Red Dead Redemption 2 – Przedmioty kolekcjonerskie – Legendarne ryby

Legendarne ryby

 

Na północnym brzegu jeziora Flat Iron, w chatce rybackiej spotkamy Jeremiego Gilla, który będzie wędkował. Poprosi nas o złowienie i wysłanie mu 13 legendarnych ryb (misja będzie dostępna dopiero w trzecim rozdziale). Dostaniemy od niego również mapę z lokalizacją każdej legendarnej ryby, które znajdziemy w różnych zbiornikach wodnych. Złowione legendarne ryby wysyłamy paczką z dowolnej poczty. Polecam każdą legendarną rybę, którą złowimy, od razu wysyłać. Jeśli jakimś cudem stracimy ją, to ponownie trafi do zbiornika, z którego została złowiona.

Dla przypomnienia, wędkę zdobędziemy w drugim rozdziale podczas misji Rybak ludzi, kiedy to zabierzemy małego Jacka nad rzekę i trochę spędzimy z nim czasu. Od tego momentu będziemy mogli wybrać wędkę z koła wyboru przedmiotów, wciskając .

Podstawy łowienia znajdziecie przy pucharku braz Była TAKA wielka! Co do legendarnych ryb, złowimy je tylko na specjalnie sztucznych przynętach: rzecznej, jeziornej lub bagiennej. Wszystkie kupimy nad jeziorem Lagras, które mieści się na północ od Saint Denis. Po wyciągnięciu wędki pojawia się informacja z jakim zbiornikiem wodnym mamy do czynienia, nie powinniśmy mieć problemu z wybraniem odpowiedniej przynęty.

Wszystkie ryby ogarnąłem w jeden wieczór. Co niektóre złapały się za pierwszym rzuceniem haczyka, a przy kilku spędziłem parę minut nim chwyciły za haczyk. Warto sobie wtedy przypomnieć podstawy łowienia, choć informacje pomocnicze wyskakują na bieżąco w lewym górnym rogu ekranie. Jeśli trafiamy cały czas na zwykłe ryby, wystarczy przesunąć się o kilka metrów i próbować dalej. Miałem taki przypadek i po zmianie miejsca łowiska o kilka metrów, legendarna ryby wpadła od razu na haczyk. Zawsze zarzucałem spławik w obrębie narysowanej ryby na mapie. Bardzo przydatne jest również “sokole oko”. Dzięki niemu możemy podejrzeć, gdzie znajdują się duże sztuki. Na ryby działo tylko wtedy, kiedy trzymamy wędkę. Kolejność łowienia ryb nie ma znaczenia, poniżej znajdziecie lokalizacje każdej ryby i moja kolejność w jakiej łowiłem:

 

 • Bass wielkogębowy – rybę złowimy w rzece San Luis. To właśnie ryba z przykładu powyżej. Cały czas łowiłem zwykłe ryby, a wystarczyło trochę przejść się brzegiem i rzucić w innym kierunku (patrz poniżej na minimapę). Ryba od razy wpadła na haczyk, ale wyciąganie jej z wody parę sekund trwało.

 

 • Szczupak amerykański – rybę złowimy w rzece Stillwater Creek. Nie było tutaj problemów, ryba złowiona za pierwszym razem.

 

 • Bass czerwonooki – rybę złowimy w jeziorze Aurora Basin. Nie było tutaj problemów, ryba złowiona za pierwszym razem.

 

 • Bass małogębowy – rybę złowimy w jeziorze Owanjila. Z powodu jej gabarytów, miałem trochę problemów z jej wyciągnięciem. Kilka razy zerwała się z haczyka.

 

 • Szczupak czarny – rybę złowimy w rzecze Dakota. Nie było tutaj problemów, ryba złowiona za pierwszym razem.

 

 • Nerka – rybę złowimy w jeziorze Isabella. Miałem problem z trafieniem odpowiednim miejscem do połowu, ponieważ większość jeziora jest pokryta lodem. Po dobrych 30 minutach w końcu trafiłem (północna część jeziora) i ryba była moja.

 

 • Bass niebieski – rybę złowimy w jeziorze Flat Iron. Nie było tutaj problemów, ryba złowiona za pierwszym razem.

 

 • Jesiotr – rybę złowimy w rzece Lannahechee. Musimy stanąć na torach, ponieważ inaczej jej nie złowimy. Polecam stanąć przy samej krawędzi, pociąg nas wtedy nie sięgnie – sprawdzone. Ryba bardzo się szarpie, więc kiedy to robi, nie trzymamy za kołowrotek. Jak tylko ustępuje, szybko zwijamy żyłkę i podciągamy wędkę do góry. Dzięki temu przybliżamy ją do siebie i powtarzamy etap.

 

 • Sumik amerykański – rybę złowimy w rzece Lannahechee, w okolicach więzienia Sisika. Będziemy musieli dopłynąć tam łódką, którą znajdziecie niedaleko nabrzeża Saint Denis. Nie było tutaj problemów, ryba złowiona za pierwszym razem.

 

 • Niszczuka długonosa – rybę złowimy na bagnach Bayou Nwa. Patrząc na rysunek ryby na mapie to pływa w obszarze, gdzie znajduje się jej ogon.

 

 • Szczupak muskie – rybę złowimy w rzece Lannahechee. Nie było tutaj problemów, ryba złowiona za pierwszym razem.

 

 • Okoń – rybę złowimy w jeziorze Elysian Pool. Kręci się niedaleko wodospadu. Nie było tutaj problemów, ryba złowiona za pierwszym razem.

 

 • Pstrąg tęczowy – rybę złowimy w rzece Kamassa. Kręci się niedaleko wodospadu. Nie było tutaj problemów, ryba złowiona za pierwszym razem.

 

Po wysłaniu ostatniej ryby do Jeremie’ego, dostaniemy od niego zaproszenie do domku rybackiej. Rybak będzie chciał udowodnić wszystkim, że to on łapie wszystkie ryby. Udamy się z nim na pustynię, gdzie będzie chciał złapać ogromnego suma. Naszym zadaniem będzie go sfotografować. Jak to się zakończy, to… Zobaczycie sami, powiem tylko, że nie musimy łapać 14 legendarnej ryby. Prawdopodobnie w ogóle jej nie ma, a po zakończeniu zadania, kolekcje z legendarnymi rybami mamy już odhaczoną.