Brothers: A Tale of Two Sons

by
22 października 2022
0
2/10
2H
x0
x1
x4
x7
12
0
1
0
1
12
0
1
0
1

 

Brothers A Tale of Two Sons to przygodowa gra osadzona w świecie fantasy. Wcielamy się w niej w dwójkę braci, którzy wyruszają w podróż, aby znaleźć lekarstwo dla swojego chorego ojca. Ciekawe jest to, że domyślnie kierujemy dwojgiem braci równocześnie. Zdobycie 100% to przedsięwzięcie na około 2 godziny i nie trzeba nawet kończyć gry, ale w tym wypadku szczególnie polecam poświęcić te dodatkowe 30 minut, bo historia najzwyczajniej na to zasługuje.

 

[poll id=”210″]

Krok po kroku:

Ukończ grę i chłoń historię zważając tylko na puchar zloto Love Birds. Resztę trofeów jeśli pominiesz to możesz skorzystać z możliwości wczytywania rozdziałów. Jeśli jednak chcesz zdobyć 100% w jednym przejściu, to zapoznaj się z poradnikiem lub poniższym filmem, który chronologicznie pokaże wydarzenia. Trofea nie są bezpośrednio związane z fabułą, więc nie zepsujecie sobie zabawy.

Disclaimer
Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!
Ikona osiągnięcia: </span><span>Take a Break
50

Take a Break

You took a break from adventuring.

PROLOG

Na samym początku, gdy dotrzesz to pierwszego mostu, porzuć bieżące zadanie i udaj się w dół ekranu. Znajdziesz tam ścieżkę, a na jej końcu kamienie. Skorzystaj z nich jednym z braci i po rzuceniu kilku „kaczek” trofeum wpadnie na Twoje konto.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Wishing Well
50

Wishing Well

You threw someone's ball down a well… Shame on you.

ROZDZIAŁ 1

Po sekcji z przedzieraniem się przez miasteczko, natkniesz się na dziecko rzucające piłkę do kosza. Twoim zadaniem jest zabranie piłki dziecku, wrzucenie jej do pobliskiej studni znajdującej się na dziedzińczyku po prawej.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Black Sheep
100

Black Sheep

Every family's got one.

ROZDZIAŁ 1

Przy łamigłówce, z opuszczanym mostem zabierz jedną z owiec i cofnij się z nią na polanę z królikami i ugaszonym ogniskiem. Upuść owcę do pozostałości po ognisku. Owca zmieni swój kolor, a Ty otrzymasz trofeum.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Bunny Buddies
50

Bunny Buddies

You made the bunnies play nice.

ROZDZIAŁ 1

Przy łamigłówce, z opuszczanym mostem udaj się na pobliską polanę z królikami i ugaszonym ogniskiem. Chwyć białego królika i upuść go do pozostałości po ognisku. Królik zmieni swój kolor, a Ty otrzymasz trofeum.

Ikona osiągnięcia: </span><span>A sad tune
50

A sad tune

You made someone feel better.

ROZDZIAŁ 4

Od razu po wyjściu w wody ruszajcie w górę ścieżki. Kawałek dalej spotkacie człowieka, który próbuje popełnić samobójstwo. Szybko podbiegacie do niego starszym bratem i przytrzymujecie go , a młodszym wespinacie się na drzewo   i ściągacie linę . Pierwsza część zaliczona.

Drugą częścią jest przedostanie się do spalonego domu. Zrobicie to przechodząc za drzewem i następnie dołem po półce skalnej. Gdy dotrzecie na miejsce, zabieracie pudełko znajdujące się nad przepaścią i przez spalony dom wracacie do uratowanego człowieka. Trofeum wpadnie, gdy dostarczycie do niego grające pudełko.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Love Birds
150

Love Birds

You re-united the two love birds.

Możliwe do przeoczenia

ROZDZIAŁ 1 + 4

Trofeum, które wymaga wykonania dwóch czynności, w dwóch różnych rozdziałach. Najpierw w pierwszym rozdziale w miejscu z owcami i królikami udajemy się na balkon/taras po prawej stronie budynku i uwalniamy ptaka z klatki. Druga część przypada w czwartym rozdziale. Tam, gdy dotrzemy do naukowca przed udaniem się do lotni, mijamy teleskop. Skorzystajmy z niego i namierzmy gdzieś po prawej stronie ptaka na gałęzi. Po chwili dołączy do niego drugi ptak (ten w pierwszego rozdziału), a trofeum wpadnie na nasze konto.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Windpipe
100

Windpipe

You made the inventor dance.

ROZDZIAŁ 4

Gdy dotrzemy do budynku z naukowcem, udajemy się za nim, a następnie w lewo krętymi schodami do góry. Teraz starszym bratem ustawiamy mechanizm tuby na przedostatnie dysze ( + obrót lewą gałką), a młodszym kręcimy wiatrakiem ( +  obrót prawą gałką), aby wydobyć muzykę z tuby.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Call of the giants
100

Call of the giants

You sounded a giant horn.

ROZDZIAŁ 5

Gdy traficie na pobojowisko po bitwie i znajdziecie miejsce z wielką kuszą, skorzystajcie z drogi w prawo, a znajdziecie tam olbrzymi róg. Zadmijcie w niego starszym bratem , a trofeum wpadnie na Wasze konto.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Behind the Curtain
100

Behind the Curtain

You found a secret.

ROZDZIAŁ 7

Gdy będziecie na łódce, wypłyńcie z jaskini i dotrzyjcie do czerwonego wodospadu. Wpłyńcie do jaskini przez przejście po jego lewej stronie, a trofeum będzie Wasze.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Turtle Soup
150

Turtle Soup

You helped the turtles to the sea.

ROZDZIAŁ 7

Po wyjściu z łodzi, po chwili będziecie mijali wielkiego żółwia. Waszym zadaniem jest udanie się w prawą stronę i dostarczenie do matki trzech żółwiątek. Pierwsze ześlizgnie się ze stoku, drugie znajdziecie wyżej na półce, gdzie podsadzicie młodszego brata, a trzecie będzie na górze po przeciwnej stronie dołu. Wszystkie żółwiątka musicie wciągnąć na wspomnianą górę z ostatnim żółwiem i spuścić je wszystkie z lodowej zjeżdżalni do oceanu.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Whale Song
50

Whale Song

You practised singing.

ROZDZIAŁ 7

Gdy dotrzecie do miejsca z zamarzniętymi zaśnieżonymi ludźmi, udajcie się jeszcze trochę wyżej, a znajdziecie tam ławeczkę. Musicie usiąść na niej równocześnie + obojgiem braci i obejrzeć „przedstawienie”.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Falling star
50

Falling star

Make a wish.

ROZDZIAŁ 3

Tuż po sekcji z wilkami, gdy tylko starszy brat upuści pochodnię, udaj się w prawą stronę do posągu anioła. Najpierw popatrz na niego przez chwilę starszym bratem , a następnie młodszym . Trofeum wpadnie, gdy z nieba spadnie gwiazdka.