Śródziemie: Cień Mordoru - Król Polowania DLC

8/10
10-15H
x0
x0
x0
x13
13
0
1
0
1
13
0
1
0
1

 

Król Polowania to pierwszy fabularny dodatek do Cienia Mordoru. Przeniesie nas w niedaleką przyszłość, gdzie Talionowi przyjdzie po raz kolejny razem z Torvinem wyruszyć na łowy. Tym razem czekają na nas orkowi wodzowie zwani władcami bestii. Dodatek nie wprowadza żadnych zmian w modelu rozgrywki. To dalej ten sam Mordor, jaki znamy z podstawki. Pojawią się za to nowe bestie: Karagat oraz Skażony Graug. Do tego zyskamy też możliwość dominacji ghuli. Nie jest to niestety nic specjalnego. Zakup można polecić jedynie komuś, kto naprawdę bardzo dobrze się bawił spędzając czas w Mordorze.

 

Krok po kroku:

W zasadzie nie ma potrzeby robić tu dużej mapy przejścia. Warto na wstępie jednak wyjaśnić, aby zgrać sobie na pendrive zapis przed misją „Przysięga hipokryty”. Przyda się on do łatwiejszego wykonania przede wszystkim trofka braz Szaleństwo ghûli związanego z ubiciem grauga poprzez likwidacje ghuli. No i dodatkowo w tej misji najlepiej jest zdominować jednocześnie 20 ghuli, ale to powinno wpaść naturalnie, gdy będziemy ją wykonywać. Resztę trofków można już sobie wbić w swobodnej grze zarówno na dodatku jak i próbie instynktu. Ową próbę dotyczącą trofka braz Polowanie to moje drugie imię zalecam zostawić sobie na koniec. Jest to zdecydowanie najtrudniejszy pucharek z całej gry i niestety w miażdżącej większości oparty na szczęściu.

Disclaimer
Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!
Ikona osiągnięcia: Krótki wstęp</span> / <span>A Short Introduction
10

Krótki wstęp / A Short Introduction

Rozpocznij nowe polowanie z Torvinem. / Begin a new hunt with Torvin.

Fabularne

Trofeum związane z fabułą. Niemożliwe do przeoczenia. Wpadnie na samym początku dodatku.

Ikona osiągnięcia: Niebezpieczna gra</span> / <span>The Most Dangerous Game
50

Niebezpieczna gra / The Most Dangerous Game

Pokonaj wszystkich wodzów władców bestii. / Defeat all the Beastmaster Warchiefs.

Fabularne

Trofeum związane z fabułą. Niemożliwe do przeoczenia. Wpadnie jak uporamy się z wszystkimi pięcioma wodzami z dodatku. Mając tak dopakowaną postać, jaką gra oferuje nie będzie to stanowiło problemu.

Ikona osiągnięcia: Szczęki mroku</span> / <span>Jaws of Shadow
30

Szczęki mroku / Jaws of Shadow

Wykonaj 25 zabójstw z ukrycia podczas jazdy na karagacie. / Complete 25 Caragath Stealth Kills.

Karagat, to kuzyn niebezpiecznego stworzenia jakie mieliśmy okazje dosiadać w podstawce. Ten przedstawiciel swej rasy ma jednak tą przewagę, że potrafi się skradać. Czyni to go niekiedy bardzo użytecznym. Podczas jazdy skradamy się tak samo jak pieszo. A zabójstwo z ukrycia wykonujemy kombinacją +. Ukatrupienie 25 orków nie będzie stanowić żadnego problemu i będziemy mieli znacznie więcej okazji do zabawy w ten sposób.

Ikona osiągnięcia: Skażone wymioty</span> / <span>Wretched Retch
20

Skażone wymioty / Wretched Retch

Użyj chlustających wymiotów skażonego grauga na kapitanie lub wodzu uruków. / Use a Wretched Graug's Projectile Vomit on an Uruk Captain or Warchief.

Skażony Graug do odmiana stwora wyewoluowana poprzez posilanie się ghulami. Po takich obiadkach stwór zyskał możliwość ataku między innymi toksycznymi wymiotami. Dosiadając tego potwora możemy użyć specjalnego ataku tych chlustających wymiotów (+). Jest to atak dystansowy. Wystarczy znaleźć jednego kapitana lub wodza, wymierzyć i nahaftować na nieszczęśnika. Warto jednak zaznaczyć, że ten atak zadaje obrażenia graugowi i między kolejnym używaniem tej zdolności poleca się zjadać część wrogów, aby odnowić energię.

Ikona osiągnięcia: Szaleństwo ghûli</span> / <span>Ghûls Gone Wild
10

Szaleństwo ghûli / Ghûls Gone Wild

Zabij grauga, likwidując pobliskie ghûle. / Kill a Graug by dispatching your Ghûls on him.

Możliwe do przeoczenia

Generalnie powinna być możliwość wbicia tegoż trofeum po ukończeniu głównego wątku, ale wtedy mamy znacznie trudniej. Dlatego polecam zabrać się za ten trofek podczas jednej z ostatnich misji o nazwie „Przysięga hipokryty”. Zapiszmy sobie na pendrive save przed wykonaniem tego zadania tak na wszelki wypadek. Podczas owej misji będziemy kontrolować spory legion ghuli. W pewnym momencie przyjdzie nam stanąć do walki z graugiem. Zalecam najpierw go osłabić. Potem strzelić mu w głowę aby przykląkł, nasłać nań ghule i na koniec zlikwidować cały odział (). Jeśli graug zginie w masowej eksplozji ghulowych łbów – otrzymamy trofeum. Gdyby jednak się nie powiodło zalecam przerwanie misji i ponowną próbę. Im więcej ghuli zdetonujemy tym większe obrażenia zadamy. Ale nie są to wielkie rany, więc pamiętajmy o wcześniejszym zmiękczeniu przeciwnika.

Ikona osiągnięcia: Potrząśnij</span> / <span>Rattle the Hive
30

Potrząśnij / Rattle the Hive

Strzel w 10 gniazd ghûli. / Bait 10 Ghûl mounds.

Z tym trofeum nie powinno być żadnego kłopotu. Podczas gry przyjdzie nam otrzymać możliwość zwabienia ghuli poprzez strzelanie w ich gniazda. Wystarczy zrobić tak 10 razy. Większość i tak wpadnie podczas zadań. Gniazda są lepiej widoczne, gdy wejdziemy w tryb Kelebrimbora.

Ikona osiągnięcia: Królowo?</span> / <span>O Mother, Where Art Thou?
30

Królowo? / O Mother, Where Art Thou?

Posiadaj 20 naznaczonych ghûli naraz. / Have 20 Branded Ghûls at one time.

Teoretycznie można to wbić wszędzie, ale tak jak w przypadku Szaleństwa Ghuli jest to utrudnione. Dlatego także polecam wykonać to na misji „Przysięga hipokryty”. Podczas tego zadania naszym głównym celem jest kontrolowanie ghuli. Na początku nie ma ich wiele, ale później, gdy trafimy do niewielkiego lasku będziemy mieli całą hordę do dyspozycji. Ja osobiście naznaczyłem jednocześnie 48 ghuli, także jest przebitka. Ghule naznaczamy po naładowaniu serii ciosów wykonując kombinacje +. Zanim walniemy ten atak polecam przeturlać się w grupkę napastników. Atak ten stanowią błękitne płomienie w niedużym okręgu od naszej pozycji, także zwiększymy wtedy ilość naznaczonych jednocześnie.

Ikona osiągnięcia: Musiałem to skończyć</span> / <span>I Had To Put Him Down
20

Musiałem to skończyć / I Had To Put Him Down

Dokonaj egzekucji na karagacie. / Kill a Caragath with an Execution.

Łatwe trofeum. Aby tego dokonać przyda nam się zdominowany, wspomniany w opisie stwór. Następnie należy wdać się w walkę z jakimś oddziałem orków. Szlachtujemy kilku wrogów nabijając serię ciosów, a następnie wykonujemy atak egzekucji w stronę karagata. Jeśli go wykończymy trofeum jest nasze.

Ikona osiągnięcia: Płomienie dodają prędkości</span> / <span>The Flames Make It Go Faster
10

Płomienie dodają prędkości / The Flames Make It Go Faster

Aktywuj moc ognistego rumaka. / Activate the Blazing Steed.

Początkowo moc ognistego rumaka jest zablokowana. Aby ją odblokować będziemy musieli wykonać wszystkie pięć zadań pobocznych. Po zakończeniu ostatniego „Władca Bestii” otrzymamy tą umiejętność. Aby z móc z niej korzystać musimy ją wcześniej naładować poprzez ataki wierzchowca. Następnie możemy gnać na płonącym stworze podpalając pobliskich wrogów.

Ikona osiągnięcia: Nom, nom, nom!</span> / <span>Nom Nom Nom!
30

Nom, nom, nom! / Nom Nom Nom!

Spraw, żeby skażony graug pożarł kapitana. / Eat a captain with a Wretched Graug.

Polecam to trofeum wbić zaraz pobraz Skażone wymioty. Gdy już znajdziemy jakiegoś kapitana dosiadając skażonego grauga i wbijemy wspomniane trofeum z wymiotami to możemy od razu zabrać się za pożarcie nieszczęśnika. Niektórzy kapitanowie muszą być najpierw osłabieni, aby ich pożreć, ale większość powinna być gotowa do spożycia od razu. Podbiegamy więc do orka i chwytamy go i konsumujemy. Gdy graug go pożre otrzymamy trofeum.

Ikona osiągnięcia: Uf, jak gorąco</span> / <span>Hot Flashes
20

Uf, jak gorąco / Hot Flashes

Podpal królową ghûli podczas kampanii Król polowania. / Catch a Ghûl Matron on fire during the Lord of the Hunt campaign.

Łatwe i szybkie trofeum. Królową ghuli w dodatku spotkamy niejedną. Ale trofeum wbić możemy już na pierwszej napotkanej. Podpalić jest najlepiej płonącą strzałą. Metody są dwie: albo aktywujemy moc łuku, jeśli mamy ją dostępną, albo wykonamy serię ciosów i strzelimy (+). Po tym jak królowa się podpali otrzymamy trofek.

Ikona osiągnięcia: Zbieracz</span> / <span>The Collector
40

Zbieracz / The Collector

Posiadaj zdominowanego karagata, skażonego grauga i plującego ghûla naraz. / Have a dominated Caragath, Wretched Graug and Spitter Ghûl simultaneously.

No tu już trzeba się troszkę wysilić i znaleźć miejscówkę, gdzie zgromadzimy wspomniane w opisie bestie. Od siebie polecam obszar nad wieżą z lewego dolnego rogu mapy. Tam podczas jednej z misji zwabialiśmy grauga strzelając do wiszącej przynęty. Tu zrobimy tak: najpierw postarajmy się podjechać we wspomniane miejsce zdominowanym karagatem. Tych nietrudno znaleźć w okolicy. Potem strzelamy w tą samą przynętę co podczas zadania. Gdy zjawi się graug dominujemy go mrocznym ciosem (celując z łuku). Potem tylko lokalizujemy w pobliżu gniazdo ghuli, zwabiamy je i dominujemy. Mi osobiście udało się za pierwszym razem. Niemniej może to wymagać kilku prób.

Ikona osiągnięcia: Polowanie to moje drugie imię</span> / <span>The Hunt is my Mistress
50

Polowanie to moje drugie imię / The Hunt is my Mistress

Wypełnij wszystkie cele podczas próby instynktu. / Complete all objectives in the Test of the Wild.

Zdecydowanie najtrudniejsze trofeum w całej grze. To ono zadecyduje czy zdobędziecie 100% pucharków, czy też nie.

Największy problem w tym, że trofeum nie zależy w żadnym razie od naszych umiejętności, a wyłącznie od szczęścia. I to naprawdę znacznego.

Zadanie jest takie: Zabij wszystkich 5 wodzów i 20 kapitanów. W tym 10 z nich musi zginąć z udziałem bestii. Trzeba zdobyć 13.000 punktów. I to wszystko w czasie 40 minut.

Oto kilka porad. Może wam się jakoś uda. Problem tego trofeum polega na konstrukcji celów. Startujemy na mapce i musimy ubić wszystkich 5 wodzów oraz 20 kapitanów, w czasie 40 minut oraz 10 z nich musi być ubitych przy pomocy bestii. O ile samo zabicie ich wszystkich w tym czasie jeszcze bym ogarnął, ale jednoczesne 10-krotne cackanie się z bestiami niebywale wydłuża czas, którego nie mamy. Dodatkowo jeszcze sprawę utrudnia fakt, że jak już porwiemy się na jednego z typków istnieje 90% szans, że żadnej bestii nie będzie nigdzie w pobliżu. A na domiar złego co drugi ork ma umiejętności pozwalające sprzątnąć bestię na 1-2 strzały. I przez to wszystko całkowicie traci sens. Jedynie tą punktacja bym się nie przejmował, bo powinna wpaść samoistnie, gdyż punkty dostajemy tu za wszystkie bitewne poczynania.

Jeśli ktoś jednak chce wystawić szczęście i nerwy na próbę to przestrzegajcie takich punktów:
1. Dominujemy pierwszego kapitana – musi być przybocznym jednego z wodzów (zależne od szczęścia). Jeśli nie jest przybocznym eliminujemy go i szukamy następnego. Jeśli jest – rozkazujemy mu zdradzić.
2. Wykonujemy zadanie zdrady – albo eliminujemy wodza i jego pozostałych popleczników aby nasz pionek zajął jego miejsce, albo w przypadku, gdy zginął – dominujemy zwycięskiego wodza.
3. Wykonujemy czerwone zadania (uczty, polowania itp.) starając się zdobywać te 10 killi za pomocą bestii. Można użyć zdominowanych ghuli (ale one są słabe), karagata (można zaszlachtować kapitanów z siodła mieczem, albo zagryźć ogłuszonych)(w przypadku zagryzania niektórzy mogą jednym strzałem zabić naszego wierzchowca), grauga (najlepszy wybór, wystarczy trójkątem pożreć kapitana i z głowy). Bestie znajdujemy korzystając z wizji Kelembrimora, albo przywołując je starzejąc do przynęt. Jednocześnie stale monitorujemy czas, bo jest go mało, a zabawa z bestiami trwa. Gdy się uda w sensownym czasie to ugrać to już z górki.
4. Korzystając z naszego wodza wydajemy mu rozkaz na atak innego z wodzów. Bierzemy udział w pojedynku i eliminujemy wroga. Powtarzamy czynność po kolei eliminując najpierw wodzów (bo przy okazji pozbywamy się przybocznych) a potem kapitanów. W przypadku, gdy nasza marionetka ginie zdobywamy następną.
5. Jeśli wyrobimy się w czasie i zostanie już tylko nasz sługus pozbywamy się go.

Powodzenia śmiałkom. Przyda się wam.