LEGO Przygoda 2 – Wrażenia z pokazu przedpremierowego

Jak dobrze ugryźć LEGO? Na to pytanie najlepszą odpowiedź zna ekipa z Cenegi, która od lat wydaje gry LEGO na polskim rynku. A skąd u mnie to przeświadczenie? A stąd, iż po raz kolejny miałem okazję przekonać się o tym na własnej skórze.

Otóż 12 lutego w sali zabaw INCA PLAY w Warszawie odbył się event promujący przedpremierowo drugą część gry LEGO: Przygoda 2, tworzonej na podstawie filmu Lego Movie 2. Gra celowana jest raczej w młodsze pokolenie, stąd lokalizacja i idealna okazja dla mnie, aby zabrać żonę i synka na ich pierwszy giereczkowy event. Mimo że mój Kajtek jeszcze nie potrafi trzymać pada to i tak był zachwycony ogromem dzieci, stanowiskami plastycznymi, kolorowymi ciastkami i basenem z kulkami, którego nie mogliśmy pominąć. 🙂 Przygotowano m.in. tematyczną fotobudkę, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

W samo LEGO na evencie pograłem stosunkowo krótko, bo spotkałem tam tłum osób, z którymi chciałem porozmawiać, a przy okazji na zmianę z żoną opiekowaliśmy się Kajtkiem. Grałem jednak wystarczająco długo, aby pomyśleć: “Nie mogę się doczekać, aż zagram w to z moim synkiem”. Całość prezentuje się prześlicznie i co jest ogromnym plusem, a co już na pewno wiecie – można w nią grać na split screenie, a kanapowy co-op to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie dla tego typu gier. Przez ten krótki czas nie udało mi się wyłapać różnić względem poprzednich produkcji z tej serii, ale możecie być pewni, że niedługo damy Wam o tym znać.

Na własny co-op muszę jeszcze chwilkę poczekać, a póki co chętnie pogram solo, bo przecież nikt nie powiedział, że LEGO to zabawa tylko dla dzieci, co doskonale było widać po zapatrzonych w ekrany, ewentualnie grających “dorosłych” w sali z konsolami. Nie da się ukryć, że sam też mocno się wkręciłem podczas krótkiego ale owocnego testowania rozgrywki. 🙂

Na początku wpisu zapytałem jak dobrze ugryźć lego? Pisałem to pytanie mając w pamięci niespodziankę, jaką przygotowali organizatorzy. Ową niespodzianką był niesamowity tort ozdobiony postaciami z gry i filmu. I powiem Wam, że smakował jeszcze lepiej niż wyglądał 😀

Gra trafi na XO i PS4 już 1 marca, chwile później bo 29 marca w LEGO będzie można zagrać na Nintendo Switch. Nie zostaje nic innego, jak poczekać jeszcze kilka dni na premierę i rozpocząć nową przygodę z naszymi znanymi ze srebrnego ekranu bohaterami.

Więcej szczegółów odnośnie gry znajdziecie pod linkiem: https://legogames.cenega.pl/lp2gw

Podziękowania dla Cenegi za zaproszenie na event.
Dzięki Asiu i Kowalu za zdjęcie. 😉