Disney Classic Games: Aladdin and The Lion King – Poradnik do trofeów

 

Disney Classic Games: Aladdin and The Lion King to ciekawy tytuł, w którym można wbić platynowe trofeum, prawie nie grając. Pomijanie poziomów, kody wbudowane w grę, wykorzystywanie zapisanych stanów gry… Jeśli potrzebujecie prostej platyny bez wysiłku, to dobrze trafiliście, ale nie przychodźcie potem do nas z wyrzutami sumienia!

 

 • Stopień trudności wbicia platyny: 1/10
 • Czas do zdobycia platyny: 1 godzina
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox9 x4 x2
 • Minimalna liczba przejść: 0 (dużo cheatów i pomijania poziomów)
 • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
 • Zglitchowane trofea: BRAK

 

Krok po kroku:

W skład kolekcji wchodzą dwie gry – Król Lew i Aladyn. Jeśli przejrzycie listę trofeów, to okaże się, że wymagania do platyny są dość obszerne, gdyż każdą z gier trzeba przejść kilka razy (trofea za poziomy trudności nie nakładają się na siebie). W rzeczywistości okazuje się, że do odblokowania wszystkich pucharków nie jest potrzebne całkowite przejście żadnej gry ani razu dzięki kodom, które pozwalają przeskakiwać między poziomami i dzięki opcji oglądania nagrań gry. Po szczegóły zapraszam poniżej.

 

KROK 1. Król Lew

Tutaj historia jest prosta. Trzeba 'przejść’ grę trzy razy, po razie na każdy poziom trudności.

A. Poziom Normal. W menu głównym kolekcji wybierz Play Games – Console N Version – WATCH. Włączy to tryb oglądania gry. Przewiń nagranie aż do ostatniej walki ze Skazą (tuż przed 47:00 – i ). Użyj touchpada, aby przejąć kontrolę nad grą, po czym jeszcze raz wciśnij touchpad, zapisz grę i z niej wyjdź. W menu głównym wybierz Continue i dokończ walkę, pokonując bossa i odblokowując trofeum

 • zloto Full of Pride

 

B. Poziomy Easy i Difficult. W menu głównym kolekcji wybierz Play Games – Console S Version – PLAY. W menu samej gry wybierz poziom easy (a w kolejnym podejściu difficult). Przed wykonaniem następnego kroku zjedź na opcję 'MUSIC’, aby przez przypadek nie zmienić sobie poziomu trudności. Wystukaj . W nowym menu wybierz CHEAT MODE YES, aby włączyć nieśmiertelność, oraz PLAY ON LEVEL RETURN TO PRIDE ROCK. Wyjdź do menu głównego gry i wybierz START. Musisz teraz ukończyć tylko ten jeden poziom, pokonać Skazę i zebrać dwa trofea. Jeśli masz problem z przejściem poziomu zawsze możesz podejrzeć jak to zrobić w trybie WATCH.

 • braz It’s Not Easy Being King
 • zloto The Circle of Life

 

KROK 2. Aladyn

W przypadku Aladyna mamy już więcej trofeów, lecz w dalszym ciągu można większość z nich spokojnie 'oszukać’ wbudowanymi metodami.

A. Poziom Normal. W menu głównym kolekcji wybierz Play Games – Console S Version – WATCH. Podobnie jak w przypadku Króla Lwa, przewiń grę do ostatniej walki (ostatnie jabłko uderza przy czasie 39:30). Przejmij kontrolę nad grą, wyjdź i zapisz, po czym wybierz w menu CONTINUE. Rzuć w Jafara kilkoma jabłkami i dokończ grę. Odblokujesz trofea

 • srebro Snake My Day
 • zloto Just a Normal Day

 

B. Poziomy Practice i Difficult. Wykonaj następujące czynności dwa razy – po raz dla każdego z dwóch pozostałych poziomów trudności. Wybierz Play Games – Console S Version – PLAY. Wejdź w OPTIONS i ustaw DIFFICULTY (PRACTICE a potem DIFFICULT). Wybierze EXIT i PRESS START. Jak tylko zacznie się gra, spauzuj grę (), po czym wstukaj . Dzięki temu automatycznie przeskoczysz do kolejnego poziomu. Rób tak do samego końca gry, a odblokujesz następujące pucharki:

 • srebro Barrels and Rooftops
 • srebro A Wonderful Challenge
 • srebro Spooky Encounters
 • braz Practice Makes Perfect
 • zloto A Diamond in the Rough

 

C. Ukończ wersję gry 'Final Cut’. W głównym menu kolekcji Aladyna, wybierz Final Cut Version – WATCH. Podobnie jak w przypadku punktu ’Poziom Normal’ przewić grę do ostatniej walki z Jafarem (ostatnie jabłko rzucone w 41:47). Przejmij grę, wyjdź i zapisz, wybierz CONTINUE. Dokończ walkę i odblokuj trofeum:

 • zloto A Whole New World

 

D. Ukończ wersję demo. W głównym menu kolekcji wybierz Demo Version – WATCH. Przewiń do około przedostatniej sekundy nagrania i zrób to co zawsze – przejmij grę, wyjdź, zapisz, kontynuuj i dokończ poziom. Dzięki temu zdobędziesz kolejny pucharek:

 • zloto Short and Sweet

 

E. Ukończ bonusowe poziomy Abu. W menu głównym kolekcji wybierz Console S Version – PLAY. W menu głównym gry właściwej wejdź w OPTIONS i wstukaj . W otwartym menu cheatów włącz MAP VIEW MODE: ON i wybierz poziom ABU IN AGRABAH (a potem ABU IN CAVE). Zatwierdź zmiany, wciskając .Włączenie trybu mapy spowoduje, że Abu nie pojawi się na ekranie, więc wystarczy nic nie robić przez jakiś czas, aby poziom się skończył. Odblokuje to kolejne dwa trofea:

 • zloto Monkeying Around
 • zloto Earning Your Bonus


F. Znajdź kupca w poziomie Agrabah Rooftops. W menu głównym kolekcji wybierz Console S Version – WATCH. Przewiń do czasu 10:30 i przejmij kontrolę nad grą. Wyjdź z gry z zapisem i z menu znowu wybierz CONTINUE. Rzuć jabłkiem w garnek na ścianie po lewej stronie i spadnij na dół przez dziurę, która się pojawi. Podejdź w prawo do kupca. Pozwól mu otworzyć swój sklep i poczekaj na ostatnie trofeum w kolekcji:

 • zloto Everything’s on Sale
 • platyna King of Everything

 

Poradnik:

platyna King of Everything
Unlock every trophy in Disney Classic Games: Aladdin and The Lion King.

Nie jestem fanem takich 'oszukanych’ platynek, więc obie gry przeszedłem w całości na jednym z poziomów jakości. Nie wiem, czy warto to robić aż trzy, czy nawet cztery razy, więc pomoce wbudowane w gry są jednak mile widziane.

 

braz Practice Makes Perfect
Beat the original version of Aladdin on Practice difficulty.

Opisane w Kroku 2B.

 

zloto Just a Normal Day
Beat the original version of Aladdin on Normal difficulty.

Opisane w Kroku 2A.

 

zloto A Diamond in the Rough
Beat the original version of Aladdin on Difficult difficulty.

Opisane w Kroku 2B.

 

zloto A Whole New World
Beat the „Final Cut” version of Aladdin.

Opisane w Kroku 2C.

 

braz It’s Not Easy Being King
Beat The Lion King on Easy difficulty.

Opisane w Kroku 1B.

 

zloto Full of Pride
Beat The Lion King on Normal difficulty.

Opisane w Kroku 1A.

 

zloto The Circle of Life
Beat The Lion King on Difficult difficulty.

Opisane w Kroku 1B.

 

srebro Barrels and Rooftops
Defeat Razoul in Agrabah Rooftops.

Opisane w Kroku 2B.

 

srebro A Wonderful Challenge
Defeat Shiva Monkey in Cave of Wonders.

Opisane w Kroku 2B.

 

srebro Spooky Encounters
Defeat Iago in Sultan’s Palace.

Opisane w Kroku 2B.

 

srebro Snake My Day
Defeat Jafar in Jafar’s Palace.

Opisane w Kroku 2A.

 

zloto Monkeying Around
Successfully complete Abu’s Bonus Round in Agrabah.

Opisane w Kroku 2E.

 

zloto Earning Your Bonus
Successfully complete Abu’s Bonus Round in Cave of Wonders.

Opisane w Kroku 2E.

 

zloto Short and Sweet
Beat the Aladdin Trade Show demo.

Opisane w Kroku 2D.

 

zloto Everything’s on Sale
Find the Peddler on Agrabah Rooftops.

Opisane w Kroku 2F.

 

Dziękujemy LucasDiasC z psnprofiles.com za wskazówki do poradnika.

Grę udostępnił wydawca.