Maquette – Poradnik do trofeów

16 marca 2021
0

 

Maquette jest grą logiczno-przygodową, która opowiada o… miłości. TAK! Rozwiązując zagadki cały czas w tle poznajemy historię pewnej pary, która przez przypadek poznała się w kawiarni. Przez siedem rozdziałów poznajemy ich perypetie, miłe chwile, jak i  te ciężkie. Czy żyli długo i szczęśliwie? Czy rozstali się, bo jednak było coś nie tak? To polecam samemu się o tym przekonać. Cała ich historia miłosna w pięknej ścieżce dźwiękowej została przedstawiona w magicznym świecie, przypominającym makietę, która odzwierciedla otoczenie. Zagadki są tak skonstruowane, że najważniejszą rolę odrywa tutaj wielkość i rozmiar przedmiotów. Kładąc różne rzeczy na makietę, stają się w naszym otoczeniu olbrzymie, np. z małego klucza możemy zrobić most i przejdziemy po nim. To samo działa w drugą stronę. Jeśli położymy coś wokół makiety, to na najmniejszej makiecie zostanie to zmniejszone. Mogę wam powiedzieć, że rozwiązywanie zagadek to sama przyjemność i do tego ogromnie pobudzają naszą kreatywność. Polecam ogromnie!

 

[poll id=”59″]

 

  • Stopień trudności wbicia platyny: 2-3/10
  • Czas do zdobycia platyny: Pierwsze przejście na poznanie gry to ok. 3-4 godzin. Drugie przejście to speedrun – ok. 30 minut.
  • Liczba trofeów: platynax1zlotox6 x14 x2
  • Liczba trofeów offline: 23
  • Liczba trofeów online: 0
  • Minimalna liczba przejść: 2
  • Trofea możliwe do przeoczenia: 4
  • Zglitchowane trofea: BRAK

 

Jeżeli w jakiś sposób poradnik Ci pomógł to w ramach podziękowania możesz postawić mi kawkę. Dziękuję!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

Krok po kroku:

Grę będziemy musieli przejść dwa razy. Przy pierwszym podejściu skupmy się na samej grze i historii miłosnej w tle. Jak poznamy na czym polega makieta, to łamigłówki nie sprawią nam żadnego problemu. W razie jakichkolwiek problemów – rozwiązania zagadek znajdziecie na filmikach przy speedrunach.

Co do speedruna – to trzeba powiedzieć o dwóch bardzo ważnych rzeczach. Po pierwsze – w grze nie ma czegoś takiego jak wybór rozdziałów. Tak więc warto zawsze na początku nowego rozdziału wykonać ręczny zapis gry. Po drugie i najważniejsze – wszystkie przerywniki filmowe przerywamy przytrzymując .

Są cztery pucharki, które łatwo przeoczyć. Są to: zloto Wyłamanie,zloto Zwierzaki załogi,zloto W mrok i zloto Biegnij, poruszaj, biegnij! Najlepiej byłoby ogarnąć je podczas pierwszego przejścia, ale można to zrobić również podczas speedrunów. Na pewno do każdego rozdziału będziemy podchodzić z dwa lub trzy razy, aby poznać szybkie przejście, więc można jedno wykorzystać na zdobycie ukrytych pucharków. Ewentualnie podczas szybkiego przechodzenia rozdziałów robimy save, zdobywamy pucharek, wczytujemy zapisaną grę i dalej biegniemy. Od was zależy w jaki sposób je zdobędziecie. Całą grę można ukończyć w 30 minut, oczywiście na biegu z pomijaniem przerywników filmowych oraz wiedząc co i gdzie położyć.

 

Poradnik:

platyna Wszystko zrobione! / All Done!
Zdobyto wszystkie trofea! / You’ve unlocked all the trophies!

Gratulacje! Kolejna platyna wpadła na konto.

 

srebro Ogrody ukończone. / The Gardens
Ogrody / Completed The Gardens.

Trofeum automatycznie otrzymamy po ukończeniu rozdziału „Ogrody”. Tutaj czeka nas tylko krótki spacerek, nie powinno być problemów.

 

srebro Makieta / The Maquette
Makieta ukończona. / Completed The Maquette.

Trofeum automatycznie otrzymamy po ukończeniu rozdziału „Makieta”. W razie problemów to rozwiązania zagadek znajdziecie przy srebro Wcześniejsze randki.

 

srebro Bramy / The Gateways
Bramy ukończone. / Completed The Gateways.

Trofeum automatycznie otrzymamy po ukończeniu rozdziału „Bramy”. W razie problemów to rozwiązania zagadek znajdziecie przy srebro Dni triumfu.

 

srebro Klin / The Wedge
Klin ukończony. / Completed The Wedge.

Trofeum automatycznie otrzymamy po ukończeniu rozdziału „Klin”. W razie problemów to rozwiązania zagadek znajdziecie przy srebro Miejmy to już z głowy.

 

srebro Ucieczka / The Escape
Ucieczka ukończona. / Completed The Escape.

Trofeum automatycznie otrzymamy po ukończeniu rozdziału „Ucieczka”. W razie problemów to rozwiązania zagadek znajdziecie przy srebro Stresująca ucieczka.

 

srebro Spirala / The Spiral
Spirala ukończona. / Completed The Spiral.

Trofeum automatycznie otrzymamy po ukończeniu rozdziału „Spirala”. W razie problemów to rozwiązania zagadek znajdziecie przy srebro W spirali.

 

srebro Wymiana / The Exchange
Wymiana ukończona. / Completed The Exchange.

Trofeum automatycznie otrzymamy po ukończeniu rozdziału „Wymiana”. W razie problemów to rozwiązania zagadek znajdziecie przy srebro Podpieranie filarów.

 

zloto Zakończenie / The Conclusion
Ukończono Maquette. / Completed Maquette.

Trofeum automatycznie otrzymamy po ukończeniu gry.

 

braz Sezamie, otwórz się / Open Sesame
Otwarto pierwsze z wielu drzwi. / Opened the first of many doors.

Pucharek otrzymamy podczas rozgrywki.

Pierwsze z wielu drzwi napotkamy już w pierwszym rozdziale (w Ogrodach), wystarczy pociągnąć za dźwignię, która znajduje się obok nich.

 

braz Precyzyjne rozmieszczenie / Precise Placement
Obrócono przedmiot, aby lepiej pasował. / Rotated an item for a better fit.

Pucharek otrzymamy podczas rozgrywki.

Na makietę będziemy kładli różne przedmioty. Już w drugim rozdziale (Makieta) będzie to most oraz klucz. Kiedy je obrócimy za pomocą lub , to otrzymamy pucharek.

 

zloto Manipulacja rozmiarem / Size Manipulator
Zmieniono rozmiar przedmiotu w celu rozwiązania zagadki. / Changed the size of an object to solve a puzzle.

Pucharek otrzymamy podczas rozgrywki.

W drugim rozdziale (Makieta) znajdziemy dość dużej wielkości bilet do drzwi. Kiedy odłożymy go na ziemie i z najmniejszej makiety weźmiemy jego małą wersję, to pucharek wskoczy na konto.

 

zloto Wyłamanie / Breakout
Wcześniejsze wyjście. / An early exit.

Trofeum do przeoczenia.

Pucharek zdobędziemy w rozdziale „Makieta”. Po zdobyciu klucza od razu idziemy z nim do najmniejszej makiety. Musimy teraz go tak ustawić, aby jego koniec oparł się o mur. Dzięki temu będziemy mogli wejść na niego i przeskoczyć przez mur. Windą obok wracamy do makiety. Poniżej znajdziecie filmik pomocniczy:

 

zloto Zwierzaki załogi / Crew Creatures
Max, Sandy, Sputnik, Balto, Kitsume, Eggbert, Ms. Mayor, Momo, Rara, Dotsie, Pixel, Daisy, Hudini, Muzik, Luna, Prince, Quincy, Trouble, Jazz, Indie, Bill, Cleo, Khaini i Pablo zostali odnalezieni. / Discovered Max, Sandy, Sputnik, Balto, Kitsume, Eggbert, Ms. Mayor, Momo, Rara, Dotsie, Pixel, Daisy, Hudini, Muzik, Luna, Prince, Quincy, Trouble, Jazz, Indie, Bill, Cleo, Khaini, & Pablo.

Trofeum do przeoczenia.

Pucharek zdobędziemy w rozdziale „Bramy”. Pod koniec chapteru będziemy musieli przeskoczyć z czerwonym kryształem przez mur, aby dostać się do olbrzymiego czerwonego kryształu. Wracając od niego skręćmy na lewo i skierujmy się do zielonego domu. Obok wejścia znajdziemy dziurę w ogrodzeniu, dzięki której dostaniemy się do środka. Następnie skierujmy się do budy, aby zobaczyć zdjęcia różnych zwierzaków. Po tym od razu otrzymamy pucharek. Poniżej znajdziecie filmik pomocniczy:

 

zloto W mrok / Into the Darkness
Krok, który każdy musi wykonać. / A leap everyone must take.

Trofeum do przeoczenia.

Pucharek zdobędziemy w rozdziale „Spirala”. Bardzo proste trofeum, jak tylko wyjdziemy z tunelu to od razu skaczemy w przepaść. Poniżej znajdziecie filmik pomocniczy:

 

zloto Biegnij, poruszaj, biegnij! / Run, Move, Run!
Wkroczono do Wieży Łuków za pierwszym podejściem. / Entered the Arch Tower on your first try.

Trofeum do przeoczenia.

Pucharek zdobędziemy w rozdziale „Wymiana”. Tutaj bardzo ważna sprawa, przed dotknięciem niebieskiej sowy koniecznie musimy wykonać ręczny zapis gry, ponieważ cała akcja musi nam wyjść za pierwszym podejściem. Po dotknięciu niebieskiej sowy pojawi się szereg łuków triumfalnych oraz dźwignia. Kiedy pociągniemy za nią, rozpocznie się odliczanie. Musimy teraz jak najszybciej dostać się do przeciwległej wieży, do której prowadzą łuki triumfalne. Oczywiście normalnie idąc nie zdążymy tego dokonać. Musimy dostać się do makiety i całość przesunąć pod samą wieżę. Szybko wychodzimy i przechodzimy przez drzwi wieży. Poniżej znajdziecie filmik pomocniczy:

 

srebro W skrócie: Ogrody / TL;DR: Gardens
Ukończono Ogrody w czasie poniżej 3 minut. / Completed the Gardens under 3 minutes.

Trofeum otrzymamy po spełnieniu wymaganego czasu. Poniżej znajdziecie filmik z jak najszybszym ukończeniem rozdziału (czas na filmie to ok. 2 minuty i 43 sekundy):

 

srebro Wcześniejsze randki / Earlier Dates
Ukończono Makietę w czasie poniżej 4 minut i 10 sekund. / Completed the Maquette under 4 minutes and 10 seconds.

Trofeum otrzymamy po spełnieniu wymaganego czasu. Poniżej znajdziecie filmik z jak najszybszym ukończeniem rozdziału (czas na filmie to ok. 3 minuty i 53 sekundy):

 

srebro Dni triumfu / Triumphant Days
Ukończono Bramy w czasie poniżej 4 minut i 35 sekund. / Completed the Gateways under 4 minutes and 35 seconds.

Trofeum otrzymamy po spełnieniu wymaganego czasu. Poniżej znajdziecie filmik z jak najszybszym ukończeniem rozdziału (czas na filmie to ok. 4 minuty i 20 sekund):

 

srebro Miejmy to już z głowy / Getting It Over With
Ukończono Klin w czasie poniżej 9 minut i 50 sekund. / Completed the Wedge under 9 minutes and 50 seconds.

Trofeum otrzymamy po spełnieniu wymaganego czasu. Poniżej znajdziecie filmik z jak najszybszym ukończeniem rozdziału (czas na filmie to ok. 9 minut i 15 sekund):

 

srebro Stresująca ucieczka / Stressing Escape
Ukończono Ucieczkę w czasie poniżej 4 minut i 20 sekund. / Completed the Escape under 4 minutes and 20 seconds.

Trofeum otrzymamy po spełnieniu wymaganego czasu. Poniżej znajdziecie filmik z jak najszybszym ukończeniem rozdziału (czas na filmie to ok. 3 minuty i 38 sekund):

 

srebro W spirali / Riding the Spiral
Ukończono Spiralę w czasie poniżej 6 minut i 40 sekund. / Completed the Spiral under 6 minutes 40 seconds.

Trofeum otrzymamy po spełnieniu wymaganego czasu. Poniżej znajdziecie filmik z jak najszybszym ukończeniem rozdziału (czas na filmie to ok. 5 minut i 31 sekund):

 

srebro Podpieranie filarów / Boosting the Pillars
Ukończono Wymianę w czasie poniżej 5 minut i 25 sekund. / Completed the Exchange under 5 minutes and 25 seconds.

Trofeum otrzymamy po spełnieniu wymaganego czasu. Poniżej znajdziecie filmik z jak najszybszym ukończeniem rozdziału (czas na filmie to ok. 4 minuty i 20 sekund):

 

Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!