Music Racer

1/10
5-10H
x1
x1
x27
x8
37
0
0
0
1
37
0
0
0
1

 

Music Racer to prosta gra rytmiczna w stylu retro z bardzo mocnym klimatem lat 80. Szczególną uwagę warto zwrócić na wersję Ultimate, pozwalającą wykorzystać w grze własną muzykę. Platynka jest banalnie prosta i w zasadzie polega tylko na jednokrotnym zdobyciu każdej liczby gwiazdek oraz wykupieniu wszystkich tras oraz pojazdów.

 

Krok po kroku:

Na wstępie zaznaczę, że najlepszą wersją gry jaką możemy kupić jest Music Racer Ultimate konkretnie w wydaniu na konsolę PS5. Wersja Ultimate ma tą przewagę nad zwykłą, że pozwala wykorzystać nam własne utwory, co znacząco wpływa na ogólny fun. Jazda klasycznym Ferrari na trasie w stylu retro, gdy przygrywa nam Eiffel 65 – Blue lub La Bouche – Be My Lover to klimat lat ubiegłych lat w pigułce. Bardzo przyjemne nostalgiczne doświadczenie. Instrukcję jak użyć własnych utworów znajdziecie TUTAJ. A dlaczego polecam właśnie wersję na PS5? Ma to związek z kontrolerem Dualsense i tym, że świetnie użyto tam funkcji wibracji. Pad wibruje w rytmie muzyki, co robi niezłą robotę.

Gra mechanicznie jest bardzo prosta. Jedyne co robimy to zbieramy kolejne „nutki” poprzez zmianę pasa przy użyciu strzałek kierunkowych lub lewego analoga. Zależnie od poziomu trudności musimy też uważać na przeszkody na drodze. Jeśli chcemy jednak jechać zupełnie bezstresowo mamy do dyspozycji poziom ZEN.

Trofea skupiają się tylko na dwóch rzeczach. Jedną jest konieczność jednorazowego zdobycia każdej możliwości końcowej punktacji w postaci jednej, dwóch oraz trzech gwiazdek za utwór. A druga sprawa to wykupowanie kolejnych tras i pojazdów za punkty gromadzone w ramach rozgrywania kolejnych utworów.

Podejścia do gry są różne zależy od tego czy bardziej zależy nam na wesołym słuchaniu muzyki, czy też by po prostu zgarnąć pucharki i odpalać kolejną grę. Ważną informacją jest fakt, iż prawie całą platynę możemy ugrać nie robiąc nic i grać cały czas jak z opisu trofeum braz One star race. Wystarczy restartować utwór i punkty będą się nabijały same.

Jest też i kolejna opcjonalna możliwość przyspieszenia platynki. Najpierw musimy ugrać 100 000 punktów, gdyż tyle kosztuje najdroższy pojazd do trofeum srebro Santa. Nim go jednak kupimy kopiujemy save na pedrive lub wrzucamy do chmury w przypadku PS5. Kupujemy pojazd, zdobywamy trofeum, a potem wrzucamy na konsolę zapis sprzed zakupu i możemy kupować pozostałe rzeczy. Powtarzając ten proces będziemy mogli zdobyć wszystkie trofea przy mniejszej ilości grindu punktów. Do was należy decyzja czy z tego skorzystać. Ja w wersji PS5 wbijałem wszystko normalnie słuchając własnej muzyki.

Disclaimer
Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!
Ikona osiągnięcia: </span><span>Music Racer Ultimate Platinum

Music Racer Ultimate Platinum

Good job! Completed all tasks!

Platynowy pucharek. Wleci nam jak uporamy się z pozostałymi.

Ikona osiągnięcia: </span><span>One star race
25

One star race

Get one star for any race

Trofeum związane z finalnym wynikiem po rozegraniu dowolnego utworu. Zdobycie jednej gwiazdki jest banalnie proste. Polecam odpalić utwór Infectious z bazowej listy na poziomie trudności ZEN. I po odpaleniu nie robimy nic. Po prostu zostawiamy pojazd, by jechał środkową linią trasy. Na tym poziomie trudności nie ma żadnych przeszkód, więc pod koniec spokojnie ugrana zostanie jedna gwiazdka. Przy okazji restartowanie w kółko tego utworu jest najlepszym sposobem na grindowanie punktów bez samego grania.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Two star race
25

Two star race

Get two stars for any race

Trofeum związane z finalnym wynikiem po rozegraniu dowolnego utworu. Zdobycie dwóch gwiazdek wpadnie nam zapewne samo jeśli gramy normalnie, ale w razie czego jest i na to szybki sposób. Polecam odpalić utwór Wait for Love z bazowej listy na poziomie trudności STANDARD. Po odpaleniu gramy normalnie zbierając nutki tylko z lewego i środkowego pasa unikając przeszkód. Na prawy w ogóle nie wjeżdżamy. Pasek postępu utworu widoczny jest w prawym górnym rogu. Gdzieś w połowie musimy jednorazowo uderzyć w przeszkodę, by nam obniżyło combo. Potem dalej zbieramy nutki z lewego i środkowego pasa. W ten sposób na koniec otrzymamy dwie gwiazdki i zgarniemy pucharek.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Three star race
25

Three star race

Get three stars for any race

Trofeum związane z finalnym wynikiem po rozegraniu dowolnego utworu. Zdobycie trzech gwiazdek jest łatwiejsze niż można się spodziewać. Dowolny utwór na poziomie trudności ZEN nie powinien stanowić problemu, bo gra nie wymaga zebrania wszystkich nutek. Jest tu duża granica błędu. Nawet osoby wybitnie niemuzykalne spokojnie dadzą sobie radę. By zrobić lepszy wynik polecam wybrać jednak jakąś mniej górzystą trasę. Moimi ulubionymi są Retro oraz Retro_2. Do tego warto w ustawieniach zmienić CAMERA DISTANCE na 3. Wtedy szybciej zauważymy na którym pasie będzie kolejna nutka.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Cruiser
25

Cruiser

Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. Jest to klasyczny kanciasty wóz terenowy.

Koszt: 5 000 punktów.

Ikona osiągnięcia: </span><span>F1 bolide
25

F1 bolide

Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. Coś dla fanów F1.

Koszt: 3 000 punktów.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Ferra
25

Ferra

Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. Jest pojazd wzorowany na klasycznym Ferrari F355.

Koszt: 50 000 punktów.

Ikona osiągnięcia: </span><span>GTR
25

GTR

Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. Jest pojazd wzorowany na BMW M3 GTR z gry Need For Speed: Most Wanted (2005).

Koszt: 5 000 punktów.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Knight Rider
25

Knight Rider

Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. Jest pojazd wzorowany na kultowym gadającym samochodzie z serialu Nieustraszony.

Koszt: 10 000 punktów.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Lightcycle
25

Lightcycle

Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. Futurystyczny motocykl dla fanów serii TRON.

Koszt: 1 500 punktów.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Lightning
25

Lightning

Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. Kolejny klasyczny pojazd rodem z lat 80.

Koszt: 3 000 punktów.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Lincoln
25

Lincoln

Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. Pojazd wzorowany na klasycznym amerykańskim kanciastym Lincoln Continental.

Koszt: 5 000 punktów.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Lorean
25

Lorean

Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. Pojazd wzorowany kultowym samochodzie z filmów Powrót do przyszłości – DeLorean DMC-12.

Koszt: 3 000 punktów.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Motorcycle
25

Motorcycle

Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. Kolejny futurystyczny motocykl dla fanów dla fanów serii TRON.

Koszt: 20 000 punktów.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Muscle Car
25

Muscle Car

Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. Nie mogło też zabraknąć klasycznego muscle cara w postaci Dodge Challenger R/T.

Koszt: 60 000 punktów.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Phoenix
25

Phoenix

Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. I drugi amerykański klasyk – Dodge Charger.

Koszt: 40 000 punktów.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Police
25

Police

Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. Jest też i policyjny radiowóz.

Koszt: 5 000 punktów.

Ikona osiągnięcia: </span><span>RAVEN_zero
25

RAVEN_zero

Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. A tu coś bardziej niecodziennego, bo jakiś mechaniczny ptak.

Koszt: 1 500 punktów.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Road Warrior
25

Road Warrior

Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. To dobra maszyna dla fanów wersji batmobila z ostatniego filmu o Batmanie.

Koszt: 10 000 punktów.

Ikona osiągnięcia: </span><span>RSQ
25

RSQ

Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. Pojazd wygląda na bardziej futurystyczną wersję Audi R8.

Koszt: 5 000 punktów.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Santa
25

Santa

Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. Najdroższy pojazd w grze będący interpretacją sań dla motoryzacyjnego Mikołaja.

Koszt: 100 000 punktów.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Trueno
25

Trueno

Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. Jest pojazd wzorowany na klasycznej wersji samochodu Toyota Supra.

Koszt: 10 000 punktów.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Turbo
25

Turbo

Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. Jest pojazd wzorowany na Lamborghini Countach Anniversario.

Koszt: 5 000 punktów.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Veron
25

Veron

Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. Jest pojazd wzorowany na Bugatti Veyron.

Koszt: 20 000 punktów.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Volta
25

Volta

Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. Tu mamy nieco nowocześniejszą bryłę samochodu.

Koszt: 15 000 punktów.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Celestial
30

Celestial

Unlocked a new level!

Pucharek związany z zakupem trasy. Wpadnie po odblokowaniu jej w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki.

Koszt: 2 000 punktów.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Colorful
30

Colorful

Unlocked a new level!

Pucharek związany z zakupem trasy. Wpadnie po odblokowaniu jej w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki.

Koszt: 1 000 punktów.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Distant Lands
30

Distant Lands

Unlocked a new level!

Pucharek związany z zakupem trasy. Wpadnie po odblokowaniu jej w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki.

Koszt: 5 000 punktów.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Fireworks
30

Fireworks

Unlocked a new level!

Pucharek związany z zakupem trasy. Wpadnie po odblokowaniu jej w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki.

Koszt: 10 000 punktów.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Horizon
30

Horizon

Unlocked a new level!

Pucharek związany z zakupem trasy. Wpadnie po odblokowaniu jej w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki.

Koszt: 1 000 punktów.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Legacy_2
30

Legacy_2

Unlocked a new level!

Pucharek związany z zakupem trasy. Wpadnie po odblokowaniu jej w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki.

Koszt: 5 000 punktów.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Reborn
30

Reborn

Unlocked a new level!

Pucharek związany z zakupem trasy. Wpadnie po odblokowaniu jej w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki.

Koszt: 2 000 punktów.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Retro
30

Retro

Unlocked a new level!

Pucharek związany z zakupem trasy. Wpadnie po odblokowaniu jej w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki.

Koszt: 1 000 punktów.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Retro_2
40

Retro_2

Unlocked a new level!

Pucharek związany z zakupem trasy. Wpadnie po odblokowaniu jej w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki.

Koszt: 5 000 punktów.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Seeker
40

Seeker

Unlocked a new level!

Pucharek związany z zakupem trasy. Wpadnie po odblokowaniu jej w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki.

Koszt: 2 000 punktów.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Station
40

Station

Unlocked a new level!

Pucharek związany z zakupem trasy. Wpadnie po odblokowaniu jej w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki.

Koszt: 1 000 punktów.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Vega
40

Vega

Unlocked a new level!

Pucharek związany z zakupem trasy. Wpadnie po odblokowaniu jej w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki.

Koszt: 1 000 punktów.