Blood Waves – Poradnik do trofeów i osiągnięć

 

Blood Waves to prosta i przyjemna gra, w której naszym zadaniem będzie przetrwać jak największą liczbę fal umarlaków. Do dyspozycji otrzymamy różnorakie bronie, a nasze szanse przetrwania zwiększy inwestowanie w umiejętności. Rozgrywka nie jest przesadnie wysublimowana, ale potrafi dać sporo frajdy. Jeśli myślisz o zdobyciu w miarę łatwego i szybkiego calaka, zapraszam do lektury poradnika.

 

Jak oceniasz trudność platyny w Blood Waves?

View Results

Loading ... Loading ...

 

 • Stopień trudności wbicia platyny: 3/10
 • Czas do zdobycia platyny: 6 godzin
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox4 x9 x28
 • Liczba trofeów offline: 42
 • Liczba trofeów online: 0
 • Minimalna liczba przejść: 1
 • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
 • Zglitchowane trofea: BRAK

 

Krok po kroku:

Najważniejszą rzeczą, która pomoże Ci w przetrwaniu, jest regularne wysyłanie save’a w chmurę (w przypadku wersji PS4 możesz także użyć pendrive’a) i wczytywanie go w wypadku porażki. Możesz to robić nawet po każdej zaliczonej fali zombie. Pamiętaj, że śmierć powoduje reset progresu i powrót do pierwszej fali, dlatego gorąco zachęcam do nadużywania tego rozwiązania.

Oto optymalna mapa przejścia poszczególnych fal:

1. Zmień broń na maczetę () i używając niej przejdź dwie pierwsze fale. W tym kroku odblokujesz braz First blood.

2. W 3-ej fali używaj pistoletu, a po skończeniu amunicji dobij resztę przeciwników maczetą. Po zakończeniu fali nie zaczynaj kolejnej – udaj się w stronę upgrade’ów i w pierwszej maszynie po prawej stronie wydaj 3 skill pointy, aby zyskać zdolność LOOT, która zapewni nam 25% lepszy łup z pokonanych wrogów. Kup także SMG oraz amunicję do niego (maksimum, ile możesz kupić).

3. 4-tą falę przejdź używając zakupionego wcześniej SMG. Powinieneś odblokować braz 100 zombies. Po zakończeniu fali nie zaczynaj kolejnej – udaj się w stronę upgrade’ów i w pierwszej maszynie po prawej stronie wydaj 1 skill pointa, aby zyskać zdolność SPRINT, dzięki której będziemy mogli biegać o 30% dłużej. Kup także Shotguna i amunicję do niego (maksimum, ile możesz kupić). W tym momencie powinien wpaść braz 10,000 $. Jeśli zostało Ci trochę pieniędzy, uzupełnij amunicję do SMG.

4. Począwszy od 5-ej fali, staraj się wykonywać jak najwięcej headshotów za pomocą shotguna. Potrzebujesz łącznie 100, aby odblokować srebro Mega Headshot. Po ukończeniu fali nie zaczynaj kolejnej – udaj się w stronę upgrade’ów i uzupełnij amunicję do shotguna i SMG.

5. Począwszy od 6-ej fali, staraj się zabijać kwasowe zombie za pomocą SMG. Gdy zabijesz 20, otrzymasz braz Acid Wars. Po ukończeniu fali nie zaczynaj kolejnej – udaj się w stronę upgrade’ów i uzupełnij amunicję do shotguna i SMG, a także kup skilla Resistance to Explosion.

6. Po 7-ej fali, kup miniguna M134. Przy jego zakupie powinno wpaść braz 25,000 $. Od teraz staraj się rozpoczynać każdą nową falę od używania miniguna, gdyż potrzebujesz pokonać nim 1000 przeciwników dla zloto Large-scale game. Jak tylko będziesz w stanie, kup następujące 2 skille: Resistance to Electricity i Resistance to Acid.

7. Po 11 fali, powinieneś mieć wystarczająco dużo punktów upgrade’ów, aby ulepszyć każdą broń. Oczywiście, nie da się ulepszyć wszystkich broni jednocześnie, dlatego warto tu zastosować następujący trik: podejdź do stołu, ulepsz jedną broń/pułapkę, wyjdź do menu głównego i wciśnij PLAY. Gra wczyta się na końcu poprzedniej fali, ponownie zostawiając do Twojej dyspozycji wszystkie zdobyte punkty ulepszeń. Po ulepszeniu wszystkiego powinieneś mieć odblokowane następujące puchary:

 • braz Master Machete
 • braz Master Colt M1911
 • braz Master SMG
 • braz Master Shotgun
 • braz Master AK-12
 • braz Master RPG-7
 • braz Master AWP
 • braz Master M134
 • braz Master Barricade
 • braz Master Turret
 • srebro Master Flamethrower
 • srebro Master Zombie Grinder
 • srebro Master Deadly Spinner

8. Gdy odblokujesz powyższe pucharki, wczytaj grę ponownie, ulepsz jedynie miniguna (M134) oraz snajperkę (AWP), a następnie ją kup, co odblokuje braz Sniper.

9. Nic nie ulepszaj do momentu, gdy będziesz mieć 6 skill pointów do dyspozycji. Analogicznie do ulepszeń broni, możesz posłużyć się tutaj podobnym trikiem. Ulepsz po kolei do maksimum każdą z wymaganych zdolności, wychodząc po każdym ulepszeniu do menu i kontynuując grę. Oto lista zdolności wymaganych do pucharka: Resistance to damage, Regeneration, Invulnerability, Health, Armor. Po tym kroku, powinieneś odblokować następujące trofea:

 • braz Add Armor
 • braz Maximum Resistance
 • braz Maximum Regeneration
 • srebro Maximum Invulnerability
 • srebro Maximum Health

10. Każdą kolejną falę przejdź w sposób, który najbardziej Ci odpowiada. Zachęcam do jak najszybszego ulepszenia zdrowia (Health), regeneracji (Regeneration) i odporności na obrażenia (Resistance to damage). W międzyczasie kup każdy rodzaj pułapki dla srebro Full combat readiness, a także zgiń od obrażeń otrzymanych od dowolnej pułapki dla braz Researcher. Zrób ten ostatni pucharek w miarę wcześnie, koniecznie wysyłając save w chmurę przed jego podjęciem się, gdyż zgon spowoduje powrót do pierwszej fali, a jeśli zostawisz to trofeum na koniec, gdy będziesz odpowiednio dopakowany, pułapka będzie zadawała obrażenia wolnej niż działa Twoja regeneracja. Uszkodzone pułapki regularnie naprawiaj, aby otrzymać braz Repairman. Upewnij się także, że masz następujące pucharki, a w razie potrzeby przeczytaj ich opisy:

 • braz Deadly Spinner
 • braz Zombie Grinder
 • braz Pyromaniac|
 • braz I love barricades

11. Gdy przejdziesz 30 falę, odblokujesz zloto Survivor. Z pewnością wciąż pozostaną Ci do zdobycia zloto 5,000 zombies i zloto Millionaire. 5000 zombiaków powinno wpaść w 34 fali, natomiast trofeum za wydanie miliona pojawi się w okolicach 32-33 fali, zakładając, że wydajesz wszystko, co masz koncie. Jeśli masz więcej pieniędzy, niż możesz wydać, kupuj najdroższe pułapki i stawiaj je przy bramach, którymi wbiegają zombiaki na arenę, aby szybko uległy zniszczeniu, trać dużo amunicji, itd.

Poradnik:

platyna Blood Waves Platinum
Good job! Completed all tasks!

Gratulacje! Zombiaki nie miały żadnych szans!

 

braz First blood 20
Kill the first zombie

Zobacz opis trofeum zloto 5,000 zombies.

 

braz 100 zombies 20
Kill 100 zombies in one game

Zobacz opis trofeum zloto 5,000 zombies.

 

braz 500 zombies 20
Kill 500 zombies in one game

Zobacz opis trofeum zloto 5,000 zombies.

 

srebro 1,000 zombies 30
Kill 1,000 zombies in one game

Zobacz opis trofeum zloto 5,000 zombies.

 

zloto 5,000 zombies 40
Kill 5,000 zombies in one game

Trofeum odblokuje się w 34 fali. Podpowiedzi dotyczące przetrwania znajdują powyżej, w mapie „Krok po kroku”.

 

braz 10,000 $ 20
Spend 10,000 cash in one game

Zobacz opis trofeum zloto Millionaire.

 

braz 25,000 $ 20
Spend 25,000 cash in one game

Zobacz opis trofeum zloto Millionaire.

 

srebro 100,000 $ 30
Spend 100,000 cash in one game

Zobacz opis trofeum zloto Millionaire.

 

zloto Millionaire 40
Spend 1,000,000 cash in one game

Trofeum można zdobyć najwcześniej w 32-33 fali, w zależności ile pieniędzy podniesiesz z zabitych wrogów. Musisz łącznie wydać 1 milion waluty w grze. Do tego wlicza się wszystko – zakup broni, pułapek i amunicji, a także naprawa pułapek. Jeśli nie idzie Ci najlepiej i przechodzisz fale resztkami sił, po każdej fali uzupełniaj uzbrojenie za wszystkie pieniądze i trofeum wpadnie naturalnie. Jeśli natomiast idzie Ci na tyle dobrze, że masz więcej pieniędzy niż możesz wydać, buduj najdroższe pułapki w miejscach, gdzie zostaną one szybko zniszczone przez wchodzące zombie, np. blisko drzwi. Podpowiedzi dotyczące przetrwania znajdują powyżej, w mapie „Krok po kroku”.

 

zloto Large-scale game 40
Kill 1,000 zombies using M134

Idąc razem z powyższą mapą przejścia, po 7 fali kupisz miniguna M134. Musisz zabić nim 1000 zombiaków. Nie jest to trudne, gdyż minigun jest jedną z najpotężniejszych broni w grze i regularne używanie go bardzo pomaga w przetrwania.

 

braz Sniper 20
Buy AWP

Trofeum wpadnie po zakupie snajperki AWP. Polecam to zrobić w okolicach 11 fali. Snajperka jest jedną z najbardziej użytecznych broni w grze (szczególnie ulepszona na maxa) i z pewnością pomoże w przertwaniu.

 

braz Bomberman 20
Buy RPG-7

Trofeum wpadnie po zakupie wyrzutni RPG-7. Nie jest to broń pierwszej potrzeby, ale celnie odpalona rakieta może zabić nawet ponad 10 zombiaków. Polecam zakupić w momencie, gdy pieniędzy będziesz mieć więcej niż możesz wydać na amunicję do podstawowych broni i pułapki.

 

srebro Mega Headshot 30
Make 100 Headshots using Shotgun

Musisz wykonać 100 headshotów za pomocą shotguna. Polecam kupić broń po 4 fali i regularnie strzelać nią w głowy zombiaków, aby zdobyć trofeum najszybciej jak się da, ponieważ w późniejszych falach shotgun nie jest tak użyteczny, jak inne bronie.

 

braz Earthing 20
Kill the Electric zombie by shooting at his feet

Trofeum wpadnie najprawdopodobniej podczas zwyklej gry. Jeśli nie, zabij elektrycznego (niebieskiego) zombie strzelając mu w nogi z dowolnej broni.

 

braz Acid Wars 20
Kill 20 Acid Zombies using SMG

Musisz zabić 20 kwasowych (zielonych) zombie za pomocą SMG. Polecam zrobić to w najszybciej, jak tylko możliwe, gdyż SMG jest mało użyteczną bronią na późniejsze fale.

 

braz Add Armor 20
Get skill Armor

Zobacz opis trofeum srebro Maximum Health.

 

braz I love barricades 20
Build 100 barricades in one game

Musisz zbudować 100 barykad w czasie jednej rozgrywki. Jeśli nie uda Ci się zrobić tego w sposób naturalny, istnieje trik, który w tym pomoże: kup jedną barykadę, następnie wróć na arenę i przejdź w tryb budowania. Ustaw barykadę w miejscu, gdzie nie da się jej zbudować (np. na kolumnie) i wciśnij 100 razy .

 

braz Pyromaniac 20
Build 10 Flamethrower Traps in one game

Musisz zbudować 10 miotaczy ognia w czasie jednej rozgrywki. Jeśli nie uda Ci się zrobić tego w sposób naturalny, istnieje trik, który w tym pomoże: kup jeden miotacz, następnie wróć na arenę i przejdź w tryb budowania. Ustaw miotacz w miejscu, gdzie nie da się go zbudować (np. na kolumnie) i wciśnij 10 razy .

 

braz Zombie Grinder 20
Build 4 Zombie Grinder Traps in one game

Musisz zbudować 4 pułapki „Zombie Grinder” w czasie jednej rozgrywki. Jeśli nie uda Ci się zrobić tego w sposób naturalny, istnieje trik, który w tym pomoże: kup jeden grinder, następnie wróć na arenę i przejdź w tryb budowania. Ustaw grinder w miejscu, gdzie nie da się go zbudować (np. na kolumnie) i wciśnij 4 razy .

 

braz Deadly Spinner 20
Build 2 Deadly Spinner Traps in one game

Musisz zbudować 2 pułapki „Deadly Spinner” w czasie jednej rozgrywki. Jeśli nie uda Ci się zrobić tego w sposób naturalny, istnieje trik, który w tym pomoże: kup jeden spinner, następnie wróć na arenę i przejdź w tryb budowania. Ustaw spinner w miejscu, gdzie nie da się go zbudować (np. na kolumnie) i wciśnij 2 razy .

 

braz Master Machete 20
Improve Machete to maximum in Workbench

Zobacz opis trofeum srebro Master Deadly Spinner.

 

braz Master Colt M1911 20
Improve Colt M1911 to maximum in Workbench

Zobacz opis trofeum srebro Master Deadly Spinner.

 

braz Master SMG 20
Improve SMG to maximum in Workbench

Zobacz opis trofeum srebro Master Deadly Spinner.

 

braz Master Shotgun 20
Improve Shotgun to maximum in Workbench

Zobacz opis trofeum srebro Master Deadly Spinner.

 

braz Master M134 20
Improve M134 to maximum in Workbench

Zobacz opis trofeum srebro Master Deadly Spinner.

 

braz Master AK-12 20
Improve AK-12 to maximum in Workbench

Zobacz opis trofeum srebro Master Deadly Spinner.

 

braz Master RPG-7 20
Improve RPG-7 to maximum in Workbench

Zobacz opis trofeum srebro Master Deadly Spinner.

 

braz Master AWP 20
Improve AWP to maximum in Workbench

Zobacz opis trofeum srebro Master Deadly Spinner.

 

braz Master Barricade 20
Improve Barricade to maximum in Workbench

Zobacz opis trofeum srebro Master Deadly Spinner.

 

braz Master Turret 20
Improve Turret to maximum in Workbench

Zobacz opis trofeum srebro Master Deadly Spinner.

 

srebro Master Zombie Grinder 30
Improve Zombie Grinder to maximum in Workbench

Zobacz opis trofeum srebro Master Deadly Spinner.

 

srebro Master Flamethrower 30
Improve Flamethrower to maximum in Workbench

Zobacz opis trofeum srebro Master Deadly Spinner.

 

srebro Master Deadly Spinner 30
Improve Deadly Spinner to maximum in Workbench

Zgromadż przynajmniej 6 punktów upgrade’ów, aby ulepszyć każdą broń i pułapkę. Oczywiście, nie da się ulepszyć wszystkich broni jednocześnie, dlatego warto tu zastosować następujący trik: podejdź do stołu, ulepsz jedną broń/pułapkę, wyjdź do menu głównego i wciśnij PLAY. Gra wczyta się na końcu poprzedniej fali, ponownie zostawiając do Twojej dyspozycji wszystkie zdobyte punkty ulepszeń. Do maksimum trzeba ulepszyć: Machete, , Colt M1911, SMG, Shotgun, M134, AK-12, RPG-7, AWP, Barricade, Turret, Zombie Grinder, Flamethrower i Zombie Spinner.

 

braz Repairman 20
Earn 1,000 points on the repair in one game

Pułapki mogą zostać uszkodzone jedynie przez zombie. Im bardziej zaawansowana pułapka, tym mniej rodzajów przeciwników może ją zniszczyć. Wybuchające zombiaki potrafią niszczyć każdy rodzaj pułapki. Aby dokonać naprawy, podejdź do uszkodzonej pułapki i wciśnij . Trzeba wydać łącznie 1000 punktów napraw. Mi się to udało po zreperowaniu około 6 Zombie Grinderów.

 

braz Maximum Resistance 20
Improve the skill „Resistance to damage” to the maximum

Zobacz opis trofeum srebro Maximum Health.

 

braz Maximum Regeneration 20
Improve the skill „Regeneration” to the maximum

Zobacz opis trofeum srebro Maximum Health.

 

srebro Maximum Invulnerability 30
Improve the skill „Invulnerability” to the maximum

Zobacz opis trofeum srebro Maximum Health.

 

srebro Maximum Health 30
Improve the skill „Health” to the maximum

Analogicznie do ulepszeń broni, możesz posłużyć się tutaj podobnym trikiem. Jak tylko będziesz mieć dostępnych 6 skill pointów, ulepsz po kolei do maksimum każdą z wymaganych zdolności, wychodząc po każdym ulepszeniu do menu i kontynuując grę. Oto lista zdolności wymaganych do pucharka: Resistance to damage, Regeneration, Invulnerability, Health, Armor.

 

zloto Survivor 50
Survive 30 waves

Przetrwanie 30 fal z pewnością nie będzie ostatnim pucharkiem, jaki zdobędziesz. Aby zabić 5000 zombiaków, musisz przetrwać co najmniej d0 34 rundy. Pamiętaj, że Twoją największą pomocą jest regularne wysyłanie save’a w chmurę. Jeśli masz problemy, rób to nawet po każdej zakończonej fali.

 

srebro Full combat readiness 30
Buy all kinds of traps in one game

Musisz kupić (niekoniecznie użyć) każdy rodzaj pułapki dostępny w grze, wystarczy po jednej sztuce:

– Zombie Grinder
– Deadly Spinner
– Barricade
– Turret
– Flamethrower

 

braz Researcher 20
Get Deadly Damage from Traps

Musisz otrzymać śmiertelne obrażenia od dowolnej pułapki. Zrób ten pucharek w miarę wcześnie, koniecznie wysyłając save w chmurę przed jego podjęciem się, gdyż zgon spowoduje powrót do pierwszej fali, a jeśli zostawisz to trofeum na koniec, gdy będziesz odpowiednio dopakowany, pułapka będzie zadawała obrażenia wolnej niż działa Twoja regeneracja.

 

Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Grę udostępnił wydawca.