Disintegration – Poradnik do trofeów i osiągnięć

 

Disintegration to strzelanka sci-fi z elementami RTS. Wcielamy się w pilota antygrawitacyjnego drona i mamy możliwość sterowania naszą drużyną. Całkiem ciekawy i dobrze przemyślany element tej gry. Widok z pierwszej osoby daje dobry podgląd na to, co się dzieje na polu walki i umożliwia łatwe wydawanie rozkazów naszym członkom. Żeby ogarnąć ten cały proces, zdecydowanie zaleca się zapoznanie się z tutorialem.

Gra dzieje się w utopijnym świecie po tym, jak ludzi wykosiła epidemia. Jedna z wielkich korporacji wpadła na pomysł, który miał zapobiec całkowitemu wyginięciu gatunku. Zaczęła dawać ludziom możliwość, by przeszczepiali swoje mózgi do maszyn, w ten oto sposób powstały robo-ludzie, coś jak RoboCop. Jak to zawsze w życiu bywa, powstały dwa obozy I tu wkracza nasz główny bohater Romer, żeby zaprowadzić porządek. I tak, są ludzie w tej grze, bo nie wszyscy poddali się operacji przeszczepu.

Ogólnie polecam ten tytuł, choćby ze względu na ciekawy pomysł powiązania FPS z RTS. Szczerze jednak przyznam, że trzeba poczekać na obniżkę ceny tej gry. Gra nie grzeszy ani grafiką, ani rozgrywką, która jest dość intensywna i nie daje za bardzo odpocząć.

 

 • Stopień trudności wbicia platyny: 4/10
 • Czas do zdobycia platyny: 15 godzin
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox5 x13 x10
 • Liczba trofeów offline: 24
 • Liczba trofeów online: 5
 • Minimalna liczba przejść: 1, można skakać po rozdziałach
 • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
 • Zglitchowane trofea: BRAK

Krok po kroku:

W głównej mierze będziecie skupiać się na tym, żeby zaliczyć wszystkie wyzwania w każdej misji, razem jest ich 36. Dodatkowo w każdej z nich musicie zebrać wszystkie skrzynie. Poza tym są jeszcze pucharki za wykorzystanie zdolności naszych członków drużyny. Trofiki są stosunkowo łatwe, ale jako całość jest wszystko czasochłonne.

 

KROK 1. Przechodzimy grę na poziomie trudności „Recruit” i szukamy skrzyń.

Gra oferuje nam dwanaście misji i wszystkie musimy zaliczyć na poziomie trudności „Recruit”. Dodatkowo zalecam też podczas tego przejścia rozglądać się za skrzyniami, możecie je znaleźć używając skanera. Każda misja ma określoną z góry liczbę, należy je wszystkie znaleźć i otworzyć. W niektórych z nich znajdują się też chipy potrzebne do ulepszania członków załogi.

 

KROK 2. Przechodzimy pierwszą misję na poziomie trudności.

Wybieramy pierwszą misję i ustalamy jej poziom trudności na najwyższy z możliwych. Jest ona najłatwiejsza z wszystkich dostępnych.

 

KROK 3. Wbijamy resztę pucharków jeżeli nam jakieś zostały.

Jeżeli zostaną Wam jeszcze jakieś pucharki, możecie poprzez wybór misji sobie je zaliczyć nawet na najniższym poziomie trudności.

 

Ekipa i ich specjalizacja:

 • Romer – pilot
 • Coqui – granat oszałamiający
 • Segiun – granat spowalniający
 • Agnes – granat oszałamiający
 • Doyle – moździerz
 • Ox-Eye – granat oszałamiający
 • Six-oh-two – uderzenie w ziemię

 

Uwaga: Ze względu na to, że gra nie jest niestety popularna, możecie mieć problem z wyszukaniem meczy multiplayer. Tym samym będziecie mić problem z wbiciem sieciowych pucharków. Polecam sprawdzać od czasu do czasu, czy aby was z kimś nie połączy. Przy dobrych wiatrach jest wam potrzebny jeden meczyk online żeby zaliczyć trofiki.

 

Poradnik:

platyna Job’s Done GS: 125
Complete all other Trophy requirements.

Gratulacje!

 

braz School’s Out GS: 25
Complete the training mission.

Misję treningową możecie rozpocząć z głównego menu. Pozwoli ona Wam się zapoznać ze sterowanie i samą grą. Po tym jak już ją zaliczycie, wpadnie Wam pucharek.

 

braz Sensory Upgrade GS: 25
Socket a chip on a crew member.

Pucharek wpadnie Wam po tym, jak pierwszy raz osadzimy chip na naszym członku załogi. Można to zrobić manualnie lub automatycznie.

 

braz Battle Tested GS: 25
Complete a multiplayer match.

Do tego pucharka wystarczy ukończyć jeden pełny mecz online.

 

braz Happy Little Trees GS: 25
Craft a custom badge.

Z głównego ekranu po odpaleniu gry wchodzimy w multiplayer. Z opcji wybieramy „Player Appearance „. Wybieramy pole z plusem i tworzymy własną naszywkę. Zatwierdzamy tę, którą zrobiliśmy za pomocą i wychodzimy do menu multiplayer.

 

braz Suit Up GS: 25
Customize a multiplayer crew.

Z głównego ekranu po odpaleniu gry wchodzimy w multiplayer. Z opcji wybieramy „Crew Appearance” i wybieramy inny niż mamy z dziewięciu dostępnych kategorii. Zatwierdzamy to, co wybraliśmy za pomocą i wychodzimy do menu multiplayer.

 

braz Side Quest GS: 25
Complete an optional campaign challenge.

Zobacz pucharek zloto Completionist GS: 50

 

braz Scan Man GS: 25
Use scan mode to identify 10 items.

Skanera w grze używamy za pomocą . Wystarczy przytrzymać przez chwilkę skaner na wybranym przedmiocie, a on go zeskanuje automatycznie. Używamy go też do wydawania poleceń naszym towarzyszom, jak i za jego pomocą możemy widzieć przeciwników, przedmioty z otoczenia, do zniszczenia jak i te, które możemy podnieść.

 

braz Garbage Day GS: 25
Collect 1000 or more salvage in the campaign.

Pucharek wpadnie Wam naturalnie. Przedmioty do odzyskania musimy podnosić, żeby zwiększać poziom doświadczenia naszym jednostkom. Wypadają z przeciwników lub specjalnych skrzyń, gdy użyjemy skanera – podświetlą się na zielono.

 

braz Tough Stuff GS: 25
Complete a multiplayer challenge.

Wyzwania w trybie multi wyświetlają się zaraz po tym, jak wejdziemy w multiplayer. Mamy tu takie jak chociażby – wygraj mecz – co nie wydaje się trudne i potrzeba do tego odrobinę szczęścia.

Z lewej stony ekranu widać 3 bieżące wyzwania.

Z lewej strony ekranu widać 3 bieżące wyzwania.

 

braz Directorial Debut GS: 25
Get 20 kills using direct targeting in campaign.

Musicie użyć 20 razy podczas jednej misji wydania rozkazu ataku lub użycia zdolności za pomocą .

 

srebro Defend the Dam GS: 25
Complete the Mountain chapter of the campaign.

Rozdział w górach składa się z czterech misji. Po ich ukończeniu wpadnie wam pucharek.

 • Back in the saddle
 • One man’s trash…
 • Waggoner’s itch
 • The gun show

 

srebro Defeat Black Shuck GS: 25
Complete the Urban chapter of the campaign.

Rozdział w mieście składa się z trzech misji. Po ich ukończeniu wpadnie wam pucharek.

 • Moving on up
 • Jailbreak
 • The play

 

srebro Make Meg Fly GS: 25
Complete the Desert chapter of the campaign.

Rozdział na pustyni składa się z dwóch misji. Po ich ukończeniu wpadnie wam pucharek.

 • Bring the heat
 • The storm

 

srebro Defeat the Iron Cloud GS: 25
Complete the Iceland chapter of the campaign.

Rozdział w islandi składa się z trzech misji. Po ich ukończeniu wpadnie wam pucharek.

 • Cold comfort
 • The long Game
 • Hot Wire

 

srebro Shell Shock GS: 25
Stagger 20 enemies with concussion grenades.

Musicie użyć granatu oszałamiającego na dwudziestu wrogach w jednej misji. Możecie to zrobić w pierwszej misji „Back in the Saddle”, tu macie do dyspozycji członka „Coqui”, który jest wyposażony w takie granaty. Jest też wyzwanie z tym związane „Concussive Force”. Zdolność włączamy za pomocą krzyżaka do góry  i celujecie we wroga za pomocą . Należy podejść do tego spokojnie, bo każde użycie zdolności musi się ponownie zregenerować.

 

srebro Timed Advantage GS: 25
Use your slow field on 20 enemies.

Musicie użyć spowolnionego pola na dwudziestu wrogach w jednej misji. Możecie to zrobić w pierwszej misji „Back in the Saddle”, tu macie do dyspozycji członka ” Seguin” który jest wyposażony w takie granaty. Jest też wyzwanie z tym związane „Slow Motion”. Zdolność włączamy za pomocą krzyżaka w prawo i celujecie we wroga za pomocą . Należy podejść do tego spokojnie, bo każde użycie zdolności musi się ponownie zregenerować.

 

srebro Death from Above GS: 25
Destroy 20 enemies with the mortar strike ability.

Musicie atakiem z moździerzy zabić dwudziestu wrogów w jednej misji. W misji drugiej, „One Man’s Trash…” będziecie też mieli wyzwanie, ” Death From Above”, tutaj też do waszej drużyny dołączy Doyle, który ma zdolność „Stiker”. Podczas misji pamiętajcie, żeby wykorzystać jego umiejętność i ostrzeliwać wrogów za jej pomocą. Żeby ukończyć to wyzwanie, musicie zabić dwudziestu pięciu wrogów a do pucharka wystarczy dwadzieścia. Zdolność włączamy za pomocą krzyżaka w prawo i celujecie we wroga za pomocą . Należy podejść do tego spokojnie, bo każde użycie zdolności musi się ponownie zregenerować.

 

srebro Smackdown! GS: 25
Destroy 20 enemies with the ground slam ability.

Musicie atakiem uderzenie w ziemię zabić dwudziestu wrogów w jednej misji. W misji szóstej, „Jailbreak” będziecie też mieli wyzwanie, ” Six-Oh-Two Smash”, tutaj też do waszej drużyny dołączy Six-Oh-Two, którego musicie uwolnić z więzienia. Podczas misji pamiętajcie, żeby wykorzystać jego umiejętność i rozwalać wrogów uderzeniem w ziemię. Zdolność włączamy za pomocą krzyżaka w prawo  i celujecie we wroga za pomocą . Należy podejść do tego spokojnie, bo każde użycie zdolności musi się ponownie zregenerować.

 

srebro Maximum Gains GS: 25
Level up your crew to level 10.

Żeby odblokować poziom dziesiąty drużyny, musicie zebrać około 72 tysięcy materiałów/użytkowych śmieci. W misjach wypada tego stosunkowo dużo, czy to z wrogów, czy skrzynek Warto wszystko podnosić i wszystko co zobaczycie niszczyć. Liczy się to całościowo dla drużyny, nie dla każdego członka osobno.

Stojąc koło panelu w głównej bazie, możecie uruchomić ekran misji. Tam wybierzcie zakładkę „Crew”, a u dołu zobaczycie jaki macie poziom i ile brakuje Wam do następnego.

 

srebro The Mountaineer GS: 25
Complete all of the Mountain campaign chapter challenges.

Zobacz pucharek zloto Completionist GS: 50

 

srebro Close Quarters Combat GS: 25
Complete all of the Urban campaign chapter challenges.

Zobacz pucharek zloto Completionist GS: 50

 

srebro Lone Wanderer GS: 25
Complete all of the Desert campaign chapter challenges.

Zobacz pucharek zloto Completionist GS: 50

 

srebro A Freezing Feeling GS: 25
Complete all of the Iceland campaign chapter challenges.

Zobacz pucharek zloto Completionist GS: 50

 

zloto Storyteller GS: 50
Complete all campaign missions on Recruit difficulty or higher.

W całej grze mamy razem dwanaście misji i każdą z nich musimy przejść na poziomie trudności „Recruit”. Nie są one jakoś szczególnie trudne, a jedynie czasochłonne. Trzeba też tu dodać, że jeżeli będziemy w międzyczasie szukać skrzyń, czas się wydłuży. Mi średnio misja zajmowała coś koło 30/40 minut. Same mapki są dość rozległe i można na nich trochę czasu stracić.

 

zloto Completionist GS: 50
Complete all campaign challenges.

Każda misja w grze ma dla nas trzy wyzwania. Żeby je odkryć, musimy porozmawiać z ekipą w naszej bazie. Wyzwania dają nam członkowie naszego zespołu, jak i stojące bezczynnie człekokształtne roboty. Zawsze należy pogadać ze wszystkimi przed rozpoczęciem każdej misji.

Back in the saddle:

 • Field repair – ulecz zranioną jednostkę
 • Concussive force – użył granatów oszołamiających na przeciwnikach
 • Slow motion – użyj pola spowolnienia na przeciwnikach

One man’s trash…:

 • Scavenger – odzyskaj złom
 • Stagger slayer – pokonaj oszołomionych wrogów
 • Death from above – pokonaj wrogów za pomocą ostrzału z moździerzy

Waggoner’s itch:

 • Sniper snare – użyj pola spowolnienia na snajperach
 • Pulse pounding – pokonaj wrogie jednostki, na które miał wpływ puls Czarnej wieży
 • In the clear – ukończ misję tak aby nie zostać uszkodzonym przez puls Czarnej wieży

The gun show:

 • Big game – pokonaj oszołomionego „nosorożca”
 • Nowhere to run – pokonaj spowolnione jednostki za pomocą ostrzału z moździerza
 • Race to the top – ukończ misję w określonym czasie

Moving on up:

 • Keep your distance – pokonaj jednostki „WMDs”
 • Escalations – pokonaj wrogą jednostkę „gravcycle”
 • Barely a scratch – ukończ misję bez utraty życia

Jailbreak:

 • Six-oh-two smash – pokonaj jednostki za pomocą „uderzenia w ziemię”
 • Towering above – pokonaj „grzmotogłowego”
 • The wager – ukończ misje bez utraty żadnej jednostki

The play:

 • Hit the streets – pokonaj wrogów
 • Staggering proportions – pokonaj oszołomione jednostki wroga
 • Seek and destroy – pokonaj wrogie jednostki za pomocą rakiet

Bring the heat:

 • Bug hunt – pozbieraj „pająki”
 • Burst damage – pokonaj 10 jednostek w mniej niż 10 sekundowych odstępach
 • Wrecking yard – pokonaj jednostki za pomocą „uderzenia w ziemię”

The storm:

 • Destroyed destroyers – pokonaj „niszczyciela”
 • Air traffic controller – pokonaj jednostki powietrzne
 • On-time departure – ukończ misję w określonym czasie

Cold comfort:

 • Thundering above – pokonaj „grzmotogłowego”
 • Slow and steady – pokonaj zpowolnionych wrogów
 • Survival – ukończ misje bez utraty żadnej jednostki

The long Game:

 • The bigger they are – pokonaj „nosorożca”
 • Four of a kind – pokonaj „grzmotogłowego”
 • Mounting a defense – pokonaj wrogów

Hot Wire:

 • Clear skies – zniszcz jednostki powietrzne
 • Flawless – ukończ misje bez utraty życia
 • Surging ahead – ukończ misję w określonym czasie

 

zloto Keen Explorer GS: 50
Find all bonus salvage containers in the campaign.

W każdej misji znajdziemy skrzynki lub sterty śmieci, tu należy użyć skanera, żeby je znaleźć – podświetlą się na zielono. Żeby takową skrzynkę otworzyć, musimy wydać polecenie naszej załodze. Ona podchodzi do niej i ją otwiera. W środku znajdują się materiały, które podnoszą naszej ekipie doświadczenie. Są też duże specjalne skrzynki, z których oprócz materiałów wypadają też chipy, którymi usprawniamy członków naszej załogi. Na ekranie misji będzie widać ile skrzynek jest do otwarcia i ile już otworzyliśmy. W ten sposób łatwo ogarnąć, gdzie coś przegapiliśmy, a za pomocą skanera, łatwo je w misjach znaleźć.

Należy pamiętać, że są też takie skrzynki, które znajdują się na ścianach, są one stosunkowo małe i można je przegapić.

 

zloto Fully Loaded GS: 75
Upgrade every squad unit fully.

Twój załoga składa się z siedmiu członków i wszystkim musicie maksymalnie podbić statystyki. Robimy to poprzez instalowanie układów/chipów, są to takie punkty usprawnienia. Chipy możemy znaleźć w dużych skrzyniach, które znajdziemy w każdej misji. Używamy skanera i szukamy skrzyń, które podświetlą się na zielono.

Gdy wybieramy misję, mamy ustawione załogantów, tego nie można zmienić. Możemy przypisać chipy automatycznie lub samemu. Liczba miejsc na chipy jest zależna od naszego doświadczenia. Gdy osiągniemy dziesiąty poziom doświadczenia, wszystkie miejsca na chipy u naszej drużyny zostaną odblokowane. Trzeba pamiętać o tym, by usprawnić wszystkich członków, musimy wybrać misję i sprawdzić, która z naszych postaci ma jakieś puste miejsca. Gdy już wszystkie usprawnimy, pucharek wpadnie.

 

zloto Historic Performance GS: 75
Complete any mission on Outlaw difficulty.

Outlaw to najwyższy poziom trudności, który jest dostępny od samego początku. Można go wybrać przed rozpoczęciem misji. Najlepiej zrobić ten pucharek na pierwszej misji. Jest ona stosunkowo krótka i łatwa. Możecie też wcześniej trochę usprawnić statystyki Waszych postaci, ale z tego co zauważyłem – nie ma to aż tak wielkiego znaczenia.

 

Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora.

Grę udostępnił wydawca.