Assassin’s Creed Odyssey - Dziedzictwo Pierwszego Ostrza: Część 2 DLC

3/10
4-6H
x0
x0
x1
x4
5
0
0
0
1
5
0
0
0
1

 

Dziedzictwo Pierwszego Ostrza to pierwszy duży dodatek do Assassin’s Creed Odyssey podzielony na trzy epizody. Część druga ma podobnie jak poprzednia prosty i względnie szybki do zebrania zestaw pucharków. Jeśli graliśmy w poprzednią część to i tej pominąć nie powinniśmy.

 

Krok po kroku:

Podobnie jak cześć pierwsza, Dziedzictwo Pierwszego Ostrza – część druga – nie posiada żadnych pucharków, które można przegapić, ani takich na które trzeba specjalnie uważać. Skupiamy się po prostu na wątku fabularnym. Wykonujemy też zadania poboczne, bo tak samo doprowadzą one nas do paru Starożytnych których należy ubić dla srebro BurzochronNa koniec zostanie nam tylko ewentualnie dobić to, co jeszcze nie wpadło.

Disclaimer
Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!
Ikona osiągnięcia: Deszcz strzał</span> / <span>Rain of Arrows
20

Deszcz strzał / Rain of Arrows

Zabij 10 wrogów, korzystając ze zdolności Szybki ostrzał. / Kill 10 enemies using the Rapid Fire ability.

I znowu mamy pucharek związany z nową umiejętnością z dodatku. Szybki strzał znajdziemy w drzewku Łowcy. Warto sobie od razu ulepszyć zdolność na maksymalny poziom. Dzięki niej możemy przytrzymując  wypuszczać strzały jedna za drugą niczym z karabinu. Szybko jednak zużywa nam to pasek adrenaliny. Polecam oczywiście strzelać w głowę, aby szybciej eliminować wrogów. Aby dodatkowo zwiększyć skuteczność, możemy wybrać lepsze strzały. Po zabiciu 10 wrogów z użyciem tej zdolności pucharek jest nasz.

Ikona osiągnięcia: Ogień na wodzie</span> / <span>Fire on Water
20

Ogień na wodzie / Fire on Water

Podpal 10 wrogich statków. / Set 10 enemy ships on fire.

Te pucharek możemy zdobyć kiedykolwiek. I co ciekawe – wcale nie muszą to być wrogie statki. Równie dobrze można podpalać zwykłe kupieckie stateczki. Tak czy siak podczas dodatku przyjdzie nam stoczyć kilka bitew morskich, gdzie trafi się sposobność do zdobycia tegoż trofeum.

Sposoby na podpalanie:

 

  • Miotacz płomieni – podczas jednej z misji w tym dodatku będziemy mogli zdobyć nową przydatną broń dla naszego statku. Jest to zdecydowanie najlepszy sposób na podpalanie szczególnie większych okrętów. Aby tego dokonać, podpływamy do wrogiego statku przy okazji go taranując i wciskamy , aby zaatakować ogniem.
  • Ogniste strzały – możemy też korzystać z tradycyjnych sposobów podpalania. Wymaga to rozwinięcia koszy z węglem w rozbudowie naszego statku. Strzałami jednak ciężko podpalić większe statki i zazwyczaj zużyjemy cały zapas adrenaliny, aby tego dokonać. Małe statki kupieckie jednak da radę w ten sposób spokojnie podpalać. Warto zaznaczyć, że aby atakować ogniem musimy mieć ten pasek napełniony. Wtedy przytrzymując +, możemy bawić się ogniem.
Ikona osiągnięcia: Paruj tym, co pod ręką</span> / <span>Parry to Carry
20

Paruj tym, co pod ręką / Parry to Carry

Ulecz się dziesięciokrotnie, parując ciosy przy użyciu Sądu Lwa. / Heal by parrying 10 times with the Judgment of the Lion.

Sąd Lwa to bardzo dobry, legendarny ciężki topór który zdobędziemy wraz z postępem wątku głównego. Musimy się nim posłużyć. Charakteryzuje się on specjalną zdolnością pozwalająca przywrócić 10% zdrowia po udanym parowaniu. Parowania dokonujemy wciskając + tuż przed atakiem wroga, ale jeśli skończyliście podstawkę, to dobrze o tym wiecie. Musimy 10 razy skorzystać z bonusowego dobrodziejstwa tej broni.

Ikona osiągnięcia: Krew Leonidasa</span> / <span>Blood of Leonidas
20

Krew Leonidasa / Blood of Leonidas

Przedłóż swój ród. / Continue the bloodline.

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu głównego zadania Dom.

Ikona osiągnięcia: Burzochron</span> / <span>Stormculler
30

Burzochron / Stormculler

Zabij wszystkich Starożytnych z Zakonu Burzy w Achai. / Kill all of the Ancients in the Order of the Storm in Achaia.

W dodatku przyjdzie nam polować na kolejnych przeciwników w stylu Czcicieli Kosmosa. Jest to organizacja zwana Zakonem Starożytnych. W drugiej części przyjdzie nam się zmierzyć z Zakonem Burzy. Jest to dokładnie 5 osób.

 

  • Sofos Pośrednik – aby zlokalizować tego przeciwnika musimy odnaleźć dokument w lokacji Zatoka Wraków na wybrzeżu w pobliżu miasta Pellene. Znajduje się on przy ciele na wraku statku między skałami. Sam Sofos zaś kręci się w okolicy Stoczni w Patrai.
  • Megakreon Niezłomny – tego przeciwnika spotkamy pod koniec misji Aktorzy i szpiedzy. Nie ma sposobu, aby uszedł wtedy z życiem.
  • Augos Wszechwidząca – aby odkryć tą przeciwniczkę musimy najpierw pozbyć się Nestora Wytrwałego. Wtedy ujawni nam się jej lokacja. Kobieta przechadza się ulicami miasta Pellene.
  • Nestor Wytrwały – aby zlokalizować tego przeciwnika musimy odnaleźć dokument przeszukując Fortecę Olouros. Pokonanie Nestora będzie wymagało od nas stoczenia bitwy morskiej.
  • Fila Burzliwa – finałowa przeciwniczka dodatku. Potyczkę stoczymy z nią pod koniec wątku głównego.