Conan Exiles – Poradnik do trofeów i osiąnięć

 

Ogólnie to nie za bardzo wiem co napisać o tej grze, żeby wyjaśnić Wam czym ona jest. Nie mniej jednak platyna i calak są bardzo proste i jest to kwestia kilkudziesięciu minut. A z naszym poradnikiem jest to typowe 1/10!

 

Informacje ogólne:

 • Stopień trudności wbicia platyny: 1/10
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox7 x6 x12
 • Liczba trofeów offline: 24
  Liczba trofeów online: 1
  Minimalna liczba przejść: 0 (nie trzeba kończyć gry aby zdobyć platynę)
  Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
  Zglitchowane trofea: BRAK
  Czas do zdobycia platyny: 40 min

 

Krok po kroku:

Conan Exiles jest grą typu Survival z otwartym światem, która jako jedna z nielicznych tego typu gier opuściła early access, co skutkowało tym, iż dostajemy do zestawu trofea. Są one wyjątkowo łatwe przez dostępny w grze tryb admina, w którym możemy zrobić wszystko co potrzebne, aby wbić platynę.

KROK 1:

Aktywuj tryb admina.

Dzięki niemu możesz aktywować nieśmiertelność, latanie, zwiększyć mnożnik obrażeń oraz zrespić wszystkie przedmioty i moby potrzebne do zdobycia trofeów.

Nieśmiertelność, nieskończony sprint, głód i pragnienie znajdziesz w zakładce panelu. Nie zapomnij ich aktywować dla uproszczenia gry.

 

KROK 2:

Pokonaj wszystkich bossów.

Każdego z nich można zrespić przy pomocy panelu administratora.

 

KROK 3:

Znajdź osobę do pomocy!

Niestety, ale jest jedno trofeum (Wieża słonia) które wymaga, aby ktoś nam z nim pomógł.

 

Poradnik:

platyna Zmiażdżyć trofea sandałami / To crush all trophies beneath sandaled feet
Zdobądź wszystkie trofea / For completing all trophies.

Przetrwałeś z platyną. Gratulacje!

 

braz Przybył tu Wygnaniec… / Hither Came the Exile…
Osiągnij poziom 10 / Reach level 10.

Patrz opis trofeum Zwycięzca…

 

braz Zbieracz… / …A Scavenger…
Osiągnij poziom 20 / Reach level 20.

Patrz opis trofeum Zwycięzca…

 

braz Łupieżca… / …A Reaver…
Osiągnij poziom 30 / Reach level 30.

Patrz opis trofeum Zwycięzca…

 

braz Pogromca… / …A Slayer…
Osiągnij poziom 40 / Reach level 40.

Patrz opis trofeum Zwycięzca…

 

braz Wojownik… / …A Warrior…
Osiągnij poziom 50 / Reach level 50.

Patrz opis trofeum Zwycięzca…

 

srebro Zwycięzca… / …A Champion…
Osiągnij poziom 60 / Reach level 60.

Aby szybko zdobyć to trofeum musisz aktywować tryb admina. Jak go włączyć? Odpowiedź na to pytanie odnajdziecie w opisie krok po kroku w „Kroku 1″ na początku poradnika. W panelu administratora na opcji ”Ustaw poziom” wpisz 60 naciśnij zastosuj i poczekaj, aż wszystkie trofea się odblokują.

 

braz Tym oto rządzę toporem! / By this Axe I Rule!
Zdobądź dedykowaną broń / Get a Dedicated Weapon.

Aby zdobyć to trofeum wystarczy, że w panelu administratora pod zakładką wyposażenie zrespisz sobie dowolną broń i następnie wyekwipujesz ją za pomocą kółka szybkiego wyboru .

 

braz Szkarłatna cytadela / The Scarlet Citadel
Stwórz pierwszy budynek / Create your first building.

Wybierz dowolne materiały z panelu administratora tak, aby zbudować fundamenty i ściany. Następnie zbuduj dowolną konstrukcje składającą się z przynajmniej 3 fundamentów oraz obuduj je ścianami tak, by było jedno wyjście.

 

braz Zbudź się, o Śpiący / O Sleeper Awake
Prześpij się na łóżku lub posłaniu / Sleep on a bed or bedroll.

Aby zdobyć to trofeum wystarczy, że postawisz łóżko w dowolnym miejscu. W panelu administratora wejdź na zakładkę Stwórz Przedmiot > Budynek i znajdź łóżko, następnie naciśnij , aby je zrespić, wybierz je z kółka przedmiotów przytrzymując  i postaw na ziemi. Może się zdarzyć, że będziesz miał zapełnione kółko szybkiego wyboru, wtedy należy wybrać łóżko z menu ekwipunku i je postawić.

 

braz Bóg w pucharze / The God in the Bowl
Użyj ołtarza jakiejś religii / Use a religious altar.

W panelu administratora znajdź Ołtarz Ymira i ustaw go w dowolnym miejscu. Następnie musisz wejść raz w każdą z interakcji z ołtarzem, wystarczy że raz naciśniesz  i raz przytrzymasz  przy ołtarzu.

 

srebro Cóż ja wiem o wielkim świecie? / What do I know of Cultured Ways?
Ujarzmij jakiegoś wroga na Kole Bólu / Put an enemy in the Wheel of Pain.

W panelu administratora znajdź ”Koło bólu”, postaw je w dowolnym miejscu, następnie znajdź ”Więzy z łyka” oraz ”Pałka”, wybierz je z koła wyboru oraz zresp dowolnego przeciwnika, powal go przy pomocy pałki oraz zaciągnij do koła przy pomocy więzów. Warto zaznaczyć, żeby obrażenia w ustawieniach ustawić na jak najmniejsze – przeciwnikowi musi zlatywać niebieski pasek zdrowia, nie czerwony.

 

srebro Blichtr, intrygi oraz kłamstwa / The Gilt, The Craft and the Lie
Stwórz nadzwyczajny lub doskonały przedmiot / Craft an Exceptional or Flawless item.

Najpierw musisz postawić ”Stanowisko kowala”, które możesz wybrać z panelu administratora. Następnie w panelu pod zakładką ”Stwórz człekokształtne/BN” znajdź kowala pod nazwą Black_Hand_Blacksmith_4_Cimmerian i UWAGA zanim go zrespisz zaznacz pole ”Stwórz jako przedmiot zamienionego niewolnika”, dzięki temu możesz wstawić go na stanowisko kowala (wybierz go i przekaż do stanowiska pracy). Teraz w prawej zakładce znajdź broń, która cie interesuje oraz zapamiętaj materiały, które są potrzebne do jej stworzenia. Do niektórych broni musisz wykupić odpowiednie umiejętności, w trybie administratora można je sobie po prostu dodawać za darmo. Z panelu administratora zresp potrzebne przedmioty do zrobienia broni i następnie ją stwórz.

 

zloto Godzina smoka / The Hour of the Dragon
Pokonaj nieumarłego smoka / Defeat the Undead Dragon.

Każdego bossa można przywołać przy pomocy panelu administratora. Znajdziesz go pod zakładką ”Stwórz człekokształtne” wpisując: Boss_UndeadDragon. Nie zapomnij ustawić nieśmiertelności i większego mnożnika obrażeń, który jest pokazany w kroku 1 poradnika.

 

zloto Król to, czy jego duch? / It is the King, or his ghost!
Pokonaj Króla Podziemi / Defeat the King Beneath.

Każdego bossa można przywołać przy pomocy panelu administratora. Znajdziesz go pod zakładką ”Stwórz człekokształtne” wpisując: Boss_KingBeneath. Nie zapomnij ustawić nieśmiertelności i większego mnożnika obrażeń, który jest pokazany w kroku 1 poradnika.

 

zloto Stalowy demon / The Devil in Iron
Pokonaj Rodobójcę / Defeat the Kinscourge.

Każdego bossa można przywołać przy pomocy panelu administratora. Znajdziesz go pod zakładką ”Stwórz człekokształtne” wpisując: Boss_The_Kinscourage. Nie zapomnij ustawić nieśmiertelności i większego mnożnika obrażeń, który jest pokazany w kroku 1 poradnika.

 

srebro Bogowie Północy / Gods of the North
Pokonaj Hrungnira Mroźnego / Defeat Hrungnir of the Frost.

Każdego bossa można przywołać przy pomocy panelu administratora. Znajdziesz go pod zakładką ”Stwórz człekokształtne” wpisując: Wildlife_Frost_Giant_Boss. Nie zapomnij ustawić nieśmiertelności i większego mnożnika obrażeń, który jest pokazany w kroku 1 poradnika.

 

srebro Z jakich piekieł żeś wypełzł? / From What Hell Have You Crawled?
Pokonaj olbrzymiego pająka / Defeat the Giant Spider.

Każdego bossa można przywołać przy pomocy panelu administratora. Znajdziesz go pod zakładką ”Stwórz człekokształtne” wpisując: Boss_SpiderGiant. Nie zapomnij ustawić nieśmiertelności i większego mnożnika obrażeń, który jest pokazany w kroku 1 poradnika.

 

srebro Pysk w ciemności / The Snout in the Dark
Pokonaj olbrzymiego krokodyla / Defeat the Giant Crocodile.

Każdego bossa można przywołać przy pomocy panelu administratora. Znajdziesz go pod zakładką ”Stwórz człekokształtne” wpisując: Boss_CrocodileGiant. Nie zapomnij ustawić nieśmiertelności i większego mnożnika obrażeń, który jest pokazany w kroku 1 poradnika.

 

zloto Wynaturzenie z czeluści / The Haunter of the Pits
Pokonaj wynaturzenie z kanałów ściekowych / Defeat the Sewer Abomination.

Każdego bossa można przywołać przy pomocy panelu administratora. Znajdziesz go pod zakładką ”Stwórz istotny” wpisując: Wildlife_SewerAbomination. Nie zapomnij ustawić nieśmiertelności i większego mnożnika obrażeń, który jest pokazany w kroku 1 poradnika.

 

braz Wilki na granicy / Wolves Beyond the Border
Idź na wyżyny / Reach the highlands.

Dzięki uprawnieniom administratora możesz teleportować się na dowolne miejsce na mapie naciskając , teleportuj się prawie pod sam wulkan i schodź w dół po śniegu dopóki nie dotrzesz do granicy.

 

braz Gasnący żar / Dying Embers
Idź do wulkanu / Reach the volcano.

To trofeum bywa czasami zglitchowane, dlatego najlepiej, aby teleportować się pod sam wulkan przy pomocy trybu administratora naciskając  na mapie i normalnie na niego wchodzić.

 

zloto Na krawędzi klifu / The Cliffs Reel
Spadaj przez 3 sekundy, nie ginąc / Fall for 3 seconds without dying.

W panelu administratora można włączyć Lot pod zakładką ”Inne Polecenia”. Latanie kontrolujemy przytrzymując  i aby spaść trzeba nacisnąć opcje Spaceru w tej samej zakładce. UWAGA! Jest glitch który czasami nie pozwala latać pomimo włączenia opcji w trybie admina, wtedy aby zdobyć trofeum należy wspiąć się na sam szczyt wulkanu i z niego zeskoczyć.

Inne polecenia – Spacer i Lot

 

zloto Żelazne cienie na tle księżyca / Iron Shadows in the Moon
Dotrzyj na niebo nad Ziemiami Wygnańców / Reach the skies above the Exiled Lands.

Aby odblokować to trofeum trzeba dolecieć wystarczająco wysoko. Lot można aktywować w panelu administratora pod zakładką ”Inne Polecenia”. Kontrolujemy go trzymając . Niestety, ale to trofeum lubi się czasami glitchować dlatego trzeba wznosić się do oporu. UWAGA! Jest glitch, który czasami nie pozwala latać pomimo włączenia opcji w trybie admina, wtedy aby zdobyć trofeum należy wspiąć się na sam szczyt wulkanu.

 

zloto Wieża słonia / The Tower of the Elephant
Zabij jakąś istotę, stając na jej głowie / Kill something by standing on its head.

Do tego trofeum POTRZEBNA jest druga osoba. Aby je zrobić, jeden gracz musi stanąć na głowie drugiego i następnie musi się obciążyć wystarczająco dużo, aby osoba pod nim umarła, najszybciej można to zrobić wybierając drewniany fundament wzmocniony w panelu administratora. Pamiętaj, że przytrzymując  nabierasz cały stos 100 przedmiotów na raz. By znajomy mógł dołączyć do gry, musisz mieć ustawioną grę w trybie współpracy.

 

braz Droga Królów / The Road of Kings
Ukończ pierwszy rozdział Podróży / Complete the first chapter of the Journey.

Rozdziały to inaczej wyzwania, które można zrobić wykonując dane aktywności. Aby odblokować to trofeum trzeba ukończyć wyzwania z pierwszego rozdziału, jest ich 10:

 1. Wespnij się – Podejdź do dowolnego kamienia i naciśnij , aby się wspinać.
 2. Wypij coś – W panelu administratora jest opcja ”Woda”, wystarczy że naciśniesz przycisk ”+” przy niej i wyzwanie się zaliczy.
 3. Zjedz coś – Ponownie w panelu admina jest opcja ”Żywność”, po naciśnięciu ”+” wyzwanie się zaliczy.
 4. Skorzystaj z łózka lub posłania – Zaliczy się automatycznie po postawieniu łóżka.
 5. Ubierz się – W panelu administratora pod zakładką ”Wyposażenie” możesz zrespić dowolne ubranie.
 6. Zabij! – Zaliczy się po zabiciu czegokolwiek.
 7. Stwórz jakieś narzędzie – W menu ekwipunku po prawej stronie masz przedmioty które możesz stworzyć. Znajdź dowolne narzędzie, zresp sobie przedmioty potrzebne do jego zrobienia i stwórz je.
 8. Znajdź jakieś ślady istot myślących – Po prostu trzeba odszukać jeden przedmiot należący do ludzi. Najłatwiejsze miejsce gdzie można to zdobyć, znajduje się zaraz w pierwszej lokacji, pobiegnij tak jak prowadzi Cie droga, aż dojdziesz do ruin, gdzie napotkasz latającego potwora, który ucieknie kiedy Cie zobaczy. Koło ciała powinna znajdować się torba, którą można podnieść.

 9. Wykonaj kopnięcie – Bez jakiejkolwiek broni naciśnij .
 10. Wykonaj unik – Przycisk  odpowiada za unik.

 

Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Grę do materiału udostępnił wydawca – Techland Wydawnictwo.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!