Metro Exodus - Nowa gra+ DLC

4/10
5-6H
x0
x0
x0
x3
3
0
1
0
1
3
0
1
0
1

 

Metro Exodus, podobnie jak część innych gier zgodnie z obecną modą, dostało też tryb nowej gry plus. A w pakiecie z tym trybem wpadły trzy nowe pucharki. W zasadzie nie jest tu nic skomplikowanego, acz ukończenie w trybie Maniak może być nieco dokuczliwe.

 

Krok po kroku:

By zdobyć 100% w tym darmowym uaktualnieniu gry będziemy musieli jednorazowo przejść całą grę. Polecam skupić się na znalezieniu wszystkich 3 znajdziek do pucharka braz Handlarz zabawkami, by nie musieć potem powtarzać rozdziałów do zebrania pojedynczej zabawki. Poza tym warto zapoznać się z poradami odnośnie braz Maniak, gdyż jest to najtrudniejsza rzecz w całym dodatku.

Disclaimer
Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!
Ikona osiągnięcia: Handlarz zabawkami</span> / <span>Toy seller
20

Handlarz zabawkami / Toy seller

Znaleziono wszystkie 3 zabawki w trybie Nowa gra+ (misia, słońce i rybę). / Find 3 toys in New Game+ mode: teddy bear, sun and fish.

Możliwe do przeoczenia

Trofeum związane ze znajdźkami. Zabawki, o których mowa można też spotkać w tradycyjnie grze, ale dopiero w trybie Nowej Gry + są one możliwe do zebrania. Nie są one wybitnie ukryte i w ramach głównego wątku będziemy je mijać. Wystarczy zapoznać się z poniższym materiałem wideo, gdzie pokazałem ich lokalizację. W przypadku zgonu po zebraniu i konieczności powtarzania całego rozdziału z uwagi na pucharek braz Maniak samą znajdźką się już przejmować nie musimy. Raz podniesiona zostaje już zebrana. Sam się o tym przekonałem.

Ikona osiągnięcia: Mutacja</span> / <span>Mutation
30

Mutacja / Mutation

Ukończono grę w trybie Nowa gra+ używając dowolnej modyfikacji. / Complete the game in New Game+ mode using any modification.

Modyfikacje to specjalne utrudnienia, bądź ułatwienia jakie możemy sobie włączyć w ramach Nowej Gry +. Nie musimy się przejmować zupełnie tym pucharkiem, bo wpadnie przy okazji wbijania braz Maniak.

Ikona osiągnięcia: Maniak</span> / <span>Iron Mode
50

Maniak / Iron Mode

Ukończono grę w trybie Maniak. / Complete the game in Iron Mode.

Najtrudniejszy pucharek tego dodatku. Nie jest bardzo wymagający, ale może okazać się upierdliwy, jeśli będziemy mieli pecha. Tryb Maniak to jedna z modyfikacji jaką musimy włączyć podczas przechodzenia Nowej Gry +. Charakteryzuje się on tym, że śmierć skutkuje powtarzaniem całego rozdziału. Nie ma też opcji zapisywania, więc jeśli zasiadamy do gry musimy być pewni, że ukończymy dany rozdział. Inaczej stracimy ugrany postęp. Można jednak sobie ułatwić to podejście, stosując opisane poniżej rady.

 

  • Grając w trybie Maniaka odpalmy sobie poziom trudności Czytelnik. Wtedy istnieje dużo mniejsza szansa na przypadkową pechową śmierć cofającą nas do początku rozdziału.
  • Kolejną przydatną pomocą jest wybranie dodatkowej modyfikacji o nazwie: Moja broń. Dzięki temu od początku gry będziemy dysponowali naszym konkretnym arsenałem z pierwszego przejścia gry.
  • Osobiście korzystałem z najlepszego karabinu maszynowego na ludzi, najlepszego shotguna na mutantów oraz kuszy do cichej eliminacji.
  • Nie warto się wdawać w niepotrzebną walkę i kusić losu. Najlepiej po prostu lecieć zgodnie z fabułą i wystrzelać tylko tych, których nie możemy minąć.
  • Nie musimy się zajmować otrzymywaniem dobrego zakończenia. Olewając jego wytyczne będzie nam łatwiej ukończyć grę.
  • Pamiętajmy, by mieć przy sobie apteczki na wszelki wypadek. Szczególnie w ostatnim rozdziale okazały się dla mnie potrzebne.