Call of Duty: Black Ops 4 – Poradnik do trofeów i osiągnięć

 

ZE WZGLĘDU NA OGROMNE PROBLEMY Z TROFEAMI I ZGLITCHOWANIEM, PORADNIK BĘDZIE AKTUALIZOWANY! Nie mniej jednak platyna najtrudniejsza z całej serii, tylko dla prawdziwych maniaków.

 

Informacje ogólne:

 • Stopień trudności wbicia platyny: 9/10
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox1 x7 x44
 • Liczba trofeów offline:0
 • Liczba trofeów online:53
 • Minimalna liczba przejść: 0 (Gra nie posiada trybu dla jednego gracza)
 • Trofea możliwe do przeoczenia: 0
 • Zglitchowane trofeazloto Prestiżowa nagroda 
 • Czas do zdobycia platyny: 200h-1000h (Głównie zależy od umiejętności i szczęścia w trybie Blackout)

 

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

Krok po kroku:

 1. Specialists HQ – Przed rozpoczęciem gry multiplayer zalecam najpierw zapoznać się z wszystkimi specjalistami w Speciastis HQ.
 2. Multiplayer – Ponownie do trybu wieloosobowego dostajemy dosyć łatwy zestaw trofeów, w których najtrudniejsze (albo po prostu najdłuższym krokiem) jest osiągnąć 55 rangę.
 3. Zombie – Wszystkie trofea do trybu zombie zostaną uzupełnione w grudniu 2018.
 4. Blackout – Zdecydowanie tryb z najtrudniejszymi trofeami, przez niektóre naprawdę absurdalne zadania na postacie, które oprócz tego, że są trudne, to jeszcze trzeba je losowo znaleźć podczas meczu. Przez same te zadania dałem ocenę trudności 9/10.

 

Poradnik:

platyna Platyna / Platinum
Przyznawana w momencie odblokowania pozostałych trofeów. / Awarded when all other trophies have been unlocked

Droga przez mękę i troszkę szczęścia.

 

braz Mój dom to arena / My Home is the Arena
W IX przetrwaj do 20 rundy bez otwierania bramy. / In IX, survive to Round 20 without opening a gate

Aby zdobyć to trofeum należy przetrwać 20 rund bez otwierania jakichkolwiek drzwi. Zalecam robić to z 3 Botami oraz próbować ukończyć pierwsze 3 wyzwania sztandaru, ponieważ za trzeci medal można dostać ulepszony pistolet który bardzo pomaga przetrwanie 20 rund.

 

srebro Czcigodny wojownik / Venerated Warrior
W IX pokonaj najbardziej czcigodnego przeciwnika. / In IX, defeat the most venerated opponent.

 

braz Zdolny przeciwnik / Skilled Adversary
W IX skompletuj wszystkie 9 medalionów na sztandarze wyzwań. / In IX have a Challenge banner with all 9 medallions

Na samym środku areny można znaleźć sztandary, aby je aktywować należy rozciąć linki przy pomocy noża. Po aktywacji pojawi Ci się wyzwanie w lewej części ekranu, za każde ukończone wyzwanie dostajesz jeden medal do sztandaru oraz nagrodę na samym środku areny. Aby odblokować trofeum należy zdobyć 9 takich medalionów, wyzwania mogą być w losowej kolejności.

Wszystkie wyzwania:

 • Zabij 6 zombie przy pomocy granatów.
 • Zabij 13 zombie przy pomocy noża.
 • Zabij 9 gladiatorów.
 • Pod rząd zabij 5 zombie strzałem w głowę.
 • Zabij 5 tygrysów.
 • Zatrzymaj przemianę 3 zombie.
 • Prześliźnij się pod pułapką.
 • Przetrwaj rundę w Świątyni.
 • Zniszcz 9 części pancerza gladiatorom.
 • Zabij Blight Father’a kiedy przyciąga Cię za pomocą języka.
 • Miej akceptacje tłumu przez 2 min.
 • Zabij Blight Father’a
 • Zabij 9 zombie przy pomocy tarczy.
 • Zabij 9 zombie przy pomocy Death of Orion.

 

braz Rzeźnia / The Slaughterhouse
W IX obetnij 13 kończyn w czasie jednej rozgrywki w Jamie. / In IX, dismember 13 limbs in a single game while in The Pit

Aby odblokować to trofeum należy odstrzelić 13 kończyn w części mapy Jama. Napis w której części mapy się znajdujesz jest w prawym górnym rogu. Do odstrzelonych kończyn zaliczają się: Ręce, nogi i głowy.

 

braz Jak huragan / Gong like the Wind
W IX pokonaj wszystkich 8 pretendentów wezwanych przez gong w 5 minut. / In IX, defeat all 8 challengers summoned by a gong within 5 minutes

Aby odblokować to trofeum należy zabić wszystkich czempionów którzy są wezwani przez gong w ciągu 5 minut OD ROZPOCZĘCIA MECZU. Czempioni są to zombie dzięki którym można odblokować pack-a-puch.

 

braz Dar Serket / Gift of Serket
W IX zdobądź Pocałunek Serket. / In IX, acquire Serket’s Kiss

Aby zdobyć Pocałunek Serket musisz ulepszyć przy pomocy pack-a-puch’a broń Śmierć Oriona.

 

braz Kici, kici / Here Kitty, Kitty
W IX zabij zombie tygrysa tygrysem ze zgnilizną mózgu. / In IX, Kill a Zombie Tiger with a Brain Rotted Tiger

Aby odblokować to trofeum musisz najpierw ulepszyć dowolną broń aby miała perk ”Zgnilizna mózgu”, działa on tak iż kiedy zostanie aktywowany, zombie w którego strzelisz staje po twojej stronie i atakuje innych nieumarłych. Następnie możesz zrobić to na jeden z dwóch sposobów:

 1. Zbierać grupkę zombie i czekać aż pojawią dwa tygrysy na mapie, wtedy strzelić do jednego z nadzieją iż perk się aktywuje.
 2. Między rundami 7-12 jest pewne iż odbędzie się runda w której wychodzą same tygrysy, wtedy musisz ulepszyć broń przed tą rundą aby mieć najlepszą szansę na odblokowanie tego trofeum.

 

braz Kwasowa alchemia / Acidic Alchemy
W IX zabij wroga pułapką kwasową w każdym miejscu, gdzie można ją stworzyć. / In IX, Get a kill with the Acid Trap in each of its craftable locations

Aby zdobyć to trofeum musisz stworzyć pułapkę w 4 miejscach na mapie, niestety można ją stworzyć tylko jedną na całą rozgrywkę, co oznacza iż musisz rozegrać 4 gry aby zbudować je wszędzie.

(Filmik)

 

braz Pełna konstelacja / Constellation Prize
W IX zabij 9 zombie jednym strzałem ze Śmierci Oriona. / In IX, kill 9 zombies with a single uncharged shot from the Death of Orion

Proste trofeum, w którym musisz zabić jednym naładowanym strzałem Śmierci Oriona 9 zombie.

 

srebro Opuścić pokład / Abandon Ship
W Rejsie rozpaczy ukończ Próbę. / In Voyage of Despair, complete the Trial

braz Na głęboką wodę / Off the Deep End
W Rejsie rozpaczy przetrwaj do 20 rundy bez odpompowania wody. / In Voyage of Despair, survive to round 20 without draining the water

Aby odblokować to trofeum należy przetrwać 20 rund bez odpompowywania wody.

 

braz Najmocniejsze uderzenie / A Little Pack Here, a Little Punch There
W Rejsie rozpaczy użyj Mocnego Uderzenia w każdym dostępnym miejscu w jednej rozgrywce. / In Voyage of Despair, use the Pack-a-Punch at every possible location in a single game

 

braz Kamień, papier, plazma / Rock, Paper, Plasma
W Rejsie rozpaczy zabij 9 zombie za pomocą detonacji katalizatora w jednej rozgrywce. / In Voyage of Despair, kill 9 zombies via Catalytic Detonations in a single game

braz Znam skrót / I Know a Shortcut
W Rejsie rozpaczy wykorzystaj każdą drogę szybkiej podróży w jednej rozgrywce. / In Voyage of Despair, take every fast travel path in a single game

braz Daj do pieca / Stoking the Flames
W Rejsie rozpaczy zabij 3 Palaczy w jednej rundzie, atakując ich słaby punkt. / In Voyage of Despair, kill 3 Stokers via weak-point in a single round

Palacze są to zombie które pojawiają się raz na kilka rund, mają one na różnych częściach ciała czerwoną skórę, są to ich słabe punkty. Aby odblokować trofeum należy zabić 3 palaczy w jednej rundzie przy pomocy słabego punktu, jednak nie jest to takie łatwe ponieważ oni nie wychodzą w każdej rundzie, i w rundach 1-24 jest ich maksymalnie dwóch, dopiero od rundy 25 można spotkać ich na mapie w większej ilości.

braz Pasażer na gapę / Stowaway
W Rejsie rozpaczy spędź 5 rund z rzędu w ładowni. / In Voyage of Despair, spend 5 consecutive rounds in the Cargo Hold

Ładowania znajduje się pod miejscem w którym rozpoczyna się rozgrywka, można się do niej dostać dopiero po zdobyciu artefaktu strażników. Aby odblokować to trofeum należy spędzić 5 rund pod rząd w ładowni. Można to trofeum połączyć z Nakarmię wami rybki / Swimming with the Fishes ponieważ domyślnie ładownia znajduje się pod wodą.

braz Nakarmię wami rybki / Swimming with the Fishes
W Rejsie rozpaczy zabij 50 zombie pod wodą w jednej rozgrywce. / In Voyage of Despair, kill 50 zombies that are underwater in a single game

Na mapie jest kilka miejsc które zalewa woda, jednak aby się do nich dostać należy najpierw zdobyć artefakt strażników. Aby zdobyć to trofeum należy zabić 50 zombie znajdując się pod wodą. Jednym z tych miejsc jest Ładowania więc zalecam zrobić dwa trofea na raz z Pasażer na gapę / Stowaway.

braz Zachód albo śmierć / West Side for Life
W Krwi żywych trupów dotrzyj do 20 rundy, nie opuszczając zachodniej części wyspy. / In Blood of the Dead, reach Round 20 without leaving the West Side of the island

Aby zdobyć to trofeum nie możesz opuszczać zachodniej części wyspy przez 20 rund, prościej mówiąc nie możesz wejść za drzwi prowadzące na Catwalk. Do pomocy możesz dodać Boty które są dużą pomocą, ponieważ mogą Cię leczyć, oraz nie zapomnij używać pułapek.

 

braz Uwolniony Kraken / Kraken Unfettered
W Rejsie rozpaczy zabij 9 wrogów jednym strzałem z Krakena. / In Voyage of Despair, kill 9 enemies with a single shot of the Kraken

Kraken jest to nowa broń przypisana do mapy Rejs rozpaczy, można ją zdobyć jako losowy przedmiot ze skrzynki losującej. Aby odblokować trofeum należy zabić 9 zombie jednym strzałem z Krakena.

 

braz Wielkie mnożenie / Multiplicitous
W Szturmie żywych trupów osiągnij mnożnik 100. / In Zombie Rush, get your score multiplier up to 100

Szturm jest to nowy tryb zombie w którym za zabijanie zombie dostajesz punkty i dodatkowy mnożnik, za każde zabójstwo dostajesz jeden punkt mnożnika, jednak to jednym uderzeniu zombie tracisz część mnożnika. Aby odblokować trofeum musisz zdobyć mnożnik x100.

 

braz Wysoki wynik / High Score
Osiągnij wynik osobisty: 250 000 w Szturmie żywych trupów. / In Zombie Rush, obtain a Personal Score of 250,000

Aby odblokować to trofeum należy zdobyć 250 000 punktów w nowym trybie Szturm.

 

braz Gracz drużynowy / Team Player
Osiągnij wynik drużynowy: 500 000 w Szturmie żywych trupów. / In Zombie Rush, obtain a Team Score of 500,000

Aby odblokować to trofeum twoja cała drużyna musi zdobyć łączną sumę 500 000 punktów w trybie Szturm.

 

braz Ciężka próba / Trialling Experience
W Rejsie rozpaczy zdobądź artefakt Strażników. / In Voyage of Despair, acquire the Sentinel Artifact

Aby odblokować trofeum należy zdobyć artefakt strażników. Znajduje się on na rufie statku.

 

braz Gnat-trik / Gat Trick
W Krwi żywych trupów zabij Naczelnika Blundergatem, Kwasomiotem i Magmognatem w jednej rozgrywce. / In Blood of the Dead, kill the Warden with the Blundergat, Acidgat, and Magmagat in a single game

braz Historyczne odtworzenie / Historical Reenactment
W Krwi żywych trupów wyekwipuj jednocześnie Gońca piekieł, Łyżkę, Blundergata i Thompsona. / In Blood of the Dead, equip Hell’s Retriever, Spoon, Blundergat, and Tommy Gun at the same time

Aby zdobyć to trofeum musisz mieć wszystkie cztery przedmioty w jednym momencie:

 1. Goniec piekieł: Aby go odblokować najpierw należy nakarmić wszystkie 3 psy które znajdują się w częściach mapy: New Industries, Cell Block, Warden’s Office. Następnie toporek pojawi się na środku tunelu którym przemieszczasz się między lokacjami Shower’s-Warden’s House
 2. Łyżka: Aby ją odblokować najpierw należy odczytać za pomocą tarczy kod który znajduje się w Warden’s Office. Następnie należy ten trzy liczbowy kod wpisać w skrzynkę która znajduje się na samym dole schodów w Citadel Tunnels. Po wpisaniu odpowiedniego kodu, w dokach pojawi się sieć rybacka z której będą wystawać kości, następnie należy wycelować i rzucić Gońca piekieł w stronę sieci aby łyżka zleciała na pobliską skrzynkę.
 3. Blundergat: Jest to losowy drop ze skrzynki.
 4. Thompson: Można go kupić ze ściany w lokacji Doki.

 

braz Uwaga, będzie gorąco / Hot Stuff Coming Through
W Krwi żywych trupów stwórz Magmognata. / In Blood of the Dead, forge a Magmagat

braz Piekielna przejażdżka / Match Made in Hell
W Krwi żywych trupów przejedź całą trasę wagonikiem z Naczelnikiem. / In Blood of the Dead, complete a Gondola ride with the Warden

Na mapie znajduje się tylko jedna gondola którą możesz przejechać z doków do bloku więziennego. Aby odblokować trofeum musisz przejechać z naczelnikiem całą długość trasy. Pamiętaj iż robiąc to solo nie możesz zginąć ponieważ po powaleniu gra może się skończyć, zalecam robić to z drugą osobą która nie będzie jechała wagonikiem co sprawi iż pomimo położenia gra się nie zakończy.

 

srebro Większość ucieka żywcem / Most Escape Alive
Ucieknij w Krwi żywych trupów. / In Blood of the Dead, escape

braz Paranormalna reanimacja / Paranormal Patch Up
W Krwi żywych trupów reanimuj innego gracza z tarczą. / In Blood of the Dead, revive another Player with a shield

Aby zreanimować kogoś przy pomocy tarczy, najpierw musisz ją naładować zabijając zombie przy jej pomocy. Następnie kiedy masz już ładunki przytrzymaj (L2 PS4/LT XBOX) i następnie strzel z tarczy do kompana który jest powalony.

 

braz Niesamowite pasmo przemocy / Senseless Axe of Violence
W Krwi żywych trupów zabij 5 zombie Zbawcą piekieł, zanim zacznie wracać. / In Blood of the Dead, kill 5 zombies with the Hell’s Redeemer before it starts its return

Zbawca piekieł aka. ”Hell’s Redeemer” jest ulepszoną wersją zwykłego toporka. Aby odblokować trofeum należy zabić 5 zombie przy pomocy ulepszonej wersji toporka.

 

braz Dla psa kiełbasa / Throw a Dog a Bone
W Krwi żywych trupów nakarm wilka z wagonika, cytadeli i starego bud. przemysł. w jednej rozgrywce. / In Blood of the Dead, feed a wolf head from the Gondola, Citadel, and Model Industries in a single game

braz Podstawy zombielogii / Zombies 101
Ukończ samouczek trybu Zombie. / Complete the Zombies Tutorial.

Dokładnie tak jak opis trofeum wskazuje, aby je zdobyć należy ukończyć samouczek.

braz Mistrz broni wszelakiej / Jack of All Blades, Master of Guns
Awansuj wszystkie 8 rodzajów broni specjalnej na 3 poziom. / Level up all 8 Special Weapons to Stage 3

W tym trofeum chodzi o zdobycie 3 maksymalnego poziomu każdą bronią specjalną w trybie zombie. Levelujesz je przez zabijanie zombie. Broń resetuje się kiedy skończysz rozgrywkę, ale gra zapisuje jaką broń wylevelowałeś maksymalnie. Jest 8 broni, 4 w historii chaos i 4 w historii aether. Aby zdobyć trofeum musisz wylevelować każdą z nich na maksymalny 3 poziom, każda w innej grze.

 

braz Mistrz wślizgu / The Doctor is In
Użyj Mistrza wślizgu, by spaść z 3 metrów i zabić 10 zombie naraz. / Use PhD Slider to fall 10 feet and kill 10 zombies at once

Najłatwiejszym sposobem na zdobycie tego trofeum jest aby zebrać zombie w grupkę przy pierwszym przełączniku prądu na mapie blood of the dead, i zeskoczyć na zombie ze schodów które są w pobliżu. Dodatkowo aby ułatwić sprawę zalecam aby Mistrz wślizgu mieć na czwartym miejscu na perki, oraz kupić wszystkie inne perki aby mieć dostęp do jego ulepszonej wersji.

 

braz Nieuleczalny atutoholik / Perkaholic Relapse
Zdobądź każdy atut w jednej rozgrywce. / Acquire every perk in a single game

Aby zdobyć każdy atut w jednej rozgrywce, potrzebujesz najpierw mieć perk ”Secret Sauce” który zdobywasz za osiągnięcie 6 poziomu w trybie zombie. Działa on tak iż po zakupieniu go daje Ci losowy perk ze wszystkich dostępnych w grze. Pucharek odblokujesz kiedy wylosujesz każdy perk w jednym meczu.

 

braz Kot w worku / Straw Purchase
Sprezentuj Cudowną broń z tajemniczej skrzynki sojusznikowi, który ją przyjmie. / Gift a Mystery Box Wonder Weapon to a teammate and have them accept it.

Aby zdobyć to trofeum musisz oddać kompanowi z drużyny broń specjalną dla danej mapy, przykładowo: Skorpion na mapie IX, Kraken na voyage of despair, blundergat na Blood of the Dead. Kiedy wylosujesz broń se skrzyni, zamiast ją podnosić, naciśnij przycisk odpowiedzialny na atak w ręcz aby oddać komuś broń.

 

srebro Moje pierwsze zwycięstwo / My First Win
Wygraj w trybie Blackout. / Win Blackout

Trofeum do odblokowania po wygranym meczu w Blackout.

 

srebro To nie przypadek / Not a Fluke
Wygraj 10 gier w trybie Blackout. / Win 10 Blackout games

Trofeum odblokuje się po wygraniu 10 meczy w Blackout. Może być to dosyć trudne w meczach Solo lub Duo, dlatego zalecam zebrać drużynę 4 i grać w trybie dla czterech osób.

 

braz Superfan specjalistów / Specialist Super Fan
Odblokuj w Blackout: Battery, Ruin, Firebreak, Seraph, Nomad, Prophet, Ajax, Crash, Torque i Recon. / In Blackout, unlock Battery, Ruin, Firebreak, Seraph, Nomad, Prophet, Ajax, Crash, Torque and Recon

Aby odblokować trofeum musisz skończyć zadania na wszystkie postacie z trybu Mulitplayer w Blackout. Zadania pojawiają się w określonych lokacjach lub w skrzynkach rozrzuconych po mapie, niektóre z nich są bardzo trudne i do tego jeszcze musisz mieć szczęście, aby je dostać. Zdecydowanie jedno z trudniejszych trofeów w grze. Zadania i jak je zdobyć:

 

CRASH:

Przedmiot: Poker Chips – Można je znaleźć w Czerwonych Plecakach z Lekami, które są rozrzucone po mapie.

Zadania:

 • Miej przy sobie 15 przedmiotów do leczenia.
 • Ukończ mecz w Top 3.
 • Ukończ mecz z ”Poker Chips” w ekwipunku.

 

TORQUE:

Przedmiot: Note of Torque – Można go znaleźć w supply dropie/zrzucie zaopatrzenia, który losowo zostaje wyrzucany przez samolot w trakcie meczu.

Zadania:

 • Ustaw 2 druty kolczaste podczas meczu.
 • Ustaw jedną barykadę podczas meczu.
 • Ukończ mecz w top 15.
 • Ukończ mecz z ”Note of Torque” w ekwipunku.

UWAGA: Druty kolczaste i barykanę możecie znaleźć w zrzucie zaopatrzenia wraz z Note of Torque, więc nie musisz podnosić dodatkowych w trakcie gry.

 

RECON:

Przedmiot: 1 Ching Coin – Można go znaleźć w supply stashes/skrzyniach z zaopatrzeniem, które losowo respią się w budynkach przed rozpoczęciem rozgrywki.

Zadania:

 • Nie otrzymaj żadnego obrażenia od strefy podczas gry.
 • Ukończ mecz w Top 15.
 • Ukończ mecz z ”1 Ching Coin” w ekwipunku.

 

AJAX:

Przedmiot: Broken Armor Pieces – Można je podnieść z zabitych wrogów, którym zniszczyłeś armor podczas gry.

Zadania:

 • Zbierz 3 Broken Armor Pieces
 • Ukończ mecz w 3 Broken Armor Pieces w ekwipunku

 

FIREBREAK:

Przedmiot: Burned Doll – Można ją znaleźć w supply stashes/Skrzyniach z zaopatrzeniem, które losowo respią się w budynkach przed rozpoczęciem rozgrywki.

Zadania:

 • Zabij przy pomocy ognia – Aktualnie jedynym przedmiotem, który pozwoli zabić przy pomocy ognia są mołotowy. Można je znaleźć losowo podczas gry. Zalecam zrobić to zadanie podczas meczu w Duo Lub Quads, ponieważ w tych trybach można powalić wrogów i potem łatwo ich dobić przy pomocy mołotowa.
 • Ukończ mecz z ”Burned Doll” w ekwipunku.

 

BATTERY:

Przedmiot: Broń Warmachine – Można ją znaleźć w supply dropach/zrzutach zaopatrzenia losowo podczas rozgrywki.

Zadania:

 • Zabij 2 osoby przy pomocy Warmachine – To zadanie należy do jednych z najtrudniejszych, ponieważ broń ma tylko 6 pocisków i nie zabija na jeden strzał lub nawet na kilka, kiedy ludzie mają pancerz, dlatego zalecam robienie tego zadania w Duo lub Quads, ponieważ kiedy kogoś powalisz, możesz go łatwo dobić przy pomocy Warmachina.
 • Ukończ mecz z Warmachine w ekwipunku.

 

RUIN:

Przedmiot: Putching Mitts – Można je znaleźć w 3 lokacjach podczas rozgrywki. W tym zadaniu twórcy ułatwili sprawę, ponieważ przedmiot NA PEWNO pojawi się w jednych z 3 lokacji:

 1. Latarnia – Na samym jej szczycie, niestety można się tam dostać tylko przy pomocy wciągarki linowej.
 2. Plac budowy – Na samym szczycie dźwigu, na którym wisi kontener. Można się tam dostać tylko przy pomocy wciągarki linowej.
 3. Wariatkowo – Na najwyższej części dachu. Można tam się dostać przy pomocy wciągarki linowej LUB podczas spadania ze spadochronem, wylądować na dachu.

Zadania:

 • Zabij wroga z bliskiej odległości – Zalecam robić to w Duo lub Quads, ponieważ po powaleniu wroga możesz go dobić przy pomocy pieści/kolby, wtedy będziesz miał pewne zabójstwo z bliska.
 • Ukończ mecz z ”Punching Mitts” w ekwipunku

 

SERAPH:

Przedmiot: Annihilator – Można go znaleźć na Firing Range/strzelnicy, na jednym ze stanowisk do strzelania powinna być czarna skrzynka, aby ją odblokować należy znaleźć PISTOLET (Tak, musi to być pistolet, a nie żadna inna broń) i Twoim zadaniem jest strzelanie w cale ćwiczeniowe, dopóki nie otworzy się skrzynka, w której będzie Annihilator (Czasami w meczu skrzynka może się w ogóle nie pojawić).

Zadania:

 • Zabij wroga przy pomocy Annihilatora.
 • Ukończ mecz w top 5..
 • Ukończ mecz z ”Annihilator” w ekwipunku

 

NOMAD:

Przedmiot: Juneau’s Tags – Można je znaleźć w supply stashes/skrzyniach z zaopatrzeniem, które losowo respią się w budynkach przed rozpoczęciem rozgrywki.

Zadania:

 • Zabij 3 wrogów grających w skórkach innych specjalistów.
 • Ukończ mecz w Top 10.
 • Ukończ mecz z ”Juneau’s Tags” w ekwipunku.

 

PROPHET:

Przedmiot: Ocular Prosthetic – Można je znaleźć w supply dropie/zrzucie zaopatrzenia, który losowo zostaje wyrzucany przez samolot w trakcie meczu.

Zadania:

 • Aktywuj 3 perki w jednym momencie.
 • Wygraj mecz.
 • Ukończ mecz z ”Ocular Prosthetic.

 

braz Fanatyk zombie / Zombie Fanatic
Odblokuj w Blackout: Bruno, Scarlett, Diego, Shaw, Dempsey, Takeo, Nikolai i Richtofen. / In Blackout, unlock Bruno, Scarlett, Diego, Shaw, Dempsey, Takeo, Nikolai and Richtofen.

Aby odblokować trofeum musisz skończyć zadania na wszystkie postacie z trybu Zombie w Blackout. Zadania pojawiają się w określonych lokacjach lub po zabiciu bossa na mapie (konkretny boss pojawia się tylko w określonym tygodniu, dlatego trzeba śledzić profil treyarch, który ogłasza kiedy będzie takowy weekly event.). Niektóre z nich są bardzo trudne i do tego jeszcze musisz mieć szczęście, aby je zrespić. Zdecydowanie jedno z trudniejszych trofeów w grze. Zadania i jak je zdobyć:

 

BRUNO:

Przedmiot: Mug Shot – Można go znaleźć w zrzucie zaopatrzenia/supply drop lub może wypaść podczas zabicia bossa Blightfather na cmentarzu obok wariatkowa. Blightfather jest tylko dostępny podczas określonego weekendowego wydarzenia. Datę kiedy dokładnie będzie ono aktywne podaje profil treyarch na twitterze.

Zadania:

 • Zabij wroga w walce wręcz – Nie można dobić wroga, musisz jego całe punkty zdrowia zbić przy pomocy walki wręcz. Dlatego zalecam zbierać perka ”Brawler”, który daje Ci większe obrażenia z pięści.
 • Ukończ mecz z ”Mug Shot” w ekwipunku.

 

DIEGO:

Przedmiot: Pulp Magazine – Może wypaść podczas zabijania zombie lub podczas zabicia bossa Blightfather na cmentarzu obok wariatkowa. Blightfather jest tylko dostępny podczas określonego weekendowego wydarzenia. Datę kiedy dokładnie będzie ono aktywne podaje profil treyarch na twitterze.

Zadania:

 • Zabij wroga z strzału w głowę/headshota – Ponownie tak jak z Bruno musisz najpierw wroga powalić za pomocą headshota i potem jeszcze go w ten sam sposób dobić. Jak grasz solo to przeciwnicy nie padają tylko od razu giną przy pomocy headshota.
 • Ukończ mecz z ”Pulp Magazine” w ekwipunku.

 

SCARLETT:

Przedmiot: Racing Goggles & Scarf – Może wypaść podczas zabijania zombie lub podczas zabicia bossa Blightfather na cmentarzu obok wariatkowa. Blightfather jest tylko dostępny podczas określonego weekendowego wydarzenia. Datę kiedy dokładnie będzie ono aktywne podaje profil treyarch na twitterze.

Zadania:

 • Zabij wroga przy pomocy pojazdu – Tak jak w przypadku innych zadań musisz położyć wroga przejeżdżając go i potem w ten sam sposób dobić. Jak grasz solo to przeciwnicy nie padają tylko od razu giną.
 • Ukończ mecz z ”Racing Goggles & Scarf” w ekwipunku.

 

SHAW:

Przedmiot: Alchemal Set – Można go znaleźć po przeszukaniu losowej skrzyni/mystery box (czyli ta skrzynia, która świeci niebieskim światłem i aby ją otworzyć trzeba zabić wszystkie zombie w okolicy) lub podczas zabicia bossa Blightfather na cmentarzu obok wariatkowa. Blightfather jest tylko dostępny podczas określonego weekendowego wydarzenia. Datę kiedy dokładnie będzie ono aktywne podaje profil treyarch na twitterze.

Zadania:

 • Zabij dwóch wrogów przy pomocy ”Wraith Fire” lub ”Acid Bomb” – Te przedmioty można wydropić po zabiciu zombie, w losowej skrzynce/mystery box lub wypada po zabiciu bossa Blightfather’a. W tym zadaniu można powalić wrogów i potem ich dobić przy pomocy właśnie tych granatów.
 • Ukończ mecz z ”Alchemal Set” w ekwipunku.

Takeo:

Przedmiot: Letter To The Emperor – Można go znaleźć w pokoju komendanta w wariatkowie, aby list się pojawił należy przytrzymać (X lub Kwadrat) przy biurku.

Zadania:

 • Nie używaj żadnego ekwipunku – Czyli innymi słowami przez cały mecz nie używaj żadnych granatów, barykad, sensorów itd.
 • Ukończ mecz Top 4 w Squadach / Top 8 w Duo / Top 10 w Solo.
 • Ukończ mecz z Letter To The Emperor w ekwipunku.

Nikolai:

Przedmiot: Russian Tanker Hat – Można go znaleźć na cmentarzu, w kapliczce która jest zablokowana kratami. Aby ją odblokować należy użyć małpki aby wysadziły wejście.

Zadania:

 • Ukończ w Top 3 w Squadach / Top 5 w Duo / Top 10 w Solo.
 • Ukończ mecz z Russian Tanker Hat w ekwipunku.

Richtofen:

Przedmiot: Blood Vials – Aby je otrzymać należy poświęcając jeden z przedmiotów Letter To The Emperor lub Russian Tanker Hat w krwawej fontannie która znajduje się w samym środku wariatkowa. Kiedy masz jeden z przedmiotów w ekwipunku musisz podejść do fontanny i przytrzymać przycisk (X lub Kwadrat), następnie fiolki będą leżeć na ziemi obok. Czasami otrzymywanie fiolek się glitchuje i pomimo posiadania jednego z przedmiotów, nie będzie dało się ich poświęcić, wtedy należy spróbować w innym meczu.

Zadania:

 • Ukończ w Top 2 w Squadach / Top 3 w Duo / Top 5 w Solo.
 • Ukończ mecz z Blood Vials w ekwipunku.

Dempsey:

Przedmiot: Juggernog Bottle – Można ją znaleźć w podziemnym bunkrze na wyspie nuketown.

Zadania:

 • Zabij wroga za pomocą dowolnego granatu.
 • Ukończ mecz z Juggernog Bottle w ekwipunku.

 

braz Historyk Blackout / Blackout Historian
Odblokuj w Blackout: Reznow, Mason, Woods i Menendez. / In Blackout, unlock Reznov, Mason, Woods and Menendez

Mason:

Przedmiot: Stained White T-Shirt – Można go znaleźć w supply stashes/skrzyniach z zaopatrzeniem które są losowo respione na mapie, lub supply dropie/zrzucie zaopatrzenia które są zrzucane przez samolot w dowolnej fazie gry.

Zadania:

 • Aktywuj Sleeper Agent – Czyli inaczej aktywuj alarm który znajduje się w głównym budynku na części mapy pod nazwą ”Anteny”.
 • Ukończ w Top 1 w Squadach / Top 2 w Duo / Top 3 w Solo.
 • Ukończ mecz z Stained White T-Shirt w ekwipunku.

Reznov:

Przedmiot: Ushanka Hat – Można ją znaleźć w jednej z trzech dostępnych lokacji. Dwie lokacje znajdują się na części mapy pod nazwą ”Posiadłość” i można je znaleźć na jednej z dwóch fontann które są w tej lokacji. Trzecim miejscem jest fontanna na zewnątrz wariatkowa (Nie mylić z krwawą fontanną na środku lokacji). Czapka może być na jednej z tych trzech lokacji, czyli trzeba mieć po prostu szczęście aby ją znaleźć.

Zadania:

 • Zabij osobę na bardzo długim dystansie – Czyli musisz zabić osobę która znajduje się dalej niż 200m od Ciebie. Jest to zdecydowanie najtrudniejsze zadanie w całej grze.
 • Ukończ w Top 2 w Squadach / Top 3 w Duo / Top 5 w Solo.
 • Ukończ mecz z Ushanka Hat w ekwipunku.

Woods:

Przedmiot: Wood’s Bandana – Można ją znaleźć w obozie, który znajduje się w lesie pomiędzy placem budowy a stacją pociągów. Bandana jest w obozie 2/3 razy, więc czasami może się zdarzyć iż jej tam nie będzie.

Zadania:

 • ”Widzisz ten helikopter?” – Czyli lataj helikopterem przez przynajmniej 1 minutę.
 • ”You can’t kill me!” – Czyli aby ta część zadania się zaliczyła, musisz wygrać mecz.
 • Ukończ mecz z Wood’s Bandana w ekwipunku.

Menendez:

Przedmiot: Locket – Można go znaleźć w supply dropie/zrzucie zaopatrzenia które są zrzucane przez samolot w dowolnej fazie gry.

Zadania:

 • Zabij dwie osoby przy pomocy strzelby.
 • Ukończ mecz z Locket w w ekipunku.

 

srebro Zaprawiony w boju / Battle Tested
Osiągnij poziom Głównodowodzący (poz. 55) w trybie wieloosobowym, grając online. / Reach Commander (Level 55) in Multiplayer while playing online

Trofeum odblokuje się po zdobyciu 55 poziomu w trybie multiplayer. Trzeba grać, grać i jeszcze raz grać. Najbardziej czasochłonne trofeum z zestawu online.

 

braz Wyposażenie specjalne / Special Issue Equipment
Zdobądź 10 medali dzięki wyposażeniu specjalnemu. / Earn 10 medals that are based on Special Issue Equipment

Do tego trofeum należy zdobyć 10 medali za pomocą/lub przy pomocy umiejętności specjalisty. Takich medali jest naprawdę masa, więc podam 5 najłatwiejszych:

 • Zabij 2 lub więcej osób kiedy Amunicja specjalna jest aktywna – Postać: Crash
 • Zabij 2 lub więcej wrogów kiedy w obszarze działania Strzałki sensorowej – Postać: Recon
 • Zabij 2 lub więcej wrogów kiedy przeciwnicy są oślepienie przez granat 9-Bang – Postać: Ajax
 • Zabij 2 lub więcej wrogów krótko po użyciu Grapplin Guna – Postać: Ruin
 • Zabij 2 lub więcej wrogów przy pomocy Klasterowego Semtexu – Postać: Battery

To są tylko najprostsze z zadań na medale, jednak każde z nich polega na wykonaniu czynności zaraz po użyciu umiejętności specjalisty. Trofeum powinno Ci wpaść podczas zwykłego grania przed zdobyciem 55 poziomu, jeżeli jednak nie to staraj się wykonać zadania opisane powyżej.

 

braz Broń specjalna / Special Issue Weaponry
Zdobądź 10 medali dzięki broni specjalnej. / Earn 10 medals that are based on Special Issue Weaponry

Dokładnie tak jak w przypadku umiejętności specjalistów, należy tutaj zdobyć 10 medali tylko z konkretnych broni specjalistów. Takich medali jest naprawdę masa, więc podam 5 najłatwiejszych:

 • Zabij szybko 2 lub więcej wrogów przy pomocy WarMachine – Postać: Battery
 • Zabij szybko 2 lub więcej wrogów przy pomocy Psa K-9 – Postać: Nomad
 • Zabij szybko 2 lub więcej wrogów przy pomocy Annihilatora – Postać: Seraph
 • Zabij szybko 2 lub więcej wrogów kiedy jest aktywna Wyzja – Postać: Recon
 • Zabij szybko 2 lub więcej wrogów przy pomocy GravSlam – Postać: Ruin

To są tylko najprostsze z zadań na medalem jednak każde z nich polega na wykonaniu czynności zaraz po użyciu broni specjalisty. Trofeum powinno Ci wpaść podczas zwykłego grania przed zdobyciem 55 poziomu, jeżeli jednak nie to staraj się wykonać zadania opisane powyżej.

 

srebro Pogromca / Vanquisher
Wygraj 50 meczów w trybie wieloosobowym. / Win 50 games in Multiplayer

Aby odblokować trofeum należy wygrać 50 meczu multiplayer. Samo powinno wpaść przed osiągnięciem poziomu 55, jednak jeżeli nie to zalecam granie Drużynowego Deathmatchu.

 

braz Witamy w klubie / Welcome to the Club
Osiągnij poziom Sierżant (poz. 10) w trybie wieloosobowym, grając online. / Reach Sergeant (Level 10) in Multiplayer while playing online

Trofeum odblokuje się po zdobyciu 10 poziomu w trybie multiplayer. Nie ma innej rady niż granie dobrze. 😉

 

zloto Prestiżowa nagroda / Prestigious Award
Osiągnij maksymalny poziom lub prestiż 25 różnymi rodzajami broni w trybie Zombie. / Attain max level or Prestige with 25 different weapons in Zombies.

Aby odblokować trofeum, musisz osiągnąć maksymalny poziom 25 różnymi broniami. Do tego liczą się wszystkie, nawet te bronie które nie mają dodatków.

 

braz Setka / Centennial
Zdobądź wszystkie gwiazdki. / Acquire 100% of the Stars

Aby odblokować trofeum musisz ukończyć wszystkie rozgrywki w Specialist HQ na 3 gwiazdki. Gwiazdki zdobywasz przez kończenie meczów na wyższych poziomach trudności.

 

braz Wstęp do trybu wieloosobowego / MP 101
Ukończ wszystkie 10 samouczków Specjalistów. / Complete all 10 Specialists Tutorials

Do odblokowania podczas robienia trofeum Centennial. Do jego odblokowania potrzebujesz ukończyć wszystkie samouczki. Samouczki włączają się kiedy pierwszy raz będziesz grał danym specjalistą w Specialists HQ.

braz Potyczki / Skirmisher
Wygraj 1 Potyczkę każdym Specjalistą (łącznie 10). / Win 1 Skirmish with each Specialist (10 total)

Aby odblokować to trofeum należy wygrać po jednej rozgrywce każdym ze specjalistów w Specialists HQ.

 

braz Detektyw / Sleuth
Odblokuj wszystkie dane wywiadu (pliki audio i wideo). / Unlock all intel (videos and audio files)

Aby odblokować wszystkie dane wywiadu musisz zrobić specjalne zadania w Specialists HQ. Jest ich w sumie 12:

 1. Zdobądź 10 brązowych gwiazdek – Wystarczy ukończyć po jednym meczu każdym specjalistą.
 2. Zdobądź 15 zabójstw podczas jednej rundy – Łatwe zadanie, które powinno wpaść bez żadnych problemów, ponieważ przeciwnicy to po prostu boty.
 3. Zdobądź 10 zabójstw z każdej dostępnej broni głównej w trybie – Podczas gry przeciwko botom, w każdym momencie możesz zmienić klasę. Jest ich w sumie 5 i z każdej broni głównej musisz zrobić 10 zabójstw. Nie musisz tego robić w jednym meczu!
 4. Zabij 25 wrogów w walce wręcz – Ponieważ gra jest na boty, nie będą oni w stanie Cię zauważyć, kiedy podbiegasz do nich od pleców. Pamiętaj, że nie musisz robić wszystkich zabójstw w jednym meczu.
 5. Zabij 50 wrogów z broni bocznych – Najłatwiej możesz to zrobić z klasy Strzelca i przy użyciu broni bocznej – czyli SMG. Pamiętaj, że nie musisz robić wszystkich zabójstw w jednym meczu.
 6. Zdobądź 10 srebrnych gwiazdek – Musisz ukończyć 10 misji na drugim poziomie trudności.
 7. Zdobądź 100 zabójstw w głowę/headshotów – Opis zbędny – oczywiście zabójstwa nie muszą być zrobione w jednym meczu.
 8. Zdobądź 50 zabójstw przy pomocy serii za punkty/scorestreaków – Łatwe zadanie, które możesz zrobić z podstawowymi scorestreakami, czyli UAV/Rakiety/Helikopter. Nie musisz robić wszystkiego w jednym meczu.
 9. Bądź na pierwszym miejscu w tabeli 25 razy – Dosyć łatwe zadanie, na którym nie musisz się specjalnie skupiać, ponieważ Twoi sprzymierzeńcy to też boty, które mało robią, więc każdy mecz będziesz kończył jako pierwszy.
 10. Zdobądź 100 zabójstw przy pomocy Broni lub Ekwipunku Specjalistów – Standardowo nie musisz tego robić w jednym meczu.
 11. Zdobądź 150 zabójstw na poziomie trudności Weterana – Poziom weterana jest jako trzeci poziom trudności na ostatnią złotą gwiazdkę w każdym zadaniu specjalistów. Powinno automatycznie wpaść podczas robienia wszystkich gwiazdek dla specjalistów.
 12. Zdobądź 10 złotych gwiazdek – Czyli musisz ukończyć wszystkie zadania każdym ze specjalistów.

 

braz Gwiazda / Stargazer
Zdobądź gwiazdkę każdym Specjalistą. / Earn a Star with each Specialist

Aby odblokować trofeum wystarczy zdobyć po jednej gwiazdce każdym specjalistą. Gwiazdki zdobywasz po przez rozegranie meczu w specialists HQ i poziom gwiazdki zależy od poziomu trudności na jakim grasz.

 

Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora.

Grę udostępniło Activision.