Dear Esther: Landmark Edition – Poradnik do trofeów i osiągnięć

10 sierpnia 2018
0

Symulator chodzenia Dear Esther: Landmard Edition to jedna z najprzyjemniejszych gier w swoim gatunku.

 

Informacje ogólne:

  • Stopień trudności wbicia platyny: /10
  • Liczba trofeów: platynax0zlotox1 x5 x4
  • Liczba trofeów offline:
  • Liczba trofeów online:
  • Minimalna liczba przejść:
  • Trofea możliwe do przeoczenia:
  • Zglitchowane trofea:
  • Czas do zdobycia platyny:

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

Poradnik:

srebro Donnelley
Finish Chapter 'The Lighthouse’.

Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.

 

srebro Jakobson
Finish Chapter 'The Buoy’.

Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.

 

srebro Esther
Finish Chapter 'The Caves’.

Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.

 

zloto Paul
Finish Chapter 'The Beacon’.

Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.

 

braz Seonaidh
Drown Once.

Jest multum miejsc, w których można utonąć. Wystarczy, że wejdziesz do wody, skierujesz kamerę w dół i lewym analogiem „pójdziesz” do przodu. Zacznie migać szary ekran i w tym momencie po prostu nic nie rób, odczekaj kilka sekund i Twoja postać z powrotem przeniesie się na brzeg. Trofik wpadnie po kilku sekundach. Możesz to zrobić od razu na początku gry (wystarczy się tylko obrócić i wejść do wody).

 

braz Stac an Armin
Die from falling off a cliff once.

W drugim rozdziale po miejscówce z wrakiem statku idź w prawo, aż dotrzesz do wielkiej dziury po prawej stronie ekranu. Wskocz do niej, a trofeum będzie Twoje. Oczywiście możesz w późniejszych rozdziałach po prostu zsunąć się z wysokiego miejsca i w ten sposób również zdobędziesz trofeum.

 

braz Tuir
Uncover 4 urns.

Każdy rozdział ma swoją urnę. Tak więc w grze znajdują się cztery rozbite urny, które zaznaczyłam na poniższych screenach. Gra zapisuje postęp dopiero na końcu rozdziału, więc jeżeli zbierzesz rzecz – musisz grać do końca chaptera. Do każdej urny musisz podejść, spojrzeć na nią i poczekać aż wylecą z nich prochy.

I rozdział

II rozdział

IV rozdział

 

srebro Mullach an Eilein
Trigger all directors’ commentary.

Polecam przechodzić grę z włączonym komentarzem twórców dopiero za drugim razem, bo w innym wypadku nie będziecie wiedzieć o co tak naprawdę chodzi w grze. Komentarz ten możesz włączyć w wyborze rozdziału w menu głównym. Twoje zadanie to po prostu wysłuchać wszystkie komentarze, które kryją się za pomarańczowymi dymkami. Nie trzeba ich wysłuchiwać do końca, można spokojnie wejść w interakcję z kolejnym dymkiem, a wcześniejszy zostanie zapisany (zmieni się na kolor biały). Gra zapisuje postęp, więc jeżeli po ukończeniu gry trofeum nie wpadło, możesz wybrać dowolny rozdział i zebrać brakujące dymki z poniższego filmiku.

 

srebro Seanchaidh
Trigger all voice over points.

Tutaj mamy podobną sytuację jak w trofeum powyżej, z tym wyjątkiem, że musisz koniecznie przechodzić grę bez komentarzy twórców, bo tylko wtedy słyszymy narrację gry. Wystarczy tylko zaglądać w każdy zakamarek mapy i trofeum powinno wpaść bez problemu. Musisz odkryć co więcej przynajmniej jedną urnę. Pamiętaj, żeby w pierwszym rozdziale pójść zarówno górą jak i plażą (zaraz na początku).

 

braz Man of the Rocks
Walk 5000 steps.

Samo przejście gry według schematu nie wystarczy, jednak jeżeli będziesz grał w wersję z dialogami twórców gry to na pewno to trofeum wpadnie. Idąc po „linii gry”, przejdziesz około 4500 kroków, więc wystarczy trochę się pokręcić w kółko, poszperać po zakątkach i bez problemu trofik będzie Twój.

 

Poradnik i opinia napisane na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora.

Materiał zrealizowany dzięki uprzejmości Premier Entertainment Arts Culture.