Katalog gier PlayStation Plus na maj: Red Dead Redemption 2 i więcej

16 maja 2024
0

Wszystkie tytuły ukażą się 21 maja.

Bądź świadkiem końca ery Dzikiego Zachodu, zostań największym tajnym agentem na świecie, wciel się w rolę wschodzącej gwiazdy półświatka, staw czoła obcemu światu i nie tylko dzięki majowej ofercie katalogu gier PlayStation Plus! Red Dead Redemption 2, Deceive Inc., Crime Boss: Rockay City, Stranded: Alien Dawn i wiele innych tytułów jest dostępnych od 21 maja. Ogłaszamy również nowe klasyczne tytuły, które pojawią się w PlayStation Plus Premium.

Przyjrzyjmy się bliżej każdej grze.

 

PlayStation Plus Extra i Premium | Katalog gier

 

Red Dead Redemption 2* | PS4

Red Dead Redemption 2 to rozległa opowieść o życiu w Ameryce u zarania współczesności. Koniec ery Dzikiego Zachodu rozpoczął się, gdy stróże prawa polują na ostatnie gangi wyjęte spod prawa. Ci, którzy się nie poddają lub nie ulegną, są zabijani.

Po nieudanym napadzie w miasteczku Blackwater na zachodzie kraju, Arthur Morgan i gang Van der Lindego są zmuszeni do ucieczki. Gdy agenci federalni i najlepsi łowcy nagród w kraju depczą im po piętach, gang musi rabować, kraść i walczyć w surowym sercu Ameryki, aby przetrwać. Gdy pogłębiające się wewnętrzne podziały grożą rozpadem gangu, Arthur musi dokonać wyboru między własnymi ideałami a lojalnością wobec gangu, który go wychował.

Red Dead Redemption 2 zawiera również Red Dead Online — rozgrywkę wieloosobową osadzoną w żywym świecie Red Dead Redemption 2 — jedź solo lub stwórz grupę; biegać bimberem; Walcz ze stróżami prawa, gangami wyjętymi spod prawa, dzikimi dzikimi zwierzętami i nie tylko, wykuwając własną ścieżkę na amerykańskim pograniczu.

*Ponowna edycja PlayStation Plus. 

 

Deceive Inc.  | PS5 Oszukać Inc.  | Konsola PS5 

Działaj pod przykrywką jako najwięksi tajni agenci na świecie w tej wieloosobowej grze polegającej na skradaniu się i podstępach. Przebierz się za kogokolwiek, aby wtopić się w tłum, rozmieść zaawansowane technologicznie gadżety, aby zyskać przewagę, i uwolnij paczkę, zanim konkurencja zabierze ją dla siebie! Żadna sztuczka nie jest zbyt brudna, gdy pracujesz dla Deceive Inc.

Wybierz swój styl gry z listą zróżnicowanych agentów, z których każdy ma własną, konfigurowalną broń i zestaw umiejętności. Od światowej sławy włamywaczy po wschodzące sensacje szpiegowskie, Deceive Inc. szczyci się tym, że jest pracodawcą zapewniającym równe szanse.

 

The Sims 4 City Living** | PS4

Zabierz swoich Simów do miasta i odkryj wszystko, co ma do zaoferowania, od tętniącej życiem akcji za drzwiami, po wyjątkowe sytuacje, które można znaleźć tylko w mieszkaniu w The Sims 4 Miejskie życie. Eksploruj gęsto zaludnione, miejskie miasto z różnorodnymi dzielnicami, z których każda ma swoją własną, niepowtarzalną osobowość. Wzbogacaj i rozwijaj swoich Simów, zabierając ich na różne festiwale w całym mieście, gdzie mogą oglądać ulicznych artystów, brać udział w konkursach i poznawać różne osoby z różnych środowisk.

Zmierz się z wyzwaniami, które wiążą się z pierwszym mieszkaniem Twoich Simów, a następnie wspinaj się po luksusowy apartament ich marzeń.

**Do gry wymagana jest gra The Sims 4. The Sims 4 jest sprzedawane osobno.

 

Crime Boss: Rockay City | PS5

Wciel się w rolę wschodzącej gwiazdy półświatka, Travisa Bakera (Michael Madsen), który chce zostać nowym królem Rockay City. W solowej kampanii roguelike zastosujesz strategię i siłę ognia, aby przeprowadzać przebiegłe napady i przejmować teren od przywódców rywalizujących gangów, jednocześnie próbując uniknąć schwytania przez nieustępliwego szeryfa Norrisa (Chuck Norris). Współpracuj ze swoim zespołem planistów i opiekunów i odkryj, jak każdy z nich znalazł się w Rockay City w ekscytujących misjach retrospekcji. Możesz też stworzyć własny gang w trybie wieloosobowym online PvE i współpracować, aby organizować zuchwałe napady.

 

The Settlers: New Allies | PS4

The Settlers: New Allies to gra strategiczna z rozbudowanym doświadczeniem i strategicznymi bitwami w czasie rzeczywistym. Wybierz jedną z trzech frakcji: Elari, Maru i Jorn. Każdy z nich ma unikalny wygląd, styl gry i historię. Przeżyj kampanię fabularną osadzoną w świecie The Settlers lub wybierz specjalny tryb Hardcore i jego dodatkowe wyzwania. Graj online z maksymalnie ośmioma graczami w ekscytujących potyczkach z innymi graczami lub sztuczną inteligencją, aby zapewnić długotrwałą zabawę.

 

Stranded: Alien Dawn | PS4, PS5

Zmierz się z nowym światem w Stranded: Alien Dawn, symulatorze przetrwania na planecie, w którym los małej grupy uwięzionych graczy spoczywa w twoich rękach. Stwórz swoją historię dzięki fascynującej i wciągającej rozgrywce strategicznej, podejmując ważne decyzje, aby chronić ocalałych przed głodem, chorobami, ekstremalnymi warunkami pogodowymi i nie tylko. Od podstawowych obozów po ufortyfikowane bazy, stwórz twierdzę, aby bronić ocalałych przed atakami obcych stworzeń, które wędrują po rozległym i śmiercionośnym obcym świecie. Przeżyj epicką i nieprzewidywalną podróż.

 

Cat Quest | PS4

Cat Quest to gra RPG z otwartym światem osadzona w świecie kotów! W poszukiwaniu swojej porwanej siostry rzucasz się na ogromny kontynent Felingard – świat stworzony w stylu dawnych map świata i mruczący z kocimi postaciami, historiami i kalamburami.

 

Cat Quest II | PS4 

Cat Quest II to RPG akcji 2D z otwartym światem, osadzone w fantastycznej krainie kotów i psów. Zagrożony ciągłą wojną między kotami z Felingard a nacierającymi psami Imperium Lupus, CAT QUEST II opowiada o ogonie dwóch królów, którzy połączyli się wbrew swojej woli, wyruszając w podróż pełną odkryć, aby odzyskać swoje trony.

Graj zarówno jako kot, jak i pies, odkrywając ich królestwa w pojedynkę lub ze znajomym w lokalnym trybie współpracy! Wyrusz na wyprawę w świecie pełnym magii, ciekawskich potworów i wyrusz na wyprawę, jakiej jeszcze nie było!

 

The LEGO Movie 2 Videogame | PS4

Obcy najeźdźcy potworów pozostawili Bricksburg w ruinie i porwali przyjaciół Emmeta! Teraz Emmet i wiele heroicznych postaci musi wyjść poza swój świat i uratować swoich przyjaciół przed dziwnymi mieszkańcami Systemu Systar. Podróżuj w kosmos, odkrywaj nowe światy i sprawdzaj swoje umiejętności mistrzowskiego budowania.

 

Watch Dogs* | PS4

Wciel się w genialnego hakera Aidena Pearce’a, który poluje na tych, którzy skrzywdzili jego rodzinę w tej przygodzie z otwartym światem, której akcja toczy się w Chicago. Będziesz mógł monitorować i hakować wszystkich, którzy cię otaczają, manipulując wszystkim, co jest podłączone do sieci miejskiej. Za pomocą smartfona masz kontrolę nad infrastrukturą miasta w czasie rzeczywistym. Uwięzij wroga w karambolu 30 samochodów, manipulując sygnalizacją świetlną. Zatrzymaj pociąg, a następnie wsiądź do niego, aby uniknąć władz. Ledwo uniknij schwytania, szybko podnosząc most zwodzony. Wszystko, co jest związane z miejskim CTOS, może stać się twoją bronią.

*Ponowna edycja PS Plus.

 

PlayStation Premium | Klasyczne modele 

 

2Xtreme | PS4, PS5

Snowboard w Japonii, rolki w Last Vegas, rower górski w Afryce, deskorolka w Los Angeles i wiele więcej w tej wielodyscyplinarnej grze wyścigowej. Rywalizuj w sezonie na 12 intensywnie szalonych polach. Wyścigi dla dwóch graczy na podzielonym ekranie, 4 poziomy trudności i Stwórz własnego gracza sprawiają, że 2 Xtreme to pośpiech! Poznaj grę 2Xtreme (wydaną po raz pierwszy na oryginalną konsolę PlayStation). Wzbogacone o renderowanie w górę, przewijanie do tyłu, szybki zapis i niestandardowe filtry wideo.

 

G-Police | PS4, PS5 

Grasuj po panoramach miasta w swoim załadowanym bronią śmigłowcu bojowym DASA-Kamov jako członek G-Police. Przedzieraj się pomiędzy, wokół i pod przeszkodami, takimi jak drapacze chmur i mosty, w locie 360°, walcząc z groźnymi statkami rebeliantów w powietrzu i ciężko uzbrojonymi pojazdami na ziemi w 35 strategicznych misjach bojowych i lotniczych. Będziesz siać spustoszenie, mierząc się z hardkorowym elementem przestępczym terroryzującym surowe miasto Callisto XXI wieku. Poznaj grę G-Police (wydaną po raz pierwszy na oryginalną konsolę PlayStation), wzbogaconą o renderowanie w górę, przewijanie do tyłu, szybki zapis i niestandardowe filtry wideo.

 

Worms Pinball | PS4, PS5 

Przygotuj się na pełną akcji symulację pinballa z czystym robakiem! Worms Pinball oferuje stół z podgrami wyświetlanymi diodami LED 3D i równoległymi celami, przezroczyste rampy, sterowane przez użytkownika ruchome gadżety, odbijanie i przewrotki, bang backi, ratowanie śmierci… i wiele więcej! Głębia rozgrywki, różnorodność akcji i wyrafinowane zasady stołu zapewniają, że Worms Pinball wciągnie wszystkich graczy, a nie tylko zagorzałych główki od szpilek.


Uwaga dla naszych abonentów PlayStation Plus Extra i Premium: w ramach naszego normalnego odświeżania zawartości wybrane tytuły, takie jak Horizon Zero Dawn, znikną z katalogu gier jeszcze w tym miesiącu. Abonenci korzystający z zalet katalogu gier mogą nadal grać w te gry do 21 maja. Zawsze możesz sprawdzić sekcję „Ostatnia szansa na grę” na stronie PlayStation Plus -> Kolekcje na konsoli PS5 lub PlayStation Plus -> Games -> Games Catalog na konsoli PS4, aby znaleźć tytuły, w które możesz chcieć zagrać, zanim opuszczą usługę.

źródło: playstation blog