Konosuba: Love for those Clothes of Desire – Recenzja

Seria Konosuba posiada przesympatyczną grupę postaci, która jest ze sobą bardzo blisko związana. Wyruszają na różne dziwne zadania, żeby zarobić kasę i dobrze zjeść. Fabuła nigdy tu nie będzie za dużo na poważnie, a idea gry otwiera nowe możliwości spędzenia czasu z postaciami z tej serii.

Konosuba! Love for These Clothes of Desire rzuca gracza w nową historię ze wszystkimi postaciami z serialu Konosuba, które fani znają i kochają. Kazuma i jego drużyna znajdują czarny tablet, który pozwala im tworzyć ubrania, jeśli mają przepis na ich wykonanie. Niestety, ale jest jeden problem, na tablet rzucona jest klątwa. 

Wszystko byłoby dobrze i elegancko, gdyby nie jakiś szlachcic, który oskarżył ich o kradzież jego majątku i postawił im ultimatum – wygnanie z miasta Axel lub szycie ubrań. Wydaje się proste, prawda? No nie bardzo. Tajemnicza osoba dostarcza im przepisy na ubrania. Za każdym razem, gdy spełniają ich prośbę, coś się dzieje i szlachcic ponownie oskarża ich o kradzież, więc muszą kontynuować szycie ubrań, dopóki nie znajdą sprawcy całej sytuacji. Założenie brzmi nudno, ale jest zwrot akcji! Tablica jest przeklęta i odzwierciedla jedno z pragnień członków drużyny, gdy wykonują oni ubrania, które im nakazano. 

Dodatkowym elementem pojawiającym się podczas procesu szycia jest nałożenie klątwy na jedną z osób z naszego zespołu. Żeby zaradzić klątwie, która uwypukla ukryte pragnienia jest uszycie specjalnegodla niej. Wywołuje to przezabawne scenki podczas gry, których nie zobaczymy w serii anime. Darkness pokazuje swoją dominującą stronę, Megumin tworzy swoją ligę lolitek, Aqua zaczyna ciężko pracować, a Kazuma… pozostawiam Wam samemu zobaczyć. Szyjcie ubrania, aby zdjąć z nich klątwę.

Choć gra jest powieścią wizualną, zawiera ona elementy rozgrywki. Ponieważ tworzenie ubrań wymaga materiałów, możemy wysyłać naszą drużynę na misje i zadania, dzięki którym zdobędą kasę “eris” (pieniądze, za które mogą kupić brakujące materiały) oraz różne łupy, które można wykorzystać do wytworzenia strojów. Nie każdy w drużynie lubi to samo i jest to odzwierciedlone w czasie wyboru zadań dodatkowych.

Ten element w grze jest świetnie nam przedstawiony, każdy dzień trzeba też dobrze zaplanować. Mamy trzy dni na zbieranie różnego rodzaju materiałów do naszych strojów. Następnie możemy porozmawiać z przedstawioną nam osobą, nie tylko z naszej drużyny, ale też innymi, z którymi możemy też podnieść nasz status znajomości. Kolejny dzień to process samego szycia, ewentualnie wyjścia do sklepu, jeśli brakuje nam jakiegoś materiału. I tak leci nam pięć dni zabawy (tydzień), a czas jest ograniczony.

Oprócz tego do mieszkańców miasteczka dociera wieść o grupie szyjącej ubrania, a Kazuma otrzymuje dodatkowe prośby, które można spełnić w zamian za nagrody. Dodatkowo wypełnianie próśb odblokowuje naszej drużynie więcej sposobów na zdobycie potrzebnych materiałów. Każdy strój daje nam także zupełnie nowy segment powieści wizualnej, w którym nosi go jedna z postaci kobiecych z obsady.

Gra posiada 10 zakończeń i w zależności od tego, kogo odwiedzimy w wolnym czasie, możemy dla tej osoby uszyć ubranie. Wybierając jedno z zakończeń, będzie nam łatwiej podjąć decyzję podczas rozmowy, jak i wybrać ubranie, które dla danej osoby będziemy szyć, aby zwiększyć nasze szanse na powodzenie uwodzenia i zakończyć romans powodzeniem.

Jeśli chodzi o samą grę, muszę powiedzieć, że świetnie się sprawdza jako serwis dla fanów Konosuby, ponieważ oryginalna obsada anime zebrała się i udzieliła głosu wszystkim postaciom. Sposób, w jaki zachowują się wszystkie osoby, może sprawiać wrażenie, że oglądasz kolejny wątek anime, ponieważ ich zachowanie i styl mówienia są, moim zdaniem, takie same jak w serialu. Możliwość zobaczenia wszystkich postaci w nowych i ciekawych strojach, daje dużo przyjemności.

Grafika w grze jest bardzo dobra, ponieważ zachowano styl z anime. Jeśli chodzi o muzykę, nie ma tu nic specjalnego, po prostu standardowa ścieżka dźwiękowa z powieści wizualnej, dzięki której możesz mieć pewność, że coś gra w tle.

Podsumowując, jeśli kochasz Konosubę, z pewnością spodoba Ci się gra Love for These Clothes of Desire. Ta sama obsada głosowa, świetne postacie, które szalenie dobrze się ze sobą bawią, oraz wspaniałe momenty komediowe, z których słynie ta seria. Gra może nie być dla każdego, ale jeśli jesteś fanem Konosuby, na pewno będziesz miło spędzać czas.

Grę udostępnił wydawca.

 

 

Konosuba: Love for those Clothes of Desire

OPIS GRY : Śledź losy drużyny Kazumy po odkryciu tajemniczej czarnej tabliczki, która przeklina swoich użytkowników pragnieniami sprzecznymi z ich osobowością. Dziewczyny muszą teraz odnaleźć odpowiednie składniki i przekazać je tabliczce, by stworzyć stroje, które współgrają z ich żądzami i je dopełniają. Dzięki temu zdejmą ten złowrogi urok. Chcesz się spotkać z bezlitosną dominą Darkness? A może zorganizowaną i ciężko pracującą boginią Aquą? Albo Megumin – dumną przywódczynią Ligi Lolit?

OCENA
4.5
Sending
OCENA UŻYTKOWNIKÓW
0 (0 votes)

PODSUMOWANIE:

Podsumowując, jeśli kochasz Konosubę, z pewnością spodoba ci się gra Love for These Clothes of Desire. Ta sama obsada głosowa, świetne postacie, które szalenie dobrze się ze sobą bawią, oraz wspaniałe momenty komediowe, z których słynie ta seria. Gra może nie być dla każdego, ale jeśli jesteś fanem Konosuby, na pewno będziesz miło spędzać czas.

ZALETY

  • świetna komedia,
  • wygląda jak anime,
  • dodatkowy element rozgrywki,
  • nie tylko nowelka.

WADY

  • raczej tylko dla fanów serii,
  • muzyka.