Dying Light – Parkour Fever DLC – Poradnik do trofeów i osiągnięć

11 stycznia 2022
0

 

Parkour Fever jest pierwszym DLC do Dying Light, pierwszym i od razu darmowym. Został zainstalowany z aktualizacją do gry, więc nie musimy szukać dodatku w sklepie PSS. Oczywiście posiadacze Enhanced Edition będą mieli dodatek wgrany na płytce. Jak sama nazwa wskazuje, głównym tematem będzie parkour. W dodatku mamy 10 wyzwań – wyścigów na czas. Są one podobne do tych, które mamy w podstawce tylko z tą różnicą, że są o wiele trudniejsze. I to właśnie przy nich spędzimy dużo czasu.

Oprócz wyzwań, twórcy dodali specjalne skrzynie GRE, które znajdziemy teraz w strefach kwarantanny. Można w nich znaleźć o wiele mocniejszą broń. Dodatkowo mamy tryb Zostań Zombie, który umożliwia graczom wcielenie się w zainfekowanego i polować na innych użytkowników sterującymi zwykłymi ludźmi. Resztę darmowych dodatków w postaci strojów oraz broni zobaczycie w poniższym trailerze.

 

[poll id=”149″]

 

 

  • Stopień trudności wbicia 100%: 4/10
  • Czas do zdobycia platyny: 3-6 godzin zależy od umiejętności gracza
  • Liczba trofeów: platynax0zlotox0 x0 x3
  • Liczba trofeów offline: 3
  • Liczba trofeów online: 0
  • Minimalna liczba przejść: 1
  • Trofea możliwe do przeoczenia: 0
  • Zglitchowane trofea: 0

 

Krok po kroku:

Mamy tylko trzy brązowe pucharki. Musimy pamiętać o dwóch rzeczach. Pierwsze, kiedy w drodze do platynki odwiedzimy strefy kwarantanny, warto przy okazji zaliczyć braz  Perły między wieprze z tego DLC. Jeśli tego nie zrobimy to czeka nas ponowna wizyta. Druga rzecz, to polecam wziąć się za wyścigi po osiągnięciu 24. poziomu Zwinności oraz każdy pojedynczy wyścig wykonać najpierw w dzień, aby zapamiętać trasę, a później w nocy.

 

Poradnik:

braz Chłopak, który umiał biegać / The Boy Who Could Run 25
Wykonaj wszystkie wyzwania gorączki parkouru / Complete all Parkour Fever Challenges

Wyzwania Gorączki Parkouru są oznaczone na mapie ikonką białej stopy z trzema gwiazdkami. Takich wyzwań mamy 10 – 5 w Slamsach i 5 w Starym Mieście. Jak mówi opis pucharka, wystarczy tylko wszystkie ukończyć i nie zależy czy zrobimy to w dzień czy w nocy. Ale polecam wykonać na początku wszystkie w dzień – w celu zapamiętania trasy. W nocy będziemy mieli trudniej, ponieważ tylko latarka będzie nam oświetlała drogę.

Wchodząc w Dodatki z Menu, możemy podejrzeć Ranking Gorączki parkouru. Widzimy w ten sposób, które wyzwania już zaliczyliśmy. Polecam podejść do wyścigów po osiągnięciu 24. poziomu Zwinności. Dzięki temu nie będziemy odczuwać zmęczenia podczas biegania, skakania i wspinaczki. Poniżej przedstawiam wszystkie 10 wyzwań z którymi będziemy musieli się zmierzyć:

SLAMSY:

Wylot tunelu

 

Pierwsze zadanie

 

Gorączka faweli

 

Twister

 

Na paluszkach do Gaziego

 

STARE MIASTO:

Wyścig do wieży

 

Bieg po skosie

 

Na krawędzi

 

Gorączka błękitnej dzielnicy

 

Nie takie oczywiste

 

Wyzwanie „Nie takie oczywiste” nie wyświetla się na mapie. Dopiero po zbliżeniu się do niego zobaczymy ikonkę na niej oraz mini mapce. Poniżej filmik przedstawiający lokalizację owego wyścigu:

 

 

Filmy chodzą z kanału Gary Nicholson.

 

braz Ja, do cholery, parkouru uczę / GD Parkour Instructor 25
Wykonaj wszystkie wyzwania gorączki parkouru w nocy / Complete all Parkour Fever Challenges at night

Tutaj musimy mieć pewność, że wyścig ukończyliśmy w nocy, która trwa od 21:00 do 6:00. W razie czego używamy najbliższej kryjówki, w celu przespania dnia. Polecam robić tak: wygrać wyścig za dnia w celu zapamiętania trasy i zaraz po tym rozegrać wyścig w nocy. Przy mecie miejcie pewność, że nie wybiła 6:00. U mnie niestety po wygrywaniu wyścigów w ciągu dnia, a potem w nocy, pucharek się nie pojawił przy ostatnim wygranym wyścigu w nocy. Nie ma możliwości podglądu, którego nam nie zaliczyło. Trzeba wszystkie od nowa powtórzyć. W moim przypadku trafiłem na niezaliczony wyścig za drugim razem i pucharek się pojawił.

 

braz Perły między wieprze / Pearls in the Mud 10
Otwórz 5 skrzyń GRE w strefach kwarantanny / Open 5 GRE chests in Quarantine Zones

Trofeum warto wykonać podczas zaliczania pucharka z podstawki Nieproszony gość (Ukończ wszystkie strefy kwarantanny). Otóż musimy otworzyć 5 niebieskich skrzyń z napisem GRE, a takie skrzynie znajdziemy tylko w ośmiu strefach kwarantanny. Pięć stref mamy w Slamsach, a trzy w Starym Mieście. Jeśli jesteśmy ze znajomym to pamiętajcie, że to Wy musicie otwierać skrzynki. Po otwarciu pięciu skrzyń, wpadnie również pucharek.

 

Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!