Firewatch – Poradnik do trofeów

 

Firewatch to gra narracyjna z niewielkimi dawkami gameplay’u, choć trzeba przyznać, że interakcji jest nieco więcej niż w podobnych symulatorach spaceru. To co, jednak stanowi o niesamowitości tej produkcji to ciekawi bohaterowie, fenomenalny voice acting, śliczna oprawa graficzna oraz ciekawa historia. Firewatch jest jak dobra książka. Nie spotkałem jeszcze żadnej gdy do której to określenie by tak pasowało. Nie będę nic tu streszczał z fabuły, ale naprawdę warto zagrać. Jeśli lubicie symulatory spaceru możecie brać w ciemno.

 

 

Informacje ogólne:

  • Trudność zdobycia 100%: 2/10
  • Czas potrzebny na zaliczenie 100%: 3-5h
  • Trofea offline: 10 (3 , 1, 6 )
  • Trofea online: 0
  • Minimalna liczba przejść: 1
  • Zalecana ilość przejść: 1
  • Trofea do pominięcia:  The Life and Times of Raccoon Carter Bee Plot Love Turts Ol’ Shoshone
  • Zabugowane trofea: Brak

 

Krok po kroku:

Gra jakiś czas po premierze dostała darmowe DLC, które pobiera się samo w ramach aktualizacji. Jeśli chcemy wbić wszystkie pucharki musimy mieć ją pobraną. Czynności konieczne do dzbanków da się wykonać i bez niej, ale nie wpadną nam w ów czas trofki. Sama podstawka gry to trofea fabularne niemożliwe do ominięcia. Nie będę opisywał dokładnie jak przechodzić grę, bo nie jest to w żadnym razie trudne i nie wymaga poradnika. Poza tym zepsułoby wam fun z samej gry.

Poniższy poradnik jest zbudowany w kolejności w jakiej będą wpadały pucharki, aby ułatwić wam czytelnicy wbicie 100% w grze. Do każdego pucharka dołączam screen z mapą, gdzie należy się udać w możliwych do przeoczenia trofeach. Na screenach widoczny jest też obecny cel fabularny, dzięki czemu, kiedy u was się taki pojawi będziecie wiedzieć, że to dobry czas na zdobycie trofeum.

 

Poradnik:

braz “Good first day.”
Completed Day 1

Trofeum fabularne. Niemożliwe do pominięcia.

 

braz Shutter Bug
Filled a disposable camera with photos.

Trofeum możliwe do pominięcia!

To akurat jedyny pucharek z DLC, którego prawie nie da się pominąć. Podczas drugiego dnia nasz bohater znajdzie aparat fotograficzny. Nie jest to możliwe do pominięcia. Naszym zadaniem do zdobycia dzbanka będzie zrobienie wszystkich 18 możliwych zdjęć. Nie ważne co będziemy fotografowali i kiedy. Można wypstrykać całość od razu, ale polecam w ramach pierwszego przejścia robić zdjęcia jakiś ładnych widoczków. Fotki robimy wciskając , a następnie .

 

 

braz Love Turts
Adopted a turtle as a pet. The average lifespan of a box turtle is fifty years. It will outlive you.

Trofeum możliwe do pominięcia!

Teraz przyjdzie nam adoptować żółwia. Grając normalnie bardzo łatwo to pominąć. Żółwia możemy znaleźć wygrzewającego się na skale w podczas dnia drugiego w lokalizacji Five Mile Creek. Będziemy musieli złapać zwierzątko  i przytrzymać . Tak oto nasz bohater zacznie się opiekować stworzeniem.

 

 

srebro “Back to work.”
Completed Day 2

Trofeum fabularne. Niemożliwe do pominięcia.

 

zloto “Someone’s out here.”
Completed Day 76

Trofeum fabularne. Niemożliwe do pominięcia.

 

braz The Life and Times of Raccoon Carter
Got attacked by a raccoon; probably didn’t get rabies.

Trofeum możliwe do pominięcia!

Trofeum możliwe do wbicia podczas dnia 77. Fabularnie będziemy musieli sprawdzić w stróżówce plakat dotyczący drzew i postępować wedle instrukcji naszej zwierzchniczki. Ale zamiast udawać się od razu do Cottonwood Creek przejdziemy się w inne miejsce pokazane na mapce poniżej. Znajdziemy tam stary opuszczony budynek. Schodzimy w dół schodami, a następnie wciskając  otwieramy znajdujący się tam piecyk. Razem ze skaczącym szopem wpadnie nam pucharek.

 

 

braz Ol’ Shoshone
Listened to the tape of “Ol’ Shoshone.” Cavorted among the aspens.

Trofeum możliwe do pominięcia!

Ten pucharek wbijemy zaraz po poprzednim, gdyż miejsce do niego wymagane jest w pobliżu. Po wyjściu z domku dotyczącego powyższego pucharka kierujemy się mniej więcej na wprost w punkt pokazany na załączonej mapie. Będziemy musieli znaleźć tam charakterystyczne przejście zarośnięte suchymi krzaczorami, które możemy przeciąć siekierą. Znalezienie może chwilkę potrwać. Sam trochę się pokręciłem, ale dotarłem. Gdy przebijemy się przez blokadę w opuszczonym obozie możemy znaleźć kasetę. Podnosimy ją wciskając  i zabieramy przytrzymując .

 

 

braz Bee Plot
Got stung by a bee. It happens.

Trofeum możliwe do pominięcia!

To trofeum można zdobyć trochę później po dwóch poprzednich. Gdy przyjdzie nam konieczność zbadać Wapiti Meadow kierujemy się w miejsce wskazane na poniższej mapce. Forsujemy bramę siekierą. Ujrzymy nieopodal niewielki schowek przypominający znak drogowy. Musimy go otworzyć wciskając . Nasz bohater zostanie ugryziony przez pszczołę, a my dostaniemy pucharek.

 

 

zloto “Burn the place down.”
Completed Day 77

Trofeum fabularne. Niemożliwe do pominięcia.

 

zloto Firewatch
Completed Day 79

Trofeum fabularne. Niemożliwe do pominięcia.