Car Mechanic Simulator – Poradnik do trofeów i osiągnięć

2 września 2019
0

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Car Mechanic Simulator to świetna i relaksująca gra, w której dłubiemy wewnątrz najrozmaitszych pojazdów, od starych muscle carów poprzez różnego rodzaju terenówki, a na super sportowych furach kończąc. Platyna jednak wymaga sporej liczby godzin i grindu, więc bez sporej ilości kawy się nie obejdzie. Niektóre trofea zostały chyba specjalnie rozciągnięte na maksa, żeby tylko nas dobić. 🙂 Mimo wszystko gra jest warta swojej ceny i bawiłem się z nią bardzo dobrze.

 

Informacje ogólne:

 • Stopień trudności wbicia platyny: 3/10
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox5 x8 x23
 • Liczba trofeów offline: 37
 • Liczba trofeów online: BRAK
 • Minimalna liczba przejść: 50 misji w trybie normalnym
 • Trofea możliwe do przeoczenia: braz Kinda naked (ale w każdym momencie można wrócić do niego)
 • Zglitchowane trofea: BRAK
 • Czas do zdobycia platyny: 100+ godzin

 

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

Wstępne wskazówki:

 • Gra posiada 3 tryby gry: Tryb Normalny, Piaskownicy oraz Eksperta. Interesuje Was głównie Tryb Normalny, ponieważ tutaj spokojnie zrobicie większość dzbanków, a niektóre można zrobić tylko i wyłącznie w tym trybie (misje fabularne, zarabianie oraz wydawanie kasy).
 • W trybie Piaskownicy można zrobić resztę pucharków, ponieważ w tym trybie zaczynacie od razu z najlepszym garażem, sporą ilością gotówki i brakiem ograniczeń. Najbardziej przydaje się ten tryb do zrobienia trofeum za sprzedaż 1000 samochodów, ale w Normalnym również można go spokojnie zrobić.
 • Podczas ulepszania postaci, najpierw skupiacie się na najważniejszych rzeczach, takich jak szybkość odkręcania śrub, zdejmowania elementów, tablet, urządzenia diagnostyczne, itd. Perki typu szybsze chodzenie czy szybsze badanie zostawcie na sam koniec. Perki z tańszymi częściami nie są również jakoś mocno przydatne, ponieważ i tak będziecie zarabiać sporo hajsu.
 • Skoro o kasie mowa, to najlepszym sposobem na szybki zysk jest branie małych zleceń, typu naprawy sprzęgła, wydechu, itd. Za wszelką cenę unikajcie kompletnego remontu silnika oraz zawieszenia. Jest to bardzo czasochłonne, a nie daje jakiś wielkich profitów. Sprzęgło jest najlepsze + ewentualnie jakieś dodatkowe roboty, typu wydech czy malowanie w lakierni (jak już będziecie mieć).
 • Nie wiem czy to bug czy nie, ale po zakupie samochodu z Szopy, możecie go od razu sprzedać w garażu z małym zyskiem, jeśli stracicie to bardzo mało. Co prawda szopy odkrywacie losowa za robienie normalnych napraw, ale jak już odwiedzacie jakąś to zawsze kupujcie fury i je sprzedawajcie. Szopa po odwiedzeniu znika z mapy, nawet jeśli nic nie kupicie z niej.
 • Nie używajcie części ze skrzynek (te z lepszą jakością) do normalnych napraw. Przy zwykłych zleceniach nie dają one żadnych profitów, przydają się tylko i wyłącznie przy odnowie samochodu z szopy bądź aukcji.
 • Jak już będziecie mieć perk na większą szansę naprawy przedmiotu to starajcie się naprawiać co tylko można, dzięki temu oszczędzicie sporo kasy.

 

Krok po kroku:

KROK #1 – Ukończyć 50 misji fabularnych w Trybie Normalnym

Na dzień dobry odpalacie główny tryb gry, czyli tutaj zwany Normalnym. Jest to coś w rodzaju kampanii, gdzie zaczynacie w małym garażu, bez jakichkolwiek dodatkowych narzędzi czy perków. Wszystko rozwijacie wraz z progresem „fabuły”. Za każde ukończone zlecenie dostajecie punkty doświadczenia oraz rzecz jasna kasę. Na każdym kolejnym poziomie doświadczenia będziecie dostawać jedną misję fabularną, która jest podświetlona na niebieskiego na liście zleceń. Pomiędzy misjami fabularnymi robicie normalne zlecenia. Mocno zalecam robić głównie sprzęgło + ewentualnie wydech/hamulce. Unikajcie kompletnego remontu zawieszenia, ponieważ zajmuje sporo czasu, a profity podobne jak do naprawy sprzęgła, które robi się w kilkanaście sekund. Misji fabularnych jest 50, po ukończeniu ostatniej powinniście mieć już całkowicie rozwinięty garaż, wszystkie perki oraz masę hajsu.

 

KROK #2 – Dokończyć pozostałe rzeczy w Trybie Normalnym bądź Piaskownicy

Jeśli Wam coś jeszcze zostało, a domyślam się, że pewnie sprzedać 1000 samochodów to zrobicie to spokojnie w trybie Piaskownicy bądź Normalnym, jeśli macie już dobrze rozwinięty garaż. Na sprzedawanie samochodów jest prosty patent, ale bez sporej ilości godzin się nie obejdzie. Wystarczy kupować samochody prosto z salonu, albo gruchoty z Szop i od razu je sprzedawać, bez jakiejkolwiek naprawy. Dzięki temu szybko nabijacie licznik sprzedaży, a przy tym możecie trochę zarobić, ponieważ niekiedy auta z szopy można sprzedać z małym zyskiem, nawet jak nic z nim nie robicie. Jednak mimo wszystko zalecam trzymać się salonu, ale tutaj potrzebujecie około 800,000$ (można robić w Trybie Piaskownicy), żeby spokojnie móc kupować wszystkie auta na wystawie.

 

Poradnik:

platyna Greatest Collection
Earn all trophies

Bardzo prosta i przyjemna platyna, ale wymaga sporej ilości godzin poświęconych odkręcaniu i wkręcaniu śrubek. Jeśli nie lubicie powtarzalnych zadań oraz naprawiania w kółko tego samego to możecie tutaj przechodzić przez katusze. Mnie osobiście gra urzekła i każde naprawy mnie po prostu bawiły, a na pewno nie nudziły.

 

braz Appearance matters GS: 5
Paint car

Do zdobycia pucharku potrzebujemy Lakierni, która jest dostępna od poziomu 30 (Tryb Normalny) lub od razu (Piaskownica). Następnie musicie mieć w garażu przynajmniej jedno auto (całkiem logiczne), podejść do niego i przestawić go do lakierni. Teraz udajecie się do pomieszczenia, podchodzicie do szafek na końcu, aby włączyć tryb lakierni, ustawiacie dowolny kolor i wciskacie , żeby pomalować samochód. Gotowe!

 

braz Auctioneer GS: 5
Buy car from auction

Dom Aukcyjny jest dostępny z poziomu mapy. Wystarczy podejść do drzwi garażowych i wcisnąć PRZYCISK, aby otworzyć mapę. Dom Aukcyjny posiada różową kropkę. Może się zdarzyć, że w danym momencie nie będzie żadnych aut na licytacji, wtedy musicie zrobić kilka zleceń i spróbować ponownie. Jeśli już Wam się uda dostać do domu aukcyjnego, to pora na licytowanie. W lewym dolnym rogu okienka licytacji macie podane fury, a na samej górze cenę wywoławczą. Gdy zainteresuje Was jakiś samochód to klikacie na nim  i rozpoczyna się licytacja. Na początku będziecie dość często przebijani, więc musicie pilnować ceny oraz czasu. Za każdym razem, gdy zostaniecie przebici, musicie podbić cenę ponownie. Pucharek Wam wpadnie jak wygracie dowolny samochód.

 

braz Cash only (Bronze) GS: 10
Collect 10 000$

Czytaj opis pucharku zloto Cash only (Gold)

 

 

srebro Cash only (Silver) GS: 20
Collect 100 000$

Czytaj opis pucharku zloto Cash only (Gold)

 

zloto Cash only (Gold) GS: 40
Collect 1 000 000$

Pucharek do zdobycia tylko i wyłącznie w Trybie Normalnym!

Kasę w tej grze można zdobywać na kilka sposób, a dokładnie:

 • Robienie standardowych napraw
 • Misje fabularne (1 na level)
 • Odnowa samochodów z szopy/wysypiska/aukcji

O ile dwa pierwsze punkty są w pewnym sensie ze sobą powiązane, tak odnowa samochodów to inna para kaloszy i zalecam unikać tego sposobu zarabiania na samym początku gry, ponieważ jest bardzo czasochłonny i wymaga garażu ulepszonego na maxa. W późniejszym czasie, jak już będziecie mieć garaż na maksa oraz sporo hajsu i części lepszej jakości ze skrzynek, to możecie próbować odnawiać samochody, bo wtedy to ma sens. Najlepszy sposób jaki udało mi się znaleźć na szybki zarobek, to wykonywanie standardowych zleceń wymagających naprawy sprzęgła. Sprzęgło to klucz do sukcesu, ponieważ można je bardzo szybko naprawić/wymienić i zarobić sporo kasy oraz punktów doświadczenia. Unikajcie napraw w stylu zawieszenie lub kompletny remont silnika, ponieważ wymagają sporo czasu, a nie profity mają podobne jak do naprawy sprzęgła, ale nawet gorsze. Możecie również brać naprawy typu sprzęgło + wydech bądź sprzęgło + hamulce + blacharka, itd. Pamiętajcie również o używaniu stołu do naprawiania przedmiotów, szczególnie jeśli macie perk na zwiększoną szansę naprawy (bardzo przydatny). Dzięki temu możecie dodatkowo oszczędzić sporo kasy, ponieważ naprawy bywają dużo tańsze.

Warto wspomnieć, że pucharek wpadnie jak będziecie mieć 1,000,000$ na koncie, a nie zarobione w sumie (jeśli wydajecie więcej niż zarabiacie to musicie się ogarnąć).

 

braz Dealer (Bronze) GS: 10
Sell 25 cars

Czytaj opis pucharku zloto Dealer (Gold)

 

srebro Dealer (Silver) GS: 20
Sell 100 cars

Czytaj opis pucharku zloto Dealer (Gold)

 

zloto Dealer (Gold) GS: 40
Sell 1 000 cars

Trofeum można zrobić w dowolnym trybie.

Zapewne ostatni pucharek jaki przyjdzie Wam zrobić w tej grze. Sprzedanie 1000 to dość mozolny proces i wg mnie mocno przesadzony. Sprzedanie 100 to już dość czasochłonna sprawa, nie mówiąc już o 1000. Na szczęście jest kilka metod, które mogą usprawnić proces sprzedaży samochodów.

Poniżej wymienię kilka prostych zasad, którymi powinniście się kierować, aby zdobyć ten dzbanek jak najszybciej:

 • Nie musicie odnawiać zakupionych pojazdów,
 • Samochód można od razu sprzedać po zakupie go w szopie, salonie czy złomowisku, niekiedy nawet z małym zyskiem,
 • Za każdym razem jak odwiedzacie Szopę, kupujcie samochody, które tam znajdziecie (Szopa znika z mapy po jej opuszczeniu),
 • Gdy samochody się nie mieszczą w garażu to przenoście je na parking,
 • Kupcie perk „Szczęściarz” (dostępny na 50 poziomie), dzięki niemu będziecie częściej dostawać mapy do Szop,
 • Jak braknie Wam map to zróbcie kilka szybkich napraw, powinniście dostać kolejną,
 • Jeśli już nie macie Szop to polecam odwiedzać regularnie Salon Samochodowy, fury co prawda są tam dużo droższe, ale sprzedajecie je za kwotę zakupu, czyli wychodzicie cały czas na 0.

W początkowym etapie możecie odwiedzać Szopy, ale jak już będziecie mieć sporo hajsu to skupcie się tylko i wyłącznie na Salonie Samochodowym. Macie tutaj zawsze 3 pewne samochody do kupienia, a przy sprzedaży wychodzicie na 0, więc nie ma ryzyka, że stracicie kasę. Jedyne co tu będziecie tracić to niestety czas. Mi zrobienie tego trofeum zajęło około 10-15 godzin mozolnego klikania w salonie i garażu… Osoba, która wymyśliła to osiągnięcie powinna czym prędzej zastanowić się nad sobą…

 

braz Dirty hands GS: 5
Fix your first car

Prawdopodobnie jeden z pierwszych pucharków jaki Wam wpadnie. Musicie naprawić swój pierwszy samochód, będą to zapewne hamulce i klasyczna wymiana klocków + zacisków. Pamiętajcie tylko, że dobrze wykonane zlecenie musi mieć zielone ptaszki przy wszystkich częściach wymagających naprawy/wymiany. Stan i postęp naprawy sprawdzicie zawsze klikając  na samochodzie, a następnie Stan Auta. Tam będziecie mieć wyszczególnione wszystkie naprawy. Koniec zlecenia zatwierdzacie klikając  właśnie w sekcji Stan Auta. 

 

braz First blood GS: 10
Pour old oil on the floor

Kolejny bardzo prosty pucharek, który zapewne wpadnie Wam jako pierwszy. Musicie po prostu rozlać olej, a by to zrobić należy odkręcić miskę olejową bez wcześniejszego spuszczenia oleju do butli. Po prostu podnosicie samochód, odkręcacie miskę olejową i gotowe!

 

braz For sale GS: 5
Renovate and sell a car

Samochody nadające się do odnowy znajdziecie tylko i wyłącznie w:

 • Szopach
 • Złomowisku
 • Domu Aukcyjnym

Przed zakupem będziecie mniej więcej widzieć w jakim stanie jest samochód, oczywiście im gorszy silnik oraz więcej brakujących elementów karoserii, tym drożej Was wyjdzie cała naprawa, dlatego musicie mieć sporą ilość gotówki przed rozpoczęciem naprawy. Do tego potrzebujecie garaż na najwyższym 3 poziomie. Chodzi przede wszystkim o dostęp do spawarki oraz lakierni. Bardzo przydatne jest również posiadanie perków takich jak 99% szansy na naprawę oraz możliwość naprawy elementów karoserii. Oszczędzicie dzięki temu trochę kasy, szczególnie przy elementach karoserii oraz bloku silnika, które potrafią być dość kosztowne.

Gdy już będziecie gotowi, a samochód będzie stał na podnośniku, musicie po prostu naprawić/wymienić/zakupić brakujące części. Przechodząc do zakładki Stan Auta możecie dokładnie zobaczyć jakie części musicie wymienić, a należy wymienić wszystko co ma mniej niż 100% sprawności. W momencie sprzedaży samochodu, wszystkie paski części oraz elementów nadwozia muszą mieć 100%! Jeśli brakuje Wam któregokolwiek elementu, albo gdzieś macie chociażby 99% to nie dostaniecie pucharku, a całą naprawę trzeba będzie powtarzać na innym samochodzie (chyba, że zrobiliście backup przed sprzedażą).

Upewnijcie się, że wszystkie komponenty macie na 100%.

UWAGA: Istnieje prawdopodobieństwo, że pucharek może Wam nie wpaść, nawet jak oddacie samochód ze 100% naprawionymi częściami. Wtedy musicie założyć nowy profil, zakupić dowolny samochód, wymienić w nim olej i sprzedać od razu. Powinno zaskoczyć. W innym wypadku musicie po prostu kupić kolejnego gruchota i być pewnym, że wszystkie części, łącznie z wnętrzem oraz karoserią macie na 100%.

 

braz Gadgeteer GS: 5
Unlock all the tools

Dostępnych mamy 5 narzędzi diagnostycznych, które dostępne są od danego poziomu:

 • Miernik bieżnika opon (od 5 poziomu)
 • Miernik napięcia (od 5 poziomu)
 • Tester OBD (od 5 poziomu)
 • Tester kompresji (od 9 poziomu)
 • Tester przepływu paliwa (od 15 poziomu)

Każdy perk/narzędzie wymaga 1 punktu za każdy zdobyty poziom doświadczenia. Wszystkie perki aktywujecie przy skrzynce z narzędziami. Musicie po prostu „klepnąć” ostatnie narzędzie, kiedy sami uznacie to za stosowne i wtedy dostaniecie pucharek. Zalecam poczekać z takimi narzędziami jak miernik bieżnika, ponieważ jest kilka ważniejszych perków, a te zostawić sobie na później, ponieważ będziecie mieć wtedy sporo punktów do wydania (do 50 poziomu będziecie mieć wszystkie perki tak czy siak).

 

zloto GAME OVER GS: 40
Finish all the special missions

Pucharek do zdobycia tylko i wyłącznie w Trybie Normalnym!

Misje specjalne to po prostu misje fabularne, które znajdziecie na Liście Zleceń i są podświetlone niebieskim kolorem. Przeważnie towarzyszy im też jakaś zabawna historyjka, którą znajdziecie pod zdjęciem samochodu, albo w zakładce Stan Auta, gdy już przyjmiecie zlecenie. Misje fabularne dostajecie jedną na każdy kolejny poziom doświadczenia. Obecnie maksymalny poziom to 50, więc jak można się domyślić, musicie zrobić około 42 misji fabularnych. Pomiędzy misjami, musicie robić normalne zlecenia, aby nabijać poziom doświadczenia. Tak jak pisałem we wstępie poradnika, zalecam skupiać się na naprawie sprzęgła, ponieważ jest szybkie i daje spore profity w postaci kasy oraz punktów doświadczenia. Po zaliczeniu ostatniej misji, dostaniecie trofeum i będziecie mogli dalej kontynuować rozgrywkę. Nie wiem czemu akurat liczba 42, albo 43 misji, w każdym razie u mnie był to różowy SUV, którego ojciec kupił córce.

 

srebro Good old times GS: 10
Fix 100 old cars

Musicie naprawić 100 starych samochodów. Podczas wbijania poziomu oraz robienia misji fabularnych powinno Wam to wpaść samo, ale na początku możecie skupiać swoje naprawy na starszych samochodach, a póki co omijać te nowe. Stare samochody to rzecz jasna stare muscle cary, stary jeep willys, albo mazda rx-3, itd. Każdy chyba domyśli się z wyglądu, który to stary samochód, a który z obecnych czasów. W menu statystyk możecie sobie sprawdzić ile macie już naprawionych starych samochodów.

 

braz I can afford that (Bronze) GS: 10
Spend 10 000$ in shop

Czytaj opis pucharku zloto I can afford that (Gold)

 

srebro I can afford that (Silver) GS: 30
Spend 100 000$ in shop

Czytaj opis pucharku zloto I can afford that (Gold)

 

zloto I can afford that (Gold) GS: 40
Spend 1 000 000$ in shop

Pucharek do zdobycia tylko i wyłącznie w Trybie Normalnym!

Jak sam opis mówi, musicie wydać odpowiednią ilość kasy w sklepiku, aby zdobyć te 3 pucharki. Nie musicie się jednak nimi przejmować, ponieważ będziecie kupować bardzo dużo różnych części, przynajmniej do momentu aż nie zrobicie reszty pucharków w grze. Szczególnie dużo kasy będziecie wydawać podczas renowacji całych samochodów, albo naprawie silników, bloki silnika, elementy karoserii, felgi w dużych rozmiarach, a nawet wyposażenie wnętrza, bywają bardzo kosztowne.

Nie przejmujcie się tym pucharkiem do samego końca, po prostu zostawcie go jako jeden z ostatnich. Gdy już będziecie mieć sporo hajsu na koncie to zróbcie sobie kopię zapisu do chmury, albo na pendrive. Następnie wracacie do gry i kupujecie non-stop po 10 sztuk tuningowe sprzęgło V10, które kosztuje 5200$ (bez zniżek). Kupujecie je tak aż nie wpadnie Wam trofeum. Potem przywracacie zapis i macie torcik i zjedliście torcik 🙂

Najdroższy element w grze, tuningowe sprzęgło V10 A.

 

braz I know how to use it GS: 5
Unlock tablet

Tablet jest dostępny od 5 poziomu. Ułatwia on bardzo pracę przy samochodach, ponieważ nie musicie specjalnie biegać co chwilę do komputera, dlatego jego „zakup” powinien być dla Was priorytetem. Tablet można wywołać w każdym momencie, nawet bezpośrednio podczas naprawy, wystarczy kliknąć  w dowolnym momencie i macie od razu otwarty sklepik.

 

braz Inside matters GS: 5
Detail interior of car

Chodzi tutaj nie tyle o detailing wnętrza samochodu, a po prostu o posprzątanie go. Będzie to dopiero dostępne od 3 poziomu Waszego garażu. Wtedy dostaniecie zestaw do czyszczenia wnętrza samochodu. Gdy już to macie, wystarczy wziąć jakikolwiek samochód, przenieść zestaw do czyszczenia obok samochodu, następnie kliknąć „Użyj urządzenia” i gotowe. Cała operacja kosztuje 100$ i pucharek powinien Wam wpaść zaraz po tym.

 

braz Kinda naked GS: 5
Drop to 0$

Pucharek do zdobycia tylko i wyłącznie w Trybie Normalnym oraz teoretycznie można go pominąć.

Piszę „teoretycznie” ponieważ jak już zdobędziecie więcej kasy to potem trudniej jest zejść do 0$. Oczywiście nie jest to wielkim problemem, ale najlepiej jest zacząć nowy profil w Trybie Normalnym (bez samouczka) i kupić tuningową skrzynię biegów „V8 0VK A” za 4,000$. Zejdziecie idealnie do 0$, ponieważ startujecie tutaj własnie z kwotą 4,000$.

FILMIK:

 

srebro Like a boss GS: 5
Reach level 3 of garage expansion

Garaż posiada 3 poziomy rozwoju, które można zdobyć na odpowiednim poziomie doświadczenia:

 • Garaż 1 (ścieżka diagnostyczna + stół naprawczy) – od 4 poziomu
 • Garaż 2 (dodatkowy podnośnik, magazyn na części, miejsce na dodatkowe samochody) – od 12 poziomu
 • Garaż 3 (dodatkowy podnośnik, lakiernia, hamownia) – od 30 poziomu

Garaże rozwijacie podobnie jak resztę perków. Wystarczy go potwierdzić na liście perków, gdy tylko osiągnięcie odpowiedni poziom doświadczenia.

 

braz Like new GS: 5
Repaint a car to factory color

Bez względu na to czy gracie w Trybie Normalny czy Piaskownicy, wystarczy przestawić  samochód do lakierni (czyli podchodzimy do niego i wciskamy , a następnie sekcja Przestaw Samochód > Lakiernia). Gdy auto będzie stało już w pomieszczeniu, podchodzicie do szafek z tyłu, aby odpalić tryb malowania. Teraz wystarczy wcisnąć , aby ustawić fabryczny kolor, potwierdzić wciskając  i gotowe! Po pomalowaniu trofeum jest Wasze.

 

braz More experience! GS: 5
Finish order with experience bonus

Podczas całej Waszej przygody z naprawianiem samochodów, co jakiś czas będą pojawiać się zlecenie z premią doświadczenia albo pieniężną. Jest ona wyszczególniona zaraz pod zleceniem (patrz obrazek poniżej). Wystarczy wziąć to zlecenie, zrobić naprawę jak należy, oddać i gotowe. Będzie pełno takich zleceń, więc nie musicie się obawiać, że coś pominiecie.

 

braz More money! GS: 5
Finish order with money bonus

Podczas całej Waszej przygody z naprawianiem samochodów, co jakiś czas będą pojawiać się zlecenie z premią doświadczenia albo pieniężną. Jest ona wyszczególniona zaraz pod zleceniem (patrz obrazek poniżej). Wystarczy wziąć to zlecenie, zrobić naprawę jak należy, oddać i gotowe. Będzie pełno takich zleceń, więc nie musicie się obawiać, że coś pominiecie.

 

braz More than enough is too much GS: 10
Pour too much oil

By wlać olej do samochodu musicie odkręcić korek wlewu oleju silnikowego (niesłychane, prawda?). Następnie pojawi się butla z olejem, którą przechylamy poprzez naciśnięcie . W pewnym momencie butelka automatycznie się odchyli co oznacza, że w silniku jest optymalna ilość. Jednak by zdobyć pucharek musicie lać do momentu aż z wlewu oleju nie zobaczycie wylewającego się oleju. Prawdopodobnie jeden z pierwszych pucharków, który wpadnie Wam pewnie przez przypadek.

 

braz No way… GS: 10
Finish undone order

Każde zlecenie naprawy możecie oddać w dowolnym momencie, nawet bez wymieniania jakiejkolwiek części. By zdobyć trofeum należy po prostu oddać zlecenie nie naprawiając wszystkich części. Podczas oddawania zlecenie zostaniecie nawet zapytani, czy jesteście pewni, że chcecie oddać nieukończony samochód. Potwierdzacie i tyle w temacie. Pamiętajcie, że muszą być założone wszystkie części, żeby oddać samochód, ale nie muszą być naprawione.

 

braz Parking boy GS: 40
Unlock 10 levels of parking

Poziomy parkingowe kupujecie poprzez podejście do niebieskich drzwi w garażu, zaraz obok bram wjazdowych i obok wyważarki do kół.

Najbardziej zasobożerny pucharek z całej gry! Wymaga ogromnej ilości pieniędzy, bo aż około 1,400,000 $ na całość. Nawet w trybie piaskownicy nie zrobicie tego na początku, ponieważ tam startujecie z milionem, nie mówiąc już o trybie normalnym, gdzie startujecie z kwotą 10,000$. Nie ma innej możliwości, jak zarobienie tej kasy poprzez robienie zleceń czy naprawianie znalezionych samochodów. Jak już dobijecie do tej kwoty, to zalecam zrobić kopię zapisu (chmura albo pendrive), wrócić do gry, kupić wszystkie 10 poziomów garażu, zgarnąć trofkę i przywrócić poprzedni zapis, żeby nie tracić niepotrzebnie hajsu, bo tyle miejsc parkingowych w życiu nie będzie wam potrzebne.

 

braz Racer GS: 10
Visit Racetrack

Tor Wyścigowy odwiedzacie podobnie jak Dom Aukcyjny czy Szopy. Wystarczy podejść do bramy garażowej, otworzyć mapę, wybrać tor, poczekać na loading i po pojawieniu się na torze osiągnięcie jest Wasze.

 

zloto Racer boy GS: 5
Finish lap with time under 1 minute

Ukończenie okrążenia poniżej 1 minuty jest dość trudnym zadaniem, prawdopodobnie jest to jeden z trudniejszych pucharków w grze, ale bez obaw. Jest kilka samochodów, dzięki którym zdobycie tego trofeum nie będzie takie męczące:

 • Mayen M3 AWD
 • FMW Panther SUPERSPORT
 • Typhoon
 • Royal GTR
 • Salem Spectre
 • Katagiri xTEK

Jak już będziecie mieć jeden z powyższych samochodów, to naprawcie go na 100% oraz wrzućcie wszystkie możliwe części poprawiające osiągi. Części poprawiające osiągi kupicie w sklepiku, w osobnej sekcji z częściami tuningowymi. Możecie również się bawić w podmianę silnika na większy, ale to już musicie dokładnie wiedzieć jaki można włożyć do jakiego samochodu. Nie jest to jednak wymagane, osiągniecie można zrobić nawet na standardowych częściach. Gdy już będziecie mieć gotowy pojazd, to nie zapomnijcie o założeniu opon typu slick, najlepiej z rozmiarem około 245 albo 255 i jak najniższy profil. Rozmiar felg może być 17″ albo 18″, nie ma to aż takiego znaczenia.

Osobiście używałem samochodu Mayen M3 AWD, którego podniosłem do 482 KM (moc po zmianie części sprawdzacie na hamowni). Do tego opony typu slick i nie było większego problemu ze zrobieniem czasu poniżej 1 minuty. Najważniejsze to poznać trasę i hamować pulsacyjnie, gdy mocniej się rozpędzimy, ponieważ przy większej prędkości i mocnym hamowaniu zniesie Wam samochód na lewo, albo prawo. Przy odpowiednim hamowaniu unikacie tego problemu. Do tego łagodne posługiwanie się z gałką odpowiedzialną za sterowanie i powinniście spokojnie to zrobić. Można ścinać niektóre szykany, więc kolejna pomoc.

Kilka wskazówek, które mogą Wam pomóc:

 • Unikajcie samochodów z napędem na tył (RWD), ponieważ mają tendencje do obracania się,
 • Najlepiej szukać samochodów z napędem na wszystkie koła (AWD), ewentualnie przód (FWD),
 • Włóżcie wszelkie możliwe części, które poprawiają osiągi,
 • Załóżcie opony typu slick,
 • Podczas jazdy na torze, musicie robić czyste kółko i delikatnie obchodzić się ze sterowaniem,
 • Ścinajcie tam gdzie jest to możliwe, ale unikajcie wjazdów na trawę, ponieważ mocno spowalnia,

FILMIK:

 

srebro Rich guy GS: 5
Buy new car in car salon

Pucharek można bardzo szybko zrobić w trybie Piaskownicy, ponieważ startujemy tam ze znacznie większą gotówką niż w Trybie Normalnym. Wystarczy udać się do drzwi garażowych, otworzyć mapę i przejść do Salonu Samochodowego. Teraz będziecie mogli wybrać jeden z dostępnych wozów. Oczywiście w salonie auta są najdroższe, ale kupujecie w pełni działające auto z idealnymi częściami, więc odpadają Wam koszty robocizny, ewentualnie wymiana w razie czego na części z lepszą jakością. W każdym razie, po zakupie dzbanek powinien się stłuc.

 

braz Road test GS: 10
Visit Test Track

Tor Testowy jest dostępny od samego początku i służy do wykrycia usterek ze sprzęgłem, zawieszeniem oraz hamulcami. Przeważnie pomaga wykryć niesprawną tuleje, albo łożysko piasty, które bardzo łatwo przeoczyć. Tak samo jak z resztą podobnych pucharków, wystarczy podejść do drzwi garażowych, otworzyć mapę i udać się na Tor Testowy. Po załadowaniu wszystko powinno być ok.

 

braz Scrap of metal GS: 5
Buy car from junkyard

Złomowisko jest tak samo dostępne jak Tor Testowy czy chociażby Salon. Wystarczy podejść do drzwi garażowych, otworzyć mapę i przejść na Złomowisko. Różni się tym, że jego obszar jest znacznie większy i przeważnie znajdują się tam góra 2 lub 3 auta w danym momencie. Znaleźć je nie jest trudno, a jak już Wam się uda to wystarczy podejść do samochodu, wcisnąć  i kupić auto.

Wystarczy kupić dowolnego grata ze złomowiska.

 

braz Screws on fire GS: 5
Reach level 3 of unscrewing

Są 3 poziomy w szybkości odkręcania śrub. Odblokowuje się w menu perków (szafka z narzędziami), podobnie jak narzędzia diagnostyczne i całą resztę perków:

 • 1 poziom – od 2 poziomu
 • 2 poziom – od 5 poziomu
 • 3 poziom – od 20 poziomu

Prędkość odkręcania bardzo się przydaje i oszczędza sporo czasu, gdy musimy zrobić cały silnik czy zawieszenie, jest tam sporo odkręcania. Dlatego zalecam wybierać te perki jako jedne z pierwszych.

 

braz The Dustman GS: 5
Buy 3 cars from one barn

Szopy odblokowujecie poprzez odczytywanie map, które dostajecie losowo za wykonywanie zleceń. Perk za 50 poziom („Szczęściarz”) zwiększa szansę na mapy oraz skrzynki, ale do momentu 50 poziomu już dawno będziecie mieć to trofeum. Ilość samochodów w Szopach jest losowa, od 0 do maksymalnie 3. Pamiętajcie, że Szopa znika z mapy, jak tylko ją opuścicie. Pucharek wpadnie Wam tylko i wyłącznie, gdy kupicie 3 samochody w jednej i tej samej szopie! Kupowanie w różnych Szopach nie działa (nie wiem czy to zamierzone działanie czy bug). Samochody możecie od razu sprzedać po powrocie do garażu i pewnie jeszcze trochę na tym zarobicie.

FILMIK:

 

srebro Loved GS: 5
Reach level 3 of discount

Są 3 poziomy zniżek na części w sklepiku. Odblokowujemy je jak całą resztę perków, czyli przy skrzynce z narzędziami:

 • 1 poziom – od 3 poziomu
 • 2 poziom – od 15 poziomu
 • 3 poziom – od 40 poziomu

Nie są to ważne perki, więc możecie spokojnie zostawić je na sam koniec, tym bardziej że jest trofeum za wydanie 1,000,000$, a ze zniżkami może trochę je wydłużyć.

 

srebro American Dream GS: 5
Fix your first Bolt Hellcat

Bolt Hellcat to coś w rodzaju starego Mustanga. Jeśli się nie mylę to jest to również samochód, który widnieje na okładce gry. Samochód trzeba naprawić, więc musicie go znaleźć w zleceniach. Odnowienie samochodu z szopy nie da Wam tego pucharku! Dlatego zawsze przeglądajcie listę zleceń i jak tylko zobaczycie na niej ten samochód, to bierzcie to zlecenie, bez względu na ilość wymaganych napraw, ponieważ bardzo rzadko pojawia się ten samochód w zleceniach. Po wykonaniu odpowiednich napraw oddajecie furę i gotowe!

Interesuje Was to auto.

 

Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Grę udostępnił wydawca - CDP Dystrybucja Gier.