Tydzień w Bungie – zmiany w systemie reputacji i nowe Nagrody Prime

Zapraszamy do cotygodniowego podsumowania aktywności i wydarzeń związanych z grą Destiny 2, jakie zostały opublikowane we wpisie na blogu Bungie. Przeczytacie w nim o planowanych zmianach w systemie reputacji, akcji charytatywnej fundacji Bungie, Nagrodach Prime i nie tylko! Najnowszy wpis na blogu w ramach regularnego cyklu Tydzień w Bungie znajdziecie pod tym linkiem.

 

Zdobywanie reputacji Straży Przedniej

W tym tygodniu kierownik ds. rytuałów Alan Blaine opowie nam o wspaniałych zmianach, które szykuje jego zespół, aby ujednolicić system reputacji w aktywnościach rytualnych. Uprzedzam, że będą to bardzo szczegółowe informacje. Jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę z Destiny 2, nie wahajcie się zadawać pytań. Z przyjemnością odpowiemy na nie po publikacji tego artykułu.

W sezonie 15 zajdą kolejne zmiany w procesie ujednolicania rytuałów, który rozpoczął się jeszcze w sezonie 13. Przez ostatnie kilka sezonów dążyliśmy do stworzenia spójnej rozgrywki w aktywnościach rytualnych w Destiny 2. Zaczęliśmy od stworzenia nowych systemów reputacji sprzedawców i ścieżek nagród w Tyglu i Gambicie. Na początku sezonu 14 wykonaliśmy pewne prace na zapleczu, które mają nam pomóc we wprowadzeniu zmian w reputacji na szerszą skalę, jednocześnie przygotowując się do wprowadzenia rang Straży Przedniej. Tak jak lord Shaxx, a wcześniej Włóczęga, teraz pełną reputację rytuałów będzie miał także Naczelnik Zavala. Uwaga: żetony Straży Przedniej zostaną wycofane, więc nie zapomnijcie ich wydać przed rozpoczęciem sezonu 15.

Gracze mogą zdobywać reputację Straży Przedniej, kończąc następujące aktywności:

  • Szturmy
  • Nocne szturmy
  • Pola bitewne

Dla tych, którzy lubią wyzwania, nocne szturmy przyznają różnego rodzaju premie w zależności od ukończonych medali, które można zdobyć, osiągając wysokie wyniku lub pokonanie wszystkich czempionów. Brązowe, srebrne i złote medale przyznają premie do reputacji, a nocne szturmy zwiększają mnożnik reputacji w zależności od wybranego poziomu trudności. Im trudniejszy nocny szturm, tym wyższy mnożnik. Zavala będzie miał również pełną ścieżkę nagród reputacji podobną do tych, które w sezonie 13 otrzymali Shaxx i Włóczęga. Potężne nagrody będą przyznawane co trzecią rangę, a pierwszy reset będzie nagradzany odłamkiem Wstąpienia.

W sezonie 15 pojawią się też premie za serie aktywności. Im dłużej pozostaniecie w aktywnościach Straży Przedniej (uruchamiając je bezpośrednio lub z playlisty), tym większą otrzymacie premię. Strażnicy mogą opuścić kolejkę dobierania graczy, aby odebrać zlecenia z Wieży lub opróżnić swoją skrzynkę u Kuriera w OKOP-ie bez obawy o utratę serii aktywności. Uwaga: opuszczenie aktywności lub odejście od komputera na dłuższy czas unieważnia serię, więc jeśli chcecie ją utrzymać, bądźcie gotowi do gry. Podobnie jak w przypadku Tygla i Gambitu przez cały czas trwania sezonu Zavala będzie organizował tygodnie ze zwiększoną reputacją. Śledźcie ogłoszenia w grze.

 

Sezonowe zadanie z rytualną bronią i zdobienia

W przyszłym sezonie przenosimy sezonową broń rytualną i zdobienia do ścieżek nagród reputacji Straży Przedniej, Tygla i Gambitu. Zwiększając swoją reputację w trakcie sezonu, gracze będą pracować nad odblokowaniem broni i odpowiednich zdobień od każdego ze sprzedawców. Ponadto zdecydowaliśmy się zaktualizować sezonowe wyzwania, usuwając z nich wyzwania typu „Robię to dla Niesławy” na rzecz wyzwań, w których można zdobyć rytualną broń.

 

Wielki Mistrz i pozłacanie Zdobywcy 

Gdy dziewięć miesięcy temu wprowadzaliśmy nocne szturmy na poziomie Wielki Mistrz i tytuł Zdobywcy z pozłacanymi pieczęciami, chcieliśmy postawić przed graczami trudny do osiągnięcia cel, który mierzyłby ich umiejętności, zdolność komunikacji, tworzenia konfiguracji sprzętu i poświęcony czas. Jednocześnie chcieliśmy, aby cel ten uwzględniał czas i obowiązki graczy w realnym życiu. Dotarło do nas wiele opinii na temat nagród i czasu, jaki trzeba poświęcić na osiągnięcie poziomu Wielki Mistrz, toteż z sezonu na sezon wprowadzamy pewne ulepszenia, dzięki którym liczba graczypodchodzących do poziomu Wielki Mistrz jest większa niż kiedykolwiek wcześniej. Choć wciąż uważamy, że rozpoczęcie gry w siódmym tygodniu nadaje rozgrywkom na poziomie Wielki Mistrz fajnego tempa, czekanie od ostatnich trzech tygodni sezonu nie wydaje się nam właściwe. Chcemy, aby gracze zdobywali nagrody, grając w nocne szturmy na poziomie Wielki Mistrz, a nie w Jezioro Cieni, które jest najłatwiejszym szturmem. 

Cieszymy się z wprowadzenia tych zmian w sezonie 15 i nie możemy się doczekać, by poznać wasze opinie. Gdy będziecie mieli trochę czasu, aby to zgłębić i zdobyć nagrody, podzielcie się z nami swoimi przemyśleniami.

 

Fundacja Bungie – informacje na temat akcji charytatywnej

Strażnicy i Strażniczki, dokonaliście tego po raz kolejny. Zaledwie tydzień temu ruszyła kampania charytatywna fundacji Bungie, a wy już przekroczyliście nasze najśmielsze oczekiwania. Mamy dla was informacje o tym, jaka kwota została zebrana do tej pory. A ponieważ sprostaliście naszemu wyzwaniu uzbierania 500 000 $, w ramach podziękowania za waszą hojność przygotowaliśmy dla was nie lada gratkę. Posłuchajcie niesamowitej, dramatycznej interpretacji książki Wiedzy pt. „Do Królowej-Wiedźmy” Nicole Olson z naszego zespołu ds. społeczności.

 

 

Różnorodne Nagrody Prime

Czas na kolejną odsłonę Nagród Prime! W tym miesiącu przygotowaliśmy coś, co spodoba się tym z was, którzy grają karabinem fuzyjnym. Na szczególną uwagę zasługuje Bezlitosność, która zadaje niszczycielskie obrażenia słoneczne i ładuje się szybciej przy każdym wybuchu, który nie kończy się śmiercią. Ten egzotyk będzie mile widziany w ekwipunku wszystkich członków społeczności. Aby otrzymać te atrakcyjne nagrody, nie zapomnijcie połączyć waszych kont Bungie.net. Nie jesteście zarejestrowani? Wejdźcie na portal Nagród Prime i przeczytajcie nasz artykuł pomocy, aby się przyłączyć i wypatrujcie kolejnych informacji i nowych łupów. 

Najnowsze wiadomości, najlepsze filmiki, fan-arty, ciekawostki, poprawki oraz wiele więcej z Destiny 2 znajdziecie w pełnym podsumowaniu tygodnia pod tym linkiem.

źródło: informacja prasowa