Metro Exodus – Nowa gra+ – Poradnik do trofeów i osiągnięć

 

Metro Exodus, podobnie jak część innych gier zgodnie z obecną modą, dostało też tryb nowej gry plus. A w pakiecie z tym trybem wpadły trzy nowe pucharki. W zasadzie nie jest tu nic skomplikowanego, acz ukończenie w trybie Maniak może być nieco dokuczliwe.

 

 • Stopień trudności wbicia 100%: 4/10
 • Czas do zdobycia 100%: 5-6 godzin
 • Liczba trofeów: platynax0zlotox0 x0 x3
 • Liczba trofeów offline: 3
 • Liczba trofeów online: BRAK
 • Minimalna liczba przejść: 1
 • Trofea możliwe do przeoczenia: braz Handlarz zabawkami
 • Zglitchowane trofea: BRAK

 

Krok po kroku:

By zdobyć 100% w tym darmowym uaktualnieniu gry będziemy musieli jednorazowo przejść całą grę. Polecam skupić się na znalezieniu wszystkich 3 znajdziek do pucharka braz Handlarz zabawkami, by nie musieć potem powtarzać rozdziałów do zebrania pojedynczej zabawki. Poza tym warto zapoznać się z poradami odnośnie braz Maniak, gdyż jest to najtrudniejsza rzecz w całym dodatku.

 

Poradnik:

braz Handlarz zabawkami / Toy seller
Znajdź trzy zabawki w trybie Nowa gra+: misia, słońce i rybę. / Find 3 toys in New Game+ mode: teddy bear, sun and fish.

Trofeum możliwe do pominięcia!

Trofeum związane ze znajdźkami. Zabawki, o których mowa można też spotkać w tradycyjnie grze, ale dopiero w trybie Nowej Gry + są one możliwe do zebrania. Nie są one wybitnie ukryte i w ramach głównego wątku będziemy je mijać. Wystarczy zapoznać się z poniższym materiałem wideo, gdzie pokazałem ich lokalizację. W przypadku zgonu po zebraniu i konieczności powtarzania całego rozdziału z uwagi na pucharek braz Maniak samą znajdźką się już przejmować nie musimy. Raz podniesiona zostaje już zebrana. Sam się o tym przekonałem.

 

braz Mutacja / Mutation
Ukończ grę w trybie Nowa gra+ używając dowolnej modyfikacji. / Complete the game in New Game+ mode using any modification.

Modyfikacje to specjalne utrudnienia, bądź ułatwienia jakie możemy sobie włączyć w ramach Nowej Gry +. Nie musimy się przejmować zupełnie tym pucharkiem, bo wpadnie przy okazji wbijania braz Maniak.

 

braz Maniak / Iron Mode
Ukończ grę w trybie Maniak. / Complete the game in Iron Mode.

Najtrudniejszy pucharek tego dodatku. Nie jest bardzo wymagający, ale może okazać się upierdliwy, jeśli będziemy mieli pecha. Tryb Maniak to jedna z modyfikacji jaką musimy włączyć podczas przechodzenia Nowej Gry +. Charakteryzuje się on tym, że śmierć skutkuje powtarzaniem całego rozdziału. Nie ma też opcji zapisywania, więc jeśli zasiadamy do gry musimy być pewni, że ukończymy dany rozdział. Inaczej stracimy ugrany postęp. Można jednak sobie ułatwić to podejście, stosując opisane poniżej rady.

 • Grając w trybie Maniaka odpalmy sobie poziom trudności Czytelnik. Wtedy istnieje dużo mniejsza szansa na przypadkową pechową śmierć cofającą nas do początku rozdziału.
 • Kolejną przydatną pomocą jest wybranie dodatkowej modyfikacji o nazwie: Moja broń. Dzięki temu od początku gry będziemy dysponowali naszym konkretnym arsenałem z pierwszego przejścia gry.
 • Osobiście korzystałem z najlepszego karabinu maszynowego na ludzi, najlepszego shotguna na mutantów oraz kuszy do cichej eliminacji.
 • Nie warto się wdawać w niepotrzebną walkę i kusić losu. Najlepiej po prostu lecieć zgodnie z fabułą i wystrzelać tylko tych, których nie możemy minąć.
 • Nie musimy się zajmować otrzymywaniem dobrego zakończenia. Olewając jego wytyczne będzie nam łatwiej ukończyć grę.
 • Pamiętajmy, by mieć przy sobie apteczki na wszelki wypadek. Szczególnie w ostatnim rozdziale okazały się dla mnie potrzebne.
Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą.