Ujawniamy 5 gier z projektu India Hero Project

7 marca 2024
0

Pierwsze szczegóły dotyczące wybranych nowych gier od kohorty deweloperów z Indii. PlayStation jest częścią tętniącej życiem indyjskiej sceny gier od ponad dwudziestu lat. W maju 2023 roku wyruszyliśmy w ambitną podróż z India Hero Project.

Pierwsze szczegóły dotyczące wybranych nowych gier od kohorty deweloperów z Indii.

PlayStation jest częścią tętniącej życiem indyjskiej sceny gier od ponad dwudziestu lat. W maju 2023 roku wyruszyliśmy w ambitną podróż z India Hero Project. Naszym celem było odkrycie i umożliwienie najzdolniejszym indyjskim talentom zajmującym się tworzeniem gier, aby dzielili się swoimi unikalnymi wizjami z graczami na całym świecie. Odzew był spektakularny, z lawiną zgłoszeń prezentujących bogatą kulturę Indii, innowacje i sposób opowiadania historii.

Dziś z radością przedstawiamy inauguracyjną kohortę projektu India Hero na naszej przełomowej pierwszej konferencji programistów w Indiach – Develop India. Dołącz do nas, aby świętować ich osiągnięcia i ekscytującą przyszłość, jaką reprezentują dla gier. To nie tylko kamień milowy dla tych utalentowanych programistów, ale krok naprzód w naszej podróży mającej na celu dostarczanie światu niezwykłych wrażeń z gier z Indii.

Poniżej zapoznaj się z nadchodzącymi grami opracowanymi w Indiach, które pojawią się na PlayStation i bądź na bieżąco z przyszłymi informacjami dotyczącymi terminu premier.

 

Meteora: The Race Against Space Time

Developer: Big Boot Games

Wstrzel się w mgławicę i dołącz do wyścigu o przetrwanie. W tej zręcznościowej grze wyścigowej nie jesteś tylko meteorem, ale siłą natury. Przemierzaj kaskadą przez zmienny wszechświat pełen podziwu i zachwytu, wymanewrując, ścigając i niszcząc rywalizujące meteoryty w olśniewającym pokazie strategii i umiejętności.

Wykorzystaj moc kosmosu, podnieś poziom swoich umiejętności i wspinaj się po rankingach w doświadczeniu równie ekscytującym, co bezlitosnym. Twoja przygoda czeka na PlayStation 5, PS VR2 i PC.

 

Fishbowl Akwiarium

Developer: imissmyfriends

Fishbowl to opowieść o okruchach życia, która zabiera graczy w podróż pełną nostalgii i melancholii, eksplorując tematy żalu, więzi i samopoznania, osadzoną w kulturowym krajobrazie miejskich Indii. Świat jest pełen pikselowej grafiki i oryginalnej ścieżki dźwiękowej Lofi, która stanowi tło naszej gry. Fishbowl splata wielopokoleniową narrację, podążając za aspiracjami Alo, która rozpoczyna swoją pierwszą pracę w nowym mieście, choć pracuje w domu.

Twoje decyzje podejmowane w trakcie gry będą kształtować podróż Alo, prowadząc do chwil ponownego przeżycia przeszłości i pogodzenia się z teraźniejszością poprzez miesiąc wyzwań i odkryć z Alo. Przygotuj się na solidną fabułę i wciągającą rozgrywkę w Fishbowl, która wkrótce pojawi się na PlayStation 5 i PC.

 

Mukti Mukti

Developer: Underdogs Studio

Mukti to pierwszoosobowa gra eksploracyjna, osadzona w wciągającym środowisku indyjskiego muzeum, zagłębiająca się w kluczowy problem społeczny: handel ludźmi. W Mukti gracze wyruszają w odkrywczą podróż, przemierzając labirynt korytarzy muzeum, odkrywając wstrząsające prawdy i ukryte narracje stojące za plagą handlu ludźmi. Poprzez bogatą fabułę i wciągającą mechanikę rozgrywki Mukti zaprasza graczy do konfrontacji z rzeczywistością, z którą borykają się ofiary i ocaleni, rzucając światło na ten palący problem globalny.

Czerpiąc inspirację z autentycznych narracji i skrupulatnie zbadanych kontekstów historycznych, Mukti ma na celu podnoszenie świadomości, prowokowanie do myślenia i inspirowanie do działania. Każda interakcja w grze ma na celu wywołanie empatii, wywołanie dialogu i zapoczątkowanie zmian.

Wychodząc na PlayStation 5 i PC, Mukti oferuje imponujące wrażenia z gry, które oświecają i wzmacniają.

 

Requital: Gates of Blood

Developer: Holy Cow Productions

Requital: Gates of Blood to dwuwymiarowa platformówka akcji typu side-scrolling inspirowana mitologią egipską, której akcja rozgrywa się w mistycznym półświatku Duat. Gracze wcielają się w Zahrah, przemierzając zaświaty, aby pokonać potężnych strażników Bram Duat. Poprzez serię intensywnych starć przypominających walkę z bossem, gracze stawiają czoła potężnym bogom, demonom i bestiom.

Wyrusz w podróż odwetu z niebiańskiego Nilu, zagłębiając się w ciemne i pokręcone krainy Duat. Weź udział w wciągających interakcjach z całkowicie ręcznie rysowanymi postaciami i środowiskami, odkrywając historię przenikającą ten enigmatyczny podziemny świat.

Gra dostępna na PlayStation 5 i PC. Przemierzaj Bramy Duat i twórz ścieżkę przez zaświaty.

 

Suri: The Seventh Note

Developer: Tathvamas

Suri: The Seventh Note to dwuwymiarowa gra akcji i eksploracji, której akcja rozgrywa się w czarujących sceneriach mitycznych Indii. Świat pełen wciągających narracji inspirowanych mitologią indyjską, żywych postaci i mitycznych miejsc, od pływających świątyń w Himalajach, zaginionych fortów Radżastanu, po starożytne dżungle w Ghatach Zachodnich i wiele innych. Platformówka ma wyjątkowy wymiar muzyczny, ponieważ świat gry płynnie synchronizuje się z enigmatycznym rytmem.

Odkryj związek między rytmem a mistyczną krainą Ragamandali, przemierzając jej krajobrazy i odkrywając jej tajemnice. Ta podróż obiecuje przenieść graczy do krainy, w której każdemu krokowi towarzyszy pulsujące bicie serca uniwersum gry.

Przygotuj się na wyruszenie w tę niezwykłą przygodę, która już wkrótce pojawi się na PS5 i PC.


Bądź na bieżąco, aby uzyskać więcej informacji na temat India Hero Project i wszystkich gier w fazie rozwoju, ponieważ pracujemy nad zapewnieniem graczom na całym świecie nowych wrażeń z gier.

źródło: playstation blog