Brothers: A Tale of Two Sons – Poradnik do trofeów i osiągnięć

 

Brothers A Tale of Two Sons to przygodowa gra osadzona w świecie fantasy. Wcielamy się w niej w dwójkę braci, którzy wyruszają w podróż, aby znaleźć lekarstwo dla swojego chorego ojca. Ciekawe jest to, że domyślnie kierujemy dwojgiem braci równocześnie. Zdobycie 100% to przedsięwzięcie na około 2 godziny i nie trzeba nawet kończyć gry, ale w tym wypadku szczególnie polecam poświęcić te dodatkowe 30 minut, bo historia najzwyczajniej na to zasługuje.

 

Jak oceniasz trudność 100% w Brothers: A Tale of Two Sons?

View Results

Loading ... Loading ...

Jeżeli poradnik się przydał – możesz postawić autorowi kawę w ramach podziękowania.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

  • Stopień trudności 100%: 2/10
  • Czas do zdobycia 100%: 2 godziny
  • Liczba trofeów: platynax0zlotox1 x4 x7
  • Liczba trofeów offline: 0
  • Liczba trofeów online: 12
  • Minimalna liczba przejść: 1
  • Trofea możliwe do przeoczenia: 1 – zloto Love Birds
  • Zglitchowane trofea: BRAK

 

Krok po kroku:

Ukończ grę i chłoń historię zważając tylko na puchar zloto Love Birds. Resztę trofeów jeśli pominiesz to możesz skorzystać z możliwości wczytywania rozdziałów. Jeśli jednak chcesz zdobyć 100% w jednym przejściu, to zapoznaj się z poradnikiem lub poniższym filmem, który chronologicznie pokaże wydarzenia. Trofea nie są bezpośrednio związane z fabułą, więc nie zepsujecie sobie zabawy.

 

Poradnik:

braz Take a Break 50
You took a break from adventuring.

PROLOG

Na samym początku, gdy dotrzesz to pierwszego mostu, porzuć bieżące zadanie i udaj się w dół ekranu. Znajdziesz tam ścieżkę, a na jej końcu kamienie. Skorzystaj z nich jednym z braci i po rzuceniu kilku „kaczek” trofeum wpadnie na Twoje konto.

 

braz Wishing Well 50
You threw someone’s ball down a well… Shame on you.

ROZDZIAŁ 1

Po sekcji z przedzieraniem się przez miasteczko, natkniesz się na dziecko rzucające piłkę do kosza. Twoim zadaniem jest zabranie piłki dziecku, wrzucenie jej do pobliskiej studni znajdującej się na dziedzińczyku po prawej.

 

srebro Black Sheep 100
Every family’s got one.

ROZDZIAŁ 1

Przy łamigłówce, z opuszczanym mostem zabierz jedną z owiec i cofnij się z nią na polanę z królikami i ugaszonym ogniskiem. Upuść owcę do pozostałości po ognisku. Owca zmieni swój kolor, a Ty otrzymasz trofeum.

 

braz Bunny Buddies 50
You made the bunnies play nice.

ROZDZIAŁ 1

Przy łamigłówce, z opuszczanym mostem udaj się na pobliską polanę z królikami i ugaszonym ogniskiem. Chwyć białego królika i upuść go do pozostałości po ognisku. Królik zmieni swój kolor, a Ty otrzymasz trofeum.

 

braz A sad tune 50
You made someone feel better.

ROZDZIAŁ 4

Od razu po wyjściu w wody ruszajcie w górę ścieżki. Kawałek dalej spotkacie człowieka, który próbuje popełnić samobójstwo. Szybko podbiegacie do niego starszym bratem i przytrzymujecie go , a młodszym wespinacie się na drzewo   i ściągacie linę . Pierwsza część zaliczona.

Drugą częścią jest przedostanie się do spalonego domu. Zrobicie to przechodząc za drzewem i następnie dołem po półce skalnej. Gdy dotrzecie na miejsce, zabieracie pudełko znajdujące się nad przepaścią i przez spalony dom wracacie do uratowanego człowieka. Trofeum wpadnie, gdy dostarczycie do niego grające pudełko.

 

zloto Love Birds 150
You re-united the two love birds.

Możliwe do przeoczenia!

ROZDZIAŁ 1 + 4

Trofeum, które wymaga wykonania dwóch czynności, w dwóch różnych rozdziałach. Najpierw w pierwszym rozdziale w miejscu z owcami i królikami udajemy się na balkon/taras po prawej stronie budynku i uwalniamy ptaka z klatki. Druga część przypada w czwartym rozdziale. Tam, gdy dotrzemy do naukowca przed udaniem się do lotni, mijamy teleskop. Skorzystajmy z niego i namierzmy gdzieś po prawej stronie ptaka na gałęzi. Po chwili dołączy do niego drugi ptak (ten w pierwszego rozdziału), a trofeum wpadnie na nasze konto.

 

braz Windpipe 100
You made the inventor dance.

ROZDZIAŁ 4

Gdy dotrzemy do budynku z naukowcem, udajemy się za nim, a następnie w lewo krętymi schodami do góry. Teraz starszym bratem ustawiamy mechanizm tuby na przedostatnie dysze ( + obrót lewą gałką), a młodszym kręcimy wiatrakiem ( +  obrót prawą gałką), aby wydobyć muzykę z tuby.

 

braz Call of the giants 100
You sounded a giant horn.

ROZDZIAŁ 5

Gdy traficie na pobojowisko po bitwie i znajdziecie miejsce z wielką kuszą, skorzystajcie z drogi w prawo, a znajdziecie tam olbrzymi róg. Zadmijcie w niego starszym bratem , a trofeum wpadnie na Wasze konto.

 

srebro Behind the Curtain 100
You found a secret.

ROZDZIAŁ 7

Gdy będziecie na łódce, wypłyńcie z jaskini i dotrzyjcie do czerwonego wodospadu. Wpłyńcie do jaskini przez przejście po jego lewej stronie, a trofeum będzie Wasze.

 

srebro Turtle Soup 150
You helped the turtles to the sea.

ROZDZIAŁ 7

Po wyjściu z łodzi, po chwili będziecie mijali wielkiego żółwia. Waszym zadaniem jest udanie się w prawą stronę i dostarczenie do matki trzech żółwiątek. Pierwsze ześlizgnie się ze stoku, drugie znajdziecie wyżej na półce, gdzie podsadzicie młodszego brata, a trzecie będzie na górze po przeciwnej stronie dołu. Wszystkie żółwiątka musicie wciągnąć na wspomnianą górę z ostatnim żółwiem i spuścić je wszystkie z lodowej zjeżdżalni do oceanu.

 

srebro Whale Song 50
You practised singing.

ROZDZIAŁ 7

Gdy dotrzecie do miejsca z zamarzniętymi zaśnieżonymi ludźmi, udajcie się jeszcze trochę wyżej, a znajdziecie tam ławeczkę. Musicie usiąść na niej równocześnie + obojgiem braci i obejrzeć „przedstawienie”.

 

braz Falling star 50
Make a wish.

ROZDZIAŁ 3

Tuż po sekcji z wilkami, gdy tylko starszy brat upuści pochodnię, udaj się w prawą stronę do posągu anioła. Najpierw popatrz na niego przez chwilę starszym bratem , a następnie młodszym . Trofeum wpadnie, gdy z nieba spadnie gwiazdka.

 

Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!