Minecraft Dungeons: Howling Peaks DLC – Poradnik do trofeów i osiągnięć

 

Minecraft Dungeons: Howling Peaks to najnowsze DLC do podstawki. Tym razem będziemy zwiedzać wichrowe wzgórza i szczyty. Są nowe mobki, bronie i inne dodatki. Samo DLC nie jest długe, ale można się dobrze bawić. Wprowadzono też wiatrowe zagadki, które są ciekawym, nowym elementem.

 

Jak oceniasz trudność 100% w Minecraft Dungeons Howling Peaks?

View Results

Loading ... Loading ...

 

 • Stopień trudności wbicia platyny: 3/10
 • Czas do zdobycia 100%: Około 10 godzin
 • Liczba trofeów: platynax0zlotox0 x3 x7
 • Liczba trofeów offline: 9
 • Liczba trofeów online: 1
 • Minimalna liczba przejść: 1
 • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
 • Zglitchowane trofea: BRAK

 

Krok po kroku:

KROK 1.

Przechodzimy grę, zaliczając dwie główne misje, a następnie powtarzamy pierwszą do momentu odnalenienia sekretnej mapy. Jak już ją znajdziemy, przechodzimy sekretną misję. Gdy mamy to zaliczone, przechodzimy misję ostatnią i o ile przypisze nam szczęście, odnajdujemy sekretną komnatę Lamy i oddajemy jej cześć.

Pucharki, które powinny nam tu wpaść to:

 • srebro Ujarzmienie burzy
 • braz Szał na szańcu
 • braz Wełnista mądrość

 

KROK 2.

Podczas gdy robiliśmy pucharki z pierwszej części krok po kroku, całkiem możliwe, że mogły nam wpaść też inne. Jeżeli tak się nie stało, możemy się nimi teraz zająć. Pucharki te są związane z nowymi przedmiotami, jak i nowymi mobkami z tego DLC, ale i  nie tylko. Znając już grę , nie powinny Wam zabrać za dużo czasu.

 • braz Wojownik wichru
 • braz Pięknym za nadobne
 • braz Pogromca olbrzymów
 • braz Mentalność stada
 • srebro Wygląd sukcesu
 • braz Powracający gość

 

KROK 3.

W tym kroku mamy tylko jedno zadanie. Musimy wrócić do podstawki i pokonać bossa na poziomie trudności Apokalipsa plus 5. Gdy to zrobimy, wpadnie nam zapewne ostatni pucharek z tego DLC.

 • srebro Post-postapokalipsa

 

Poradnik:

srebro Ujarzmienie burzy / Taming the Storm
Ukończ misję Sanktuarium wichrów w trybie przygody lub apokalipsy. / Complete Gale Sanctum on Adventure or Apocalypse difficulty.

Sanktuarium wichrów to ostatnia misja z dodatku. Po jej ukończeniu wpadnie Wam pucharek. Jest tam kilka zagadek, ale nic skomplikowanego. Jeżeli chcecie sobie zaliczyć to na spokojnie, możecie zawsze zmiejszyć poziom trudności.

 

braz Szał na szańcu / Rampart Rampage
Ukończ tajną misję Olbrzymi szaniec. / Complete the Colossal Rampart secret mission.

Żeby ukończyć tę misję, musicie w pierwszej kolejności znaleźć do niej mapę, które znajduje się w misji “Szczyty smagane wiatrem”. Cały problem z jej znalezieniem polega na tym, że mapka jest generowana i musimy trafić na specyficzny jej układ. Musimy grać tak długo na tej misji, aż mapka odpowiednio się ustawi.

Będzie to sekcja po dwóch windach. Będziecie musieli walczyć przed główną bramą, żeby ją otworzyć. Gdy ją przekroczycie, powinniście mieć przejście po prawej stronie, otwórzcie mapkę. Jeżeli go nie będzie, możecie zaczynać od początku. Żeby było szybciej, grajcie na niższych poziomach, żeby tylko szybko przebiec.

Poniżej zamieszczam zrzut z układem mapki plus filmik.

 

 

 

 

braz Wojownik wichru / Whirlwind Warrior
Używając noża burz pokonaj 10 mobów górali w ciągu 10 sekund. / Using the Tempest Knife, defeat 10 Mountaineer mobs within 10 seconds.

Noża burz możemy wydropić podczas każdej misji z dodatku Wichrowe wzgórza. Pamiętajmy, że możemy zrobić to na każdym poziomie trudności. Górale pojawiają się w każdej planszy i zawsze jest ich dosyć sporo, wystarczy pobiegać i zwabić ich w większą grupkę. Teraz należy pozabijać ich nożem burz. Powinno na spokojnie się udać.

Nóż Burzy

Poniżej możecie zobaczyć jak wygląda góral, jest to jego podstawowa wersja.

 

braz Pięknym za nadobne / A Taste Of Their Own Medicine
Używając Księgi podmuchów, rzuć Podmuch na trzech przywoływaczy wiatru naraz. / Using the Updraft Tome, cast Updraft on three Wind Callers at once.

Wichrowy tom, bo tak się nazywa w grze, możecie wydropić w misji “Szczyty smagane wiatrem”. Księgi używacie jak artefaktu, ma ona zdolność podrywu, może unosić kilku mobków na raz w powietrze. Musicie za jej pomocą rzucić podmuch na trzech “Przywoływaczy wiatru”.

Tak wygląda przywoływacz wiatru.

 

braz Wełnista mądrość / Wooly Wisdom
Znajdź komnatę poświęconą skromnej lamie i złóż ofiarę. / Find the chamber dedicated to the humble Llama and make an offering.

Na poziomie sanktuarium wichrów, znajdziemy sekretne drzwi, które poprowadzą nas do łatwej zagadki. Rozwiązanie jej pozwoli nam na zdobycie tego pucharka. Wszystko byłoby fajne, gdyby nie to, że poziomy są generowane losowo i nie zawsze te drzwi nam się ukażą, a raczej będą dla nas otwarte. Będziemy musieli powtarzać poziom do skutku. Znajdziecie je, gdy dojdziecie do wodospadu, stąd, zamiast iść za żółtym wskaźnikiem, idźcie prosto od wodospadu. Na samym końcu, gdy wejdziecie po schodach, po lewej powinny być albo otwarte drzwi lub miejsce na nie.

Sprawdźcie też filmik, na którym dokładnie pokazuję co i jak.

 

braz Pogromca olbrzymów / Giant Slayer
Pokonaj niszczyciela i szkwałowego golema w odstępie 5 sekund. / Defeat a Ravager and a Squall Golem within 5 seconds of each other.

Pucharek robimy w sanktuarium wichrów. Dojdziemy tutaj do miejsca, gdzie musimy aktywować trzy latarnie. Tutaj również możemy aktywować golemy, a jak dobrze ułoży się nam poziom, to powinien pokazać nam się niszczyciel (wygląda jak wielki pies). Teraz albo wyczyścimy sobie mobki i na spokojnie ubijemy golema i niszczyciela, albo o ile czujemy się na siłach, możemy się z nimi rozprawić na rambo. Tak czy siak, pamiętajmy, że musza paść w odstępie czasowym nie większym niż 5 sekund.

Poniżej znajdziecie filmik jak to wygląda w praktyce.

 

braz Mentalność stada / Herd Mentality
Pokonaj burzowego golema, mając aktywne cztery zwierzaki. / Defeat the Tempest Golem while four pets are active.

Z burzowym golemem przyjdzie nam walczyć na końcu poziomu Sanktuarium wichrów.

Ustawiamy jako nasze artefakty, golema, lamę i wilka. Dodatkowo, przywdziewamy zbroję z zaklęciem Rój pszczół. Gdy już walczymy z golemem, aktywujemy nasze pszczółki ze zbroi i zwierzęta artefakty. Pamiętajmy, że musimy mieć ich dokładnie cztery. Gdy już wszystko mamy gotowe, zadajemy golemowi śmiertelny cios. Jeżeli wszystko poszło dobrze, pucharek wpada.

Miejcie na uwadze to, że to Wy musicie go uśmiercić. Polecam również robić to na niższym poziomie trudności. Poniżej możecie zapoznać się z filmikiem i zobaczyć jak to wygląda w grze.

 

Ustawienia zwierzątek-towarzyszy.

 

 

 

srebro Post-postapokalipsa / Post Post-Apocalypse
Ukończ misję Obsydianowy szczyt w trybie apokalipsy plus 5. / Complete Obsidian Pinnacle on Apocalypse Plus 5 difficulty.

Musicie ukończyć etap z bossem z podstawki na poziomie trudności apokalipsy 5+. Tu polecam posiadać poziom mocy 125+. Walka z bosem jest ciężka. 🙂

 

srebro Wygląd sukcesu / Dress for Success
Ukończ epickie wyzwanie w codziennej próbie nosząc szmaragdową zbroję. / Complete a Daily Trial with an epic challenge while wearing Emerald Armor.

Pierwsze co musimy zrobić, to zdobyć Szmaragdowy sprzęt, powinien wydropić się nam na poziomie “Sanktuarium wichrów” lub w sekretnej misji “Kolosalny szaniec”. Zakładamy go i wybieramy którekolwiek wyzwanie na poziomie 3. Już przed samym zatwierdzeniem misji, dodatkowo zmnieniamy poziom trudności na najniższy możliwy. Z ukończeniem tego wyzwania, wpadnie nam pucharek.

 

braz Powracający gość / Repeat Customer
Ocal się, używając zaklęcia Śmiertelne przekupstwo dwa razy w jednej misji. / Save yourself by using the Death Barter enchantment twice in a single mission.

Do tego pucharka potrzebna będzie Wam zbroja z zaklęciem “Śmiertelne przekupstwo”. Zapewne gdzieś ją tam w swojej sakwie znajdziecie. Można to zrobic w dowolnej misji, na dowolnym poziomie. Zaklęcie pozwala nam oszukać śmierć za 50 szmaragdów. W lewym górnym rogu możecie zobaczyć jak Wam się zapełniają do 50, to jest na najwyższym poziomie, zaklęcia. Gdy już się nam to zapełni, licznik zmieni się w ikonkę i w ten sposób wiadomo, że jak zginiemy to się od razu narodzimy.

Zaklęcie “Śmiertelne przekupstwo” ma trzy poziomy.

 • Pierwszy – 150 szmaragdów.
 • Drugi – 100 szmaragdów.
 • Trzeci – 50 szmaragdów.

Polecam sobie to zaklęcie zrobić na najwyższy poziom, zawszze po tym jak już pucharek wpadnie, możemy taką zbroję rozebrać. Do samego pucharka wybrałem pierwszą misję, “Creeperowe lasy”. Jest tam komnata, niedaleko początku etapu i można w niej znaleźć sporą liczbę szmaragdów poukrywanych w wazach.

Pucharek wpadnie nam zaraz po tym, jak wykorzystamy zaklęcie po raz drugi podczas jednej misji.

 

Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!