Roller Champions

by
28 czerwca 2022
0
3/10
60-70H
x0
x1
x4
x6
11
0
0
0
1
11
0
0
0
1

Roller Champions - okładka

 

Roller Champions to darmowa gra sportowa łącząca w sobie wrotkarstwo szybkie z koszykówką. Zero fabuły, zero skomplikowania – czysty sport.
Tworzymy swoją postać i po chwili jesteśmy na arenie gdzie w meczach drużynowych 3v3 będziemy walczyć o zwycięstwo.
W drodze do 100% czeka Was rozegranie kilkuset meczy więc nie zatrzymuję i zapraszam do zapoznania się z poradnikiem 🙂

[poll id=”173″]

 

Krok po kroku/Kilka protipów:

 1. W Roller Champions gra zespołowa to klucz do zwycięstwa. Można wygrać mecz samemu, ale ani to łatwe, ani zespół Cię nie polubi, więc w kolejnej akcji piłki też Ci nie poda, a przeciwnik tylko na tym skorzysta.
 2. Do zdobywania fanów nie ma znaczenia czy wygrywasz, czy przegrywasz. Zawsze dostaniesz punkty, a różnica między meczem wygranym czy przegranym póki co nie jest ogromna.
 3. Ma za to znaczenie, czy wygrywasz – do trofeum za 200 zwycięstw. Więc skill i wyrabianie sobie taktyki przejazdów jest ważne. Jeśli Ci nie idzie w trybie Szybkiego meczu, to spróbuj w Grze Rankingowej.
 4. Nabieranie prędkości bez piłki: Wybijanie się od członków zespołu lub najazd na ścianę, podwójny podbródkowy , aby zdobyć wysokość i „pompowanie”, czyli trzymanie .
 5. Nabieranie prędkości z piłką w ręce:
  1. Wybijanie się od członków zespołu
  2. Najazd na ścianę, unik i od razu skok
  3. Wypuszczenie piłki przed najazdem na ścianę poprzez jej turlanie  + i próba ponownego przechwycenia zwykłym skokiem lub podbródkowym .

Te porady z przyciskami mogą wyglądać na skomplikowane, ale po kilku meczach lub krótkim treningu w SkateParku wszystko opanujecie.

Disclaimer
Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!
Ikona osiągnięcia: Pierwszy strzał za 5</span> / <span>First 5 pointer
50

Pierwszy strzał za 5 / First 5 pointer

Zdobądź bramkę za 5 punktów w dowolnym meczu na arenie. / Score a 5 point goal in any arena match type.

Musisz zdobyć bramkę wartą 5 punktów. Aby to zrobić Ty i Twoja drużyna musicie przejechać ciągiem, bez utraty piłki, 3 okrążenia i dopiero wtedy trafić piłką do kosza. Kluczowe jest to, że aby zdobyć trofeum, to Ty musisz być rzucającym.

Najłatwiej jest oczywiście grając zespołowo. Jeśli chcesz to jednak zrobić sam musisz połączyć nabieranie prędkości (Patrz sekcja „Krok po kroku”) z unikaniem wrogich graczy.

Ikona osiągnięcia: O mały włos</span> / <span>Underdogs till the end
50

O mały włos / Underdogs till the end

Strzel zwycięską bramkę w dogrywce w dowolnym meczu na arenie. / Score a goal in overtime that wins the match in any arena match type.

Trofeum dwuetapowe. Etap pierwszy to doprowadzenie do dogrywki, co jak wiadomo jest losowe. Etap drugi: wzięcie sprawy w swoje ręce i strzelenie jednej, jedynej, zwycięskiej bramki. Tylko strzelec dostaje trofeum, więc warto się starać.

Ikona osiągnięcia: Łup!</span> / <span>Bonk!
50

Łup! / Bonk!

Traf podbródkowym w dolną część bramki w dowolnym meczu na arenie. / Hit the underside of the Goal with an Uppercut in any arena match type.

Aby wykonać to wyzwanie należy zatrzymać się idealnie pod branką (nie ma znaczenia czy otwarta, czy zamknięta) i nacisnąć , co spowoduje uderzenie głową w bramkę i odblokowanie pucharka.

Ikona osiągnięcia: Zupełnie jak w kręglach</span> / <span>Just like bowling
50

Zupełnie jak w kręglach / Just like bowling

Powal 3 przeciwników naraz, czyli wykonaj strike’a, w dowolnym meczu na arenie. / Tackle 3 opponents at the same time, also known as a Strike, in any arena match type.

Moim zdaniem najtrudniejsze/najbardziej losowe trofeum w Roller Champions. Trudność jednak nie leży w tym, jak to zrobić, a złapaniu momentu, w którym cała drużyna przeciwnika jedzie mniej więcej w ciągu jeden za drugim.

Najlepszą taktyką jest rzucenie się na nich, naciskając dwa razy , co wywróci naszą postać, ale atak wtedy ma większy zasięg. Najlepiej wtedy atakować jadąc na “czołowe” z przeciwną drużyną.

Drugim sposobem jest sytuacja, gdy cała drużyna przeciwna broni bramki. Ogarnięcie drugiej drużyny wśród znajomych i liczenie, że matchmaking Was sparuje, albo dogadanie się na czacie gry z przeciwną drużyną.

I ostatnim – chyba najbardziej prawdopodobnym – granie bez spiny i zdobycie trofeum zupełnym przypadkiem w ferworze walki o piłkę 🙂 Niestety trofeum nie wpada, gdy gramy mecz niestandardowy.

UWAGA: Istnieje jednorazowa luka! Pierwszy „szybki mecz” – ten po ukończeniu samouczka – gramy z botami. Idealna sytuacja do wykorzystania, bo te bardzo często poruszają się w grupie. Wypróbowałem na świeżym koncie i działa.

Ikona osiągnięcia: Szykownie!</span> / <span>Fancy!
50

Szykownie! / Fancy!

Wygraj szybki mecz lub grę rankingową, mając rzadkie lub lepsze wyposażenie we wszystkich miejscach na postaci w dowolnym meczu na arenie. / Win a match while wearing rare gear or above in all Character slots in any arena match type.

Myślę, że krótki opis wyżej jest wystarczający, ale dla zasady:

 1. Strój
 2. Rolki
 3. Rękawica
 4. Nakrycie głowy
 5. Efekt po strzeleniu bramki
 6. Tło profilowe
 7. Tytuł
 8. Powietrzna poza
 9. 4x Cieszynka

Wszystkie te elementy w ekwipunku powinny mieć wyekwipowane przedmioty koloru niebieskiego, purpurowego lub złotego. Kompletować ekwipunek można na trzy sposoby, w tym jeden bezpłatny. Grać i zdobywać rzeczy za wbijanie podstawowego RollerPassa lub wykonywanie kontraktów premiowanych lootboxami. No i dwa opcjonalne sposoby płatne:

 1. Zakup waluty i wydanie jej na premium RollerPass, co daje nam więcej nagród za zdobywanie kolejnych leveli.
 2. Zakup waluty i wydawanie jej w sklepie z przedmiotami.
Ikona osiągnięcia: Nic z tego</span> / <span>Not on my watch
50

Nic z tego / Not on my watch

Wygraj dowolny mecz na arenie podczas ostatniej szansy, odbierając piłkę od przegrywającej drużyny. / Win a match in Last Chance by taking the ball from the losing team, in any arena match type.

Ostatnia szansa ma miejsce, gdy skończył się podstawowy czas meczu, a przegrywająca drużyna ma piłkę w swoich rękach. Aby zdobyć to trofeum Twoim zadaniem jest bycie członkiem tej wygrywającej drużyny i własnoręczne odebranie przeciwnikowi piłki.

Ikona osiągnięcia: Lepiej niż w zwiastunie</span> / <span>Better than the trailer
125

Lepiej niż w zwiastunie / Better than the trailer

Zdobądź gola w dowolnym meczu na arenie, przelatując przez bramkę w powietrznej pozie i trzymając piłkę. / Score by passing through the Goal with the ball, while air posing, in any arena match type.

Musimy przelecieć przez bramkę z piłką w ręce w powietrznej pozie, co wykonujemy przytrzymując w locie . Trudność stanowi bramka, która jest dosyć wysoko i aby nasza postać przez nią przefrunęła, potrzeba prędkości. Najlepiej jej nabrać przy wylocie na ostatnią prostą i wybiciu się z członka drużyny , jedziemy wtedy po ścianie i wybijamy się w kierunku bramki wykonując pozę (przytrzymać ). Drugim sposobem jest nabranie prędkości z wewnętrznej ściany (przy najeździe unik , a następnie skok ) i najechanie na ścianę z bramką ze skokiem i pozą na końcu.

Ikona osiągnięcia: Ale moje obliczenia były prawidłowe</span> / <span>But my calculations were correct
125

Ale moje obliczenia były prawidłowe / But my calculations were correct

Osiągnij prędkość co najmniej 141,622 km/h w dowolnym meczu na arenie. / Reach a speed of 141.622 km/h or more in any arena match type.

Najeżdżamy na zewnętrzną ścianę na zakręcie i używamy “podbródkowego” , gdy postać jest w najwyższym punkcie ponawiamy “podbródkowy”  i znów czekamy na najwyższy punkt. Wtedy przytrzymujemy i nasza postać powinna osiągnąć wymaganą prędkość. Jeśli nie, możemy wspomóc się wybiciem z członka drużyny przed najazdem lub przy nabieraniu prędkości już po dwóch „podbródkowych”.

Ikona osiągnięcia: W siódmym niebie</span> / <span>Hitting cloud 9
125

W siódmym niebie / Hitting cloud 9

Dotknij sufitu w dowolnym meczu na arenie. / Touch the ceiling of any arena match type.

Uruchamiamy mecz i po starcie całkowicie olewamy rozgrywkę. Udajemy się na zakręt i nabieramy prędkości, używając na zmianę zewnętrznej i wewnętrznej ściany przy użyciu podwójnego podbródkowego ( i w najwyższym punkcie znowu ). Gdy uznaliśmy, że jesteśmy dostatecznie wysoko, wychylamy lewą gałkę w przeciwną stronę do ściany i od razu szybko dwa razy atak . Nasza postać leci wtedy nogami do przodu, zahaczając o sufit. Działa to trochę losowo, więc należy powtarzać do skutku.

Poniżej film instruktażowy:

Ikona osiągnięcia: Zawrotna popularność</span> / <span>Bigger than who?
125

Zawrotna popularność / Bigger than who?

Zdobądź ponad 100 000 fanów. / Have more than 100,000 fans.

Grać, grać i jeszcze raz grać! To jedno z grindowych trofeów w Roller Champions. W trakcie pisania tego poradnika jestem gdzieś w połowie dobijania tej liczby. Poniżej najważniejsze wartości “nagród”. Matematykę zostawię Wam, ale w skrócie trzeba rozegrać około 600 meczy.

PS. Warto się angażować w wygrywane – patrz trofeum zloto Dużo tego / That’s a lot

Podstawowe nagrody:

 • Wygrany mecz: 150 fanów.
 • Przegrany mecz: 125 fanów.

 

Dodatkowe nagrody codzienne:

 • Za rozegranie jednego meczu +75 fanów.
 • Za rozegranie dwóch meczów +100 fanów.
 • Za rozegranie 3 meczów +125 fanów.

 

Dodatkowe nagrody tygodniowe:

 • W zależności od kontraktu możemy wygrać lootball, lub fanów w liczbie do 1000.

 

Nagrody losowe:

 • Zdarzają się czasowe premie x2 do fanów.
Ikona osiągnięcia: Dużo tego</span> / <span>That's a lot
200

Dużo tego / That's a lot

Wygraj 200 meczów w dowolnym meczu na arenie. / Win 200 matches in any arena match type.

Grać, grać, grać! Nie ma recepty na wygrany mecz. Raz trafisz na lepszą drużynę, raz na gorszą, a raz na drużynę, gdzie ktoś zostawił pada i olał rozgrywkę. Fakt jest taki, że to gra sportowa, więc warto grać do końca, bo wszystko się może zdarzyć 😀 Wygrać trzeba 200 meczy i zaliczają się tylko te z trybów: Szybka gra, Mecz rankingowy i Specjalne tryby, który pojawiają się od czasu do czasu.

Statystyki możecie sprawdzić naciskając w menu głównym gry  i zakładkę kariera.