Free Guy – już na DVD i Blu-ray!

26 stycznia 2022
0

Przepełniona akcją, wybuchowa komedia z Ryanem Reynoldsem na Blu-ray™ i DVD już 26 stycznia! Free Guy to świetny film, dlatego warto go mieć w swojej kolekcji!

Przepełniona akcją, wybuchowa komedia z Ryanem Reynoldsem w roli urzędnika bankowego, który odkrywa, że jest drugoplanową postacią w grze komputerowej. Postanawia więc zostać bohaterem historii… którą sam tworzy! Reżyserem tego przezabawnego filmu jest Shawn Levy, a w pozostałych rolach występują: Jodie Comer, Lil Rel Howery i Taika Waititi.

Facet/Guy (Ryan Reynolds) wiedzie proste życie: jest przeciętnym urzędnikiem bankowym, ma pozytywnie nastawienie do świata i wszystkich wokół zaraża optymizmem. Podobnie jak jego przyjaciel Buddy (Lil Rel Howery), czerpie z życia radość, jest zawsze uprzejmy i chętny na filiżankę dobrej kawy. Wszystko się jednak zmienia, gdy Facet/Guy odkrywa, że jest bohaterem niezależnym w otwartej grze wideo „Free City”. Dystrybuowane przez studio Soonami, którym zarządza chciwy potentat Antwan (Taika Waititi), „Free City” jest szalenie popularną grą, w której królują chaos i zniszczenie. W wirtualnym otwartym świecie gracze prowadzą niczym nieskrępowaną egzystencję, a na kolejne poziomy przechodzą dzięki popełnianiu brutalnych aktów przemocy oraz wandalizmu. Tymczasem Facet/Guy spotyka superseksowną Molotovgirl (Jodie Comer) i jest nią oczarowany. Dziewczyna pomaga mu poruszać się po świecie gry i pogodzić się z faktem, że jedyne życie, jakie znał, nie jest prawdziwe. Molotovgirl, która w rzeczywistym świecie nazywa się Millie, uważa, że Antwan i studio Soonami używają kodów z gry, którą napisała ona i jej przyjaciel – programista Keys (Joe Keery). 

Coraz bardziej świadomy swego losu Facet/Guy decyduje się na wyjście z cienia. Chce przestać stanowić jedynie tło wydarzeń w tym cynicznym świecie bez zasad. Zaczyna aktywnie odgrywać rolę dobrej postaci, dzięki czemu staje się idolem zarówno dla wielu graczy, jak i postaci ze świata gry. Przede wszystkim jednak zaczyna żyć według własnego scenariusza! Dla Antwana rosnąca popularność Faceta/Guya stanowi zagrożenie dla jego planów wobec „Free City”. Decyduje więc o trwałym usunięciu tej postaci z gry. Teraz już tylko od Faceta/Guya zależy, czy uratuje siebie i swój świat. 

„Z jednej strony film jest trochę o kryzysie egzystencjalnym, ale jego tło i kontekst wpisują̨ się też w nurt maksymalnego wzmacniania i wyzwalania jednostki w świecie, w którym nie ma zasad i granic” – wyjaśnia reżyser filmu Shawn Levy (Stranger Things, Noc w muzeum).

Dodatki specjalne w wydaniu BLU-RAY™:

  • Sceny niewykorzystane i rozszerzone
  • Gagi z planu
  • Koles vs Facet
  • Tworzac Molotovgirl
  • Taika i jego świat
  • Witaj we Free City 
  • Zwiastuny
źródło: materiały prasowe wydawcy