Music Racer – Poradnik do trofeów i osiągnięć

 

Music Racer to prosta gra rytmiczna w stylu retro z bardzo mocnym klimatem lat 80. Szczególną uwagę warto zwrócić na wersję Ultimate, pozwalającą wykorzystać w grze własną muzykę. Platynka jest banalnie prosta i w zasadzie polega tylko na jednokrotnym zdobyciu każdej liczby gwiazdek oraz wykupieniu wszystkich tras oraz pojazdów.

 

Jak oceniasz trudność platyny w Music Racer?

View Results

Loading ... Loading ...

 

  • Stopień trudności wbicia platyny: 1/10
  • Czas do zdobycia platyny: 5-10 godzin
  • Liczba trofeów: platynax1zlotox1 x27 x8
  • Liczba trofeów offline: 37
  • Liczba trofeów online: 0
  • Minimalna liczba przejść: Gra polega na wielkokrotnym zaliczaniu utworów
  • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
  • Zglitchowane trofea: BRAK

 

W ramach podziękowania za poradnik, o ile się oczywiście przydał, możesz postawić mi kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

Krok po kroku:

Na wstępie zaznaczę, że najlepszą wersją gry jaką możemy kupić jest Music Racer Ultimate konkretnie w wydaniu na konsolę PS5. Wersja Ultimate ma tą przewagę nad zwykłą, że pozwala wykorzystać nam własne utwory, co znacząco wpływa na ogólny fun. Jazda klasycznym Ferrari na trasie w stylu retro, gdy przygrywa nam Eiffel 65 – Blue lub La Bouche – Be My Lover to klimat lat ubiegłych lat w pigułce. Bardzo przyjemne nostalgiczne doświadczenie. Instrukcję jak użyć własnych utworów znajdziecie TUTAJ. A dlaczego polecam właśnie wersję na PS5? Ma to związek z kontrolerem Dualsense i tym, że świetnie użyto tam funkcji wibracji. Pad wibruje w rytmie muzyki, co robi niezłą robotę.

Gra mechanicznie jest bardzo prosta. Jedyne co robimy to zbieramy kolejne „nutki” poprzez zmianę pasa przy użyciu strzałek kierunkowych lub lewego analoga. Zależnie od poziomu trudności musimy też uważać na przeszkody na drodze. Jeśli chcemy jednak jechać zupełnie bezstresowo mamy do dyspozycji poziom ZEN.

Trofea skupiają się tylko na dwóch rzeczach. Jedną jest konieczność jednorazowego zdobycia każdej możliwości końcowej punktacji w postaci jednej, dwóch oraz trzech gwiazdek za utwór. A druga sprawa to wykupowanie kolejnych tras i pojazdów za punkty gromadzone w ramach rozgrywania kolejnych utworów.

Podejścia do gry są różne zależy od tego czy bardziej zależy nam na wesołym słuchaniu muzyki, czy też by po prostu zgarnąć pucharki i odpalać kolejną grę. Ważną informacją jest fakt, iż prawie całą platynę możemy ugrać nie robiąc nic i grać cały czas jak z opisu trofeum braz One star race. Wystarczy restartować utwór i punkty będą się nabijały same.

Jest też i kolejna opcjonalna możliwość przyspieszenia platynki. Najpierw musimy ugrać 100 000 punktów, gdyż tyle kosztuje najdroższy pojazd do trofeum srebro Santa. Nim go jednak kupimy kopiujemy save na pedrive lub wrzucamy do chmury w przypadku PS5. Kupujemy pojazd, zdobywamy trofeum, a potem wrzucamy na konsolę zapis sprzed zakupu i możemy kupować pozostałe rzeczy. Powtarzając ten proces będziemy mogli zdobyć wszystkie trofea przy mniejszej ilości grindu punktów. Do was należy decyzja czy z tego skorzystać. Ja w wersji PS5 wbijałem wszystko normalnie słuchając własnej muzyki.

 

Poradnik:

platyna Music Racer: Ultimate Platinum
Good job! Completed all tasks!

Platynowy pucharek. Wleci nam jak uporamy się z pozostałymi.

 

braz One star race 25
Get one star for any race

Trofeum związane z finalnym wynikiem po rozegraniu dowolnego utworu. Zdobycie jednej gwiazdki jest banalnie proste. Polecam odpalić utwór Infectious z bazowej listy na poziomie trudności ZEN. I po odpaleniu nie robimy nic. Po prostu zostawiamy pojazd, by jechał środkową linią trasy. Na tym poziomie trudności nie ma żadnych przeszkód, więc pod koniec spokojnie ugrana zostanie jedna gwiazdka. Przy okazji restartowanie w kółko tego utworu jest najlepszym sposobem na grindowanie punktów bez samego grania.

 

srebro Two star race 25
Get two stars for any race

Trofeum związane z finalnym wynikiem po rozegraniu dowolnego utworu. Zdobycie dwóch gwiazdek wpadnie nam zapewne samo jeśli gramy normalnie, ale w razie czego jest i na to szybki sposób. Polecam odpalić utwór Wait for Love z bazowej listy na poziomie trudności STANDARD. Po odpaleniu gramy normalnie zbierając nutki tylko z lewego i środkowego pasa unikając przeszkód. Na prawy w ogóle nie wjeżdżamy. Pasek postępu utworu widoczny jest w prawym górnym rogu. Gdzieś w połowie musimy jednorazowo uderzyć w przeszkodę, by nam obniżyło combo. Potem dalej zbieramy nutki z lewego i środkowego pasa. W ten sposób na koniec otrzymamy dwie gwiazdki i zgarniemy pucharek.

 

zloto Three star race 25
Get three stars for any race

Trofeum związane z finalnym wynikiem po rozegraniu dowolnego utworu. Zdobycie trzech gwiazdek jest łatwiejsze niż można się spodziewać. Dowolny utwór na poziomie trudności ZEN nie powinien stanowić problemu, bo gra nie wymaga zebrania wszystkich nutek. Jest tu duża granica błędu. Nawet osoby wybitnie niemuzykalne spokojnie dadzą sobie radę. By zrobić lepszy wynik polecam wybrać jednak jakąś mniej górzystą trasę. Moimi ulubionymi są Retro oraz Retro_2. Do tego warto w ustawieniach zmienić CAMERA DISTANCE na 3. Wtedy szybciej zauważymy na którym pasie będzie kolejna nutka.

 

srebro Cruiser 25
Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. Jest to klasyczny kanciasty wóz terenowy.

Koszt: 5 000 punktów.

 

srebro F1 bolide 25
Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. Coś dla fanów F1.

Koszt: 3 000 punktów.

 

srebro Ferra 25
Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. Jest pojazd wzorowany na klasycznym Ferrari F355.

Koszt: 50 000 punktów.

 

srebro GTR 25
Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. Jest pojazd wzorowany na BMW M3 GTR z gry Need For Speed: Most Wanted (2005).

Koszt: 5 000 punktów.

 

srebro Knight Rider 25
Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. Jest pojazd wzorowany na kultowym gadającym samochodzie z serialu Nieustraszony.

Koszt: 10 000 punktów.

 

srebro Lightcycle 25
Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. Futurystyczny motocykl dla fanów serii TRON.

Koszt: 1 500 punktów.

 

srebro Lightning 25
Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. Kolejny klasyczny pojazd rodem z lat 80.

Koszt: 3 000 punktów.

 

srebro Lincoln 25
Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. Pojazd wzorowany na klasycznym amerykańskim kanciastym Lincoln Continental.

Koszt: 5 000 punktów.

 

srebro Lorean 25
Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. Pojazd wzorowany kultowym samochodzie z filmów Powrót do przyszłości – DeLorean DMC-12.

Koszt: 3 000 punktów.

 

srebro Motorcycle 25
Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. Kolejny futurystyczny motocykl dla fanów dla fanów serii TRON.

Koszt: 20 000 punktów.

 

srebro Muscle Car 25
Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. Nie mogło też zabraknąć klasycznego muscle cara w postaci Dodge Challenger R/T.

Koszt: 60 000 punktów.

 

srebro Phoenix 25
Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. I drugi amerykański klasyk – Dodge Charger.

Koszt: 40 000 punktów.

 

srebro Police 25
Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. Jest też i policyjny radiowóz.

Koszt: 5 000 punktów.

 

srebro RAVEN_zero 25
Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. A tu coś bardziej niecodziennego, bo jakiś mechaniczny ptak.

Koszt: 1 500 punktów.

 

srebro Road Warrior 25
Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. To dobra maszyna dla fanów wersji batmobila z ostatniego filmu o Batmanie.

Koszt: 10 000 punktów.

 

srebro RSQ 25
Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. Pojazd wygląda na bardziej futurystyczną wersję Audi R8.

Koszt: 5 000 punktów.

 

srebro Santa 25
Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. Najdroższy pojazd w grze będący interpretacją sań dla motoryzacyjnego Mikołaja.

Koszt: 100 000 punktów.

 

srebro Trueno 25
Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. Jest pojazd wzorowany na klasycznej wersji samochodu Toyota Supra.

Koszt: 10 000 punktów.

 

srebro Turbo 25
Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. Jest pojazd wzorowany na Lamborghini Countach Anniversario.

Koszt: 5 000 punktów.

 

srebro Veron 25
Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. Jest pojazd wzorowany na Bugatti Veyron.

Koszt: 20 000 punktów.

 

srebro Volta 25
Unlocked new car!

Pucharek związany z zakupem pojazdu. Wpadnie po odblokowaniu go w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki. Tu mamy nieco nowocześniejszą bryłę samochodu.

Koszt: 15 000 punktów.

 

braz Celestial 30
Unlocked a new level!

Pucharek związany z zakupem trasy. Wpadnie po odblokowaniu jej w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki.

Koszt: 2 000 punktów.

 

braz Colorful 30
Unlocked a new level!

Pucharek związany z zakupem trasy. Wpadnie po odblokowaniu jej w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki.

Koszt: 1 000 punktów.

 

braz Distant Lands 30
Unlocked a new level!

Pucharek związany z zakupem trasy. Wpadnie po odblokowaniu jej w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki.

Koszt: 5 000 punktów.

 

braz Fireworks 30
Unlocked a new level!

Pucharek związany z zakupem trasy. Wpadnie po odblokowaniu jej w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki.

Koszt: 10 000 punktów.

 

braz Horizon 30
Unlocked a new level!

Pucharek związany z zakupem trasy. Wpadnie po odblokowaniu jej w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki.

Koszt: 1 000 punktów.

 

braz Legacy_2 30
Unlocked a new level!

Pucharek związany z zakupem trasy. Wpadnie po odblokowaniu jej w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki.

Koszt: 5 000 punktów.

 

braz Reborn 30
Unlocked a new level!

Pucharek związany z zakupem trasy. Wpadnie po odblokowaniu jej w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki.

Koszt: 2 000 punktów.

 

srebro Retro 30
Unlocked a new level!

Pucharek związany z zakupem trasy. Wpadnie po odblokowaniu jej w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki.

Koszt: 1 000 punktów.

 

srebro Retro_2 40
Unlocked a new level!

Pucharek związany z zakupem trasy. Wpadnie po odblokowaniu jej w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki.

Koszt: 5 000 punktów.

 

srebro Seeker 40
Unlocked a new level!

Pucharek związany z zakupem trasy. Wpadnie po odblokowaniu jej w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki.

Koszt: 2 000 punktów.

 

srebro Station 40
Unlocked a new level!

Pucharek związany z zakupem trasy. Wpadnie po odblokowaniu jej w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki.

Koszt: 1 000 punktów.

 

srebro Vega 40
Unlocked a new level!

Pucharek związany z zakupem trasy. Wpadnie po odblokowaniu jej w menu głównym za odpowiednią ilość zebranej gotówki.

Koszt: 1 000 punktów.

 

Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!