Assassin’s Creed Odyssey - Dziedzictwo Pierwszego Ostrza: Część 3 DLC

3/10
4-6H
x0
x1
x0
x4
5
0
0
0
1
5
0
0
0
1

 

Dziedzictwo Pierwszego Ostrza to pierwszy duży dodatek do Assassin’s Creed Odyssey podzielony na trzy epizody. Część trzecia tak samo jak poprzednie ma prosty i względnie szybki do zebrania zestaw pucharków. Po poprzednich dodatkach po prostu trzeba już ogarnąć finał.

 

Krok po kroku:

Analogicznie jak cześć pierwsza i druga, dodatek ten nie posiada żadnych pucharków, które można przegapić, ani takich, na które trzeba specjalnie uważać. Skupiamy się po prostu na wątku fabularnym. Wykonujemy też zadania poboczne, bo tak samo doprowadzą one nas do paru Starożytnych których należy ubić dla zloto Z miłości do PersjiNa koniec zostanie nam tylko ewentualnie dobić to, co jeszcze nie wpadło.

Disclaimer
Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!
Ikona osiągnięcia: Krwawy wzrok</span> / <span>Seeing Red
20

Krwawy wzrok / Seeing Red

Zabij 10 wrogów korzystając ze zdolności Furia rodu. / Kill 10 enemies using the Fury of the Bloodline Ability.

I tradycyjnie dla Dziedzictwa Pierwszego Ostrza mamy tu pucharek dotyczący nowej umiejętności. Furię rodu znajdziemy w drzewku Wojownika. I jest to bardzo przydatna zdolność, którą polecam sobie ulepszyć od razu na trzeci poziom. Zadaje solidne obrażenia, a nie dość, że nie zużywa nam paska adrenaliny to jeszcze go uzupełnia. Przydaje się to w starciach. Żeby zabić nim jednak 10 wrogów radzę uprzednio nieco ich zmiękczyć zwykłymi atakami. Szczególnie jeśli są to twardsi przeciwnicy.

Ikona osiągnięcia: Słodko-gorzkie początki</span> / <span>Bittersweet Beginnings
20

Słodko-gorzkie początki / Bittersweet Beginnings

Zabezpiecz swój ród. / Secure your bloodline

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie jak ukończymy zdanie główne Dziedzictwo Pierwszego Ostrza.

Ikona osiągnięcia: Precyzyjny snajper</span> / <span>Surgical Sniper
20

Precyzyjny snajper / Surgical Sniper

Uzdrów się, dokonując 10 zabójstw trafieniami w głowę z łuku, gdy korzystasz ze Złotego zwiastuna. / Heal by getting 10 headshot kills while you have the Golden Harbinger equipped.

Złoty zwiastun to legendarny kostur, który zdobędziemy po pokonaniu jednego ze Starożytnych – Gergisa Negocjatora. Gdy już broń będzie w naszym posiadaniu musimy ją wyposażyć. Sama jej przydatność jest dość wątpliwa. Musimy bowiem strzelać headshoty z łuku, aby zregenerowało nam zdrowie. Ale przez to atak z ukrycia nie ma sensu, bo schowani i tak automatycznie mamy pełne zdrowie. Niezelżenie od tego czy jesteśmy ranni, czy nie możemy zgarniając pucharek. Leczymy się tak 10 razy, pucharek nasz i możemy używać jakiejś bardziej efektywnej broni.

Ikona osiągnięcia: Królodawca</span> / <span>Kingmaker
20

Królodawca / Kingmaker

Zdobądź Miecz Królów. / Acquire the Sword of Kings

Ten pucharek będziemy mogli zdobyć po ukończeniu wątku głównego. Zyskamy bowiem zepsuty miecz i misję wiążącą się z jego naprawą. Musimy ją ukończyć, a ta legendarna broń znajdzie się w naszym posiadaniu. Warto zaznaczyć, że do jego naprawy potrzebne będzie nam adamantyt, ale na tym etapie gry powinniśmy mieć go już pod dostatkiem.

Ikona osiągnięcia: Z miłości do Persji</span> / <span>For Love of Persia
50

Z miłości do Persji / For Love of Persia

Zabij wszystkich Starożytnych tworzących Zakon Władzy w Mesenii. / Kill all the Ancients in the Order of Dominion in Messenia

W dodatku przyjdzie nam polować na kolejnych przeciwników w stylu Czcicieli Kosmosa. Jest to organizacja zwana Zakonem Starożytnych. W trzeciej części przyjdzie nam się zmierzyć z Zakonem Władzy. Jest to dokładnie 7 osób.

 

  • Nieśmiertelni – przeciwnicy zostaną pokonani w głównej misji Prosto w płomienie.
  • Dimokrates Niszczyciel – tego przeciwnika pokonamy podczas głównej misji Kosmos w objęciach zakonu, gdzie będziemy podsłuchiwać trzech podejrzanych, aby odkryć który jest naszym poszukiwanym.
  • Milcząca Artazostre – trop dotyczący tej przeciwniczki znajdziemy w obozie Jaskinia Kedasz w Dolinie Arystomenesa. Na samym dole po zejściu odkryjemy dokument. Potem wystarczy tylko dorwać Artazostre.
  • Pyteasz Architekt – trop dotyczący przeciwnika znajdziemy w Obozie Pedasos w Zatoce Hadesa. Odkrywamy lokalizacje przeciwnika i możemy się go pozbyć.
  • Gaspar Odzwierna – trop dotyczący przeciwniczki znajdziemy na plaży idąc ścieżką w dół od Obozu wojskowego Pylosa w Zatoce Hadesa. Ona sama zaś przebywa wewnątrz lokacji Wąwóz Grozy w regionie Kopalnie w Wielkim Rowie.
  • Gergis Negocjator – tego przeciwnika możemy załatwić podczas wątku głównego w zadaniach Ostatni mędrzec lub Dym i gniew zależnie od tego jakie podjęliśmy decyzje.
  • Amorges, Kieł Persji – główny przeciwnik tego dodatku. Pokonamy go pod koniec wątku głównego.