. Następnie najlepiej całkowicie olać Jokera podczas jazdy. Staramy się cały czas jechać względnie tak samo. Dobrze uciec trochę od stawki pozostałych kierowców, aby nam nie przeszkadzali. Jeśli uda nam się osiągnąć trzy kolejne czasy z różnicą nie większą niż 1 sekunda otrzymamy pucharek.

Ikona osiągnięcia: Nie licz na nic</span> / <span>Wouldn't Expect Anything More
15

Nie licz na nic / Wouldn't Expect Anything More

Wygraj w kwalifikacjach z przewagą mniejszą niż 1 sek. / Win a Rallycross Qualifier by less than a second

No ten pucharek to też w dużej mierze kwestia szczęścia. Generalnie podczas kwalifikacji w Rally Crossie musimy przejechać metę o zderzak szybciej niż jeden z przeciwników. Najlepiej dobrać sobie jakiś lubiany tor na którym wygodnie będzie nam się zrównać z przeciwnikiem.

Ikona osiągnięcia: Nie ma to jak Martin</span> / <span>A Noteworthy AdVANTAGE
30

Nie ma to jak Martin / A Noteworthy AdVANTAGE

Wygraj pięć zawodów samochodem Aston Martin V8 Vantage GT4 / Win 5 events in the Aston Martin V8 Vantage GT4

To trofeum zalecam robić w niestandardowych zawodach. Aston Martin V8 Vantage GT-4 to mocny i niełatwy w opanowaniu samochód. Znajduje się w klasie Rally GT. Osobiście polecam wybrać do tego jakąś trasę w Hiszpanii. Ustawmy suchą nawierzchnię i słoneczną pogodę. Na suchym asfalcie dużo łatwiej będzie nam utrzymać wóz na drodze. Teraz wystarczy tylko wygrać pięć zawodów. Bardzo łatwy poziom trudności będzie tu pomocny.

Ikona osiągnięcia: Viva España</span> / <span>Viva España
15

Viva España / Viva España

Wygraj we wszystkich zawodach w Hiszpanii samochodem Volkswagen Polo GTI R5 / Win a Rally event in Spain driving the Volkswagen Polo GTI R5

Prosty pucharek. Możemy go ogarnąć w zawodach niestandardowych. Wystarczy nam do tego jedna dowolna trasa w Hiszpanii. Volkswagen Polo GTI R5 znajduje się w klasie samochodów R5. Wystarczy wygrać te krótkie zawody i pucharek jest nasz.

Ikona osiągnięcia: Mistrz kierownicy</span> / <span>Pro Driver
15

Mistrz kierownicy / Pro Driver

Wygraj zawody samochodem Renault Megane RS RX / Win an event in the Renault Megane RS RX

Renault Megane RS RX znajduje się w klasie Supersamochody RX w zawodach Rally Cross. Możemy wybrać zawody niestandardowe, dobrać ulubioną trasę i ustawić pojedynczy wyścig. Nie ma potrzeby jazdy pełnego formatu zawodów. Wygranie nie powinno być problemem. W razie czego ustawiamy bardzo łatwy poziom trudności i załatwione.

Ikona osiągnięcia: Polo klub</span> / <span>Polo Club
30

Polo klub / Polo Club

Ukończ pięć zawodów samochodem Volkswagen Polo GTI R5 / Finish 5 events in the Volkswagen Polo GTI R5

Drugi pucharek związany z Volkswagenem Polo. Jedne zawody zaliczymy przy okazji wbijania braz Viva España. Potem wystarczy już tylko ukończyć jeszcze cztery inne dowolne zawody tym samochodem.