Dumbo już od jutra na DVD i Blu-ray!

“Dumbo” jest niewątpliwie jednym z największych przebojów Disneya. Tym razem za odświeżenie tej pięknej historii wziął się mistrz wyobraźni – Tim Burton! Reżyser przedstawia swoją wizję losów młodego słonika z gigantycznymi uszami, łącząc przy tym plan aktorski z animacją komputerową. Zobaczymy tutaj takie hollywoodzkie gwiazdy jak: Colin Farrell, Michael Keaton, Danny DeVito i Eva Green. Już 14 sierpnia będziemy mogli na nowo przeżyć tę wzruszającą historię na DVD i Blu-ray!

Max Medici jest właścicielem cyrku i zatrudnia rodzinę Holta Ferriery, która ma sprawować opiekę nad nowo narodzonym słoniem o bardzo dużych uszach. Gdy wyśmiewany przez wszystkich Dumbu okazuje się zwierzęciem obdarzonym w umiejętność latania, cyrkowy biznes się kręci. To historia pełna wzruszeń, uśmiechu i smutku, z której młodsza widownia (i nie tylko) wyciągnie piękne morały o sile rodzinnych więzów, przyjaźni i spełnianiu marzeń.

Na ekrany polskich i amerykańskich kin “Dumbo” w reżyserii Tima Burtona trafił w marcu 2019 roku, spotykając się z dużym zainteresowaniem krytyków i widzów. Wpływy ze sprzedaży biletów na całym świecie przekroczyły 350 milionów dolarów! Historia Dumbo zaczęła się już w 1939 roku, gdy to powstał projekt nowej zabawki o nazwie Roll-A-Book – miało to być pudełko z małymi gałkami, które umożliwiały przesuwanie kolejnych fragmentów historyjki, widocznej w specjalnym okienku. Fabuła napisana dla prototypu przez Helen Aberson i Harolda Peara nosiła właśnie tytuł “Dumbo, latający słoń”. Disneyowa wersja była czwartą pełnometrażową produkcją spod szyldu Walta Disneya, a premiera odbyła się w 1941 roku. Akademia przyznała mu Oscara za najlepszą muzykę filmową, a animowany słonik jest do dziś rozpoznawany na całym świecie. Dzięki adaptacji Tima Burtona kolejna wersja jego historii trafi do nowego pokolenia widzów. Zachęcamy do przeżycia tej historii na nowo.

 

MATERIAŁY DODATKOWE W WYDANIACH BLU-RAY:
• Magia cyrku
• Jak powstawał Dumbo
• Robi wrażenie
• Sceny niewykorzystane
• Easter eggs
• Błazenada
• Baby mine w wykonaniu zeposłu Arcade Fire

źródło: materiały prasowe Galapagos.