Need for Speed: Heat

Zobacz recenzję
4/10
30-50H
x1
x3
x8
x31
38
5
0
5
1
38
5
0
5
1

 

Need for Speed: Heat nie ma specjalnie trudnego zestawu pucharków. Tak w sumie namęczyłem się konkretnie tylko z zaliczeniem jednego fotoradaru i nieco mniej przy jednym drifcie. Poza tym w zasadzie nie było problemów. Ale czasu nam to trochę zajmie, bo jednak czeka nas sporo aktywności do zaliczenia na 3 gwiazdki, sporo znajdziek oraz jeszcze nieco grindu.

 

Krok po kroku:

Minimalna liczba przejść: Wątek fabularny, wszystkie misje na 3 gwiazdki, wszystkie znajdźki oraz trochę grindu

Na wstępie chciałbym opisać dokładnie glitch, na jaki możemy natrafić w związku ze znajdźkami oraz misjami zaliczanymi na 3 gwiazdki. Otóż ja zostawiłem sobie na sam koniec jeden skok. Grałem w trybie online i po jego zaliczeniu otrzymałem tylko pucharekzloto Nie miej sobie równych. Trofea srebro Droga mleczna oraz braz Rekord skoczni się nie odblokowały. Dopiero po zaliczeniu dowolnego wyniku na najbliższym fotoradarze, osiągnięcia wpadły. Także jeśli gracie w trybie online też może Wam się podobnie coś zawiesić i wtedy, by zdobyć pozostałe brakujące trofea, należy jeszcze raz ogarnąć jakiś wynik w najbliższej misji. Całe szczęście nie buguje się nic na stałe.

Kolejną sprawą jest też fakt iż gra nadal jest trochę zabugowana w kwestii pewnych pucharków i mogą nam nie wpadać nawet jeśli spełnimy ich założenia. Trudno mi ogarnąć wszystkie takie małe rzeczy, bo to mocno kwestia, czy akurat u nas się pojawi problem, czy też nie. Generalnie nie widziałem, aby żadnego problemu nie dało się obejść. Warto jednak mieć na uwadze, że mogą się pojawić też inne małe problemy podobne do tego opisanego w akapicie powyżej.

KROK I – ukończenie wątku fabularnego

Na początek ogarniajmy sobie wątek fabularny. Niestety jest on naprawdę krótki i nie zejdzie nam przy tym długo. Do kolejnych misji będzie czasem konieczne grindowanie reputacji w nocy, by zdobyć wyższy poziom. Moje sposoby na zbieranie punktów opisałem przy trofeum srebro Postrach szos.

KROK II – wbicie poziomu 50 i ogarnianie znajdziek oraz misji

Po skończeniu fabuły konieczne będzie dobicie do maksymalnego poziomu. Przy okazji przyda się też gotówka, by kupić porządny wóz do zaliczenia wszystkich misji na 3 gwiazdki. Dużą część misji oraz znajdziek prawdopodobnie już będzie oznaczona na naszej mapie. Kilku jednak najpewniej zabraknie. Na szczęście mapa jest podzielona na sektory i każdy z nich posiada informacje o ilości ukończonych przez nas aktywności, więc wyszukiwanie ewentualnych zaginionych nie jest trudne.

KROK III – online, ewentualne grindowanie 50 poziomu ekipy i pozostałe pucharki

Tradycyjny ostateczny krok do ogarnięcia tego co nam jeszcze zostało. Z 50 poziomem ekipy przyjdzie nam grindować dość spore ilości punktów respektu. Ewentualnie jeśli mamy znajomego posiadającego wolne miejsce w ekipie na maksymalnym poziomie to nie będziemy musieli się tym przejmować.

Disclaimer
Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!
Grę udostępnił wydawca
Ikona osiągnięcia: The Need For Speed</span> / <span>The Need For Speed

The Need For Speed / The Need For Speed

Zbierz wszystkie trofea / Collect all trophies

Gratulacje. Finalny platynowy pucharek koronujący nasze starania.

Ikona osiągnięcia: Witaj w Palm City</span> / <span>Welcome to Palm City
5

Witaj w Palm City / Welcome to Palm City

Wybierz swój pierwszy wóz / Pick your first ride

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pomięcia. Wpadnie jak tylko wejdziemy w posiadanie naszego pierwszego wozu.

Ikona osiągnięcia: Na radarze</span> / <span>Consider Yourself Noticed
20

Na radarze / Consider Yourself Noticed

Ukończ 1. rozdział / Complete Chapter 1

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pomięcia. Wpadnie po ukończeniu rozdziału pierwszego.

Ikona osiągnięcia: Zderzenie światów</span> / <span>Worlds Collide
20

Zderzenie światów / Worlds Collide

Ukończ 2. rozdział / Complete Chapter 2

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pomięcia. Wpadnie po ukończeniu rozdziału drugiego.

Ikona osiągnięcia: Jak w domu</span> / <span>Home from Home
20

Jak w domu / Home from Home

Ukończ 3. rozdział / Complete Chapter 3

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pomięcia. Wpadnie po ukończeniu rozdziału trzeciego.

Ikona osiągnięcia: Bez litości</span> / <span>Merciless
40

Bez litości / Merciless

Ukończ 4. rozdział / Complete Chapter 4

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pomięcia. Wpadnie po ukończeniu rozdziału czwartego.

Ikona osiągnięcia: Pouczenie odczuwalne</span> / <span>Eleven - Fifty Six
40

Pouczenie odczuwalne / Eleven - Fifty Six

Wyeliminuj 100 radiowozów / Take down 100 Cop Vehicles

Dość irytujące trofeum ze względu na agresywność policji i wytrzymałość naszego samochodu. Polecam zostawić sobie ten pucharek na potem jak już będziemy posiadali mocny wóz i ulepszymy go pod kątem wytrzymałości. W elementach ulepszeń osiągów najlepiej zdecydować się na najlepszy zestaw naprawczy z dodatków aktywnych, oraz najlepsze zmniejszenie uszkodzeń z elementów pasywnych. Zderzanie się z policją nie ma większego sensu. O ile pierwsze najsłabsze radiowozy idzie tak rozwalić, o tyle Corvetty to już twardy orzech. Jest jednak pewien łatwiejszy sposób. Udajemy się do lokacji Port Murphy. Zaczynamy tam wyścig „Flanker”, by nabić pierwsze poziomy obławy. Możemy ogarnąć go dwa razy, aby zwiększyć zainteresowanie policji. Gdy już włączą się konkretne siły pościgowe, polecam skakać tam i z powrotem na skoczni Opuścić Pokład! zaznaczonej na poniższym screenie. Większość pościgu po przejechaniu przez skocznie się rozwali. W ten sposób najszybciej możemy uzbierać wymagane zniszczenie 100 radiowozów.

Przejazd przez ten fragment najskuteczniej eliminuje ścigające nas radiowozy.
Ikona osiągnięcia: Prędkość światła</span> / <span>Warp Speed
10

Prędkość światła / Warp Speed

Osiągnij prędkość 386,24 km/h (240 mph) w dowolnym samochodzie / Hit 240 mph using any car

Klasyczne trofeum z prędkością. Polecam się za nie zabrać, gdy zgarniemy konkretny wóz o osiągach 400+. Od siebie polecam Koenigsegg Regera. Nim nie ma problemu osiągnąć wymaganej prędkości. Warto ulepszyć go maksymalnie pod kontem przyczepności na asfalt i zestaw kilku butli nitro z ulepszeniem zwiększającym jego moc. Następnie musimy znaleźć długą szeroką prostą drogę. Najlepsze oczywiście są autostrady. Jeśli dopisze nam szczęście i nie napotkamy jakiegoś wzmożonego ruchu drogowego, który może przeszkadzać powinno szybko wpaść.

Ja osobiście zdobyłem ten pucharek w zupełnie inny sposób Mazdą RX7. W początkowej fazie rozgrywki odpaliłem próbę czasową „Jestem tramwajem” w Centrum Palm City. Podczas tej próby jedziemy torem tramwajowym. W pewnym momencie przejeżdżamy blisko budynku. Ja wjechałem w ten budynek i mnie z niego wybiło z ogromną prędkością. W ten sposób otrzymałem to trofeum. Może to pojedynczy przypadek, a może i wam się coś takiego trafi.

Ikona osiągnięcia: Droga mleczna</span> / <span>The Brightest Stars
40

Droga mleczna / The Brightest Stars

Zdobądź 3 gwiazdki za wszystkie misje w grze / Get a 3 Star Rating on all the Activities in the game

Zglitchowane

Najtrudniejsze trofeum w grze. Większość misji nie jest trudna w drodze ku zebraniu trzech gwiazdek, ale trafi się kilka bardziej uciążliwych. Dużą część okryjecie sami podczas gry. Pozostałe polecam odszukać korzystając z zamieszczonego niżej filmu lub z TEJ interaktywnej mapy, którą mogę polecić. Odszukanie wszystkich jest o tyle wygodne, że każda dzielnica mapy ma osobną listę rzeczy do ogarnięcia, więc w razie czego widzimy gdzie konkretnie czegoś nam jeszcze brakuje.

Misje:

 • 45 fotoradarów – zobacz braz Mocno pomarańczowe
 • 40 długich skoków – zobacz braz Rekord skoczni
 • 35 stref driftu – zobacz braz Znaki w zbożu

Ikona osiągnięcia: Nowa tożsamość</span> / <span>Change My Name
10

Nowa tożsamość / Change My Name

Zmień napis na tablicy rejestracyjnej / Change the text on the License Plate

Trofeum związane z upiększaniem naszego samochodu. Musimy udać się do garażu. Wybieramy tam opcje Personalizacja, następnie Nadwozie. Tam przechodzimy na tył naszego samochodu i wybieramy element Tablica rejestracyjna. Jedna z opcji to Edytuj tekst. Zmieniamy bazowy napis HEAT na dowolny inny.

Trofeum otrzymamy automatycznie po zmianie napisu na tablicy.
Ikona osiągnięcia: Łapiduchy</span> / <span>Two Racers, One Event
15

Łapiduchy / Two Racers, One Event

Wygraj swoją pierwszą próbę czasową ekipy / Beat your first Crew Time Trial

Trofeum Online

Trofeum online. W pewnym momencie gry oprócz zwykłych wyścigów pojawią się też próby czasowe. Będą oznaczone charakterystyczną ikonką stopera. Na początku każdej próby przyjdzie nam pokonać czas wyznaczony przez boota NFSGhostBronze. Po jego pokonaniu otrzymamy trofeum. Nie stanowi to żadnego problemu. Tym bardziej, że możemy startować mocniejszym samochodem niż jest sugerowany poziom.

Ikona osiągnięcia: Czas na reklamy</span> / <span>A Bit Of Paradise
20

Czas na reklamy / A Bit Of Paradise

Przebij się przez wszystkie billboardy / Smash your way through all the Billboards

Przebijanie się przez billboardy to już tradycja. Mamy ich do znalezienia i zniszczenia aż 85. Generalnie nie jest to specjalnie trudne. Góra za trzecim skokiem powinno się spokojnie ogarnąć nawet te najbardziej niewygodne do trafienia. Zobacz opis zloto Nie miej sobie równych.

Ikona osiągnięcia: Powiedziałem: Natychmiast!!</span> / <span>I Said Right Now!
60

Powiedziałem: Natychmiast!! / I Said Right Now!

Wygraj wyścig w samochodzie na poziomie osiągów 400+ / Win a race with a car at 400+ Performance Rating

Proste trofeum. Po raz kolejny polecam zakup samochodu Koenigsegg Regera. To na tyle mocny wóz, że już bazowo prosto z salonu przebija poziom osiągów 400+. Wystarczy wygrać nim dowolny wyścig i trofeum jest nasze.

Ikona osiągnięcia: Nie miej sobie równych</span> / <span>Be The Very Best
60

Nie miej sobie równych / Be The Very Best

Zdobądź wszystkie przedmioty do zebrania i 3 gwiazdki w każdej misji / Get all Collectibles and 3 stars on all Activities

Zglitchowane

Pucharek kumulacyjny łączący w sobie zebranie wszystkich znadziek oraz wszystkich gwiazdek z misji związanych z trofeum srebro Droga mleczna. Generalnie musimy zaliczyć wszystkie 45 fotoradarów, 40 długich skoków, 35 stref driftu oraz znaleźć 85 billboardów, 100 flamingów i 130 graffiti. Dużą część spokojnie znajdziemy podczas zwykłe gry, a pozostałe polecam odszukać korzystając z zamieszczonego niżej filmu lub z TEJ interaktywnej mapy, którą mogę polecić.

Ikona osiągnięcia: Ważne, jak się kończy</span> / <span>Comeback Kid
15

Ważne, jak się kończy / Comeback Kid

Na ostatnim okrążeniu awansuj z ostatniego miejsca na pierwsze i wygraj wyścig / Go from last to first place during the final lap of a race and win

Wygląda dość niebezpiecznie, ale jest to naprawdę banalne trofeum. Gdy będziemy mieli w posiadaniu już samochód o osiągach 400+ wystarczy udać na dowolny starszy wyścig. Tam używając  możemy zmieniać między wersjami tego samego wyścigu różniącymi się zalecanym poziomem dla samochodu. Tylko musi to być tor wyścigowy, nie sprint. Ja osobiście wybrałem tor „Larry” w dzielnicy Eden Shores na zalecanym poziomie 140. Mając wóz 400+ trzymałem się z tyłu dwa pierwsze okrążenia, apotem i tak nie miałem najmniejszego problemu nadgonić wszystkich na ostatnim okrążeniu.

Ikona osiągnięcia: Ścinanie zakrętów</span> / <span>Carving Turns
10

Ścinanie zakrętów / Carving Turns

Ukończ driftową misję poboczną / Complete the Drift driving story

Trofeum związane z misjami pobocznymi. Wystarczy ukończyć cały wątek związany z driftem. Kolejne wyścigi będą się pojawiały wraz z postępem fabularnym i kolejnymi dniami w grze. Drift można ogarnąć szybko jeszcze w początkowej fazie gry.

Ikona osiągnięcia: Daleko od szosy</span> / <span>Off the Grid
10

Daleko od szosy / Off the Grid

Ukończ terenową misję poboczną / Complete the Off-road driving story

Trofeum związane z misjami pobocznymi. Wystarczy ukończyć cały wątek związany z jazdą w terenie. Kolejne wyścigi będą się pojawiały wraz z postępem fabularnym i kolejnymi dniami w grze. Zakończyć ten wątek będziemy mogli dopiero po ukończeniu głównego wątku fabularnego.

Ikona osiągnięcia: Spotkanie przyjaciół</span> / <span>Friends Reunited
10

Spotkanie przyjaciół / Friends Reunited

Ukończ wyścigową misję poboczną / Complete the Race driving story

Trofeum związane z misjami pobocznymi. Wystarczy ukończyć cały wątek związany z wyścigami. Kolejne wyścigi będą się pojawiały wraz z postępem fabularnym i kolejnymi dniami w grze. Zakończyć ten wątek będziemy mogli dopiero po ukończeniu głównego wątku fabularnego.

Ikona osiągnięcia: Z naklejkami jedzie szybciej</span> / <span>Wrap It Up!
10

Z naklejkami jedzie szybciej / Wrap It Up!

Spersonalizuj pojazd za pomocą winylu / Customize a vehicle with a wrap

Trofeum związane z upiększaniem naszego samochodu. Musimy udać się do garażu. Wybieramy tam opcje Personalizacja, następnie Lakier i winyle. I tutaj dowolnie albo tworzymy własne malowanie dla samochodu albo korzystamy z wariantów już przygotowanych przez innych graczy. Po wybraniu zapisujemy malowanie i otrzymujemy pucharek.

Ikona osiągnięcia: Dzień próby</span> / <span>Don't Quit Your Day Job
15

Dzień próby / Don't Quit Your Day Job

Ukończ pierwsze wyzwanie codzienne / Complete your first Daily Challenge

Trofeum Online

Trofeum online. Dzienne wyzwania możemy odnaleźć w menu wybierając zakładkę Społecznościowe i tam następnie Wyzwania. Wystarczy ukończyć dowolne z nich, by otrzymać pucharek. Nie stanowią one żadnego problemu i w zasadzie powinny wpadać same przy okazji.

Przykładowy zestaw dziennych wyzwań.
Ikona osiągnięcia: Znaki w zbożu</span> / <span>Drift, Drift, Drift
20

Znaki w zbożu / Drift, Drift, Drift

Ukończ wszystkie strefy driftu / Complete all Drift Zones

Zglitchowane

Stref driftu w grze mamy do ukończenia dokładnie 35. Aby zdobyć ten pucharek nie ma znaczenia na ile gwiazdek nam się to uda, ale do innych trofeów tak czy siak musimy wykręcić wynik na 3 gwiazdki. Większość stref nie powinna stanowić większych problemów. Ja osobiście namęczyłem się tylko przy strefie o nazwie Miejski wężyk w West Side. Warto zaznaczyć, że jednak nie każdy samochód nadaje się do driftu. Od siebie mogę polecić Mazdę RX7 oraz Chevroleta Corvette Z06′ 13. Ostatecznie Corvettą spokojnie ogarnąłem wszystko. Lokalizacje na mapie wszystkich stref są pokazane w opisie srebro Droga mleczna.

Moje ustawienia samochodu pod drift:

 • Sekcja silnika w zasadzie im lepsza tym lepiej. Ja miałem wszystko na Elita, a później Elita+.
 • Podwozie:
  • Pokazowe Zawieszenie rangi Super (w przypadku driftu na asfalcie).
  • Zawieszenie do Speedcrossu rangi Super (w przypadku driftu w terenie).
  • Hamulce rangi Elita.
  • Opony Pokazowe rangi Elita (w przypadku driftu na asfalcie).
  • Opony do Speedcrossu rangi Elita (w przypadku driftu w terenie).
 • Napęd:
  • Sprzęgło rangi Elita+.
  • Pokazowy Układ Różnicowy rangi Super (w przypadku driftu na asfalcie).
  • Układ Różnicowy do Speedcrossu rangi Super (w przypadku driftu w terenie).
Ikona osiągnięcia: Wyższa technika</span> / <span>Techin'
15

Wyższa technika / Techin'

Wygraj wyścig z wypełnionymi obydwoma miejscami na części pomocnicze / Win a race with parts equipped in both auxiliary part slots

Trofeum związane z ulepszaniem naszego samochodu. Będąc w garażu wybieramy opcje Osiągi, następnie w ostatniej sekcji o nazwie Dodatki należy zamontować po dowolnym ulepszeniu pasywnym oraz aktywnym. Nie ma znaczenia na co się zdecydujemy. Po wygraniu dowolnego wyścigu samochodem z zainstalowanymi ulepszeniami w tych slotach otrzymamy pucharek.

Ikona osiągnięcia: Efektowna wygrana</span> / <span>Blame The Vain
20

Efektowna wygrana / Blame The Vain

Wygraj wyścig z wypełnionymi wszystkimi miejscami na efekty w aucie / Win a race with all vehicle effects slots equipped

Trofeum związane z upiększaniem naszego samochodu. Musimy udać się do garażu. Wybieramy tam opcje Personalizacja, następnie Efekty. Teraz po kolei musimy kupić nowe ustawienia dla opcji Kolor Nitro, Dym z opon, Neon, Pneumatyka oraz Klakson. Tak skonfigurowanym pojazdem musimy jeszcze wygrać dowolny wyścig.

Ikona osiągnięcia: Jaki znowu Travis?</span> / <span>Travis, Who?
40

Jaki znowu Travis? / Travis, Who?

Zgub 100 pościgów policji / Escape 100 Cop Chases

Tym trofeum bym się nie przejmował. Spokojnie je wbijemy podczas drogi do srebro Postrach szos.

Ikona osiągnięcia: Całkiem się to opłaca</span> / <span>Benefits Are Nice
40

Całkiem się to opłaca / Benefits Are Nice

Ukończ 25 zawodów online z innymi graczami / Complete 25 events online with other players

Trofeum Online

Trofeum online. Jeśli zdecydujemy się na grę w trybie online podczas swobodnej jazdy często będziemy w prawym górnym rogu ekranu dostawać informacje o zaproszeniu przez innych graczy do wyścigów. Możemy dołączyć wciskając . Sami też możemy przy starcie wyścigu wysłać zaproszenie do wszystkich w sesji. Wystarczy ukończyć 25 wyścigów w których będzie brał udział przynajmniej jeden inny gracz. Nie trzeba wygrywać, liczy się samo ukończenie.

Jeśli nie chce wam się ogarniać tego z przypadkowymi graczami, a macie znajomego to można i w ten sposób to ogarnąć. Musicie tylko razem być w jednej sesji gry. Czasem gra ma problem z dołączaniem do znajomych. Sam musiałem wychodzić do menu gry i ponownie odpalać grę w trybie online, aby znajomy mógł dołączyć. Aby maksymalnie sobie przyspieszyć ten pucharek polecam wybrać tą trasę na stadionowym torze wyścigowym, która występuje za dnia. Bardzo szybko się ją kończy.

Ikona osiągnięcia: To ty masz znajomych?</span> / <span>You have friends?
15

To ty masz znajomych? / You have friends?

Ukończ 5 zawodów online z innymi graczami / Complete 5 events online with other players

Trofeum Online

Analogiczne trofeum jak wyżej, tylko wymaga 5 ukończonych zawodów z innymi graczami.

Ikona osiągnięcia: Dziwne te bociany</span> / <span>Get Shrimpin'
20

Dziwne te bociany / Get Shrimpin'

Zbierz wszystkie flamingi / Collect all the Flamingos

Flamingi to forma znajdziek, które po prostu musimy zniszczyć wjeżdżając w nie samochodem. Mamy ich do znalezienia i zniszczenia aż 100. Nie stanowi to najmniejszego problemu. Wystarczy odszukać i rozwalić. Lokacje wszystkich znajdziek znajdują się w opisie zloto Nie miej sobie równych.

Przykładowy flaming ukrył się pod daszkiem.
Ikona osiągnięcia: Czteroślad</span> / <span>At The Last Second
20

Czteroślad / At The Last Second

Napraw krytyczne uszkodzenia w nocy, na stacji benzynowej / Repair critical damage at a Gas Station at night

Ten pucharek można zdobyć bardzo szybko, bo na początku, gdy nie mamy jeszcze ulepszonego samochodu policja podczas nocnych gonitw łatwo nam może uszkodzić wóz. Stan samochodu symbolizuje pasek po lewej stronie prędkościomierza. Krytyczne uszkodzenia dodatkowo sprawiają mryganie wszystkich elementów interfejsu oraz prawie całkowicie wygłuszają muzykę. Gdy nasz wóz znajdzie się w takim stanie podczas nocnej pogoni należy szukać najbliższej stacji benzynowej. Pojedynczej nocy możemy skorzystać z naprawy tylko trzy razy, ale do pucharka wystarczy ten raz. Po przejechaniu przez stacje i naprawie samochodu otrzymamy trofeum.

Ikona osiągnięcia: Graficiarz</span> / <span>Graffer
20

Graficiarz / Graffer

Zbierz wszystkie graffiti / Collect all Street Art

Grafitti to forma znajdziek, które po prostu zbieramy wciskając  po zbliżeniu się do nich. Mamy ich do znalezienia aż 130. Nie stanowi to najmniejszego problemu. Wystarczy odszukać i zebrać. Odblokowują one nam nowe opcje malowań samochodów. Lokacje wszystkich znajdziek znajdują się w opisie zloto Nie miej sobie równych.

Ikona osiągnięcia: Poszukiwany nr 1</span> / <span>The Most Wanted
20

Poszukiwany nr 1 / The Most Wanted

Wygraj wyścig wysokiej obławy (poziom 5.) i wróć bezpiecznie do garażu / Win a High Heat 5 race and return to garage safely

Wyścigi wysokiej obławy pojawiają się wyłącznie w nocy. Charakteryzują się nieco większym zainteresowaniem policji oraz dużymi nagrodami. Są wersje wymagające poszukiwania poziomu 3 oraz poziomu 5. W wypadku tego trofeum musimy zainteresować się tym najwyższym poziomem. Aby w ogóle móc przystąpić do takiego wyścigu najpierw musimy osiągnąć wymagany poziom obławy. Robimy to po prostu kończąc kolejne zwykłe nocne wyścigi. Gdy nam się uda trzeba zgubić ogon. Polecam miejscówki pokazane w opisie srebro Postrach szos. Potem spokojnie dojeżdżamy na miejsce interesujących nas zawodów. Są one losowo rozmieszczane i każdej nocy mogą się trafić gdzie indziej. Bierzemy udział i musimy wygrać. Jeśli szczęście nam dopisze dojedziemy do mety bez ogona. Wystarczy potem już tylko uciec do kryjówki, by otrzymać trofeum.

W przypadku gonitwy najlepiej jedźmy przede wszystkim ostrożnie. Uciec i w sposób inny niż za pomocą skoków jest trudno, a nadmierna prędkość może doprowadzić do zderzenia i w konsekwencji zniszczenia wozu. Nie próbujmy się też przepychać z policją. Z reguły to my wyjdziemy na tym gorzej. Jak widzimy, że robi się niebezpiecznie obierzmy za cel najbliższą stację benzynową, aby naprawić wóz po zakończeniu wyścigu. Czasem trasa też przecina się z okolicznymi stacjami, więc warto skorzystać.

Przykładowy wyścig wysokiej obławy na 5 poziomie.
Ikona osiągnięcia: Rekord skoczni</span> / <span>Full Send
20

Rekord skoczni / Full Send

Wykonaj wszystkie długie skoki / Complete all Long Jumps

Zglitchowane

Długich skoków w grze mamy do ukończenia dokładnie 40. Aby zdobyć ten pucharek nie ma znaczenia na ile gwiazdek nam się to uda, ale do innych trofeów tak czy siak musimy wykręcić wynik na 3 gwiazdki. W sumie jest to najprostszy rodzaj misji do zgarnięcia wszystkich 3 gwiazdek. Samochód jakim zaliczałem wszystkie to Koenigsegg Regera. W przypadku skoków w terenie zmieniłem tylko zawieszenie, opony oraz układ różnicowy na wersje terenową i to wystarczyło. Lokalizacje na mapie wszystkich skoków są pokazane w opisie srebro Droga mleczna.

Ikona osiągnięcia: Wszyscy za jednego</span> / <span>All For One
40

Wszyscy za jednego / All For One

Osiągnij maksymalny poziom ekipy w swojej ekipie / Reach max Crew Level with your Crew

Trofeum Online

Trofeum online. Gra od samego początku wrzuca nas do jakiejś ekipy. Lądujemy w losowej, ale jeśli mamy znajomych w grze możemy dołączyć do nich lub też możemy stworzyć własną. Najszybszym sposobem zdobycia trofeum jest po prostu dołączenie do takiego teamu, który już ten maksymalny 50 poziom ma wbity. W innym wypadku konieczne będzie grindowanie punktów szacunku. Generalnie trofeum dostaniemy, gdy nasza ekipa wbije ten poziom i my zalogujemy się do gry. Co ciekawe jednak pucharek możemy czasem otrzymać wcześniej. Mi osobiście wpadł gdy ktoś inny z ekipy wniósł ją na 49 poziom, a słyszałem też o otrzymaniu trofeum przy 46 poziomie, wiec trudno stwierdzić od czego dokładnie to zależy.

W razie czego jeśli np. chcielibyśmy wygrindować naszą własną ekipę, najlepszym sposobem jest korzystanie z zawodów Discovery, które odblokowują się po osiągnięciu przez naszą postać 50 poziomu. Kończymy po kolei Discovery A, B oraz C, a potem ogólne Discovery. Możemy jeszcze ogarnąć wyścigi wysokiej obławy 3 i 5 poziomu jeśli mamy ochotę. Po takich działaniach dojeżdżając do garażu inkasujemy około 1.500.000 punktów szacunku.

Ikona osiągnięcia: Ślizgawka</span> / <span>Sideways Style
20

Ślizgawka / Sideways Style

Wygraj wyścig z zamontowanymi częściami, które dają maksymalne właściwości jezdne w drifcie / Win a race with handling parts for maximum drift equipped

Heat umożliwia nam dostosowanie samochodu między cztery rodzaje konfiguracji samochodu: Wyścig, Drift, Teren, Asfalt. Ilustruje to widoczny na screenie poniżej schemat. Taki sam jest widoczny w garażu w sekcji Osiągi. Kropka zaś stanowi aktualne ustawienia naszego wozu. Wybór samochodu też ma znaczenie, bo standardowe ustawienia wozów mają swoje preferencje odchylone w różne strony. Z poniższych proponowanych części wybierajmy te które najmocniej przesuwają kropkę w interesującym nas kierunku. W przypadku tego trofeum musimy tak ustawić samochód, by kropka wylądowała maksymalnie w stronę Drift i potem wygrać na takich ustawieniach wyścig. Osobiście zdobyłem to trofeum używając samochodu Chevrolet Corvette Z06 ’13.

 

 • Możliwe wybory dla zawieszenia:
  • Zawieszenie do driftu
  • Zawieszenie do speedcrossu
  • Pokazowe zawieszenie
 • Możliwe wybory dla opon:
  • Opony do driftu
  • Opony do speedcrossu
  • Opony pokazowe
 • Możliwe wybory dla układu różnicowego:
  • Układ różnicowy do driftu
  • Układ różnicowy do speedrossu
  • Pokazowy układ różnicowy
Schemat ustawień samochodów.
Ikona osiągnięcia: Ale urwał!</span> / <span>The Hackney Dream
20

Ale urwał! / The Hackney Dream

Wygraj wyścig z zamontowanymi częściami, które dają maksymalną przyczepność w terenie / Win a race with handling parts for maximum off-road traction equipped

Sytuacja analogiczna jak w przypadku powyższego trofeum tylko skupiamy się na innych parametrach. W przypadku tego trofeum musimy tak ustawić samochód, by kropka wylądowała maksymalnie w stronę Teren i potem wygrać na takich ustawieniach wyścig. Pamiętajmy, że wybór samochodu też ma znaczenie, bo standardowe ustawienia wozów mają swoje preferencje odchylone w różne strony. Z poniższych proponowanych części wybierajmy te które najmocniej przesuwają kropkę w interesującym nas kierunku. Osobiście zdobyłem to trofeum używając samochodu Mercedes-AMG G 63 ’17.

 

 • Możliwe wybory dla zawieszenia:
  • Terenowe zawieszenie
  • Zawieszenie do speedcrossu
  • Rajdowe zawieszenie
 • Możliwe wybory dla opon:
  • Opony terenowe
  • Opony do speedcrossu
  • Opony rajdowe
 • Możliwe wybory dla układu różnicowego:
  • Terenowy układ różnicowy
  • Układ różnicowy do speedrossu
  • Rajdowy układ różnicowy
Ikona osiągnięcia: Życie zaczyna się po 5 tysiącach obrotów</span> / <span>Component Parts
20

Życie zaczyna się po 5 tysiącach obrotów / Component Parts

Wygraj wyścig z zamontowanymi częściami, które dają maksymalną przyczepność na drodze / Win a race with handling parts for maximum road traction equipped

Sytuacja analogiczna jak w przypadku powyższego trofeum tylko skupiamy się na innych parametrach. W przypadku tego trofeum musimy tak ustawić samochód, by kropka wylądowała maksymalnie w stronę Asfalt i potem wygrać na takich ustawieniach wyścig. Pamiętajmy, że wybór samochodu też ma znaczenie, bo standardowe ustawienia wozów mają swoje preferencje odchylone w różne strony. Z poniższych proponowanych części wybierajmy te które najmocniej przesuwają kropkę w interesującym nas kierunku. Osobiście zdobyłem to trofeum używając samochodu Koenigsegg Regera ’16.

 

 • Możliwe wybory dla zawieszenia:
  • Drogowe zawieszenie
  • Pokazowe zawieszenie
  • Zawieszenie na tor
 • Możliwe wybory dla opon:
  • Opony drogowe
  • Opony pokazowe
  • Opony na tor
 • Możliwe wybory dla układu różnicowego:
  • Drogowy układ różnicowy
  • Pokazowy układ różnicowy
  • Układ różnicowy na tor
Ikona osiągnięcia: Czerwona linia</span> / <span>Redline
20

Czerwona linia / Redline

Wygraj wyścig z zamontowanymi częściami, które dają maksymalne właściwości jezdne w wyścigach / Win a race with handling parts for maximum race equipped

Sytuacja analogiczna jak w przypadku powyższego trofeum tylko skupiamy się na innych parametrach. W przypadku tego trofeum musimy tak ustawić samochód, by kropka wylądowała maksymalnie w stronę Wyścig i potem wygrać na takich ustawieniach wyścig. Pamiętajmy, że wybór samochodu też ma znaczenie, bo standardowe ustawienia wozów mają swoje preferencje odchylone w różne strony. Z poniższych proponowanych części wybierajmy te które najmocniej przesuwają kropkę w interesującym nas kierunku. Osobiście zdobyłem to trofeum używając samochodu Koenigsegg Regera ’16.

 

 • Możliwe wybory dla zawieszenia:
  • Wyścigowe zawieszenie
  • Rajdowe zawieszenie
  • Zawieszenie na tor
 • Możliwe wybory dla opon:
  • Opony wyścigowe
  • Opony rajdowe
  • Opony na tor
  • Opony drag
 • Możliwe wybory dla układu różnicowego:
  • Wyścigowy układ różnicowy
  • Rajdowy układ różnicowy
  • Układ różnicowy na tor
Ikona osiągnięcia: Od czegoś trzeba zacząć</span> / <span>Humble Beginnings
10

Od czegoś trzeba zacząć / Humble Beginnings

Osiągnij 2. poziom REP / Reach REP Level 2

Jedno z pierwszych trofeów jakie zgarniemy. Wpada jak tylko osiągniemy drugi poziom.

Ikona osiągnięcia: Postrach szos</span> / <span>Notorious
40

Postrach szos / Notorious

Osiągnij 50. poziom REP / Reach REP Level 50

Ten pucharek będzie od nas wymagał trochę grindu, bo wbicie tego maksymalnego 50 poziomu wymaga zebrania dość sporych ilości punktów szacunku. Ważny jest fakt, że im większa obława policyjna tym więcej ostatecznie punktów dostaniemy z uwagi, że będą pomnożone przez ten poziom. Warto tu też wspomnieć o dwóch bardzo przydatnych miejscach pomagających nam uciec przed pościgiem. Oprócz skoków, które same w sobie są bardzo pomocne polecam kierować się do miejsc wskazanych na poniższych screenach. Nieraz pomagały mi zgubić pościg i bezpiecznie dowieźć spore ilości szacunku do garażu. Poniżej zaprezentuje też dwa sposoby jakimi zbierałem punkty. Warto oczywiście przygotować samochód wykupując ulepszenie wytrzymałości oraz szybką naprawdę z ulepszeń pasywnych i aktywnych.

Sposób 1: Grind na mieście. Po wyjeździe z garażu przy torze wyścigowym kierowałem się do sprintu „Latający holender” i kończyłem go. W mieście ogarniałem wyżej punktowane wyścigi na torach takie jak „Plazma”, „Dreszczyk emocji”, czy „Enterprise”. Pościg gubiłem na skoku pokazanym poniżej i wracałem do gry cały czas utrzymując się w obrębie miasta. Gdy już uznałem, że trzeba się wracać korzystałem ponownie ze skoku jeśli trwała pogoń i potem udawałem się do pobliskiego garażu.

Sposób 2: Wysoka obława. Zaczynałem podobnie jak powyżej z tym, że jak tylko osiągnąłem wyższy poziom obławy kończyłem wyścigi z nią związane na poziomie 3, a potem 5. Zależnie od tego gdzie się kończyły uciekałem do jendego z poniżej wskazanych miejsc.

 

Ikona osiągnięcia: Wypłata</span> / <span>Cashing In
60

Wypłata / Cashing In

Zdobądź i spienięż 1 000 000 REP w ciągu jednej nocy / Earn and bank 1 000 000 REP during one night

To trofeum warto połączyć z srebro W 10 minut dookoła świata. Po osiągnięciu 50 poziomu odblokowujemy wspomniane w tym pucharku wyścigi. Kończymy je wszystkie po kolei. A, B, C i ogólny łączony. Na środku ekranu z góry pokazuje nam aktualne posiadaną pulę punktów. Jeśli nadal nam brakuje będziemy musieli ukończyć jeszcze jakiś wyścig, aby dobyć do wymaganego miliona. Potem wystarczy już tylko uciec. Najlepiej korzystając z pokazanych w pucharku wyżej niezastąpionych miejscówek. Najlepiej przygotować do tego samochód jak zwykle pod starcia z policją: zwiększona wytrzymałość oraz zestaw szybkiej naprawy. Przydaje się.

Ikona osiągnięcia: Mocno pomarańczowe</span> / <span>Danger Zone
20

Mocno pomarańczowe / Danger Zone

Zalicz wszystkie fotoradary / Complete all Speed Traps

Zglitchowane

Fotoradarów w grze mamy do ukończenia dokładnie 45. Aby zdobyć ten pucharek nie ma znaczenia na ile gwiazdek nam się to uda, ale do innych trofeów tak czy siak musimy wykręcić wynik na 3 gwiazdki. I jest to zdecydowanie najgorszy rodzaj misji do zgarnięcia wszystkich 3 gwiazdek. A to z uwagi na ekstremalnie irytujący ruch uliczny. Będzie to od nas wymagało szczęścia i cierpliwości. Samochód jakim zaliczałem wszystkie to Koenigsegg Regera. Do niektórych z radarów warto sobie zdobyć unikalne części w wyścigach wysokiej obławy. Ułatwia to trochę sprawę. Najgorszy jest tu zdecydowanie radar „Wodnik szuwarek” w regionie Fort Callahan. Zeszło mi na nim ponad 4h prób, więc naprawdę sporo. Mogę tu tylko życzyć powodzenia. Lokalizacje na mapie wszystkich skoków są pokazane w opisie srebro Droga mleczna.

Gdy któryś fotoradar sprawia problemy:

 • Spróbujmy jazdy z dwóch stron. Generalnie można je ogarniać z dojeżdżając z dowolnego kierunku.
 • Najlepiej jest korzystać z poczwórnego zestawu małego nitro.
 • Z ulepszeń pasywnych warto dobrać sobie zwiększenie mocy nitro. Przydaje się.
 • W przypadku gdy gdzieś nie dajemy rady warto jak wspomniałem wyżej zdobyć lepsze części wygrywając je w wyścigach wysokiej obławy.
 • Czasem dobrze poeksperymentować z rodzajami zawieszenia i opon. Zależy od tego w jakim terenie śmigamy.
Ikona osiągnięcia: Podmiana</span> / <span>Swappin'
20

Podmiana / Swappin'

Wygraj wyścig pojazdem z wymienionym silnikiem / Win a race in a vehicle with an engine swap

Opcja wymiany silnika to nowość w serii. Kolejne możliwości odblokowują się wraz ze zwiększaniem poziomu naszej postaci. Aby zmienić silnik kierujemy się do garażu. Wybieramy opcję Osiągi. Tam w sekcji silnik po wciśnięciu , będziemy mieli możliwość zakupu innego silnika dla danego pojazdu. Musimy dokonać podmiany i takim samochodem wygrać dowolny wyścig.

Ikona osiągnięcia: W 10 minut dookoła świata</span> / <span>Around The World
40

W 10 minut dookoła świata / Around The World

Wygraj zawody Discovery / Win the Discovery Event

Ten pucharek warto połączyć z zloto Wypłata. Zawody Discovery pojawią się dopiero po osiągnięciu przez nas 50 poziomu. Są to nocne wyścigi o dłuższym dystansie. Najpierw musimy ukończyć kolejno zawody Discovery A, B oraz C i pojawi nam się finalny wyścig łączący wszystkie trzy poprzednie. Po wygraniu wszystkich otrzymamy trofeum. Nie są jakoś specjalnie trudne. Ot zwykłe wyścigi tylko już dla tych szybkich samochodów. Z pewnością przydarzy nam się po drodze też spotkanie z policją, ale jak dobrze pójdzie to można im uciec jeszcze przed zakończeniem wyścigu i spokojnie aktywować kolejny.

Ikona osiągnięcia: Z grubej rury</span> / <span>Hear Me Roar
10

Z grubej rury / Hear Me Roar

Wygraj wyścig pojazdem ze zmienionym dźwiękiem układu wydechowego / Win a race in a vehicle with tuned exhaust sound

Trofeum związane z upiększaniem naszego samochodu. Musimy udać się do garażu. Wybieramy tam opcje Personalizacja, następnie Dźwięk wydechu. Mamy dostępne cztery suwaki: Brzmienie, Ton, Strzelanie oraz Odgłos wydechu. Polecam pozmieniać każdy z nich. Mi po pojedynczej zmianie nie chciał pucharek wpaść. Dopiero jak majstrowałem we wszystkich to się udało. Tak skonfigurowanym pojazdem musimy jeszcze wygrać dowolny wyścig.