Call of Duty: Modern Warfare III (2023) – Poradnik do trofeów i osiągnięć

by
12 grudnia 2023
2

 

Kolejna odsłona wszystkim dobrze znanej serii Call of Duty. W której do ogrania mamy fabułę tryb multiplayer oraz zombie. Zestaw pucharków do najłatwiejszych nie należy, ponieważ pierwszy raz w serii wprowadzono do fabuły otwarte misje bojowe, przez co poziom trudności Weteran może napsuć nam krwi. Do krótkich też bym tej gry nie zaliczył przez tryb zombie w którym spędzimy ponad 40 godzin. Platyna w Call of Duty: Modern Warfare III jest do zdobycia jedynie w wersji gry PS4 – wersja  Ps5 traktowana jest jako DLC do poprzedniczki gry COD MW II.

[poll id=”293″]

 

 • Stopień trudności wbicia platyny: 5~6/10
 • Czas do zdobycia platyny: około 50 godzin (kampania +/- 10 godzin, tryb zombie +/- 40 godzin)
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox5 x5 x29
 • Liczba trofeów offline: 25
 • Liczba trofeów online: 14
 • Minimalna liczba przejść: 1 (zalecane 2) + multiplayer + tryb zombie
 • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK (każdą misję można powtórzyć), należy jednak zwrócić uwagę na trofeum braz Mania oznaczania, aby później nie musieć powtarzać kilku misji.
 • Zglitchowane trofea: BRAK

 

Za pomoc z trofeami w trybie zombie dziękuję graczom : kiedruś oraz notu

Jeżeli poradnik się przydał, możesz podziękować autorowi – stawiając mu kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

Krok po kroku:

UWAGA!

Wersja gry na PS5 nie posiada platyny – jest ona traktowana jako DLC do COD MW II, wersja PS4 posiada już platynowy dzbanek.

 

KROK 1.

Przechodzimy kampanię, zalecam pierwsze przejście zrobić sobie na poziomie trudności Rekrut, aby poznać fabułę – nie zajmie to dużo czasu, bo coś około 4-5h. Poznamy w ten sposób każdą misję i będzie łatwiej w przechodzeniu na poziomie Weteran.

 

KROK 2.

Przechodzimy fabułę na poziomie trudności Weteran. Tutaj już nie będzie tak łatwo, nie wybiegniemy na rambo i zabijemy wszystkich wokół. Powoli, mały kroczkami przesuwamy się naprzód. Szczególnie w kość mogą dać otwarte misje, gdyż checkpoity są tutaj bardzo rzadko.

 

KROK 3.

Dobijamy brakujące nam trofki w kampanii, każdą misję możemy powtórzyć – jest wybór misji.

 

KROK 4.

Tryb zombie – prawdopodobnie tutaj spędzicie najwięcej czasu, gdyż samo zabicie 50k zombie to długa droga, dochodzi do tego ukończenie 3 aktów, coś a la fabuły (która jest wyświetlana w prawym dolnym rogu ekranu, gdy znajdujecie się trybie zombie). Zalecam ogólnie grać w 3 osobowym składzie, gdyż granie solo jest tutaj trudne. Tryb ten jest kopią DMZ z poprzedniej części, różnicą jest jednak to, że nie ma tutaj PvP – jest jedynie PvE.

 

KROK 5.

Pozostał nam już do wbicia 55 poziom w trybie multiplayer. Można go wbić na dwa sposoby, grając mecze online w trybie multiplayer lub grając w trybie zombie. To już zależy od Was, co bardziej wolicie.

 

Poradnik:

platyna Przeznaczenie żołnierza / A Soldier’s Purpose 
Zbierz wszystkie trofea. / Collect all the Trophies

Gratulacje, kolejny platynowy pucharek znajduje się w Twojej kolekcji. 🙂 (TYLKO WERSJA GRY NA PS4)

 

zloto Pierwszy krok / The First Step 100
Osiągnij 55. poziom. / Reach Level 55

Musimy zdobyć 55 poziom naszego operatora. Tutaj zależy od Was, czy będziecie zdobywali go grając mecze online w trybie multiplayer, czy też w trybie zombie. Jednakże podczas wbijania trofek z trybu zombie większość tego poziomu, jak nie cały 55, powinien Wam wpaść właśnie tam.

 

 

braz No to zaczynamy / And So It Begins 10
Dokonaj eksfiltracji w Zombie. / Successfully Exfil in MWZ

Prawdopodobnie nasz pierwszy pucharek w trybie zombie. Aby go zdobyć musimy pomyślnie uciec z pola walki. Eksfiltracja na mapie jest oznaczona ikonką niebieskiego ludzika, udajemy się w to miejsce, wzywamy samolot przytrzymując przycisk , w momencie wezwania samolotu zaczną nas atakować spore grupy zombie, bronimy się przed nimi i gdy tylko samolot wyląduje, mam 35 sekund na wejście do niego.

 

braz Ulga / Write Off 10
Zabij 500 wrogów, używając ubezpieczonej broni w Zombie. / Kill 500 Enemies using an Insured Weapon in MWZ

Ubezpieczona broń jest to nasza własna broń, którą zabieramy na pole walki. Na początku rozgrywki mamy tylko jedno miejsce na ubezpieczoną broń, kończąc kolejne akty fabuły odblokują nam się kolejne dwa miejsca. Bardzo proste trofeum – wybieramy sobie naszą broń i zabijmy nią 500 sztuk zombie, nie musimy tego robić w jednej rozgrywce, zabójstwa się sumują. Uwaga – jeśli zginiemy i nie uda nam się uciec z pola walki, nasza ubezpieczona broń przepada i kolejny raz będziemy mogli ją wybrać dopiero po upłynięciu godziny.

 

 

braz Atutoholik / Perkaholic 10
Posiadaj jednocześnie 9 aktywnych atutów w Zombie. / Have 9 perks active at the same time in MWZ

To trofeum najłatwiej jest zdobyć na początku naszej przygody w trybie zombie, podczas wykonywania misji fabularnych oraz w 3 osobowym składzie. Z tego powodu, że każda osoba, która wykona misję, daje całej drużynie jeden losowy atut. W ten sposób wystarczy, że każdy z Was wykonana pierwsze trzy misje i trofeum macie z głowy.

Atuty zdobywamy na różne sposoby, jako nagrody za wykonywanie misji fabularnych – wtedy na ziemi pojawia się zielona puszka po jej wypiciu cała drużyna dostaje losowy atut, lub jako nagroda poprzez wykonywanie kontraktów w fioletowej wyrwie pojawi się puszka, którą możemy wypić lub zachować. Możemy też zakupić atuty w przeróżnych stacjach rozsianych losowo po całej mapie, każdy atut kosztuje 2000 esencji, którą zdobywamy poprzez zabijanie zombie i wykonywanie kontraktów oraz za wykonywanie prostych easter eggów poukrywanych w świecie gry. Więc aby odblokować to trofeum musimy jednocześnie mieć aktywne wszystkie atuty, a jest ich 9.

 

braz Płyta nagrobna / Gravestone 10
Zabij 100 zombie pojazdem w trakcie jednej wyprawy w Zombie. / Kill 100 Zombies with a vehicle in a single deployment in MWZ

Po całej mapie rozsiane są przeróżne pojazdy, którymi możemy poruszać się po świecie gry. Najlepszym pojazdem do wbicia tego trofeum będzie „Opancerzony pojazd”, gdyż posiada on większą wytrzymałość niż inne auta. Aby zdobyć pucharek musimy podczas jednej 45 minutowej sesji gry przejechać 100 zombie. Warto jednak pamiętać, że podczas przejeżdżania zombie wytrzymałość naszego auta spada – aby ją odzyskać musimy udać się na najbliższą stację benzynową, zatrzymać się i podczas przebywania w aucie pojazd nasz będzie się naprawiał oraz tankował. Dobrym miejscem do przejeżdżania zombie są miejsca eksfiltracji, gdyż po wezwaniu samolotu pojawia się tam spora grupa zombie.

 

braz Powrót z zaświatów / Back From The Dead 10
Odzyskaj swój sprzęt z Nagrobka w Zombie. / Reclaim your gear from a Tombstone in MWZ

Najważniejsze co musimy posiadać, aby zdobyć to trofeum to atut, który nazywa się „Woda grobowa”. Sposoby zdobycia atutów opisane w trofeum braz Atutoholik / Perkaholic. Gdy już posiadamy dany atut wystarczy, że zginiemy i opuścimy grę. Gdy już to wykonamy ponownie, wchodzimy do gry i w miejscu naszej śmierci pojawi się mały nagrobek, na naszej mapie miejsce to będzie oznaczone ikonką nagrobka. Wystarczy, że udamy się w dane miejsce i wejdziemy w interakcje z nagrobkiem i zabierzemy nasz sprzęt.

 

braz Pomocny nieznajomy / Helpful Stranger 10
Reanimuj gracza z innego oddziału w Zombie. / Revive a player from a different Squad in MWZ

Musimy zreanimować gracza z innego oddziału, gracze na mapie zaznaczeni są jako niebieskie wskaźniki. Więc staramy się chodzić za takimi wskaźnikami oraz gdy któryś z graczy zostanie powalony, reanimujemy go. Lub możemy też spróbować znaleźć się z naszym znajomym na jednej sesji gry. W menu zombie wyłączamy dobieranie oddziału przyciskiem i wyszukujemy grę licząc na to, że wylądujemy z naszym znajomym w tej samej sesji (podczas naszej próby udało się to za pierwszym razem). Gdy już nam się to uda, udajemy się wybrane miejsce – nasz znajomy musi zginąć, a my go reanimujemy. Po podniesieniu go trofeum powinno się pojawić na naszym koncie.

 

braz Możesz pogłaskać psa / You Can Pet The Dog 10
Pogłaszcz Ogara piekieł w Zombie. / Pet a Hellhound in MWZ

Aby przystąpić do zdobywania tego pucharka w pierwszej kolejności musimy zdobyć „Kawałek mięsa” – przedmiot ten losowo oraz rzadko wypada z zabijanych zombie. Gdy już go mamy, musimy odszukać płonącą budę psa (pojawia się ona w losowo wybranych miejscach na całej mapie), której ikonka na mapie wygląda tak  .

UWAGA: Buda ta pojawi się na naszej minimapie dopiero w momencie, gdy będziemy blisko niej. Gdy jesteśmy daleko, nie zobaczymy jej na mapie oraz na minimapie.

Gdy już odszukamy budę wchodzimy z nią w interakcję, deponujemy do niej zdobyty wcześniej kawałek mięsa i wychodzimy. Buda zniknie i przed nami pojawi się przyjazny piekielny ogar. Teraz wystarczy tylko wejść z nim w interakcję, przytrzymując przycisk i trofeum powinno pojawić się na naszym koncie.

UWAGA: Na ten moment nie każdego przywołanego psa da się pogłaskać! Ciężko stwierdzić, czy jest to spowodowane bugiem, czy też jest to celowy zabieg twórców.

 

braz Najemnik / Hired Gun 10
Ukończ 20 kontraktów w Zombie. / Complete 20 Contracts in MWZ

Na całym obszarze walki rozsiane są przeróżne kontrakty do wykonania, za które otrzymujemy różne nagrody. Na mapie oznaczone są one jako jasno-turkusowe prostokąty. Po podejściu do danej lokacji, na miejscu będzie znajdował się telefon, z którym wchodzimy w interakcję, co równa się z zaakceptowaniem kontraktu. Dostaniemy do wykonania krótką misję. Po wykonaniu 20 takich kontraktów trofeum powinno pojawić się na naszym koncie. Nie musimy wszystkich wykonywać podczas jednej wyprawy – aktywności te sumują się.

 

srebro Wszystko na czerwono / Seeing Red 30
Wypełnij 5 kontraktów w rejonie dużego zagrożenia w trakcie jednej wyprawy w Zombie. / Complete 5 Contracts in the High Threat Zone in a single deployment in MWZ

Z tym trofeum możecie mieć trochę problem, do momentu gdy nie poznacie zasad, jakie działają w zombie. Aby zdobyć trofeum musimy wykonać 5 kontraktów w trakcie jednej wyprawy w rejonie dużego zagrożenia tj. czerwony obszar na mapie – zombie tam są agresywniejsze, trudniejsze do zabicia, pojawiają się silniejsi i więksi wrogowie. Bez wyposażenia atutów oraz ulepszonych broni nie ma po co tutaj wchodzić, gdyż momentalnie zginiemy. Zgrana ekipa to tutaj podstawa.

 

srebro Koniec? / The End? 30
Ukończ akt III w Zombie. / Complete Act III in MWZ

W trybie zombie mamy misje fabularne rozdzielone na 3 akty. Widzimy je w prawym dolnym rogu, gdy jesteśmy w menu trybu zombie. Będzie to prawdopodobnie jedno z ostatnich trofeów, które zdobędziemy w trybie zombie. Musimy ukończyć wszystkie te misje, aby odblokować osiągnięcie. Można to też zrobić sposobem, że ktoś kto skończył całą kampanie zaprasza nas do siebie na ostatnią misję, kończymy ją z nim i trofeum wpadnie nam na nasze konto bez wcześniejszego odblokowywania wszystkiego po kolei.

 

srebro Rzeźnia / Slaughterhouse 30
Zabij łącznie 50 000 wrogów w Zombie. / Kill 50,000 total Enemies in MWZ

Jak sam opis trofeum mówi, musimy zabić łącznie 50 tysięcy zombie. Podczas zdobywania innych trofeów w trybie zombie będziemy co chwilę je zabijać. Zabójstwa sumują się podczas wszystkich naszych wypraw. Jeśli jednak zdobyliście wszystkie inne trofea, a to Wam nie wpadło, to dobrym miejscem na dobicie brakujących zabójstw jest miejsce eksfiltracji. Wzywacie samolot, jednak nie odlatujecie nim i powtarzacie aż do skutku. Prawdopodobnie będzie to ostatnie trofeum w tym trybie, gdyż z zabiciem takiej liczby trochę czasu schodzi. Liczbę zabitych możemy sprawdzić wchodząc w opcje i statystyki w menu głównym gry.

 

srebro Zdobywca / Conqueror 30
Pokonaj watażkę w Zombie. / Defeat a Warlord in MWZ

W pierwszej kolejności musimy zdobyć kartę do twierdzy – w tym celu pokonujemy obóz najemników, które rozsiane są po całej mapie i szukamy jej w skrzyni lub kupujemy ją w sklepie za 2k $.

Następnie ze zdobyta kartą udajemy się do twierdzy najemników, którą otworzymy wcześniej zdobytą kartą, oczyszczamy twierdzę i szukamy sejfu, który musimy rozwiercić.

Z rozwierconego sejfu zabieramy fioletową kartę do fortecy najemników, odszukujemy ja na mapie, udajemy się do niej. Tutaj zalecam już posiadać dużo lepsze wyposażenie, twierdza znajduje się na drugim poziomie świata i nie jest taka łatwa.

Używamy karty, oczyszczamy fortecę – naszym ostatnim wrogiem będzie ten wymagany do trofeum, zabijamy go i trofeum powinno pojawić się na naszym koncie.

 

zloto Przeciwko wszystkim / One Against All 90
Zabij Orcusa w Zombie, będąc w 6-osobowym oddziale. / Kill Orcus while in a 6 person squad in MWZ

Orcus jest to boss w ostatniej misji fabularnej trzeciego aktu. Aby odblokować to trofeum musimy go pokonać w 6-osobowym składzie, w tym celu musimy zaprosić drugi skład graczy do naszego, będąc już na mapie gry i gdy składy są obok siebie przytrzymujemy i wybieramy opcje zaproszenia do naszego składu. Następnie udajemy się w 6 do miejsca rozpoczęcia misji fabularnej i pokonujemy bossa. Do misji tej należy się dobrze przygotować – ulepszenie co najmniej do 2 poziomu, pełen zestaw atutów i dobra broń to podstawa. Zalecam broń 2 poziom, niebieska lub fioletowa, gaz eksperymentalny. Z takim wyposażeniem bez problemu pokonacie w 6 bossa.

 

srebro Z tym nie da się przesadzić / No Such Thing as Too Many 30
Znajdź i wykorzystaj całe uzbrojenie w otwartych misjach bojowych. / Find and use all Armaments in Open Combat Missions

Musimy użyć wszystkich rodzajów uzbrojenia w otwartych misjach bojowych. A konkretniej chodzi o serie zabójstw, które są do zdobycia wyłącznie w otwartych misjach bojowych. Aby ich użyć najpierw musimy je odnaleźć, pokazują się one na naszej mapie oznaczone jasno niebieskim kolorem w momencie, gdy znajdziemy się blisko nich. Na każdej mapie znajduje się kilka takich serii i są one porozrzucane po wszystkich misjach. Ważne: należy ich użyć – nie tylko podnieść, po podniesieniu używamy przycisku i odpalamy naszą serię, nie musimy nikogo zabijać. Trofeum wpadnie nam automatycznie podczas robienia trofeum: zloto Fachowiec / Gearhead.

 

braz Pełne przygotowanie / Dialed In 15
Dostosuj swój zestaw uzbrojenia w każdej otwartej misji bojowej. / Customize your loadout in every Open Combat Mission

W trybie fabularnym mamy 6 otwartych misji bojowych, w każdej z nich na mapie znajduje się symbol białej skrzyni, w której możemy dostosować swoje wyposażenia z wcześniej zebranych rzeczy na mapie. Aby odblokować trofeum musimy w ten sposób dostosować swoje wyposażenie w każdej otwartej misji bojowej. Prawdopodobnie to trofeum odblokuje Wam się automatycznie podczas przechodzenia fabuły, jeśli jednak tak się nie stanie – musimy powrócić do każdej otwartej misji i dostosować sobie swoje wyposażenie.

 

zloto Fachowiec / Gearhead 90
Zbierz wszystkie bronie i ulepszenia polowe ze skrzyń z zapasami w otwartych misjach bojowych. / Collect all Weapons and Field Upgrades from Supply Boxes in Open Combat Missions

Aby odblokować trofeum musimy zdobyć wszystkie przedmioty, broń, pancerze, ulepszenia polowe oraz użyć każdej serii nagród w otwartych misjach bojowych. Podczas wyboru misji dokładnie widzimy, ile rzeczy zebraliśmy, nie wiemy jednak jakie to są rzeczy, więc zalecam skupić się na jednej misji wyzbierać wszystko i przejść do kolejnej. Otwartych misji bojowych jest sześć:

 • Cenny Towar – 21 rzeczy do odkrycia
 • Reaktor – 29 rzeczy do odkrycia
 • Miejsce Katastrofy – 10 rzeczy do odkrycia
 • Oligarchini – 21 rzeczy do odkrycia
 • Wieżowiec – 19 rzeczy do odkrycia
 • Tama Gora – 21 rzeczy do odkrycia

Poniżej filmiki z wszystkich misji oraz miejscami znalezienia każdej wymaganej rzeczy.

 

braz Szwedzki stół / Sample Platter 15
Użyj 5 różnych rodzajów uzbrojenia w otwartych misjach bojowych. / Use 5 different Armaments in Open Combat Missions

Podczas robienia trofeum srebro Z tym nie da się przesadzić / No Such Thing as Too Many będziemy musieli użyć wszystkich nagród za serię, więc to trofeum wpadnie nam automatycznie w trakcie wykonywania tamtego. Oraz wpadnie nam automatycznie podczas robienia trofeum: zloto Fachowiec / Gearhead.

 

braz Jadę z przodu! / I Call Shotgun! 15
Kieruj pojazdem z działkiem strażniczym na pace, które zabije 5 wrogów. / Drive a vehicle with a Sentry Gun on the back and have it kill 5 enemies

W naszej drugiej misji otwartej o nazwie „Reaktor” musimy odszukać działko strażnicze, a następnie samochód. Gdy już mamy działko, rozstawiamy je na tyle auta, wskakujemy do auta i wjeżdżamy w grupę wrogów, działko zrobi za nas robotę, a trofeum powinno nam wpaść, gdy zabije pięciu wrogów. Zalecam robić to na na poziomie trudności „Rekrut”. Poniżej filmik.

 

braz Mania oznaczania / Tag, You’re it! 15
Oznacz 60 wrogów lub przedmiotów lunetą obserwacyjną w otwartych misjach bojowych. / Use the Spotter Scope to tag 60 enemies or items in Open Combat Missions

W otwartych misjach bojowych pod przyciskiem mamy do użycia lunetę obserwacyjną. Aby odblokować to trofeum musimy oznaczyć tą lunetą 60 wrogów lub przedmiotów. Oznaczenia sumują się, więc nie trzeba tego robić w jednej misji – w całej fabule mamy aż 6 otwartych misji.

 

braz Kuloodporny / Bulletproof 15
Znajdź wszystkie ulepszenia kamizelki na płyty w otwartych misjach bojowych. / Find all Plate Carrier Upgrades in Open Combat Missions

Trofeum to jest do zdobycia wyłącznie w sześciu otwartych misjach bojowych, w każdej misji po dwa ulepszenia, więc do zdobycia mamy 12 ulepszeń naszej kamizelki. Każde znalezione ulepszenie dodaje nam jedno miejsce do pancerza, które jest pokazane w lewym dolnym rogu podczas trwania misji. Zebranie ulepszenie od razu zapisuje się w naszych postępach, równa się to z tym, że od razu po podniesieniu możemy opuścić misję i przejść do kolejnej, a podczas powrotu do tej misji, w której zebraliśmy ulepszenie, będzie już ono aktywne od samego jej początku.

UWAGA: Użycie przycisku (NOWA GRA) w menu wyboru misji resetu ten postęp i przepadają nam wszystkie zdobyte wcześniej ulepszenia!

Trofeum powinno nam wpaść automatycznie podczas zbierania całego uzbrojenia. Patrz trofeum zloto Fachowiec / Gearhead.

 

braz Próbowałeś wyłączyć i włączyć? / Have You Tried Turning it Off and On? 15
Dezaktywuj wrogie Działko strażnicze za pomocą Paralizatora. / Use a Shock Stick to disable an enemy Sentry Gun

Bardzo proste trofeum do zdobycia w otwartych misjach bojowych. Na wyposażeniu musimy posiadać paralizator, który można zdobyć podczas eksplorowania mapy lub wyposażyć się w niego podczas ponownego uruchamiania misji. Następnie musimy znaleźć wrogie działko strażnicze i użyć paralizatora na tymże działku.

 

braz Można i tak… / That’s One Way to Do It… 15
Zniszcz śmigłowiec znajdujący się w powietrzu za pomocą Ostrzału moździerzowego. / Destroy an airborne enemy helicopter with a Mortar Strike

W misji „Reaktor” po wykonaniu pierwszego celu, jakim jest zniszczenie 3 śmigłowców znajdujących się na ziemi, przyleci do nas wrogi śmigłowiec, którego musimy zniszczyć za pomocą wcześniej zebranej nagrody za serię „Ostrzał moździerzowy”. Na filmiku poniżej macie pokazane miejsce znalezienia odpowiedniego wyposażenia oraz sposób, w jaki zniszczyć śmigłowiec.

 

braz Hej, łap! / Hey, Catch! 15
Traf i wysadź wroga celnie rzuconym kanistrem. / Throw and hit an enemy directly with a Flammable Cannister then blow them up with it

W otwartych misjach bojowych, eksplorując mapę, możemy odszukać butle gazową, podnosimy ją i udajemy się w stronę najbliższego wroga, rzucamy butlą w niego, następnie szybko strzelamy w butlę, która wybuchem zabije trafionego wcześniej przeciwnika. Po tak przeprowadzonej akcji trofeum powinno pojawić się na naszym koncie. Poniżej filmik.

 

braz Miłośnik latania / Frequent Flyer 15
Skocz ze spadochronem i przeleć ponad 150 metrów. / BASE jump and travel more than 150 m with your parachute

Trofeum do wykonania w otwartych misjach bojowych. Najłatwiej jest to zrobić w misji „Tama Gora” z tego względu, że zaczynamy w wysokim miejscu i wystarczy tylko skoczyć, otworzyć spadochron i przelecieć na nim 150 metrów.

 

braz Popis na linie / High Wire Act 15
Zabij 10 wrogów podczas jazdy na tyrolce. / Kill 10 enemies while using a zipline

Najszybciej do wykonania w 3 misji „Reaktor”. Wyposażamy się w granatnik i lądujemy na budynku, który ma tyrolkę. Przejeżdżamy po tyrolce z jednego budynku na drugi, zabijając wrogów do momentu pojawienia się trofeum. Poniżej filmik.

 

zloto Nigdy nie grzeb wrogów żywcem / Never Bury Your Enemies Alive 90
Ukończ kampanię. / Complete the campaign

Trofeum nie da się pominąć. Powinno nam wpaść po ukończeniu kampanii na obojętnie jakim poziomie trudności.

 

zloto 141 w gotowości / 141 Ready 90
Ukończ kampanię na poziomie trudności Weteran. / Complete the campaign on Veteran

Trofeum pojawi się na naszym koncie w momencie ukończenia kampanii na najwyższym poziomie trudności (Weteran). Tutaj już musimy grać ostrożnie, taktyka na rambo się nie sprawdzi, gdyż od śmierci dzieli nas kilka wrogich trafień. W liniowych misjach w miarę często są checkpointy, więc misje te nie powinny być jakoś mocno trudne. W kość pewnie dadzą na otwarte misje, w których lądujemy na mapie, mamy zaznaczony cel do wykonania i w jaki sposób do tego podejdziemy zależy od nas. Jest w nich też bardzo mało checkpointów oraz sporo mocno opancerzonych wrogów. W tym celu zalecam ograć sobie takie misje na najłatwiejszym poziomie trudności, aby poznać cele, jakie musimy wykonać oraz obrać taktykę jak do nich podejdziemy już na poziomie najwyższym. W całej fabule znajduje się aż 6 tego typu misji. Ogranie wcześniej otwartych misji pozwoli też zachować nam w nich sprzęt i dostosowanie w momencie powtarzania ich na najtrudniejszym poziomie.

 

braz Cela śmierci / Death Row 15
W misji 'Operacja 627′ zabij 12 wrogów podczas zjeżdżania na linie w panoptykonie. / Kill 12 enemies while descending in the panopticon in 'Operation 627′

Pierwsza misja fabularna „Operacja 627”. W momencie, gdy wchodzimy do więzienia i zjeżdżamy na linie z dachu, musimy zabić 12 wrogów, trofeum nie jest trudne do zdobycia, gdyż wrogów jest więcej, zalecam jednak robić je na najłatwiejszym poziomie trudności. Poniżej filmik, podczas którego zdobyłem trofeum.

 

braz Szybowanie / Floater 15
W misji 'Cenny towar’ skocz na spadochronie z suwnicy i doleć na dach budynku kapitana portu. / Parachute off a Gantry Crane onto the roof of the Harbormaster’s Building in 'Precious Cargo’

Kolejne proste trofeum do zdobycia podczas naszej pierwszej otwartej misji (Cenny towar). W pierwszej kolejności musimy odszukać spadochron, który znajduje się w kontenerze niedaleko naszego miejsca startu, następnie musimy wspiąć się na ostatnią suwnice i zeskoczyć z niej, używając wcześniej zdobytego spadochronu i dolecieć na dach budynku kapitana portu. Proste trofeum, jednak zalecam zdobywanie go na najłatwiejszym poziomie trudności.

 

braz Śmigłowy hat trick / Helo Hat Trick 15
W misji 'Reaktor’ zniszcz każdy śmigłowiec będący celem za pomocą innego rodzaju uzbrojenia. / Destroy each objective helicopter in 'Reactor’ with a different Armament

W otwartej misji bojowej „Reaktor” naszym pierwszym celem jest zniszczenie trzech śmigłowców znajdujących się na ziemi. Aby odblokować to trofeum każdy śmigłowiec musimy zniszczyć za pomocą innej nagrody za serię. Nagrody te porozrzucane są po całej mapie. Poniżej filmik z mojego podejścia.

 

braz 2 za 1 / 2-fer 15
W misji 'Ładunek’ 5 razy zabij 2 wrogów 1 nabojem, używając EBR-14 i nie wszczynając alarmu. / Using the EBR-14, kill 2 enemies with 1 bullet 5 times in 'Payload’ without sounding the alarm

Trofeum możemy zdobyć już na samym początku misji, wrogowie ładnie nam się ustawiają aby zlikwidować dwóch jednym strzałem. Trofeum odblokuje nam się gdy pięć razy zabijemy dwóch wrogów jednym strzałem. Poniżej filmik z przykładowym podejściem.

 

braz Znowu w terenie / Back in the Field 15
W misji 'Głęboka konspiracja’ zdobądź kartę dostępu majora w ciągu 90 sekund, nie dając się wykryć. / Acquire the Major’s keycard in 'Deep Cover’ within 90 seconds without being detected

Na samym starcie misji musimy schować broń, aby wrogowie nas nie wykryli. W celu zdobycia karty musimy przejść niedużą odległość unikając wykrycia przez wrogów oraz w miarę szybko, aby wyrobić się w wymaganych 90 sekundach. Staramy się poruszać za plecami wrogów, unikać bezpośredniego kontaktu twarzą w twarz. W momencie gdy będziemy wchodzić już za majorem po schodach, nie śpieszymy się za bardzo, bo gdy zbliżymy się zbytnio do niego na schodach on sam nas wykryje, gdy już będzie na ich szczycie – likwidujemy go i szybko podnosimy kartę.

 

braz Strzał zablokowany / Shot Blocked 15
W misji 'Punkt krytyczny’ strzel w pistolet lecący w powietrzu, nim złapie go terrorysta. / Shoot the gun out of the air in 'Flashpoint’ before a terrorist catches it

W misji na stadionie, w momencie gdy Price otworzy drzwi do pokoju, w którym będą znajdować się medycy, celujemy w drzwi naprzeciwko nas, tam właśnie jeden medyk będzie rzucał broń drugiemu. Musimy trafić w tę broń, która znajduje się w powietrzu. Jeśli nie uda nam się to za pierwszym razem, wczytujemy ostatni punkt kontrolny, który znajduje się chwilę przed pokojem.

 

braz Myślicie, że zauważy? / Think She’ll Notice? 10
W misji 'Oligarchini’ zniszcz wszystkie samochody w garażu rezydencji. / Destroy all of the cars in the mansion garage in 'Oligarch’

Trofeum do zdobycia w otwartej misji bojowej „Oligarchini” – musimy wysadzić wszystkie auta znajdujące się w garażu po lewej stronie od głównego budynku, w którym znajduje się nasza milionerka. Na wyposażeniu w misji mamy Semtex, więc wystarczy rzucić go na kilka aut i trofeum jest nasze. Filmik z miejscem znajdowania się aut oraz sposobem wykonania znajduje się poniżej.

 

braz Winda nieczynna / Elevator Out of Order 15
W misji 'Wieżowiec’ dotrzyj na dach w mniej niż 45 sekund. / Reach the roof in 'Highrise’ under 45 seconds

W tym trofeum musimy zrobić jedną rzecz przed przystąpieniem do realizacji go. A konkretniej będzie nam potrzebna wciągarka, którą zdobędziemy na wyższych piętrach. Gdy już ją zdobędziemy, musimy rozpocząć misję od nowa. Wciągarka ta pozwoli nam bez problemu uwinąć się w wymaganych 45 sekundach i zdobyć to trofeum. Poniżej filmik z mojego podejścia.

 

braz Aniołek na śniegu / Snow Angel 15
W misji 'Zima w tundrze’ zabij snajpera za pomocą Likwidacji. / Execute the forest sniper in 'Frozen Tundra’ with a takedown

W momencie, gdy jeden z naszych sojuszników krzyknie „Snajper”, kierujemy się na lewą stronę, by próbować zajść snajpera, będzie się on ciągle przemieszczał – aby go zatrzymać możemy użyć granatu ogłuszającego, którego mamy pod przyciskiem . Aby odblokować trofeum musimy zabić snajpera likwidacją, która znajduje się pod przyciskiem . Gdy będziemy już blisko wroga koniecznie musimy poczekać aż pojawi nam się opcja likwidacji, wciskamy przycisk, gdy tylko stanie się dostępny. Jeśli nam się nie uda – w każdej chwili możemy rozpocząć ponownie, używając opcji „Wczytaj ostatni punkt kontrolny”, który znajduje się chwilę przed snajperem. Zalecam robić to na najłatwiejszym poziomie trudności. Poniżej filmik z mojego podejścia.

 

braz Autostopowicz / Hitchhiker 15
W misji 'Tama Gora’ rozbrój bombę na pojeździe, będącym w ruchu. / Defuse the bomb on the truck in 'Gora Dam’ while it is in motion

Ostatnia otwarta misja – na samym jej początku, gdy stoimy na tamie, musimy skoczyć ze spadochronu i kierować się w prawą stronę. Po krótkiej chwili pojawi nam się znacznik, do którego musimy się udać – będzie to poruszający się pojazd mający na pace bombę. Teraz wystarczy tylko na nim wylądować i rozbroić bombę, gdy pojazd będzie w ruchu. Poniżej filmik z mojej próby.

 

braz Pieniądze podatników / Your tax dollars at work 15
W misji 'Bezpośrednie zagrożenie’ użyj rakiety, by zabić jednego wroga. / Use a missile to take out a single enemy in 'Danger Close’

W misji, w której ubezpieczamy oddział z powietrza, musimy rakietą zabić jednego wroga. Na samym początku misji, gdy odzyskamy sterowanie, zmieniamy broń na rakietę przyciskiem i wystrzeliwujemy rakietę w pojedynczego wroga. Po udanym zabójstwie trofeum powinno pojawić się na naszym koncie. Poniżej filmik z mojego podejścia.

 

Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Grę udostępnił wydawca.