Wandersong – Poradnik do trofeów i osiągnięć

 

Bez platyny, złota czy nawet jednego srebra. Ale 20 brązowych trofeów można w tej grze zdobyć śpiewająco.

 

Informacje ogólne:

 • Stopień trudności wbicia platyny: 1/10
 • Liczba trofeów: platynax0zlotox0 x0 x20
 • Liczba trofeów offline: 20
 • Liczba trofeów online: 0
 • Minimalna liczba przejść: 1
 • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
 • Zglitchowane trofea Lightning Strike x25!!! (naprawione w wersji 1.0.1)
 • Czas do zdobycia 100%: 10 godzin (1 godzina, korzystając z kodu na wybór scen)

 

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

UWAGA SPOILERY!
Trofea w Wandersong są na swój sposób dość istotnym spoilerem tego, jak przebiega rozgrywka. Zapewniam, że do odblokowania ich wszystkich nie jest potrzebny poradnik. Jeśli nie chcesz zepsuć sobie niespodzianki nie czytaj dalej.

 

UWAGA GLITCH!
Trofeum  Lightning Strike x25!!! jest do odblokowania tylko w po zainstalowaniu aktualizacji 1.0.1.

 

Krok 0. Skorzystaj z kodu na wybór scen

Jeśli nie chcesz przechodzić całej gry, możesz skorzystać z kodu, który od razu odblokuje menu wyboru scen i przechodzić tylko te sceny, w których można odblokować konkretne trofea. To, w której scenie można zdobyć który puchar opisane jest na liście poniżej. Aby odkryć menu wyboru scen zapauzuj grę i przejdź do sekcji Credits. Tam, wciśnij kolejno lewo, prawo, , , góra, góra, dół, lewo,, . Kierunki wprowadź prawą gałką analogową. (źródło: https://gl326.github.io/#scene-select-code).

 

Krok 1. Przejdź grę

Większość trofeów odblokujesz po prostu przechodząc grę. Część z nich jest nie do pominięcia, a część jest na tyle łatwa, że tylko najbardziej wytrawni gracze będą w stanie je ominąć. Po ukończeniu gry otrzymasz dostęp do menu wyboru scen, więc kilka z pucharów, które teoretycznie można pominąć w trakcie pierwszego podejścia, będzie można odblokować przenosząc się do odpowiedniego fragmentu gry. Na 100% odblokujesz następujące trofea:

 •  Defeated the Troll
 •  Scourge of the Ruins
 •  Bolt from the Blue
 •  Hurricane
 •  Out of Order
 •  Blot Out the Sun
 •  Dark Side of the Moon
 •  Two-fer
 • Heartbreaker
 •  Broken Dreams
 • The End

 

Krok 2 (opcjonalny). Odblokuj wszystkie trofea Audrey 

Być może udało Ci się zauważyć, że wszystkie trofea w Wandersong odzwierciedlają to, co robi główna antybohaterka gry – Audrey – w przeciwieństwie do naszego protagonisty barda. Kilka pucharów dotyczy jej miecza, którym potrafi przywoływać błyskawice. Tylko w jednym fragmencie gry (scena 23 – The Hero) możesz własnoręcznie kontrolować dziewczynę i właśnie wtedy będziesz w stanie je najłatwiej odblokować. Tylko trofeum  Bard Kicker! musisz zostawić sobie na koniec, gdy bard i Audrey spotkają się w walce. Po tym kroku odblokujesz pozostałe pucharki:

 •  Lightning Power x10!!!
 •  Lightning Power x30!!!
 •  Jump x10!!!
 •  Jump x40!!!
 •  Reflection!
 •  Reflection x20!!!
 •  Bard Kicker!
 •  Ultimate Lightning Chain
   Lightning Strike x25!!! 
  (glitch naprawiony w wersji 1.0.1)

 

Poradnik:

braz Defeated the Troll
Defeated the Troll

Scena 8 – The Performance at the Crazy Raven. Idź w głąb jaskini do czasu, gdy drogę na moście zagrodzi Ci troll. Śpiewaj tak, aby kierunek śpiewu był przeciwny do kierunku ryku trolla. Gdy będziesz blisko potwora porozmawiaj z nim. Trofeum odblokuje się po rozmowie.

 

braz Scourge of the Ruins
Defeated the boss of the Ruins

Scena 18 – Quest for the Mermaid’s Tear. Popłyń na zachód do Syrenich Ruin. W środku rozwiąż trzy proste zagadki platformowe, po czym wejdź po podniesionych platformach w prawo tak daleko jak możesz. Dotrzesz do pokonanego kraba-giganta. Gdy bard skomentuje, że krab najwyraźniej nie żyje, trofeum będzie Twoje.

 

braz Bolt from the Blue
Killed Queen Chaos

Scena 22. – Chaos Castle. Wejdź do zamku i udaj się po schodach na jego szczyt. Gdy dojdziesz do Królowej Chaosu zjawi się Audrey i pokona ją jednym ciosem swojego miecza.

 

braz Hurricane
Killed the Queen of Winds

Scena 24. – Nightmare Queen. Jako Audrey pokonaj Królową Wiatrów, atakując ją mieczem. Aby zadać więcej obrażeń naładuj miecz mocą pioruna, trzymając go w górze, a następnie skieruj go w stronę Królowej, wypuszczając błyskawice.

 

braz Out of Order
Killed Queen Order

Scena 29. – Order Castle. Po wejściu do zamku porozmawiaj z wróżką przy biurku. Bard będzie musiał odczekać kilka minut zanim zostanie wpuszczony na audiencję z Królową Porządku. Krótka rozmowa zostanie ponownie przerwana przez (anty)bohaterkę. Gdy Królowa zostanie zgładzona jej mieczem, trofeum trafi na Twoje konto.

 

braz Blot Out the Sun
Killed the Sun’s King

Patrz opis trofeum Two-fer.

 

braz Dark Side of the Moon
Killed the Moon’s Queen

Patrz opis trofeum Two-fer.

 

braz Two-fer
Killed two Overseers at once!

Scena 43. – The Collapse. Tym razem obędzie się bez interwencji Bohaterki. Król Słońca i Królowa Księżyca zwalczą się wzajemnie, zostawiając Cię z trzema kolejnymi odblokowanymi pucharami.

 

braz Heartbreaker
Killed the King of Hearts

Scena 51. – The Hero and The Bard. Audrey po raz kolejny użyje swojego miecza, aby pomóc Ci zdobyć kolejne trofeum. Aby do tego doprowadzić, musisz jej pomóc w walce, chroniąc ją przed pociskami Króla Serc.

 

braz Broken Dreams
Killed the Dream King

Scena 53. – Nightmare King. Król Snu zostanie zgładzony przez Audrey podczas swojego monologu a Tobie pozostanie tylko patrzeć na koniec świata, który może chociaż trochę osłodzi zdobyte trofeum.

 

braz The End
Killed the final boss

Scena 53. – Nightmare King. Mimo zabójczego ataku Audrey Król Snu nie jest taki łatwy do pokonania i Bohaterka będzie musiała trochę bardziej się tym razem postarać. Mimo Twoich starań i prób obrony ostatniego Overseera, i tym razem Audrey okaże się silniejsza i poradzi sobie z ostatnim bossem gry, odblokowując Ci ostatnie trofeum fabularne.

 

braz Lightning Power x10!!!
Charged 10 bolts

Patrz opis trofeum Lightning Power x30!!!

 

braz Lightning Power x30!!!
Charged 30 bolts

Scena 23. – The Hero. Grając jako Audrey, możesz przytrzymać miecz do góry, aby naładować go mocą błyskawicy. Zrób to 30 razy, aby odblokować to trofeum. Nie musisz maksymalnie ładować miecza. Wystarczy, że pojawi się na nim jeden pasek mocy.

 

braz Jump x10!!!
Jump 10 times

Patrz opis trofeum Jump x40!!!

 

braz Jump x40!!!
Jump 40 times

Sceva 23. – The Hero. Grając jako Audrey, podskocz 40 razy a puchar zostanie odblokowany.

 

braz Reflection!
Reflect an attack

Patrz opis trofeum Reflection x20!!!

 

braz Reflection x20!!!
Reflect 20 attacks

Pod koniec sceny 23., gdy spotkasz przeciwników miotających w Ciebie pociskami. Jednak łatwiej jest to zrobić pod koniec gry, w scenie 53. Na pewnym etapie walki z Audrey, zacznie ona odbijać gwiazdy, które bard będzie posyłał w jej kierunku. To też liczy się do odblokowania tego trofeum. Zwróć uwagę, aby najpierw skupić się na pucharze, a potem zakończyć walkę, wysyłając w nią ponownie raz odbite gwiazdy.

 

braz Bard Kicker!
Kicked a bard 3 times

Scena 53. – Nightmare King. Gdy walczysz z Audrey jako bard i Miriam. Gdy podejdziesz swoją postacią do bohaterki ta sprzeda Ci kopniaka. Za trzecim razem zdobędziesz dzięki temu trofeum.

 

braz Ultimate Lightning Chain
4 things 1 bolt

Scena 23. – The Hero. Walcząc jako Audrey, naładuj do końca swój miecz w miejscu, gdzie atakuje Cię czwórka lub więcej przeciwników. Strzel w jednego z nich, a łańcuch piorunów powinien zniszczyć też pozostałych wrogów. Jeśli nie uda Ci się to w pierwszym pomieszczeniu z przeciwnikami, możesz próbować w kolejnym, lub zresetować stan pokoju wychodząc z niego i wchodząc do niego ponownie.

 

braz Lightning Strike x25!!!
Hit 25 things with lightning

Trofeum zglitchowane w wersji 1.0.0. Odblokujesz to trofeum gdy pokonasz 25 przeciwników atakiem piorunowym (naładuj go trzymając miecz w górze) jako Audrey w scenie 23. (The Hero).

 

Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora.

Materiał zrealizowany dzięki uprzejmości Grega Lobanova.