DLC The Rising Tide do Final Fantasy XVI uwalnia Lewiatana 18 kwietnia

Wersja 1.30 wprowadzi także aktualizacje interfejsu użytkownika, konfigurowalne układy przycisków, tryb fotograficzny, nowe funkcje orkiestrowe i nie tylko.

Po premierze Echoes of the Fallen w grudniu ubiegłego roku, ostatni rozdział DLC do Final Fantasy XVI, The Rising Tide, ukaże się 18 kwietnia! Nadchodzące płatne DLC, które będzie miało miejsce przed zakończeniem głównej gry, będzie dostępne pojedynczo lub w ramach przecenionej przepustki rozszerzeń w PlayStation Store i będzie zawierało mnóstwo atrakcji, na które fani czekają! Dowiedz się więcej o DLC, a także o nowych bonusach, poniżej:

 

Wprowadzenie do Rising Tide

Do kryjówki dociera nieoznaczony list zawierający niezwykle osobliwą prośbę: Dominant Lewiatana, dawno zaginiony Eikon Wody, potrzebuje ratunku. Aby usłuchać tego wezwania, Clive i jego towarzysze muszą udać się do Mysidii – ukrytej krainy pod błękitnym niebem – gdzie odkryją tragiczną historię zapomnianego ludu.

 

Nowy zestaw umiejętności Lewiatana Eikonic

Oprócz podniesienia maksymalnego poziomu do poziomu 60 w trybie skoncentrowanym na fabule i trybie skupionym na akcji lub do poziomu 110 w trybie Final Fantasy (Nowa gra+), podczas podróży Clive’a do Mysidii uzyska on nowe zdolności Eikonic, Zagubionego Lewiatana .

Ten nowy zestaw umiejętności pozwala okiełznać przypływy i utopić wrogów zarówno blisko, jak i daleko, za pomocą straszliwej potęgi Eikonu Wody, a także zawiera zupełnie nowy wyczyn Eikonic – Krzyk Węża, pozwalający Clive’owi przywołać węża plującego wodą, zdolnego do zadawania precyzyjnych ciosów wrogom na duże odległości!

A kiedy Clive pochwyci ósmy i ostatni z żywiołów, co go wtedy czeka? Jednak Lewiatan nie jest jedyną mocą, którą Clive odkryje podczas swojej podróży…

 

Nowe lokalizacje i zagrożenia

Ciesz się dodatkowymi historiami pobocznymi, aby dowiedzieć się więcej o okolicy i mieszkańcach Mysidii, podczas których napotkasz nowe zagrożenia, w tym tonberry z Final Fantasy XVI znalezione na złowieszczym Aire of Hours, nowej scenie, która niegdyś była bastionem cywilizacji – te dumne ruiny milczały, jeśli nie liczyć nieustannego ostrzenia noży.

Przypływ przynosi także długo oczekiwaną konfrontację pomiędzy Clive’em a legendarnym Eikonem, Lewiatanem!

 

Nowa zawartość bitwy końcowej – Brama Kairos

Przypływ wprowadza nowy, wymagający tryb, który można odblokować po ukończeniu zarówno The Rising Tide, jak i głównego scenariusza gry.

Gracze mogą zgłębiać głębiny wirtualnego podziemnego świata, pokonując falę za falą wewnętrznych wrogów. Tylko dzięki sile i strategii Clive przetrwa Bramę Kairos i wyjdzie z niej z najbogatszymi łupami.

Walcz przez 20 etapów – każdy z nich staje się coraz trudniejszy od poprzedniego. Maksymalizuj wydajność w bitwie, aby zdobywać punkty i znajdować nowe materiały i broń do ulepszenia dla Clive’a. Najlepsi gracze mogą walczyć o miejsce w globalnej tabeli liderów!

 

Specjalne bonusy

Fani, którzy kupią The Rising Tide lub Expansion Pass, otrzymają specjalne dodatkowe przedmioty, w tym:

  • Nowa wersja „Curtany”, charakterystycznej broni używanej przez Wojownika Światła w Final Fantasy XIV, oraz
  • Orkiestrion Rolls „Torn from the Heavens” i „Through the Maelstrom” do odtwarzania jako podkład muzyczny w kryjówce!

 

Bezpłatna aktualizacja (wersja 1.30) pojawia się tego samego dnia, co wydanie The Rising Tide

Bezpłatna aktualizacja (wer. 1.30) będzie także dostępna dla wszystkich graczy Final Fantasy XVI 18 kwietnia! Ta aktualizacja do pobrania wprowadzi ulepszenia w pełnej wersji gry, w tym:

  • Natychmiast wróć do zleceniodawcy zadania dzięki nowej funkcji „Szybkie ukończenie”.
  • Aktualizacje ikon ważnych zadań postaci
  • Nowa funkcja zestawu umiejętności, która pozwala graczom zapisać do pięciu unikalnych zestawów wyczynów i umiejętności
  • Umiejętności i akcesoria dostosowane do łatwiejszego użycia
  • Nowy typ kontrolera „Custom” pozwala na dowolne konfigurowanie układu przycisków
  • Korekcja tonów, efekty ekranowe i inne funkcje dodane do trybu fotograficznego
  • Dodano wiele nowych rolek orkiestrowych

 

źródło: playstation blog