Arzette: The Jewel of Faramore

29 kwietnia 2024
0
3/10
15H
x1
x8
x5
x7
21
0
2
0
3
Cover Art:Arzette: The Jewel of Faramore – Poradnik do trofeów i osiągnięć
21
0
2
0
3

 

Zapraszamy do skorzystania z poradnika do Arzette: The Jewel of Faramore.

 

KROK PO KROKU:

1. Etap Pierwszy: Poznaj Królestwo Swe

Pierwsze podejście powinieneś poświęcić na zapoznanie się z grą oraz umiejscowieniem ulepszeń i znajdziek, przy jednoczesnym ukończeniu gry na 100% w celu zdobycia trofeum zloto You’re the best player ever!. Im więcej wiesz o grze i tym co skrywa, tym łatwiej ci będzie przy następnych przejściach gry, co może się okazać zbawienne w przypadku dwóch konkretnych trofeów, czyli zloto No Life, No Problem i zloto Your Sword Is Enough.

Na samym początku dostępne są tylko dwa poziomy trudności: Casual i Normal. Na Casual przeciwnicy są słabsi i upuszczają zdrowie po pokonaniu. Po ukończeniu gry zostanie odblokowany poziom trudności Hero, o czym więcej będzie w zloto Hero of Faramore, oraz tryb Boss Rush, którego ukończenie jest wymagane do trofeum zloto No match for Arzette!

Na tym etapie do zdobycia będą niżej wymienione trofea:

 •  Forest Light
 •  Desert Shine
 •  Swamp Illumination
 •  Beach Brightness
 •  Hill Kindling
 •  Hidden Gem
 •  Tools of the Trade
 • zloto Daimur’s End
 •  Heart Hoarder
 • zloto Most Valuable Princess
 •  Keen on Coins
 •  Candle Collector
 • zloto You’re the best player ever!
 •  Bonus Bester
 • zloto No match for Arzette!
 •  You’d better get going!

 

2. Etap Drugi: Ponowny Powrót Daimur’a

Na tym etapie będzie podejście na poziomie Hero. To jest etap, na którym rekomenduję spróbować zdobyć trofea zloto No Life, No Problem oraz zloto Your Sword Is Enough. Po ukończeniu gry na Hero zdobędziesz trofeum zloto Hero of Faramore i odblokujesz poziom trudności Classic, o czym więcej w zloto Seedy Eye Fanatic.

Na tym etapie do zdobycia będą niżej wymienione trofea:

 • zloto No Life, No Problem
 • zloto Your Sword Is Enough
 • zloto Hero of Faramore

 

3. Etap Trzeci: Jakimś Cudem Daimur Znowu Powrócił

To będzie trzecie i ostatnie (tak przynajmniej zakłada ten poradnik) podejście, w którym ukończysz grę na poziomie Classic, aby zdobyć trofeum zloto Seedy Eye Fanatic. Jeśli twoja przygoda z tą grą jest taka, jak zakłada poradnik, to to powinno być ostatnie trofeum przed platyną. W takim wypadku należą się gratulacje!

Na tym etapie do zdobycia będą niżej wymienione trofea:

 • platyna You won!
 • zloto Seedy Eye Fanatic
Disclaimer
Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!
Grę udostępnił wydawca
Ikona osiągnięcia: </span><span>You won!

You won!

Unlock all other trophies.

Odblokowane po zdobyciu pozostałych trofeów.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Forest Light
20

Forest Light

Light the Durridin Forest Beacon.

Fabularne

Rozświetlenie tej i następnych latarni jest wymagane do odblokowania nowych lokacji.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Desert Shine
20

Desert Shine

Light the Anju Desert Beacon.

Fabularne

Nie do przeoczenia.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Swamp Illumination
20

Swamp Illumination

Light the Norin Swamp Beacon.

Fabularne

Nie do przeoczenia

Ikona osiągnięcia: </span><span>Beach Brightness
20

Beach Brightness

Light the Badonc Beach Beacon.

Fabularne

Nie do przeoczenia.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Hill Kindling
20

Hill Kindling

Light the Lichen Hills Beacon.

Fabularne

Nie do przeoczenia.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Hidden Gem
50

Hidden Gem

Restore the Jewel of Faramore.

Fabularne

W celu odnowienia klejnotu, potrzebne będą jego odłamki, które posiadają najbardziej zaufani pomagierzy Daimura. Każdego boss’a (poza Daimur’em) oddziela bariera wymagająca określonej ilości Sacred Candles, którą trzeba usunąć zanim staniemy do walki przeciwko nim. Po zebraniu wszystkich odłamków należy je przekazać kowalowi i alchemiście w Faramore Town (budynek na lewo od sklepu). Po zakończeniu cutscenki zostaną odblokowanie dwie rzeczy: Purple Magic oraz trofeum.

Nazwa bossa Lokacja Wymagana ilość Sacred Candles Dodatkowe wymagania
Klive Durridin Forest, na prawo od latarni 1 Brak
Cornrad Creece Canyon, na samej górze ciemnej jaskini 2 Brak
Apatu Chillinax Peaks, na samym szczycie góry 3 Brak
Beeves Fort Findula, w ostatniej strefie lokacji 3 Brak
Nodelki Denny’s Castle, w ostatniej strefie lokacji 3 Bomb Gauntlet lub Blue Magic (zależy od wybranej ścieżki)
Ikona osiągnięcia: </span><span>Tools of the Trade
50

Tools of the Trade

Acquire all power-ups.

Gra posiada przeróżne ulepszenia i przedmioty do odblokowania, zarówno poprzez znalezienie ich, jak i w ramach nagrody za zadania poboczne. Część z nich można zdobyć przechodząc fabułę. Trofeum zostanie odblokowane w momencie zdobycia ostatniego power-up’a.

Przedmiot/Ulepszenie Zastosowanie Lokacja Wymagania Jak zdobyć
Bomb Niszczenie popękanych i połyskujących elementów otoczenia Brak Brak Dostępne od początku gry
Canteen Odnowa zdrowia do pełna Faramore Town Red Magic Ukończ zadanie poboczne Brindy w Faramore Town (zloto Most Valuable Princess)
Lantern Tymczasowe oświetlanie ciemnych pomieszczeń Durridin Forest Brak Ukończ pierwszą poboczną misję Cypress’a w Durridin Forest (zloto Most Valuable Princess)
Sword Wave Wystrzeliwywuje magiczny pocisku po naładowaniu miecza (właściwość pocisku odpowiada wybranemu kolorowi magii) Durridin Forest Blue magic Zniszcz niebieską barierę i wejdź do ciemnego pomieszczenia. Znajdziesz Sword Wave na końcu pomieszczenia.

(Istnieje alternatywna metoda zdobycia Sword Wave potrzebna do zloto Your Sword Is Enough, która jest tam opisana)

Magic Chainmail Zmniejsza otrzymywane obrażenia o połowę Durridin Forest 3 Sacred Candles, Bomb Gauntlet Znajduje się na prawo od miejsca, w którym walczysz przeciwko Klive’owi. Zniszcz szarą barierę, potem usuń świeczkową barierę.
Rope Przeniesienie do początku lokacji Cogwyn Cave Brak Porozmawiaj z Munhum’em znajdującym się tuż przed tobą po wejściu do lokacji.
Shield Ring Obrona przed pociskami kosztem prędkości i atakowania Cogwyn Cave Magic Lamp (nie wymagane, ale rekomendowane) Zejdź na sam dół Cogwyn Cave i pojdź w lewo. Shield Ring będzie się znajdować zaraz obok wyjścia z lokacji.
Smart Gun/Red Magic Wystrzeliwuje magiczne pociski Creece Canyon Fairy Dust Ukończ zadanie poboczne Motte w Creece Canyon (zloto Most Valuable Princess)
Backstep Unik w tył Creece Canyon Brak Po pokonaniu Cornrad’a porozmawiaj z krukiem, który nauczy cię jak „poruszać się jak kruk”.
Griffon Boots Podwójny skok Norin Swamp Red Magic/Blue Magic Są dwie metody na zdobycie tego przedmiotu. Pierwsza wymaga wyłącznie Red Magic. Pod domkiem, w którym znajduje się przedmiot, jest ukryte przejście z drzwiami prowadzącymi do środka. Zeskocz tam i zniszcz czerwoną barierę znajdującą się wewnątrz.

Druga metoda wymaga Blue Magic. Po drodze do domku jest niebieska bariera, a za nią klucz do jej górnych drzwi.

Power Pendant Możliwość swobodnego wejścia do Boanjale Crypts Chillinax Peaks Shard of Refraction
Shard of Refraction można znaleźć na samym dole Sprigum Volcano. Pani w Chillinax Peaks da ci Power Pendant w zamian za Shard of Refraction.
Bomb Gauntlet Niszczenie szarych barier Boanjale Crypts Power Pendant Wejdź do środka domu na końcu lokacji i porozmawiaj ze Skelvis’em.
Fatal Flute Niszczenie zielonych barier, pokonywanie latających przeciwników Badonc Beach Bomb Zniszcz popękaną ścianę, za którą znajdziesz nowy instrument destrukcji.
Speedy Shoes Zwiększenie prędkości poruszania się Badonc Beach Fatal Flute Można to dostać od Fleetus’a w Badonc Beach w zamian za Enchanted Shoes znalezione w Fort Findula.
Magic Cloak Tymczasowa niewrażliwość na obrażenia od przeciwników Badonc Beach Pokonanie Nodelki’ego Ukończ zadanie poboczne Tork’a w Badonc Beach (zloto Most Valuable Princess)
Blue Magic Odblokowanie niebieskiej magii Ryha River Red Magic Zniszcz czerwoną barierę na końcu łodzi podwodnej, Blue Magic znajduje się tuż za nią.
Lightning Sword Magic
Wzmocnienie siły ataku na życzenie (wymaga Power Stones), dodatkowo przyciąga przedmioty upuszczane przez przeciwników gdy jest aktywowany Lichen Hills Red Magic, Blue Magic Zniszcz kamienie na dole pierwszej strefy i wejdź do jaskini. Użyj Red Magic i Blue Magic, aby zniszczyć bariery i przestawić przełączniki w celu otworzenia przejścia zawierającego Lightning Sword Magic.
Double Wave Ulepszenie do Sword Wave, wystrzeliwuje dwa pociski jednocześnie Lichen Hills Sword Wave, Fatal Flute, podwójny skok Na samym końcu ostatniej strefy jest miejsce odgrodzone popękaną ścianą, którą trzeba zniszczyć bombą. Użyj tam Fatal Flute w celu zdobycia klucza do domu z latarnią. Wewnątrz domu z latarnią, porozmawiaj ze znajdującym się tam mężczyzną, aby nauczył cię Double Wave.
Reflecting Ring Ulepszenie Shield Ring, odbija pociski przeciwników w ich stronę Fort Findula Bomb Gauntlet, podwójny skok Po lewej, górnej stronie ostatniej strefy przed bossem. Zniszcz szarą barierę i użyj podwójnego skoku, aby się dostać do przedmiotu.
Winged Belt Unoszenie się w powietrzu Denny’s Castle Podwójny skok, Fatal Flute Na lewo od drzwi do boss’a jest zestaw platform z kolcami. Doskocz do końca, a następnie zniszcz zieloną barierę.
Purple Magic/Sword of Faramore Niszczenie czerwonych, niebieskich i fioletowych barier, w Classic Mode usunięcie wymogu pełnego paska zdrowia do używania magii Faramore Town Wszystkie odłamki klejnotu Faramore Po odzyskaniu odłamków klejnotu Faramore odwiedź kowala i alchemistę, aby otrzymać Purple Magic. ( Hidden Gem)
Soul Bag Upgrade Zwiększenie maksymalnej amunicji do Smart Gun z 250 do 500 Daimur’s Lair Sacred Oil, 250 amunicji do Smart Gun Po przekazaniu Sacred Oil (zloto Most Valuable Princess, łańcuch zadań do Smart Chainsword) demonicy Zazie, będzie ona chciała 250 dusz (amunicji do Smart Gun). Daj jej to co chce, a otrzymasz w zamian to ulepszenie.
More Rope Zwiększenie maksymalnej ilości Rope z 50 do 99 Faramore Town Brak Ukończ poboczne zadanie Munhum’a w Faramore Town (zloto Most Valuable Princess)
More Lamp Oil Zwiększenie maksymalnej ilości Magic Lamp z 50 do 99 Faramore Town Red Magic/Blue Magic, podwójny skok Ukończ drugie poboczne zadanie Cypress’a w Faramore Town (zloto Most Valuable Princess)
Wallet Upgrade Zwiększenie maksymalnej ilości pieniędzy z 500 do 999 Faramore Town Blue Magic Ukończ drugie zadanie poboczne Frich’a w Faramore Town (zloto Most Valuable Princess)
More Bombs Zwiększenie maksymalnej ilości bomb z 50 do 99 Faramore Town Brak Ukończ zadanie poboczne Barnabuss’a w Faramore Town (zloto Most Valuable Princess)
More Power Stones Zwiększenie maksymalnej ilości Power Stones z 50 do 99 Faramore Town Blue Magic Ukończ zadanie poboczne Lorda Kari w Faramore Town (zloto Most Valuable Princess)
Infinite Smart Gun Ammo Nielimitowana amunicja do Smart Gun Faramore Town Specjalne monety ( Keen on Coins) Ukończ wszystkie wyścigi, jakie oferuje szczur Rudy. Wymagane są specjalne monety, aby mieć możliwość wzięcia w nich udziału. Wyścigi mają miejsce kolejno w Durridin Forest, Chillinax Peaks i Lichen Hills.
Smart Chainsword Ostateczna broń, pokonuje mniejszych przeciwników jednym atakiem mieczem Faramore Town Za dużo by tu opisywać. Nagroda za ukończenie łańcucha zadań dotyczących tej broni (zloto Most Valuable Princess)
Ikona osiągnięcia: </span><span>Daimur's End
50

Daimur's End

Defeat Daimur.

Fabularne

Dotarcie do ostatniej lokacji, czyli Daimur’s Lair, wymaga rozświetlenia wszystkich latarni i odzyskanie wszystkich odłamków klejnotu potrzebnych do odblokowania Purple Magic.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Heart Hoarder
30

Heart Hoarder

Find all life upgrades.

W całej grze są 3 ulepszenia zdrowia, pozwalając na podniesienie maksymalnego zdrowia aż do 6 serc. Każde ulepszenie poprzedzone jest barierą, które trzeba usunąć przy pomocy Sacred Candles. Ze względu na wymagania tego trofeum trzeba na to poświęcić osobne podejście. Poniżej znajdziesz filmik ze wszystkimi lokacjami.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Most Valuable Princess
75

Most Valuable Princess

Complete all side quests.

Wszystkich pobocznych zadań jest 12 i są one zapisywanie w menu „Quest” w momencie poczynienia postępów. Nie są skomplikowane i sprowadzają się do odnalezienia przedmiotów, które trzeba potem dać odpowiednim postaciom. Żadna z zadań nie jest ograniczona czasowo. Trofeum zostanie odblokowane w momencie ukończenia ostatniego pobocznego zadania.

Zadanie Lokacja Nagroda Jak wykonać
Obywatelstwo dla Cypress’a Durridin Forest Lantern W Durridin Forest znajdziesz człowieka wilka o imieniu Cypress, któremu burmistrz Faramore Town nie chce dać obywatelstwa. Porozmawiaj z burmistrzem Faramore Town w…Faramore Town, aby ten dał ci dokumenty dla Cypress’a. Po zdobyciu papierów, wróć do Cypress’a i daj mu je.
Wynalezienie Smart Gun’a Creece Canyon Smart Gun W domku na końcu Creece Canyon, Motte potrzebuje Fairy Dust, aby stworzyć Smart Gun. Aby pozyskać Fairy Dust, musisz pójść do Anju Desert i dotrzeć do strefy z palmami. Przestaw przełączniki znajdujące się na lewej i prawej palmie, po czym porozmawiaj z wróżką, która pojawi się na środkowej palmie. Z Fairy Dust w posiadaniu wróć do Motte, aby mogła ukończyć swe dzieło.
Gwiaździste akcesorium Faramore Town Canteen W barze w Faramore Town jest kobieta o imieniu Brinda, która chce czegoś gwieździstego do noszenia. W celu znalezienia błyskotki musisz porozmawiać z astronomem znajdującym się w domku na końcu Creece Canyon. Da ci Star Earrings za twoje zainteresowanie światem. Wróć do Brindy i przekaż jej zdobyty przedmiot.
Danie godne szlachty 1 Norin Swamp …przejście dalej, najwidoczniej? Pomimo tego, iż jest to wymagane do przejścia gry, ona rejestruje to jako zadanie poboczne, więc jestem zobowiązany to uwzględnić. W Norin Swamp znajdziesz Frich’a, żabę szlachcica, który blokuje drogę do latarni. Jedynym sposobem na usunięcie go z drogi jest przekupienie go szlachetnym jedzeniem, najlepiej takim z metalu szlachetnego. Pójdź do Durridin Forest i odnajdź skałę z pęknięciem, wewnątrz którego znajduje się Golden Fly. Zdobądź to i wróć do Frich’a.
Policzone dni Badonc Beach Magic Cloak Tork mieszkający w małej chatce na Badonc Beach potrzebuje czegoś, czym może liczyć dni. Tym czymś jest Beach Calendar, który posiada Denny i z którym śniadanio-lubny władca jest w stanie się rozstać pod warunkiem wypędzenia Nodelki’ego z jego zamku. Pokonaj Nodelki’ego i porozmawiaj z Denny’m, aby dostać Beach Calendar, po czym wróć do Tork’a.
Łańcuch zadań dla Smart Chainsword Faramore Town Smart Chainsword Zepnij pośladki, trochę tego jest. (Nic dziwnego skoro nagrodą jest najlepsza broń w grze.) Ostrzegałem.
 1. Porozmawiaj z Alven’em, barmanem w Faramore Town. On da ci klucz, który otwiera drzwi na samym początku Fort Findula.
 2. Przedrzyj się przez 5 pomieszczeń w lochach Fortu Findula, aby zdobyć Sacred Oil.
 3. Zanieś Sacred Oil Zazie, demonicy na początku Daimur’s Lair. Da ci w zamian Funky Fungus.
 4. Daj Funky Fungus ślimakowi w Cogwyn Cave w zamian za Snail Salt.
 5. Zanieś Snail Salt do kucharki w pierwszym domu w Ryha River. Wtedy dostaniesz Cleaver Shovel.
 6. W Norin Swamp jest ogrzyca o imieniu Glubbert, która akurat potrzebuje Cleaver Shovel. W podzięce da ci Ogre Hair. (Tak, to jej własny włos.)
 7. Przekaż Ogre Hair wiedźmie na końcu Ryha River w celu pozyskania Refined Chain.
 8. Wróć do Alven’a, daj mu Refined Chain i ciesz się niepomijalną (wiem, bo próbowałem) cutscenką kucia Smart Chainsword.

…Mówiłem, że trochę tego będzie.

Ozdabianie domu Faramore Town More Lamp Oil Przedmioty potrzebne do tego zadania nie pojawią się dopóki nie porozmawiasz z Cypress’em. Cypress potrzebuje trzech kwiatów doniczkowych w celu ozdobienia swojego nowego domu. Te kwiaty znajdują się w trzech lokacjach:
 • Norin Swamp, dom z Griffon Boots
 • Badonc Beach, dom z bonusową minigrą i Tork’iem
 • Lichen Hills, dom z latarnią

Po zebraniu wszystkich kwiatów wróć do Cypress’a i odbierz nagrodę.

Danie godne szlachty 2 Faramore Town Wallet Upgrade Frich’owi nadal doskwiera apetyt, więc trzeba mu znaleźć kolejne jedzenie. Tym razem będzie to Silver Cricket, który można znaleźć w Cogwyn Cave. Jest za niebieską barierą, ciężko ją przegapić. Po zdobyciu Silver Cricket wróć do Frich’a.
Kompas drogę wskaże Faramore Town More Bombs Przedmiot potrzebny do tego zadania nie pojawi się dopóki nie porozmawiasz z Barnabuss’em. Barnabuss wydostał się z wraku statku, ale po drodze zgubił gdzieś swój kompas. A mówiąc gdzieś, mam na myśli Anju Desert. Kompas znajduje się w ukrytym pomieszczeniu, w którym jest także jedna z Sacred Candles tej lokacji. Odzyskaj kompas i zwróć go Barnabuss’owi.
Zejdź na ziemię! Faramore Town Około 200 rubinów Dewey wszedł na górne piętro w bibliotece i jakimś cudem tam utknął. Trzeba mu znaleźć drabinę. Rope Ladder jest do znalezienia w Cogwyn Cave, zaraz obok Silver Cricket za fioletową barierą. Daj Dewey’emu Rope Ladder i obserwuj jego widowiskową ucieczkę.
Coś mi dzwoni… Faramore Town More Power Stones Przedmiot potrzebny do tego zadania nie pojawi się dopóki nie porozmawiasz z Lordem Kari. Lord Kari zgłosił kradzież dzwonu Faramore Town.
Kamienie, kamienie wszędzie Faramore Town More Rope Przedmioty potrzebne do tego zadania nie mogą być zebrane dopóki nie porozmawiasz z Munhum’em. Munhum twierdzi, że kamienie spadające z sufitu mogą być bardzo cenne. Zdobądź je poprzez uderzenie ich swoim mieczem. Wszystkich kamieni jest cztery, każdy o innym kolorze. Znajdują się one w poniższych lokacjach:
 • Niebieskie – Badonc Beach
 • Pomarańczowe – Cogwyn Cave
 • Szare – Chillinax Peaks
 • Brązowe – Creece Canyon
Ikona osiągnięcia: </span><span>Keen on Coins
50

Keen on Coins

Find all special coins.

W całej grze jest 15 złotych monet z wizerunkiem Arzette, po jednej na lokację. Zebranie ich odblokowuje wyścigi oferowane przez człowieka szczura w Faramore Town. Poniżej jest filmik z lokacjami wszystkich monet.

Ikona osiągnięcia: </span><span>No Life, No Problem
100

No Life, No Problem

Finish the game with no health upgrades.

Możliwe do przeoczenia

Możliwe do odblokowania razem z zloto Your Sword Is Enough. Tak długo jak ukończysz grę z podstawową pulą trzech serc i nie zbierzesz ani jednego ulepszenia zdrowia, trofeum zostanie odblokowane. I zanim spytasz, nie, Magic Chainmail nie neguje tego trofeum.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Candle Collector
30

Candle Collector

Collect all 30 Sacred Candles.

Jedna z rodzajów znajdziek jakie można znaleźć, wymagana do popchnięcia fabuły do przodu. O ile trofeum wymaga zdobycia wszystkich Sacred Candles, nie trzeba zbierać ich wszystkich, aby ukończyć grę. Każda lokacja ma dwie Sacred Candles. Poniżej znajdziesz filmik pokazujący lokacje wszystkich Sacred Candles.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Your Sword Is Enough
50

Your Sword Is Enough

Finish the game without acquiring the Smart Gun.

Możliwe do przeoczenia

Możliwe do odblokowania razem z zloto No Life, No Problem. Do tego trofeum jest potrzebne ulepszenie Sword Wave, który będzie robił za zastępczy Smart Gun, ale przecież jest zablokowane przez niebieską barierę. Skoro nie można zdobyć Smart Gun, trzeba będzie to obejść, dlatego czas na mały sequence break. Przejdź do miejsca, w którym jest moneta w Durridin Forest (w razie problemów skonsultuj się z filmikiem w Keen on Coins), po czym skocz na prawo. Drzewo, które wygląda jak tło, okaże się być platformą. Idź dalej w prawo dotąd, aż zobaczysz gałęzie tworzące prowizoryczną drabinę. Wejdź na samą górę aż zostaniesz przeniesiony do pomieszczenia z Sword Wave. Zdobywając to jednocześnie odblokujesz Red Magic.

Ikona osiągnięcia: </span><span>You're the best player ever!
100

You're the best player ever!

Finish the game with 100% completion.

Aby zdobyć 100% w tej grze, trzeba spełnić wymagania potrzebne do zdobycia trofeów Tools of the Trade, Heart Hoarder, zloto Most Valuable Princess, Keen on Coins,  Candle Collector oraz Bonus Bester, i dodatkowo wykupić wszystkie trzy zwoje muzyczne sklepikarza w Faramore Town. Gdy 100% będzie widnieć obok opcji kontyuowania gry w menu głównym, wystarczy ukończyć grę. (Jeśli zdobyłeś 100% po ukończeniu gry, będziesz musiał ponownie pokonać Daimur’a.)

Przy okazji możesz obejrzeć sekretne zakończenie gry.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Bonus Bester
30

Bonus Bester

Beat every bonus game.

Bonusowe minigry znajdują się w każdej lokacji i można do nich wejść poprzez zielone zwoje. Zwój znika po rozegraniu minigry do momentu ponownego wejścia do lokacji, bez względu na rezultat. Trofeum wymaga pomyślnego ukończenia minigier. Poniżej znajdziesz filmik, w którym jest ich lokacja i ich pomyślne ukończenie:

Ikona osiągnięcia: </span><span>No match for Arzette!
75

No match for Arzette!

Clear boss rush mode on any difficulty.

To trofeum można zdobyć po pierwszym ukończeniu gry. W ramach nagrody odblokowany jest tryb Boss Rush, który jak nazwa wskazuje polega na jak najszybszym pokonaniu wszystkich bossów bez umierania. Gra daje możliwość zmiany poziomu trudności trybu, jak i wyłączenia przedmiotów do wykorzystania podczas walk (jednak zalecam je włączyć). Jedyne co wymaga ta trofka to samo ukończenie trybu Boss Rush, bez względu na ustawienia.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Hero of Faramore
100

Hero of Faramore

Beat the game on Hero Mode.

Wpadnie po ukończeniu gry na poziomie Hero. Jedynymi zasadniczymi zmianami jest to, iż na Hero przeciwnicy są wytrzymalsi i zadają więcej obrażeń.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Seedy Eye Fanatic
100

Seedy Eye Fanatic

Beat the game on Classic Mode.

Wpadnie po ukończeniu gry na poziomie Classic. Tutaj sprawa nieco bardziej się komplikuje, gdyż na tym poziomie trudności sterowanie zmienia się na takie, które jest najbliższe grom „The Legend of Zelda” na CD-I. Poniżej jest lista zmian:

 • Kucanie nie jest anulowane poprzez puszczenie dolnego d-pada/gałki analogowej w dół, a używając górnego d-pada/lewej gałki w górę.
 • Dostęp do ekwipunku jest możliwy wyłącznie podczas kucania.
 • Smart Gun jest używalny wyłącznie gdy zdrowie jest pełne (fioletowa magia neguje ten wymóg).
Ikona osiągnięcia: </span><span>You'd better get going!
10

You'd better get going!

Finish the tutorial.

Fabularne

Przed przejściem do właściwej gry trzeba przejść przez samouczek. Trofeum wpadnie po ukończeniu go.