Dobble Kicia Kocia – Opinia

28 maja 2021
0

Dobble to imprezowa gierka, znana praktycznie każdemu. Wariantów było już mnóstwo, od wersji klasycznej, przez wodooporną (Plaża), po wersję „podwórkową” XXL. Mogliśmy grać w wydania na licencji np. Psiego Patrolu, Harego Pottera, wersji ze zwierzakami, o tematyce kultury, filmów studia Pixar, Minionków, Gdzie jest Dory?, czy L.O.L. Aktualnie nowością w ofercie jest Kicia Kocia. Śmiejcie się śmiejcie, ale nie można odmówić popularności tej bohaterce książek dla dzieci. Nie będę rozwodziła się nad fenomenem Dobble, bo jest to pozycja znana i lubiana, szczególnie wśród najmłodszych.

Zasady gry pozostają niezmienne – musimy jak najszybciej znaleźć identyczny obrazek na kolejnej okrągłej karcie (na każdej karcie jest 6 różnych symboli, a każdą kartę łączy jeden symbol). Kicię Kocię znam z książeczek, ponieważ moja bratanica bardzo polubiła serię, ucząc się jednocześnie czytać. Osobiście ilustracje i „specyficzna” kreska średnio mi odpowiada, ale no cóż … dzieciom się podoba. Jak dla mnie ilustracje są troszeczkę za małe, mało „barwne”, a na kartach jest zbyt dużo białego miejsca – biorąc pod uwagę że jest to „wersja” dla najmłodszych. Nie zmienia to faktu, że nadal gra się świetnie, a rozgrywka – mimo prostoty – wciąga bez reszty. Jest to nasza ulubiona rozluźniająca zabawa i gramy często we wszystkie 5 trybów rozgrywki.

To jest bardzo prosta, wręcz banalna gra (dla 2-5 osób), dla dzieci od 4 lat, a rozgrywka zamyka się w ok. 10 minutach. Minusem jest nadal (jak przy każdym wydaniu) CENA oraz grubość kart (dla najmłodszych lepszym rozwiązaniem byłyby grubsze i mniej giętkie karty). Sugerowana cena detaliczna ok. 60zł za 30  kart w metalowej puszce? Niestety, ale stosunek cena do jakości i tego co oferuje gra – pozostawia bardzo dużo do życzenia. Mimo wszystko nadal jestem zwolenniczką tej pozycji (mam 4 różne wydania) i będę zachęcała rodziców do grania z dziećmi.  Jeżeli ktoś mimo wszystko przeoczył nową wersję Dobble z Kicią Kocią, a jego dziecko jest fanem serii, warto zaopatrzyć się w nowe wydanie, bo gra jest świetnym rozwiązaniem na ćwiczenie refleksu, spostrzegawczości i rywalizacji.

 

Dla kogo?

  •  2-5 graczy
  • od 4 lat
  • 10 minut

 

W pudełku znajdziemy:

  • 30 kart w puszce
  • instrukcja

 

Grę zakupisz: TUTAJ!


Grę udostępnił wydawca.