Doom Eternal – Poradnik do trofeów i osiągnieć

 

Doom powraca i robi to prosto z buta w ryj, dużego i brudnego! Pod każdym względem lepszy od poprzednika. Platyna bardzo prosta, jednak sama gra już nieco trudniejsza niż ostatnio. Zapraszamy do skorzystania z poradnika do Doom Eternal.

 

 • Stopień trudności wbicia platyny: 4/10
 • Czas do zdobycia platyny: 30 – 40 godzin
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox4 x12 x17
 • Liczba trofeów offline: 27
 • Liczba trofeów online: 6
 • Minimalna liczba przejść: 2
 • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK (wybór misji)
 • Zglitchowane trofea: srebro Bramopowalacz, braz Ekspert od broni

 

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

Wstępne wskazówki:

 • Platynę można zaliczyć tylko i wyłącznie w 2 podejściach. Głównie z powodu trofeum braz Mistrzostwo postu, gdzie trzeba wykorzystać kod oszustwa, a w trybie Dodatkowego Życia / Extra Life nie ma możliwości powtarzania misji.
 • Nie ma trofeum za poziom trudności, także możecie grać non-stop na najłatwiejszym.
 • W grze regularnie uzupełniamy 3 wartości: zdrowie, amunicję oraz pancerz. Do uzupełnienia każdej z nich trzeba zabić przeciwnika w odpowiedni sposób, czyli: zdrowie = zabójstwo chwały (glory kill), amunicja = zabicie piłą, pancerz = podpalenie miotaczem. 
 • Jeśli gracie na wyższym poziomie trudności, to pamiętajcie że ruch jest tutaj najważniejszy. Nie stójcie w miejscu, nie chowajcie się w jakiś tunelach czy zagajnikach bo i tak Was tam dojadą. Zasuwajcie po całym pokoju, wykorzystujcie cały obszar, używajcie teleportów, skaczcie z góry na dół, itd. Im więcej się ruszacie tym mniejsze ryzyko zgonu, o co tutaj nie jest trudno.
 • Zalecane modyfikacje broni, szczególnie na początku to zdecydowanie przylepne granaty w strzelbie oraz snajperka w karabinie. Później zróbcie sobie koniecznie namierzanie celu w rakietnicy, bardzo się przydaje na potężne demony. Końcowe ulepszenia możecie farmić w każdym możliwym miejscu, gdzie są przeciwnicy i blisko checkpoint. Progres do ulepszenia zapisuje się na bieżąco, więc można spokojnie zabić kilku gości, załadować checkpoint i powtórka.
 • Oszczędzajcie punkty ulepszeń do broni do momentu aż nie otrzymacie Super Strzelby. Od razu ulepszajcie hak + róbcie mistrzowskie ulepszenie. Podpalający hak to coś co będzie ratować Wam życie nie raz i nie dwa, głównie za sprawą sypiącego się pancerza z przeciwników, gdy są podpalani.
 • Ulepszając pancerz żetonami pretorskimi, zalecam zrobić sobie najpierw szybsze ładowanie odskoków, a następnie wszystko ładować w granat (zwykły, nie lodowy). Dzięki temu będziecie lepiej ogarniać duże ilości przeciwników.
 • W przypadku, gdy zobaczycie na mapie, że pominęliście jakąś znajdźkę to bez stresu. Pod koniec każdego etapu można używać Szybkiej Podróży do prawie każdego punktu na mapie, także spokojnie sobie możecie wrócić. W razie gdy zakończycie już misję, to można ją powtórzyć używając znalezionych cheatów, dzięki czemu jest szybciej i łatwiej dojść do przeoczonego sekretu.

 

Krok po kroku:

KROK #1 – Ukończ grę na dowolnym poziomie trudności, zbierając wszystkie znajdźki

Pierwsze przejście zróbcie sobie na poziomie trudności jaki Wam najbardziej pasuje. Ja osobiście grałem na Ultra-Violence i miejscami było ciężko, szczególnie na początku, gdy uczymy się mechanik nie mamy jeszcze odpowiednich ulepszeń. Jednak, gdy opanujecie grę, wiecie jak się poruszać w nawet najbardziej zatłoczonych miejscówkach to wszystko staje się prostsze. No i rzecz jasna jest zawsze jakieś tam wyzwanie. W przypadku znajdziek, regularnie sprawdzajcie mapę czy czegoś nie pominęliście. Gdy jednak coś ominiecie to spokojnie, pod koniec każdego etapu można używać Szybkiej Podróży do praktycznie każdego miejsca na mapie, a w razie czego zawsze można powtórzyć misję z użyciem cheatów, aby było łatwiej i szybciej. Jest również osobne ulepszenie pancerza, które odkrywa na mapie wszystkie sekrety, także jak macie problem z ich szukaniem to warto wcześniej wrzucić ten upgrade.

 

KROK #2 – Ukończ grę w trybie Dodatkowego Życia / Extra Life z minimum 10 życiami na koniec

Tryb Dodatkowego Życia charakteryzuje się tym, że jeśli umrzecie i nie macie dodatkowych żyć to trzeba restartować całą grę od nowa. Za to wyzwanie jest osobne trofeum i mocno zalecam zrobić to w osobnym przejściu. Przede wszystkim za sprawą braku możliwości powtarzania misji w tym trybie. Jeśli coś przeoczycie, zapomnicie użyć Szybkiej Podróży na koniec etapu, to niestety pozostaje tylko restart całej gry. Dlatego lepiej zostawić to na koniec, kiedy zrobiliście już praktycznie wszystko w Kroku #1. Plusem tego trybu jest to, że można grać na dowolnym poziomie trudności. Oczywiście zalecam robić to na najłatwiejszym, żeby uniknąć niepotrzebnego ryzyka. Dodatkowych żyć jest sporo na mapach i sam skończyłem grę mając ponad 40 żyć, także wystarczy zerkać na mapę i patrzeć czy nie ma w pobliżu dodatkowego życia do zebrania.

 

KROK #3 – Online

Od razu zaznaczam, że bez ekipy będziecie się męczyć i to bardzo. Dodatkowo zglitchowany jest pucharek braz Ekspert od broni, przez co zrobienie go w publicznych meczach jest wręcz niewykonalne. Głównie za sprawą tego, że do zaliczenia go obecnie wymagane jest zrobienie podwójnego zabicia przy użyciu BFG. Jak tylko znajdziecie 2 dodatkowe osoby, to wszystkie trofea online można ogarnąć w przeciągu 5 – 6 godzin maksymalnie. Nie ma tutaj nic trudnego, wręcz przeciwnie, trofea online są tak samo nudne jak sam tryb Battlemode. Zalecam zrobić jak tylko będziecie mieć okazję i nigdy do niego nie wracać.

 

KROK #4 – Pozostałości

Jeśli coś Wam jeszcze zostało to zalecam wrócić do zapisu z Kroku #1 i tam dokończyć co trzeba. Zapewne na sam koniec zostanie Wam trofeum srebro Broń do kolekcji, bo tylko ono wymaga lekkiego grindu, szczególnie jak wykorzystaliście już wszystkie żetony mistrzowskie do natychmiastowego ulepszenia broni.

 

Poradnik:

platyna Heavy metal / Heavy Metal 
Zdobądź wszystkie trofea. / Earn all Trophies

Bardzo prosta platyna, jednak sama gra już zdecydowanie trudniejsza od poprzednika. Demony zdają się być znacznie szybsze, mocniej biją, a przy tym my musimy się non-stop poruszać, aby nie zginąć. Jednak jak opanujcie już mechaniki i ulepszenia to gra przeradza się w balet zniszczenia i każde kolejne zabicie to jeszcze większy banan na ryju.

 

braz Dzień zagłady / Doomsday 20
Ukończ Piekło na Ziemi. / Complete Hell on Earth

Wystarczy ukończyć Misję #1 „Piekło na Ziemi”, nie do pominięcia.

 

srebro Łowca stał się ofiarą / The Hunters Became the Hunted 30
Zabij łowców zagłady. / Kill the Doom Hunters

Trofeum związane z fabułą, nie do pominięcia. Łowców Zagłady / Doom Hunters, spotkamy pod koniec Misji #4 Baza Łowców Zagłady. Najpierw przyjdzie Wam walczyć z jednym, a zaraz po tej przejdziecie do kolejnej strefy, w której będziecie walczyć już z dwoma jednocześnie.

Łowca Zagłady to jeden z bardziej irytujących przeciwników.

Zabicie Doom Huntera wymaga wprawy, szczególnie na wyższych poziomach trudności. Przede wszystkim musicie trzymać dystans, non-stop. Nie podchodźcie do niego, szczególnie jak ma tarczę bo nic mu nie zrobicie. Kluczem jest zbicie tarczy przy użyciu Karabinu Plazmowego. Musicie strzelać do momentu aż nie będzie na nim już żadnej poświaty. Gdy tylko to zrobicie to wyciągacie rakietnice i używacie naprowadzania, żeby szybko go wykończyć. Jeśli jesteście wystarczająco szybcy to nie powinien zdążyć odnowić tarczy, w inny wypadku musicie powtórzyć całą sekwencje. W drugiej fazie Łowca odczepia się od podstawy i nie ma już tarczy. Znowu zalecam używanie rakietnicy z naprowadzaniem, przeważnie wystarczą 2 udane strzały i powinien paść, albo być gotowy do zrobienia zabójstwa chwały.

Po zabiciu pierwszego zalecam wykorzystać wałęsające się demony do uzupełnienia amunicji, pancerza oraz zdrowia, ponieważ zaraz czeka Was walka z dwoma kolejnymi Doom Hunterami. Po spadnięciu do kolejnej strefy musicie się non-stop przemieszczać i strzelać do nich, gdy tylko znajdziecie chwilę spokoju. Używajcie mniejszych demonów do odnawiania zapasów i nie bójcie się ryzykować. Na arenie jest checkpoint, więc nawet jak tu padniecie to spokojnie wrócicie do momentu spadnięcia na dół.

Poniżej mój filmik, na poziomie Ultra-Violence:

 

braz Odkrywka międzyplanetarna / Interplanetary Fracking 20
Zrób dziurę w Marsie. / Blow a hole in Mars

Ukończyć Misję #7 „Jądro Marsa”, nie do pominięcia.

 

srebro Kciuk w dół / Thumbs Down 25
Pokonaj gladiatora w koloseum. / Best the Gladiator in the coliseum

Gladiatora znajdziecie na końcu Misji #8 „Strażnik Jeden”.

Boss na szczęście nie jest trudny, ale charakteryzuje się odmienną mechaniką niż cała reszta. Cała walka, podobnie jak poprzednia, składa się z 2 Etapów. W pierwszym etapie musimy strzelić w bossa w odpowiednim momencie, kiedy jego tarcza błyśnie na zielono i się odsłoni, wtedy należy od razu w niego strzelać. Dobrze wykonany strzał spowoduje jego oszołomienie i możliwość wykonania Zabójstwa Chwały wciskając stojąc bezpośrednio przy nim (tyle, że tutaj zdejmiemy mu trochę życia).  Powtarzacie cały czas tą czynność i w międzyczasie czyścicie arenę z przeciwników oraz uzupełniacie potrzebne zapasy (amunicja przede wszystkim). Idealną bronią do oszałamiania bossa jest Super Strzelba.

W drugim etapie można już odkręcić korek i walić z czego popadnie. Jedyny moment kiedy musicie uważać to, gdy zaczyna robić charakterystyczny kołowrotek. Wtedy nie strzelajcie do niego, ponieważ wszystkie strzały będą odbijane w Waszym kierunku. Najlepiej wtedy skupić się na czyszczeniu areny. Co jakiś czas zablokuje Was w swojego rodzaju polu i musicie unikać nadlatujących wiązek, wystarczy odpowiednio poruszać się w lewo i prawo, ewentualnie przeskakiwać. Pod koniec oczy bossa błysną na zielono i wykona szybki atak, dlatego zaraz jak tylko zniknie blokujące Was pole, to uciekajcie na bok, żeby Was nie uderzył. Poza tym klasycznie rąbiecie go aż nie spadnie mu cały pasek zdrowia.

Poniżej mój filmik, na poziomie Ultra-Violence:

 

srebro Naprawa i tankowanie / Reforged and Refueled 50
Zdobądź nowy Tygiel w Taras Nabad. / Acquire a new Crucible in Taras Nabad

Tygiel, albo po prostu miecz, zdobędziecie w Misji #9 „Taras Nabad”, nie do pominięcia.

 

srebro Nietradycjonalista / Nontraditionalist 30
Zabij Khan Maykr. / Kill the Khan Maykr

Khan Maykr pojawi się pod koniec Misji #12 „Urdak”, nie do pominięcia.

Kahn Maykr to przedostatni boss w grze. Cała walka składa się z jednego długiego etapu, gdzie musimy 6 razy uderzyć bossa, który non-stop lata. Zanim jednak będziecie mogli go uderzyć, musicie mu najpierw zjechać cały pasek zdrowia. Broń dowolna, ale zdecydowanie najlepiej sprawdza się Rakietnica z Naprowadzaniem, ewentualnie Balista z modyfikacją Arbalet. Oczywiście możecie strzelać czym chcecie, jednak z tego co zauważyłem, te dwie zadają najwięcej obrażeń przy jednym strzale. Musicie również być szybcy, ponieważ jeśli nie zjedziecie paska w miarę krótki czasie to zacznie go odnawiać. W międzyczasie musicie uzupełniać amunicję oraz zdrowie, a przede wszystkim Krwawy Cios, do tego służą Trutnie Maykrów. Najlepiej jest zabijać je strzałem w głowę (Karabin z celownikiem), bo wysypuje się z nich sporo amunicji. Do naładowania Krwawego Ciosu musicie ich najpierw zmiękczyć, a następnie wykonać Zabójstwo Chwały. Wracając do bossa, to musicie również uważać na podłogę, która będzie co jakiś czas podpalana. Im więcej będziecie go zjeżdżać ze zdrowiem tym coraz większe obszary będą podpalane. Zawsze są bezpieczne strefy, gdzie możecie przebywać, ale starajcie się nie włazić na te zagrożone bo zjedzie Wam dość szybko zdrowie. Gdy już zjedziecie jej cały pasek to przyciągacie się przy pomocy haka Super Strzelby i uderzacie Krwawym Ciosem .

Poniżej mój filmik, na poziomie Ultra-Violence:

 

zloto Ikonoklasta / Iconoclast 90
Zabij Ikonę Grzechu. / Kill the Icon of Sin

Ikona Grzechu to ostatni boss w grze, z którym będziecie walczyć pod koniec Misji #13 „Ostatni Grzech”, nie do pominięcia.

Sam boss nie jest trudny, przynajmniej w teorii. W praktyce zajmuje on bardzo dużo czasu, ponieważ musicie mu zbić 8 elementów pancerza, a w drugim etapie rozwalić te same elementy, tylko już bez pancerza. Nie dość, że sam pancerz jest bardzo wytrzymały to jeszcze stracicie sporo na walkę ze zwykłymi przeciwnikami, których jest tutaj od groma. Należy również uważać na ciągłe ataki bossa, ponieważ na wyższych poziomach trudności przeważnie wystarczy jeden strzał i leżymy.

W pierwszym etapie będziecie walczyć przy rozwalonym budynku. Najlepsze miejsce jakie udało mi się znaleźć to środkowe piętro. Można się tam łatwo schować przed atakami bossa i skupić na przeciwnikach, którzy będą się non-stop pojawiać. Nie bójcie się używać miecza, ponieważ amunicja do niego będzie się co jakiś czas odnawiać, dlatego jak zobaczycie Barona czy Rycerza to od razu go walcie z miecza. Pozostałych przeciwników spokojnie wykończycie przy użyciu normalnej broni + granatów i miotacza ognia. Dzięki temu będziecie mieć sporo zdrowia i pancerza, a jak nawinie się jakiś mały to przetnijcie go piłą, aby uzupełnić amunicję. Do zbijania pancerza bardzo dobrze nadają się Karabin Maszynowy z ulepszeniem Ruchoma Wieżyczka, Balista oraz BFG, który zdejmuje od razu cały element jednym celnym strzałem. Problem w tym, że mało do niego amunicji, więc sami zdecydujcie na co wolicie ją zużyć.

Drugi etap wygląda dokładnie tak samo, tyle że teraz musicie rozwalić 8 części ciała (te same, które były przykryte pancerzem). Przeniesiecie się na dach budynku i najlepszym miejscem jest dolna część, mniej więcej w centralnym punkcie mapy. Jesteście tam bezpieczni od ataków bossa, obok odnawia się apteczka oraz uzupełnienie do miecza, także jak przyleci jakiś grubas to możecie go ciąć. Znajdują się tam również 2 skocznie, które wybiją Was dość wysoko i możecie wtedy spokojnie strzelać w bossa. Najgorszy element do trafienia to brzuch, ponieważ nie widać go przez większość czasu i jedyna opcja jego zjechania to zajęcie wysokiej pozycji, albo wybijać się cały czas ze skoczni.

Po zniszczeniu wszystkich elementów musicie chwilę poczekać, boss sam padnie po kilku(nastu) sekundach, a Wy ukończycie grę i wrócicie do Fortecy, z której można wrócić do dowolnej misji.

Poniżej mój filmik, na poziomie Ultra-Violence:

 

srebro Dawny i przyszły Slayer / The Once and Future Slayer 50
Ukończ kampanię na dowolnym poziomie trudności. / Complete the Campaign on any difficulty

Kampania składa się z 13 misji, wystarczy ukończyć wszystkie, zabić ostatniego bossa (Ikona Grzechu) i pucharek jest Wasz. Jak sam opis mówi, poziom trudności nie ma znaczenia, także możecie grać nawet na najłatwiejszym. Pucharka nie da się pominąć.

 

braz Poszukiwacz skarbów / Treasure Hunter 15
Ukończ wszystkie starcia i wyzwania oraz znajdź każdy przedmiot w Taras Nabad na jednym zapisie gry. / Beat all encounters and Mission Challenges, and find all Items in Taras Nabad in a single save slot

Cały pucharek odnosi się tylko i wyłącznie do Misji #9 „Taras Nabad”. By go zdobyć musicie znaleźć wszystkie przedmioty/znajdźki oraz ukończyć starcia i wyzwania. Mówiąc krótko, wszystko trzeba zrobić na full.

Poniżej wstawiam dokładną listę, co musicie zrobić podczas tej misji:

 • Starcia:
  • 5x standardowe,
  • 1x Brama Slayera,
  • 2x Ukryte Starcia,
 • Znajdźki:
  • 1x Kryształ Strażniczy,
  • 5x Punkt Pretorski,
  • 2x Żeton Mistrzostwa,
  • 7x Kodeks,
  • 3x Bateria Strażnicza,
  • 1x Empirejski Klucz (za ukończenie Bramy Slayera),
  • 3x Zabawka,
  • 2x Album,
  • 1x Kod Oszustwa,
 • 3 Wyzwania Misji:
  • Ja, Encyklopedia – zdobądź 6 Kodeksów,
  • Chłodziarka – zamróź granatem 10 demonów,
  • Paracetamol – wykonaj 3 zabójstwa chwały na Żywiołakach Bólu.

Podsumowanie misji i co trzeba zrobić (reszta znajdziek w opisie trofeum).

W razie czego, możecie wrócić do misji i wykonać ją przy użyciu cheatów, trofea nie blokują się. Dzięki temu zrobicie wszystko znacznie szybciej i łatwiej. Jedyną rzeczą, która blokuje się przy używaniu cheatów to Brama Slayera. Tą musicie zaliczyć normalnie, dlatego najlepiej ją zrobić już przy pierwszym podejściu. Do zaliczenia trofeum trzeba znaleźć wszystkie w/w przedmioty oraz rzecz jasna ukończyć misję. Wyjście z misji, nawet gdy wszystko zbierze, nie da Wam trofeum, trzeba dojść do jej końca i ekranu podsumowania.

Poniżej filmik ze wszystkimi przedmiotami. Pominąłem standardowe starcia, bo i tak nie ukończycie poziomu bez ich zrobienia. W przypadku Bramy Slayera zrobiłem skrót, ponieważ wszystkie starcia umieściłem w osobnym filmiku.

 

braz Mistrzostwo postu / Master of Fasting 15
Ukończ misję tylko z oszustwem włączającym tryb klęski głodowej. / Complete a Mission with only the Famine Mode cheat on

Podczas gry na pewno trafiliście niejednokrotnie na znajdźki w postaci dyskietek, które są po prostu cheatami w grze. Jeśli robicie platynę to i tak musicie znaleźć wszystkie, jednak w przypadku tego dzbanka musicie znaleźć kod Klęski Głodowej / Famine Mode. Kod ten blokuje wszystkie rzeczy, które wylatują z przeciwników, czyli zdrowie, amunicję i pancerz. Cała reszta, która leży normalnie na mapie pozostaje nietknięta. Zalecam robić to trofeum dopiero po ukończeniu gry i maksymalnym ulepszeniu naszej postaci. Najlepsza misja do zrobienia tego rzecz jasna Misja #1 „Piekło na Ziemi”. 

Lokacja, w której znajdziecie kod (Misja #10 „Nekravol”).

Nim w ogóle zaczniecie, trzeba najpierw znaleźć sam kod. Znajduje się on w Misji #10 „Nekravol”. W pewnym momencie będziecie w pokoju, gdzie trzeba zniszczyć Totem, który wzmacnia demony. W tym pokoju (a dokładnie to w pokojach obok) trzeba wcisnąć 2 przyciski otwierające drzwi. Gdy będziecie szli do drugiego (pod opadającymi kolcami) to nie lećcie jeszcze do przodu. Zaraz za pułapką znajduje się coś w rodzaju windy. Musicie szybko zeskoczyć na dół, gdzie znajdziecie kod oraz uzupełnienie do miecza Tygla. Gdy już macie kod to wystarczy dokończyć misję, a następnie z wyboru misji wybrać, tą którą chcecie robić z kodem i gotowe.

Poniżej filmik ze wszystkimi znajdźkami z Misji #10. Kod znajdziecie w 5:30:

 

zloto Po drabince wyniku / Running Up the High Score 50
Ukończ tryb dodatkowego życia, mając ich 10 w ekwipunku. / Complete Extra Life Mode with 10 Extra Lives in your Inventory

Tak jak pisałem we wstępniaku, zalecam zrobić to trofeum na osobnym przejściu, ponieważ w tym trybie nie można powtarzać misji! Można używać Szybkiej Podróży pod koniec każdego etapu, jednak jeśli wejdziecie już w portal i przejdziecie do następnego etapu to nie ma powrotu. Nawet po skończeniu gry nie można tutaj nic powtarzać, dlatego zastanówcie się czy warto. Tryb Dodatkowego Życia charakteryzuje się tym, że jeśli umrzecie nie mając już dodatkowych żyć to macie całkowity game over i trzeba powtarzać całą grę od początku.

Kilka wskazówek, które mogą się przydać podczas robienia tego trofeum:

 • Grajcie na najłatwiejszym poziomie trudności, po co utrudniać sobie niepotrzebnie życie,
 • Ulepszajcie tylko Strzelbę (Granatnik), Super Strzelbę (Hak), Rakietnicę (Naprowadzanie), Karabin Maszynowy (Wieżyczka). Reszta już wg własnego uznania, ale z tych broni będziecie najczęściej korzystać,
 • W przypadku pancerza koniecznie wybierzcie sobie szybsze odnawianie miotacza ognia (kryształy) oraz szybsze odskoki i cała reszta w granaty wybuchowe (punkty pretorskie),
 • Nie róbcie Bram Slayera, jeśli już do jakiejś wejdziecie to nie wyjdziecie z niej do momentu aż nie skończycie! Jeśli nie macie żyć i umrzecie to koniec,
 • Róbcie sobie co jakiś czas kopię zapisu, na chmurę albo pendrive, szczególnie przed Misjami #4 „Baza Łowców Zagłady”, Misja #8 „Strażnik Jeden”, Misja #12 „Urdak”, Misja #13 „Ostatni Grzech”.

 

braz Kryształowe pragnienie / Crystal Craving 20
Ulepsz poziom zdrowia, pancerza lub amunicji. / Upgrade Health, Armor, or Ammo

Wszystkie znajdźki, łącznie z kryształami potrzebnymi do tego trofeum, znajdziecie w opisie trofeum zloto Wszystkie lubię najbardziej / They’re ALL My Favorite.

 

srebro Król kryształów / King of the Crystals 30
W pełni ulepsz maksymalny poziom zdrowia, pancerza lub amunicji w pojedynczym zapisie gry. / Fully upgrade Health, Armor, or Ammo in a single save slot

Wszystkie znajdźki, łącznie z kryształami potrzebnymi do tego trofeum, znajdziecie w opisie trofeum zloto Wszystkie lubię najbardziej / They’re ALL My Favorite.

 

braz Te lubię najbardziej / This One’s my Favorite 15
Ukończ kategorię usprawnień Stroju Pretora w pojedynczym zapisie gry. / Complete a Praetor Suit Perk category in a single save slot

Wszystkie znajdźki, łącznie z punktami pretorskimi do tego trofeum, znajdziecie w opisie trofeum zloto Wszystkie lubię najbardziej / They’re ALL My Favorite.

zloto Wszystkie lubię najbardziej / They’re ALL My Favorite 100
Kup wszystkie usprawnienia Stroju Pretora w pojedynczym zapisie gry. / Purchase all Praetor Suit Perks in a single save slot

Kilka powyższych i poniższych pucharków jest związana z szukaniem znajdziek na każdej mapie. Zrobiłem zbitkę wszystkich znajdziek na każdy etap w formie filmików oraz znaczników czasowych, gdzie szukać poszczególnych sekretów. Dodatkowo wrzuciłem również lokacje Dodatkowych Żyć, żeby wszystko co można było znaleźć na danym etapie było w jednym filmiku. Uważam, że jest to najwygodniejsza forma i sam preferuję tego typu poradniki.

Lista wszystkich misji wraz ze znajdźkami oraz dodatkowymi życiami:

MISJA #1 - PIEKŁO NA ZIEMI / HELL ON EARTH

MISJA #2 - EXULTIA

 • 0:07 – 1UP 1/7
 • 0:22 – Kodeks 1/7
 • 0:35 – Runa 1/1
 • 0:49 – 1UP 2/7
 • 1:10 – Zabawka 1/2
 • 1:31 – Kodeks 2/7
 • 1:55 – Kodeks 3/7
 • 2:31 – 1UP 3/7
 • 2:50 – 1UP 4/7
 • 3:05 – Kodeks 4/7
 • 3:19 – Bateria 1/1
 • 3:37 – Sekretne Starcie 1/2
 • 4:30 – Album 1/1
 • 4:59 – 1UP 5/7
 • 5:29 – Modbot 1/1
 • 5:51 – Kodeks 5/7
 • 6:13 – Sekretne Starcie 2/2
 • 6:51 – Kryształ 1/1
 • 7:22 – Kodeks 6/7
 • 7:42 – Klucz Empiryjski + Brama Slayera
 • 8:47 – 1UP 6/7
 • 9:05 – Zabawka 2/2
 • 9:33 – Kodeks 7/7
 • 9:53 – 1UP 7/7
MISJA #3 - BAZA KULTYSTÓW / CULTIST BASE

 • 0:14 – Kodeks 1/1
 • 0:21 – Zabawka 1/2
 • 0:55 – 1UP 1/5
 • 1:34 – Bateria 1/3
 • 2:03 – Punkt Pretorski 1/5
 • 2:20 – 1UP 2/5
 • 2:47 – 1UP 3/5
 • 3:25 – Runa 1/1
 • 3:52 – Modbot 1/1
 • 4:16 – Punkt Pretorski 2/5
 • 4:45 – Bateria 2/3
 • 5:01 – 1UP 4/5
 • 5:39 – Kryształ 1/1
 • 6:06 – Sekretne Starcie 1/2
 • 6:38 – Punkt Pretorski 3/5
 • 7:09 – Bateria 3/3
 • 8:43 – Kod oszustwa 1/1
 • 8:58 – Zabawka 2/2
 • 9:16 – Punkt Pretorski 4/5
 • 9:50 – Sekretne Starcie 2/2
 • 10:33 – 1UP 5/5
 • 11:21 – Album 1/1
 • 11:46 – Klucz Empiryjski + Brama Slayera
 • 13:06 – Punkt Pretorski 5/5
MISJA #4 - BAZA ŁOWCÓW ZAGŁADY / DOOM HUNTER BASE

 • 0:15 – Modbot 1/1
 • 0:28 – Punkt Pretorski 1/4
 • 0:59 – 1UP 1/3
 • 1:25 – Bateria 1/2
 • 1:52 – Kodeks 1/3
 • 2:14 – Kodeks 2/3
 • 2:47 – Runa 1/1
 • 3:02 – Zabawka 1/2
 • 3:33 – Album 1/1
 • 4:47 – Kod Oszustwa 1/1
 • 5:17 – Punkt Pretorski 2/4
 • 6:15 – Bateria 2/2
 • 6:55 – 1UP 2/3
 • 7:04 – Kryształ 1/1
 • 7:13 – Punkt Pretorski 3/4
 • 7:49 – 1UP 3/3
 • 8:19 – Punkt Pretorski 4/4
 • 9:03 – Kodeks 3/3
 • 9:32 – Zabawka 2/2
MISJA #5 - SUPERGNIAZDO JUCHY / SUPER GORE NEST

 • 0:10 – Kodeks 1/3
 • 0:25 – Zabawka 1/3
 • 0:50 – Kodeks 2/3
 • 1:11 – Modbot 1/2
 • 1:37 – 1UP 1/4
 • 2:09 – Punkt Pretorski 1/5
 • 2:37 – Zabawka 2/3
 • 3:04 – Punkt Pretorski 2/5
 • 3:37 – Sekretne Starcie 1/2
 • 4:17 – Runa 1/2
 • 4:54 – 1UP 2/4
 • 5:27 – Kryształ 1/1
 • 5:51 – Kodeks 3/3
 • 6:12 – Bateria 1/3
 • 6:49 – Sekretne Starcie 2/2
 • 8:10 – Zabawka 3/3
 • 8:39 – Punkt Pretorski 3/5
 • 9:20 – 1UP 3/4
 • 9:47 – Modbot 2/2
 • 10:13 – 1UP 4/4
 • 10:49 – Punkt Pretorski 4/5
 • 11:17 – Bateria 2/3 (w filmiku jest pomyłka i pisze 3/3)
 • 12:02 – Album 1/2
 • 12:35 – Runa 2/2
 • 13:00 – Punkt Pretorski 5/5
 • 13:52 – Album 2/2
 • 14:18 – Klucz do Bramy Slayera
 • 15:18 – Bateria 3/3
 • 15:24 – Klucz Empiryjski i Brama Slayera
 • 16:08 – Kod Oszustwa 1/1
MISJA #6 - KOMPLEKS ARC / ARC COMPLEX

 • 0:15 – Zabawka 1/3
 • 0:29 – Punkt Pretorski 1/5
 • 0:53 – Modbot 1/2
 • 1:12 – Zabawka 2/3
 • 1:37 – Bateria 1/3
 • 1:41 – Klucz Empiryjski + Brama Slayera
 • 2:43 – Kod Oszustwa 1/1
 • 3:15 – Modbot 2/2
 • 3:30 – Kodeks 1/5
 • 4:04 – Kryształ 1/1
 • 4:31 – 1UP 1/3
 • 4:56 – Punkt Pretorski 2/5
 • 5:31 – Kodeks 2/5
 • 6:01 – Punkt Pretorski 3/5
 • 6:31 – Sekretne Starcie 1/2
 • 7:10 – Zabawka 3/3
 • 7:42 – 1UP 2/3
 • 8:03 – Runa 1/2
 • 8:29 – Kodeks 3/5
 • 8:49 – Bateria 2/3
 • 9:12 – Kodeks 4/5
 • 9:33 – Punkt Pretorski 4/5
 • 9:45 – Bateria 3/3
 • 10:16 – Sekretne Starcie 2/2
 • 11:13 – Kodeks 5/5
 • 11:37 – Album 1/2
 • 12:00 – Album 2/2
 • 12:25 – Punkt Pretorski 5/5
 • 12:51 – Runa 2/2
MISJA #7 - JĄDRO MARSA / MARS CORE

 • 0:16 – Runa 1/2
 • 0:34 – 1UP 1/6
 • 0:57 – Bateria 1/3
 • 1:24 – Punkt Pretorski 1/5
 • 1:53 – Kodeks 1/2
 • 2:11 – 1UP 2/6
 • 2:33 – Punkt Pretorski 2/5
 • 2:58 – Sekretne Starcie 1/2
 • 3:24 – Zabawka 1/3
 • 3:45 – Runa 2/2
 • 4:10 – Kod Oszustwa 1/1
 • 4:40 – Punkt Pretorski 3/5
 • 5:04 – Album 1/2
 • 5:38 – 1UP 3/6
 • 5:58 – Zabawka 2/3
 • 6:47 – Sekretne Starcie 2/2
 • 7:22 – 1UP 4/6
 • 7:47 – Punkt Pretorski 4/5
 • 8:16 – 1UP 5/6
 • 8:39 – Bateria 2/3
 • 9:14 – Kryształ 1/1
 • 9:36 – Album 2/2
 • 10:08 – Klucz Empiryjski + Brama Slayera
 • 11:13 – Zabawka 3/3
 • 11:42 – Bateria 3/3
 • 11:55 – Kodeks 2/2
 • 12:07 – Punkt Pretorski 5/5
 • 12:28 – 1UP 6/6
MISJA #8 - STRAŻNIK JEDEN / SENTINEL PRIME

 • 0:07 – Kodeks 1/9
 • 0:40 – Kodeks 2/9
 • 1:05 – Kodeks 3/9
 • 1:14 – Kodeks 4/9
 • 1:31 – Kodeks 5/9
 • 1:39 – 1UP 1/2
 • 1:57 – Kodeks 6/9
 • 2:08 – Punk Pretorski 1/1
 • 2:28 – 1UP 2/2
 • 2:35 – Kodeks 7/9
 • 2:46 – Kodeks 8/9
 • 3:07 – Kodeks 9/9
MISJA #9 - TARAS NABAD

 • 0:12 – Kodeks 1/7
 • 0:35 – Bateria 1/3
 • 1:01 – Album 1/2
 • 1:23 – Punkt Pretorski 1/5
 • 1:47 – Sekretne Starcie 1/2
 • 2:43 – Żeton Mistrzowski 1/2
 • 3:17 – Bateria 2/3
 • 4:03 – Punkt Pretorski 2/5
 • 4:49 – Kodeks 2/7
 • 5:08 – Zabawka 1/3
 • 5:30 – Kodeks 3/7
 • 6:06 – Klucz Empiryjski + Brama Slayera
 • 7:14 – Kod Oszustwa 1/1
 • 7:44 – Sekretne Starcie 2/2
 • 8:33 – Kodeks 4/7
 • 8:52 – Bateria 3/3
 • 9:07 – Punkt Pretorski 3/5
 • 9:28 – Zabawka 2/3
 • 9:38 – Punkt Pretorski 4/5
 • 10:07 – Kodeks 5/7
 • 10:31 – Kryształ 1/1
 • 10:44 – Kodeks 6/7
 • 11:13 – Album 2/2
 • 11:50 – Punkt Pretorski 5/5
 • 12:17 – Zabawka 3/3
 • 12:38 – Kodeks 7/7
 • 13:08 – Żeton Mistrzowski 2/2
MISJA #10 - NEKRAVOL

 • 0:15 – Kryształ 1/1
 • 0:36 – Kodeks 1/2
 • 0:55 – 1UP 1/3
 • 1:30 – Zabawka 1/3
 • 1:37 – Punkt Pretorski 1/3
 • 1:59 – Żeton Mistrzowski 1/2
 • 2:21 – Punkt Pretorski 2/3
 • 2:42 – 1UP 2/3
 • 3:18 – Zabawka 2/3
 • 3:50 – Sekretne Starcie 1/2
 • 4:15 – Zabawka 3/3
 • 4:46 – Kodeks 2/2
 • 5:30 – Kod Oszustwa 1/1
 • 6:05 – Album 1/1
 • 7:12 – Sekretne Starcie 2/2
 • 7:42 – 1UP 3/3
 • 8:06 – Punkt Pretorski 3/3
MISJA #10 - NEKRAVOL - CZĘŚĆ II

 • 0:15 – 1UP 1/3
 • 0:39 – Żeton Mistrzowski 1/1
 • 0:47 – Album 1/2
 • 0:58 – Sekretne Starcie 1/2
 • 1:19 – Kryształ 1/1
 • 1:42 – Kodeks 1/3
 • 1:59 – Zabawka 1/3
 • 2:24 – Sekretne Starcie 2/2
 • 2:46 – Kod Oszustwa 1/2
 • 3:10 – Kodeks 2/3
 • 3:38 – Album 2/2
 • 3:52 – Zabawka 2/3
 • 4:21 – 1UP 2/3
 • 4:53 – Punkt Pretorski 1/3
 • 5:21 – Kodeks 3/3
 • 5:45 – Zabawka 3/3
 • 6:32 – 1UP 3/3
 • 6:54 – Punkt Pretorski 2/3
 • 7:17 – Punkt Pretorski 3/3
MISJA #10 - URDAK

 • 0:15 – Kodeks 1/4
 • 0:26 – Żeton Mistrzowski 1/2
 • 1:07 – Kodeks 2/4
 • 1:26 – Album 1/2
 • 1:56 – 1UP 1/3
 • 2:21 – Sekretne Starcie 1/2
 • 3:26 – Album 2/2
 • 4:11 – Żeton Mistrzowski 2/2
 • 4:37 – Kodeks 3/4
 • 4:57 – Zabawka 1/3
 • 5:39 – Punkt Pretorski 1/2
 • 6:09 – Kodeks 4/4
 • 6:30 – Zabawka 2/3
 • 6:49 – Punkt Pretorski 2/2
 • 7:24 – Kod Oszustwa 1/1
 • 8:01 – 1UP 2/3
 • 8:26 – Sekretne Starcie 2/2
 • 9:26 – Zabawka 3/3
 • 9:56 – 1UP 3/3
MISJA #13 - OSTATNI GRZECH / FINAL SIN

HUB - FORTECA ZAGŁADY / FORTRESS OF DOOM

 • 0:07 – Kryształ 1/3
 • 0:19 – Kodeks 1/1
 • 0:50 – Punkt Pretorski 1/5
 • 1:26 – Punkt Pretorski 2/3
 • 1:56 – Kod Oszustwa 1/2
 • 2:37 – Punkt Pretorski 3/5
 • 3:02 – Kryształ 2/3
 • 3:32 – Kryształ 3/3
 • 3:48 – Modbot 1/2
 • 4:05 – Punkt Pretorski 4/5
 • 4:40 – Punkt Pretorski 5/5
 • 4:59 – Modbot 2/2
 • 5:16 – Kod Oszustwa 2/2

 

braz Domaykr / Homemaykr 25
Użyj w Fortecy Zagłady 8 baterii strażniczych w pojedynczym zapisie gry. / Spend 8 Sentinel Batteries in the Fortress of Doom in a single save slot

Wszystkie znajdźki, łącznie z bateriami potrzebnymi do tego trofeum, znajdziecie w opisie trofeum zloto Wszystkie lubię najbardziej / They’re ALL My Favorite.

 

srebro Dodatkowe dodatkowe życia / Extra Extra Lives 30
Podnieś łącznie 20 dodatkowych żyć w pojedynczym zapisie gry. / Pick up 20 Extra Lives Total in a single save slot

Wszystkie znajdźki, łącznie z dodatkowymi życiami do tego trofeum, znajdziecie w opisie trofeum zloto Wszystkie lubię najbardziej / They’re ALL My Favorite.

 

braz Przekuta lampa dżina / Reforged the Genie Lamp 10
Ukończ kolekcję kodów oszustw w pojedynczym zapisie gry. / Complete the cheat code collection in a single save slot

Wszystkie znajdźki, łącznie z kodami oszustw do tego trofeum, znajdziecie w opisie trofeum zloto Wszystkie lubię najbardziej / They’re ALL My Favorite.

 

braz Metal w sercu / Metal Head 10
Ukończ kolekcję albumów w pojedynczym zapisie gry. / Complete the album collection in a single save slot

Wszystkie znajdźki, łącznie z albumami do tego trofeum, znajdziecie w opisie trofeum zloto Wszystkie lubię najbardziej / They’re ALL My Favorite.

 

braz Akcesoria sprzedawane oddzielnie / Playset Sold Separately 10
Ukończ kolekcję zabawek w pojedynczym zapisie gry. / Complete the toy collection in a single save slot

Wszystkie znajdźki, łącznie z zabawkami do tego trofeum, znajdziecie w opisie trofeum zloto Wszystkie lubię najbardziej / They’re ALL My Favorite.

 

srebro Szkoda, że nie umiem czytać… / If Only I Could Read… 30
Zbierz wszystkie fizyczne strony kodeksu w pojedynczym zapisie gry. / Collect all physical Codex pages in a single save slot

Wszystkie znajdźki, łącznie ze stronami kodeksu do tego trofeum, znajdziecie w opisie trofeum zloto Wszystkie lubię najbardziej / They’re ALL My Favorite.

 

braz Poziom bonusowy / Bonus Stage 20
Ukończ bramę Slayera. / Complete a Slayer Gate

Czytaj opis trofeum srebro Bramopowalacz / Breaker of Gates.

 

srebro Bramopowalacz / Breaker of Gates 40
Ukończ wszystkie bramy Slayera w pojedynczym zapisie gry. / Complete all Slayer Gates in a single save slot

UWAGA! Trofeum na chwilę obecną jest zglitchowane!

Glitch objawia się tym, że po ukończeniu areny nie pojawia się Klucz Empirejski. Niestety obecnie nie ma innego rozwiązania jak usunąć zapis i grać od nowa. Na szczęście nie miałem tego problemu, ale musicie uważać. Warto spróbować zrobić kopię zapisu przed podniesieniem klucza do bramy, aby w razie czego spróbować ponownie jeśli dotknie Was ten problem. Ewentualnie po prostu zostawić zapis, zrobić całą resztę i czekać aż id naprawi problem w którymś patchu, bo w końcu muszą. Także jak się Wam nie spieszy to czekajcie, a jak macie ciśnienie to kombinujcie z zapisami i ewentualnie nową grą.

W sumie mamy 6 Bram SlayeraDo otwarcia każdej z nich potrzebujecie fioletowego Klucza Slayera, który zawsze znajduje się nieopodal wejścia. Na mapie zawsze jest maksymalnie jedna brama, także nie musicie szukać drugiej. Bramy Slayera to najtrudniejsze wyzwania w grze! Nie róbcie ich w trybie Extra Life, ponieważ bardzo łatwo tam stracić życie. Są to małe areny, na których będziecie walczyć z dużą ilością przeciwników jednocześnie, przeważnie z tymi najtrudniejszymi, w dodatku w liczbie mnogiej. Najważniejsza wskazówka to ciągły ruch, używanie teleportów, zmieniać poziomy z góry na dół, itd. Żonglerka bronią też jest wskazana, ponieważ będzie Wam tu często brakować amunicji, a piła będzie się ładować. Najlepsze i najmocniejsze bronie musicie starać się oszczędzać na dużego zwierza, małe likwidujcie strzelbami albo karabinem. Nie marnujcie rakietnicy czy balisty na małe, bo potem może Wam braknąć amunicji w kluczowym momencie.

Lista map, na których znajdziecie Bramy Slayera:

 1. Exultia
 2. Baza Kultystów
 3. Supergniazdo Juchy
 4. Kompleks ARC
 5. Jądro Marsa
 6. Taras Nabad

Poniżej filmik ze wszystkimi Kluczami oraz Bramami Slayera (Ultra-Violence):

 

srebro Broń do kolekcji / Gunpletionist 30
Osiągnij mistrzostwo wszystkich modyfikacji broni w pojedynczym zapisie gry. / Master all Weapon Mods in a single save slot

Prawdopodobnie ostatnie trofeum, które zostanie Wam do zrobienia w singlu. Do większości broni możecie założyć 2 modyfikacje, a następnie ulepszać je punktami zdobywanymi za starcia. Ostatnie mistrzowskie ulepszenie trzeba zrobić samemu lub użyć żetonu mistrzowskiego. Problem w tym, że żetonów jest maksymalnie około 7, a mistrzowskich ulepszeń 13. Także 6 musicie zrobić sami. Charakteryzują się one tym, że trzeba daną bronią z daną modyfikacją wykonać zabójstwa w odpowiednim stylu, np. zabić ileś przeciwników podczas przyciągania się hakiem Super Strzelby, albo rozwalić 25 wieżyczek arachnotrona przy użyciu granatnika strzelby, itd. Wymagania zawsze są podane i naliczają każde zabójstwo, nawet jak wykonacie checkpoint. Nie ma idealnego miejsca do farmienia wszystkich broni, ponieważ rzadko kiedy jest tak, że wszyscy przeciwnicy znajdują się na arenie. Jeśli jednak znajdziecie miejscówkę, gdzie jest blisko checkpoint i wymagani przeciwnicy do ulepszenia to mocno zalecam zrobić odpowiednie zabójstwa, załadować checkpoint i powtarzać czynność aż nie wbijecie wszystkich ulepszeń. 

Poniżej wstawiam listę wszystkich broni oraz wymagań na mistrzowskie ulepszenia:

 • Strzelba Bojowa
  • Bomba Przylepna – zniszczyć 25 wieżyczek arachnotrona bombą przylepną
  • Hiperautomat – zabić 15 różaków przy użyciu automatu
 • Ciężkie Działo
  • Precyzyjny Strzał – zabij 75 demonów precyzyjnym strzałem (w głowę)
  • Mikrorakiety – traf 3 przeciwników jednocześnie jedną salwą, 15 razy
 • Karabin Plazmowy
  • Uderzenie Cieplne – zabij 2 demonów jednym uderzeniem cieplnym, 30 razy
  • Wiązka Mikrofalowa – zabij przynajmniej jednego demona wybuchem od wiązki, 15 razy
 • Wyrzutnia Rakiet
  • Zdalna Detonacja – zabij 60 demonów przy użyciu zdalnego wybuchu
  • Naprowadzanie – zabij 15 łowców z użyciem naprowadzania
 • Superstrzelba
  • Hak – zabij 50 demonów podczas przyciągania hakiem
 • Balista
  • Arbalet – zabij 20 Cacodemonów przy użyciu arbaletu
  • Ostrze Niszczyciela – zabij przynajmniej 3 przeciwników jednym strzałem, 15 razy
 • Karabin Maszynowy
  • Ruchowa Wieżyczka – zabij 5 przeciwników podczas jednego rozłożenia, 10 razy
  • Tarcza Energetyczna – zadaj 20,000 punktów obrażeń z aktywną tarczą

Sami musicie zdecydować co lepiej zrobić, a co ulepszyć żetonami. Po ukończeniu gry możecie wrócić do każdej misji i powtarzać momenty, gdzie są potrzebni przeciwnicy do danego ulepszenia. Miejscówki możecie sami sobie wybrać, ponieważ na każdej mapie jest sporo aren i starć, na których spokojnie można wszystko wbijać.

 

braz Znajdź Demaykra / Meet Your Unmaykr 20
Zdobądź Demaykra. / Acquire the Unmaykr

Pucharek powiązany z srebro Bramopowalacz / Breaker of Gates. Musicie zdobyć 6 Kluczy Empirejskich, które następnie używacie w swojej Fortecy Zagłady, aby odblokować broń Demaykr / Unmaykr. Klucze te zdobywacie za ukończenie Bram Slayera. W sumie mamy 6 Bram SlayeraDo otwarcia każdej z nich potrzebujecie fioletowego Klucza Slayera, który zawsze znajduje się nieopodal wejścia. Na mapie zawsze jest maksymalnie jedna brama, także nie musicie szukać drugiej. Bramy Slayera to najtrudniejsze wyzwania w grze! Nie róbcie ich w trybie Extra Life, ponieważ bardzo łatwo tam stracić życie. Są to małe areny, na których będziecie walczyć z dużą ilością przeciwników jednocześnie, przeważnie z tymi najtrudniejszymi, w dodatku w liczbie mnogiej. Najważniejsza wskazówka to ciągły ruch, używanie teleportów, zmieniać poziomy z góry na dół, itd. Żonglerka bronią też jest wskazana, ponieważ będzie Wam tu często brakować amunicji, a piła będzie się ładować. Najlepsze i najmocniejsze bronie musicie starać się oszczędzać na dużego zwierza, małe likwidujcie strzelbami albo karabinem. Nie marnujcie rakietnicy czy balisty na małe, bo potem może Wam braknąć amunicji w kluczowym momencie.

Lista map, na których znajdziecie Bramy Slayera:

 1. Exultia
 2. Baza Kultystów
 3. Supergniazdo Juchy
 4. Kompleks ARC
 5. Jądro Marsa
 6. Taras Nabad

Poniżej filmik ze wszystkimi Kluczami oraz Bramami Slayera (Ultra-Violence):

 

braz Psiakrew, wszystkie mi się psują / Darn It, They Keep BREAKING 33
Wykonaj 33 unikalne zabójstwa chwały w pojedynczym zapisie gry. / Perform 33 Unique Glory Kills in a single save slot

Pucharek wpadnie Wam sam, nawet nie zawracajcie sobie nim głowy. Każdego demona, łącznie z niektórymi bossami, można wykończyć Zabójstwem Chwały. By wykonać zabójstwo chwały trzeba najpierw „zmiękczyć” owego demona odpowiednią ilością ołowiu. Gdy już będzie gotowy na wykończenie to pojawi się wokół niego poświata. Wystarczy zbliżyć się do niego (można użyć ulepszenia z run, aby zwiększyć zasięg) i wcisnąć Pamiętajcie, że podejście od różnych stron demona, a nawet naskoczenie z góry powoduje, że wykonujemy inny typ zabójstwa chwały, który również jest liczony do trofeum. Średnio na jednym demonie możecie spokojnie zrobić od 2 do nawet 4/5 typów zabójstw. Bawcie się i kombinujcie z różnymi podejściami jak tylko widzicie poświatę wokół jakiegoś demona. Jak już mówiłem, dotyczy to wszystkich, małych i dużych, także nie krępujcie się, gdy zostanie podświetlony Tyran czy inne największe koksy w grze.

Podświetlenie oznaczające, że można wykonać zabójstwo chwały.

 

braz Mieszanka delikatesowa / Mix and Match 20
Zagraj w trybie BATTLEMODE jako 5 różnych demonów. / Play as 5 different Player Demons in BATTLEMODE

Trofea z trybu online zalecam zrobić na ustawce w 3 osoby w meczu prywatnym! Jest to najszybszy sposób na zrobienie tych pucharów. Robienie ich w publicznych meczach może zająć długie godziny, a szkoda tracić czas w tak słabym trybie.

Do powyższego osiągnięcia musicie rozegrać mecze 5 różnymi demonami. W trybie online macie obecnie równo 5 demonów do wyborów, więc wystarczy ukończyć mecz każdym z nich i gotowe. Pamiętajcie, że chodzi o mecze, nie o rundy! Zresztą podczas meczu i tak nie można zmieniać demonów, więc powinno to być logiczne.

 

braz Piekielne starcie / Fight Like Hell 20
Jako demon w trybie BATTLEMODE zadaj 5000 pkt obrażeń. / Do 5000 damage as a Player Demon in BATTLEMODE

Trofea z trybu online zalecam zrobić na ustawce w 3 osoby w meczu prywatnym!

Najlepiej dogadać się między sobą, kto będzie zadawać obrażenia Slayerowi. Uważajcie, żeby go nie zabić! Oczywiście możecie, ale wtedy tracicie czas na zmianę rundy i ewentualnie całego meczu. Demon niech ustawi się w jednym miejscu, a Slayer nabija punkty zdrowia oraz pancerza na zwykłych demonach. W międzyczasie może również zabijać drugiego gracza demona, dzięki czemu dostanie spory zastrzyk amunicji i pancerza (jak go podpali wcześniej). Pucharek wpadnie od razu po wbiciu 5000 punktów, nie trzeba kończyć meczu.

 

braz Krwawa łaźnia / Blood Bath 20
Zabij 200 przeciwników w trybie BATTLEMODE. / Kill 200 opponents in BATTLEMODE

Trofea z trybu online zalecam zrobić na ustawce w 3 osoby w meczu prywatnym!

Zapewne ostatnie trofeum w trybie multiplayer. Musicie zabić 200 przeciwników, nie ma znaczenia czy jako demon czy slayer. Najlepsza metoda to zabijanie jako Slayer, ponieważ zabicie jako demon kończy automatycznie rundę, gdzie jako Slayer wystarczy zabijać jednego demona, a drugi po prostu stoi w miejscu przez co runda trwa w nieskończoność. Nie wiem czy jest maksymalny czas rundy, ale spokojnie graliśmy nawet po 30 minut na rundę i nic się nie działo. Podobnie jak w poprzednim trofeum, demony niech przybiegają do Slayera, który będzie je kolejno zabijał. Najważniejsze to pamiętać, aby nie zabić drugiego demona, gdy pierwszy wciąż jest martwy, ponieważ zakończy to rundę. Z moją ekipą robiliśmy to tak, że Slayer stał w swoim miejscu cały czas i nabijał sobie amunicję na małych demonach, a gracze do niego przybiegali w odstępach, aby mógł zabić jednego, a drugi w tym czasie się zrespawnować.

 

srebro Człowiek kontra potwory / Man vs Monsters 25
Weź udział w 25 rozgrywkach w trybie BATTLEMODE. / Play 25 BATTLEMODE matches

Trofea z trybu online zalecam zrobić na ustawce w 3 osoby w meczu prywatnym!

Wystarczy ukończyć 25 meczów, nieważne czy prywatnych, czy publicznych. Bardzo prosta sprawa i kwestia czasu.

 

braz Ekspert od broni / Weapons Expert 10
Zabij w BATTLEMODE demona sterowanego przez gracza za pomocą każdego z 8 rodzajów broni Slayera. / Kill a Player Demon with each of the 8 Slayer weapons in BATTLEMODE

Trofea z trybu online zalecam zrobić na ustawce w 3 osoby w meczu prywatnym!

UWAGA! Trofeum na chwilę obecną jest zglitchowane!

Do zrobienia tego pucharku, musicie zabić demonów 8 broniami Slayera. Normalnie Slayer ma na sobie 7 broni do wyboru + BFG, które można wybrać jako ulepszenie. By jednak aktywować to ulepszenie, musi pojawić się 4 runda w meczu. Dopiero przed tą rundą można wybrać najmocniejsze ulepszenia, a w tym właśnie BFG. Obecnie, żeby zaliczyło zabicia z BFG, trzeba zabić 2 demony w jednej rundzie. Najlepiej zrobić to jednocześnie, ponieważ może być problem z amunicją. Polecam ustawić 2 demony w miarę blisko siebie (ale nie jeden na drugim!) i zmiękczyć je tak, żeby zostało im maksymalnie 2 paski życia. Teraz wybieracie BFG i strzelacie między nich. Jeśli demony stoją zbyt blisko siebie, istnieje ryzyko, że jeden zasłoni drugiego i go nie zabije.

 

srebro Pokój między demonami / Truce between Demons 20
Przywróć sobie lub sojusznikowi w trybie BATTLEMODE 50 000 pkt zdrowia. / Heal yourself or your teammate for 50000 health in BATTLEMODE

Trofea z trybu online zalecam zrobić na ustawce w 3 osoby w meczu prywatnym!

Przy wyborze demona, macie również możliwość wybrania zestawu jego umiejętności, przeważnie są one opisane jako OFENSYWNE i WSPARCIE. Musicie zawsze wybierać WSPARCIE, gdzie znajdziecie skill do leczenia. Teraz rozegrajcie mecz tak, aby pojawiła się 4 runda i możliwość wybrania najlepszego ulepszenia. Demony mogą wtedy wybrać bardzo mocne uzdrowienie sojusznika, dzięki czemu zrobicie ten pucharek znacznie szybciej. Super uleczenie aktywujecie przyciskiem i trzeba odczekać 90 sekund. Przy normalnym leczeniu czas oczekiwania wynosi 60 sekund. Polecam leczyć się na zmianę, gdy jeden gracz ma czas oczekiwania to drugi wtedy aktywuje swoje pola i tak cały czas.

 

zloto Magiczna liczba / It’s a Magic Number 67
Zabij 666 demonów. / Kill 666 Demons.

Pucharek wpadnie sam po jakimś czasie. Wystarczy zabić 666 demonów, nie ważne czy dużych czy małych. Oczywiście trofeum zrobicie w singlu bez większych problemów. Wpadło mi to jeszcze przed połową gry, więc nie musicie sobie zawracać głowy tym osiągnięciem.

 

Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Grę udostępnił wydawca.