Borderlands 3 – Poradnik do trofeów i osiągnięć

 

Witajcie poszukiwacze przygód i pradawnych krypt. Oto poradnik do Borderlands 3 – najnowszej części popularnej serii protoplastów looter shooterów. Poziom trudności wbicia platyny jest podobny do poprzedników, jednak czas, jaki musimy poświęcić, jest już mniejszy.

 

Informacje ogólne:

 • Stopień trudności wbicia platyny: 4/10
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox3 x6 x35
 • Liczba trofeów offline: 43
 • Liczba trofeów online: 2
 • Minimalna liczba przejść: 1
 • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
 • Zglitchowane trofea: BRAK
 • Czas do zdobycia platyny: 40h

 

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

Krok po kroku:

KROK I – Ukończenie gry

Wybór poziomu trudności na początku gry nie ma wpływu na żadne trofeum. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon, nie ma też żadnych pucharków, które wymagają grania odpowiednią postacią. Wystarczy więc jedno przejście przejście, grając przy tym dowolną postacią. Dodatkowo maksymalny poziom powinniśmy osiągnąć już w pierwszym przejściu po wykonaniu wszystkich zadań i aren. W pierwszej kolejności radzimy skupić się na przejściu głównej osi fabularnej (misje te oznaczone są ikoną odwróconego V). Warto wykonywać też jak najwięcej zadań pobocznych, aby zawsze być na odpowiednio wysokim poziomie doświadczenia. Dodatkowo odkładajmy też bronie i akcesoria oznaczone na purpurowe o randze epic, aby po odblokowaniu ostatniego slotu na akcesoria, nie mieć problemu z wbiciem trofeum srebro On Fleek. Dobrze też jeżeli będziemy od początku zwracać uwagę na producentów broni, których używamy. Musimy zabić po 100 przeciwników od każdego z 9 producentów (więcej info przy braz Rewards Card).

 

KROK II – Misje poboczne

Po pokonaniu ostatniego bossa i ukończeniu gry – kontynuujemy dalej rozgrywkę, wykonując wszystkie misje poboczne (trofeum zloto Getting A Little On The Side). Sporym wyzwaniem mogą okazać się walki na arenie Circles of Slaughter (trofeum braz Slaughterhouse 3). Powinniśmy wyposażyć się do nich w mocne pukawki i w razie dalszych trudności podchodzić do nich razem z ekipą w miarę ogarniętych graczy online.

 

KROK III – Eridian Slab i odwiedzenie wszystkich miejscówek 

Na sam koniec zostało zebranie wszystkich Eridian Slab (trofeum srebro Tales From The Eridian Slab) i odwiedzenie wszystkich lokacji (trofea braz A Hundred Names For Sand, braz Swamped, braz City Slicker i braz Exoarchaeolo—You Get the Gist, srebro Master Of All You Survey) korzystając z wideoporadników.

 

Poradnik:

platyna Ultimate Vault Hunter GS: 120
Unlock all Borderlands® 3 Trophies.

Gratulacje! 🙂

 

braz You Got Skills GS: 5
Reach level 2.

Wpadnie po drodze do zdobycia pucharka zloto Biggest Badass In The Borderlands.

 

braz Star Bound GS: 10
Reach level 10.

Wpadnie po drodze do zdobycia pucharka zloto Biggest Badass In The Borderlands.

 

srebro Vaulting Your Way To The Top GS: 10
Reach level 25.

Wpadnie po drodze do zdobycia pucharka zloto Biggest Badass In The Borderlands.

 

zloto Biggest Badass In The Borderlands GS: 30
Reach level 50.

Kończąc główną linię fabularną, wszystkie zadania poboczne, areny i wyzwania powinniśmy mieć już 50 poziom. Jeśli jednak do tego poziomu nie dotarliśmy i nie chce nam się grindować na obecnym poziomie, to możemy rozpocząć grę na tym samym zapisie w trybie True Vault Hunter Mode (NG+). Przeciwnicy są dużo silniejsi, ale zdobywamy też odpowiednio więcej doświadczenia.

 

braz Bolt-Ons GS: 30
Unlock 10 Character Heads or Skins.

Nowe modyfikacje wyglądu głowy i skórki otrzymać możemy na kilka sposobów:

 • wypadają z wrogów (głównie bossów i ulepszonych „badassów” ale bardzo rzadko),
 • wypadają z jednorękiego bandyty w klubie Moxxi na statku,
 • wymieniając za eridium u Crazy Earla w ładowni na statku.

Wpadnie po drodze do zaliczania trofeum braz My Name Is Earl. Następnie w ekwipunku musimy użyć danej modyfikacji (wciskając ), aby móc zmieniać wygląd postaci.

 

braz Mechani-Cool GS: 30
Unlock 10 Vehicle Parts via hijacking.

Możliwość używania stacji Catch-a-Ride, a tym samym pojazdów, uzyskamy po misji “Cult Following”. Aby zdobywać nowe części i malowania do rozbudowy wehikułów, musimy przejmować te, używane przez wroga (wciskamy przy nim ), jeżeli posiadają na sobie części lub malowania, których nie mamy jeszcze w swoim katalogu. Za każdym razem kiedy trafiamy do nowej mapy, powinniśmy rozejrzeć się za wrogimi pojazdami do przejęcia. Jeżeli przejęty pojazd ma nową część, to pojawia się wtedy informacja przy pasku zdrowia w lewym dolnym rogu.

Istnieje pewien wyjątek, nie możemy przejmować pojazdów, które w misjach fabularnych należy zniszczyć. Oprócz tego do trofeum wliczają się też ukryte pojazdy, których odnalezienie i przyprowadzenie zleca Ellie. Oznaczone na mapie są tym symbolem .

 

braz Tips Appreciated GS: 15
Tip Moxxi.

Trofeum możliwe do wbicia po ukończeniu misji „Taking Flight”. Na statku Sanctuary musimy udać się do klubu Moxxi i wcisnąć na słoiku przy ladzie, aby dać napiwek.

 

braz I Hope You Didn’t Tea-bag GS: 15
Win a duel.

Pucharek najlepiej wbić grając ze znajomymi lub na split-screenie ( aktywujemy drugi kontroler i wybieramy opcje Add Splitscreen). Atakujemy drugiego gracza wciskając . Następnie druga osoba musi wcisnąć na hologramie, który się pojawił. Po kilku sekundach rozpocznie się pojedynek.

 

braz Stay Away From The Light GS: 15
Revive another player.

Podobnie jak powyżej – trofeum najlepiej wbić grając ze znajomymi lub na split-screenie. Drugi gracz musi zginąć, a my musimy go reanimować, wciskając i przytrzymując .

 

braz Gun Pals! GS: 15
Send an item to a friend.

Pucharek banalnie prosty do wbicia, choć wymagane jest podłączenie do sieci. Należy: wcisnąć > Social> zakładka Mail > wciskamy > wybieramy dowolną bezużyteczną broń > wybieramy kogoś z listy przyjaciół i potwierdzamy.

 

braz Dropping Loads GS: 15
Win a live grenade at a Slot Machine.

Na statku Sanctuary udajemy się do klubu Moxxi i gramy na dowolnym jednorękim bandycie (chociaż lepiej nie na tym, który kosztuje nas eridium). Za którymś razem z maszyny powinien wypaść odbezpieczony granat, tym samym wbijając nam ten pucharek.

 

braz Good Against Remotes Is One Thing GS: 20
Get a perfect score at the Firing Range on any difficulty.

Strzelnice znajdziemy na statku Sanctuary pod sklepem z broniami i ulepszeniami Marcusa.

Strzelnica

Do wyboru mamy 2 trudności – wybieramy normal. Musimy ustrzelić wszystkie cele, zanim znikną. Bez znaczenia jest, czy oddajemy też niecelne strzały (więc możemy pruć z karabinów bez opamiętania) oraz w ile osób podejmujemy wyzwanie. Im jest nas więcej, tym będzie łatwiej. Musimy się tylko zgadać, kto bierze na siebie dany obszar strzelnicy (góra/dół, prawo/lewo).

 

braz My Name Is Earl GS: 20
Buy 20 cosmetic items from Crazy Earl.

Sklep Szalonego Earla znajdziemy w ładowni naszego statku Sanctuary. W zamian za eridium kupujemy nowe skiny i inne elementy kosmetyczne. Musimy kupić tam 20 przedmiotów. Warto kupować w pierwszej kolejności  modyfikacje głowy i skórki (aby wbić trofeum braz Bolt-Ons), a następnie najtańsze przedmioty (ozdoby pokoju i wisiorki do broni). Eridium zdobywamy, wykonując wyzwania (są za wszystko np. zabijanie konkretnych typów przeciwników i konkretnymi broniami), zadania zlecane przez członków załogi (wieże dla Moxxi, zniszczone roboty dla Claptrapa, nagrania dla Tannis itp.), rozbijając purpurowe kryształy (po otrzymaniu ulepszenia z pierwszego Vault’u), deszyfrując Eridian Slab oraz wypada z bossów.

 

srebro Tales From The Eridian Slab GS: 20
Decipher all of the Eridian Slabs.

Pod koniec gry, w jednej z krypt znajdziemy urządzenie odczytujące znaki Erydian. Od tego momentu możemy wchodzić w interakcję ze znakami rozmieszczonymi w różnych zakątkach wszystkich planet. W sumie jest ich 30, jednak trofeum wpada dopiero wtedy, kiedy po odnalezieniu wszystkich wrócimy na statek Sanctuary i zbadany kilkukrotnie znak w laboratorium Tannis. Poniżej znajduje się filmik pokazujący lokalizację wszystkich znaków.

 

braz Slaughterhouse 3 GS: 20
Complete all the Circles of Slaughter.

Aby zdobyć to trofeum, musimy ukończyć wszystkie 3 wyzwania walk na arenie, które odblokowuje się pod koniec gry. Są one zadaniami pobocznymi (wliczają się do trofeum zloto Getting A Little On The Side). Każde wyzwanie składa się z 5 rund, rundy natomiast z kilku fal wrogów. W razie porażki musimy powtarzać od początku daną rundę (na całe szczęście nie całe wyzwanie). Wyzwania te są dosyć wymagające, dlatego koniecznie wyłączmy Mayhem Mode na statku. Warto też dobrze się wyposażyć, zarówno w silne bronie (elektryczne na tarcze, kwasowe na opancerzonych przeciwników, podpalające na bestie), jak i w rozbudowanie pojemności ekwipunku na naboje. Łatwiej będziemy mieli jeśli posiadamy zgrany zespół. W solo te wyzwania mogą być bardzo trudne (zwłaszcza Slaughterstar 3000). Poniżej znajdują się lokalizacje misji pobocznych rozpoczynających wyzwania

 • The Slaughter Shaft, Pandora, Konrad’s Hold
 • Cistern of Slaughter, Promethea, Meridian Metroplex
 • Slaughterstar 3000, Nekrotafeyo, Desolanion’s Edge

 

braz A Hundred Names For Sand GS: 30
Discover all named locations on Pandora.

Aby zdobyć to trofeum, musimy odkryć wszystkie lokacje na Pandorze (pojawia się wtedy informacja „Area Discovered” i nazwa miejsca). Najlepiej zostawić sobie ten i pozostałe pucharki dotyczące eksploracji na koniec, kiedy wykonamy już wszystkie misje poboczne (patrz trofeum zloto Getting A Little On The Side). W ten sposób większość miejsc do tego trofeum zaliczymy po drodze, a co ważniejsze – niektóre lokacje odblokowują się dopiero podczas wykonywania konkretnych zadań pobocznych. Aby sprawdzić ile miejsc już odkryliśmy, włączamy mapę ( i zakładka Map) i wciskamy . Na mapie główniej widzimy ile w sumie odwiedziliśmy lokacji, natomiast przybliżając do poszczególnych planet i regionów, widzimy ile odwiedziliśmy w poszczególnym obszarze. Niestety nie można sprawdzić szczegółowo, które dokładnie miejsce ominęliśmy. Większość miejsc jest dosyć spora, lecz kilka bardzo małych wymaga od nas, abyśmy stanęli w dosyć precyzyjnym miejscu. Wszystkie lokacje zobaczyć można na filmiku poniżej.

 

braz Swamped GS: 30
Discover all named locations on Eden-6.

Aby zdobyć to trofeum, musimy odkryć wszystkie lokacje na Eden-6 (pojawia się wtedy informacja „Area Discovered” i nazwa miejsca). Najlepiej zostawić sobie ten i pozostałe pucharki dotyczące eksploracji na koniec, kiedy wykonamy już wszystkie misje poboczne (patrz trofeum zloto Getting A Little On The Side). W ten sposób większość miejsc do tego trofeum zaliczymy po drodze, a co ważniejsze niektóre lokacje odblokowują się dopiero podczas wykonywania konkretnych zadań pobocznych. Aby sprawdzić ile miejsc już odkryliśmy, włączamy mapę ( i zakładka Map) i wciskamy . Na mapie główniej widzimy ile w sumie odwiedziliśmy lokacji, natomiast przybliżając do poszczególnych planet i regionów, widzimy ile odwiedziliśmy w poszczególnym obszarze. Niestety nie można sprawdzić szczegółowo, które dokładnie miejsce ominęliśmy. Większość lokacji jest dosyć spora, lecz kilka bardzo małych wymaga od nas, abyśmy stanęli w dosyć precyzyjnym miejscu. Wszystkie lokacje zobaczyć można na filmiku poniżej.

 

braz City Slicker GS: 30
Discover all named locations on Promethea.

Aby zdobyć to trofeum, musimy odkryć wszystkie lokacje na Promethea (pojawia się wtedy informacja „Area Discovered” i nazwa miejsca). Najlepiej zostawić sobie ten i pozostałe pucharki dotyczące eksploracji na koniec, kiedy wykonamy już wszystkie misje poboczne (patrz trofeum zloto Getting A Little On The Side). W ten sposób większość miejsc do tego trofeum zaliczymy po drodze, a co ważniejsze niektóre lokacje odblokowują się dopiero podczas wykonywania konkretnych zadań pobocznych. Aby sprawdzić ile miejsc już odkryliśmy włączamy mapę ( i zakładka Map) i wciskamy . Na mapie główniej widzimy ile w sumie odwiedziliśmy lokacji, natomiast przybliżając do poszczególnych planet i regionów, widzimy ile odwiedziliśmy w poszczególnym obszarze. Niestety nie można sprawdzić szczegółowo, które dokładnie miejsce ominęliśmy. Większość miejsc jest dosyć spora, lecz kilka bardzo małych wymaga od nas, abyśmy stanęli w dosyć precyzyjnym miejscu. Wszystkie lokacje zobaczyć można na filmiku poniżej.

 

braz Exoarchaeolo—You Get the Gist GS: 30
Discover all named locations on Nekrotafeyo.

Aby zdobyć to trofeum, musimy odkryć wszystkie lokacje na Nekrotafeyo (pojawia się wtedy informacja „Area Discovered” i nazwa miejsca). Najlepiej zostawić sobie ten i pozostałe pucharki dotyczące eksploracji na koniec, kiedy wykonamy już wszystkie misje poboczne (patrz trofeum zloto Getting A Little On The Side). W ten sposób większość miejsc do tego trofeum zaliczymy po drodze, a co ważniejsze niektóre lokacje odblokowują się dopiero podczas wykonywania konkretnych zadań pobocznych. Aby sprawdzić ile miejsc już odkryliśmy włączamy mapę ( i zakładka Map) i wciskamy . Na mapie główniej widzimy ile w sumie odwiedziliśmy lokacji, natomiast przybliżając do poszczególnych planet i regionów, widzimy ile odwiedziliśmy w poszczególnym obszarze. Niestety nie można sprawdzić szczegółowo, które dokładnie miejsce ominęliśmy. Większość miejsc jest dosyć spora, lecz kilka bardzo małych wymaga od nas, abyśmy stanęli w dosyć precyzyjnym miejscu. Wszystkie lokacje zobaczyć można na filmiku poniżej.

 

srebro Master Of All You Survey GS: 50
Discover all named locations.

Pucharek wpadnie po zdobyciu trofeów braz A Hundred Names For Sand, braz Swamped, braz City Slicker i braz Exoarchaeolo—You Get the Gist, zwiedzeniu wszystkich lokacji w Athenas (5 lokacji) oraz odwiedzeniu 6 aren Eridian Proving Grounds (trofeum srebro 100 Proof) i Slaughterstar 3000.

 

braz À La Carte GS: 20
Complete 20 Side Missions.

Wpadnie po drodze do zdobycia pucharka zloto Getting A Little On The Side.

 

zloto Getting A Little On The Side GS: 50
Complete all Side Missions.

Misje poboczne zaznaczone są na mapie żółtymi wykrzyknikami. Nie da się pominąć żadnej i można je wykonywać w dowolnym momencie, również po zakończeniu fabuły.  Niektóre dostępne są od pewnego momentu w fabule lub po ukończeniu innej misji pobocznej. Aby sprawdzić które już wykonaliśmy, należy wcisnąć i wybrać zakładkę Log. Tam widzimy zadania, w trakcie których jesteśmy wykonywania oraz te już wykonane (zadania trials i areny slaughter z jakiegoś powodu nie są widoczne w tym spisie). Misje Dynasty Dash i Circles of Slaughter można powtarzać wielokrotnie, wystarczy je zaliczyć tylko raz. Oto lista wszystkich misji i lokacje, w których je znajdziemy:

Pandora
The Droughts:

 • Powerful Connections
 • Bad Reception
 • Dump on Dumptruck
 • Skag Dog Days
 • Under Taker

Ascension Bluff:

 • Golden Calves
 • Head Case

Devil’s Razor:

 • ECHOnet Neutrality
 • The Feeble and the Furious
 • Dynasty Dash: Pandora
 • Buff Film Buff
 • Boom Boom Boomtown
 • Life of the Party
 • Wildlife Conservation
 • Sheega’s All That

The Splinterlands:

 • The Homestead
 • The Homestead (Part 2)
 • The Homestead (Part 3)
 • Just Desserts

Carnivora:

 • Let’s Get It Vaughn

Konrad’s Hold:

 • The Demon in the Dark
 • Childhood’s End

 

Sanctuary

 • Just a Prick
 • Kill Killavolt
 • Invasion of Privacy
 • Pandora’s Next Top Mouthpiece
 • The Kevin Konundrum
 • Baby Dancer

 

Promethea

Meridian Outskirts:

 • Healers and Dealers
 • Maliwannabees

Meridian Metroplex:

 • Rise and Grind
 • Dynasty Diner
 • Technical NOGout

Skywell-27:

 • Opposition Research

Atlas HQ:

 • Ratch’d Up

Lectra City:

 • Porta Prison
 • Proof of Wife

 

Athenas

 • Holy Spirits

 

Eden-6
Floodmoor Basin:

 • Don’t Truck with Eden-6
 • Get Quick, Slick
 • Malevolent Practice
 • Irregular Customers
 • Capture the Frag
 • Swamp Bro
 • Dynasty Dash: Eden-6
 • Raiders of the Lost Rock

The Anvil:

 • On the Blood Path

Jakobs Estate:

 • Witch’s Brew
 • Sacked

Ambermire:

 • Sell Out

Voracious Canopy:

 • Rumble in the Jungle

 

Nekrotafeyo

Desolation’s Edge:

 • Cannonization
 • Bad Vibrations
 • Fire in the Sky
 • Homeopathological
 • It’s Alive
 • Transaction-Packed

 

Circles of Slaughter

 • Cistern of Slaughter
 • The Slaughter Shaft
 • Welcome to Slaughterstar 3000
 • Slaughterstar 3000

 

Trials (Proving Grounds)

 • Discover the Trial of Survival
 • Trial of Survival
 • Discover the Trial of Cunning
 • Trial of Cunning
 • Discover the Trial of Discipline
 • Trial of Discipline
 • Discover the Trial of Instinct
 • Trial of Instinct
 • Discover the Trial of Fervor
 • Trial of Fervor
 • Discover the Trial of Supremacy
 • Trial of Supremacy

 

srebro 100 Proof GS: 30
Clear all the Eridian Proving Grounds.

Pod koniec gry otrzymamy możliwość brania udziału w wyzwaniach Eridian Proving Grounds, zwanych też Trials. Są one zadaniami pobocznymi (wliczają się do trofeum zloto Getting A Little On The Side), polegającymi na pokonaniu pewnego toru pełnego wrogów w wyznaczonym limicie czasowym. Limit czasowy jest zawsze bardzo duży, więc nie powinniśmy się nim przejmować. Na koniec każdego wyzwania musimy stoczyć walkę z minibossem. Poniżej zamieściłem lokalizację rozpoczynające dane wyzwanie. Po przyjęciu misji, musimy udać się na statek Sanctuary, następnie z mostka wybrać nową lokację i zejść na arenę przez ładownie.

 • Trial of Cunning, Pandora, The Splinterlands
 • Trial of Discipline, Promethea, Meridian Outskirts
 • Trial of Fervor, Eden-6, Jakobs Estate
 • Trial of Instinct, Eden-6, Floodmoor Basin
 • Trial of Supremacy, Nekrotafeyo, Desolation’s Edge
 • Trial of Survival, Pandora, Devil’s Razor

 

braz Got Big Game GS: 20
Defeat all of Hammerlock’s Legendary Hunts.

Wyzwania upolowania określonych bestii oznaczone są na mapie w ten sposób:

W sumie jest 10 celów, a śledzić nasze postępy możemy w pokoju Hammerlocka na statku Sanctuary (po ubiciu, pojawi się trofeum na ścianie, przy pustych miejscach można sprawdzić które bestie nam jeszcze zostały).

Lista wszystkich celów i ich lokalizacje wyglądają następująco:

 • Antalope, Pandora, Devil’s Razor
 • Blinding Banshee, Nekrotafeyo, Desolation’s Edge
 • Chonk Stomp, Eden-6, Floodmoor Basin
 • Chupacabratch, Athenas
 • Jabbermogwai, Eden-6, Voracious Canopy
 • Lawender Crawly, Pandora, The Droughts
 • Manvark, Pandora, Konrad’s Hold
 • Phoenix, Pandora, The Splinterlands
 • Skrakk, Pandora, Ascension Bluff
 • Swarm Host, Nekrotafeyo, The Pyre of Stars

 

braz Zer0ed In GS: 20
Defeat all of Zer0’s Targets of Opportunity.

Wyzwania zabicia określonych wrogów oznaczone są na mapie w ten sposób: 

W sumie jest 10 celów, a śledzić nasze postępy możemy na tablicy niedaleko ładowni na statku Sanctuary.

Lista wszystkich celów i ich lokalizacje wyglądają następująco:

 • Baron Noggin, Promethea, Meridian Metroplex
 • Judge Hightower, Promethea, Lectra City
 • Handsome Jackie, Promethea, Skywell-27
 • Heckle and Hyde, Eden-6, Jakobs Estate
 • Sky Bullies, Eden-6, The Anvil
 • Psychobillies, Eden-6, Ambermire
 • DJ DeadSk4G, Pandora, The Splinterlands
 • Crushjaw, Pandora, Cathedral of the Twin Gods
 • Hot Karl, Pandora, Devil’s Razor
 • Sylestro and Atomic, Nekrotafeyo, Tazender Ruins

 

braz Barreled Right Over Them GS: 15
Kill an enemy with an exploding barrel.

Prawdopodobnie zdobędziemy to trofeum bardzo szybko, bez starania się, gdyż beczki rozmieszczone są bardzo gęsto i nietrudno jest w ferworze walki przypadkiem w nie trafić. A ponieważ przeciwnicy lubią przy nich stać, istnieje duża szansa, że przy okazji jakiegoś zabijemy. Jeśli nie, to wystarczy, że po cichu zbliżymy się do zabudowań bandytów (tak, aby nie został podniesiony alarm) i wypatrzymy przeciwnika znajdującego się niedaleko beczki. Wystarczy wtedy strzelić do beczki (najlepiej z odległości snajperką lub inną bronią z lunetą). Poniżej zdjęcia wszystkich wybuchających beczek, jeżeli ktokolwiek miałby wątpliwości jak wyglądają

 

braz Feelin’ A Little Stabby GS: 15
Kill an enemy, knifing them with a gun blade.

Musimy ekwipować broń posiadającą bagnet. Wtedy po wciśnięciu nasza postać zamiast standardowo dziabnąć nożem (lub inny atak melee, zależny od postaci), zaatakuje wręcz pistoletem bądź karabinem. Musimy w ten sposób zabić wroga. Możemy wcześniej go osłabić, strzelając do niego.

 

braz Stick It To 'Em GS: 15
Kill two or more enemies with a single sticky grenade.

Aby wbić pucharek, musimy przede wszystkim posiadać modyfikację granatów posiadającą właściwości „sticky” (jak na zdjęciu poniżej). Jeśli nie wypadnie nam z wrogów, powinniśmy sprawdzić, czy jest do kupienia w automacie – ja właśnie tam znalazłem. Następnie udajemy się w miejsce, gdzie pojawiają się zwierzęcy przeciwnicy (np. skagi i ratche). Trzymają się oni zazwyczaj w stadach, więc zabicie 2 jednym granatem nie powinno stanowić większego problemu.

 

srebro On Fleek GS: 15
Equip purple-rarity gear or better in every slot.

Zdobyć to trofeum będziemy mogli dopiero od misji głównej „Cold as the Grave”(ostatnia misja na Eden-6), wtedy odblokuje się ostatni slot na ulepszenie postaci. Bronie i reszta ekwipunku oznaczone na purpurowo mają rangę epic i znajdujemy je dosyć rzadko, dlatego warto je zostawiać, mimo iż posiadamy lepsze, mniej rzadsze przedmioty. Oprócz epickich elementów wyposażenia, do pucharka wliczają się też legendarne (pomarańczowe), jednak one są dużo rzadsze.

 

braz Rewards Card GS: 15
Earn a Loyalty Package from each weapon manufacturer.

W skrócie, aby zdobyć ten pucharek, musimy zabić 100 przeciwników bronią od każdego producenta. W sumie jest ich 9:

 • Atlas
 • Cov
 • Dahl
 • Hyperian
 • Jakobs
 • Maliwan
 • Tediore
 • Torgue
 • Vladof

Za każdym razem po zabiciu 100 wrogów bronią danego producenta, otrzymamy wiadomości. Sprawdzić je możemy wciskając > Social> zakładka Mail. Po włączeniu wiadomości, ta znika, więc nie warto w mnie wchodzić. W ten sposób łatwo możemy sprawdzić dla którego producenta ukończyliśmy już wyzwanie.

 

braz Welcome to the Crimson Raiders GS: 10
Complete mission „Children of the Vault”.

Trofeum związane z fabułą, nie do pominięcia. Wpadnie za ukończenie pierwszej misji.

 

braz So Long, Pandora! GS: 10
Complete mission „Taking Flight”.

Trofeum związane z fabułą, nie do pominięcia.

 

braz NOG It Off GS: 10
Complete mission „Hostile Takeover”.

Trofeum związane z fabułą, nie do pominięcia.

 

braz I Mustache You A Question GS: 10
Complete mission „Atlas, At Last”.

Trofeum związane z fabułą, nie do pominięcia.

 

braz Gone From My Sight GS: 10
Complete mission „Beneath the Meridian”.

Trofeum związane z fabułą, nie do pominięcia.

 

braz That Was Cold GS: 10
Complete mission „Lair of the Harpy”.

Trofeum związane z fabułą, nie do pominięcia.

 

braz Heir To An Empty Castle GS: 10
Complete mission „Cold as the Grave”.

Trofeum związane z fabułą, nie do pominięcia.

 

braz Cross The Streamers GS: 10
Complete mission „Blood Drive”.

Trofeum związane z fabułą, nie do pominięcia.

 

braz Apocalypso! GS: 10
Complete mission „The Great Vault”.

Trofeum związane z fabułą, nie do pominięcia.

 

braz I Am A Goddess, A Glorious Female Warrior GS: 10
Complete mission „In the Shadow of Starlight”.

Trofeum związane z fabułą, nie do pominięcia.

 

zloto Bye, Felicia! GS: 50
Complete mission „Divine Retribution”.

Trofeum związane z fabułą, nie do pominięcia.

 

braz Florida Man GS: 10
Down yourself by grenade or explosion.

Kolejne banalne trofeum. Musimy zabić się swoim granatem. Warto wcześniej w ekwipunku zdjąć tarczę.

 

braz Stay Golden GS: 15
Use a Golden Key.

Aby zdobyć złoty klucz, musimy wcisnąć > Social> zakładka Shift > tutaj wpisujemy jeden z poniższych kodów. Opcjonalnie możemy kody wpisać na stronie https://shift.gearboxsoftware.com/rewards po zalogowaniu się na nasz profil PSN. Klucze otrzymamy wtedy w wiadomości w Social zakładce Mail.

 • ZFKJ3-TT3BB-JTBJT-T3JJT-JWX9H
 • HXKBT-XJ6FR-WBRKJ-J3TTB-RSBHR
 • Z65B3-JCXX6-5JXW3-3B33J-9SWT6
 • ZRWBJ-ST6XR-CBFKT-JT3J3-FRXJ5
 • KSK3T-SJJSB-Z5B5K-3TTBT-TX3TT
 • CHKB3-FJT9J-SK3K5-T33JJ-95J56

Nowe kody będą pojawiać się na social mediach studia Gearbox.

Kiedy mamy już klucz, musimy otworzyć tą skrzynie na naszym statku Sanctuary. Warto jednak otwierać skrzynię jak najpóźniej rozgrywki, ponieważ poziom broni w niej zawartych dopasowuje się do naszego poziomu. Przy otwarciu, kiedy posiadamy niski poziom doświadczenia, w pewnym sensie marnujemy klucz, ponieważ broń relatywnie szybko stanie się słaba.

 

srebro Damn, Gina GS: 50
Obtain all Vault Rewards.

Trofeum związane z fabułą, nie do pominięcia.

 

Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora.

Grę udostępnił wydawca - Cenega.