Shadow of the Tomb Raider: The Forge DLC – Poradnik do trofeów i osiągnięć

The Forge DLC, czyli kuźnia przeznaczenia. Pierwszy zakręcony grobowiec, z którym się zmierzymy.

 

Informacje ogólne:

 • Stopień trudności wbicia platyny: 2-3/10
 • Liczba trofeów: platynax0zlotox1 x1 x3
 • Liczba trofeów offline: 5
 • Liczba trofeów online: 0
 • Minimalna liczba przejść: 1
 • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
 • Zglitchowane trofea: BRAK
 • Czas do zdobycia platyny: 2-3 godziny

 

Jeżeli w jakiś sposób poradnik Ci pomógł to w ramach podziękowania możesz postawić mi kawkę. Dziękuję!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

Krok po kroku:

Pierwszy dodatek do Shadow of the Tomb Raider oferuje nową misję poboczną – Echa Przeszłości, w której to poznamy prawdę o naszej przyjaciółce, Abby. Dodatkowo czeka na nas jeszcze nowy grobowiec wyzwań – Kuźnia przeznaczenia. Będziemy musieli w nim rozegrać bicie rekordu i czasu – tryby, które powinniśmy dobrze znać z drugiej części przygód Lary. Tym razem o wiele łatwiej będzie zdobyć pucharki, ponieważ wymagane jest zdobycie tylko brązowego medalu. Oprócz tego dostaniemy jeszcze dwa przedmioty – strój Brocken oraz granatnik Umbrage 3-80.

W pierwszej kolejności polecam rozegrać nową misję. Powinna nam zająć niecałą godzinę. Finał zakończy się w grobowcu, w którym to dostaniemy nową umiejętność – Grenadier. Po jej ukończeniu udajemy się do najbliższego obozu, tam zakładamy nowy strój i broń, które odblokowaliśmy z końcem misji. Po tym pozostają nam jeszcze dwie rzeczy – w pierwszej kolejności polecam zabrać się za bicie czasu, a później za bicie rekordu.

Możecie natknąć się na problem, w którym nie będziecie mogli uruchomić Kuźni. Pojawi się komunikat, że „sesja, z którą próbujesz się połączyć, już nie istnieje”. Jedynym wyjściem na zdobycie dwóch pucharków jest odłączenie Internetu od konsoli i rozegranie trybów offline. Niestety nie wiem czy po naprawie tego problemu nasze rekordy przejdą do rankingu.

Sesja, z którą próbujesz się połączyć, już nie istnieje

 

Poradnik:

srebro Narodziny spadkobierczyni / Heir Born
Ukończ misję poboczną „Echa Przeszłości” i odkryj pradawne korzenie Abby / Complete the Echoes of the Past Side Mission and discover Abby’s ancient origins.

Nowa misja poboczna – Echa Przeszłości – rozgrywa się w Kuwak Yaku. Poznamy w niej spuściznę naszej przyjaciółki Abby. Przyjdzie nam zbadać dwa miejsca, które zostaną oznaczone na mapie i na koniec splądrujemy nowy grobowiec – Kuźnie przeznaczenia. Po ukończeniu misji odblokujemy dwa przedmioty – nową broń Umbrage 3-80 – Shade strój Brocken – Widmo.

 

zloto Przeznaczenie wystawione na próbę / Destiny’s Trialed
Ukończ grobowiec wyzwań „Kuźnia przeznaczenia” / Complete the Forge of Destiny Challenge Tomb.

Pucharek wpadnie podczas wykonywania nowej misji pobocznej – Echa Przeszłości. Dokładnie będzie to wtedy, kiedy w grobowcu dojdziemy do steli i odblokowujemy nową umiejętność – Grenadier.

 

braz Duchy szybkości / Echoes of the Fast
Zdobądź brązowy, srebrny lub złoty medal w trybie Bicie czasu grobowca „Kuźnia przeznaczenia” / Obtain a Bronze, Silver, or Gold medal in Time Attack for the Forge of Destiny Challenge Tomb.

Polecam rozegrać ten tryb w pierwszej kolejności. Dzięki temu wyuczymy się Kuźni na pamięć i w drugim trybie skupimy się bardziej na punktach. Pamiętajcie, że musimy zdobyć minimum brązowy medal, aby otrzymać pucharek. Poniżej znajdziecie mój speedrun, w którym to osiągnąłem złoty medal.

 

braz Duchy wściekłości / Echoes of the Furious
Zdobądź brązowy, srebrny lub złoty medal w trybie Bicie rekordu grobowca „Kuźnia przeznaczenia” / Obtain a Bronze, Silver, or Gold medal in Score Attack for the Forge of Destiny Challenge Tomb.

Polecam rozegrać ten tryb jako drugi. Będziemy wiedzieli jak poruszać się po grobowcu i poznamy dokładnie każdy jego zakamarek. Dzięki temu zdobędziemy więcej punktów. Najlepszy wynik osiągnięcie poprzez utrzymanie wysokiego mnożnika punktów. Jeśli dążycie do złota, to cały czas musicie go utrzymać. Mała podpowiedź: po wzięciu niebieskiego ognika, szybciej schodzi nam licznik, niż w przypadku zielonego ognika. Tak więc jeśli wykonujemy jakąś dłuższą czynność lub daleki bieg to musimy przed tym wziąć zielony ognik. Latarnie tylko podtrzymują licznik i daną prędkość mijania, jaką miał ostatni ognik. Pamiętajcie, że musimy zdobyć minimum brązowy medal, aby otrzymać pucharek. Poniżej znajdziecie mój rekord, w którym to osiągnąłem złoty medal – wysoki mnożnik utrzymany do samego końca.

 

braz Broń eksperymentalna / Bleeding Edge
Zdobądź umiejętność Grenadier oraz wyposaż broń Umbrage 3-80 – Shade i strój Brocken – Widmo / Obtain the Grenadier Skill, equip the Umbrage 3-80 Shade weapon, and Brocken Shadow outfit.

Do tego pucharka potrzebujemy trzech rzeczy:

 • Nowej umiejętności Grenadier – dostaniemy ją ze steli, którą znajdziemy na końcu nowego grobowca. Podczas nowej misji pobocznej – Echa Przeszłości.
 • Wyposażyć się w broń Umbrage 3-80 – Shade – odblokuje się po ukończeniu nowej misji pobocznej – Echa Przeszłości.
 • Wyposażyć się w strój Brocken – Widmo – odblokuje się po ukończeniu nowej misji pobocznej – Echa Przeszłości.

Zaraz po ukończeniu misji udajemy się do najbliższego obozu i tam wybieramy dwie powyższe rzeczy. Nowej umiejętności nie będziemy musieli wykupywać. Będzie od razu dostępna po jej odblokowaniu. Wszystkie nowe zdolności, które odblokujemy w przyszłych dodatkach znajdziemy w Menu Umiejętności pod przyciskiem (PS)/(XBOX). Pucharek wpadnie po odejściu od obozu.

 

Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!