Marvel Ultimate Alliance 2

5/10
18-20H
x1
x2
x2
x54
59
0
0
1
3
59
0
0
1
3

 

Marvel: Ultimate Alliance 2 na PS4 to lekko zremasterowana kontynuacja serii osadzonej w komiksowym uniwersum Marvela. Jest to typowy hack’n’slash z widokiem izometrycznym i dodatkiem elementów RPG. Tworzymy w grze team czterech bohaterów i wkraczamy do wiernie oddanego świata ze stron komiksów. Historia zaczyna się, gdy drużyna Secret Warriors udaje się do Latverii – państwa rządzonego niegdyś przez Dr Dooma. Później bierzemy jeszcze udział między innymi podczas obrony Białego Domu oraz powszechnie już znanego Civil War. Gra posiada niezliczoną liczbę nawiązań do komiksów i każdy fan powinien znaleźć coś dla siebie. Tym bardziej w dobie obecnych świetnych filmów z bohaterami Marvela warto się zainteresować tym tytułem, bo jest tego wart.

To prawda, że jakość tego remastera pozostawia trochę do życzenia, ale nie jest tak źle jak to niektórzy próbowali sugerować. Gra działa płynnie, ekrany ładowania nie są długie, a fun pozostaje niezmiennie wspaniały względem poprzedniej wersji. Grafika już się postarzała, ale to nie ona jest najważniejsza w grach. Zdecydowanym plusem odświeżonego wydanie jest wbudowana zawartość wszystkich DLC, których obecnie niestety nie da się już zakupić na PSN. Mamy do dyspozycji nowych ciekawych bohaterów takich jak Juggernaut, Magneto, czy Carnage oraz cztery nowe wyzwania w trybie symulatora.

Istotnym plusem samej gry jest też możliwość kooperacji do czterech graczy. Sama gra sprowadza się do typowej walki z nacierającymi przeciwnikami oraz bossami przeplatana luźniejszymi sekwencjami w kwaterach HQ, gdzie możemy porozmawiać z innymi bohaterami. Sama walka dostała trochę elementów taktycznych. Wpływa na nią dobór odblokowanych bostów, czy też samej drużyny. Oprócz standardowego trzaskania przeciwników po gębach każda z postaci ma charakterystyczne dla siebie moce i umiejętności. Dodatkowo po naładowaniu specjalnego paska dwójka herosów może wykonać tak zwany niszczycielski atak fuzji. Nie robi on już może takiego wrażenia w dzisiejszych czasach, ale dalej cieszy, gdy kładzie cały oddział wrogów.

Uważam, że zdecydowanie warto sprawdzić ten tytuł jeśli ktoś jest fanem Marvela. Nie wymaga on wcale jakieś dużej znajomości komiksów, aby się dobrze bawić. Próg wejścia jest niski i spokojnie można zacząć grać nawet bez znajomości poprzedniej części, czy kontaktów z jakimkolwiek komiksem. Trofea są trochę bardziej skomplikowane, ale w nieniniejszym poradniku starałem się dokładnie przedstawić jak wszystko ogarnąć, jeśli toś ma apetyt na platynkę. To jak? Po której stronie staniecie? Kapitana Ameryki czy Ironmana?

 

Krok po kroku:

Marvel: Ultimate Alliance 2 trzeba przejść przynajmniej dwa razy. Od siebie polecam jednak zastosować się do poniższej mapy przejścia i ogarnąć trzy przejścia. I tak będziemy musieli po dwóch ukończeniach gry jeszcze odpalać różne misje, aby odblokowywać boosty, więc na jedno wyjdzie, a ułatwi to nam pucharki związane z symulatorem.

WAŻNE!

 • Na internecie można znaleźć kody odblokowujące część postaci, bądź stroje. Pod żadnym pozorem ich nie wpisujmy. Zablokują nam możliwość wbijania trofeów na danym zapisie.
 • Nie wybierajmy poziomu trudności Casual. Grając na nim nie można odblokować żadnych trofeów.

Warto tu zaznaczyć, że dobieranie bohaterów do drużyny ma znaczenie. Można uzbierać konkretną grupę, co gwarantuje nam różne bonusy. No i też część postaci ma tzw. Heroic Deeds, które odblokowują nowe boosty, a polegają na przejściu poziomu w konkretnym składzie. Poniżej przedstawiam możliwe kombinacje bohaterów wraz z bonusami jakie dają.

 • Agents of S.H.I.E.L.D. (+15% Max Health) – Nick Fury, Captain America, Iron Man, Mr. Fantastic, Ms.Marvel, Wolverine, Daredevil
 • Agile Warriors (+2 to all Attributes) – Daredevil, Deadpool, Iron Fist, Spider-Man, Carnage, Black Panther
 • Authority Issues (+35% Fusion Gain) – Wolverine, Gambit, Venom, Carnage, Juggernaut
 • Best Friends? (+15% Max Stamina) – Cable, Deadpool, Spider-Man, Venom
 • Bruisers (+5 Striking) – Hulk, Luke Cage, Ms.Marvel, Thing, Thor, Venom, Juggernaut
 • Classic Avengers (+15% Max Stamina) – Captain America, Iron Man, Thor, Hulk, Ms.Marvel, Black Panther
 • Defenders (+2 to Striking, Body, Focus and Teamwork) – Luke Cage, Wolverine, Ms.Marvel, Iceman, Hulk
 • Double Date (+35% Fusion Gain) – Mr Fantastic, Invisible Woman, Black Panther, Storm
 • Fantastic Four (+35% Fusion Gain) – Mr. Fantastic, Invisible Woman, Human Torch, Thing
 • Femme Fatales (+5% Damage) – Ms.Marvel, Storm, Jean Grey, Songbird, Invisible Woman, Psylocke
 • Former Horsemen (+10% to All Resistances) – Wolverine, Gambit, Iceman, Hulk
 • Heroes For Hire (+10% to All Resistances) – Luke Cage, Iron Fist, Deadpool, Hulk
 • Martial Artists (+5 Striking) – Captain America, Daredevil, Deadpool, Iron Fist, Wolverine, Psylocke
 • Marvel Knights (+5% Chance for Critical Hits) – Daredevil, Spider-Man, Wolverine, Hulk, Black Panther
 • Master Minds (+15% Max HP) – Nick Fury, Iron Man, Mr. Fantastic, Spider-Man, Magneto
 • Masters of Energy (+15% Max Health) – Gambit, Iron Fist, Jean Grey, Ms.Marvel, Nick Fury, Penance, Cable
 • Maximum Carnage (5% Damage Inflicted as Health Gain) – Carnage, Venom, Spider-Man, Captain America, Iron Fist
 • Natural Forces (5% Damage Inflicted as Health Gain) – Nick Fury, Jean Grey, Thor, Storm, Human Torch, Iceman
 • Natural Leaders (+5% Experience) – Captain America, Mr. Fantastic, Ms.Marvel, Songbird, Storm, Black Panther, Magneto, Cable
 • New Avengers (+10% to All Resistances) – Iron Man, Luke Cage, Iron Fist, Spider-Man, Wolverine, Ms.Marvel
 • Pro-Reg Heroes (+15% Max HP) – Iron Man, Mr. Fantastic, Ms.Marvel, Spider-Man, Deadpool, Songbird
 • Repentant Killers (+5% to Criticals) – Jean Grey, Wolverine, Penance, Psylocke
 • Secret Avengers (+3 Teamwork) – Cable, Captain America, Human Torch, Invisible Woman, Iron Fist, Luke Cage, Nick Fury, Spider-Man, Storm
 • Secret Warriors (+5 Damage) – Nick Fury, Captain America, Spider-Man, Wolverine, Luke Cage, Daredevil
 • Shut Up Already! (+15% Extra Health) – Deadpool, Human Torch, Iceman, Spider-Man, Thing
 • Think Tank (+15% Max HP) – Iron Man, Mr. Fantastic, Spider-Man, Green Goblin, Hulk
 • Thunderbolts (+5% Damage) – Green Goblin, Songbird, Penance, Venom
 • Unrepentant Killers (+5% Damage Inflicted as Health Gain) – Green Goblin, Venom, Carnage, Magneto
 • Weapon Specialists (+5% Criticals) – Captain America, Cable, Deadpool, Green Goblin, Gambit, Daredevil, Thor
 • X-Men (+15% Max Stamina) – Storm, Wolverine, Jean Grey, Iceman, Gambit, Psylocke, Cable, Magneto, Juggernaut

KROK I – Ukończenie gry na poziomie trudności Heroic

Na początek polecam zacząć na tym poziomie trudności. Nie ma sensu rzucać się na wyższy, bo będzie to problematyczne z niskopoziomowymi postaciami i raczej nie ma szans na wbicie trofeów za pokonanie bossów i przejście map bez użycia opcji revival. W tym kroku po prostu bawimy się grą, poznajemy fabułę, testujemy różnych bohaterów. Warto też od razu odbębnić sobie znajdźki i zwrócić uwagę na cele poboczne (braz Seek and Destroy) oraz specjalne konwersacje (braz Old Friends).

KROK II – Ukończenie gry na poziomie trudności Legendary Heroic

Gdy zakończymy grę nasi bohaterowie znajdą się w Wakandan Palace. Stamtąd możemy sobie powtarzać misje w symulatorze itp. My jednak kierujemy się do otwieranej windy i tam wybieramy opcję rozpoczęcia nowej gry. To ważne, aby wykonać to z tego miejsca, gdyż zachowamy wtedy dotychczasowy progres w całej grze. Po pierwszym przejściu gry powinniśmy mieć już na tyle mocny team, aby mierzyć się z poziomem Legendarnym. Od razu też warto się zabrać za to, aby go przejść bez użycia opcji revival. Jest to najtrudniejsza rzecz do wykonania w grze, ale stosując triki opisane poniżej da się to ogarnąć. Tym razem stajemy po przeciwnej stronie w konflikcie niż podczas pierwszego przejścia. Po ukończeniu gry za pomocą symulatora kończymy misje, w których brakuje nam zdobytych boostów. Część z nich bowiem odblokowuje się tylko po pokonaniu bossów na Legendarnym poziomie trudności. Gry to zrobimy warto jeszcze mając w drużynie Nicka Fury’ego pokonać Kapitana Amerykę, oraz Iron Mana, gdyż ma on dwa Heroic Deeds z tym związane, a musimy je wykonywać do pucharka za zgromadzenie 200 boostów (braz Above and Beyond). Jeśli to zrobimy to Legendarny poziom już nie będzie nam potrzebny i możemy przejść do następnego kroku.

KROK III – Kolejne ukończenie gry na poziomie trudności Heroic

Ponownie zabieramy się za przechodzenie poziomu Heroic wybierając windę w Wakandan Palace. Warto to zrobić, gdyż znacząco ułatwi to nam wszelkie kończenie wyzwań na złote medale w symulatorze. A i tak będziemy musieli jeszcze kończyć różne Heroic Deeds do pucharka za zgromadzenie 200 boostów (braz Above and Beyond), więc przy okazji można się za nie zabierać. Nasi bohaterowie będą już tak potężni, że na tym poziomie trudności zmiotą wszystko ze swej drogi. Dobierajmy wiec tak drużynę, aby powbijać jak najwięcej boostów.

KROK IV – Czyszczenie

Ostatni krok to już żaden problem. Jeśli zastosowaliśmy się do pozostałych kroków zdobycie złotych medali w trybie symulatora nie będzie żadnym problemem. Większość boostów powinniśmy mieć już załatwionych. Zostanie tylko do wbijać różne brakujące pucharki, które dokładniej opisane są poniżej.

Disclaimer
Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!
Ikona osiągnięcia: </span><span>Platinum Award

Platinum Award

Obtain all Marvel Ultimate Alliance 2 trophies

Platynowe trofeum. Gratulacje dla każdego komu udało się je zdobyć.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Mission Accomplished
5

Mission Accomplished

Topple a dictator.

Ten pucharek można przegapić przy pierwszym przejściu, ale zawsze można w razie czego potem go wbić powtarzając rozdziały w stymulatorze po przejściu gry. Jest to pierwszy pucharek jaki możemy zdobyć. Na początku gry przemierzając obszar Latverii kilka razy po drodze miniemy pomniki Dr Dooma. Wystarczy jeden z nich zniszczyć, aby otrzymać trofeum.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Coalition of the Willing
15

Coalition of the Willing

Crash a castle.

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu pierwszego poziomu gry.

Etapy poziomu:

 • Latveria: Urban Warfare
 • Latveria: Ascension
 • Latveria: Castle Doom
 • Latveria: Ractors
Ikona osiągnięcia: </span><span>Oceans No Longer Protect Us
15

Oceans No Longer Protect Us

Protect a city.

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu drugiego poziomu gry.

Etapy poziomu:

 • NYC: Missing Marvel
 • NYC: Factory Floor
 • NYC: All Hands On Deck
Ikona osiągnięcia: </span><span>A House Divided
15

A House Divided

Defend your leaders.

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu trzeciego poziomu gry.

Etapy poziomu:

 • DC: Capitol Offense
 • DC: Undeground Politics
 • DC: Hallowed Ground
Ikona osiągnięcia: </span><span>If You’re Not With Us
15

If You’re Not With Us

Choose a side.

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Po ukończeniu misji w Waszyngtonie, gdy trafimy do Stark Tower przyjdzie nam dokonać wyboru pomiędzy stronami Iromana, a Kapitana Ameryki. Niezależnie od tego po której stronie się opowiemy otrzymamy ten pucharek. Pamiętajmy tylko, aby w kolejnym przejściu gry dokonać innego wyboru.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Freedom Isn’t Free
15

Freedom Isn’t Free

Raid a hideout.

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu czwartego poziomu gry po stronie Ironmana.

Etapy poziomu:

 • Hideout Raid: Dock Work
 • Hideout Raid: Detour
 • Hideout Raid: Going Deep
 • Hideout Raid: Inner Base
Ikona osiągnięcia: </span><span>Defending Our Way Of Life
15

Defending Our Way Of Life

Rescue a hideout.

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu czwartego poziomu gry po stronie Kapitana Ameryki.

Etapy poziomu:

 • Base Def.: Safe Harbor
 • Base Def.: Push Back
 • Base Def.: Overloaded
Ikona osiągnięcia: </span><span>All Options on the Table
15

All Options on the Table

Defend a convoy.

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu piątego poziomu gry po stronie Ironmana.

Etapy poziomu:

 • Guard Duty: Hit 'Em High
 • Guard Duty: Road Work
 • Guard Duty: Traffic Jam
Ikona osiągnięcia: </span><span>Collateral Damage
15

Collateral Damage

Stop a convoy.

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu piątego poziomu gry po stronie Kapitana Ameryki.

Etapy poziomu:

 • Convoy Strike: Rooftops
 • Convoy Strike: Truckin’
 • Convoy Strike: Jacked Up
Ikona osiągnięcia: </span><span>Fallen Star
15

Fallen Star

Ambush your opponents.

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu szóstego poziomu gry po stronie Ironmana.

Etapy poziomu:

 • Ambush: Containment
 • Ambush: Faceoff
Ikona osiągnięcia: </span><span>Iron and Blood
15

Iron and Blood

Fight back an ambush.

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu szóstego poziomu gry po stronie Kapitana Ameryki.

Etapy poziomu:

 • Chem Plant.: Cloaked
 • Chem Plant.: Faceoff
Ikona osiągnięcia: </span><span>Knowns and Unknowns
10

Knowns and Unknowns

Repay a favour.

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie niedługo po walce Kapitana Ameryki z Ironmanem, gdy pomożemy Nickowi Fury’emu uporać się z bombami.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Alliance Reborn
15

Alliance Reborn

Break and enter.

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu siódmego poziomu gry.

Etapy poziomu:

 • Prison: Jail Break-In
 • Prison: Going Negative
 • Prison: Riot Gear
 • Prison: Hold the Line
Ikona osiągnięcia: </span><span>Grave and Growing
15

Grave and Growing

Free a country.

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu ósmego poziomu gry.

Etapy poziomu:

 • Wakanda: Jungle
 • Wakanda: Tribal City
 • Wakanda: Panther’s Lair
Ikona osiągnięcia: </span><span>A More Perfect Union
10

A More Perfect Union

Finish what you started.

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu dziewiątego poziomu gry.

Etapy poziomu:

 • Showdown: Ground Assault
 • Showdown: Warp Zone
 • Showdown: To the Core
 • Showdown: Towering Rage
Ikona osiągnięcia: </span><span>I’m With Iron Man
25

I’m With Iron Man

Defeat all Act II and III missions as a Pro-Registration team.

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu całej gry, gdy staniemy po stronie Iron Mana.

Ikona osiągnięcia: </span><span>I’m With Captain America
25

I’m With Captain America

Defeat all Act II and III missions as an Anti-Registration team.

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu całej gry, gdy staniemy po stronie Kapitana Ameryki.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Legendary Schism
15

Legendary Schism

Defeat all Act I missions on Legendary Difficulty.

Trofeum związane ukończeniem gry na najwyższym poziomie trudności. Wpadnie po ukończeniu rozdziału w Waszyngtonie.

Porady dotyczące gry na Legendarnym poziomie trudności znajdują się w opisie pucharka zloto Immortal Heroics.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Legendary War
25

Legendary War

Defeat all Act II missions on Legendary Difficulty.

Trofeum związane ukończeniem gry na najwyższym poziomie trudności. Wpadnie po ukończeniu rozdziału z finałową walką między Kapitanem Ameryką, a Ironmanem.

Porady dotyczące gry na Legendarnym poziomie trudności znajdują się w opisie pucharka zloto Immortal Heroics.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Legendary Alliance
25

Legendary Alliance

Defeat all Act III missions on Legendary Difficulty.

Trofeum związane ukończeniem gry na najwyższym poziomie trudności. Wpadnie po ukończeniu całej gry i pokonaniu ostatniego bossa.

Porady dotyczące gry na Legendarnym poziomie trudności znajdują się w opisie pucharka zloto Immortal Heroics.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Rookie Squad
10

Rookie Squad

Complete a map in Co-Op.

Wystarczy ukończyć pojedynczą mapkę w coopie. Zobacz opis braz Decorated Veterans.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Experienced Allies
10

Experienced Allies

Complete 8 maps in Co-Op.

Wystarczy ukończyć dowolne osiem map w coopie. Zobacz opis braz Decorated Veterans.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Decorated Veterans
25

Decorated Veterans

Complete 24 maps in Co-Op.

Musimy ukończyć dowolne osiem map w coopie. Do tego pucharka przyda się drugi kontroler. Za ten pucharek zabieramy się najlepiej po drugim przejściu gry. Przy okazji warto połączyć to z wbijaniem braz Trivia Genius. Wystarczy, że za pomocą drugiego kontrolera dołączymy kolejnego gracza, odpalimy symulator i z misji będziemy ponownie przechodzić mapki typu HQ. Jedyne co musimy tam zrobić to podejść do miejsca w którym wybieramy „Next Mission”. Można nawet te 24 razy przejść jedną i tą samą mapkę.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Seek and Destroy
10

Seek and Destroy

Complete all optional mission objectives.

W całej grze pojawia nam się pięć opcjonalnych zadań do wykonania. Nie jest to nic trudnego i można mieć je na uwadze podczas pierwszego porzeczniak gry.

 

 • Latveria, Ascension – Musimy zniszczyć 4 wieżyczki. Podczas przemierzania murów zamku pojawią się w pobliżu charakterystyczne wieżyczki strażnicze. Do ich niszczenia najlepiej wybrać postać mającą jakieś dobre ataki dystansowe.
 • Latveria, Reactors – Musimy zniszczyć 8 prototypowych cyborgów. Znajdują się one w charakterystycznych słojach. Wystarczy je trochę podniszczyć, a przeciwnik sam wyskoczy i stanie do walki. Na początku mogą się okazać dość twardzi, ale nie powinno być z nimi większych problemów.
 • NYC, Factory Floors – Musimy zniszczyć 14 urządzeń zbudowanych na technologii z Latverii. Pierwsze 12 pojawi się w większym pomieszczeniu niebawem po walce z Grim Reaperem. Pozostałe dwa znajdą się w następnym. Musimy wybrać latającą postać i wlecieć do niedużego pomieszczenie z lewej strony.
 • DC, Capitol Offense – Musimy zniszczyć 4 składy amunicji. Znajdują się one na paletach rozmieszczone w pobliżu fontanny w miejscu walki z przeciwnikami strzelającymi rakietami. Istotne jest to, aby je zniszczyć nim pokonamy wszystkich wrogów z wyrzutniami.
 • Wakanda, Tribal City – Musimy zniszczyć 8 urządzeń teleportacyjnych. Nie jest to żaden problem, bo owe urządzenia spadają z nieba niczym meteory na naszych oczach. Trudno byłoby to przegapić.
Ikona osiągnięcia: </span><span>Uncontained Aggression
10

Uncontained Aggression

You or other players on your team must destroy 250 health containers.

Bardzo prosty pucharek. Wystarczy podczas gry zniszczyć 250 skrzynek jakie często będziemy natrafiać na swojej drodze. Tak czy siak będziemy je niszczyć, bo jest to jedna z opcji odzyskiwania zdrowia bohaterów. Wpadnie samo dość szybko i nie trzeba się tym przejmować.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Undefeated Heroes
25

Undefeated Heroes

Defeat 12 mission bosses on Super Heroic or Legendary Difficulty without revival or map reload.

Zglitchowane

Zabugowany pucharek. Nie tyle samo trofeum, co jego opis dostępny w statystykach. Progress możemy sprawdzić w menu wybierając zakładkę STATS i tam , zmieniając zakładkę na MAP. Tu się pojawia problem, bo np. Yellowjacket nie zostanie odznaczony jako pokonany bez użycia revival mimo, że nam się uda. Dlatego w przypadku, gdyby pucharek nie wpadł polecam po kolei odtworzyć każdą walkę z poniższej listy, gdyż jest też możliwość, że z jakiegoś powodu czegoś nie zaliczyło.

Głównie chodzi o to, aby całą walkę z każdym głównym bossem danego poziomu przejść bez leczenia bohaterów opcją revival. Możemy ich leczyć jedynie niszcząc skrzynki jeśli jakieś są w pobliżu. Nie możemy też dopuścić, aby wszyscy padli. Jest jednak pewien trik, który u mnie zadziałał. Jeśli widzimy, że idzie fatalnie, bo np. po drodze ktoś nam padł możemy ponownie ręcznie wczytać ostatni checkpoint. Gra jakoś nie traktuje tego jako map reload, więc w razie czego można się tym posiłkować. Po pokonaniu każdego bossa powinna pojawić się na ekranie charakterystyczna ikonka symbolizująca progress z informacją o pokonaniu bossa bez opcji revival. Możemy sobie to notować, bo jej pojawienie to pewność, że dany boss liczy się do owej dwunastki. Po ukończeniu gry na Legendarnym poziomie trudności na pewno będziemy musieli jeszcze pokonać bossów po przedziwniej stronie konfliktu miedzy Kapitanem Ameryką, a Ironmanem.

Lista Bossów:

 1. Tinker Tank Bot – Latveria: Reactors
 2. Lucia Von Bardas – NYC: All Hands On Deck
 3. Titanium Man – DC: Hallowed Ground
 4. Cable – Hideout Raid: Inner Base
 5. Goliath – Guard Duty: Traffic Jam
 6. Bishop – Base Def.: Overloaded
 7. Yellowjacked – Convoy Str.: Jacked Up
 8. Green Goblin, Venom – Off the Lesh
 9. Diamondback, Moonstone, Whirlwind – Prison: Hold the Line
 10. Green Goblin, Venom – Wakanda: Panther’s Lair
 11. Nick Fury – Showdown: Towering Rage

Przydatni Bohaterowie:

 • Hulk
  • Gamma Roar – okrzyk skutecznie ogłusza pobliskich wrogów i zwiększa obrażenia zadawane przez Hulka.
  • Thunder Clap – klaśniecie w dłonie wytwarza falę uderzeniową przewracającą wszystkich zwykłych przeciwników w pobliżu.
  • Dashing Tackle – szarża Hulka jest niezastąpiona na silniejszych wrogów i część bossów. Jeśli nikt nie wlezie nam drogę Hulk powali przeciwnika na ziemie i dowali mu parę potężnych ciosów. Niektórzy są odporni na powalenie, ale część bossów można tak utłuc.
 • Thor
  • Mighty Swipe – potężny wymach młotem skuteczny zarówno na grupkę wrogów jak i pojedynczego silnego przeciwnika lub bossa. Bardzo silny atak.
  • Lighting Rod – Thor wzlatuje w powietrze i strzela serią błyskawic w wycelowanego przeciwnika. Skuteczne na część bossów, którzy nie są odporni na ataki elektryczne.
 • Jean Grey
  • Pyrokine Blast – bardzo dobry atak na grupkę wrogów. Plusem jest też możliwość ataku z większych odległości. Można atakować będąc w powietrzu, choć wtedy nie regeneruje nam się moc.
  • Fuzje z Hulkiem, bądź Juggernautem – bardzo skuteczne przeciwko bossom.
 • Juggernaut
  • Earth Shaker – potężne tupnięcie w ziemie zmiatające z drogi grupki małych przeciwników i będące skuteczne przeciwko bossom. Im bliżej przeciwnik tym mocniej oberwie.
  • Ramming Dash – potężna szarża dobra przeciwko grupce wrogów. Roztrąca wszystkich z drogi. Można też używać do szybkiego przemieszczania się.
  • Wytrzymałość – warto też dodać, że Juggernaut jest niezwykle wytrzymały na wszelkie ataki i szybko nam nie padnie.
 • Iron Fist
  • Healing Hand – przydatna w połączeniu z nieużywaniem opcji revival umiejętność leczenia całej drużyny. Warto z tego skorzystać.
Ikona osiągnięcia: </span><span>Immortal Heroics
25

Immortal Heroics

Defeat 25 maps on Super Heroic or Legendary Difficulty without revival or map reload.

Trofeum bardzo podobne do powyższego. Z tym, że zamiast pokonywać bossów musimy przejść ogólnie 25 map bez używania opcji revival na poziomie trudności Super Heroic, bądź Legendary. Polecam zabrać się za to podczas drugiego przejścia na poziomie Legendarnym. Większość mapek powinno nam się udać zaliczyć. Postęp możemy sprawdzić w menu wybierając zakładkę STATS i tam  w zakładce MAP mamy dopiski „Completed withnout revival”. Wystarczy potem sprawdzić gdzie brakuje i powtórzyć jeśli zajdzie taka potrzeba. Bohaterów do drużyny polecam tak jak powyżej. Dowolny skład Hulk, Thor, Jean Grey, Juggernaut, Iron Fist jest naprawdę solidny.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Back in Action
10

Back in Action

Perform 10 revivals.

Trofeum dobrze zrobić podczas pierwszego przejścia gry, gdy jeszcze mamy możliwość korzystać z opcji revival. Jednocześnie możemy mieć dostępne dwa uleczenia członków drużyny. Można je znaleźć po prostu na drodze, bądź zdobyć wykonując najwyżej punktowaną fuzję. Podczas wykonywania fuzji musimy trafić określoną ilość przeciwników. Jeśli się uda pojawi się do zebrania znaczek revival. Korzystamy z tego zależnie od tego którego bohatera chcemy postawić na nogi, bo tyczy się to pojedynczego z nich.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Tactical Training
10

Tactical Training

Perform all 5 recommended training Fusions in Latveria.

Podczas pierwszej misji gra będzie starała się wplatać samouczki. Jednym z nich jest wykonywanie fuzji. Pięć razy przyjdzie nam wykonać te niszczycielskie ataki, aby otrzymać trofeum. U dołu ekranu pojawi się informacja o wykonaniu fuzji i należy posłusznie ją aktywować. Jak wykonamy wszystkie pucharek jest nasz. Fuzje wykonujemy wybierając konkretne postaci zależnie od tego z kim chcemy wykonać ten atak.

Fuzje z samouczka:

 • Dowolna Fuzja Bohaterów
 • Dowolna Fuzja Bohaterów
 • Spider-Man + Wolverine
 • Iron Man + Wolverine
 • Kapitan Ameryka + Wolverine
Ikona osiągnięcia: </span><span>Heroes Unite
10

Heroes Unite

Perform 10 Fusions with another player-controlled hero in a Co-Op game.

Do tego pucharka przyda nam się drugi kontroler. Najlepiej wybrać się do Symulatora i wybrać wyzwanie Basic Training. Tam przejść te kilka pierwszych samouczków walki, aż pojawi się opcja wykonywania fuzji. Będziemy mogli tu wykonywać jedną za drugą nie musząc martwić się naładowaniem paska. Nie ma znaczenia czy kogoś trafimy, czy nie. Byle wykonać fuzję 10 razy.

Ikona osiągnięcia: </span><span>United We Stand
25

United We Stand

Earn 20 high scores for each type of Fusion: Targeted, Guided, and Clearing.

Kolejny pucharek związany z fuzjami. W grze są dostępne trzy rodzaje fuzji i każdą z nich musimy wykonać 20 razy osiągając wysoki wynik. Znaczy to tyle, że należy ową fuzją trafić dostateczną ilość przeciwników. Większość wpadnie zapewne sama podczas gry. Pozostałe można sobie dobić w trybie Symulatora. Podczas, gdy wybieramy bohatera pod fuzję nad każdym z pozostałych pojawia się napis Targeted, Guided, lub Clearing dzięki czemu widać jaką fuzję będzie wykonywać dana dwójka.

 • Guided – wymaga trafienia 15 przeciwników (Przykład – Kapitan Ameryka + Wolverine)
 • Clearing – wymaga trafienia 12 przeciwników (Przykład – Ironman + Wolverine)
 • Targeted – wymaga trafienia 1 silnego przeciwnika, bądź bossa (Przykład – Spider-Man + Wolverine)
Ikona osiągnięcia: </span><span>Powers of Two
45

Powers of Two

Perform all Fusions by combining every available pairing of 24 heroes.

Najbardziej czasochłonne trofeum związane z fuzjami. Musimy wykonać wszystkie możliwe fuzje podstawowego zestawu bohaterów. Postacie z DLC się nie liczą do tego pucharka. Poniżej znajduje się lista wszystkich postaci, których musimy użyć. Polecam wybrać się do Symulatora i odpalić Basic Training. Tam możemy nieograniczoną ilość wykonywać fuzje jedna za drugą. Ja osobiście wybierałem po kolei jedną postać – np. Kapitana Amerykę i kolejno do drużyny dobierałem następne postaci do fuzji. Gdy Kapitanem wykonałem wszystkie usuwałem go z listy i wybierałem kolejną postać. Nie ma znaczenia czy kogoś daną fuzją trafimy, czy nie. Nie muszą to być wysoko punktowane fuzje. Chodzi po prostu o zwykłe wykonanie tego ataku.

Lista Bohaterów:

 1. Captain America
 2. Daredevil
 3. Deadpool
 4. Gambit
 5. Green Goblin
 6. Hulk
 7. Human Torch
 8. Iceman
 9. Invisible Woman
 10. Iron Fist
 11. Iron Man
 12. Jean Grey
 13. Luke Cage
 14. Mr. Fantastic
 15. Ms. Marvel
 16. Nick Fury
 17. Penance
 18. Songbird
 19. Spider-Man
 20. Storm
 21. Thing
 22. Thor
 23. Venom
 24. Wolverine
Ikona osiągnięcia: </span><span>Old Friends
10

Old Friends

Have 10 special conversations between characters with a history while in an HQ map.

Ten pucharek spokojnie można zdobyć już podczas pierwszego przejścia gry jeśli podczas każdej wizyty w HQ będziemy sprawdzać które rozmowy można wykonać. Poniżej prezentuję znalezioną listę specjalnych konwersacji. Niestety u mnie część się nie pojawiła, gdyż nie mogłem znaleźć czasem danej postaci w bazie. Nie wiem od czego to zależy, ale i tak wystarczy wykonać tylko 10 takich rozmów, a okazji jest znacznie więcej.

Stark Tower 1

 • Black Widow – jako Daredevil
 • Wolverine – jako Iceman, Storm, Gambit lub Jean Grey

Stark Tower 2

 • Kapitan Ameryka – jako Iron Man
 • Iron Man – jako Kapitan Ameryka

Stark Tower 3

 • Mr. Fantastic – jako Invisible Woman lub Human Torch

S.H.I.E.L.D. 1

 • Iron Man – jako Mr. Fantastic
 • Maria Hill – jako Iron Man
 • Bishop – jako Iron Man, Storm, Iceman, Gambit, Deadpool, Jean Grey lub Wolverine
 • Mr. Fantastic – jako Iron Man lub Invisible Woman

S.H.I.E.L.D. 2

 • Iron Man – jako Mr. Fantastic
 • She-Hulk – jako Iron Man
 • Songbird – jako Iron Man lub Mr. Fantastic
 • Black Widow – jako Iron Man lub Daredevil

S.H.I.E.L.D. 3

 • Iron Man – jako Mr. Fantastic
 • War Machine – jako Iron Man
 • Maria Hill – jako Iron Man lub Mr. Fantastic
 • Mr. Fantastic – jako Iron Man lub Invisible Woman

White Star 1

 • Kapitan Ameryka – jako Luke Cage
 • Spider-Woman – jako Kapitan Ameryka
 • Hercules – jako Kapitan Ameryka
 • Patriot – jako Kapitan Ameryka

White Star 2

 • Kapitan Ameryka – jako Luke Cage
 • Firestar – jako Kapitan Ameryka
 • Iron Fist – jako Kapitan Ameryka lub Luke Cage
 • Prodigy – jako Kapitan Ameryka

White Star 3

 • Kapitan Ameryka – jako Luke Cage
 • Luke Cage – jako Kapitan Ameryka
 • Cable – jako Jean Grey, Kapitan Ameryka, Gambit, Iceman, Storm lub Wolverine
 • Cloak i Dagger – jako Kapitan Ameryka

Secret Bunker 1

 • Thing – jako Human Torch lub Invisible Woman

Secret Bunker 2

 • Kapitan Ameryka – jako Iron Man lub Mr. Fantastic
 • Firestar – jako Penance
 • She-Hulk – jako Kapitan Ameryka, Penance lub Iron Man
 • Iron Man – jako Kapitan Ameryka lub Mr. Fantastic

Wakandan Palace

 • Green Goblin – jako Spider-Man
 • Venom – jako Spider-Man
 • Mr. Fantastic – jako Invisible Woman, Human Torch lub Thing
Ikona osiągnięcia: </span><span>Costume Collector
10

Costume Collector

Unlock 23 alternate costumes.

Odblokowywanie alternatywnych kostiumów jest bardzo proste. Każdy z bohaterów poza Nickiem Furym ma drugi kostium do odblokowania. Liczą się do tego także postacie z DLC, także nie będziemy musieli, jeśli nie chcemy odblokowywać wszystkich kostiumów. Warunki, jakie trzeba spełnić, aby odblokować kostium można sprawdzić w menu, wybierając zakładkę STATS i potem zakładkę HEROES. Każdy z bohaterów ma trzy Heroic Deeds. Jednym z nich jest opcja odblokowania kostiumu. Zawsze polega to na pokonaniu konkretnej ilości przeciwników ogólnie, lub stając po stronie Ironamna, bądź Kapitana Ameryki. Wszystko zależy od postaci. Nowe kostiumy możemy sprawdzić po odblokowaniu w menu zakładki TEAM i tam przy każdej dobranej postaci jest odpowiednia opcja.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Distinguished Service
10

Distinguished Service

Collect 50 Team Boosts.

Pucharek związany ze zbieraniem boostów. Wpadnie po zebraniu 50 z 216 dostępnych. Zobacz opis pucharka braz Above and Beyond.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Extraordinary Heroism
25

Extraordinary Heroism

Collect 125 Team Boosts.

Pucharek związany ze zbieraniem boostów. Wpadnie po zebraniu 125 z 216 dostępnych. Zobacz opis pucharka braz Above and Beyond.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Above and Beyond
45

Above and Beyond

Collect 200 Team Boost.

Jedno z bardziej czasochłonnych trofeów w grze. Boosty to typ znajdziek dostępnych w grze. Są to charakterystyczne medale, które możemy potem założyć, aby otrzymać różne bonusy. Aby otrzymać pucharek musimy zebrać 200 takich medali. W wersji na PS4 jest o tyle łatwiej, że liczą się także medale z DLC z którymi łącznie mamy 216 dostępnych. Dzięki temu nie musimy zbierać dokładnie wszystkich.

Sposoby zdobywania medali:

 • Heroic Deed – każda z postaci ma charakterystyczne zadania które należy wykonać, aby odblokować dany boost. Wszystko możemy sprawdzić w menu wybierając zakładkę STATS, a natsępnie HEROES. Zwykle polegają na pokonaniu danej ilości wrogów pojedynczym atakiem, pokonaniu swojego rywala, wykonaniu paru fuzji z jakąś postacią, bądź ukończenia poziomu w konkretnym zespole.
 • Znajdźki – na każdym poziomie można znaleźć boosty schowane gdzieś na mapach, lub wypadają z pokonanych bossów. Wszystkie znajdźki dokładniej opisane są przy pucharku braz Superior Intel.
 • Znajdźki na poziomie Legendarnym – dodatkowo są też boosty za pokoanie każdego z bossów na poziomie trudności Legendarnym.
 • Wyzwania w Symulatorze – ostatnim źródłem boostów jest kończenie wyzwań dostępnych w Symuatorze w HQ. Za zdobycie konkretnych medali odblokowujemy różne boosty.
 • Rozmowy – podczas gry też będziemy mieli okazję przeprowadzać rozmowy między bohaterami. Generalnie odpowiedzi wyglądają tak: Pierwsza z góry – Agresywna, Środkowa – Dyplomatyczna, Dolna – Defensywna. Boosty odblokowują się kolejno za zdobywanie odpowiedzi, aż wykonamy 80 danego typu.

Lista Boostów według schematu „Nazwa boostu: generowane bonusy – miejsce odblokowania”:

 • Advanced combat
  • Hive Mind: +3 Teamwork, +4 Focus — Heroic Deed, Magneto
  • Juiced: Raise Max Stamina and Max HP by 10% — Sim mission
  • Meathead: +2 Body, +2 Strike — Heroic Deed, Carnage
  • Strong-Minded: +1 Strike, +2 Focus — Sim mission
  • Conductive I: Electric attacks deal 5 more Dmg — Capitol Offense
  • Conductive II: Electric attacks deal 10 more Dmg — Hit ’em High
  • Conductive III: Electric attacks deal 10% more Dmg — Cloaked
  • Inferno I: Fire attacks deal 5 more Dmg — Reactors
  • Inferno II: Fire attacks deal 10 more Dmg — Warp Zone (Legendary)
  • Disruption I: +5% Dmg against Nanite-infected foes — Hold the Line
  • Disruption II: +10% Dmg against Nanit-infected foes — Warp Zone
  • Disruption III: +30% Dmg against Nanite-infected foes — Going Negative (Legendary)
  • Energized I: Energy attacks deal 5 more Dmg — Cloaked
  • Energized II: Energy attacks deal 10 more Dmg — Faceoff
  • Energized III: Energy attacks deal 20% more Dmg — Faceoff
  • Frosty I: Cold attacks deal 5 more Dmg — Factory Floor
  • Frosty II: Cold attacks deal 7 more Dmg — Rooftops
  • Frosty III: Cold attacks deal 10% more Dmg — Ground Assault
  • Laceration I: Wounding attacks deal 5 more Dmg — Road Work
  • Laceration II: Wounding attacks deal 10 more Dmg — Cloaked
  • Laceration III: Wounding attacks deal 10% more Dmg — Riot Gear
  • Overpower I: Crushing attacks deal 5 more Dmg — Missing Marvel
  • Overpower II: Crushing attacks deal 10 more Dmg — Faceoff
  • Overpower III: Crushing attacks deal 20% more Dmg — Hold the Line (Legendary)
 • Attribute
  • Know Who I Am: +10 Body — Heroic Deed, Juggernaut
  • Attributes I: +1 to all Attributes — Hit ’em High
  • Attributes II: +2 to all Attributes — Hold the Line
  • Attributes III: +3 to all Attributes — Cloaked
  • Focused I: +1 Focus — Reactors
  • Focused II: +3 Focus — Capitol Offense
  • Focused III: +5 Focus — Tribal City
  • Focused IV: +9 Focus — Reactors (Legendary)
  • Striker I: +1 Strike — Dock Work
  • Striker II: +3 Strike — Inner Base
  • Striker III: +5 Strike — To the Core
  • Striker IV: +20% to Strike — Ascension (Legendary)
  • Super Tough I: +1 Body — Missing Marvel
  • Super Tough II: +3 Body — Road Work
  • Super Tough III: +5 Body — Ground Assault
  • Super Tough IV: +25% to Body — Factory Floor (Legendary)
  • Team Tactics I: +1 Teamwork — Urban Warfare
  • Team Tactics II: +3 Teamwork — Faceoff
  • Team Tactics III: +5 Teamwork — Urban Warfare (Legendary)
  • Team Tactics IV: +9 Teamwork — Panther’s Lair (Legendary)
  • Wade’s Fav: +10 to all Attributes — To the Core (Legendary)
  • Wade’s 2nd Fav: +4 to all Attributes — To the Core
 • Basic combat
  • Destructive I: +1 Dmg to melee attacks — Ascension
  • Destructive II: +3 Dmg to melee attacks — Aggressive Attitude 20
  • Destructive III: +5 Dmg to melee attacks — Dock Work (Legendary)
  • Destructive IV: +20% Dmg to melee attacks — Inner Base
  • Precision I: +5% to critical hit on melee — Reactors
  • Precision II: +10% to critical hit on melee — Truckin’
  • Precision III: +15% to critical hit on melee — To the Core
  • Precision IV: +20% to critical hit on melee — Aggressive Attitude 80
  • Strike True I: +5% melee Dmg — Underground Politics
  • Strike True II: +10% melee Dmg — Riot Gear
  • Strike True III: +15% melee Dmg — Panther’s Lair
 • Counter tactics
  • Battle Tested: Crits deal +20% Dmg/-20% Stamina regen — Sim mission
  • Boxer: +15% crit, -99% Powers Dmg — Sim mission
  • Brain Trust: 50% max Stamina, -15% melee Dmg — Sim mission
  • Brawn Trade: +10% Power Dmg, -10% melee Dmg — Sim mission
  • Diluted: +20% Stamina regen, -5% Power Dmg — Sim mission
  • Infinity Formula: +20% Stamina Regen — Heroic Deed, Nick Fury
  • Mob Rule: 15% increase in melee Dmg, -15% Focus — Sim mission
  • Play to Win: 2% chance Powers use no Stamina for 2 sec — Sim mission
  • Slow, Steady: Immune to stun, reduce Dmg dealt by 10% — Sim mission
  • Liberty: +20% Power Dmg — Heroic Deed, Nick Fury
  • Security: +20% Melee Dmg — Heroic Deed, Nick Fury
 • Defensive
  • Hard Dodge I: +3% to Evade, deal 5% of Dmg avoided — Sim mission (Character & Sim Mission Pack)
  • Hard Dodge II: +5% to Evade, deal 10% of Dmg avoided — Sim mission (Character & Sim Mission Pack)
  • Quick Reflexes: +5% to Evade, +10% to deflect projectile attacks — Heroic Deed, Psylocke
  • Resist Impact I: +15% resistance to Impact Dmg — Castle Doom
  • Resist Impact II: +30% resistance to Impact Dmg — Going Negative
  • Physicality I: +10% resistance to all Physical Dmg — Ground Assault
  • Adaptive: Reduce all incoming Dmg by 3 — Containment (Legendary)
  • Deflection I: +7% to deflect projectile attacks — Missing Marvel
  • Cosmic Mind: +5% to deflect projectiles, +5 Focus — Heroic Deed, Jean Grey
  • Deflection II: +14% to deflect projectile attacks — Inner Base
  • Deflection III: +21% to deflect projectile attacks — Jacked Up (Legendary)
  • Deflection IV: +28% to deflect projectile attacks — Riot Gear (Legendary)
  • Evade I: +3% to evade, avoiding all Dmg done — Defensive Attitude 4
  • Evade II: +11% to evade, avoiding all Dmg done — Defensive Attitude 36
  • Evade III: +14% to evade, avoiding all Dmg done — Faceoff (Legendary)
  • Riposte I: When dodging, deal 10% of Dmg avoided — Defensive Attitude 56
 • Elemental
  • Burning Debris: +1 Fire and Crushing Dmg to Melee attacks — Sim mission
  • The Generator: +2 Energy and Electricity Dmg to Melee attacks — Heroic Deed, Cable
  • Group Rate I: All Dmg types deal 1 additional point of Dmg — Sim mission
  • Group Rate II: All Dmg types deal 2 additional points of Dmg — Sim mission
  • Ice Strike I: +1 Cold Dmg to each melee attack — Factory Floor
  • Ice Strike II: +3 Cold Dmg to each melee attack — Containment
  • Ice Strike III: +9 Cold Dmg to each melee attack — Overloaded (Legendary)
  • Dry Heat: +20% to all Fire Dmg — Containment (Legendary)
  • Ionic Attack I: +1 Energy Dmg to each melee attack — Dock Work
  • Ionic Attack II: +3 Energy Dmg to each melee attack — Overloaded
  • Ionic Attack III: +5 Energy Dmg to each melee attack — Containment
  • Ionic Attack IV: +9 Energy Dmg to each melee attack — Cloaked (Legendary)
  • Fire Strike I: +1 Fire Dmg to each melee attack — Factory Floor
  • Fire Strike II: +3 Fire Dmg to each melee attack — Sim mission
  • Fire Strike III: +5 Fire Dmg to each melee attack — Cloaked
  • Fire Strike IV: +9 Fire Dmg to each melee attack — Cloaked (Legendary)
  • Shock Smash I: +1 Electric Dmg to each melee attack — Safe Harbor
  • Shock Smash II: +3Electric Dmg to each melee attack — Cloaked
  • Shock Smash III: +5 Electric Dmg to each melee attack — Warp Zone
  • Shock Smash IV: +9 Electric Dmg to each melee attack — Missing Marvel (Legendary)
 • Fusion
  • Team Builder: +3 Teamwork, +5% more Fusion gained — Heroic Deed, Black Panther
  • Cape Killer I: +50% more Fusion after hitting a boss — Faceoff (Legendary)
  • Cape Killer II: +100% more Fusion after hitting a boss — Aggressive Attitude 56
  • Fusion Star: Carry one additional Fusion Star — Underground Politics
  • Fusion Combo I: Raise Fusion on pop-up, trip, stun by 1 — Diplomatic Attitude 80
  • Fusion Combo II: Raise Fusion on pop-up, trip, stun by 2 — Hit ’em High (Legendary)
  • Fusion Combo III: Raise Fusion on pop-up, trip, stun by 3 — Faceoff (Legendary)
  • Hands On I: Raise Fusion on grappling by 1 — Safe Harbor
  • Hands On II: Raise Fusion on grappling by 2 — Faceoff (Legendary)
  • Kinetic Melee: +3 Energy melee, +1 Fusion on throws — Heroic Deed, Gambit
  • Momentum I: +50% more Fusion on destruction, KOs — Diplomatic Attitude 20
  • Momentum II: +100% more Fusion on destruction, KOs — Sim mission
  • No Mercy: +2 to Teamwork — Heroic Deed, Iron Man
  • No Surrender: +3% Energy resist, +3% to crit — Heroic Deed, Captain America
  • Play Rough: +3 Teamwork, +1 Fusion on grabs — Heroic Deed, Daredevil
  • Rebel Yell: +10% resistance to Mental Dmg — Inner Base
  • Synchronized I: +50% more Fusion on double Powers hit — Diplomatic Attitude 36
  • Synchronized II: +100% more Fusion on double Powers hit — Diplomatic Attitude 56
  • Vay-Yay: +2 Teamwork, +25% Energy Dmg — Heroic Deed, Gambit
 • Powers
  • Power Hungry: +5 Stamina, 5% of Melee Dmg as Stamina — Heroic Deed, Carnage
  • Draining I: Absorb 10% of melee Dmg as Stamina — Castle Doom
  • Draining II: Absorb 15% of melee Dmg as Stamina — Rooftops
  • Draining III: Absorb 20% of melee Dmg as Stamina — Faceoff
  • Powerful I: +1 to Power Dmg — Going Deep
  • Powerful II: +3 to Power Dmg — Jungle
  • Powerful III: +5 to Power Dmg — Riot Gear (Legendary)
  • Powerful IV: +9 to Power Dmg — Ascension (Legendary)
  • Power Up I: +5% Dmg with Powers — Aggressive Attitude 4
  • Power Up II: +10% Dmg with Powers — Aggressive Attitude 36
  • Power Up III: +15% Dmg with Powers — Faceoff (Legendary)
  • Power Up IV: +20% Dmg with Powers — Hold the Line (Legendary)
  • Reserves I: +18 max Stamina — Hallowed Ground
  • Reserves II: +32 max Stamina — Containment
  • Reserves III: +46 max Stamina — Faceoff
  • Reserves IV: +100% max Stamina — Hallowed Ground (Legendary)
 • Resistance
  • Unstoppable: +15% resistance to Impact Dmg — Heroic Deed, Juggernaut
  • Fire Proof I: Resist 15% of Fire Dmg — Ascension
  • Fire Proof II: Resist 30% of Fire Dmg — Hold the Line
  • Resist Cold I: Resist 15% of Cold Dmg — Going Negative
  • Resist Cold II: Resist 30% of Cold Dmg — Containment (Legendary)
  • Resist Crush I: Resist 15% of Crushing Dmg — Urban Warfare
  • Resist Crush II: Resist 30% of Crushing Dmg — Warp Zone
  • Resist Electric I: Resist 15% of Electric Dmg — Urban Warfare
  • Resist Electric II: Resist 30% of Electric Dmg — Push Back
  • Resist Energy I: Resist 15% of Energy Dmg — Riot Gear
  • Resist Energy II: +30% resistance to Energy Dmg — Push Back (Legendary)
  • Elementalist II: Reduce incoming Elemental Dmg by 20% — Ground Assault (Legendary)
  • Physicality II: +20% resistance to all physical Dmg — Containment (Legendary)
 • Special combat
  • Critical Pain I: +10% to critical Dmg — Road Work
  • Critical Pain II: +25% to critical Dmg — Road Work (Legendary)
  • Critical Pain III: +40% to critical Dmg — Rooftops (Legendary)
  • Critical Pain IV: +55% to critical Dmg — Traffic Jam (Legendary)
  • Devouring I: +1 hit point after knocking out a foe — Jail Break-in
  • Devouring II: +5 HP after stunning a foe — Panther’s Lair
  • Devouring III: +5 HP after a pop-up — Warp Zone
  • Devouring IV: +5 HP after tripping a foe — Containment
  • Elementalist I: Reduce incoming Elemental Dmg by 10% — Jungle
  • Personal Space: Immune to grapple — Sim mission
  • Second Wind: While blocking, regenerate small % of HP — Ground Assault (Legendary)
  • Untouchable I: While blocking, attackers take 1 Dmg — Diplomatic Attitude 20
  • Untouchable II: While blocking, attackers take 3 Dmg — Tribal City
  • Untouchable III: While blocking, attackers take 5 Dmg — Ground Assault
  • Untouchable IV: While blocking, attackers take 9 Dmg — Defensive Attitude 80
  • Vampiric melee: +4 HP with every melee attack — Warp Zone (Legendary)
 • Status effect
  • Deep Cold I: 10% to freeze a chilled target — Warp Zone
  • Deep Cold II: 25% to freeze a chilled target — Truckin’ (Legendary)
  • Killer Instinct I: +10% to critical Dmg on melee — Tribal City
  • Killer Instinct II: +25% to critical Dmg on melee — Safe Harbor (Legendary)
  • Overload I: 125% more Fusion on trip, stun, pop-ups — Detour
  • Overload II: 200% more Fusion on trip, stun, pop-ups — Overloaded
  • Precise Daze: 50% to stun foe on critical — Jacked Up
  • Precise Force: 50% to knockback foe on critical — Traffic Jam
  • Stunning Finish I: Stunned targets take 150% Dmg — Panther’s Lair (Legendary)
  • Stunning Finish II: Stunned targets take 200% Dmg — Tribal City (Legendary)
 • Superior training
  • Assassin’s Strike: +5% to Critical, +10% Critical Dmg — Sim mission
  • Moving Target: +10% to Move Spd and to deflect projectiles — Heroic Deed, Psylocke
  • Rock Solid: +1% resistance to All Dmg types, +3 Body — Sim mission
  • Swift Wit: +5% to Evade, +1 Focus — Heroic Deed, Black Panther
  • Aggressive Hits: +1 HP per KO, +3 Focus — Heroic Deed, Songbird
  • Chaotic Melee: +5% to dodge, +1 Strike — Heroic Deed, Deadpool
  • Combat Trained: +3% to critical, +3% to dodge — Heroic Deed, Ms. Marvel
  • Dense Skin: Reduce all Dmg taken by 3, +3 Body — Heroic Deed, Luke Cage
  • Focused Chi: +5% to critical, +5% max Stamina — Heroic Deed, Iron Fist
  • Fueled by Pain: +3 HP per KO, +7% max Stamina — Heroic Deed, Penance
  • Hard to Hit: +3% to dodge, +1 Body — Heroic Deed, Spider-Man
  • Hot Head: Resist 5% of Fire Dmg, +1 Body — Heroic Deed, Human Torch
  • Icy Precision: +3% to critical, +5 Focus — Heroic Deed, Iceman
  • Insight: Raise Power Dmg by 3%, +1 Focus — Heroic Deed, Mr. Fantastic
  • Oppressor: +1 Strike, melee deals 5 Crushing Dmg — Heroic Deed, Hulk
  • Phoenix Force: +5% Powers Dmg, +5% Fire Dmg — Heroic Deed, Jean Grey
  • Practiced: Raise max Stamina by 3%, +1 Focus — Heroic Deed, Invisible Woman
  • Radiated Touch: +5 Focus, melee deals 5 Radiation Dmg — Heroic Deed, Green Goblin
  • Rock Skin: Melee deals 1 Crushing Dmg, +1 Body — Heroic Deed, Thing
  • Savagery: Melee deals 3 Wounding Dmg, +5 Strike — Heroic Deed, Venom
  • Storm Rager: +1 Team, stunned foes take Electric Dmg — Heroic Deed, Storm
  • Super Soldier: Resist 5% of Impact Dmg, +1 to melee — Heroic Deed, Captain America
  • Thunder God: Melee deals 3 Electric Dmg, +3 Strike — Heroic Deed, Thor
 • Tactical advantage
  • Annihilation: +15% more Fusion on dstr, +5% Dmg with Powers — Heroic Deed, Magneto
  • Focused Energy: +3 Energy Dmg to each Melee attack, +1 Strike — Heroic Deed, Cable
  • Powered Up: +5% Dmg with Powers, +1 Strike — Sim mission
  • Super Strength I: +1 Strike, +1 Crushing Dmg to Melee attacks — Sim mission
  • Super Strength II: +2 Strike, +2 Crushing Dmg to Melee attacks — Sim mission
  • Active Learner: Resist 5% of Impact Dmg, +3 Focus — Heroic Deed, Iron Fist
  • Alien Hunger: +5 HP per KO, +7 Body — Heroic Deed, Venom
  • Asgardian Valor: Resist 5% of all Dmg, +3 Body — Heroic Deed, Thor
  • Channel Agony: +7% to Energy Dmg dealt, +5 Focus — Heroic Deed, Penance
  • Clever Fighter: +1 Teamwork — Heroic Deed, Spider-Man
  • Cosmic Battery: +3% to Energy attacks, +5% vs Energy — Heroic Deed, Ms. Marvel
  • Fantastic Team: Raise Fusion gain by 3%, +1 Teamwork — Heroic Deed, Invisible Woman
  • Feral Rage: Powers deal 3% more Dmg, +1 Strike — Heroic Deed, Wolverine
  • Frost Strikes: +5% Powers Dmg, +5% to crit. — Heroic Deed, Iceman
  • Gamma Energy: +1 Body, 1% to rage during Melee — Heroic Deed, Hulk
  • Good Memory: +3% XP, +3% max Stamina — Heroic Deed, Iron Man
  • Hot Foot: Melee deals 1 Fire Dmg, +1 Focus — Heroic Deed, Human Torch
  • Hungry Melee: +4 Strike, melee attacks drain 3 HP — Heroic Deed, Green Goblin
  • Lethal Tactics: +5% to Dmg, +5% to critical — Heroic Deed, Wolverine
  • Living Weapon: : 1 Body, melee deals 1 Wounding Dmg — Heroic Deed, Deadpool
  • Malleable: Raise Power Dmg by 3%, +1 Body — Heroic Deed, Mr. Fantastic
  • Quick Learner: Raise XP gained by 5%, +3 Focus — Heroic Deed, Daredevil
  • Strategist: Raise max Stamina by 5%, +3 Focus — Heroic Deed, Songbird
  • Street Scrapper: +5% to stun on Melee, +3 Body — Heroic Deed, Luke Cage
  • Thick as a Brick: Resist 3% of Impact Dmg, +1 Body — Heroic Deed, Thing
  • Weather Mind: +3% Electric Dmg, +1 Focus — Heroic Deed, Storm
 • Utility
  • Experienced I: Raise experience points earned by 5% — Safe Harbor
  • Experienced II: Raise experience points earned by 10% — Jacked Up
  • Experienced III: Raise experience points earned by 15% — Jail Break-in
  • Mighty I: Grant Might to the team — Containment
  • Mighty II: Grant Super Might to the team — Faceoff
  • Patriotic: +10% to all Dmg — Containment
  • Run Speed I: Run 5% faster — Hold the Line (Legendary)
  • Run Speed II: Run 12% faster — Tribal City (Legendary)
  • Resist Recent: Resist 20% of last Dmg type — Jungle (Legendary)
  • Jackpot II: 5% chance orbs are multiplied by 20 — Diplomatic Attitude 4
  • Jackpot I: 5% chance orbs are multiplied by 10 — Truckin’
Ikona osiągnięcia: </span><span>Listening In
15

Listening In

Collect 30 Audio Logs.

Pucharek związany ze znajdźkami. Musimy zebrać 30 Audio Logsów. W grze dostępnych jest ich 38, więc nie musimy zbierać dokładnie wszystkich. Pliki audio wystarczy odpalić i możemy ruszać dalej. Nie trzeba stać w miejscu i ich wysłuchiwać. Zobacz opis: braz Superior Intel.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Superior Intel
15

Superior Intel

Collect 125 Dossiers.

Pucharek związany ze znajdźkami. Musimy zebrać 125 Dossierów. W grze dostępnych jest ich 171, więc nie musimy zbierać dokładnie wszystkich. Są oznaczone charakterystyczną ikonką teczki. Poniżej znajdują się filmiki z których korzystałem podczas zbieractwa. Po kolei mamy tam każdy typ znajdziek.

Znajdźki w grze, które musimy zebrać:

 • 30 Audio Logs
 • 125 Dossiers
 • 10 Concept Art
 • 200 Team Boost
 • 5 Gamma Regulators – do odblokowania postaci Hulka
 • 5 M’Kraan Fragments – do odblokowania postaci Jean Grey
 • 5 Asgardian Runes – do odblokowania postaci Thora

Rozdział I

Rozdział II

Rozdział III

Rozdział IV – Pro-registration – Strona Ironmana

Rozdział V – Pro-registration – Strona Ironmana

Rozdział VI – Pro-registration – Strona Ironmana

Rozdział IV – Anti-registration – Strona Kapitana Ameryki

Rozdział V – Anti-registration – Strona Kapitana Ameryki

Rozdział VI – Anti-registration – Strona Kapitana Ameryki

Rozdział VII

Rozdział VIII

Rozdział IX

Ikona osiągnięcia: </span><span>Potential Evidence
10

Potential Evidence

Collect 10 Concept Art Bundles in HQ maps.

Pucharek związany ze znajdźkami. Musimy zebrać 10 Concept Artów. W grze dostępnych jest ich 13, więc ponownie nie trzeba zbierać wszystkich. Są to charakterystyczne ikonki ołówka. Można je znaleźć tylko w bazach HQ. Nie są tam specjalnie ukryte, więc zebranie 10 to żaden kłopot. Zobacz opis: braz Superior Intel.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Trivia Buff
5

Trivia Buff

Correctly answer 15 Trivia questions.

Podczas pobytu w bazach HQ będziemy mogli na jednym z urządzeń odtworzyć quiz Trivia. Jest to zestaw 35 pytań dotyczących uniwersum Marvela. Aby zdobyć pucharek wystarczy poprawnie odpowiedzieć na 15 pytań. Zobacz opis braz Trivia Genius.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Trivia Team-Up
10

Trivia Team-Up

Score 30 Trivia Fusions.

Kolejny pucharek związany z quizem Trivia. Do fuzji potrzebny będzie nam drugi gracz. Należy podłączyć drugi kontroler i odpalić quiz. Aby zaliczyć fuzje obaj gracze muszą zaznaczyć poprawną odpowiedź. Do tego pucharka musimy wykonać 30 takich fuzji. Zobacz opis braz Trivia Genius.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Trivia Genius
25

Trivia Genius

Earn all Trivia rewards.

Najbardziej zaawansowany pucharek związany z quizem Trivia. Aby go zdobyć musimy poprawnie w fuzji z drugim graczem odpowiedzieć na wszystkie 175 dostępnych w grze pytań. Każde HQ ma osobny zestaw 35 pytań. Na szczęście pytania są zawsze takie same, więc wystarczy się zapoznać z poniższą listą i po kolei poprzez Symulator odwiedzać kolejne bazy HQ i na dwa pady poprawnie zaliczyć wszystkie odpowiedzi. O otrzymaniu wszystkich nagród świadczą trzy ikonki w prawym dolnym rogu karty odpowiedzi: gwiazdka za poprawna odpowiedź, gwiazdka ze strzałkami za poprawną fuzję, oraz XP za przyznane doświadczenie.

 

 • Odpowiedzi na pytania w Stark Tower:
  1. Steve Rogers
  2. Daredevil
  3. Max Dillon
  4. Kinetically Charged
  5. Wonder Man’s Brother
  6. A Gamma Ray Explosion
  7. Fly
  8. Breathe in Space
  9. Susan Storm
  10. Jetpacks
  11. An Experiment
  12. Scorcher
  13. Phineas Mason
  14. Whirlwind
  15. A Rich Industrialist
  16. Anthony Edward Stark
  17. Espionage Experience
  18. Frozen in Ice
  19. A Lawyer
  20. Remy LeBeau
  21. A Schoolyard Fight
  22. Create Force Fields
  23. Alcoholic
  24. Black Widow
  25. Bravo Team
  26. Electro
  27. Damage Control
  28. Super Soldier Serum
  29. Ben
  30. Wisecracks
  31. James
  32. Adamantium
  33. Cosmic Radiation
  34. Tribal Elder
  35. Plane Crash
 • Odpowiedzi na pytania w S.H.I.E.L.D:
  1. Scientific Acumen
  2. Maria Hill
  3. Air Force Pilot
  4. Atlantean Royalty
  5. Kree Technology
  6. Metallurgy
  7. Connecticut
  8. Ororo Munroe
  9. Trained Pilot
  10. His Natural Genius
  11. Not Related
  12. A Barge
  13. Baron Zemo
  14. Coldheart
  15. On Roosevent Island
  16. Wolverine
  17. Gamma Regulators
  18. Nuclear Physics
  19. Odin
  20. Elder God
  21. X-Men
  22. Phoenix Force
  23. Super-Villain
  24. Merc With A Mouth
  25. Sanity
  26. A Published Novelist
  27. Carol Danvers
  28. Ironfist
  29. Jessica Jones
  30. Heroes For Hire
  31. X-Men
  32. Daredevil
  33. Gambit
  34. Professional Thief
  35. Alternative Future
 • Odpowiedzi na pytania w White Star:
  1. Genetic Experiments
  2. Seen on Live TV
  3. Nitro
  4. Vibrating Air Blasts
  5. The Daily Bugle
  6. In A Refion Of Kenya
  7. Yancy Street
  8. Fantastic Four
  9. Diamondback
  10. Vibranium
  11. Sight
  12. Ice
  13. A Space Flight
  14. Educator
  15. Harlem
  16. Heroes For Hire
  17. Tranquilizer Darts
  18. Lincoln Memorial
  19. White Star
  20. Mr. Fantastic
  21. 16
  22. Short Temper
  23. Nathan Summers
  24. Tandy Bowen
  25. His Sister
  26. New York
  27. Ballet Dancer
  28. Advanced Devices
  29. Eric Williams
  30. Golden Mace
  31. Multiple Man
  32. New Warriors
  33. Herman Schultz
  34. Unknown
  35. He is in a Comic Book
 • Odpowiedzi na pytania w Secret Bunker:
  1. Life Model Decoy
  2. Robotic Duplicats
  3. Pym Particles
  4. Wolfgang Von Strucker
  5. James Rhodes
  6. Shocker
  7. Nobody
  8. Telekinesis
  9. Russia
  10. Cloak And Dagger
  11. Light Knives
  12. Molten Man
  13. Organic Doubles
  14. Reed Richards
  15. Patriot
  16. Negative Zone
  17. Being Ex-Shield
  18. Hydra
  19. Scientist
  20. High School Student
  21. Latent Mutation
  22. Ten
  23. Starktech Armor Suit
  24. Geffen-Meyer
  25. Skybird One
  26. 612
  27. Hydra Base
  28. A Sedative
  29. Western New York
  30. Capes
  31. K’un-L’un
  32. His Skeleton
  33. Cloak
  34. The Thing
  35. Robbie Baldwin
 • Odpowiedzi na pytania w Wakandan Palace:
  1. Howling Commandos
  2. An Alien Organism
  3. Hulk
  4. Chi Energy
  5. Bill Foster
  6. Pro Wrestler
  7. High Intensity Sonics
  8. A Rare Herb
  9. Ice And Fire
  10. Microwave Energy
  11. Alex Summers
  12. Rick Jones
  13. Cyclops
  14. A Vance Astrovik
  15. Angelica Jones
  16. Psychiatrist
  17. Speedball
  18. Pain
  19. Africa
  20. Grey and Cyclops
  21. Mjolnir
  22. Telekinesis
  23. Swanson
  24. Venom
  25. Thirty Seconds
  26. Portal
  27. Negative Zone
  28. District Attorney
  29. Jennifer Walters
  30. Engineering
  31. Mac Gargan
  32. Joseph
  33. His Brother
  34. WWI Pilot
  35. Lawyer
Ikona osiągnięcia: </span><span>Sim Team-Up
5

Sim Team-Up

Earn Mission Succeeded on a Simulator Mission in Co-Op and return to the Simulator menu.

Bardzo proste trofeum. Wystarczy podłączyć drugi kontroler, odpalić symulator i wybrać np. Basic Training. Następnie pokonujemy pojedynczego przeciwnika, po czym podchodzimy do panelu kontrolnego, wychodzimy z wyzwania i pucharek jest nasz.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Sim Amateur
10

Sim Amateur

Earn 4 Bronze Medals from Simulator Missions.

Tryb Symulatora posiada 16 różnych wyzwań. Zależnie od zdobytego przez nas wyniku przyznawane są medale brązowe, srebrne, bądź złote. Aby zdobyć ten pucharek wystarczy tylko zdobyć 4 brązowe medale. Zobacz opis braz Sim Champion.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Sim Expert
10

Sim Expert

Earn 8 Silver Medals from Simulator Missions.

Tryb Symulatora posiada 16 różnych wyzwań. Zależnie od zdobytego przez nas wyniku przyznawane są medale brązowe, srebrne, bądź złote. Aby zdobyć ten pucharek wystarczy tylko zdobyć 8 srebrnych medali. Zobacz opis braz Sim Champion.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Sim Champion
25

Sim Champion

Earn 12 Gold Medals from Simulator Missions.

Tryb Symulatora posiada 16 różnych wyzwań. Zależnie od zdobytego przez nas wyniku przyznawane są medale brązowe, srebrne, bądź złote. Aby zdobyć ten pucharek wystarczy tylko zdobyć 12 złotych medali. Po raz kolejny jest to ułatwione na PS4, gdyż wliczają się tutaj także wyzwania z DLC i nie musimy się męczyć z każdym. Polecam zabrać się właśnie za to od końca, bo wyzwania z dodatków i tak będziemy musieli ukończyć do części innych pucharków. Jeśli postępujecie zgodnie z mapą przejścia i gracie na poziomie trudności Heroic zdobycie złota nie będzie żadnym problemem.

Kilka informacji dotyczących niektórych wyzwań:

 

 • Overload – to wyzwanie z dodatku jest w zasadzie tylko walką z bossem – Magneto. Jeśli chcemy zdobyć złoty medal nie możemy go za szybko ubić, bo punkty przyznawane są za pokonane roboty, więc dobrze najpierw trochę ich zniszczyć zanim ostatecznie pokonamy tego bossa. Przy okazji wbijamy pucharek braz Old Foes.
 • Escort Duty – to wyzwanie nie stanowi żadnego problemu. Wystarczy doprowadzić robota na koniec drogi pokonując atakujących wrogów i War Machine na końcu. Nie niszczmy żadnych wieżyczek strzelniczych aby otrzymać pucharek braz Low Deductible, ani nie wyłączajmy napięcia w pułapkach w podłodze do pucharka braz Hotfoot.
 • Balance – aby zdobyć złoto skupmy się na pucharku braz Perfect Balance. Jako główny cel obierzmy pokonanie każdego przeciwnika jaki się nam nawinie. Podczas zdobywania tego trofeum na pewno uda się wykręcić złoty medal.
 • Insidious Alliance – to wyzwanie jest sekwencją walki z kilkoma bossami po kolei. Dobrze wybrać jakiś solidny zespół nadający się do walki z bossami. Przy okazji skupiamy się, aby nie padł nikt z naszych bohaterów do trofeum braz No One Left Behind , nie niszczymy żadnych skrzynek pomiędzy kolejnymi fazami walki do pucharka braz Walk It Off, oraz możemy spróbować wbić od drugiej fazy wyzwania trofeum braz Blitz.
 • Heavy Metal – na poziomie trudności Heroic jest to bardzo łatwe. Jako sterowaną postać wybieramy Jean Grey. Wystarczy po odpaleniu wyzwania szybko uruchamiać wszystkie roboty. Następnie trzaskać atakiem Pyrokine Blast . Wrogowie padną raz dwa. Potem powtarzamy całość aż do otrzymania złotego medalu.
Ikona osiągnięcia: </span><span>Melee Training
10

Melee Training

Complete all melee training goals listed on the Stats page.

Aby otrzymać ten pucharek musimy wykonać wszystkie zadania z zakładki Melee Training. Postęp możemy sprawdzić w menu wybierając STATS i tam znajdując wspomnianą zakładkę. Nie stanowi to żadnego problemu i większość powinna wpaść naturalnie podczas gry.

 

 • Shields removed – podczas gry spotkamy większych typków z tarczami. Naszym zadaniem będzie chwycić takiego osobnika i szybko wciskając przycisk wyrwać mu tarczę. Powtarzamy manewr 10 razy.
 • Foes thrown – podobnie jak w powyższym przypadku musimy chwycić mniejszych przeciwników i cisnąć nimi gdzieś. Najlepiej sprawdzają się tu postacie postury Hulka. Wystarczy rzucić 20 nieszczęśnikami.
 • Stun Combos – to są ciosy ogłuszające przeciwników. Wykonujemy je sekwencją ciosów dostępną dla każdego bohatera. Wystarczy wykonać 10 razy.
 • Pop-up Combos – to są ciosy podbijające przeciwnika w powietrze. Również posiada je każda postać. Wystarczy wykonać 10 razy.
 • Trip Combos – To są ciosy podcinające przeciwnika. Tak samo. Wystarczy wykonać 10 razy.
 • Strikes while foe is prone – tutaj musimy przywalić przeciwnikowi, gdy się przewróci. Wystarczy to połączyć z jakimś atakiem przewracającym wrogów i szybko dobić 20 przeciwników.
 • Strikes while grappling – tym razem musimy złapać 20 przeciwników i okładać ich zwykłymi ciosami.
 • Air Smashes – ostatnia prosta rzecz do zrobienia czyli ataki z powietrza. Podskakujemy w powietrze i uderzamy silnym ciosem przytrzymując przycisk ataku. Powtarzamy to 20 razy.
Ikona osiągnięcia: </span><span>Power Training
10

Power Training

Complete all Power training goals listed on the Stats page.

Aby otrzymać ten pucharek musimy wykonać wszystkie zadania z zakładki Power Training. Postęp możemy sprawdzić w menu wybierając STATS i tam znajdując wspomnianą zakładkę. Nie stanowi to żadnego problemu, ale wymaga używania konkretnych postaci dysponujących daną mocą.

 

 • Dashing Power Hits – 30 razy (dobra postać – np. Wolverine)
 • Projectile Power Hits – 50 razy (dobra postać – np. Spider-Man)
 • Radial Power Hits – 30 razy (dobra postać – np. Ironman)
 • Direct Damage Power Hits – 30 razy (dobra postać – np. Human Torch)
 • Pulling Power Hits – 20 razy (dobra postać – np. Spider-Man)
 • Buff Powers Used – 20 razy (dobra postać – np. Kapitan Ameryka)
 • Debuff Powers Used – 20 razy (dobra postać – np. Hulk)
Ikona osiągnięcia: </span><span>Every Trick in the Book
25

Every Trick in the Book

Complete all combat mastery goals listed on the Stats page.

Aby otrzymać ten pucharek musimy wykonać wszystkie zadania z zakładki Combat Mastery. Postęp możemy sprawdzić w menu wybierając STATS i tam znajdując wspomnianą zakładkę. Uzupełnienie tych wymagań jest najbardziej skomplikowane, choć też nie stanowi większych problemów.

 

 • Foes hit by car explodions – bardzo proste wymaganie. Wystarczy niszczyć samochody w pobliżu przeciwników i zostanie zaliczone bez problemu. Musi przy tym ucierpieć 20 wrogów.
 • Chain reaction of 5 explosions – musimy znaleźć gdzieś grupkę wybuchowych obiektów, które można by wysadzić. Mogą to być pojazdy, beczki, składy z amunicją. Istotne jest, aby uderzyć tylko w jeden obiekt tak, aby jego wybuch spowodował eksplozję pozostałych. Dobra miejscówka do tego jest między innymi w pomieszczeniu w którym walczymy z Black Widow.
 • Robots destroyed witch own granades – denerwujące wyzwanie. Głownie dlatego, że odrzucanie granatów jest wybitnie słabą i nieskuteczną taktyką. Polecam zabrać się za to podczas wyzwania Heavy Metal. Aktywujemy pojedynczego robota, mocno go obijamy i wciskamy  oddalając się. Jest to o tyle istotne, że podczas przytrzymywania tego przycisku nasi towarzysze nie będą atakować wrogów. Czekamy, aż robot wystrzeli granat, szybko puszczamy przycisk, łapiemy  granat i odrzucamy go do robota. Nie zawsze się udaje, więc będzie wymagało to trochę powtórzeń nim wpadnie te wymagane 20 razy.
 • Knock down 5 foes witch 1 object – tutaj będziemy musieli użyć jakiejś dużej postaci i rzucanym obiektem trafić przynajmniej pięciu wrogów. Najłatwiej to wykonać w DC: Capitol Offense. Pokonujemy pierwszych przeciwników, następnie podnosimy jeden z radiowozów i idziemy dalej. Mijamy szybko miny. Na obszarze, gdzie rozbił się helikopter pojawi się masa wrogów. Polecam chwilkę poczekać, aż ich trochę wylezie przytrzymując , aby nikt z naszych towarzyszy niepotrzebnie nie wybijał przeciwników. Gdy zjawi się och dostatecznie dużo puszczamy przycisk i rzucamy pojazdem w tłum przeciwników.
 • Melee-to-Power Chains – proste zadanie. Musimy po prostu używać zwykłych ataków naprzemiennie z mocami. Świetnie się tu sprawdza Thor. Atakujemy zwykłymi ciosami i potem doprawiamy czymś konkretnym. Wystarczy zrobić 20 takich łańcuchów.
 • Hits with Fire, Cold and Electricity – tu musimy jednocześnie 20 razy zadać przeciwnikowi obrażenia od ognia, zimna oraz elektryczności. Jest to bardzo łatwe do wykonania, gdy zdobędziemy i wyposażymy się w boosty dowolnego poziomu Ice Strike, Fire Strike, and Shock Smash. Są w zakładce Elemental. Z ich użyciem wpadnie raz dwa.
 • Foes thrown from high places – proste zadanie. Wystarczy tylko  złapać jakąś postać i zrzucić ją w przepaść. Najlepiej się sprawdza do tego duża postać postury Hulka. Gdy 50 przeciwników zostanie zrzuconych zadanie zostanie zaliczone.
Ikona osiągnięcia: </span><span>Walk It Off
25

Walk It Off

Progress through "Insidious Alliance" without breaking any Health Containers

Pucharek dodany w wbudowanym DLC. W menu symulatora wybieramy wyzwanie Insidious Alliance. Zdecydowanie polecam zabierać się za nie na poziomie trudności Heroic. Na wyższym może być trudniej. Wyzwanie to składa się z kilku faz walki z bossami. Pomiędzy walkami znajdziemy się w obszarze z panelem do odpalenia kolejnej fazy otoczonym pudłami odnawiającym życie naszych bohaterów. Aby uzyskać ten pucharek nie możemy zniszczyć ani jednego z tych pudeł. Po prostu olewamy je i aktywujemy kolejne fazy walki. Możemy się normalnie leczyć używając opcji revival.

Zobacz też opisy braz No One Left Behind oraz braz Blitz.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Low Deductible
15

Low Deductible

Complete “Escort Duty” without destroying any turrets.

Pucharek dodany w wbudowanym DLC. W menu symulatora wybieramy wyzwanie Escort Duty. Zdecydowanie polecam zabierać się za nie na poziomie trudności Heroic. Na wyższym może być trudniej. To wyzwanie i trofea z nim związane nie stanowią dużego problemu. Podczas gry naszym zadaniem będzie eskortowanie robota. Pokonujemy pojawiających się przeciwników i usuwamy mu z drogi przeszkody. Aby zdobyć to trofeum musimy jednak w ogóle nie niszczyć żadnych spotkanych na drodze działek i wieżyczek. Wieżyczki strzelnicze pojawiają się na ścianach, a z podłogi czasem wychodzą miotacze ognia. Po prostu je olewamy i ich nie atakujemy. Nie musimy się martwić o robota, bo nie robią one mu dużej szkody.

Zobacz też opis braz Hotfoot.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Perfect Balance
45

Perfect Balance

Defeat 75 foes in “Balance”.

Pucharek dodany w wbudowanym DLC. W menu symulatora wybieramy wyzwanie Ballance. Zdecydowanie polecam zabierać się za nie na poziomie trudności Heroic. Na wyższym może być trudniej. Pucharek dotyczy tego samego wyzwania co braz Blows Up Real Nice, tym razem jednak polecam wbijać je na dwa przejścia, bo tak jest dużo łatwiej. Aby uzyskać ten pucharek musimy przechodząc to wyzwanie pokonać przynajmniej 75 wrogów. Nie jest to takie proste, bo cały czas musimy iść w prawo i torować sobie drogę. Przeciwników nie jest dużo, niektórzy strzelają z wysepek kawałek dalej wgłąb ekranu, a roboty w ogóle nas olewają i uciekają. Dlatego staramy się atakować wszystkich. Dobrze mieć latającą postać, aby móc przelatywać nad przepaścią kiedy zajdzie potrzeba. Tak jak wspomniałem roboty w ogóle z nami nie walczą, więc musimy szybko ich zatrzymać mocą i rozwalić nim uciekną. Ja osobiście wbiłem ten pucharek grając Thorem, jednak każda ogarnięta postać może dać radę.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Old Foes
15

Old Foes

Defeat “Overload” with the X-Men.

Pucharek dodany w wbudowanym DLC. W menu symulatora wybieramy wyzwanie Overload. Zdecydowanie polecam zabierać się za nie na poziomie trudności Heroic. Na wyższym może być trudniej. Aby zdobyć ten pucharek wystarczy ukończyć to wyzwanie drużyną X-Men. Możemy sobie dobrać postaci z puli: Wolverine, Gambit, Iceman, Storm, Jean Grey, Psylocke, Cable, Magneto i Juggernaut. Warto zabrać ze sobą Magneto, bo ukończenie wyzwania odblokuje dla niego nowy kostium. Całym naszym zadaniem jest tu pokonać pojedynczego bossa jakim jest Magneto. Jeśli dodatkowo chcemy zdobyć złoty medal za wyzwanie to nim pokonamy samego kultowego mutanta musimy utłuc trochę jego robotów.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Blows Up Real Nice
35

Blows Up Real Nice

Throw all the proximity mines in “Balance”.

Pucharek dodany w wbudowanym DLC. W menu symulatora wybieramy wyzwanie Ballance. Zdecydowanie polecam zabierać się za nie na poziomie trudności Heroic. Na wyższym może być trudniej. Pucharek dotyczy tego samego wyzwania co braz Perfect Balance, tym razem jednak polecam wbijać je na dwa przejścia, bo tak jest dużo łatwiej. To chyba najbardziej denerwujący pucharek z tych dodatkowych. Podczas przechodzenie tego wyzwania będziemy musieli podnieść i rzucić każdą napotkaną minę. Jest ich tu dokładnie 21. Wrogowie niestety nie ułatwiają sprawy. Jest jednak pewien sposób, aby się za to zabrać. Jako postać wybieramy Invisible Woman. Do pozostałej grupki polecam dobrać jakieś mało wytrzymałe postaci jak np. Jean Grey. Na samym początku wyzwania przytrzymujemy i czekamy, aż wszyscy nasi towarzysze zginą po uderzeniu w barierę. Następnie korzystamy z mocy naszej postaci, aby stać się niewidzialnym. Dzięki temu część wrogów nie będzie nas atakować. Niestety strzelcy i te okrągłe robociki dalej będą się nami interesować. Polecam ich po prostu unikać, albo szybko sklepać zwykłymi ciosami. Skupiamy się przede wszystkim na minach. Najlepiej iść środkiem mapy, bo miny, gdy są blisko zaczynają migać i niebawem wybuchają, a musimy zdążyć każdą rzucić. Na drodze staną nam też bramy. Niszczymy je wyłącznie zwykłym atakiem, aby przypadkiem nie aktywować jakieś miny za nimi. Może to zająć kilka prób, ale w końcu powinno się udać.

Ikona osiągnięcia: </span><span>No One Left Behind
15

No One Left Behind

Complete “Insidious Alliance” with all four heroes alive.

Pucharek dodany w wbudowanym DLC. W menu symulatora wybieramy wyzwanie Insidious Alliance. Zdecydowanie polecam zabierać się za nie na poziomie trudności Heroic. Na wyższym może być trudniej. Wyzwanie to składa się z kilku faz walki z bossami. Aby uzyskać ten pucharek musimy ukończyć całe wyzwanie tak, aby na koniec wszyscy nasi bohaterowie byli przytomni. Nie martwcie się jeśli ktoś w międzyczasie padnie. Można spokojnie używać opcji revival. Gdy pokonamy ostatniego bossa, którym jest Carnage i wszyscy będą stać na nogach trofeum będzie nasze.

Zobacz też opisy braz Walk It Off oraz braz Blitz.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Blitz
15

Blitz

Defeat 2 foes within 10 seconds in “Insidious Alliance”.

Pucharek dodany w wbudowanym DLC. W menu symulatora wybieramy wyzwanie Insidious Alliance. Zdecydowanie polecam zabierać się za nie na poziomie trudności Heroic. Na wyższym może być trudniej. Wyzwanie to składa się z kilku faz walki z bossami. Aby otrzymać ten pucharek musimy położyć dwóch bossów w odstępie czasu nie dłuższym niż 10 sekund. Jest to możliwe od drugiej fazy wyzwania. Staramy się obijać po równo dwóch przeciwników i gdy jeden padnie szybko musimy powalić drugiego. Dobrze skorzystać z fuzji do tego zabiegu.

Zobacz też opisy braz Walk It Off oraz braz No One Left Behind.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Hotfoot
25

Hotfoot

Complete “Escort Duty” without disabling any floor hazards.

Pucharek dodany w wbudowanym DLC. W menu symulatora wybieramy wyzwanie Escort Duty. Zdecydowanie polecam zabierać się za nie na poziomie trudności Heroic. Na wyższym może być trudniej. To trofeum można spokojnie wbić razem z braz Low Deductible. Oprócz tego, że nie niszczymy żadnych wieżyczek nie możemy też wyłączyć napięcia w podłodze. W pewnym momencie kamera zrobi najazd na wyłącznik, ale my musimy to olać. Robotowi to specjalnie nie zaszkodzi, a my jeśli mamy postać latającą też nie musimy się niczym przejmować.