Assassin’s Creed Odyssey - Dziedzictwo Pierwszego Ostrza: Część 1 DLC

3/10
4-6H
x0
x0
x1
x4
5
0
0
0
1
5
0
0
0
1

Dziedzictwo Pierwszego Ostrza to pierwszy duży dodatek do Assassin’s Creed Odyssey podzielony na trzy epizody. Część pierwsza ma prosty i względnie szybki do zebrania zestaw pucharków. Sam dodatek wprowadza klimaty bardziej znane nam z asasynów od których podstawka nieco odeszła. Jest to solidny kawał contentu.

 

Krok po kroku:

Dziedzictwo Pierwszego Ostrza nie posiada żadnych pucharków, które można przegapić, ani takich, na które trzeba specjalnie uważać. Skupiamy się po prostu na wątku fabularnym. Wykonujemy też zadania poboczne, bo podobnie jak w podstawce doprowadzą one nas do paru Starożytnych, których należy ubić dla srebro Drapieżnik i ofiara. Na koniec zostanie nam tylko ewentualnie dobicie tego, co jeszcze nie wpadło.

Disclaimer
Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!
Ikona osiągnięcia: Samotny lew</span> / <span>Lone Lion
20

Samotny lew / Lone Lion

Zabij macedońskiego lwa. / Kill the Makedonian lion.

Ten pucharek możemy sobie zostawić na sam koniec dodatku, bo lokalizacja zwierzęcia jest nie po drodze z żadnym zdaniem jakiego się tu podejmiemy. Lew znajduje się na trzecim półwyspie tego regionu zaraz przy punkcie synchronizacji. Jest to w zasadzie nieco silniejsza odmiana lawa, więc sama walka nie będzie stanowić problemu.

Tu znajdziemy naszego lwa.

 

Ikona osiągnięcia: Bez śladu</span> / <span>Without a Trace
20

Bez śladu / Without a Trace

Zabij 10 wrogów, używając zdolności Zasłona śmierci. / Kill 10 enemies using the Death Veil ability.

Bardzo proste trofeum dotyczące nowej niezwykle przydatnej przy skradaniu umiejętności. Zasłonę śmierci znajdziemy w drzewku Asasyna pod ikonką identyczną, jak ta z pucharka. Do jej zakupienia wystarczy jeden punkt zdolności, który musimy wydać. Teraz po każdym cichym skrytobójstwie zabici przeciwnicy nie zostawią po sobie ciała, tym samym nie alarmując nikogo. Wystarczy, że po wykupieniu umiejętności cichaczem zabijemy dziesięciu wrogów i pucharek jest nasz.

Ikona osiągnięcia: Na tropie dziedzictwa</span> / <span>The Start of a Legacy
20

Na tropie dziedzictwa / The Start of a Legacy

Poznaj prawdziwą przeszłość Dariusza. / Discover the truth about Darius's past.

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie nam pod koniec dodatku po ukończeniu zadania Obrońca Persji.

Ikona osiągnięcia: Przekraczanie granic</span> / <span>Breaking the Limit
20

Przekraczanie granic / Breaking the Limit

Wykonaj poczwórną serię Szybkiego skrytobójstwa za pomocą Dumy Lwa. / Land a Rush Assassinate that chains 4 times with the Pride of the Lion.

Do tego pucharka musimy mieć ulepszoną na trzeci poziom umiejętność Szybkiego skrytobójstwa z drzewka Asasyna. Przypisujemy ją do aktywnych umiejętności. Drugą sprawią jest konieczność posiadania na wyposażeniu legendarnego miecza zwanego Dumą Lwa. Dostaniemy go wraz postępem fabularnym dodatku. Teraz musimy udać się się do miejsca z jakimś większym skupiskiem wrogów. Świetnie nadają się tu twierdze. Ja osobiście zdobyłem to w miejscówce Warownia Desfina znajdującej się w regionie Fokida.

Musimy znaleźć obszar twierdzy, gdzie znajdziemy na jakimś placu dostateczną ilość przeciwników przystępujemy do działania. Pamiętajmy, aby byli to zwykli przeciwnicy, których od razu ubijemy tym atakiem. Namierzamy jednego i atakujemy szybkim skrytobójstwem, po czym za pomocą  namierzamy i zabijamy kolejnego, aby utrzymać łańcuch. Jeśli wykonamy poczwórną serią trofeum jest nasze.

Ikona osiągnięcia: Drapieżnik i ofiara</span> / <span>Predator and Prey
30

Drapieżnik i ofiara / Predator and Prey

Zabij wszystkich Starożytnych z Zakonu Łowców w Macedonii. / Kill all of the Ancients in the Order of the Hunters in Makedonia.

W dodatku przyjdzie nam polować na kolejnych przeciwników w stylu Czcicieli Kosmosa. Jest to organizacja zwana Zakonem Starożytnych. W pierwszej części przyjdzie nam się zmierzyć z Zakonem Łowców. Jest to dokładnie 7 osób.

 

  • Timosa Uzdrowicielka – pozbyć się jej będziemy mogli kończąc zadanie poboczne Tajemnicza przypadłość. Niezależnie od naszego ostatecznego wyboru i tak będziemy mogli się nią zająć.
  • Bubares Spiskowiec – ten łowca związany jest z zadaniem pobocznym Śladem Wartownika. Będziemy w nim lokalizować dokumenty po znalezieniu których przyjdzie nam pozbyć się typa.
  • Akantha Zdrajczyni – ta przeciwniczka nie łączy się z żadnym zadaniem. Dokumenty pozwalające ją odkryć znajdziemy przeczesując Fortecę Olinthos. Ona sama zaś przebywa w domu przywódcy w mieście Amfipolis.
  • Echion Węszyciel – tego przeciwnika znajdziemy wykonując zadanie poboczne Powstały z martwych. Niezależnie od tego jakie wybieraliśmy dialogi będziemy mogli odnaleźć Echiona.
  • Konon Bojownik – ten łowca zostanie odkryty po tym jak pozbędziemy się Opiekunki Phratagoune. Znajdziemy go w lokacji o nazwie Miejsce ofiary z dziewięciu złożonej przez Kserksesa.
  • Opiekunka Phratagoune – trop dotyczący opiekunki znajdziemy w kryjówce Dariusza. Na nią samą zaś możemy natrafić nieopodal jaskini niedźwiedzia w regionie Macedonii o nazwie Niezbadana Góra Pangeon.
  • Paktias Łowca – główny przeciwnik tej części dodatku. Rozprawimy się z nim kończąc wątek fabularny.