Just Cause 3 - Sky Fortress DLC

8 października 2018
0
4/10
2-4H
x0
x1
x1
x5
7
0
2
0
1
7
0
2
0
1

Podniebna forteca to pierwszy fabularny dodatek do Just Cause 3. Tak jak można się spodziewać głównym jego daniem są starcia w powietrzu. Pojawiają się nowi przeciwnicy w postaci dronów, nowy obszar tytułowej fortecy oraz bardzo fajne ulepszenie wingsuita Rico pozwalające teraz latać ile dusza zapragnie. A do tego jeszcze strzelać. Szykujcie się na destrukcję w powietrzu!

 

Krok po kroku:

Dodatek do długich nie należy i ukończymy go dość szybko. Chcąc jednak wbić 100% radzę zwrócić uwagę na pucharki  Te kocie ruchy! oraz  Łowca dronów. Po ukończeniu wątku fabularnego z DLC trudno będzie je zdobyć.

Oprócz tego rozszerzenie to wprowadza również cztery wyzwania w których przyjdzie nam zawalczyć znowu o 5 trybików. Na szczęście nowe loty na ulepszonym wingsuicie są zdecydowanie łatwiejsze od tych, z którymi należy się borykać w podstawce.

Nic więcej dodawać nie trzeba. Jeśli ogarnęliście platynę w Just Cause 3 to tu na pewno dacie radę.

Disclaimer
Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!
Ikona osiągnięcia: Jak ryba... w powietrzu!</span> / <span>Like a Fish... in the Air!

Jak ryba... w powietrzu! / Like a Fish... in the Air!

Użyj bawarowego wingsuitu, by wystartować z wody. / Use the Bavarium Wingsuit to take off from water.

Bardzo prosty pucharek. Gdy już wraz z biegiem dodatku otrzymamy ulepszenie naszego wingsuitu, należy odnaleźć dowolny zbiornik wodny. Wypływamy na powierzchnię, przytrzymujemy  i startujemy z wody. Wystarczy jeden taki start i trofeum jest nasze.

Ikona osiągnięcia: Te kocie ruchy!</span> / <span>Look at the Sly Fox

Te kocie ruchy! / Look at the Sly Fox

Wykonując manewr beczki, uniknij 10 nadlatujących rakiet. / Use the Barrel Roll to evade 10 incoming missiles.

Możliwe do przeoczenia

Pucharek można przegapić, gdyż przeciwnicy niechętnie strzelają w nas rakietami. Tym bardziej, jeśli nie skupimy się na nich unikaniu może być problem. Po ukończeniu wątku fabularnego niestety bardzo trudno będzie sprowokować akcję, aby jakiś przeciwnik strzelił do nas rakietą.

Gdy zostaniemy namierzeni na środku ekranu pojawi się informacja o tym w postaci niewielkiego okręgu. Kiedy pojawi się komenda uniku musimy wykonać beczkę kierując w bok i wciskając . Jeśli się powiedzie pojawi się napis sukces. No i rzecz jasna nie otrzymamy obrażeń. Na poniższym filmiku gracz lata w kółko podczas wyzwalania obszaru fortecy. Polecam na wszelki wypadek właśnie tam uniknąć tych 10 rakiet i nie czekać na potem. Nie trzeba lecieć dokładnie tak samo. Ja osobiście wolałem latać pod statkiem. Tam częściej do mnie strzelali. W razie czego polecam TEN materiał wideo.

Ikona osiągnięcia: Nazywam się Eden</span> / <span>My Name is Eden

Nazywam się Eden / My Name is Eden

Ukończ finałową misję dodatku "Podniebna Forteca". / Beat the last mission of the Sky Fortress Expansion and complete the story arc.

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu wątku głównego z dodatku.

Ikona osiągnięcia: Połamania nóg!</span> / <span>Break a Leg!

Połamania nóg! / Break a Leg!

Pokonaj "Starego przyjaciela" (Boss na końcu misji "Przejęcie inicjatywy"). / Defeat the "Old Friend" (Boss at the end of "Taking Control").

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Musimy pokonać bossa znajdującego się pod koniec misji Przejęcie inicjatywy. Jest to taki pająkowaty konstrukt wiszący pod sufitem. Polecam podczas starcia schować się gdzieś za kontenerem, bo jego ataki dystansowe są naprawdę bolesne. Aby ubić przeciwnika będziemy musieli odstrzelić mu wszystkie cztery nogi. Nie jest to specjalnie wymagające zadanie. Dodatkowo utrudniać nam sprawę będą próbowali zwykli wrodzy żołnierze.

I boss odstrzelony
Ikona osiągnięcia: Łowca dronów</span> / <span>Stock-Keeping

Łowca dronów / Stock-Keeping

Pokonaj po 1 dronie każdego typu. / Defeat 1 of each Drone type.

Możliwe do przeoczenia

Trofeum raczej trudno pominąć, ale jest to możliwe. Drony to nowy typ przeciwnika dostępny w Just Cause 3. Czym dokładnie są raczej wyjaśniać nie muszę. To modny obecnie sprzęt latający. Aby zdobyć pucharek musimy ustrzelić każdy typ tego urządzenia.

Typy dronów:

  • Lekkie drony
  • Drony bojowe
  • Drony transportowe

Dronami lekkimi i bojowymi nie musimy się przejmować. Podczas przechodzenia tego dodatku lub Lądowej Inwazji Mechów ustrzelimy ich naprawdę spore ilości. Pominąć możemy jedynie drona transportowego. Główne ze względu, że nie jest on wyposażony w broń i trzyma się zazwyczaj na uboczu. A jak nas coś nie atakuje to raczej nie mamy zwyczaju tego ot tak rozwalić. Chyba, że w ferworze walki się zdarzy. Drony transportowe jak sama nazwa mówi służą do transportu różnych obiektów. Możemy zauważyć jak kursują z jakimś kontenerem, czy bryłą bawaru lub też bez ładunku. Wystarczy jednego takiego ustrzelić. Ilość zniszczonych dronów możemy sprawdzić wciskając , wybierając zakładkę Postęp i tam opcję Podniebna forteca.

Przykładowy dron transportowy
Ikona osiągnięcia: Koneser</span> / <span>Quite the Connoisseur

Koneser / Quite the Connoisseur

Zdobądź przynajmniej 1 trybik we wszystkich wyzwaniach dodatku "Podniebna Forteca". / Earn at least 1 Gear in all Challenges of the Sky Fortress Expansion.

W dodatku pojawiły się cztery nowe wyzwania: Kurs Pilotażu Statku Eden I, II, III oraz Podniebny terror. Do tego pucharka wystarczy zdobyć po jednym trybiku w każdym wyzwaniu.

Ikona osiągnięcia: Prawdziwy as</span> / <span>A True Master

Prawdziwy as / A True Master

Zdobądź 5 trybików we wszystkich wyzwaniach dodatku "Podniebna Forteca". / Earn 5 Gears in all Challenges of the Sky Fortress Expansion.

Tutaj podoknie jak w powyższym trofeum przyjdzie nam zagrać w każde wyzwanie. Z tym, że musimy się postarać o maksymalny wynik 5 trybików. Jest to najtrudniejsze trofeum z dodatku, jednak zdecydowanie nie tak wymagające jak poniektóre loty na wingsuicie w podstawce.

KURS PILOTAŻU STATKU EDEN I

Jest to dość trudny tor, gdyż zdobycie w nim 5 trybików wymaga perfekcyjnego przelotu przez środek każdego kółka. Sam jednak znalazłem pewien trik pozwalający latać między dwoma kółkami zapewniając sobie praktycznie nielimitowaną ilość punktów, dzięki czemu nie musimy się martwić celowaniem w środek trudnych okręgów. W razie czego polecam TEN materiał wideo oraz poniżej nagrany mój trik na nieskończone punkty.

KURS PILOTAŻU STATKU EDEN II

Najłatwiejszy lot w dodatku. Trasa jest prosta, nie zawiera ostrych zakrętów i nie wymaga idealnego przelotu. Powinniśmy szybko sobie z nią poradzić. W razie czego polecam TEN materiał wideo.

KURS PILOTAŻU STATKU EDEN III

Dość niebezpieczny przelot. Szczególnie radzę uważać podczas lotu pod statkiem, gdyż Rico lubi w coś przyhaczyć, a to równa się konieczności ponownego lotu. Całe szczęście nie trzeba zaliczać idealnego przelotu. Zdobycie 5 trybików może jednak zająć trochę prób. W razie czego polecam TEN materiał wideo.

PODNIEBNY TERROR

To wyzwanie wymaga ubicia jak największej ilości dronów w czasie 1 minuty 30 sekund za pomocą broni wyposażonej w wingsuicie. Będzie to wymagało trochę prób. Warto grać tu z ulepszonym sprzętem tak, aby mieć 3 rakiety oraz aby karabin się szybko nie przegrzewał. Podczas lotu nacelujemy na drony i prujemy z karabinu przy okazji waląc rakietami w namierzone cele. Jak tylko wylecimy za statek przytrzymujemy i dawkujemy , aby jak najszybciej zawrócić i ponownie atakować. W razie czego polecam TEN materiał wideo.