Judgment – Poradnik do trofeów i osiągnięć

 

Około sto godzin na wbicie platyny w Judgment. Dla fanów tego typu gier nie powinien to być duży problem, nie mniej na pewno warto sięgnąć po tę grę, ponieważ jest po prostu bardzo przyjemnym tytułem.

 

Informacje ogólne:

 • Stopień trudności wbicia platyny: 6/10
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox4 x4 x38
 • Liczba trofeów offline: 47
 • Liczba trofeów online: 0
 • Minimalna liczba przejść: 2
 • Trofea możliwe do przeoczenia: braz Oh Look, a Cat!, braz I’ll Make it Double, braz Way Too Thorough!, braz The Art of Conversation, braz Professional Password Presenter, braz Hung Jury, braz The Final Nail
 • Zglitchowane trofea: BRAK
 • Czas do zdobycia platyny: około 100 godzin

 

Krok po kroku:

KROK I – Ukończenie gry na dowolnym poziomie trudności

Grę musimy przejść co najmniej 2 razy, ponieważ poziom trudności Legend jest dostępny dopiero po ukończeniu gry. Podczas pierwszego przejścia warto zwracać uwagę na trofea, które można pominąć, podążając za głównym wątkiem. Musimy spełnić konkretne wymagania w pewnych punktach fabuły w rozdziałach 2,5,7,8,12 oraz w finale (więcej info poniżej przy każdym z nich), dodatkowo znaleźć wszystkie koty podczas przeszukiwań (tylko w wątku głównym, koty z zadań pobocznych nie wliczają się). Kamera przechodzi wtedy w pierwszą osobę a my musimy wypatrywać pewne szczegóły. Wszystkie zadania poboczne i aktywności można wykonywać w dowolnym momencie (o ile już je odblokowaliśmy) podczas eksploracji miasta, aż do finału i momentu, kiedy gra poinformuje nas. że popchnięcie dalej fabuły przeniesie nas do miejsc, z których nie będzie już powrotu do swobodnej eksploracji.

 

KROK II – Zaliczenie wszystkich wyzwań KamuroGo

Najbardziej czasochłonnymi trofeami są te, wymagające ukończenia wszystkich wyzwań w aplikacji KamuroGo. Dotyczą one praktycznie każdej minigierki i mechaniki występującej w grze. Warto więc przejrzeć sobie te wyzwania już na początku gry i starać się wykonywać je od premierowego zetknięcia z produkcją. Zwracajmy na przykład uwagę, ile przeciwników pokonaliśmy oboma stylami walki, aby utrzymywać te liczby w równowadze. Każdym z nich musimy pokonać 1000 wrogów, a używając tylko jednego możemy narazić się na spory grind na koniec. Wyzwania te (jak i inne czynności wymagane do trofeów), możemy wykonywać pomiędzy robieniem zadań z głównego wątku lub po ukończeniu gry, wybierając w menu głównym opcję Premium Adventure.

 

KROK III – NG+ na poziomie trudności Legend

Po ukończeniu gry pierwszy raz zapisujemy po napisach stan gry. Kiedy rozpoczynamy z poziomu menu głównego nową grę, otrzymamy do wyboru dwie opcje. Wybieramy „Start a new game using clear data”, a następnie poziom trudności Legen. Posiadając wszystkie umiejętności, przedmioty i pieniądze z pierwszego przejścia, poziom Legend nie powinien stanowić już większego problemu. Musimy tylko pamiętać o częstym zapisywaniu gry. Jeżeli w pierwszym przejściu pominęliśmy jakiś pucharek lub nie znaleźliśmy wszystkich kotów, to teraz mamy szansę to nadrobić.

 

Ogólne Wskazówki

Umiejętności – W pierwszej kolejności wybierałem wzmocnienia pierwszego i drugiego poziomu zdrowia, szybkości i mocy ataków. Bardzo przydatne też będą umiejętności z kategorii Special, takie jak: Detective’s Hunch, Silent Destroyer, Invisible Man i Target Locked. Kiedy odblokujemy już Quickstartera, przydatna będzie zdolność Angel Investor, która przyśpiesza wpłaty innych ludzi. Kampanie mogą być finansowane przez innych do poziomu 50%, resztę musimy już sami wpłacić. Zawsze jednak warto chwilę poczekać, aby trochę zaoszczędzić.

 

Podnoszenie rzeczy z ulicy – Chodząc po mieście, natrafimy na masę porozrzucanych przedmiotów. Będziemy mogli z nich wytwarzać części do drona oraz przyrządzać ekstrakty. Warto podnosić każdy jeden przedmiot, aby potem mieć wystarczającą ich ilość na zbudowanie podstawowych części do drona oraz wytworzenie co najmniej 100 ekstraktów. W innym wypadku musielibyśmy kupować wszystko w sklepie.

 

Szybka kasa – Pierwszy sposób na szybkie wzbogacenie pojawi się już w 2 rozdziale, po odblokowaniu kasyna. Otóż gra w karty w Judgment nie jest losowa i układy kart się powtarzają. Najkorzystniej można to wykorzystać, grając w blackjacka. Zapisujemy grę i rozpoczynamy blackjacka. Jeśli nie wypadło nam 9, po czym walet, wychodzimy z gry (wciskamy  i Yes) i do menu głównego (wciskamy  > Settings > 4x / do zakładki Other > Return to Title), wczytujemy grę i ponownie rozpoczynamy blackjacka, aż wypadnie 9 i walet. Jak wpadnie nam już ten układ w pierwszym rozdaniu, wykonujemy wszystkie czynności, jak na poniższym filmiku.

Następnie wymieniamy żetony na dowolne farby i sprzedajemy je w Ebisu Pawn Shop.

Drugim sposobem na szybki zarobek jest powtarzanie Paradise VR na poziomie Long Course, Standard. Zasady standard są bezpieczniejsze niż challenge, gdzie aby zdobyć pieniądze, musimy dojść do końca planszy. Naszym priorytetem powinno być spotkanie jak najwięcej Koro-nyan (złoty król kotów), ponieważ aktywuje się wtedy na 3 tury specjalny tryb, gdzie zdobywamy sporo pieniędzy. Jeden kot zawsze chodzi od początku na planszy, inne pojawią się kiedy pokonamy przeciwnika z żółtą poświatą. Wyrzucając kośćmi serie 5-6-2 raz w rozgrywce również aktywuje się tryb specjalny (przydatna będzie tu umiejętność Precision Press). Możemy też podjąć dodatkowe ryzyko i posiadając sporo pieniędzy iść do Kuro-nyan (ciemnogranatowy kot złodziej). Okradnie on nas ze wszystkich pieniędzy, jednak jeżeli uda nam się je odzyskać, to otrzymamy je w podwojonej liczbie. Istnieje jednak ryzyko, że nie starczy nam rzutów kości, aby dojść z powrotem do Kuro-nyan lub że nie pokonamy go (będzie to walka z 3 gwiazdkami, często z tygrysem). Wtedy tracimy wszystko.

 

Szybkie zdobywanie SP – Najprostszym i najszybszym sposobem wbijania SP jest kupowanie w sklepach napojów Hug Bomb Omega. Musimy je odblokować wcześniej na Quickstarterze. Pijąc je zdobywamy całkiem sporo SP, a dodatkowo zażywając ekstrakt Growth zwiększamy ich ilość o 10%.

 

Mahjong –  Nie jestem w żadnym wypadku specjalistą od tej gry, ale postaram się w mega ogromnym skrócie przedstawić podstawy. Posiadanie tej minimum  wiedzy o mahjongu pomogła mi splatynować Yakuzy, więc z odrobiną szczęścia wiem, że można, nie trzeba być od razu mahjongowym wymiataczem (chociaż to, by pewnie mocno przyśpieszyło proces). W wielkim uproszczeniu można porównać mahjonga do pokera. Podobnie jak w pokerze, naszym zadaniem jest ułożenie odpowiedniej konfiguracji kamieni. Dzielą się na 3 kolory i są numerowane od 1 do 9 (plus kilka dodatkowych z symbolami kanji). Każdy kamyk występuje w grze w 4 sztukach. Każdy gracz poza rozpoczyna z 13 kamieniami. W każdej turze bierzemy 1 kamyk z puli, po czym musimy odrzucić 1 przed siebie. I tak do momentu, aż 1 osoba ułoży odpowiednią kombinacje lub wyczerpie się pula kamieni (jest ich 136). Kombinacje do których dążymy zazwyczaj składają się z 4 zestawów, po 3 takie same kamienie lub układające się po kolei (jak strit w pokerze) i jednej pary.

 

Istnieją jednak też inne kombinacje, jak ułożenie siedmiu par lub 4 identyczne kamienie zamiast 3. Jeżeli wypadła nam para kamieni tz. smoków (całe białe, z pojedynczym czerwonym  lub zielonym znakiem), to warto je zostawić i spróbować dobrać komplet 3,  gdyż są one dodatkowo premiowane. W pierwszej kolejności warto wyrzucać pojedyncze kamienie nie będące którymś z kolorów (wspomniane wcześniej smoki i kamienie symbolizujące kierunek wiatru czyli pojedyncze symbole kanji), ponieważ mogą one tworzyć tylko układy 3 identycznych (kolory tworzą jeszcze strity).

Po wyłożeniu przez przeciwnika kamienia, który pasuje do utworzenia kompletu z naszymi, otrzymamy możliwość zabrania go (opcje chi, pon i kan) jednak ja odradzam korzystanie z tej opcji (z wyjątkiem opcji ron, wtedy od razu wygrywamy), ponieważ automatycznie obniża naszą możliwą wygraną (musimy wcisnąć , aby zrezygnować) i postarać się, aby ułożyć riichi. Riichi jest to sytuacja, kiedy do wygranej brakuje nam tylko 1 kamienia. Wtedy po zadeklarowaniu (wciskamy  i wybieramy riichi) wybieramy, który kamień odrzucamy (pojawi się podpowiedź, jakie kamienie będą nam pasować do wygranej i ile ich zostało w puli) i przechodzimy w tryb automatyczny, gdzie po dobraniu kamień zostaje sam wyrzucony jeżeli nie pasuje do kompletu. W momencie kiedy przeciwnik wyrzuci pasujący nam kamień (ron) lub sam nam wypadnie (tsumo), wygrywamy (pojawi się opcja wybrania tych komend).

Pro tip: zawsze na początku naszej tury wciskajmy dla pewności. Możliwe że mamy już riichi, mimo iż sobie z tego nie zdajemy sprawy.

Po wygranej partii przejdziemy do ekranu podliczeń. Im lepsze kombinacje ułożyliśmy, tym więcej punktów otrzymamy. Szczerze mówiąc nie do końca znam się na punktowaniu w mahjongu i nie znam wszystkich bardziej zaawansowanych układów (które i tak jest bardzo ciężko ułożyć), poza takimi prostszymi rzeczami jak impatsu (osiągnięcie wygranej w ciągu pierwszej tury po zadeklarowaniu riichi), full straight (posiadanie wszystkich kamieni od 1 do 9 w kolorze), Identical Sequences (3 następujące po sobie pary w kolorze), Three Color Straight (ten sam ciąg 3 kamieni w każdym z 3 kolorów). Musimy pamiętać że pomimo znania podstaw zasad to i tak jest to w ogromnej mierze gra losowa i nawet, iż będziemy grać teoretycznie prawidłowo, możemy przegrać jeżeli po prostu będziemy mieć pecha.

 

Poradnik:

platyna The Greatest Detective
Obtained all other trophies.

Gratulację. Rutkowski byłby z Ciebie dumny.

 

braz The Game is Afoot
Retrieved the money from the Horseplayer Detective.

Trofeum dostajemy za ukończenie prologu. Nie do przeoczenia.

 

braz Trust Issues
Completed Chapter 2.

Trofeum dostajemy za ukończenie 2 rozdziału. Nie do przeoczenia.

 

braz I’ll Make it Double
Doubled your chips at L’Amant.

Pucharek możliwy do przeoczenia!

W drugim rozdziale trafimy do podziemnego kasyna, gdzie mamy zaczekać na informatora. Dostaniemy 300 żetonów, które możemy wydać na grę w pokera lub blackjacka. Aby zdobyć pucharek, musimy tę liczbę podwoić (lub jeżeli gramy na NG+, zdobyć o 300 więcej, niż mamy na starcie). Przed rozpoczęciem którejś z gier koniecznie zapiszmy stan gry na wypadek niepowodzenia. Gry nie możemy przerwać do momentu zdobycia wymaganej liczby żetonów ponieważ odejście od stołu popycha fabułę do przodu.

 

braz Skeletons in the Closet
Completed Chapter 4.

Trofeum dostajemy za ukończenie 4 rozdziału. Nie do przeoczenia.

 

braz Way Too Thorough!
Fully investigated Terasawa.

Pucharek możliwy do przeoczenia!

W piątym rozdziale trafimy do siedziby ADDC. W trakcie retrospekcji wydarzeń sprzed 3 lat, będziemy szukać wskazówek w pokoju zabitego pacjenta. Zamiast skupić się na analizie szpitalnego łóżka, jak sugeruje gra, musimy przyjrzeć się dokładniej pielęgniarce, która nas tu przyprowadziła. Musimy skupić wzrok na twarzy, biuście (a jakżeby inaczej:) ) i okolicach kieszeni. Po tym jak wpadnie pucharek, możemy kontynuować śledztwo.

 

braz The Kansai Factor
Completed Chapter 6.

Trofeum dostajemy za ukończenie 6 rozdziału. Nie do przeoczenia.

 

braz The Art of Conversation
Entertained the customer flawlessly.

Pucharek możliwy do przeoczenia!

Aby zdobyć ten pucharek, musimy w siódmym rozdziale wybrać wszystkie prawidłowe opcje podczas akcji pod przykrywką w klubie z hostessami Queen Rouge.

Wybieramy więc po kolei:

 • My name is Saori
 • Were you asleep?
 • Hashiki-san?!
 • Give Mika a Sign
 • Get close to him

 

braz Blowing the Lid Off
Completed Chapter 8.

Trofeum dostajemy za ukończenie 8 rozdziału. Nie do przeoczenia.

 

braz Professional Password Presenter
Got the password right on the first try.

Pucharek możliwy do przeoczenia!

Podczas ósmego rozdziału naszym zadaniem będzie dotrzeć do lokalu z grami hazardowymi w którym przebywa Hanamura. Przy drzwiach musimy udzielić następujących odpowiedzi aby zdobyć pucharek:

 • Three Times
 • Can I talk to Moon
 • Chateaubriand, Blue.

 

braz Enemies of My Enemies
Completed Chapter 10.

Trofeum dostajemy za ukończenie 10 rozdziału. Nie do przeoczenia.

 

braz Hung Jury
Saved Sugiura with less than 10 seconds left.

Pucharek możliwy do przeoczenia!

Podczas dwunastego rozdziału trafimy do opuszczonego hotelu. W pewnym momencie Sugiura zostanie schwytany. Kilka pomieszczeń dalej odnajdziemy go wiszącego i naszym zadaniem będzie pokonanie 2 potężnych oprychów w ciągu 3 minut. Aby zdobyć ten pucharek, należy jednak zaczekać z pokonaniem wrogów do momentu, aż zegar pokaże, że zostało mniej niż 10 sekund na ratunek. Należy więc rozprawić się z jednym z nich, a drugiego zostawić z około 1/3 paska zdrowia. Podnosimy jeden z leżących obiektów i biegamy dookoła przeciwnika, uważając na jego ataki. Kiedy zegar będzie pokazywał już mniej niż 10 sekund, podbiegamy do wroga i wykonujemy atak EX używając trzymanego przedmiotu ().

 

braz Politics of Justice
Completed Chapter 12.

Trofeum dostajemy za ukończenie 12 rozdziału. Nie do przeoczenia.

 

braz The Final Nail
Presented the right evidence to the judge on the first try.

Pucharek możliwy do pominięcia!

Podczas rozprawy sądowej w finale musimy bezbłędnie odpowiadać i przedstawiać dowody. Wybieramy więc po kolei:

 • It created cushy retirement positions.
 • Shintani’s Phone Log
 • Shono’s Connection to the Kyorei Clan Murders
 • Hamura and Ichinose’s Missing Link

 

srebro Thank You!
Completed all of the main story.

Pucharek zdobywamy za ukończenie gry. Koniecznie pamiętajmy, aby zapisać ukończoną grę.

 

zloto Detective of Legend
Completed the game on LEGEND difficulty.

Musimy ukończyć grę drugi raz, tym razem wybierając najtrudniejszy poziom Legend. Poziom ten odblokowuje się dopiero po ukończeniu wcześniej gry (na dowolnym poziomie), więc nie ma możliwości wybrania go przy pierwszym podejściu. Najlepszą opcją jest rozpoczęcie NG+, wybierając na samym początku „Start a new game using clear data” i wczytując zapis ukończonej wcześniej gry. Tym samym przeniesiemy z poprzedniego przejścia zdobyte umiejętności, pieniądze i przedmioty, ułatwiając sobie znacząco grę. Główną różnicą względem poziomu Hard jest to, iż tutaj nie ma możliwości powtórki przegranej walki. Jeżeli przegramy, rozpoczynamy od ostatniego zapisu. Dlatego koniecznie należy zapisywać grę bardzo regularnie (szczególnie przed udaniem się do miejsca, gdzie czeka nas walka z bossem) i za każdym razem kiedy nie jesteśmy w zamkniętej sekcji walk, uzupełniać zapas jedzenia, napojów leczniczych i apteczek.

 

braz On the Case
Cleared 10 side cases.

Wpadnie po drodze do trofeum zloto Got to the Bottom of It

 

braz Local Detective
Cleared 30 side cases.

Wpadnie po drodze do trofeum zloto Got to the Bottom of It

 

zloto Got to the Bottom of It
Cleared all of the side cases.

Ten pucharek wymaga od nas ukończenia wszystkich 50 spraw pobocznych niezwiązanych z główną osią fabularną. Kilka z nich rozwiążemy po drodze w głównym wątku, jednak znaczącą większość musimy znaleźć sami. Znajdziemy je:

 • W naszym biurze, na tablicy koło lodówki.
 • od barmana w barze Tender.
 • W biurze Genda Law Office od Saori.
 • na ulicy, oznaczone są takim symbolem na mapie 

Nie da się żadnej sprawy pominąć i nie trzeba ich od razu wykonywać. Nie do wszystkich spraw mamy dostęp od razu. Będą się one pojawiać sukcesywnie wraz z rozwojem fabuły, wykonywaniem spraw oraz z zwiększaniem się naszego poziomu reputacji. Poziom reputacji zwiększamy zaprzyjaźniając się z ludźmi (patrz pucharek srebro A Guy Everybody Knows). Cele misji możemy sprawdzić wciskając > Case File >  do zakładki Side Case. Czasami przeglądając tam akta, trafimy na podpowiedź co powinniśmy zrobić, jednak najczęściej musimy po prostu iść do miejsca oznaczonego tak samo jak powyżej. Ostatnia sprawa dotyczy opcjonalnego bossa (związanego z serią Yakuza od początku) i więcej informacji o niej można znaleźć przy trofeum zloto He Just Doesn’t Quit.

 

braz A Friendly Guy
Made 10 friends.

Wpadnie po drodze do trofeum srebro A Guy Everybody Knows.

 

braz A Popular Guy
Made 30 friends.

Wpadnie po drodze do trofeum srebro A Guy Everybody Knows.

 

srebro A Guy Everybody Knows
Made 50 friends.

Aby zdobyć to trofeum, musimy zaprzyjaźnić się ze wszystkimi 50 osobami. Osoby, z którymi można się zaprzyjaźnić będą zaznaczone na mapie takim symbolem

Będą się one pojawiać sukcesywnie z każdym kolejnym rozdziałem. Nikogo nie da eis przeoczyć, więc możemy podjąć się tego zadania w każdym momencie. Nikt jednak nie będzie od razu naszym przyjacielem, wcześniej musimy wykonać swego rodzaju misję zaprzyjaźnienia się z daną osobą. Niektóre są banalne i wystarczy kilka razy z nimi porozmawiać, innymi razy musimy robić częste u nich zakupy, walczyć z różnymi przeciwnikami czy robić jeszcze inne rzeczy. Posiadanie przyjaciół będzie miało wiele korzyści. Niektórzy będą nam dawać pewne przedmioty, pojawią się nowe rzeczy w menu restauracji, a kilku będzie pomagać nam w starciach ze zbirami na ulicy. Opis wszystkich przyjaciół znajduje się poniżej

 • Makoto Tsukumo – nasz pierwszy przyjaciel i swego rodzaju samouczek mechaniki zaprzyjaźniania. W pierwszym rozdziale trafimy do niego wykonując główne zadanie, więc nie da się go pominąć. Musimy mu przynieść figurkę z Ebisu Pawn Shop.
 • Morio Onodera  – dostępny od 5 rozdziału w kanałach pod Childre’s Park. Sprzedaje swój towar w zamian za punkty SP. Aby został naszym przyjacielem musimy 3 razy zrobić u niego zakupy (musimy 3 razy dokonać procesu zakupu, a nie kupić po prostu 3 przedmioty).
 • Takeo Inose – aby rozpocząć wątek musimy zjeść w Wild Jackson (Tenkaichi St.). Następnie będziemy musieli udać się do Makoto Tsukumo i wybrać opcje „Specials”. Należy też rozpocząć wątek z zaprzyjaźnieniem się  z Yasuhiro Furuya z Wette Kitchen. Podczas kolejnej rozmowy wybieramy „Try Being Optimistic”. Po następnej rozmowie Takeo będzie już naszym przyjacielem.
 • Yoshida – najpierw musimy ukończyć wszystkie możliwe kursy bejsbolowe w Yoshida Batting Center (więcej info przy trofeum srebro KamuroGo Socialite w sekcji Batting Center). Pojawi się wtedy w budynku i zaproponuje nam wzięcie udziału w specjalnych kursach Home Run Hell Course i Chaotic Challenge. Po ich ukończeniu zostanie naszym przyjacielem.
 • Shuichi Hatano – również jego możemy znaleźć  w Yoshida Batting Center, pojawi się po pokonaniu 2 dowolnych kursów bejsbolowych. Będzie on siedział na ławce na korytarzu po prawej stronie od hali ćwiczeń. Zaoferuje nam rękawice, które musimy kupić. Po pokonaniu następnych 3 kursów zaoferuje nam złoty kij (Shuichi nie kłamie kiedy mówi że kij da nam ogromną przewagę, z tym kijem odbijanie piłek będzie banalne). Kiedy go kupimy zostanie naszym przyjacielem.
 • Ryan Acosta – najpierw znajdujemy go niedaleko KJ Art( południowo-wschodni obszar mapy) i używamy drona aby zszedł ze ściany. Następnie spotykamy go w Club SEGA Theater Square. Musimy wygrać w rzutki grając samemu. Pojawi się wtedy nasz ninja i wyzwie nas na pojedynek w rzutki, który należy wygrać. Ostatnie wydarzenie będzie miało miejsce na placu Theater Square. Musimy pokonać grupkę przeciwników, po czym pojawi się Ryan i wyzwie nas na walkę. Po pokonaniu go ukończymy wątek zaprzyjaźnienia się z nim. Od tego czasu będzie często pomagał nam w walce.
 • Mari – wątek będzie dostępny dopiero w 10 rozdziale. Udajemy się do baru Tender. Obserwujemy szklankę a następnie wybieramy „leaves after two”. Podczas drugiego zakładu z Mari wybieramy „Tsukumo”. Od teraz będzie naszą przyjaciółką.
 • Kyushu No. 1 Star Owner – jak sama nazwa wskazuje znajdziemy w Kyushu No. 1 Star. Musimy zamówić tam Gyoza.  Na pytanie odpowiadamy „Honey”. Kiedy drugi raz przyjdziemy do restauracji odpowiadamy „Make a fancy ramen of your own” i kończymy ten wątek.
 • Rie Tomioka – musimy zamówić jedzenie w Smile Burger na Nakamichi St. Wątek ten opisany jest przy trofeum braz Pay Your Rent, Yagami
 • Yasuhiro Furuya – musimy zamówić jedzenie w Wette Kitchen na W Taihei Blvd. Pomagamy mu wybierając „Fast Food Joint”. Podczas kolejnej rozmowy poprosi nas o znalezienie wspólnika. Udajemy się wtedy do Takeo Inose z Wild Jackson. Kończymy wątek rozmawiając z nim jeszcze raz
 • Toshikazu Sagara – jest on baristą w Cafe Alps. Aby został naszym przyjacielem musimy 4 razy poprawnie rozpoznać kawę. Właściwe odpowiedzi to: „Blue Mountain”, „Mocha”, „Java”, „second cup”.
 • Sakura Amamiya – dostępna będzie dopiero w 10 rozdziale. Znajdziemy ją na Pink Street. Musimy 3 razy wysłać do niej wiadomość „Request a massage.”z aplikacji Messages na telefonie, kiedy jesteśmy w biurze.Wybór miejsca wbicia igieł jest bez większego znaczenia. Po trzeciej wysłąnej wiadomości będziemy musieli udać się do zaznaczonego miejsca w Hotel District aby ukończyć wątek.
 • Bantam Owner – znajdziemy go (a jakże by inaczej) w barze Bantam po ukończeniu zlecenia pobocznego I Got Honey Trapped!  Podczas pierwszej rozmowy wybieramy „customers that leave the order up to you”, a podczas drugiej „original from another bar” i tym samym zyskujemy przyjaciela barmana.
 • Fumio Matsuzaki – zamawiamy posiłek w Kanrai. Podczas następnej wizyty weźmiemy udział w mięsnym quizie. Odpowiadamy: „Small Intestine”, „Stomach”, „Flank”. Kolejna wizyta w restauracji skutkować będzie bójką z awanturującym się klientem. Po jego pokonaniu Fumio zostanie naszym przyjacielem.
 • Ryo Matsuzaki – dostępny dopiero w 11 rozdziale. Znajdziemy go w barze Earth Angel, gdzie 3 razy będzie nas wyzywał na pojedynek w piciu. Musimy posiadać wszystkie ulepszenia naszej tolerancji na alkohol(Borderline Alcoholic) oraz rozpoczynać picie z nim będąc w pełni trzeźwym. Kiedy zostanie już naszym przyjacielem, będzie czasami pomagał nam w walkach na ulicach.
 • Kim Won-Soon – dostępny od rozdziału 8 w Beef Zone. 4 razy będzie nas pytał o wskazówkę odnośnie przyciągnięcia klientów. Kolejność odpowiedzi nie ma znaczenia i tak kluczowy okaże się sos babci. Po zaprzyjaźnieniu się z nim będziemy mogli wreszcie zamawiać w restauracji Beef Zone.
 • Tashiro-kun – dostępny dopiero w 12 rozdziale na West Shichifuku Street. 2 razy musimy zmierzyć się z grupą wrogów aby został naszym przyjacielem.
 • Masakazu Nekomiya – znajdziemy go na Nakamichi Alley. Poprosi nas o odnalezienie 3 kotów. Musimy zrobić zdjęcia i przesłać mu je. Pierwszy kot znajduje się w alejce na wschód od naszego biura, drugi w Little Asia (dronem musimy podlecieć na górę rusztowania na wschodniej ścianie), a ostatni  na południowym końcu Pink Street(musimy porozmawiać z kobietą przy kocie).
 • Takumi Katagiri – przesiadywał będzie w barze Shellac po zakończeniu 3 spraw The Mystery Writer’s (sprawy, gdzie musieliśmy rozwiązywać proste łamigłówki matematyczne aby wydawca zyskał prawa do książek). W barze będziemy mu opowiadać o naszych zleceniach. Musimy wcześniej ukończyć sprawy: Return of the Mad Bomber, The Ghost Tenant, Sashimi Of The Fallen, Secret Of Cats, The Pervert King, Burger Fugitive, The Fire Calamity i The Ono Michio Bandit. Po opowiedzeniu mu ich wszystkich zostanie on naszym przyjacielem.
 • Sebastion Hutton – pojawi się w Millennium Tower po ukończeniu przez nas pierwszej ligi wyścigów dronów. Aby się z nami zaprzyjaźnił musimy znaleźć wszystkie kody QR. Więcej na ten temat przy trofeum braz Drone Enthusiast.
 • Haoyu Xiu – musimy zamówić dowolne jedzenie w Akaushimaru na Tenkaichi St. Następnie stołujemy się tu jeszcze kilka razy aż podczas jednej z wizyt z baru wybiegnie człowiek. Będziemy musieli wtedy wybrać odpowiedź „Someone ate and then booked it?” i ruszyć w pościg za przestępcą. Po złapaniu go Haoyu zostanie naszym przyjacielem.
 • Voluptuous Woman – dostępna od 9 rozdziału w podziemnym kasynie In L’Amant. Musimy 2 razy wygrać z nią w pokera (po wygranym rozdaniu należy wyjść z gry), aby ukończyć ten wątek.
 • Kenta Uozumi – musimy zamówić dowolne jedzenie w Sushi Gin. Podczas kolejnych wizyt w restauracji będziemy musieli wybierać po kolei: „Green Tea”, „Soy Sauce”, oraz „the plates, man”. Przy następnej wizycie Kenta zostanie już naszym przyjacielem.
 • Mami Sakuma – musimy zamówić ciasto czekoladowe (chocolate cake) w M Side Cafe w Kamuro Theater. Przy kolejnych wizytach zamawiamy kolejne ciasta i dajemy jej opinie na ich temat. Po spróbowaniu wszystkich Mami zostanie naszą przyjaciółką.
 • Hiroto Nasugawa – musimy zamówić dowolne jedzenie w Akaushimaru w Hotel District. Stołujemy się tej restauracji jeszcze 2 razy. Przy kolejnej wizycie dowiemy się że Hiroto zgubił swój przepis. Odnajdziemy go w M Side Cafe. Po przyniesieniu go z powrotem zakończymy wątek.
 • Keni Tanago – znajdziemy go w Shichifuku Parking Lot w 6 rozdziale, po osiągnięciu 30 poziomy reputacji. Musimy go uderzyć w wyznaczonym czasie. Najprościej będzie użyć jednego z EX action ( atak który wykonujemy w biegu lub trzymając pachołek będzie raczej najprostszy do wykonania). Powtarzamy to później jeszcze raz, a Kenji zostanie naszym przyjacielem i będzie nam pomagał w walce.
 • Hanae Ida – musimy zamówić jedzenie w Smile Burger przy Theater Square. Następnie należy zrobić sobie z nią selfie uśmiechając się (wciskamy ). Powtarzamy to jeszcze 2 razy i Hanae zostanie naszą przyjaciółką.
 • Alice Ino – sprzedawczyni w Poppo na Showa St. Za każde 700 jenów wydane w tym sklepie dostaniemy 1 punkt. Wątek zakończymy po zebraniu 10 punktów.
 • Sota Nonomura – sprzedawca w Poppo na East Schichifuku St. Za każde 700 jenów wydane w tym sklepie dostaniemy 1 punkt. Wątek zakończymy po zebraniu 10 punktów.
 • Kiyoshiro Asamura – sprzedawca w Poppo na West Shichifuku St. Za każde 700 jenów wydane w tym sklepie dostaniemy 1 punkt. Wątek zakończymy po zebraniu 10 punktów.
 • Noboru Hiranuma – znajdziemy go w barze Shellac po ukończeniu sprawy pobocznej I Got Honey Trapped!. Będziemy musieli wykonać dla niego 3 zdjęcia. pierwsze 2 będą zaznaczone na mapie. Aby zrobić trzecie (białego kruka) musimy w nocy udać się na dach Kamuro Theater(windy znajdziemy obok M Side Cafe), a następnie wejść po drabinie na budynek na południe od Public Park Three. W pewnym miejscu na dach Yagami zauważy kruka i wyciągnie aparat. Musimy go wypatrzeć wysoko na niebie i zrobić zdjęcie na maksymalnym zoomie.
 • Dwayne Cruise –sprzedawca w Poppo na Tenkaichi St. Za każde 700 jenów wydane w tym sklepie dostaniemy 1 punkt. Wątek zakończymy po zebraniu 10 punktów.
 • Noboru Tateyama – dostępny w 6 rozdziale po zapoznaniu się z aplikacją Quickstarter. Zostanie naszym przyjacielem po sfinansowaniu kampanii „G.A. Labs: Basic Construction” i porozmawianiu z nim jeszcze raz.
 • Kaede Sanada – znaleźć ją możemy w Quadra Garden Restaurant. Podczas kolejnych wizyt w restauracji będziemy musieli odpowiedzieć na 2 pytania. W pierwszym poprawna odpowiedź to Didn’t you mean baggage?, a drugim „They wanted to take food to go”. Podczas kolejnej wizyty Kaede zostanie naszą przyjaciółką.
 • Naotaro Terahara – musimy zrobić zakupy w La Marche. Podczas 2 kolejnych wizyty będziemy musieli pomóc Naotaro, walcząc z awanturującym się klientem. Po wszystkim sprzedawca zostanie naszym przyjacielem a my otrzymamy garnitur.
 • Goro Moroboshi – podczas 2 rozdziału spotkamy bezdomnego któremu będziemy musieli pomóc. Aby to zrobić musimy iść do kanałów w Children’s Park i przekazać doktorowi wiadomość „Kondo is calling you”. Podczas kolejnej wizyty u doktora poproszenie zostaniemy o znalezienie dawcy krwi. Idziemy do oznaczonego miejsca i kończymy ten wątek.
 • Takemitsu Owner – dostępny od 7 rozdziału przy sklepie w którym dostaliśmy słodycze dla Saori.  Będziemy musieli 3 razy ochronić go przed grupą członków Yakuzy. Po ostatniej walce sprzedawca zostanie naszym przyjacielem.
 • Shin Fujimori – spotkamy go na samym początku 6 rozdziału. Aby został naszym przyjacielem wystarczy sfinansować 1 zbiórkę na Quickstarterze.
 • Kazuhisa Norimoto i Miharu Shima – będą pojawiać się na zmianę w  Cafe Mijore (kawiarnia na 2 piętrze nad restauracją Beef Zone). Wystarczy z nimi rozmawiać aż w końcu zostaną parą.
 • Shun Isaka – dostępny od 10 rozdziału. Musimy walczyć z dowolną grupką zbirów spotkanych na ulicy tak długo żeby pojawiła się policja. Kiedy dwójka policjantów zacznie nasz ścigać musimy im uciec. Wtedy Shun pojawi się niedaleko Ikinari Steak. 2 razy poprosi nas abyśmy go gonili. Jak już dogonimy go 2 raz, zostanie naszym przyjacielem.
 • Ebisu Pawn Owner, Fukutsu – aby rozpocząć wątek musimy przyjść do Ebisu Pawn Shop z 1 specjalnym obrazem. Właściciel lombardu zostanie naszym przyjacielem kiedy przyniesiemy mu wszystkie 5 obrazów. Wszystkie obrazy znajdziemy:
 1. Tsubaki – w podziemnym kasynie L’Amant kupimy za 5000 żetonów
 2. Botan – w kasynie na 2 piętrze Dragon’s Palace kupimy za 5000 żetonów
 3. Ume – w lokalu z grami karcianymi na 3 piętrze Dragon’s Palace kupimy za 5000 wooden tags
 4. Suzuran – kupimy od Morio Onodera w sklepie w kanałach pod Children’s Park za 500SP
 5. Sakura – dostaniemy w Paradise VR za ukończenie kursu Middle Standard jeżeli zostanie nam co najmniej 5 kości
 • Toshiro Koizuka – w 6 rozdziale przed naszym biurem spotkamy Rie Tomioka, która zapozna nas z Toshiro. Następnie musimy udać się do jego warsztatu na rogu Senryo Ave. i East Taikhei Boulevard i wykonać kilka zleceń na otwarcie zamkniętych drzwi aby ukończyć wątek.
 • The Hermit of the Dragon’s Palace, Iyama – spotkamy go w 5 rozdziale wykonując główny wątek fabularny. Wytłumaczy nam mechanikę przyrządzania ekstraktów i zleci nam wykonanie kilku. Z gotowym ekstraktem musimy udać się na 4 piętro Dragon’s Palace. Większość składników znajdziemy zbierają porozrzucane po mieście śmieci. Onigiri, Tuna & Egg Sandwich, Fresh Tuna Cat Food oraz Sushi Set kupimy w sklepach Poppo, natomiast Gold Tuna Cat Food kupimy od Morio Onodera w sklepie w kanałach pod Children’s Park.
 • Yosuke Saotome – po ukończeniu “There’s a Panty Thief on the Loose!” pojawi się w Men’s Entertainment Rox(miejsce ze zdjęciami dziewczyn) w budynku przy Schichifuku St. Będzie chciał abyśmy udali się do klubu Apple Pie Club (Tenkaichi Street) i wybrali Sensato Madoka.  Następnie będziemy mogli go spotkać w pomieszczeniu dla palących w Kamuro Theater niedaleko M Side Cafe. Poprosi on o znalezienie „klientów” dla Madoki. Będą to Ryan Acosta, Kenji Tanago, Ryo Suzaki, Tashiro-kun z którymi musimy się wcześniej zaprzyjaźnić. Po zaprowadzeniu wszystkich do klubu rozmawiamy  z Yosuke. Idziemy jeszcze raz do Apple Pie Club, rozmawiamy z recepcjonistą i wracamy do Yosuke.
 • Shinzato Madoka – podczas wykonywania wcześniejszego wątku trafimy do Apple Pie Club. Przed rozmową z Madoką musimy posiadać ulepszenie Borderline Alcoholic (3 ulepszenie naszej tolerancji na alkohol). Podczas pierwszej rozmowy wybieramy „I’m happy just talking”, a podczas drugiej “I don’t think this is such a good idea”. Po ukończeniu wątku Yosuke Saotome wracamy jeszcze raz do Madoki.
 • Kazufumi Kamaguchi – dostępny od 4 rozdziału. Znajdziemy go koło Lullaby Mahjong na Tenkaichi St gdzie będziemy musieli pomóc mu ściągnąć dług z oprychów. Następnie zleci nam ściągnięcie długu z 2 liderów gangu Keihen. Podczas kolejnej nagonki na nas przez gang Keihen, szukamy gdzie na mapie znajdują się Honda i Kasai. Po pokonaniu ich obu, Kazufumi zostanie naszym przyjacielem.
 • Hideaki Deguchi – dostępny od 7 rozdziału, znajdziemy go niedaleko Lullaby Mahjong po ukończeniu sprawy pobocznej Reckless Aspirations. 2 razy staniemy z nim do pojedynku na zrobienie selfie z dziewczyną. W pierwszym pojedynku musimy zagadać do dziewczyny w czerwonej kurtce na Tenkaichi Alley. Wybieramy odpowiedzi „going somewhere?” i „I could always take you there”, po czym cykamy fotkę. W trakcie drugiego wyzwania zagadujemy do chłopca przy Club Sega na Nakamichi St. Następnie znajdujemy jego siostrę przy Akaushimaru na Tenkaichi St i zaprowadzamy ją do niego. Wybieramy aby pomóc Hideakiemu oraz aby pozostał hostem w klubie i tym samym kończymy ten wątek.
 • Kunio Ichinose – musimy zamówić dowolne jedzenie w Ikinari Steaks. Na pierwsze pytanie odpowiadamy „someone who’s extremely innovative”, a po następnej wizycie w Ikinari Steaks odpowiadamy „Motomura-san”.
 • Yurika Tachibana – należy zagrać w mahjonga w Lullaby Mahjong. Udajemy się następnie do Tachibana Mahjong i tam też rozgrywamy 1 partię. Yurika zleci nam wygranie rundy, będąc warame (więcej o tym w sekcji Tachibana Mahjong przy trofeum srebro KamuroGo Socialite). Po spełnieniu tego wymogu zostanie naszą przyjaciółką.

 

braz Going Steady
A girl revealed her true feelings.

Wpadnie po drodze do trofeum braz Now You’re Just Bragging.

 

braz Ladies, Please
Two girls revealed their true feelings.

Wpadnie po drodze do trofeum braz Now You’re Just Bragging.

 

braz Now You’re Just Bragging
Four girls revealed their true feelings.

Musimy sprawić aby wszystkie 4 dziewczyny wyznały nam miłość. Wykonując sprawy poboczne (więcej info przy trofeum zloto Got to the Bottom of It) natrafimy na 4 dziewczyny z  którymi po zakończeniu spraw, Yagami będzie wymieniał wiadomości na telefonie i w konsekwencji zaprosi na randkę. Są to:

 • Sana Mihama po wykonaniu sprawy „Amidst a Dream”.
 • Nanami Matsuoka po wykonaniu sprawy „Smart Watching”.
 • Amane po wykonaniu sprawy „The Fire Calamity”.
 • Tsukino Saotome po wykonaniu sprawy „The Pervert King”

Po zaproszeniu dziewczyny na randkę, udajemy się w miejsce oznaczone tak na mapie 

Wcześniej możemy kupić dla niej prezent w Le Marche (sklep z ubraniami na samym dole mapy, po prawej stronie) jednak jest dosyć kosztowne. Na początku randki będziemy brać udział w jednej z minigierek: bejsbol, rzutki, UFO Catcher, wyścigi dronów, poker lub shogi. Od tegom z którą dziewczyną akurat jesteśmy, zależeć będzie jakie gry będą dostępne. Czasami będziemy wybierać 1 z 3 aktywności, czasami wybór będzie narzucony. Jeżeli uda nam się wygrać, to zaimponujemy towarzyszce i zwiększymy pasek sympatii. Następnie przechodzimy do rozmowy. Tutaj też, wybierając odpowiednie kwestie, zwiększamy pasek sympatii. Wybory podczas rozmowy raczej nie są trudne i zazwyczaj łatwo wyczuć, co dziewczyna chce usłyszeć. Jeżeli po randce pasek sympatii napełni się do końca, to awansujemy na kolejny poziom w związku. Zawsze po randce dostaniemy od lubej wiadomość, na którą też wypada odpowiedzieć, żeby u niej zaplusować. Po pewnym czasie będziemy mogli wysłać do dziewczyny nową wiadomość, żeby zaprosić ją na kolejną randkę. Nie musimy się zbytnio przejmować, jeżeli nie zawsze uda się nam randka, można je powtarzać do woli, chociaż raczej ciężko jest coś naprawdę zepsuć. Po kilku randkach dziewczyna wyzna nam swoją miłość i spyta czy ją odwzajemniamy. Jeżeli też wyznamy jej swoje uczucia, to będziemy mogli dalej chodzić z nią na randki, jeżeli nie, to nasza znajomość się skończy. Do pucharka nie jest wymagane podjęcie którejkolwiek decyzji, wystarczy tylko, że to dziewczyna wyzna miłość. Posiadanie 4 dziewczyn na raz też nie jest w żaden sposób karane. 🙂

 

braz Skill Dabbler
Obtained 30 skills.

Wpadnie po drodze do trofeum braz Skill Master

 

braz Skill Pro
Obtained 60 skills.

Wpadnie po drodze do trofeum braz Skill Master

 

braz Skill Master
Obtained all skills.

Aby zdobyć ten pucharek, musimy wykupić wszystkie umiejętności Yagamiego. Robimy to wciskając > Skills. Tutaj do wyboru mamy 3 kategorie: Ability (ulepszenia umiejętności pasywne), Battle (nowe ciosy) i Special (wspomagacze do dodatkowych aktywności i minigier). Umiejętności zdobywamy za punkty doświadczenia (SP), które otrzymujemy praktycznie za wszystko: od wykonywania misji, po walkę, a nawet jedzenie w restauracjach i granie na automatach. Sposób na szybkie zdobycie SP w późniejszym etapie gry przedstawiłem we wstępie. Część umiejętności staje się dostępna do odblokowania wraz z rozwojem fabuły, inne natomiast wymagają od nas posiadania pewnej książki lub zeskanowania kodu QR. Lokalizację 4 kodów QR dających dostęp do nowych umiejętności (EX Light Bullet, Tiger Drop, EX Tiger Dances With Crane, Dire Determination) znaleźć można pod koniec filmiku który zamieściłem przy trofeum braz Drone Enthusiast. Resztę natomiast można odblokować tak:

 • Double Quickstep – potrzebna jest książka Rush Training. Zdobyć ją można w 1 rozdziale podczas infiltracji KJ Art na 4 piętrze w pomieszczeniu do którego otworzenia potrzebujemy kod: 8919. Jeśli nie zdobędziemy jej wtedy to pojawi się do kupienia za SP w sklepik u bezdomnego w kanałach „Onodera’s Wares”(odblokujemy w 5 rozdziale po misji zaprzyjaźnienia się z Morio Onodera, więcej info przy trofeum srebro A Guy Everybody Knows).
 • EX Reverse Beatdown – potrzebna jest książka Secret Technique: Reverse Beatdown. Zdobyć ją można w 6 rozdziale podczas infiltracji Honmeuren na  2 piętrze za drzwiami któe musimy otworzyć przy pomocy drutu (jedne z 2 na tym piętrze). Jeśli nie zdobędziemy jej wtedy to pojawi się do kupienia za SP w sklepik u bezdomnego w kanałach „Onodera’s Wares”(odblokujemy po misji zaprzyjaźnienia się z Morio Onodera, więcej info przy trofeum srebro A Guy Everybody Knows).
 • EX Front Beatdown – potrzebna jest książka Secret Technique: Front Beatdown. Zdobyć ją można w 12 rozdziale w sekretnym laboratorium w Monsieur Lee. Jeśli nie zdobędziemy jej wtedy to pojawi się do kupienia za SP w sklepik u bezdomnego w kanałach „Onodera’s Wares”(odblokujemy po misji zaprzyjaźnienia się z Morio Onodera, więcej info przy trofeum srebro A Guy Everybody Knows).
 • Boost EX Gauge 1 – potrzebna jest książka Mind over Matter. Dostaniemy ją do skrzynki na listy w biurze po sfinansowaniu zbiórki Cipher Secrets: Mind over Matter na Quickstarterze.
 • Heart of a Champion – potrzebna jest książka Brains over Brawn. Dostaniemy ją do skrzynki na listy w biurze po sfinansowaniu zbiórki Cipher Secrets: Brains over Brawn na Quickstarterze.
 • Code Hunter – potrzebna jest książka QR Code Compendium. Dostaniemy ją do skrzynki na listy w biurze po sfinansowaniu zbiórki o tej samej nazwie na Quickstarterze.
 • High Roller – potrzebna jest książka Unofficial Dice and Cube Strategy Guide. Dostaniemy ją do skrzynki na listy w biurze po sfinansowaniu zbiórki o tej samej nazwie na Quickstarterze.
 • Elevated Roller – potrzebna jest książka Unabridged Dice and Cube Strategy Guide. Dostaniemy ją do skrzynki na listy w biurze po sfinansowaniu zbiórki o tej samej nazwie na Quickstarterze.
 • Exalted Roller – potrzebna jest książka Ultimate Dice and Cube Strategy Guide. Dostaniemy ją do skrzynki na listy w biurze po sfinansowaniu zbiórki o tej samej nazwie na Quickstarterze.
 • EX Boost Lv. 1 – potrzebna jest książka Spiritual Awakening. Kupimy ją za 1500 żetonów w L’Amant Prize Counter (podziemnym kasynie za Koi Bridge któe odblokujemy w 2 rozdziale).
 • Re-guard – potrzebna jest książka Ironclad Self Defense . Kupimy ją za 1500 żetonów w Dragon’s Palace 2F Prize Counter (kasyno na 2 piętrze w opuszczonym budynku, do którego dostęp odblokujemy w 5 rozdziale).
 • Danger Display – potrzebna jest książka  Crisis Preparedness. Kupimy ją za 1500 wooden tags w Dragon’s Palace 3F Prize Counter (pokój z grami karcianymi w opuszczonym budynku, do którego dostęp odblokujemy w 5 rozdziale).
 • EX Running Wall Smash – potrzebna jest książka Art of the Thunder Fist. Dostaniemy ją po ukończeniu wątku zaprzyjaźnienia się z Shun Isaka (więcej info przy trofeum srebro A Guy Everybody Knows).
 • Bottomless Stomach – potrzebna jest książka The Art of Gluttony. Dostaniemy ją po ukończeniu wątku zaprzyjaźnienia się z Haoyu Xiu (więcej info przy trofeum srebro A Guy Everybody Knows).
 • EX Bat Appropriation – potrzebna jest książka Secret Technique: Bat Appropriation. Dostaniemy ją po ukończeniu wątku zaprzyjaźnienia się z Yoshida (więcej info przy trofeum srebro A Guy Everybody Knows).
 • EX Running Assault – potrzebna jest książka Secret Technique: Running Assault. Znajdziemy ją w sejfie podczas kursu Long Challenge w Paradise VR (musimy ukończyć kurs). Pole z sejfem oznaczone jest poniżej.
 • EX Running Palm Strike – potrzebna jest książka Secret Technique: Running Palm Strike. Znajdziemy ją w sejfie podczas kursu Long Normal w Paradise VR (musimy ukończyć kurs). Pole z sejfem oznaczone jest poniżej.
 • Resolute Counter- potrzebna jest książka Spirit of Steel. Znajdziemy ją w sejfie podczas kursu Middle Challenge w Paradise VR (musimy ukończyć kurs). Pole z sejfem oznaczone jest poniżej.

 

braz KamuroGo Shopper
Completed five stores in KamuroGo’s Shop Missions.

Wpadnie po drodze do wbijania trofeum srebro KamuroGo Socialite

 

braz KamuroGo Trendsetter
Completed 10 stores in KamuroGo’s Shop Missions.

Wpadnie po drodze do wbijania trofeum srebro KamuroGo Socialite

 

srebro KamuroGo Socialite
Completed all of KamuroGo’s Shop Missions.

Musimy wykonać wszystkie wyzwania kategorii Shops w KamuroGo (Options  > KamuroGo >  do zakładki Shops). Zdecydowana większość wyzwań dotyczy restauracji i pubów, gdzie wystarczy tylko zamówić każdą z potraw. Zamawiając jedzenie/napoje w lokalach widzimy które rzeczy już wcześniej próbowaliśmy, są oznaczone czerwonym znaczkiem. Można je też sprawdzić w KamuroGo, wybierając dany lokal wchodzimy w listę potraw/napoi z odhaczonymi, które już skosztowaliśmy. Często 1 potrawa/drink nie jest dostępna od razu i widnieje jako ???. Aby je odblokować należy wcześniej zaprzyjaźnić się z osobą obsługującą dany lokal (więcej info przy trofeum srebro A Guy Everybody Knows). Do wypełniania tych wyzwań z pewnością się przyda umiejętność Bottomless Stomach (dostajemy po zaprzyjaźnieniu się z Haoyu Xiu), która zdejmuje limit posiadanie pełnego zdrowia do zamówienia posiłków.

Wyjątkami są lokale w których możemy grać w minigierki, te mają zróżnicowane wyzwania i to na nich się skupie.

Batting Center – musimy zaliczyć wszystkie kursy Home Run i Challenge Course. W sumie jest ich 18 (5 Home Run i 13 Challenge Course), ostatnie odblokowują się po zaliczeniu wszystkich pozostałych (rozpocznie się misja związana z zaprzyjaźnieniem się z Yoshidą i to u niego rozpoczynamy próby). Wyzwania Home Run są trudniejsze, ponieważ musimy trafić w piłkę idealnie 7 na 10 prób. W Challenge Course trafień musimy zaliczyć mniej oraz margines błędu na uderzenie jest większy. W Judgment baseball jest identyczny jak w serii od Yakuzy 6. U dole ekranu znajduje się kwadrat podzielony na 9 mniejszych kwadratów, na których pojawiać się będą przy każdej próbie żółte symbole piłki i okręgi, które zmniejszać się będą wraz z tym jak piłka będzie się zbliżać. Prawym analogiem sterujemy czerwonym symbolem piłki. Musimy najechać nim na odpowiedni kwadrat w którym znajdzie się żółty symbol i nacisnąć  w momencie kiedy rozmiary żółtego okręgu i symbolu piłki się zrównają. Prawdopodobnie zajmie nam kilka prób przyzwyczajenie się do wyczucia momentu uderzenia. Znacząco ułatwia minigrę fakt, iż w danym kursie miejsca, w które musimy wcelować czerwonym symbol piłki są zawsze w tej samej kolejności. Skorzystanie z poniższej ściągawki eliminuje szybkie celowanie analogiem i zostaje jedynie wyczucie wciśnięcia . Grę ułatwia też zaprzyjaźnienie się z Shuichi Hatano (więcej info przy trofeum srebro A Guy Everybody Knows), który sprzeda nam lepszy sprzęt zwiększający okienko na wciśnięcie , aby uderzyć Home Run.

Przyjmijmy taki podział pól jak na klawiaturze numerycznej:

Wtedy kolejność dla wszystkich kursów wygląda następująco:

1.Home Run:

 • King of Kamurocho: 5-5-7-3-1-6-8-2-7-3
 • Titan of Tokyo: 4-3-7-6-7-1-9-3-2-3
 • Ace of Japan: 8-6-6-7-3-4-2-9-6-1
 • Global Goliath: 5-2-1-3-7-3-1-6-1-3
 • Home Run Hell: 3-8-1-2-1-3-1-2-9-6

 

2.Challenge Course:

 • King Kamurocho Lv.1: 3-7-6-4-2-8-1-9-7-3
 • King Kamurocho Lv.2: 3-7-6-4-3-1-6-5-3-7
 • King Kamurocho Lv.3: 4-3-8-1-9-2-3-7-6-1
 • Titan of Tokyo Lv.1: 3-4-1-6-8-3-1-3-7-4
 • Titan of Tokyo Lv.2: 4-6-8-2-5-3-1-9-4-3
 • Titan of Tokyo Lv.3: 6-1-3-8-3-1-4-6-4-6
 • Ace of Japan Lv.1: 3-4-2-8-6-1-9-7-6-3
 • Ace of Japan Lv.2: 3-8-1-7-2-6-1-4-9-3
 • Ace of Japan Lv.3: 3-8-1-2-6-4-3-9-4-1
 • Global Goliath Lv.1: 1-6-2-3-9-1-2-7-9-6
 • Global Goliath Lv.2: 3-2-6-1-7-1-9-2-3-1
 • Global Goliath Lv.3: 2-8-6-1-3-2-4-9-1-3
 • Chaotic Challenge: 8-1-3-7-3-9-3-6-1-3

 

Club SEGA (Nakamichi St.) – czekają nas tutaj wyzwania z klasycznymi grami Segi, Puyo puyo, Fantasy Zone i dwie bijatyki: Fighting Vipers i Virtua Fighter 5. Lokalizacje salonu można sprawdzić przy trofeum braz The Gamer Life.

1. Fighting Vipers – musimy pokonać pierwszych 7 przeciwników (Bahn, Tokio, Raxel, Sanman, Picky, Grace i Honey). Na całe szczęście, nie jest wymagane pokonanie 2 ostatnich przeciwników, którzy są dużo silniejsi od reszty. Co do samej gry,  jest to klasyczna bijatyka automatowa z 1995 roku, dosyć toporna w sterowaniu i ślamazarna w porównaniu do obecnych standardów. Ułatwieniem jest fakt, iż po przegranej mamy możliwość kontynuacji (wciskamy ) od ostatniego wroga, nie musimy pokonywać wszystkich od samego początku (co prawda musimy zapłacić jeszcze raz ale są to groszowe sprawy). Nie jestem w stanie wskazać wybór której postaci jest najlepszy, wszystkie wydają mi się tak samo powolne. Musimy po prostu próbować, aż do skutku.

2. VirtuaFighter 5 – dużo lepsza gra od wcześniejszej to i wyzwań dostaliśmy więcej. Po pierwsze musimy wygrać wszystkie 8 walk, czyli też walkę bonusową z Duralem. Jest ona trudniejsza od pozostałych, ponieważ nie mamy możliwości użycia kontynuacji. Jeśli przegramy tą walkę, musimy powtarzać wszystkie 8 od nowa. Dobieramy postać do swoich preferencji, ja do tego używałem El Blaze i jego comba szybkich kopniaków pod  (Jacky i Akira też są dobrzy do tego). Kolejnym wyzwaniem jest wygranie w sumie 30 walk. Jeżeli do tej pory tego nie zrobiliśmy, to pewnie wpadnie przy kolejnym wyzwaniu, czyli wygraniu chociaż jednej walki każdym z dostępnych zawodników. Aby sprawdzić kim już wygraliśmy, a kim jeszcze nie, wchodzimy do KamuroGo Shops (Options  > KamuroGo >   do zakładki Shops), wybieramy Club SEGA Nakamichi St. i przy wyzwaniu VF5 Character Challenge wciskamy .

3. Fantasy Zone – należy zdobyć 50 000 punktów. Jest to najprostsze ze wszystkich dostępnych tu wyzwań. Naszym priorytetem jest zestrzelenie 10 różowych stworzeń, które spawnują innych wrogów (widoczne u dołu czerwone kropki symbolizują gdzie są jeszcze ci wrogowie). Do strzelanie najlepiej używać . Po zestrzeleniu przeciwnika warto też podnosić monety, które wypadają z wrogów i które możemy wydać w sklepie. Do sklepu możemy wejść wlatując w czerwony balon, który pojawia się czasami na planszy. W sklepie najlepszym wyborem jest ulepszenie silnika (jet engine) które przyśpiesza nasz ruch. Po zestrzeleniu wszystkich „spawnerów” pojawi się boss. Pokonanie 2 planszy powinno wystarczyć do osiągnięcia wymaganego pułapu punktów.

4. Puyo Puyo – aby zaliczyć wyzwania z Puyo Puyo, musimy wygrać w sumie z 30 oponentami oraz wygrać z każdą postacią. To pierwsze nie jest wymagającym wyzwaniem, natomiast drugie, to już co innego. Z pozoru może nie wydawać się to trudne, jednak żeby pojawiła się Rulue , jako nasz przeciwnik, musimy wygrać aż 25 razy POD RZĄD. Tak, nie możemy przegrać aż 25 walk, aby panna łaskawie chciała z nami walczyć. Co gorsza po tych 25 walkach, pojawia się losowo, więc nie mamy nawet pewności, że na nią szybko trafimy. Sama gra w dużym uproszczeniu przypomina tetrisa. z góry spadają klocki złożone z 2 różnokolorowych kuleczek, które musimy ustawić na planszy tak, aby te same kolory stykały się ze sobą. 4 kulki tego samego koloru stykające się ze sobą znikają z ekranu i te, które były nad mini spadają niżej. Przegrywamy, jeżeli zapełnimy górne pole w środkowej kolumnie, na którym jest czerwony krzyżyk. Kluczem do sukcesu jest ułożenie kombinacji tak, aby po pierwszym zniknięciu 4 kulek powstało połączenie 4 nowych i tak dalej zwiększając nasz „łańcuch”. Im większy tym więcej szarych kul spadnie u wroga. Szare kule nie tworzą kombinacji i tylko zawadzają na ekranie, blokujące te które są pod nimi. Aby się ich pozbyć, musimy dokonać połączenia 4 kolorowych kulek w ich sąsiedztwie. Tak jak my możemy uprzykrzać życie przeciwnikowi, tak i niestety on może nam zrzucać szare kulki. Dlatego bardzo istotne jest układanie jak najdłuższych kombinacji  bardzo szybko, aby oponent nie miał okazji sam dokonać takich połączeń. Najlepszą metodą jaką udało mi się znaleźć (i dzięki której samemu udało mi się sprostać wyzwaniu) jest zapełnienie w jak najkrótszym czasie 3 kolumn z prawej strony (nie zwracając uwagi zbytnio na kolor, wrzucamy je na YOLO) i dopiero po zapełnieniu staramy się dołożyć kulki tak, aby ta na dole z lewej strony stworzyła połączenie. Jeśli mieliśmy szczęście pojawią się comba, jeśli nie, dokładamy kulki do góry „wieży” i znowu staramy się usunąć „fundamenty”. Klocki które nie pasują nam do rozpoczynania combosów przerzucamy na lewą stronę (warto tu jednak starać się, aby te same kolory łączyły się) i co jakiś czas staramy się je usunąć (najlepiej jak przeciwnik jest już w podbramkowej sytuacji i nie musimy martwić się zbytnio, że czymś nas zaskoczy. Całą tą metodę przedstawiłem na poniższym filmiku.

 

Club SEGA (Theater Square) – tak samo jak do salonu arcade powyżej, lokalizacje można sprawdzić przy trofeum braz The Gamer Life. Zestaw gier jest inny, a wyzwania tutaj są nieco prostsze niż poprzednio. Przede wszystkim znajduje się tutaj najbardziej rozbudowana ze wszystkich minigierek arcadowych Kamurocho of the Dead. Jest to strzelanina „na szynach” parodiująca  The House of the Dead i najmniej udany spinoff serii Yakuza, czyli Dead Souls (modele wrogów i odgłosy są żywcem wyjęte z tej gry) Oprócz tego mamy maszyny UFO Catcher, Rzutki (darty) i stare automaty Segi z Motor Raid i Space Harrier.

1.Kamurocho of the Dead – W grze strzelamy , amunicję zmieniamy , a  rzucamy granaty. Amunicję najlepiej przeładowywać podczas zmiany ekranu po zastrzeleniu wszystkich zombie. Najlepiej strzelać wrogom w głowy, zadajemy wtedy większe obrażenia. W tle czasami będziemy mogli dostrzec beczki i skrzynie, które po trafieniu dadzą nam 1 punkt zdrowia lub granat (więcej info przy trofeum braz Zombie Apocalypse Survivor). Podczas starć z bossami (lub na ostatnich planszach w trakcie walki ze zwykłymi zombie przez cały poziom), zdarzają się momenty kiedy potwór bierze zamach, a czas zwalnia. Musimy wtedy bardzo szybko strzelić w czerwone okręgi, zanim te znikną, inaczej otrzymamy obrażenia. Wyzwania jakie musimy zaliczyć to:

 • pokonanie wszystkich 6 etapów – po ukończeniu etapu na całe szczęście mamy możliwość rozpoczęcia gry od następnego, nie musimy przechodzić wszystkich za jednym zamachem
 • Zabicie 500 Zombie – powinno wpać naturalnie podczas przechodzenia wszystkich poziomów i wbijania trofeum braz Zombie Apocalypse Survivor)
 • Oddanie 777 strzałów w głowę – jeśli będziemy strzelać w miarę celnie, nie powinniśmy mieć problemów z zaliczeniem tego wyzwania. Strzały oddane w głowy bossów też się wliczają.

2.Motor Raid  przyśpieszamy, a wciskając szybko dwa razy używamy turbo.  i atakujemy wrogów znajdujących się po naszej prawej lub lewej stronie. Wyzwania do tej gry są dosyć proste. Musimy przejechać wszystkie 3 wyścigi w trybie Championship (nie musimy być na 1 miejscu, wystarczy przejechać przez wszystkie checkpointy na czas) oraz przejechać wszystkie 5 dostępnych torów w trybie Practice( również nie musimy być pierwsi, należy zmieścić się w czasie, co tutaj jest już trochę trudniejsze).

3.Rzutki – minigra ta wygląda tak samo jak w 2 ostatnich odsłonach Yakuzy (całe szczęście na dobre zrezygnowano z frustrującej mechaniki ze starszych odsłon). Lewą gałką celujemy, następnie naciskamy  kiedy pasek na półokręgu znajdzie się pośrodku (w żółtym polu). Do wyboru mamy również użycie różnych rzutek, które posiadamy. Lepsze od tych początkowych możemy kupić w lombardzie Ebisu Pawn, a jeszcze lepsze fundując odpowiedni projekt na Quickstarterze. Do wyzwań musimy rozegrać każdy z 3 trybów (01, Cricket, Count-Up) oraz osiągnąć różne wyniki:

 • Low Ton- należy zdobyć wynik punktowy w przedziale 100-150 (z wykluczeniem potrójnego rzutu w środek tarczy), najlepiej wybierając tryb 01 lub Count-Up. Najłatwiej będzie nam celować 2 razy w sam środek i następnie w dowolne pojedyncze pole.
 • High Ton- należy zdobyć wynik punktowy w przedziale 151-179, najlepiej wybierając tryb 01 lub Count-Up. Najłatwiej będzie nam celować 2 razy w sam środek i następnie w potrójną 20 (małe pole mniej więcej w środku górnego promienia tarczy).
 • Hat Trick – musimy trafić 3 razy w środek tarczy. Wybieramy tryb 01 lub Count-Up.
 • Three in a Bed – należy trafić 3 rzutkami w to samo podwójne lub potrójne pole (z wyłączeniem potrójnej 20). Podwójne pola znajdują się na obrzeżach tarczy, a potrójne w środku promienia. (małe pole mniej więcej w środku górnego promienia tarczy).
 • Ton 80 – Musimy zdobyć największy możliwy wynik czyli 180. Aby to zrobić musimy trafić 3 rzutkami w potrójną 20 (małe pole mniej więcej w środku górnego promienia tarczy). Najlepiej wybierając tryb 01 lub Count-Up.
 • White Horse – Dostępne tylko w trybie Cricket. Musimy trafić w 3 różne potrójne pola (muszą być zapalone, nie mogą być szare).

4. Space Harrier – należy zdobyć co najmniej 2 000 000 punktów. Tyle punktów będziemy mieli mniej więcej po pokonaniu drugiego bossa. Cały czas trzymamy rękę na spuście i staramy się wymijać znajdujące się na planszy przeszkody. Osiągnięcie wymaganego limity nie powinno stanowić aż tak dużego problemu, kilka prób powinno w zupełności wystarczyć.

5. UFO Catcher – musimy wygrać 15 dowolnych pluszaków. Zadanie to łatwiej wykonać na maszynach znajdujących się z brzegu, ponieważ kamera będzie wtedy pokazywać dokładnie ruch w obu płaszczyznach, a co za tym idzie, mamy możliwość precyzyjniejszego chwytania. Najpierw wciskamy , aby wrzucić pieniądze, następnie przytrzymujemy  tak długo, aż ramię znajdzie się w tej samej linii co upatrzona maskotka. Po puszczeniu przycisku kamera przejdzie w drugą płaszczyznę, a my znowu musimy przytrzymać  aż chwytak znajdzie się nad maskotką. 

 

Lullaby Mahjong – skrócone zasady mahjonga opisałem we wstępie. Lokal Lullaby Mahjong znajduje się w budynku przy Tenkaichi Street na 3 piętrze. Musimy zająć pierwsze miejsce przy obu stołach (poziom Easy i Normal). Aby zająć pierwsze miejsce musimy uzyskać najwięcej punktów ze wszystkich graczy. Warto przed grą (a po zagadaniu do zawodnika przy stole) wybrać opcję Change Rules i zmienić Game Style na Half. W ten sposób partia szybciej się skończy. Kolejnym zadaniem jest wygranie 10 rund (używając ron lub tsumo ale jeżeli będziemy grać jak opisałem we wstępie, to będą jedyne sposoby wygrywania).

 

Modern Mahjong – skrócone zasady mahjonga opisałem we wstępie. Lokal Modern Mahjong znajduje się przy Senryo Ave. Wyzwania w tym miejscu są identyczne jak w Lullaby Mahjong. Też musimy wygrać przy każdym stole ( z tym wyjątkiem, że tutaj poziomy trudności to Normal i Hard) oraz w sumie 10 rund.

 

Tachibana Mahjong – skrócone zasady mahjonga opisałem we wstępie. Lokal Tachibana Mahjong znajduje się przy Nakamichi Alley. Tutaj wyzwań jest więcej niż w 2 poprzednich miejscach z mahjongiem. Stołów do wygrania jest 3 (Easy, Normal i Hard) a rund aż 30. Dodatkowo musimy:

 • Wygrać kiedy jesteśmy warame – w Tachibana Mahjong panuje dodatkowa mechanika względem pozostałych lokali. Otóż co każdą rundę jedna osoba oznaczona jest jako warame. Jeśli ta osoba wygra, jej wynik punktowy mnożony jest przez dwa. Dla równowagi, jeżeli przegra (n.p. ktoś ułoży ron z zabraniem jego kamienia) traci też podwójnie.
 • Wygrać 5 razy z Open Riichi – kolejną dodatkową mechaniką jest Open Riichi. Oznacza to że pokazujemy wszystkim graczom nasz układ kamieni po zadeklarowaniu riichi. W praktyce oznacza to że nikt nie wyrzuci nam dobrowolnie brakującego kamienia. Przede wszystkim możemy dobrać go sami (tsumo) lub w sytuacji kiedy inny gracz też zadeklaruje riichi i nie ma kontroli jakie kamienie wyrzuca. Wygranie tak wymaga dużo szczęścia ale jeśli będziemy cierpliwi w końcu się uda.

 

Drone League Wyścigi dronów odblokujemy już w drugim rozdziale po ukończeniu zadania pobocznego „The Pigeon Takes Flight”. Jednak z wypełnianiem wyzwań dla ligi wyścigów dronów zaczekałbym do momentu posiadania najlepszych części, które dostajemy za zeskanowanie wszystkich kodów QR (czyli 5 rozdziału, wtedy będziemy mieli możliwość kupić za żetony/wooden tags potrzebne materiały w Dragon’s Palace i za SP u Morio Onodera).  Dopiero wtedy mamy szansę na wygraną we wszystkich ligach. 

Kiedy udało już nam się skompletować dron ze wszystkich najlepszych części (lokalizacje wszystkich kodów QR oraz gdzie znaleźć potrzebne materiały opisałem przy trofeum braz Drone Enthusiast ), zaliczamy po kolei ligi: Beginner, Amateur, Regular i Expert. Nie musimy koniecznie wygrywać wszystkich wyścigów, tak długo jak jesteśmy liderem punktów. Po każdym wygranym wyścigu wychodzimy z menu ligi i zapisujemy. W ten sposób po porażce nie będziemy musieli powtarzać całej serii wyścigów, a tylko jeden. Podczas startu możemy dostać natychmiastowe przyśpieszenie jeżeli w odpowiednim momencie wychylimy lewą gałkę (nie zawsze warto to robić, na niektórych torach możemy władować się na ścianę). Warto również sprawdzić która kamera bardziej nam pasuję, zmienić kamerę na „widok z drona” możemy wciskając .

Kiedy zaliczymy już ligę Expert, zostały nam do zrobienia dwie rzeczy. Oczywiście wygrać ostatnią ligę Champion ale też wykonać dosyć trudne czasówki na każdym torze. W tym momencie proponuję przyjęcie takiej strategii: najpierw próbujemy pobić czas na torze wybierając Single Race, a następnie, kiedy już nam się uda i dobrze opanowaliśmy tor, wybieramy League i powtarzamy to jeszcze raz (spokojnie wygrana wyścigu w lidze jest już dużo prostsza). Robimy tak z każdą trasą, na zmianę bijemy czas w pojedynczym wyścigu i kontynuujemy dalej ligę. W ten sposób oszczędzimy trochę czasu, ponieważ single race można powtarzać szybciej niż wgrywanie za każdym razem gry po porażce w lidze (kilkukrotnie oglądamy wtedy ekran loading, co potrafi irytować), po wypracowaniu „pamięci mięśniowej” toru, powtórzenie tego praktycznie formalnością. Wszystkie przeloty na czas można znaleźć na poniższym filmiku.

Ostatnia liga Champion jest najdłuższa ze wszystkich i składa się ze 10 wyścigów (wszystkie 5 torów plus ich wersje odwrócone). Warto od razu wygrywać każdy wyścig aby potem nie powtarzać ligi od początku ( wygranie każdego wyścigu w ostatniej lidze jest wymagane do osobnego wyzwania KamuroGo jak i do trofeum braz Drone Champion). Co do części które powinniśmy użyć, to najlepsze są dwie opcje. Pierwsza to wykorzystanie wszystkich najlepszych części z kodów QR z wyjątkiem śmigła, najlepsze będzie S-ONE: S3 Propeller. Ma ona niestety sporą wadę. Mianowicie teoretycznie najlepsza rama, jedyna która zapewnia wystarczającą liczbę punktów do zamontowania najlepszych części jest niezwykle nieodporna na uderzenia. Kiedy używamy tego buildu musimy niezwykle uważać żeby w nic nie uderzać i zwalniać bardzo mocno kiedy przelatujemy przez Millenium Tower. Druga opcja to użycie ramy która daje mniej punktów pozwalających na rozbudowę S-ONE: Adamant, ale jest ona jednocześnie dużo wytrzymalsza. Nie zmieścimy tam najlepszych części, więc musimy coś poświęcić. Ja zamieniałem wtedy turbo na Low Cost Turbo, a ESC na Lightspeed ESC. Możemy też te dwa buildy ze sobą łączyć i na tory gdzie nie przelatujemy przez Millenium Tower używać szybkiego, wrażliwego drona, a na pozostałe wytrzymałego, wolniejszego.

Oprócz tych wyzwań musimy także osiągnąć prędkość 100 km/h. Przy dronie z częściami z kodów QR i śmigłem S-ONE: S3 Propeller nie będzie to stanowić problemu i na pewno wpadnie przy biciu czasówek. Musimy po prostu wlecieć w niebieskie koło z boostem podczas boostowania.

 

Drone Lab Musimy kupić/stworzyć wszystkie części do drona. Więcej info przy pucharku braz Drone Enthusiast

 

Paradise VR Dostęp do Paradise VR otrzymamy w 3 rozdziale. Minigra ta przypomina klasyczne gry planszowe.  Rzucamy kością i poruszamy się o określoną przez rzut liczbę pól. Celem jest dojść na koniec planszy w określonej liczbie rzutów. Po drodze będziemy stawać na różnych polach specjalnych. Na niektórych dostajemy po prostu nagrody za darmo, na innych musimy otworzyć na czas sejf, inne przenoszą nas na arenę gdzie musimy stoczyć walki, a inne dodają (lub zabierają) nam rzuty. Dosyć istotne są te które wymagają od nas walki na czas, jeżeli stracimy całe zdrowie lub nie zdążymy na czas, gra przeniesie nas na początek. Jeśli jednak uda nam się, do naszej puli rzutów dopisane zostaną 2 dodatkowe. Aby rozpocząć minigrę potrzebować będziemy Play Pass. Wypadają one z wrogów oraz są dostępne do kupienia. Można jednak zdobyć kartę zapewniającą darmowy udział (jest to też jednym z wyzwań Paradise VR). Potrzebujemy do tego 6 części:

 1. Otrzymujemy za wykonanie wszystkich kursów bejsbolowych, opis powyżej przy Batting Center
 2. Sklepik u bezdomnego w kanałach „Onodera’s Wares”, gdzie kupujemy za punkty umiejętności. Odblokujemy w 5 rozdziale po misji zaprzyjaźnienia się z Morio Onodera (więcej info przy trofeum srebro A Guy Everybody Knows) za 4500SP
 3. Wymieniamy za 10 000 żetonów w  L’Amant Casino (podziemne kasyno za Koi Bridge). Odblokujemy w 2 rozdziale.
 4. Wymieniamy za 10 000 żetonów w  Dragon’s Palace 2F Prize Counter (kasyno w opuszczonym budynku na 2 piętrze). Odblokujemy w 5 rozdziale.
 5. Wymieniamy za 10 000 wooden tags w  Dragon’s Palace 3F Prize Counter (pokój z grami karcianymi w opuszczonym budynku na 3 piętrze). Odblokujemy w 5 rozdziale.
 6. Wygrywamy zajmując pierwsze miejsce w Champion League, opis powyżej przy Drone League.

Kiedy otrzymamy już Free Passa (po zdobyciu 6 kuponów wystarczy pogadać z recepcjonistką w Paradise VR) możemy bez żadnych przeszkód brać udział w minigrze. Najważniejszym wyzwaniem jest ukończenie wszystkich kursów. Jest ich w sumie 6 (Short, Middle i Long, każdy występuje w odmianie Standard i Challenge). Pierwsze 3 (Short Standard, Short Challenge, Middle Standard) odblokowywać się będą po kolei po zaliczeniu poprzedniego. Do odblokowania 3 pozostałych musimy sfinansować ich powstanie w Quickstarterze. Dodawane będą do zbiórki po kolei, po sfinansowaniu poprzedniego. Warto w miarę wcześnie odblokować sobie też umiejętność dodatkowego rzutu kośćmi finansując zbiórki „Unofficial Dice and Cube Strategy Guide”, „Unabridged Dice and Cube Strategy Guide” oraz „Ultimate Dice and Cube Strategy Guide” na Quickstarterze. Pierwsze 2 kursy nie powinny stanowić zbyt dużego problemu, jednak od poziomów Middle będą na planszy pojawiać się pola walki z 3 gwiazdkami. Przeciwnicy tam są bardzo silni, zadają duże obrażenia i często tak zwane Mortal Wounds które nie będą się regenerować po walce (da się je wyleczyć tylko dzięki Koro-nyan, o tym za chwilę).  Dlatego warto wtedy podpakować trochę Yagamiego. Najbardziej powinno nam zależeć na ulepszeniu paska zdrowia, wzmocnieniu ataków i ich szybkości a także ulepszeniu EX gauge i EX boost. Jak farmić SP napisałem we wstępie. Wyzwania Dice & Cube d10/50/100 (rzucić kośćmi określoną liczbę razy) oraz Dice Game Plus (za otrzymywanie dodatkowych rzutów) wpadną bez wysiłku same podczas wykonywania pozostałych. Jedno z wyzwań dotyczy Koro-nyan. Jest to złoty kot, który pojawia się czasami na planszy i spaceruje po niej w różnych kierunkach. Dodatkowe pojawią się jeżeli pokonamy wrogów z żółtą poświatą podczas walki na polach walki. Kiedy spotkamy Koro-nyan na swojej drodze (nie musimy trafić idealne na jego pole, wystarczy że przez nie będziemy przechodzić) aktywowany zostanie na 3 tury bonus mode (dodatkowo zostaniemy wyleczeni z Mortal Wounds). Podczas tego trybu wszystkie pola zamienią się na wyzwania gdzie musimy zadać wrogom jak najwięcej ciosów w limicie czasu (wrogowie nie oddają) lub zniszczyć na czas wszystkie przedmioty na arenie. Aby wykonać jedno z zadań Paradise VR musimy 10 razy aktywować ten tryb bonusowy. Istniej również drugi typ kota wałęsającego się po planszy, ciemno granatowy Kuro-nyan. Utrudnia on nam grę kradnąc zebrane przedmioty i uciekając w inne miejsce na planszy. Musimy wtedy doścignąć go i zmierzyć się w walce aby otrzymać je z powrotem (w dodatku w podwojonej ilości), nie ma jednak żadnych wyzwań Paradise VR z nim związanych. Ostatnim wyzwaniem jest pokonanie 3 wielkich kotów(tygrysów, lwów). Oznaczone one są na mapie 3 gwiazdkami i faktycznie walki do prostych nie należą. Kluczem do wygranej jest uruchomienie EX boost (jesteśmy wtedy niewrażliwi na mordercze ataki kota) i pokonanie drapieżnika jak najszybciej, zanim się skończy.

 

Charles W tym miejscu wyzwaniem jest tylko zgromadzenie wszystkich nagród z urządzeń gatcha capsules. Dostępne są dwa, pierwszy zaraz przy schodach z Decor-oceans S1 za 1300 jenów oraz drugi, za drzwiami w salonie arcade z  Decor-oceans S2 za 2300 jenów. W każdym z automatów dostępnych jest 6 różnych figurek, które wypadają losowo. Jedyne co musimy zrobić to kupować zabawki aż zbierzemy wszystkie rodzaje.

 

Dragon’s Palace Dostęp do tego miejsca uzyskamy w 5 rozdziale. Znajduje się tu kasyo oraz pomieszczenie z 2 klasycznymi japońskimi grami hazardowymi. Kasyno nie ma żadnych wyzwań, musimy się tylko skupić na hali hazardowej na 3 piętrze. Jak już wspomniałem dostępne są tu 2 gry i w każdej musimy zdobyć w sumie po 10 000 wooden tags.

Pierwszą z nich jest Koi-koi. gra polega na łączeniu kart które mamy „na ręce”, z tymi które są wystawione w puli na stole przed nami(pokazuje się czerwone obramowanie). Łączyć możemy karty które symbolizują ten sam miesiąc, co w praktyce oznacza podobne rysunki (np. kwitnące wiśnie, wzgórze, choinkę). Tak dobraną parę odkładamy na stos po prawej stronie. Następnie dobieramy kartę. Jeżeli ona też tworzy parę z jakąś z kart na stole, to odkładamy je na nasz stos. Po czym następuje kolejka przeciwnika. Jeżeli żadna karta w naszych dłoniach nie pasuje do tych z puli przed nami, musimy wyrzucić jedną kartę do tej puli. Z kart które odłożyliśmy na nasz stos musimy stworzyć jakąś kombinację aby wygrać rozdanie. Wszystkie kombinacje można sprawdzić wybierając opcje View Hand Details przed grą. Kiedy uda nam się już ułożyć jakąś kombinacje możemy zadeklarować koi, wtedy runda się nie kończy a my mamy możliwość dobierania kolejnych kart aby ułożyć nowe kombinację z większym mnożnikiem punktów. Jest to jednak bardzo ryzykowne, gdyż przeciwnik również dobiera karty i jeżeli ułoży cokolwiek przed nami to wygrywa. Na koniec następuje zsumowanie wszystkich punktów i osoba która łącznie zdobyła więcej, wygrywa. Tyle teoria, w praktyce warto oczywiście zapisać grę przed rozgrywką i w razie przegranej wczytać zapis. Za każdym razem wybierajmy poziom Expert (zmienia on tylko stawki, tutaj są one najwyższe, co przyśpieszy osiągnięcie celu), dodatkowo wybierając Change Settings możemy zwiększyć stawki z 100 na 200, wybrać ilość rund oraz włączyć podpowiedzi(Hand Guide) co polecam zrobić, gra będzie nam mówić czy my lub oponent jesteśmy blisko ułożenia jakiejś kombinacji i będzie nam podświetlać które karty musimy zabrać z puli aby je ułożyć. Wciskając  włączymy listę kombinacji które możemy jeszcze ułożyć. W pierwszej kolejności powinniśmy skupić się na zdobyciu tej karty.

Dzięki niej możemy ułożyć pięciopunktowe kombinacje Cherry Blossom Viewing i Moon Viewing jeżeli wpadną nam karty z księżycem  lub z kwitnącą wiśnią i ozdobą. Każda tura ma też przypisany dany miesiąc (widoczny po prawej stronie symbol kartyi podpisany miesiąc), posiadając 4 karty tego typu zdobędziemy kombinacje Seasons. Możemy też skupić się na dobieraniu wstęg, które dosyć szybko tworzą kombinacje. W ostateczności możemy stworzyć Junk, czyli 10 kart bez przypisanych wartości prócz miesiąca. Nie polecam używania Koi, wiąże się to mimo wszystko ze zbyt dużym ryzykiem. Małymi kroczkami, zapisując po każdej zwycięskiej partii,  powinniśmy w końcu dojść do uzbierania 10 000 wooden tags. Pamiętać tylko musimy by przed każdą rozgrywką zmieniać w opcjach stawki, ilość rund zostawić na 3 i włączać podpowiedzi.

Druga gra to Oichu-kabu. Bierze w niej udział 4 graczy. Jest ona dużo prostsza od wcześniejszej, ale też w większej mierze zależy od samego szczęścia. W każdej turze jeden gracz jest dealerem, który rywalizuje z resztą. Wygrywamy jeżeli mamy wyższą ostatnią cyfrę z sumy kart. Przykład: Mamy 5 i 8, suma to 13 więc cyfrą którą bierzemy pod uwagę jest 3. Jeśli nie jesteśmy dealerem to: obstawiamy,wybieramy jedną z kolumn kart(bez większego znaczenia), odsłania się kolejna kart i decydujemy czy dobieramy, czy pasujemy. Jeśli jesteśmy dealerem nie obstawiamy, wybieramy tylko czy dobieramy czy nie. Wygrana zależy wtedy od tego ile obstawili pozostali gracze. Istnieją dodatkowo pewne bonusy które zwiększają wygraną, jeśli wypadnie pewna sekwencja kart. Są to 4-1(tylko dla nie dilera), 9-1(tylko dla dilera), trzy takie same, 10-10-1. Podobnie jak w poprzedniej grze, zapisujemy przed każdą partią i wybieramy poziom Advanced aby grać na wyższych stawkach.

 

Outdoor Shogi W shogi możemy grać w kilku miejscach. W kanałach w Childre’s Park zawsze oraz rotacyjnie w jednym z tych miejsc: plac pośrodku Little Asia, uliczka za Cafe Alps i dach Batting Center. Wszystkie miejsca wliczają się do tego wyzwania. Shogi jest to japońska gra będąca swego rodzaju wariacją na temat klasycznych szach. Całe szczęście nie musimy się uczyć tej dosyć skomplikowanej gry aby zaliczyć wyzwania Outdoor Shogi. Możemy użyć pewnego wspomagacza, który praktycznie będzie wygrywał za nas partie. Otóż w sklepik u bezdomnego w kanałach „Onodera’s Wares”(odblokujemy w 5 rozdziale po misji zaprzyjaźnienia się z Morio Onodera, więcej info przy trofeum srebro A Guy Everybody Knows) kupujemy The Basics of Shogi. Od teraz na początku partii wciskamy  i używamy książki. Na niebiesko będą się zaznaczać wskazówki (pionek i miejsce na które mamy postawić), które będą prowadzić nas aż do wygrania partii. W dalszych etapach rozgrywki algorytm podpowiadający ruch może trochę długo „myśleć” lecz i tak zajmie nam to zdecydowanie mniej czasu niż nauka zasad gry. Warto wybierać przeciwników z 10th Kyu, stawiać będą mniejszy opór. Aby zaliczyć wyzwania musimy wygrać 10 razy (dowolny tryb ale lepiej wybierać Ranked), 1 w trybie Challenge i po 2 razy rozpoczynając i odwrotnie (losowanie na początku partii determinuje kolejność). Są też wyzwania za nieużywanie cofnięć ruchów ale o to nie musimy się przejmować z naszym ułatwieniem.

 

braz KamuroGo Tourist
Completed 10 KamuroGo City Missions.

Wpadnie po drodze do wbijania trofeum srebro KamuroGo Guide

 

braz KamuroGo Local
Completed 30 KamuroGo City Missions.

Wpadnie po drodze do wbijania trofeum srebro KamuroGo Guide

 

srebro KamuroGo Guide
Completed all KamuroGo City Missions.

Musimy wykonać wszystkie wyzwania kategorii City w KamuroGo (Options  > KamuroGo > 2x  do zakładki City). Lista wszystkich wyzwań wygląda następująco (w nawiasach umieściłem liczbę punktów doświadczenia, któe dostajemy za wykonanie wyzwania):

 • Friend Challenge (1000SP) – musimy zaprzyjaźnić się z 50 osobami (więcej info przy trofeum srebro A Guy Everybody Knows).
 • Affable (30SP) – wystarczy pogadać z 30 osobami (sprzedawcy w sklepach i restauracjach, znajomi) wpadnie samo w drodze do innych wyzwań.
 • Popular (50SP) – wystarczy pogadać z 150 osobami (sprzedawcy w sklepach i restauracjach, znajomi) wpadnie samo w drodze do innych wyzwań.
 • Talk of the Town (100SP) – wystarczy pogadać z 300 osobami (sprzedawcy w sklepach i restauracjach, znajomi) wpadnie samo w drodze do innych wyzwań.
 • Big Eater (50SP) – należy zjeść w restauracjach 10 razy. Wpadnie samo bez problemu podczas wykonywania wyzwań KamuroGo Shops.
 • Glutton (100SP) – należy zjeść w restauracjach 25 razy. Wpadnie samo bez problemu podczas wykonywania wyzwań KamuroGo Shops.
 • Connoisseur (150SP) – należy zjeść w restauracjach 50 razy. Wpadnie samo bez problemu podczas wykonywania wyzwań KamuroGo Shops.
 • Millionaire (500SP) – wpadnie za zarobienie łącznie miliona jenów. Wpadnie samo bez większego wysiłku podczas wykonywania zadań pobocznych i innych wyzwań.
 • Multimillionaire (1000SP) – wpadnie za zarobienie łącznie 10 milionów jenów. Metodę na szybką kasę przedstawiłem w wstępie.
 • Triple Multimillionaire (1500SP) – wpadnie za zarobienie łącznie 30 milionów jenów. Metodę na szybką kasę przedstawiłem w wstępie.
 • Mini Marathon Man (200SP) – wpadnie po pokonaniu  łącznie dystansu 21 km. Wpadnie samo bez większego wysiłku.
 • Marathon Man (400SP) – wpadnie po pokonaniu  łącznie dystansu 42 km. Wpadnie samo bez większego wysiłku.
 • Triathlon Man (200SP) – wpadnie po pokonaniu  łącznie dystansu 100 km. Wpadnie samo bez większego wysiłku.
 • Shutterburg (30SP) – musimy zrobić 10 zdjęć naszym telefonem. Aby robić zdjęcia wciskamy przycisk  > camera > . Zdjęcia robione dronem i podczas misji detektywistycznych też się wliczają.
 • Amateur Photographer (50SP) – musimy zrobić 50 zdjęć naszym telefonem. Aby robić zdjęcia wciskamy przycisk  > camera > . Zdjęcia robione dronem i podczas misji detektywistycznych też się wliczają.
 • Professional Photographer (100SP) – musimy zrobić 10 zdjęć naszym telefonem. Aby robić zdjęcia wciskamy przycisk  > camera > . Zdjęcia robione dronem i podczas misji detektywistycznych też się wliczają.
 • Novice Locksmith (150SP) – należy otworzyć 10 zamkniętych zamków (obydwie minigierki się wliczają). Wpadnie naturalnie podczas wykonywania głównych misji.
 •  Skiled Locksmith (200SP) – należy otworzyć 30 zamkniętych zamków (obydwie minigierki się wliczają). W 6 rozdziale zaprzyjaźnimy się z Toshiro Koizuka, który będzie nam zlecał otwieranie zatrzaśniętych drzwi. Podczas rozgrywek w Paradise VR natrafimy też na sporo sejfów do otwarcia.
 • Master Locksmith (300SP) -należy otworzyć 50 zamkniętych zamków (obydwie minigierki się wliczają). W 6 rozdziale zaprzyjaźnimy się z Toshiro Koizuka, który będzie nam zlecał otwieranie zatrzaśniętych drzwi. Podczas rozgrywek w Paradise VR natrafimy też na sporo sejfów do otwarcia.
 • Inebriated (30SP) – musimy wypić 5 różnych alkoholi w pubach (Earth Angel, Shellac, Bantam) lub restauracjach (Yoronotaki, Gindaco Highball Tavern, Beef Zone). Wpadnie podczas wykonywania misji KamuroGo Shops dla poszczególnych lokali.
 • Hammered (50SP) – musimy wypić 10 różnych alkoholi w pubach (Earth Angel, Shellac, Bantam) lub restauracjach (Yoronotaki, Gindaco Highball Tavern, Beef Zone). Wpadnie podczas wykonywania misji KamuroGo Shops dla poszczególnych lokali.
 • Shitfaced (100SP) – musimy wypić 15 różnych alkoholi w pubach (Earth Angel, Shellac, Bantam) lub restauracjach (Yoronotaki, Gindaco Highball Tavern, Beef Zone). Wpadnie podczas wykonywania misji KamuroGo Shops dla poszczególnych lokali.
 • Crazy Taxi (30SP) – należy 10 razy skorzystać z taksówek (symbol samochodu na mapie).
 • Crazy Taxi 2 (50SP) – należy 15 razy skorzystać z taksówek (symbol samochodu na mapie).
 • Crazy Taxi 3 (100SP) – należy 20 razy skorzystać z taksówek (symbol samochodu na mapie).
 • Beat 'Em Up (200SP) – musimy pokonać 250 oprychów, którzy zaczepili nas na ulicy. Wpadnie samo bardzo szybko.
 • Bare Knuckle (250SP) – musimy pokonać 500 oprychów, którzy zaczepili nas na ulicy. Powinno wpaść samo podczas przechodzenia gry.
 • Streets of Rage (300SP) – musimy pokonać 1000 oprychów, którzy zaczepili nas na ulicy. Powinno wpaść samo podczas przechodzenia gry i wykonywania zadań pobocznych.
 • Low EX-pectations (200SP) – wpadnie za użycie 50 razy ataku EX. Aby użyć ten atak musimy najpierw naładować co najmniej 1 segment wskaźnika EX Gauge (pasek składający się z 6 segmentów wokół heksagonu w lewym górnym rogu). Wtedy podczas walki w różnych momentach (kiedy przeciwnik leży obok nas, mamy daną broń itp.) pojawi się na ekranie symbol , wciskamy  i Yagami wykona efektowny atak, często masakrujący wręcz wroga. Aby sprawdzić wszystkie dostępne ataki EX, wciskamy przycisk Options > Skills >  > EX Actions.
 • High EX-pectations (250SP) – wpadnie za użycie 100 razy ataku EX. Ataki EX opisałem powyżej.
 • Great EX-pectations (300SP) – wpadnie za użycie 100 razy ataku EX. Ataki EX opisałem powyżej.
 • Armed and Dangerous (200SP) – należy pokonać 50 przeciwników przy użyciu przedmiotów i broni (kije, pachołki, rowery itp.) Podnosimy je w czasie walki, wciskając .
 • One Man Army (250SP) – należy pokonać 100 przeciwników przy użyciu przedmiotów i broni (kije, pachołki, rowery itp.) Podnosimy je w czasie walki, wciskając .
 • Living Weapon (300SP) – należy pokonać 300 przeciwników przy użyciu przedmiotów i broni (kije, pachołki, rowery itp.) Podnosimy je w czasie walki, wciskając .
 • Destroyer (200SP) – wpadnie za zniszczenie 300 przedmiotów podczas walki. Wlicza się w to podniesiony podczas walki oręż który zniszczy się po oddaniu kilku ciosów oraz wszelkie przedmioty, na które wpadniemy albo wpadną nasi wrogowie. Paradise VR jest dobrym miejscem do grindowania tego wyzwania.
 • Obliterator (250SP) – wpadnie za zniszczenie 500 przedmiotów podczas walki. Wlicza się w to podniesiony podczas walki oręż który zniszczy się po oddaniu kilku ciosów oraz wszelkie przedmioty, na które wpadniemy albo wpadną nasi wrogowie. Paradise VR jest dobrym miejscem do grindowania tego wyzwania.
 • Annihilator (300SP) – wpadnie za zniszczenie 1000 przedmiotów podczas walki. Wlicza się w to podniesiony podczas walki oręż który zniszczy się po oddaniu kilku ciosów oraz wszelkie przedmioty, na które wpadniemy albo wpadną nasi wrogowie. Paradise VR jest dobrym miejscem do grindowania tego wyzwania.
 • Feel the Fire (200SP) – musimy pokonać 50 przeciwników podczas aktywowanego trybu EX Boost. Aby włączyć tryb EX Boost, musimy najpierw naładować co najmniej 1 segment wskaźnika EX Gauge (pasek skłądający się z 6 segmentów wokół heksagonu w lewym górnym rogu). Następnie wciskamy  i przez chwilę wokół Yagamiego pojawia się aura, a nasze ataki zadają więcej obrażeń. Warto wcześniej przeznaczyć punkty doświadczenia na umiejętności zwiększające czas trwania EX Boost.
 • Feel the Burn (250SP) – musimy pokonać 100 przeciwników podczas aktywowanego trybu EX Boost. Działanie EX Boost opisałem powyżej.
 • Feel the Heat (300SP) – musimy pokonać 300 przeciwników podczas aktywowanego trybu EX Boost. Działanie EX Boost opisałem powyżej.
 • Tiger Cub (50SP) – należy pokonać 10 przeciwników używając stylu tygrysa (czerwony). Style zmieniamy wciskając
 • Tiger Warrior (200SP) – należy pokonać 500 przeciwników używając stylu tygrysa (czerwony). Style zmieniamy wciskając
 • Tiger King (500SP) – należy pokonać 1000 przeciwników używając stylu tygrysa (czerwony). Style zmieniamy wciskając
 • Crane Hatchling (50SP) – należy pokonać 10 przeciwników używając stylu żurawia (niebieski). Style zmieniamy wciskając
 • Crane Prince (200SP) – należy pokonać 500 przeciwników używając stylu żurawia (niebieski). Style zmieniamy wciskając
 • Crane Emperor (500SP) – należy pokonać 1000 przeciwników używając stylu żurawia (niebieski). Style zmieniamy wciskając
 • Freerunner (200SP) – musimy pokonać 50 wrogów wykonując cios po odbiciu się od ściany. Najpierw warto zbić trochę zdrowia przeciwnikowi, następnie wciskamy , aby rozpocząć bieg, wbiegamy na ścianę i wciskamy , lub by wykonać wymagany atak.
 • Parkourist (250SP) – musimy pokonać 100 wrogów wykonując cios po odbiciu się od ściany. Opisane powyżej.
 • Flip Wizard (300SP) – musimy pokonać 200 wrogów wykonując cios po odbiciu się od ściany. Opisane powyżej
 • Pugilist (200SP) – wpadnie za pokonanie 50 wrogów bez otrzymania od nich obrażeń. Nie jest to specjalnie trudne więc powinno wpaść samo.
 • Prizefighter (250SP) – wpadnie za pokonanie 100 wrogów bez otrzymania od nich obrażeń. Nie jest to specjalnie trudne więc powinno wpaść samo.
 • Punchout Artist (300SP) – wpadnie za pokonanie 200 wrogów bez otrzymania od nich obrażeń. Jeśli walczymy z grupką wrogów, starajmy się wybierać cel który jest najbardziej oddalony od reszty i unikać walki kiedy jesteśmy otoczeni przez wrogów. Dobrze jest też rozpoczynać walkę z naładowanym paskiem EX Gauge, np. paląc papierosy i pijąc alkohol (tylko w grze, w prawdziwym życiu tego nie polecamy:) ) po wykupieniu odpowiednich umiejętności. Wtedy możemy od razu wykonywać finishery EX nie narażając się na kontry wrogów.
 • Man About Town (100SP) – wymagane jest zagranie w 50 minigierek. Wliczają się w to wszystkie gry w salonach Arcade, kasynach, mahjong, shogi, wyścigi dronów itp. Wpadnie samo podczas wykonywania innych wyzwań.
 • Local Tour Guide (200SP) – wymagane jest zagranie w 100 minigierek. Wliczają się w to wszystkie gry w salonach Arcade, kasynach, mahjong, shogi, wyścigi dronów itp. Wpadnie samo podczas wykonywania innych wyzwań.
 • Mr. Kamurocho (300SP) – wymagane jest zagranie w 300 minigierek. Wliczają się w to wszystkie gry w salonach Arcade, kasynach, mahjong, shogi, wyścigi dronów itp. Wpadnie samo podczas wykonywania innych wyzwań.
 • Mangan: Win 3 (100SP) – należy wygrać 3 razy w mahjonga osiągając wynik powyżej 8000 punktów (lub 12000 jeśli byliśmy dealerem). Uproszczone zasady mahjonga przedstawiłem we stępie. Powinno wpaść naturalnie podczas wypełniania wyzwań do lokali z mahjongiem w KamuroGo Shops.
 • Three Color Straight (100SP) – najtrudniejsze wyzwanie związane z mahjongiem. Uproszczone zasady mahjonga przedstawiłem we stępie. Musimy ułożyć 3 strity (ciąg po kolei numerowanych 3 kamieni) z tymi samymi wartościami dla każdego koloru. Na przykładzie poniżej jest to 3,4,5. Niestety ułożenie tej kombinacji zależy w dużej mierze od szczęścia. Musimy zwracać uwagę czy nie posiadamy zbliżonych do siebie kamieni w różnych kolorach, nie odrzucać ich i liczyć że wpadną nam akurat brakujące kamienie. Należy pamiętać że oprócz tych 3 stritów musimy też ułożyć 1 dodatkową kombinacje 3 kamieni (dodatkowy, inny strit lub 3 takie same) i parę (w końcu „ręka” zawsze musi się składać z 14 kamieni). Przy deklarowaniu riichi koniecznie sprawdzić musimy czy odrzucamy właściwy kamień, żeby wygraną było właśnie Three Color Straight (często w tym samym momencie mamy bazę do kilku wygranych układów i tylko 1 lub 2 dają Three Color Straight) Warto próbować przy stołach z najniższą stawką 12 500 jenów, gdyż tam przeciwnicy nieco rzadziej wygrywają, rujnując naszą szanse na sukces.

 • Riichi Ippatsu (100SP) – kolejne wyzwanie w mahjongu, które zależy w 100% od szczęścia. Musimy wygrać partię w ciągu jednej tury od zadeklarowania riichi. Uproszczone zasady mahjonga przedstawiłem we stępie.
 • Haneman: Win 1 (150SP) – należy wygrać w mahjonga osiągając wynik powyżej 12000 punktów (lub 18000 jeśli byliśmy dealerem). Uproszczone zasady mahjonga przedstawiłem we stępie. Jeśli nie wpadnie naturalnie podczas wypełniania wyzwań do lokali z mahjongiem w KamuroGo Shops możemy użyć Nine Gates tile, który zagwarantuje osiągnięcie wyniku znacznie wyższego niż wymagany. Nine Gates tile kupujemy w kanałach od Onodera po zaprzyjaźnieniu się z nim. Kosztuje to jednak aż 10 000SP więc doradzałbym spróbowanie w pierwszej kolejności zaliczenie tego wyzwania bez oszukiwania.
 • Blackjack 10K (50SP) – musimy wygrać łącznie 10 000 żetonów w blackjacku. Kasyno odblokujemy podczas wykonywania wątku głównego w 2 rozdziale.
 • Blackjack 20K (100SP) – musimy wygrać łącznie 20 000 żetonów w blackjacku. Kasyno odblokujemy podczas wykonywania wątku głównego w 2 rozdziale.
 • Blackjack 30K (150SP) – musimy wygrać łącznie 30 000 żetonów w blackjacku. Kasyno odblokujemy podczas wykonywania wątku głównego w 2 rozdziale. Istnieje pewien exploit, który pozwoli nam zdobyć prawie 70 000 żetonów przy jednym podejściu. Otóż blackjack nie jest losowy i układy kart się powtarzają. Sposób ten przedstawiłem we wstępie.
 • Poker 10k (50SP) – musimy wygrać łącznie 10 000 żetonów w odmianie pokera Texas Hold’em.
 • Poker 20k (100SP) – musimy wygrać łącznie 20 000 żetonów w odmianie pokera Texas Hold’em.
 • Poker 30k (150SP) – musimy wygrać łącznie 30 000 żetonów w odmianie pokera Texas Hold’em. Kasyno odblokujemy podczas wykonywania wątku głównego w 2 rozdziale. Zapisujemy grę przed rozpoczęciem i w razie przegranej wczytujemy z powrotem (jak przy blackjacku). Wybieramy wysokie stawki i staramy się grać agresywnie podnosząc cały czas stawkę. Opłaca się blefować, przeciwnicy często pasują, a ma mamy zawsze możliwość wczytania gry.
 • Friendly Neighborhood PI (300SP) – musimy spotkać na ulicy 10 przyjaciół i się z nimi przywitać.
 • The Face of Kamurocho (400SP) – musimy spotkać na ulicy 20 przyjaciół i się z nimi przywitać.
 • The Boss of Kamurocho (500SP) – musimy spotkać na ulicy 30 przyjaciół i się z nimi przywitać. Więcej o zdobywaniu przyjaciół przy trofeum srebro A Guy Everybody Knows. Wystarczy stanąć przed nimi, a powinni się ukłonić (Yagami pomacha ręką). W trakcie wykonywania czynności pobocznych będzie ich przybywać naprawdę dużo, więc nie powinno być najmniejszego problemu z natrafieniem na ich. (widać ich z daleka ponieważ mają żółty symbol nag głową)
 • Pinball Hi-Score (300SP) – należy uzyskać wynik co najmniej 500 punktów na fliperze w naszym biurze. Zapewne będzie to wymagać sporo prób, lecz w końcu powinno się poszczęścić.
 • Pinball Rookie (50SP) – trzeba rozegrać 3 partie na fliperze w naszym biurze. Wpadnie po drodze do wyzwania Pinball Hi-Score.
 • Pinball Pro (100SP) – trzeba rozegrać 5 partii na fliperze w naszym biurze. Wpadnie po drodze do wyzwania Pinball Hi-Score.
 • Pinball Wizard (150SP) – trzeba rozegrać 10 partii na fliperze w naszym biurze. Wpadnie po drodze do wyzwania Pinball Hi-Score.
 • Frame Detector (500SP) – zadanie dotyczy misji przyjacielskiej dla Sebastiana Huttona. Musimy zrobić zdjęcie wszystkim 10 kodom QR, które potrzebne są do otrzymania obudowy dla drona. Filmik z lokalizacją wszystkich kodów znajduje się przy trofeum braz Drone Enthusiast.
 • Motor Detector (500SP) – zadanie dotyczy misji przyjacielskiej dla Sebastiana Huttona. Musimy zrobić zdjęcie wszystkim 10 kodom QR, które potrzebne są do otrzymania silnika dla drona. Filmik z lokalizacją wszystkich kodów znajduje się przy trofeum braz Drone Enthusiast.
 • Propeller Detector (500SP) – zadanie dotyczy misji przyjacielskiej dla Sebastiana Huttona. Musimy zrobić zdjęcie wszystkim 10 kodom QR, które potrzebne są do otrzymania śmigła dla drona. Filmik z lokalizacją wszystkich kodów znajduje się przy trofeum braz Drone Enthusiast.
 • Turbo Detector (500SP) – zadanie dotyczy misji przyjacielskiej dla Sebastiana Huttona. Musimy zrobić zdjęcie wszystkim 10 kodom QR, które potrzebne są do otrzymania turbo dla drona. Filmik z lokalizacją wszystkich kodów znajduje się przy trofeum braz Drone Enthusiast.
 • ESC Detector (500SP) – zadanie dotyczy misji przyjacielskiej dla Sebastiana Huttona. Musimy zrobić zdjęcie wszystkim 10 kodom QR, które potrzebne są do otrzymania ESC dla drona. Filmik z lokalizacją wszystkich kodów znajduje się przy trofeum braz Drone Enthusiast
 • Lord of Puzzle Shogi (50SP) – musimy rozwiązać 1 zagadkę Puzzle Shogi. Opis poniżej
 • Prince of Puzzle Shogi (100SP) – musimy rozwiązać 5 zagadek Puzzle Shogi. Opis poniżej
 • King of Puzzle Shogi (200SP) – musimy rozwiązać wszystkie 10 zagadek Puzzle Shogi. Wyzwanie to będziemy mogli wykonać od 6 rozdziału. Wtedy to w aplikacji Quickstarter dostępne będzie ufundowanie Artisinal Shogi Set. Po ufundowaniu i odebraniu zestawu ze skrzynki przed naszym biurem, musimy się udać do Children’s Park i porozmawiać ze stojącymi tam bezdomnymi. Od teraz w kanałach będziemy mogli wykonywać Puzzle Shogi. Wszystkie rozwiązania znajdują się w filmiku poniżej:

 • Extract Boy (200SP) – dostaniemy za skonsumowanie 10 ekstraktów. Przyrządzać ekstrakty nauczymy się w 5 rozdziale. Warto wcześniej ukończyć wątek zaprzyjaźnienia się z The Hermit of Dragon’s Place, Iyama, wtedy będziemy mieli już wszystkie przepisy na ekstrakty. Regularnie starajmy się przyrządzać ekstrakty ze składników które akurat mamy, a powinno wpaść w mgnieniu oka.
 • Extract Aficionado (250SP) – dostaniemy za skonsumowanie 50 ekstraktów. Przyrządzać ekstrakty nauczymy się w 5 rozdziale. Warto wcześniej ukończyć wątek zaprzyjaźnienia się z The Hermit of Dragon’s Place, Iyama, wtedy będziemy mieli już wszystkie przepisy na ekstrakty. Regularnie starajmy się przyrządzać ekstrakty ze składników które akurat mamy, a powinno wpaść w miarę szybko.
 • Extract Addict (300SP) – dostaniemy za skonsumowanie 100 ekstraktów. Przyrządzać ekstrakty nauczymy się w 5 rozdziale. Warto wcześniej ukończyć wątek zaprzyjaźnienia się z The Hermit of Dragon’s Place, Iyama, wtedy będziemy mieli już wszystkie przepisy na ekstrakty. Regularnie starajmy się przyrządzać ekstrakty ze składników które akurat mamy, aż w końcu wpadnie.
 • Bronze Tier Backer (200SP) – należy ufundować 5 kampanii na Quickstarterze. Dostęp do Quickstartera otrzymamy na początku 6 rozdziału. W razie kłopotów z gotówką, odsyłam do wstępu gdzie opisałem szybkie metody na zarabianie.
 • Silver Tier Backer (250SP) – należy ufundować 10 kampanii na Quickstarterze. Dostęp do Quickstartera otrzymamy na początku 6 rozdziału. W razie kłopotów z gotówką, odsyłam do wstępu gdzie opisałem szybkie metody na zarabianie.
 • Gold Tier Backer (300SP) – należy ufundować 15 kampanii na Quickstarterze. Dostęp do Quickstartera otrzymamy na początku 6 rozdziału. W razie kłopotów z gotówką, odsyłam do wstępu gdzie opisałem szybkie metody na zarabianie.
 • G.A. Building Comlete (1500SP) – musimy ufundować w Quickstarterze wszystkie 10 kampanii dotyczących G. A. Labs. Po otrzymaniu możliwości używania aplikacji Quickstarter w 6 rozdziale, musimy rozpocząć wątek zaprzyjaźniania się z Noboru Tateyama (więcej info przy trofeum srebro A Guy Everybody Knows). Po ufundowaniu pierwszego projektu wracamy do niego, aby pojawiły się kolejne. W sumie będzie nas to kosztować aż 20 milionów jenów, więc sposób na grind pieniędzy opisany we wstępie wydaje się jedyną słuszną drogą.

 

braz Pawn Star
Sold 100 items to Ebisu Pawn.

Aby zdobyć to trofeum, wystarczy sprzedać w sumie 100 przedmiotów w lokalnym lombardzie Ebisu Pawn. Może to być cokolwiek, od przedmiotów kupionych w sklepach, nagrody z kasyn lub nawet śmieci znalezione na ulicy. Jedynym wyjątkiem są przedmioty istotne dla historii. Stosując trik z blackjackiem i wykonując zadania z KamuroGo będziemy mieli sporo żetonów, które możemy najlepiej wymienić na farby i następnie spieniężyć w lombardzie. W ten sposób będziemy się też przybliżać do zdobycia tego pucharka. Warto również sprzedawać podniesiony złom/śmieci który nie mieści się już w ekwipunku (limit 99 przedmiotów danego typu). Omawiany Lombard znajduje się w tym miejscu:

 

braz Retail Therapy
Shopped 100 times.

Do zdobycia pucharka musimy 100 razy zrobić zakupy. W przeciwieństwie do powyższego trofeum braz Pawn Star (gdzie należało sprzedać łącznie 100 przedmiotów), tutaj musimy 100 razy dokonać procesu zakupu, a nie kupić łącznie 100 przedmiotów. Dlatego warto też w trakcie gry robić zakupy kupując tylko 1 przedmiot po czym zagadać sprzedawcę ponownie aby kupić coś innego, zamiast robić hurtowych zakupów. Robiąc częste zapasy jedzenia i napojów leczniczych przed każdym popchnięciem dalej fabuły lub misji pobocznej (i stosując się do wcześniejszej rady) powinniśmy zdobyć ten pucharek w miarę szybko. Warto wspomnieć też, że kupowanie jedzenia/napojów w restauracjach/pubach oraz wymiana żetonów w kasynach nie liczy się jako zakupy. Muszą to być zakupy w sklepach spożywczych lub w lombardzie.

 

braz The Bird’s the Word
Controlled the drone for over an hour.

Jak sam opis trofeum wskazuję, wystarczy tylko kontrolować drona przez godzinę. Wlicza się w to czas zarówno z misji jak i ze swobodnego sterowania dronem poza misjami. Podczas swobodnej eksploracji Kamurocho możemy włączyć drona wciskając przycisk  > Drone > Flight. Nie musimy nim latać aby naliczał się czas do pucharka, więc równie dobrze możemy tak zostawić grę na godzinę.

 

braz Electronic Perspective
Flew the drone in first person mode for 60 seconds.

Trofik możemy wbić już w pierwszym rozdziale, zaraz po uzyskaniu dostępu do swobodnego latania dronem. Wciskamy przycisk  > Drone > Flight > wciskamy i latamy tak przez 1 minutę.

 

braz Oh Look, a Cat!
Found all the stray cats while in search mode during the main story.

Pucharek możliwy do przeoczenia!

Podczas wykonywania zadań z głównego wątku raz na jakiś czas Yagami będzie musiał wypatrzeć jakieś elementy/wskazówki, aby popchnąć dalej akcje. Kamera przechodzi wtedy w pierwszą osobę, a my wciskając  skupiamy wzrok na wybranym przedmiocie/osobie. Zazwyczaj podczas wykonywania tych zadań będziemy słyszeć miauczenie. Oznacza to, że gdzieś w pobliżu znajduje się kot, którego możemy wypatrzeć. Aby zdobyć ten pucharek musimy wypatrzeć wszystkie 14 kotów podczas jednego przejścia(postęp w szukaniu kotów nie przenosi się na ng+). Dotyczy to tylko zadań w głównym wątku, koty znajdziemy też w zleceniach pobocznych, ale one się nie wliczają do zdobycia tego trofeum. Poniżej znajduje się filmik z lokalizacją wszystkich wymaganych kotów.

 

braz Zombie Apocalypse Survivor
Obtained 50 pickups in Kamuro of the Dead.

Aby zdobyć trofeum, musimy strzelić w 50 skrzyń lub beczek, podczas gry w Kamuro of the Dead (strzelanka na szynach, w stylu House of the Dead). Grę można znaleźć na pierwszym poziomie Club Sega na Theater Square (lokalizację można sprawdzić przy trofeum braz The Gamer Life ).

Na każdym z 6 poziomów, w tle za zombiakami  czasami możemy dostrzec skrzynię lub beczkę, takie jak na zdjęciach poniżej.

Strzelając do nich zbieramy 1 punkt zdrowia (skrzynie) lub 1 granat (beczka). Czasami bardzo ciężko je dostrzec ponieważ mogą znajdować się dosyć daleko od nas. Na każdym poziomie znajduje się ich kilka (2-4), więc będziemy musieli przechodzić grę kilkanaście-kilkadziesiąt razy, najlepiej rozpoczynając od pierwszego poziomu. Niestety nie ma możliwości śledzenia postępu w ilości ustrzelonych skrzyń/beczek, więc musimy grindować je do skutku. Po drodze będziemy wypełniać przy okazji wyzwania dla KamuroGo Shops (przejście każdego poziomu, zabicie 1000 zombie i 777 headshotów).

 

braz Drone Champion
Won first place in every D-League race.

Aby zdobyć ten pucharek musimy wygrać wszystkie wyścigi w ostatniej lidze wyścigów dronów. Więcej na ten temat napisałem przy trofeum srebro KamuroGo Socialite w części dotyczącej Drone League.

 

braz Drone Enthusiast
Obtained all drone parts.

Musimy stworzyć/kupić wszystkie 162 części do drona. Wbicie tego trofeum będzie wymagać od nas sporo środków pieniężnych, więc warto zaczekać z nim do odblokowania darmowej przepustki do Paradise VR (wcześniej kupmy/stwórzmy tylko potrzebne nam części do wygrywania wyścigów) aby tam farmić jeny (opisane we wstępie). Poza tym musimy wcześniej znaleźć wszystkie kody QR do odblokowania najlepszych części. Jest to jednocześnie zadanie poboczne zaprzyjaźnienia się z Sebastienem Huttonem. Inicjujemy je wygrywając Beginner Drone League, czyli pierwszą ligę wyścigów dronów w środku Millenium Tower (wieża w samym środku mapy, wcześniej musimy ukończyć zadanie  „The Pigeon Takes Flight” aby wyścigi dronów były dostępne). Po wygraniu ligi Sebastiena znajdziemy zaraz za budką z częściami dronów i wyścigami. W późniejszej części gry otrzymamy możliwość sfinansowania na Quickstartterze książki która pomoże lokalizować kody QR, jednak możemy już wcześniej znaleźć wszystkie z poniższym poradnikiem.

Pozostałe części odblokujemy wygrywając wszystkie ligi wyścigów dronów oraz 4 finansując odpowiednie kampanie na Quickstarterze (Low-Cost Turbo, Low-Cost ESC, Super Motor S, Hyper Propeller H.

Dodatkowo będziemy potrzebowali odpowiednich składników, sporo mniej wartościowych można znaleźć porozrzucane na ulicy. Pozostałe, rzadkie kupimy w:

 • Ebisu Pawn – lokalizację można sprawdzić przy trofeum braz Pawn Star, kupimy tu części które można znaleźć na ulicy a także 4 rodzaje farb (white, black, blue, red).
 • L’Amant Prize Counter – podziemne kasyno za Koi Bridge. Wymieniamy w zamian za żetony (warto sprawdzić opisany przy wyzwaniach blackjacka w srebro KamuroGo Guide  trick na łatwą wygrane) odblokujemy w 2 rozdziale. Kupimy tu 10 rodzajów farb (striped, checkered, cute, floral, colorful, elegant, camo green, camo brown, camo blue, natural).
 • Dragon’s Palace 2F Prize Counter – kasyno w opuszczonym budynku na 2 piętrze. Wymienimy w zamian za żetony(te same co w poprzednim kasynie), wstęp odblokujemy w 5 rozdziale. Znajdziemy tu: High-end Wire, Sparkling Aluminum, Flexible Carbon, Clean Electrical Wire, Sturdy Iron, Precise Circuit, Strong Magnet, Sturdy Coil, Abundant Oil, Clear Resin.
 • Dragon’s Palace 3F Counter – pokój z grami karcianymi w opuszczonym budynku na 3 piętrze. Wymienimy w zamian za Wooden Tags. Znajdziemy tu: Top Shelf Screw, High-grade Plastic, 2 rodzaje farb (anime i dragon).
 • Onodera’s Wares – sklepik u bezdomnego w kanałach, gdzie kupujemy za punkty umiejętności, odblokujemy w 5 rozdziale podczas misji zaprzyjaźnienia się z Morio Onodera (więcej info przy trofeum srebro A Guy Everybody Knows). Kupimy Master Frame Blueprint, Master Propeller Blueprint, Master Motor Blueprint, Master Turbo Blueprint, Master ESC Blueprint
 • Dodatkowo zajmując 1,2 lub 3 miejsce w Single Race w wyścigach dronów możemy wygrać: Exquisite Screw, Top Shelf Screw, Sturdy Plastic, High-grade Plastic, Quality Wire, High-end Wire, Sparkling Aluminium, Clean Electrical Wire, Sturdy Coil, Sturdy Iron, Precise Circuit, Flexible Carbon, Small Metal Plate, Strong Magnet.

Każdego rodzaju farby będziemy potrzebowali po 6. 16 Master Frame Blueprint z Onodera’s Wares oraz aż 7 100 960 jenów (nie wliczając w to koszt materiałów i wsparcia kampanii na Quickstarterze)

 

braz Yagami Party
Completed all Dice & Cube courses and rules at Paradise VR.

Aby zdobyć ten pucharek musimy wygrać wszystkie 6 kursów w Paradise VR. Więcej na ten temat napisałem przy trofeum srebro KamuroGo Socialite w części dotyczącej Paradise VR.

 

braz The Gamer Life
Played every arcade game.

Aby zdobyć ten pucharek musimy zagrać w każą dostępną grę w salonach z automatami Club Sega. W Kamurocho znajdują się 2, przy Theater Square i przy Nakamichi St.

Gry dostępne w tych miejscach to:

Theater Square:

 • Kamuro of the Dead
 • Motor Raid
 • Rzutki
 • UFO Catcher
 • Space Harrier

Nakamichi St.:

 • Fighting Vipers
 • Virtua Fighter 5
 • Puyo Puyo
 • Fantasy Zone

Po włączeniu gry na automacie  wciskamy przycisk  lub , aby rozpocząć rozgrywkę. Wychodzimy wciskając  i wybierając Quit

 

zloto He Just Doesn’t Quit
Defeated the opponent in the side case, „A Final Request.”

Trofeum to zdobywamy za pokonanie Shin Amona. Członkowie klanu Amonów stanowią nieodzowny element serii Yakuza, więc i tu musimy się zmierzyć z jego przedstawicielem. W pierwszej kolejności musimy jednak ukończyć wszystkie 49 spraw pobocznych (więcej info przy trofeum zloto Got to the Bottom of It ). Wtedy dostępna będzie w naszym biurze ostatnia sprawa „A Final Request”. Przed udaniem się na miejsce warto wcześniej rozwinąć wszystkie umiejętności Yagamiego z 2 pierwszych kategorii: Ability i Battle (więcej info przy trofeum braz Skill Master). Oczywiście należy też zabrać ze sobą napoje lecznicze i apteczki (przeciwnik wykonyje atak zaqdający mortal wounds). Koniecznie należy je przypisać do przycisków , inaczej zostaniemy pozbawieni możliwości ich używania, ponieważ Amon kradnie nam telefon i uniemożliwia tym samym opcję przeglądania ekwipunku. Kiedy jesteśmy już odpowiednio przygotowani idziemy na plac w Little Asia i rozmawiamy z człowiekiem w czarnym płaszczu i czarnych okularach. Jeśli jesteśmy bardzo ambitni możemy walczyć z nim na poziomach trudności innych niż Easy, jednak jeżeli zależy nam na szybkim pokonaniu go, to polecam obniżyć (jeżeli już nie gramy na Easy) poziom trudności na tą walkę. Sama walka składa się z 3 etapów:

 • Pierwszy etap – Warto na początku zażyć jakiś ekstrakt. Ja wybrałem Rejuvenation Extract, który przez 1 minutę regeneruje nasze zdrowie ale jeśli go nie posiadamy możemy wybrać inny np. zwiększający prędkość ciosów. Należy to zrobić jak najwcześniej, jeżeli będziemy zwlekać to możemy stracić okazję na jego zażycie. W pierwszej kolejności Amon będzie szukał okazji aby nas złapać i pozbawić telefonu. Pozbawi nas tym samym możliwości wchodzenia w ekwipunek i jedyną opcją leczenia pozostaje używanie przedmiotów przypisanych do  . W tej fazie przeciwnik będzie rzucał w nas granatami błyskowymi, na które musimy uważać, aby nie zostać oszołomionym i podatnym na ciosy. Podczas animacji rzucania mamy chwilę, aby wyprowadzić bezpiecznie combo. Starajmy się blokować ataki w wroga i odpowiadać na nie kontrą. Ten etap nie jest raczej trudny i powinniśmy szybko zbić mu kilka pasków zdrowia na co Amon odpowie wyciągając 2 niebieskie miecze świetlne i przechodząc do następnej fazy.
 • Drugi etap – Po tym jak wyciągnie miecze musimy szybko przełączyć się na styl walki żurawia (o ile wcześniej nim nie walczyliśmy). Podczas reszty pojedynku będzie panować zasada, że dobierając kolorystycznie nasz styl walki do stylu Amona zmniejszamy obrażenia jakie nam zadaje (obrażenia od okręgów świetlnych i laserów zupełnie się niwelują). W przeciwnym wypadku jedno combo Amona wraz z wystrzelonymi laserami może prawie całkowicie pozbawić nas życia. Musimy więc być ostrożni i od razu zmieniać styl walki, kiedy przeciwnik też to zrobi. Tak jak poprzednio, staramy się blokować ataki i wyprowadzać szybkie kontry. Należy też uważać na atak kiedy pojawi się dodatkowa biała poświata wokół oponenta. Wykona on wtedy atak zadający mortal wounds, który powinniśmy ominąć wciskając . Po zbiciu kolejnych pasków zdrowia, dookoła Amona pojawi się tarcza.
 • Trzeci etap – Kiedy pojawi się tarcza musimy nieco zmodyfikować naszą taktykę. Tarcza bowiem dosyć mocno obniża obrażenia jakie zadajemy Amonowi używając ten sam styl walki. Najlepszym rozwiązaniem więc jest pozostawienie przeciwnego stylu, kiedy wróg zmieni swój i aktywować EX boost, wciskając . Atakujemy wtedy do oporu, aż nie wyłączy nam się EX boost (daje on nam niewrażliwość na ataki przeciwnika). Musimy bardzo uważać, aby dostosować styl zaraz po tym jak się skończy. Następnie atakujemy i blokujemy ataki tak jak w drugim etapie mając ten sam styl co Amon, aby wypełnić pasek EX. Powtarzamy tak do końca walki.

Powyższą taktykę można sprawdzić na poniższym filmiku.

 

braz Pay Your Rent, Yagami
Ate all of Tomioka-san’s homecooked meals.

Pierwszym krokiem na drodze do tego pucharka będzie rozpoczęcie aktywności pobocznej związanej z zaprzyjaźnieniem się z Rie Tomioka (dostępne już w 1 rozdziale). Wystarczy zjeść w Smile Burger na Nakamichi St. Kiedy wyjdziemy z lokalu zaczepi nas właścicielka budynku w którym mamy swoje biuro. Yagami zgodzi się na bycie królikiem doświadczalnym i próbowanie potraw przyrządzonych przez Rie. Następnie kiedy wrócimy do biura, w naszej lodówce będzie czekać na nas posiłek. Po zjedzeniu, będziemy mieli możliwość wybrania odpowiedzi jakiej udzieli Yagami odnośnie jedzenia. Niezależnie od odpowiedzi, testy potraw będziemy musieli powtórzyć jeszcze 2 razy. Wtedy wykonamy zadanie zaprzyjaźnienia się z Tomioką i w nagrodę w naszej lodówce co pewien czas będą się pojawiać posiłki regenerujące całe życie. W skład nich wchodzą:

 • Beef Stew
 • Hamburg Steak
 • Omurice
 • Fried Shrimp
 • Meat and Potato Stew

Aby zdobyć trofeum, musimy zjeść wszystkie 5 potraw. Pojawiają się one losowo. Warto w czasie naszej gry wracać co jakiś czas (nie możemy mieć pełnego paska zdrowia) do biura i zaglądać do lodówki. Po zjedzeniu koniecznie zapisujmy grę. W końcu powinniśmy natrafić na wszystkie potrawy i wbić pucharek

 

zloto KamuroGo Master
Achieved 100% completion of KamuroGo. Wow!

Wpadnie za wykonanie wszystkich wyzwań niezbędnych do zdobycia trofeów srebro KamuroGo Guide i srebro KamuroGo Socialite.

 

Poradnik opracowany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Grę udostępnił wydawca - Cenega.