Minecraft Dungeons: Przebudzenie Dżungli i Nadciągająca Zima DLC – Poradnik do trofeów i osiągnięć

 

Minecraft Dungeons  Przebudzenie Dżungli i Nadciągająca Zima to świetne dwie miejscówki do plądrowania i zdobycia nowego wyposażenia. Obydwie całkiem przyjemne i dostarczające dodatkową ilość fanu. Jeżeli chodzi o wbicie 100%, to poszło całkiem łatwo, szczególnie, że na podstawce wywindowało się poziom naszej postaci. Polecam bardzo.

 

Jak oceniasz trudność 100% w Minecraft Dungeons Przebudzenie Dżungli i Nadciągająca Zima?

View Results

Loading ... Loading ...

 

  • Stopień trudności wbicia platyny: 3/10
  • Czas do zdobycia 100%: ~15 godzin
  • Liczba trofeów: platynax0zlotox0 x3 x7
  • Liczba trofeów offline: 10
  • Liczba trofeów online:0
  • Minimalna liczba przejść: 1 (plus grind)
  • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
  • Zglitchowane trofea: BRAK

 

Krok po kroku:

Polecam na spokojnie zająć się jedną wysepką, a potem drugą. Same trofiki nie są skomplikowane i powinny stosunkowo szybko wpaść. Jedyne co to trzeba trochę pogrindować. Zważywszy na to, że podstawkę macie pewnie ograną, a samą postać powinniście mieć na wysokim poziomie doświadczenia, nie zajmie Wam to dużo czasu. Jedyny trofik, który mi trochę napsuł, to ten, gdzie przy pomocy różdżki trzeba uśmiercić 5 mobów – problem był z jej wydropieniem, reszta na spokojnie.

 

Poradnik:

 

 

 

srebro Dominacja nad postrachem dżungli / Abomination Domination 50
Ukończ misję Zarośnięta świątynia w trybie Przygody lub Apokalipsy. / Complete Overgrown Temple on Adventure or Apocalypse difficulty.

Nie ma tutaj żadnej filozofii. Etap: Zarośnięta Świątynia – należy ją ukończyć na poziomie trudności Przygody lub Apokalipsy. Najniższa zalecana moc na ten etap, w trybie trudności Apokalipsy to 86, a w trybie trudności Przygody 51.

 

braz Panda-monium / Pandamonium 20
Ukończ tajną misję Płaskowyż pand. / Complete the Panda Plateau secret mission.

Najpierw trzeba tę misję odblokować. Można to zrobić na mapce Paskudna Dżungla. Przejście znajduje tuż przy samym końcu mapki, będzie specyficzne, bo trzeba chodzić po drzewach. Udajemy się w kierunku przeciwnym do tego, co pokazuje nam kursor, przejdziemy koło kripowego totemu. Jeżeli by się zdarzyło, że nie mam tam drzwi, wyjdźcie i załadujcie poziom jeszcze raz. Gdy przejdziemy przez drzwi, znajdziemy się w innym “pomieszczeniu”, tu musimy uruchomić 3 przyciski i zgarnąć mapę.

Teraz, gdy już mamy odblokowaną misję Płaskowyż Pand, wystarczy ją ukończyć i pucharek wpadnie.

 

braz Przywódca stada / Leader Of The Pack 10
Załóż zbroję Ocelota i ukończ dowolną misję z ocelotami, nie zabijając żadnego z nich. / Wear the Ocelot Armour and complete any mission featuring Ocelots without killing any of them.

Wdzianko Ocelota powinno Wam w miarę łatwo wypaść na etapach w dżungli. Do tego pucharka musimy je założyć i przejść misje tak, żeby żadnego Ocelota nie zabić. Jeżeli macie już odblokowany Płaskowyż Pand, to jest najkrótsza misja do zrobienia.

 

braz Zdolność przetrwania / Survival Skills 20
Ukończ misję Paskudna dżungla, nie używając mikstury zdrowia lub nie tracąc życia. / Complete Dingy Jungle without using a healing potion or losing a life.

Jak sam opis mówi, kończymy misję Paskudna Dżungla nie używając eliksiru życia, ani nie ginąć. Jako artefakty zapodajcie sobie jakiś sojuszników, może golema lub lamę, do odwracania uwagi i wybijania mobków. Moby też dropują różnego rodzaju pożywienie, więc w razie czego możecie się posilić. Zawsze można to zrobić na niższym poziomie trudności, da radę nawet to tylko przebiec, w zależności na jakim poziomie jesteście.

 

braz Grzyby z dżungli / Jungle Fungus 30
Pokonaj Grzybowe Monstrum, używając tylko wyposażenia unikatowego dla dżungli. / Defeat the Mooshroom Monstrosity using only gear unique to the jungle.

Do tej pory powinniście już mieć odblokowane sekretną misję z krowami z podstawki. Teraz wystarczy wydropić na mapkach z dżungli Wdzianko ocelota i Bicz. Wrzucamy to na siebie w ekwipunku, a resztę odstawiamy. W podstawce wybieramy sekretną misję “???” i ciśniemy na bossa. Gdy go ubijemy, pucharek nam wpadnie. Tutaj mała wskazówka, koło niego znajduje się jakby pagórek, możecie go wykorzystać, żeby się schować lub trochę odetchnąć. Zróbcie to sobie też na niższym poziomie trudności, żeby było łatwiej. Filmik poniżej dla lepszej wizualizacji tego, co na siebie wrzucić i ciut walki z bossem.

 

 

 

 

srebro Samotny mistrz / Lone Champion 50
Ukończ misję Samotna forteca w trybie Przygody lub Apokalipsy. / Complete Lone Fortress on Adventure or Apocalypse difficulty.

Nie ma tutaj żadnej filozofii. Etap; Samotna Forteca – należy ukończyć na poziomie trudności Przygody lub Apokalipsy. Najniższa zalecana moc na ten etap, w trybie trudności Apokalipsy to 86, a w trybie trudności Przygody 51.

 

braz Błądzenie w śniegu / Lost In The Snow 20
Ukończ tajną misję Zaginiona osada. / Complete the Lost Settlement secret mission.

Pierwsze, co musicie zrobić, to zdobyć mapę do lokacji Zaginiona Osada. Przemierzając najdalsze zakątki miejscówki Zmrożony Fiord, odkryjecie lokację z wodnym zbiornikiem i zaczarowaną bramą. Tam trzeba będzie uruchomić specjalny mechanizm, po drugiej stronie mostu. Jak już to zrobicie i woda opadnie, podążajcie za instynktem odkrywcy, aż dotrzecie do lokacji z “trampolinami” na platformach i statkiem. Będziecie musieli uruchomić kolejny mechanizm, który opuści wodę i w ten sposób dostaniecie się do dolnej części statku specjalnymi drzwiami. Tu znajdziecie sekretną mapę i lokacja Zaginiona Osada stanie przed Wami otworem.

Teraz sprawa wydaje się prosta, ukończcie etap Zaginiona Osada, a pucharek będzie Wasz. Poniżej znajduje się filmik z wszystkimi potrzebnymi wskazówkami, o ile macie problem ze znalezieniem mapy do tej misji.

 

braz Wyluzuj się / Chill Out 10
Pokonaj 5 mobów jednym atakiem Lodowej różdżki. / Defeat 5 mobs with a single Ice Wand attack.

Pierwsze, co będziecie musieli zdobyć, to jest Lodowa Różdżka. Możecie ją wydropić na zimowych mapkach – Zmrożony Fiord i Samotna Forteca, oprócz Zaginioej Osady. Jest też możliwość kupna jej u jednego z kupców, o ile pokaże się u nich, więc polecam często sprawdzać.

Gdy już ją mamy, trzeba ją wrzucić do ekwipunku jako artefakt. Zależnie od tego w jaki slot ją wsadzicie, będziecie mogli jej użyć za pomocą jednego z trzech przycisków , lub . Podczas gdy będziemy walczyć z mobami, używamy różdżki, kierując się w stronę mobów i licząc na szczęście, że akurat wystarczającą liczbę trafi i ich zabije. Tutaj chyba nie muszę pisać, ale to robię, żeby zrobić ten pucharek gdzieś gdzie jest dużo mobów. Zapewne na wysokich poziomach trudności lub też przez bieganie w kółko można ich zebrać. Ja osobiście zrobiłem to na podstawce, w poziomie z korytarzami. Niestety, nie można kierować utworzoną za pomocą różdżki bryłą lodu.

Na poniższym filmiku możecie zobaczyć jak wygląda to w praktyce.

 

braz Gładki ślizg / Smooth Operator 10
Wykonaj ślizg po lodzie na całkowitą odległość 500 bloków. / Slide a total distance of 500 blocks on ice.

Wszystkie mapki z DLC “Nadciągająca Zima” posiadają śliskie bloczki. Sam pucharek powinien wpaść Wam naturalnie. Możecie to zboostować, ale wydaje mi się, że nie ma takiej potrzeby. Wystarczy samo granie na tych mapkach, jest zimno, jest ślisko.

 

srebro Zmrożone pięści / Frozen Fists 30
Ukończ misję Zmrożony fiord bez walki wręcz i nie używając broni długodystansowej w żadnym momencie. / Complete Frosted Fjord without having a melee or ranged weapon equipped at any time.

Tu opis jest trochę mylący, chodzi o to, że nie możecie mieć nic w slocie na broń wręcz i na łuk/kuszę. Po prostu opróżnijcie te sloty tak, żeby były puste. Możecie za to mieć artefakty, zbierać rzeczy jak i też możecie się leczyć, czy to za pomocą eliksiru, czy dropów z mobów.

Ten etap posiada dwa miejsca, gdzie zamknie się brama i musicie wyczyścić moby, aby się otworzyła. Jeden jest gdzieś po środku etapu, a drugi z samym końcem, dodatkowo jest mini boss, Iluzjoner.

Moją postać, a dokładnie szatę, miałem wyposażoną w zaklęcie “Płonięcie”, “Zamrożenie” i “Ochronę”. To pozwoliło mi na stosunkowo płynne przejście i zdejmowanie życia mobom w bliskim kontakcie. Jako że trzeba było czyścić teren koło zamkniętych bram, jako artefakty zapodałem sobie Lamę i Rozbrzyczane Gniazdo. Świetnie nadawało się to na pozbywanie się mobów. Czasem zdarzały się momenty podbramkowe, ale nawet jeśli zdarzy nam się zginąć, należy pamiętać, że mamy 3 życia na poziom.

Poniżej możecie zobaczyć na filmiku jak to wygląda w praktyce i jakie wyposażenie ma zapodane swojej postaci.

 

Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Grę udostępnił wydawca.