Agents of Mayhem

4/10
60H
x1
x3
x4
x42
49
1
1
3
1
49
1
1
3
1

 

Agents of Mayhem to kolejna gra od studia Volition Inc. – twórców serii Saints Row. Rozgrywka bazuje na tym samym humorystycznym tonie i nieskrępowanym sianiu chaosu. Wcielamy się w tytułowych agentów organizacjia MAYHEM (Multinational Agency for Hunting Evil Masterminds), której zadaniem jest dorwać super-przestępców na terenie Seulu. Opowieść dzieje się w tym samym uniwersum, co seria Saints Row. Między innymi do wydania w steelbooku dodana jest postać Johnego Gata – znanego gangstera z zastępu Świętych. Stacjonujemy w unoszącym się nad miastem statku – ARCE skąd dobieramy kolejne zlecenia, ulepszamy sprzęt oraz agentów. Całość przypomina takie odjechane Avengers na trochę niższym poziomie.

 

PLATYNA NIEMOŻLIWA DO ZDOBYCIA – WYŁĄCZONO SERWERY!

 

Platynowanie Agents of Mayhem nie jest skomplikowane. Jedyny pucharek jaki musimy mieć na tapecie podczas przechodzenia gry to srebro Zapalony gracz. Całą resztę spokojnie można ogarnąć w każdej chwili. Większość pucharków samoistnie wpadnie nam podczas przygody i siania chaosu na ulicach Seulu.

 

KROK I – Ukończenie gry na poziomie przynajmniej 7 + zlecenia globalne

Podczas przechodzenia gry polecam się skupić, aby zawsze pilnować poziomu trudności. Niestety, jeśli jakiś etap przejdziemy na niższym nie ma możliwości zdobyć pucharka poprzez powtarzanie rozdziałów. Wyjątkiem są wstęp gry, oraz pojedyncze misje dla konkretnych agentów. Tam zwykle poziom jest ustawiany sam przez grę. Istotne jednak, abyśmy jak tylko pierwszy raz trafimy do bazy ARK podczas wyboru agentów wybierali poziom najlepiej 8. O jeden wyżej dlatego, że gra lubi czasem zrobić samowolkę i obniżyć poziom, gdy słabo nam idzie. Więcej w opisie pucharka: srebro Zapalony gracz.

W tym kroku dobrze też zacząć ogarniać zlecenia do trofeum braz Szał zleceń. Ukończenie 15 będzie wymagało trochę czasu, więc każdego dnia warto zapisywać się do trzech zleceń. Najlepiej już zaczętych przez innych graczy. Często się zdarza, że większość zadań w zleceniu odwalą za nas inni, więc dobrze w międzyczasie to ogarniać. Niestety z uwagi na wyłączenie serwera pucharek ten nie jest już możliwy do zdobycia. 🙁

 

KROK II – Czyszczenie

Po ogarnięciu jedynego możliwego do przegapienia pucharka będziemy mogli już względnie bezstresowo wbijać całą resztę. Można tu już sobie spokojnie obniżyć poziom trudności jeśli chcemy. Przede wszystkim odwalamy brakujące zlecenia globalne, oraz te dla konkretnych postaci. Bo ogarniając pozostałe rzeczy możemy przy okazji zajmować się i tym. Najbardziej żmudnym zadaniem będzie zebranie wszystkich 350 odłamków. Niektóre są nieźle ukryte, a może się coś zgliczować jak u mnie, że nie pokazywało mi na mapie ostatniego dopóki nie przejąłem pobliskiej placówki. Pozostałe trofea nie stanowią już większego problemu. Zapraszam do zapoznania się z poniższymi opisami konkretnych pucharków.

Disclaimer
Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!
Ikona osiągnięcia: Agent miesiąca</span> / <span>Agent of the Month

Agent miesiąca / Agent of the Month

Zdobądź wszystkie trofea. / Complete all trophies.

Zglitchowane

Platynowy puchar. Do zdobycia po ogarnięciu pozostałych.

Platyna aktualnie niemożliwa do zdobycia ze względu na wyłączone serwery gry – brak możliwości wbicia trofeum braz Szał zleceń.

Ikona osiągnięcia: Mój nowy dom</span> / <span>Smells Like Home

Mój nowy dom / Smells Like Home

Teleportuj się do ARK pierwszy raz. / Warp into the ARK for the first time.

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Po ukończeniu misji wprowadzającej będziemy mogli teleportować się do ARK. Dokonujemy tego wciskając  i wybierając środkową opcję. Teleportować się później możemy w każdym momencie. Jednak gdy to zrobimy w trakcie misji stracimy w niej dotychczasowy progres i będziemy musieli ją zaczynać od nowa.

Ikona osiągnięcia: Mogło być lepiej</span> / <span>That Went Poorly

Mogło być lepiej / That Went Poorly

Ukończ operację: „Spinoff”. / Complete "Operation: Spin-off".

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Pierwszy pucharek jaki otrzymamy. Wpada po ukończeniu pierwszej wprowadzającej w świat gry misji.

Ikona osiągnięcia: Laser kosmiczny: ROZ‎ŁĄCZONY</span> / <span>Space Laser: OFFLINE

Laser kosmiczny: ROZ‎ŁĄCZONY / Space Laser: OFFLINE

Ukończ operację: „Zesłani z nieba”. / Complete "Operation: Heaven Sent".

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpada po ukończeniu całej operacji na którą składają się trzy misje. Na końcu będziemy walczyć z pierwszym bossem.

Misje OPERACJI ZESŁANI Z NIEBA:

 • OGROMNA DUMA
 • ULEWA
 • JEDZ ILE CHCESZ
Ikona osiągnięcia: Wygładzeni</span> / <span>You Got Gaunt!

Wygładzeni / You Got Gaunt!

Ukończ operację: „Potęga gwiazd”. / Complete "Operation: Star Power".

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Kolejny pucharek związany z operacjami fabularnymi. Staniemy do boju z kolejnym mocno wkurzającym przeciwnikiem.

Misje OPERACJI POTĘGA GWIAZD:

 • CO ZA IMPREZA
 • URUCHOM WYGŁADZACZ
 • PRACA NA KONCERCIE
Ikona osiągnięcia: Wpadka na weselu</span> / <span>Wedding Crasher

Wpadka na weselu / Wedding Crasher

Ukończ operację: „Człowiek maszyna”. / Complete "Operation: Machine Man".

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Kolejna operacja i kolejny przeciwnik. Otrzymamy pucharek po ostatecznej walce na ślubie.

Misje OPERACJI CZŁOWIEK MASZYNA:

 • CYBERSZPIEG
 • BOGACTWO KORPORACJI
 • NACIŚNIJ X, ABY ODMÓWIĆ
Ikona osiągnięcia: Klub złamanych serc</span> / <span>Broken Hearts Club

Klub złamanych serc / Broken Hearts Club

Ukończ operację: „Czerwona królowa”. / Complete "Operation: Red Queen".

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Następny pucharek związany z operacjami fabularnymi. Jeśli myśleliście, że poprzedni przeciwnicy byli dziwaczni, to tu jest jeszcze dziwniej.

Misje OPERACJI CZERWONA KRÓLOWA:

 • TANIEC NA ULICACH
 • OPIEKA TERAPEUTYCZNA
 • RYWALIZACJA W RODZEŃSTWIE
Ikona osiągnięcia: Po drugiej stronie lustra</span> / <span>Through the Looking Glass

Po drugiej stronie lustra / Through the Looking Glass

Ukończ operację: „Dom wariatów”. / Complete "Operation: Madhouse".

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Kolejna operacja do wykonania. Tym razem bardziej niepokojąca niż poprzednie. Finalna walka nieco trudniejsza niż poprzednie.

Misje OPERACJI DOM WARIATÓW:

 • POWSTANIE BOOTÓW
 • BAŃKA-WSTAŃKA
 • WEJDŹ DO DOMKU DLA LALEK
Ikona osiągnięcia: Upadek Babilona</span> / <span>Fall of Babylon

Upadek Babilona / Fall of Babylon

Ukończ operację: „Damokles”. / Complete "Operation: Damocles".

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Ostatnia fabularna operacja w grze. Ta składa się wyjątkowo z czterech misji. Na końcu walczymy z finalnym bossem. Jeśli mamy trójkę postaci na dobrych poziomach powinno nam pójść gładko.

Misje OPERACJI DAMOKLES:

 • ŚPIĄCY OLBRZYM
 • ZŁOWIONY ŁOWCA
 • DWA PTAKI
 • UPADEK BABILONA
Ikona osiągnięcia: Powrót do przeszłości</span> / <span>Fire Up the Wayback Machine

Powrót do przeszłości / Fire Up the Wayback Machine

Użyj opcji „Rozpocznij misję od nowa”, aby powtórzyć i ukończyć 3 misje. / Use mission replay to replay and complete 3 missions.

Trofeum możliwe do zdobycia po ukończeniu głównego wątku fabularnego. Aby powtórzyć misję musimy udać się do Seulu. Z poziomu ARK nie da się powtarzać misji. Będąc już w mieście wciskamy , wybieramy zakładkę MISJE i tam pierwszą u góry opcję POWTÓRZ MISJĘ. Wystarczy powtórzyć trzy dowolne misje. Możemy nawet i jedną tą samą trzy razy.

Ikona osiągnięcia: Przejęte miejsca</span> / <span>Contested Location

Przejęte miejsca / Contested Location

Przejmij wszystkie rodzaje miejsc. / Takeover each type of emplacement location.

Przejmowanie różnych miejscówek to jedno z zadań agentów. Aby zdobyć ten pucharek musimy zdobyć trzy rodzaje miejsc. Wszystkie są zaznaczone na mapie pomarańczowymi ikonkami. Na początku może być to nieco trudne, gdy gramy na poziomie minimum 7 postaciami o niedużym poziomie. Szczególnie jeśli chodzi o Biuro Handlowe Relikta. To polecam sobie zostawić ekipie na wyższych poziomach.

Rodzaje Miejsc:

 • PLACÓWKA LEGION-U – związana z pucharkiem braz Przejęcie kontroli
 • BIURO HANDLOWE RELIKTA – to najtrudniejsza opcja na początku, gdyż wymaga walki w określonym niewielkim obszarze z dużymi siłami wroga. Polecam to trochę odłożyć w czasie.
 • SPOTKANIE Z GREMLIN – bardzo łatwa sprawa. Wystarczy tylko poskakać po dachach i aktywować umieszczone tam zakłucacze sygnału. Nie wieżę się z żadną walką, więc nie ma z tym problemów.
Ikona osiągnięcia: Usunięcie zagrożenia</span> / <span>Alert Level Wipe

Usunięcie zagrożenia / Alert Level Wipe

Zresetuj poziom czujności LEGION-u pokonując Dowódczego bota. / Complete LEGION Alert Level by defeating the LEGION Captain.

Pucharek związany z rozpętaniem walki na ulicach Seulu. Musimy najpierw rozpocząć konflikt. Wystarczy zaatakować dowolny napotkany oddział LEGION-U, bądź zacząć strzelać do cywilów. Wtedy też pojawią się wrogowie. Podobnie jak w serii GTA wraz z ubijaniem atakujących nas przeciwników będzie rósł poziom poszukiwania i wróg pośle za nami coraz twardszych przeciwników. Gdy poziom osiągnie punkt krytyczny do akcji wkroczy Dowódczy bot. Jest najsilniejszym ze zwykłych przeciwników, jednak dobrze rozbudowany oddział nie powinien mieć z nim większych problemów. Gdy go ubijemy zdobędziemy pucharek oraz zresetujemy całkowicie poziom poszukiwania. Dobrze siać taką zadymę do levelowania postaci oraz wykonywania zleceń do pucharków braz Szał zleceń oraz braz Zabójca na zlecenie.

Ikona osiągnięcia: Zatrzymaj desant</span> / <span>Stop the Drop

Zatrzymaj desant / Stop the Drop

Zniszcz miejsce ustawienia wyrzutni kapsuł desantowych. / Destroy a Drop Pod Launcher Emplacement.

Jedno z zadań związanych z okupacją LEGION-U i niszczenia wymyślnych maszyn zagłady. Wyrzutnia kapsuł desantowych pojawia się wraz z postępem fabularnym w losowych miejscach na mapie. Jest to akurat dość często spotykana machina. Wszelkie takie urządzenia lubią się pojawiać po tym jak ubijemy w mieście Dowódczego bota. Przeciwnik w akcie zemsty często przejmuje w ów czas jakąś PLACÓWKĘ LEGION-U i buduje różne takowe machiny. Dlatego jeśli nie udało wam się jeszcze zniszczyć tego urządzenia warto sprowokować wroga do budowy.

Niebieska ikonka oznacza, że jest to popularna i dość często spotykana maszyna.
Ikona osiągnięcia: Nienawidzę tego!</span> / <span>Hate this Thing

Nienawidzę tego! / Hate this Thing

Zniszcz miejsce ustawienia machiny nienawiści. / Destroy a Hate Machine Emplacement.

Kolejne z zadań związanych z okupacją LEGION-U i niszczenia wymyślnych maszyn zagłady. Maszyna nienawiści pojawia się wraz z postępem fabularnym w losowych miejscach na mapie. Jest to chyba najbardziej popularna machina zagłady w grze. Wszelkie takie urządzenia lubią się pojawiać po tym jak ubijemy w mieście Dowódczego bota. Przeciwnik w akcie zemsty często przejmuje w ów czas jakąś PLACÓWKĘ LEGION-U i buduje różne takowe machiny. Dlatego jeśli nie udało wam się jeszcze zniszczyć tego urządzenia warto sprowokować wroga do budowy.

Machina Nienawiści zamienia zwykłych cywilów w rządny krwi motłoch, ale co to za problem dla naszych agentów.
Ikona osiągnięcia: Zimna krew</span> / <span>Chill Out

Zimna krew / Chill Out

Zniszcz miejsce ustawienia działa lodowego. / Destroy a Ice Barrage Emplacement.

Kolejne z zadań związanych z okupacją LEGION-U i niszczenia wymyślnych maszyn zagłady. Działo lodowe pojawia się wraz z postępem fabularnym w losowych miejscach na mapie. Nie pojawia się może tak często, ale w swojej karierze nie miałem problemów z napotkaniem tego ustrojstwa. Wszelkie takie urządzenia lubią się pojawiać po tym jak ubijemy w mieście Dowódczego bota. Przeciwnik w akcie zemsty często przejmuje wówczas jakąś PLACÓWKĘ LEGION-U i buduje różne takowe machiny. Dlatego jeśli nie udało wam się jeszcze zniszczyć tego urządzenia warto sprowokować wroga do budowy.

Zniszczenie działa to żaden problem. Trzeba tylko uważać na jego obstawę, bo lubi się tam kręcić trochę przeciwników.
Ikona osiągnięcia: Zdominowanie dominatora</span> / <span>Dominator Dominated

Zdominowanie dominatora / Dominator Dominated

Zniszcz dominator grawitacji. / Destroy a Gravity Dominator.

Tu mamy narzędzie zagłady większego kalibru oznaczone wymowną czerwoną ikonką na mapie. Pojawia się tylko wtedy, gdy wkurzymy wroga ubijając Dowódczego bota. I też nie zawsze, ale często. W mieście jednocześnie pojawia się tylko jedno takie narzędzie, więc jeśli potrzebujemy innego musimy najpierw mimo wszystko zniszczyć to obecne. Dominator grawitacji nie jest trudny do zniszczenia, ale trochę denerwujący. Musimy bowiem skakać po unoszących się platformach, aby wyłączyć dwa urządzenia ochronne. Jednocześnie uważamy na ataki grawitacyjne i wrogów, którzy się tam panoszą. Po wyłączeniu urządzeń strzelamy w centralny punkt i załatwione.

W pobliżu urządzenia zawsze jest niezła zadyma, radzę mimo wszystko mieć się na baczności.
Ikona osiągnięcia: Tylko nie to wiertło</span> / <span>Not this Fracking Thing

Tylko nie to wiertło / Not this Fracking Thing

Zniszcz platformę wiertniczą ciemnej materii. / Destroy a Dark Matter Fracking Station.

Kolejne narzędzie zagłady większego kalibru oznaczone wymowną czerwoną ikonką na mapie. Pojawia się tylko wtedy, gdy wkurzymy wroga ubijając Dowódczego bota. I też nie zawsze, ale często. W mieście jednocześnie pojawia się tylko jedno takie narzędzie, więc jeśli potrzebujemy innego musimy najpierw mimo wszystko zniszczyć to obecne. Platforma wiertnicza jest nieco bardziej upierdliwa niż inne machiny. Dobrze mieć tutaj ze sobą hakera, bo musimy złamać zabezpieczenia trzech systemów. W międzyczasie machina będzie próbowała potraktować nas laserem, a dodatkowo czeka nas starcie z wrogami oraz niekiedy dodatkowo bossem. I musimy wszystkich wybić, bo nie dadzą nam hakować. Gdy wyłączymy wszystkie trzy terminale maszyna się rozpadnie.

To jest spora machina. W dodatku zazwyczaj mocno obstawiona. Warto mieć to na uwadze.
Ikona osiągnięcia: To właściwie nie jest golem...</span> / <span>Not Technically a Golem…

To właściwie nie jest golem... / Not Technically a Golem…

Zniszcz golema w otwartym świecie. / Destroy a Golem in the open world.

Ostatnie narzędzie zagłady większego kalibru oznaczone wymowną czerwoną ikonką na mapie. Pojawia się tylko wtedy, gdy wkurzymy wroga ubijając Dowódczego bota. I też nie zawsze, ale często. W mieście jednocześnie pojawia się tylko jedno takie narzędzie, więc jeśli potrzebujemy innego musimy najpierw mimo wszystko zniszczyć to obecne. Golem to dość silny i niebezpieczny stwór dewastujący miasto. Często też ma towarzystwo popleczników LEGION-U. Tutaj nie ma specjalnej taktyki. Musimy po prostu dziada ustrzelić.

Golem to w zasadzie taki mini-boss. Najtwardszy z napotkanych przeciwników.
Ikona osiągnięcia: Pozyskanie teleporterów</span> / <span>Warp Points Acquired

Pozyskanie teleporterów / Warp Points Acquired

Odblokuj 5 teleporterów w otwartym świecie. / Unlock 5 Warp Points through open world gameplay.

Odblokowanie teleportów nie stanowi żadnego problemu. Wystarczy udać się w odpowienie miejsce zaznaczone na mapie i aktywować teleporter. Prawdopodobnie lokalizacja punktów pojawi się po przejęciu placówki LEGION-U w danym rejonie. Możemy się za to zabrać w dowolnym momencie gry po ukończeniu wprowadzenia.

Wystarczy znaleźć punkt i go aktywować. Nic prostszego.
Ikona osiągnięcia: Przejęcie kontroli</span> / <span>District Control

Przejęcie kontroli / District Control

Przejmij placówkę z rąk LEGION-u. / Take over an Outpost from LEGION.

Przejmowanie placówki legionu nie jest większym problemem. Musimy najpierw jakoś dostać się na jej teren, a następnie sukcesywnie niszczyć zgromadzony tam sprzęt przeciwnika. Przeszkadzać oczywiście nam będą w tym wrogowie. Warto zaznaczyć, że niektóre placówki wymagają posiadania w drużynie postaci o konkretnych umiejętnościach. Np. hakera, który jako jedyny jest w stanie poradzić sobie w centralnym punkcie bazy. Gra nas o tym poinformuje.

Przejęcie placówki owocuje pojawieniem się na mapie wszystkich aktywności wroga w danym regionie.
Ikona osiągnięcia: Jak brzmi hasło?</span> / <span>What's the Password?

Jak brzmi hasło? / What's the Password?

Wejdź do tajnego pomieszczenia w kryjówce LEGION-u. / Enter a secret room inside a LEGION lair.

Trofeum możliwe do zdobycia podczas infiltracji kryjówki LEGION-U. Zobacz opis braz Tajemnicze tajemnice.

Ikona osiągnięcia: Tajemnicze tajemnice</span> / <span>Secrets Within Secrets

Tajemnicze tajemnice / Secrets Within Secrets

Wejdź do tajnego pomieszczenia w tajnym pomieszczeniu w kryjówce LEGION-u. / Enter a secret room, inside a secret room, inside a LEGION lair.

Kryjówki LEGION-U możemy często napotkać na mapie Seulu. Są związane z pucharkiem braz Wszędzie można się zabawić. Podczas infiltracji takiej kryjówki możemy natrafić na tajne pomieszczenie. Nie każda kryjówka jednak takowe posiada. A tym bardziej tajne pomieszczenie w tajnym pomieszczeniu. Będzie więc to wymagać prawdopodobnie zbadanie kilku takich ukrytych baz. Aby sobie ułatwić zadanie warto zakupić w ARK ulepszenia: ROZSUWANA ANTENA do zwiększenia zasięgu skanowania, oraz WYSZUKIWARKA „SKARBNICA”, aby skan przez ściany podświetlał nam skrzynki. Obszar skanujemy . Owe ulepszenia przydadzą nam się ze względu, iż ukryte pomieszczenie ZAWSZE zawiera skrzynkę. Dlatego nim udamy się do kolejnego punktu, gdzie kieruje nas gra skanujemy cały obszar i badamy wszystkie miejsca gdzie zauważymy zeskanowaną skrzynkę.

Ikona osiągnięcia: Lepiej we troje</span> / <span>Three's Company

Lepiej we troje / Three's Company

Ubierz członków Masakra a Trois w przeznaczone dla nich stroje. / Fully deck out Carnage a Trois in their signature outfits.

Trofeum związane z konkretnym oddziałem odzianym w konkretne stroje. Możliwe do wbicia podczas wyboru oddziału po ukończeniu wszystkich misji dla każdego z bohaterów, oraz dodatkowej misji dla całej trójki.

Skład oddziału:

 • STOKROTKA – strój: MASAKRA A TROIS
 • YETI – strój: MASAKRA A TROIS
 • BRADDOCK – strój: MASAKRA A TROIS
Tak prezentuje się oddział w wymaganych strojach.
Ikona osiągnięcia: Już wkrótce: nowe figurki!</span> / <span>Next Up: Action Figures!

Już wkrótce: nowe figurki! / Next Up: Action Figures!

Ubierz członków Brandowej Brygady w przeznaczone dla nich stroje. / Fully deck out Franchise Force in their signature outfits.

Trofeum związane z konkretnym oddziałem odzianym w konkretne stroje. Możliwe do wbicia podczas wyboru oddziału po ukończeniu wszystkich misji dla każdego z bohaterów, oraz dodatkowej misji dla całej trójki.

Skład oddziału:

 • FORTUNA – strój: BRANDOWA BRYGADA
 • HOLLYWOOD – strój: BRANDOWA BRYGADA
 • SZKUNER – strój: BRANDOWA BRYGADA
Pierwszy oddział jaki możemy ubrać w wymagane stroje.
Ikona osiągnięcia: Szrapnele</span> / <span>Bombshells

Szrapnele / Bombshells

Ubierz członków Szrapneli w przeznaczone dla nich stroje. / Fully deck out the Bombshells in their signature outfits.

Trofeum związane z konkretnym oddziałem odzianym w konkretne stroje. Możliwe do wbicia podczas wyboru oddziału po ukończeniu wszystkich misji dla każdego z bohaterów, oraz dodatkowej misji dla całej trójki.

Skład oddziału:

 • DŻULIA – strój: SZRAPNELE
 • RAMA – strój: SZRAPNELE
 • ZADYMIARZ – strój: SZRAPNELE
Ubieramy cały oddział w wymagane stroje i pucharek jest nasz.
Ikona osiągnięcia: #OddziałRządzi</span> / <span>#SquadGoals

#OddziałRządzi / #SquadGoals

Ubierz członków Oddziału Ostrzału w przeznaczone dla nich stroje. / Fully deck out Firing Squad in their signature outfits.

Trofeum związane z konkretnym oddziałem odzianym w konkretne stroje. Możliwe do wbicia podczas wyboru oddziału po ukończeniu wszystkich misji dla każdego z bohaterów, oraz dodatkowej misji dla całej trójki.

Skład oddziału:

 • SZEHEREZADA – strój: ODDZIAŁ OSTRZAŁU
 • SZEFU – strój: ODDZIAŁ OSTRZAŁU
 • ONI – strój: POWIERNIK PIERŚCIENIA
Ostatni z oddziałów, który musimy ubrać w konkretne stroje.
Ikona osiągnięcia: Kierowca z wyboru</span> / <span>Designated Driver

Kierowca z wyboru / Designated Driver

Wezwij pojazd agenta po raz pierwszy. / Call in an agent vehicle for the first time.

Jeden z pierwszych pucharków jakie możemy zdobyć. Będąc w Seulu wystarczy po prostu wcisnąć aby przyzwać samochód agencji. Przydatna opcja dostępna w grze.

Ikona osiągnięcia: Odpicuj sobie brykę</span> / <span>Pimp Your Ride

Odpicuj sobie brykę / Pimp Your Ride

Odblokuj pierwszy pojazd zbierając wymagane projekty. / Build your first vehicle through blueprints.

Aby odblokować nowe pojazdy musimy zebrać wymaganą ilość schematów. Znajdujemy je w porozrzucanych w grze skrzynkach. Najlepiej badać kryjówki LEGION-U jak podczas wbijania trofeum braz Tajemnicze tajemnice. Otwieramy wszystkie napotkane skrzynki i będą się tam trafiać poszukiwane schematy. Kilka pojazdów odblokowuje się sama wraz z postępem gry. Po ulepszeniu poziomu agencji do 18 warto zakupić ulepszenie: MAŁPIA ŁAPKA BEZ KLĄTWY. Zwiększy ono prawdopodobieństwo trafienia schematów w skrzynkach.

Sukcesywnie przeszukując skrzynki będziemy mogli znajdować potrzebne schematy.
Ikona osiągnięcia: Ofiary drogowe</span> / <span>LEGION Roadkill

Ofiary drogowe / LEGION Roadkill

Przejedź 10 pracowników LEGION-u. / Run over Legion 10 times.

To zadanie nie stanowi większego problemu, aczkolwiek wrogowie nie stoją posłusznie na drodze czekając na przejechanie. Można jednak znaleźć gdzieś oddział i próbować przejeżdżać nieszczęśników. Inną opcją jest taranowanie wrogich pojazdów przy użyciu nitro. Jeśli wysadzimy dany wóz poprzez uderzanie pojazdem zaliczy polegli kierowcy zaliczą się do tego pucharka.

Ikona osiągnięcia: Pełny obrót</span> / <span>Full Circle

Pełny obrót / Full Circle

Wykonaj pełny obrót w powietrzu podczas jazdy. / Complete a 360 in the air while in a vehicle.

Tutaj mamy mylące trofeum. Nie chodzi bowiem o typową beczkę w powietrzu, a pełny obrót w prawo/lewo. Najlepiej zabrać się za to gdy odblokujemy najszybszy z pojazdów – Attrazione. Ale innym też można spróbować. Udajemy się do kanału i tam możemy wyskoczyć. W poniższym filmiku zaprezentowałem gdzie dokładnie należy skoczyć. Lądowanie nie musi być idealne.

Ikona osiągnięcia: MAYHEM wchodzi do akcji</span> / <span>Spreading MAYHEM

MAYHEM wchodzi do akcji / Spreading MAYHEM

Wyślij pierwszego agenta do dowolnego regionu LEGION-u. / Deploy your first agent to any LEGION region.

Trofeum możliwe do zdobycia po osiągnięciu pewnego poziomu agencji. Będąc w ARK udajemy się do panelu, gdzie przenosimy się do Seulu. Tam środkowa opcja to KONFLIKT GLOBALNY. Wystarczy wysłać dowolnego agenta do dostępnego regionu i pucharek nasz.

Wysyłanie agentów w wszelkie rejony świata różne profity.
Ikona osiągnięcia: Szał zleceń</span> / <span>Contract Thriller

Szał zleceń / Contract Thriller

Wykonaj 15 połączonych zleceń. / Complete 15 Connected Contracts.

Trofeum Online
Zglitchowane

WYŁĄCZONE SERWERY, TROFEUM NIEMOŻLIWE NIE DO ZDOBYCIA!

Jedyny pucharek wymagający dostępu do internetu. Codziennie aktualizowane są trzy tzw. połączone zlecenia. Co jakiś czas się powtarzają i polegają na wykonywaniu typowych czynności związanych z grą. Dostępne są w menu MISJE -> KONTRAKTY. Zwykle jednak progi są dość wysokie jeśli chodzi o wymagane ilości ubicia przeciwników, czy innych zadań. Dlatego też najlepiej jest podłączyć się do jakiegoś kontraktu już zaczętego przez innych graczy. Należy coś jednak od siebie tam ugrać, bo może nam tego nie zaliczyć, jeśli nie dołożymy się do progresu. Wystarczy się po prostu dopisać do listy każdego dnia. Jeśli my, lub inny gracz spełnimy określone wymagania każdemu z wpisanych na listę zaliczy to zlecenie. Warto każdego dnia się logować do gry i zapisywać do nowych kontraktów, aby mieć to z głowy. Niestety nie ma możliwości sprawdzić ile dokładnie już wykonaliśmy kontraktów. W statystykach widnieje jedynie liczba łączna z innymi kontraktami dla konkretnych agentów.

Często można znaleźć już zaczęte kontrakty, gdzie inni gracze sporo ogarnęli.
Ikona osiągnięcia: Zabójca na zlecenie</span> / <span>Contract Killer

Zabójca na zlecenie / Contract Killer

Wykonaj 30 zleceń MAYHEM-u i agentów. / Complete 30 Mayhem & Agent Contracts.

Trofeum podobne do powyższego. Tym razem jednak sami będziemy musieli ogarniać poszczególne kontrakty. Są bardzo różnorodne i związane z wszelkimi agentami oraz możliwościami w grze. Nowe kontrakty odblokowujemy np. znajdując je w skrzynkach i przede wszystkim wysyłając agentów na KONFLIKT GLOBALNY. Gdy agencja osiągnie poziom 14 warto zakupić ulepszenie: APLIKACJA KALENDARZA OSZCZĘDNOŚCIOWEGO. Dzięki temu po ukończeniu akcji w KONFLIKCIE GLOBALNYM nasi agenci dostaną aż trzy zlecenia zamiast jednego.

Gra daje nam możliwość przyjemnego śledzenia progresu każdego ze zleceń.
Ikona osiągnięcia: Mapa skarbów</span> / <span>X Marks the Spot

Mapa skarbów / X Marks the Spot

Znajdź i otwórz dużą skrzynię skarbów. / Find and open a large loot chest.

Trofeum, którym nie musimy się przejmować. W grze będziemy znajdować różne skrzynki. Niektóre z nich są większe i właśnie taką musimy otworzyć, aby otrzymać pucharek. Wpadnie samo podczas gry.

Ikona osiągnięcia: Akcesoria sprzedawane oddzielnie</span> / <span>Accessories Sold Separately

Akcesoria sprzedawane oddzielnie / Accessories Sold Separately

Użyj gremlinowych gadżetów po raz pierwszy. / Use Gremlin Tech for the first time.

Gremlinowe gadżety to przyjazne pomoce, których możemy używać w walce. Tradycyjnie znajdujemy takowe w skrzynkach, ale możemy je też wytwarzać w bazie z zebranych surowców i gotówki. Wystarczy raz podczas gry  użyć dowolnego gadżetu.

Ikona osiągnięcia: Agent Gadżet</span> / <span>Go-Go-Gadget!

Agent Gadżet / Go-Go-Gadget!

Wyposaż dowolnego agenta w pierwszy gadżet. / Equip your first gadget onto any agent.

Jeden z pierwszych pucharków jakie możemy zdobyć. Gdy nasza postać zdobywa wyższy poziom często odblokowuje gadżet, który możemy przypisać do jednego z trzech gniazd. Aby tego dokonać wciskamy , wybieramy ODDZIAŁ -> konkretnego bohatera -> GADŻET i tam dobieramy odblokowany bonus do jednego z rodzajów: SPECJALNY, BROŃ, PASYWNY. Warto sobie sprawdzać wszelkie odblokowane gadżety i dobpierać je odpowiednio do naszego stylu gry.

Ikona osiągnięcia: Krystalizacja</span> / <span>Crystallized

Krystalizacja / Crystallized

Wyposaż dowolnego agenta w rdzeń ulepszenia. / Equip an Upgrade Core to any agent.

Kolejne trofeum związane z ulepszeniem postaci. Każdą z postaci możemy trzy razy ulepszyć używając kryształu ciemnej materii. Aby tego dokonać wciskamy -> wybieramy ODDZIAŁ -> konkretnego bohatera -> KRYSZTAŁY. Wystarczy dokonać dowolnego ulepszenia. O ilość kryształów nie musimy się martwić. Najprawdopodobniej w grze i tak będziemy mieli ich nadmiar.

Po dokonaniu pojedynczego ulepszenia pucharek jest nasz.
Ikona osiągnięcia: Świecidełka</span> / <span>Bling Bling

Świecidełka / Bling Bling

Zmień wygląd broni agenta. / Swap out an agent's weapon with a new look.

Kolejne bardzo proste trofeum. Podczas, gdy udajemy się do Seulu z poziomu ARK mamy możliwość doboru drużyny. Dajemy opcję WYBIERZ AGENTÓW -> WYBIERZ SKÓRKĘ -> zmieniamy skórkę broni. I to wszystko. Po dokonaniu zmiany mamy w kolekcji następny pucharek.

Ikona osiągnięcia: Długi skok</span> / <span>Long Jump

Długi skok / Long Jump

Przeskocz pojazdem agenta 50 metrów w jednym skoku. / Jump an agent vehicle 50 meters in one jump.

Ten pucharek nie stanowi żadnego problemu i wpadnie sam podczas rozgrywki. A już na pewno podczas wbijania pucharka braz Pełny obrót.

Ikona osiągnięcia: Hakowanie planety</span> / <span>Hack the Planet

Hakowanie planety / Hack the Planet

Odblokuj i ukończ wszystkie programy szkoleniowe w symulatorze. / Unlock and complete all standard VR room training programs.

Dość nudne trofeum. Programy szkoleniowe są dostępne na ARK w SYMULATORZE i jest ich 31 do ukończenia. Warto zostawić sobie to na później, gdyż część programów ba zablokowany poziom trudności na jakimś i dobrze ruszyć tam konkretną ekipą, aby sprawnie się ze wszystkim uporać.

Ikona osiągnięcia: Wszędzie można się zabawić</span> / <span>More Like FUNgeon, Amirite?

Wszędzie można się zabawić / More Like FUNgeon, Amirite?

Zinfiltruj kryjówkę LEGION-u po raz pierwszy w otwartym świecie. / Complete a LEGION lair for the first time in Seoul.

Czynność, którą będziemy powtarzali wielokrotnie, gdyż zwiedzanie kryjówek daje możliwość otwierania dużej ilości skrzynek dzięki którym możemy zebrać schematy pojazdów do pucharka srebro Ślicznotki oraz znalezienia tajnego pomieszczenia do braz Tajemnicze Tajemnice. W zasadzie kryjówki są do siebie bardzo podobne. Przemierzamy kolejne pomieszczenia walcząc w przeciwnikami oraz aktywując dane przełączniki.

Kryjówek na mapie jest pod dostatkiem. Aby się pokazały musimy jednak najpierw przejąć Placówkę LEGION-U w danym obszarze.
Ikona osiągnięcia: Trampolina</span> / <span>Jump Around

Trampolina / Jump Around

Wykonaj 10 skoków w mieście. / Hit 10 jumps in the city.

I następny prosty pucharek. Wykonanie dziesięciu skoków powinno wpaść naturalnie podczas gry. Obszar gry posiada całkiem sporo różnych ramp z których można skakać. Jeśli chcemy to przyspieszyć możemy i w jednym miejscu wykonać manewr dziesięć razy. Żaden problem.

Ikona osiągnięcia: Osiągnięcie #1337</span> / <span>Status #1337

Osiągnięcie #1337 / Status #1337

Wykonaj 15 perfekcyjnych ataków hakerskich. / Get 15 "All Perfect" hacks.

Trofeum powinno wpaść normalnie w trakcie gry. Perfekcyjne hakowanie wymaga, aby zatrzymać wskazówkę w samym środku wymaganego pola. Najłatwiej się za to zabrać postacią, która jest hakerem. Wystarczy wykonać 15 takich perfekcyjnych ataków i pucharek jest nasz.

Okazji do hakowania w grze jest całe mnóstwo.
Ikona osiągnięcia: Kolekcjoner odłamków</span> / <span>Shard Shark

Kolekcjoner odłamków / Shard Shark

Zbierz wszystkie odłamki w grze. / Collect all collectible Shards in game.

Jeden z najbardziej denerwujących pucharków. Odłamków mamy bowiem do zebrania aż 350. Rozsiane są po całej mapie. Na 18 poziomie agencji warto kupić ulepszenie: WYKRYWACZ EMISJI CIEMNEJ MATERII. Dzięki temu łatwiej będzie znajdować kryształy poprzez skanowanie. Całe szczęście odłamki są widoczne na mapie. Lecz niestety tylko w promieniu 30 metrów od naszej postaci. Dlatego też mogą nam umknąć te dostępne wysoko na dachach, lub pod ziemią jeśli idziemy gdzieś wysoko. Trzeba mieć to na uwadze. Niektóre też są ukryte w trudno dostępnych miejscach. Do zbierania polecam wybrać FORTUNĘ ze względu iż  może ona dać susa do przodu podczas skoku, co bywa przydatne. Do tego np. BRADDOCK, która może przy ścianie za pomocą noża wybić się w górę co też się przydaje.

Pucharek wydaje się też być lekko zglitchowany. Mi osobiście nie pokazywał na mapie ostatniego odłamku do czasu, aż nie przejąłem pobliskiej Placówki LEGION-U. Wcześniej to nijak nie wpływało na widoczność fragmentów, ale jeśli będziecie w podobnej sytuacji warto sprawdzić.

Osobiście korzystałem z tej cudownej MAPY. Kawał świetnej roboty. Polecam sobie z nią lecieć i po kolei zbierać wszystkie odłamki. Możemy w części przypadków najechać myszą na dany fragment, aby dowiedzieć się sposobu jakim można go zdobyć.

Ikona osiągnięcia: Całkowita przemiana</span> / <span>All the Bells and Whistles

Całkowita przemiana / All the Bells and Whistles

W pełni ulepsz wszystkie obszary ARK. / Fully upgrade all areas of the ARK.

Trofeum możliwe do zdobycia po osiągnięciu 18 poziomu agencji. Ulepszenia możemy kupować na ARK w SKŁADNICY. Przyda się też zgromadzić trochę kasy, aby nabyć wszystkie dostępne ulepszenia. Nie powinno być z tym jednak większych problemów, bo fundusze będziemy gromadzić podczas wbijania pozostałych pucharków.

Część ulepszeń jest bardzo przydatna do zdobywania innych trofeów.
Ikona osiągnięcia: Ślicznotki</span> / <span>Hello, Ladies

Ślicznotki / Hello, Ladies

Odblokuj wszystkie pojazdy agentów. / Collect all agent vehicles.

Musimy odblokować wszystkie dostępne samochody agentów. Więcej informacji znajduje się w opisie pucharka brazOdpicuj sobie brykę.

Lista Pojazdów:

 1. MANGUSTA
 2. SKORPION
 3. HAMMERHEAD
 4. GORYL
 5. DROZD
 6. POCHODNIA
 7. EISWOLF
 8. NEURON
 9. PULS
 10. ATTRAZIONE
Ikona osiągnięcia: Zapalony gracz</span> / <span>Hardcore Gamer

Zapalony gracz / Hardcore Gamer

Ukończ wszystkie operacje na poziomie trudności 7 lub wyższym. / Complete all Operations on Difficulty Level 7+.

Zglitchowane
Możliwe do przeoczenia

Mamy najbardziej denerwujący pucharek w całej grze. Musimy przejść każdą z operacji na poziomie trudności przynajmniej 7. Od siebie zdecydowanie polecam jednak na wszelki wypadek wybrać poziom 8 ze względu iż gra lubi czasem odwalić samowolkę i obniżyć nam poziom o jeden, gdy źle nam idzie i giniemy. Poniżej wypiszę listę wyjątków, gdy poziom trudności jest niższy, ale nie liczy się to do pucharka. Przede wszystkim jednak pamiętajmy aby za KAŻDYM razem po wyjściu z ARK wybierać poziom trudności 8. Jeśli bowiem coś przejdziemy na niższym to będziemy musieli całą grę zaczynać od nowa pod ten pucharek. Niestety nie da rady go wbić poprzez późniejsze powtarzanie misji. Pucharek wpada w momencie zakończenia ostatniej misji fabularnej.

Początkowo może być dość trudno, gdy jeszcze mamy nieulepszone postaci. Polecam grać ostrożnie i atakować z dystansu często zmieniając postaci w przypadku otrzymania obrażeń. Warto też wcześniej przed misjami fabularnymi gdzieś podgrindować level. Np. w kryjówkach LEGION-U, albo bezpośrednio strzelając się na ulicach. Z postaciami na wyższych poziomach już nie jest tak trudno.

WYJĄTKI:

 • WPROWADZENIE DO GRY – pierwsze przygody w grze mają zablokowany poziom trudności na 1 i nie możemy tego zmienić. Nie liczy się jednak to do pucharka. Nie martwimy się tym aż do czasu, gdy sami wybierzemy się z ARK do Seulu. Wtedy musimy podczas wyboru drużyny ustawić poziom trudności na 8.
 • MISJE BOHATERÓW – misje dla bohaterów też mają zablokowane poziomy trudności na konkretnych wartościach. Pamiętajmy jednak, aby udając się na nie wcześniej podczas wyboru oddziału ustawić poziom trudności na 8.
ZAWSZE po wyjściu z ARK wybierajmy poziom trudności 8 aż do momentu wbicia pucharka.
Ikona osiągnięcia: Globalna ofensywa</span> / <span>Globally Offensive

Globalna ofensywa / Globally Offensive

Zinfiltruj kwaterę główną LEGION-u w Moskwie. / Complete the Moscow Global Offensive.

Aby móc zinfiltrować kwaterę główną LEGION-U w Moskwie musimy najpierw ukończyć wszystkie misje w KONFLIKCIE GLOBALNYM. Wysyłamy kolejno agentów. Po wykonaniu wszystkich misji w danym regionie otrzymamy klucz od odblokowania kolejnego regionu. I działamy tak do przejęcia całej mapy świata. Warto jednak zaznaczyć, że do wysłania agentów na misje potrzebujemy określonych ilości danych wywiadu. Wypadają one z poległych wrogów i są nagrodami za różne aktywności w Seulu. Można po wbiciu agencji na 14 poziom wykupić ulepszenie: KUPONY NA PODRÓŻE GRUPOWE. Pozwoli ono jednocześnie posyłać trzech agentów na misje.

Po odblokowaniu możliwości infiltracji kwartery wysyłamy tam drużynę trzech agentów zupełnie jak w przypadku badania kryjówki LEGION-U w Seulu. Z tym, że tutaj mamy zablokowany poziom trudności na 10, więc warto wybrać solidną ekipę.

Po zinfiltrowaniu kwatery, każdy z agentów biorących udział w akcji otrzyma schemat elitarnej technologii, którym możemy zwiększyć jego możliwości w zbrojowni.
Ikona osiągnięcia: Superagent</span> / <span>Super Agent

Superagent / Super Agent

Awansuj dowolnego agenta do poziomu 40. / Reach level 40 on any Agent.

Zdobycie 40 poziomu wygląda srogo, ale takie nie jest. Aby tego dokonać musimy najpierw daną postacią wbić 20 poziom. Więcej już nie ugramy tradycyjnym zbieraniem expa. Kolejne poziomy zdobywamy poprzez używanie kryształów ciemnej materii. Musimy użyć ich 20, aby osiągnąć poziom 40. Aby tego dokonać wciskamy -> wybieramy ODDZIAŁ -> konkretnego bohatera -> ULEPSZENIA. Tam możemy użyć opcji POZIOM SUPERAGENTA. Jeśli mamy 20 kryształów ładujemy wszystkie i pucharek jest nasz. Warto dopakowywać postaci w ten sposób. Kryształów i tak w grze jest pod dostatkiem, bo otrzymujemy je za wszystko.

Jako pierwszego superagenta możemy wybrać swojego ulubionego.
Ikona osiągnięcia: Sprawy osobiste</span> / <span>Get Personal

Sprawy osobiste / Get Personal

Ukończ wszystkie osobiste misje agentów i awansuj agentów do 20. poziomu. / Complete all agent personal missions and get all agents to level 20.

Prawdopodobnie ostatni pucharek jaki nam zostanie. Musimy ukończyć wszystkie osobiste misje agentów co nie jest żadnym problemem oraz zdobyć każdą z postaci 20 poziom. Warto zaznaczyć, że jeśli mamy jakieś postaci z DLC możemy awansować je zamiast kogoś mniej lubianego z podstawki. Pucharek wpada po tym jak zajmiemy się 12 postaciami.

Najszybszym sposobem wbijania poziomu jest po prostu sianie zadymy i ubijanie przeciwników. Najlepiej znaleźć gdzieś taką windę LEGION-U wywierconą najczęściej na skrzyżowaniu dróg. Wychodzi z niej w nieskończoność trójka przeciwników do czasu aż nie zniszczymy trzech nadajników w około owej windy. Prujemy do nich ile wlezie uważając, aby przypadkiem nie zniszczyć nadajników. Przy okazji oprócz wypomnianej trójki będą pojawiać się inni przeciwnicy wraz z zapełnianiem paska czujności. Jest to szybkie i skuteczne. Dodatkowo najszybciej jak to możliwe warto wykupić ulepszenie agencji: KAMERA „GONEPRO”. Dzięki niej będziemy zdobywać więcej doświadczenia. Dodatkowo w levelowanej drużynie warto mieć BRADDOCK, gdy wykupimy jej 10 poziomów umiejętności URODZONA PRZYWÓDCZYNI.

Jeśli będzie w ekipie zapewni nam dodatkowe 10% zdobywanych punktów. Nie ma znaczenia którą z trójki postaci obecnie gramy. Doświadczenie jest równo rozdzielane na cały używany oddział. Jeśli uporaliśmy się z ukończeniem wszystkich operacji na poziomie przynajmniej 7 to warto gridnować level na poziomie 1. Co prawda nie ma bonusowego doświadczenia, ale idzie dużo szybciej i nie musimy się obawiać, że nas ustrzelą.

Jeśli znajdziemy taką windę LEGION-U to możemy spokojnie i szybko grindować sobie doświadczenie.